TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Алегри: Натпреварот против Парма е да се биде или не

СуперСпорт - 26.10.2013

Тренерот на Милан смета гостувањето на „Енио Тардини” е од голема важност за неговиот тим. Милан во Серија А заостанува 13 бода зад првопласираната Рома, но во таборот на славниот клуб се надеваат ...

Милан со бодот од Барса се гледа во осмина-финалето

Дневник - 24.10.2013

Во првите осум натпревари од 3. коло во фудбалската Лига на шампионите вниманието го привлекоа пресметката на некогашните шампиони на Европа, Милан и Барселона (1-1), победничко издание на Атлетико, ...

Милан освои бод со Барса оти Силвио „му помогнал“ на Алегри околу – тактиката!?

МКД - 24.10.2013

Откако Милан се избори за реми 1-1 со Барселона во завчерашната титанска пресметка на двата европски шампиони во ЛШ, ќерката на сопственикот на „росонерите“ Силвио Берлускони, Барбара изјави дека ...

Барбара ја откри тајната за добрата игра на Милан против Барса

Дерби - 24.10.2013

Откако поминаа два дена по ремито на Милан со фаворизиранта Барселона, се огласи Барбара Берлускони која открила дека нејзиниот татко, Силвио, му давал сугестии на првиот тренер, Масимилијано Алегри, ...

Кака: Искуството од Реал ми помогна против Барса

СуперСпорт - 24.10.2013

Фудбалерот на Милан, Рикардо Кака рече дека искуството од Реал му помогна во мечот во ЛШ против Барселона. „Играв против Барса повеќе пати. Го видов значењето на напаѓачите и нивното маркирање, ...

Берлускони ја направил тактиката против Барса

Локално - 24.10.2013

Милан одигра одличен натпревар против Барселона и ремизираше 1:1. Сите го пофалија тренерот Алегри за добрата тактика и егоизам. Излезе дека, сепак, не само тренерот има вмешано прсти во тоа.

Алегри: Кака беше одличен

Екипа - 23.10.2013

Милан успеа да остане непоразен (1-1) во дуелот против Барселона на „Сан сиро“, а тоа секако му причинува задоволство на тренерот Масимилијано Алегри.

Галиани: Кака е лудо вљубен во Милан, и Милан во него!

Спортски - 23.10.2013

Потпретседателот на италијанскиот гигант Милан, Адриано Галиани, јавно го пофали бразилскиот интернационалец, Рикардо Кака, кој одигра одлично на дерби натпреварот од 3-то коло во Лигата на шампиони, ...

Барбара: Тато Силвио е заслужен за бодот против Барса!

СуперСпорт - 23.10.2013

Милан одлично се држеше против многу квалитетните Каталонците, а фамилијата Берлускони успехот го препиша на себе! Најстарата ќерка на газдата на Милан е задоволна со ремито против Барселона, а ...

Видео: Борусија тримфално во Лондон, без победник на Сан Сиро

Спортски - 23.10.2013

Одличен фудбал и ноќ полна со голови видовме во првите натпревари од 3-то коло во Лигата на шампиони, каде Борусија Дортмунд го победи Арсенал на „Емирати“, додека дербито помеѓу Милан и Барса заврши ...

Алегри: Кака покажа дека е вистински шампион

Спортски - 23.10.2013

Рикардо Кака одигра одлична партија против Барселона и најава враќање на некогашната форма, а после натпреварот особено го пофали тренерот Алегри. „Парадокасално минатата година содадовме помалку ...

Кака: Благодарам навивачи

СуперСпорт - 23.10.2013

Рикардо Кака против Барселона го најави враќањето во некогашната форма, а во ремито против Каталонците запиша и асистенција. Фудбалерите на Милан не успееја да ја совладаат Барселона пред своите ...

Алегри - Концентрацијата ни помогна против Милан

Inpress - 23.10.2013

Милано, 23. октомври 2013 (ИНПРЕС) Екипата на Милан, благодарение на одличната концентрација не загуби на натпреварот од Лигата на шампионите против Барселона, изјави тренерот на италијанскиот тим ...

Кака го импресионираше Галијани

СуперСпорт - 23.10.2013

По мечот од третото коло од Лигата на шампионите против Барселона потпретседателот на клубот од Сан Сиро е презадоволен од изданието на Бразилецот. Екипата од претстолнината на модата се наоѓа на ...

Галијани на седмо небо поради Рикардо Кака

Нетпрес - 23.10.2013

Потпретседателот на италијанскиот калчо гигант Милан, Адријано Галијани, јавно го пофали бразилскиот интернационалец, Рикардо Кака, кој според него одиграл одлично на дерби натпреварот од 3.

Галијани: Кака е лудо вљубен во Милан и ние во него

Локално - 23.10.2013

Потпретседателот на Милан, Адријано Галијани беше во одлично расположение по ремито 1:1 со Барселона на “Сан Сиро”, каде што и двата тима имаа свои шанси да стигнат до победата, ако ги реализираа ...

Кака: Реал ќе ја победи Барса со 2:1

Локално - 23.10.2013

Фудбалерот на Милан, Кака предвидува победа за својот поранешен тим Реал Мадрид во дербито против Барселона во сабота. Синоќа Бразилецот се соочи со каталонците и им помогна на Росонерите да стигнат ...

Алегри: Кака е голем шампион, играше дури и како бек

Локално - 23.10.2013

Милан и Барселона одиграа 1:1 во низата судири меѓу нив во Лигата на Шампионите, а Кака се врати во дресот на “росонерите” во Лигата на Шампионите. Логично, по натпреварот доста од прашањата кон ...

ЛШ: Милан и Барселона ги „острат забите“

Deutsche Welle - 22.10.2013

Во Лигата на шампиони, денеска (22.10), ќе се одиграат натпреварите од третото коло во групите Е, Ф, Г и Х. Ова коло ќе го обележат пресметките помеѓу англиските и германските, односно италијанските ...

Милан и Барселона на мегдан седми пат во последните две години

МКД - 22.10.2013

Шпанско-италијанската фудбалска војна во Лигата на шампионите, стартува денеска со првата битка од четирите во следните две недели, откако на „Сан Сиро“ во Милано, седумкратниот европски првак Милан ...

Лоша увертира за Милан: Децата на Барса ги згазија Росонерите во “малата” Лига на шампиони

Спортклуб - 22.10.2013

Милан вечерва е аутсајдер против Барселона, но Росонерите се надеваат дека ќе успеат да стигнат до чудо како и во минатата сезона кога славеа со 2:0. Сепак, увертирата за вечерашниот спектакл на Сан ...

Група Х: Милан и покажа заби на Барса, се испромашуваа и едните и другите, на крајот без победник

Спортклуб - 22.10.2013

Гигантите ги поделија бодовите. Милан по којзнае кој пат во последните неколку години беше аутсајдер против Барселона, но им покажа заби на Каталонците и остана непоразен на својот Сан Сиро.

Без победник на Сан Сиро, Милан - Барса 1:1

24Фудбал - 22.10.2013

Милан и Барса одиграа возбудлив натпревар на Сан Сиро кој заврши нерешено. Росоњерите тргнаа офанзивно кон голот на Валдес и тоа веднаш вроди со плод, уште во 9.

ЛШ: Фудбалска класика во Милано

Телеграф - 22.10.2013

Во дуелот на европските гиганти, Милан вечерва ја пречекува Барселона Милан ја пречекува Барселона на „Сан Сиро“ во најпривлечниот денешен дуел од третото коло во фудбалската Лига на шампионите.

Барса посакува доминација на „Сан Сиро“

Макфакс - 22.10.2013

Милан-Барселона, е дербито, кое ќе се одигра во вторник во рамките на Х групата во Лигата на шампиони. Пресметката на трофејните тимови, кои заедно имаат 11 титули во Лигата на шампиони – Милан ...

Кака ќе биде стартер против Барселона?

24Фудбал - 22.10.2013

Кака само што се врати од повредата поради која има одиграно само 88 минути за Милан откако се врати на Сан Сиро. Но италијанските медиуми, вклучувајќи го и Gazzetta dello Sport објавуваат дека ...

Барса посакува доминација на „Сан Сиро“

СуперСпорт - 22.10.2013

Милан-Барселона, е дербито, кое ќе се одигра во вторник во рамките на Х групата во Лигата на шампиони. Пресметката на трофејните тимови, кои заедно имаат 11 титули во Лигата на шампиони – Милан ...

Мартино: Милан е фудбалска институција

Спортски - 22.10.2013

Денес во рамките на Лигата на шампиони се игра големото дерби во Лигата на шампиони помеѓу Милан и Барселона, а тренерот на Каталонците Тата Мартино е претпазлив пред дуелот со ’росонерите’.

Фудбалска ноќ резервирана за дерби мечеви

Оff.net - 22.10.2013

Каталонците на „Сан Сиро" во Милано, Милионерите на „Емирати" во Лондон, Сините на Мурињо во Гелзеркирхен против Шалке и Пандев со Наполи на „Велодром" против Марсеј.

Кака вечерва стартер за Милан

Спортклуб - 22.10.2013

Стратегот на Милан, Масимилано Алегри се очекува вечерва, да му даде шанса за настап во првиот состав на бразилскиот фудбалер, Кака. По доаѓањето во Милан од редовите на Реал Мадрид, миленикот на ...

Вечерва ,,класична фудбалска пресметка,, Барселона му гостува на Милан

Либертас - 22.10.2013

Во Лигата на шампиони денеска стартува третото коло, а дерби дуелите ќе се играат во Милано каде гостува Барселона и во Лондон каде Арсенал ја пречекува Борусија Дортмунд. Двојки за 3.

Никој го нема тоа што Барса го има

Република - 22.10.2013

Потпретседателот на Милан, Адријано Галијани, со пофални зборови за тандемот на Барса пред натправарот од Лигата на шампионите што се игра вечерва во Милано.

Борусија го расипа роденденот на Венгер, Милан повторно ја сопна Барса на “Сан Сиро”

Локално - 22.10.2013

Борусија Дортмунд постигна многу важна победа со 2:1 како гостин на Арсенал во натпревар од групата Ф на Лигата на Шампионите, одигран на стадионот “Емирати” во Лондон.

Реми на Милан и Барса, европскиот вицешампион триумфираше во Лондон

Точка - 22.10.2013

Вечерва на Сан Сиро во рамките на 3. коло од Лигата на шампионите екипите на Милан и Барселона ги поделија бодовите откако одиграа 1-1. По само девет минути игра, екипата на Милан имаше водство ...

Шпанско-италијанска гигантска пресметка

Идивиди - 22.10.2013

Шпанија и Италија денеска и утре имаат двојна пресметка, а ова практично е вовед во најголемото дерби во моментов во светот „Ел Класико“ кое е на програмата во сабота од 18 часот.

Со добар резултат против Барселона, Милан ќе се разигра

Алфа - 21.10.2013

Милан утре во Лигата на Шампионите е домаќин на Барселона, во дербито во третото коло. Италијаните слабо ја почнаа сезоната во Серија А и во моментов се 8-ми, но нивниот капитен верува дека дуелот в ...

Мартино: Играме против тим со голема традиција

24Фудбал - 21.10.2013

Утре Барселона му гостува на Милан во натпревар од Лигата на Шампионите, а потоа следува Ел Класико дуелот против Реал Мадрид. Тата Мартино вели дека неговите фудбалери се комплетно фокусирани на ...

Кака нема да стартува против Барселона

Нетпрес - 21.10.2013

Предводникот на италијанскиот калчо гигант Милан, Масимилиано Алегри откри дека мали се шансите бразилскиот интернационалец, Рикардо Кака, од првата минута да го започне утрешниот натпревар од 3.

Алегри пред Барса: Да го повториме натпреварот од минатата година

Спортски - 21.10.2013

Утре на програмата е големото дерби во ЛШ помеѓу Милан и Барселона, а тренерот на ’рособерите’ Масимилиано Алегри верува дека неговата екипа може да позитивен резултат против Каталонците.

Алегри: Ќе ја победиме Барселона

СуперСпорт - 21.10.2013

Тренерот на Милан, Алегри изјави дека неговиот тим ќе се обиде да избори победа против Барселона, и така да обезбеди пласман во следната рунда од натпреварувањето.

Алегри: Барса е најдобриот тим во светот, но можеме да ги победиме

24Фудбал - 21.10.2013

Утре се игра дерби натпреварот помеѓу Милан и Барселона, нов дуел на великаните во Лигата на Шампионите. Масимо Алегри верува дека неговите фудбалери можат да ја победат Барселона која според него е ...

Милан и Јуве аутсајдери против Барса и Реал (М)

Вечер Прес - 21.10.2013

Македонските интернационалци од редовите на Наполи и на Стеауа, Горан Пандев и Даниел Георгиевски, ќе се обидат со своите тимови да остварат позитивен резултат против Олимпик од Марсеј, односно Базел ...