TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Напаѓачите не се наши навивачи

Вест - 16.03.2001

Потпретседателот на Вардар Борче Ристевски по повод инцидентот на мечот со Шкендија ХБ е дециден: "Она што завчера се случи на "Градски" за прв пат се случува во историјата на Вардар. Ние немаме ништо со хулиганите што го иницираа инцидентот на натпреварот со Шкендија ХБ.

По инцидентот на трибините на Градски, едно полувреме пауза

Вест - 15.03.2001

Прва фудбалска лига Почетокот на вториот дел со задршка. - Од натпреварот Вардар-Шкендија ХБ Прогласен за натпревар од висок ризик, средбата помеѓу Вардар и Шкендија ХБ на Градскиот стадион во Скопје делумно ги оправда стравувања на челниците на Фудбалскиот сојуз на Македонија, но, за среќа, ...

Комитите ги нападнаа младите фудбалери на Шкендија

Дневник - 15.03.2001

ВАРДАР - ШКЕНДИЈА ХБ 2-0 (1-0) Вардар лесно ја совлада тетовска Шкендија ХБ со 2-0 во натпревар што помина во сенка на инцидентот на Јужната трибина, кога навивачката група "комити" ги нападна младинските фудбалери на гостинскиот тим.

За секој играч помалку-по еден гол

Дневник - 12.03.2001

ШКЕНДИЈА ХБ - БЕЛАСИЦА 2-0 Екипата на Шкендија ХБ во натпреварот што многу и значеше влезе без калкулации од 1. до 90. минута, играше борбено, ризикуваше и - доби со победата над Беласица Герас Цунев со 2-0. Од друга страна, струмичани загубија многу важни бодови, иако од Тетово можеа да се вратат ...