TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев бара правен епилог за корупцискиот скандал

Deutsche Welle - 20.04.2014

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во интервју за Радио Слободна Европа вели дека очекува институциите да го истражат корупцискиот скандал во кој, според него, е вмешан премиерот Никола Груевски.

Заев: аудио снимката е автентична, гласот е на Груевски

Телма - 20.04.2014

Снимката што СДСМ ја објави, а на која се снимени телефонски разговори за продажба на „Македонска банка“, е автентична и на неа е снимен гласот на премиерот Никола Груевски, порача синоќа на средби ...

(ВИДЕО) Заев: Никогаш не сме биле Северна Кореја и нема ни да бидеме

А1 On - 20.04.2014

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, по посетата на Малешевијата попладнево продолжи на средби со жителите од неколку населени места во Источна Македонија.

Заев: За 5.000 евра се докажува дали снимката е монтирана!

Фокус - 20.04.2014

Сите знаат како звучи Груевски, вели Заев во врска со снимката за „Македонска банка“ Сите знаат како звучи Груевски со неговата специфика и сите знаат дека за 5.000 евра најврвната институција во ...

Лидерот на СДСМ се закани на Велигден: Ако изгубиме можна е улична демократија

Вистина.мк - 20.04.2014

Во интервјуот за радиото „Слободна Европа“ на македонски јазик Заев на прашањето кои опции се во игра за СДСМ вели дека во оптек се сите опции во пресрет на парламентарните избори.

Опозициските експерти распалија по СДСМ

Нетпрес - 20.04.2014

Лицата кои во јавноста важат за блиски до партијата СДСМ, отворено распалија против најголемата опозициска партија и нејзиното раководство. Ваквите напади кои најголемата опозициска партија ги трпи ...

Лидерот на СДСМ се закани на Велигден: Ако изгубиме можна е улична демократија

Република - 20.04.2014

Во интервјуот за радиото „Слободна Европа“ на македонски јазик Заев на прашањето кои опции се во игра за СДСМ вели дека во оптек се сите опции во пресрет на парламентарните избори.

Од утре нови детали за корупцискиот случај од 1,5 милиони евра

Sky - 20.04.2014

Снимката што СДСМ ја објави, а на која се снимени телефонски разговори за продажба на „Македонска банка“, е автентична и на неа е снимен гласот на премиерот Никола Груевски, порача синоќа на средби ...

Заев: Мора да има одговорност и правен епилог за материјалите кои ги објавивме

Макфакс - 20.04.2014

Одговорност мора да има, правен епилог мора да има и за оние материјали кои порано ги објавувавме, а институциите велат дека работат на тоа, а очекуваат најверојатно граѓаните да заборават на тоа, но ...

Заев: Груевски е фатен во криминал и треба самиот да замине од политичката сцена

Нова ТВ - 19.04.2014

Дождот не ги спречил жителите на беровско Русиново да излезат во голем број и да го пречекаат претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој в очи на христијанскиот празник Велигден беше во посета на ...

Заев: Mасовно да сe излезe на гласање за промени

МКД - 19.04.2014

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, по посетата на Малешевијата попладнево продолжи на средби со жителите од неколку населени места во Источна Македонија.

(ВИДЕО) Заев: Груевски е фатен во криминал и треба самиот да се повлече од политичката сцена

А1 On - 19.04.2014

Дождот не ги спречи жителите на беровско Русиново да излезат и да го пречекаат претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој в очи на христијанскиот празник Велигден ги посети населените места во ...

Заев ја презентираше програмата во Берово

Н.Македонија - 19.04.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска го посети малешевскиот регион, каде имаше средби со граѓани на Берово и Русиново На жителите, кои главно се пожалија на невработеност и иселување на младите, ...

Кои опции имаат да ги изберат граѓаните на избори?!

Алфа - 19.04.2014

Кои опции имаат да ги изберат граѓаните на овие избори? Според експертите, целата кампања може да се каже со два збора - работливост и манипулација. Груевски прави брзи и конкретни промени, а Заев ...

ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО Заев: Груевски треба самиот да се повлече од политичката сцена

+инфо - 19.04.2014

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска на средбата со жителите на беровско Русиново изјави дека премиерот воедно и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски не само што примил 1,5 милион евра во кеш туку и ...

ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО Заев: Нема бегање од доказите

+инфо - 19.04.2014

По објавувањето на криминалниот скандал, директно поврзан со Никола Груевски, јасно е кој е креаторот на целиот систем за испумпување на народните пари преку оффшор компании.

Анализа: Која е добитната комбинација пред изборите на 27-ми април

Канал5 - 19.04.2014

На овие избори граѓаните ќе бираат меѓу концепт на брзи и коренити промени, одлучност и отчетност и меѓу концепт на непроменливост и стари ликови. Изборот на 27-ми ќе биде за концептот на Никола ...

(Видео) Заев: Груевски самиот треба да се повлече од политичката сцена

Либертас - 19.04.2014

Во секоја нормална демократска држава, кога ќе се обелодени криминален скандал директно поврзан со премиерот на државата тој веднаш се повлекува од политичката сцена, а институциите на државата ги ...

Заев:Снимката е автентична и гласот е на Груевски

Локално - 19.04.2014

Зоран Заев в очи на христијанскиот празник Велигден ги посети населените места во Малешевијата. Во обраќањето пред нив Претседателот на СДСМ презентираше повеќе мерки од програмата на СДСМ кои ќе ...

Лидерот на СДСМ Зоран Заев го посети малешевскиот регион

Канал5 - 19.04.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска го посети малешевскиот регион, каде имаше средби со граѓани на Берово и Русиново. На жителите, кои главно се пожалија на невработеност и иселување на младите, ...

СДСМ на средби со граѓаните во Скопје и во малешевијата

Канал5 - 19.04.2014

СДСМ попладнево одржа средби со граѓани во скопските општини Центар и Гази Баба, како и во Малешевијата. Лидерот Зоран Заев презентираше дел од партиската пограма во Берово и ги повика граѓаните ...

Анализа: изборите се судир на два концепти - работливост наспроти манипулација

Сител - 19.04.2014

Концепт на работливост или систем на долгогодишни манипулации. Изборите наредната недела ги ставаат граѓантие пред одлука, дали ќе поддржат коренити реформи за пододбар живот или празна реторика.

(Видео) Заев: Груевски е креаторот на криминалната мрежа што ја уништува Македонија

Либертас - 19.04.2014

По објавувањето на криминалниот скандал, директно поврзан со Никола Груевски, јасно е кој е креаторот на целиот систем за испумпување на народните пари преку оф-шор компании.

Заев: Нема бегање од доказите

Локално - 19.04.2014

По објавувањето на криминалниот скандал, директно поврзан со Никола Груевски, јасно е кој е креаторот на целиот систем за испумпување на народните пари преку оффшор компании.

(ФОТО) Заев: Со нашиот глас одлучуваме дали Груевски ќе продолжи да краде

Бриф - 19.04.2014

Дождот не ги спречи жителите на беровско Русиново да излезат во голем број и да го пречекаат претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој в очи на христијанскиот празник Велигден ги посети населените места ...

Заев (ВИДЕО): Народот е на страната на правдата-нема бегање од доказите

Бриф - 19.04.2014

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, по посетата на Малешевијата попладнево продолжи на средби со жителите од неколку населени места во Источна Македонија. Во Виница, Заев беше средечно пречекан.

Граѓаните веќе не може никој да ги излаже, веруваат само на јасна програма и визија

Вистина.мк - 19.04.2014

Изборот на овие избори е концептот на работливост и концептот на постојана манипулација. Стандардите се поставени високо и секој што ке се обиде да парира на актуелната власт ќе треба да понуди многу ...

Груевски е фатен во криминал и треба самиот да се повлече од политичката сцена

Тера - 19.04.2014

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој пред христијанскиот празник Велигден ги посети населените места во Малешевијата, во обраќањето до локалното населени презентираше повеќе мерки од програмата на ...

Избор помеѓу два концепти- работливост наспроти постојана манипулација

Курир - 19.04.2014

Изборот на овие избори е концептот на работливост и концептот на постојана манипулација. Летвичката е поставена високо и секој кој ќе се обиде да парира на актуелната власт ќе треба да понуди многу ...

ЗАЕВ: Груевски е фатен - треба да си замине! (ФОТО)

Sky - 19.04.2014

Дождот не ги спречи жителите на беровско Русиново да излезат во голем број и да го пречекаат претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој в очи на христијанскиот празник Велигден ги посети населените места ...

Граѓаните веќе не може никој да ги излаже, веруваат само на јасна програма и визија

Република - 19.04.2014

Изборот на овие избори е концептот на работливост и концептот на постојана манипулација. Стандардите се поставени високо и секој што ке се обиде да парира на актуелната власт ќе треба да понуди многу ...

Заев: Груевски е фатен во криминал и треба самиот да се повлече од политичката сцена

Portal - 19.04.2014

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој пред христијанскиот празник Велигден ги посети населените места во Малешевијата, во обраќањето до локалното населени презентираше повеќе мерки од програмата на ...

ЗАЕВ ОД ВИНИЦА: Народот е на страната на правдата-нема бегање од доказите (ВИДЕО, ГАЛЕРИЈА)

Sky - 19.04.2014

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, по посетата на Малешевијата попладнево продолжи на средби со жителите од неколку населени места во Источна Македонија. Во Виница, Заев беше средечно пречекан.

Заев: Груевски е фатен во криминал и треба самиот да се повлече од политичката сцена

Макфакс - 19.04.2014

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој пред христијанскиот празник Велигден ги посети населените места во Малешевијата, во обраќањето до локалното населени презентираше повеќе мерки од програмата на ...

Заев: Во други држави премиерите си поднесуваат оставки по ваков скандал

24 Вести - 18.04.2014

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев и денеска на прес конференција зборуваше за аудио записот со премиерот Груевски кој партијата го објави вчера. Заев вели дека во нормална земја, политичари од таков ...

ВМРО-ДПМНЕ: Нема да дозволиме да бидеме вовлечени во очајот и паниката на СДСМ

24 Вести - 18.04.2014

На изјавата на Заев, реагираше владеачката партија. ВМРО-ДПМНЕ во писмената реакција се произнесе за, како што велат, лагите и монтажите кои СДСМ и Зоран Заев ги прават.

СДСМ во тиквешкиот регион

24 Вести - 18.04.2014

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, денеска имаше средби со граѓани во тиквешкиот регион. Заев со сретна со членството во Кавадарци, ја посети црквата „Свети Димитрија“, пиеше кафе со Кавадарчани и ...

Заев: Покажавме кој е креаторот на огромниот грабеж

Нова ТВ - 18.04.2014

Одиме на победа, Груевски е фатен на дело. Се покажа кој е креаторот на огромниот грабеж, на огромниот грабеж на Македонија и нејзиниот народ, рече во четвртокот навечер лидерот на опозициските ...

(ВИДЕО)Заев: Во нормална земја Груевски ќе си поднесеше оставка

Нова ТВ - 18.04.2014

-Во нормална земја, политичари од таков калибар веднаш поднесуваат оставка и веднаш заминуваат од политичката сцена. Ние имаме и пример на премиер, во регионот, којшто е во затвор заради продажба на ...

ВМРО ДПМНЕ со остра реакција на изјавата на Заев

Нова ТВ - 18.04.2014

Се работи за груби манипулации кои очајни политичари ги фабрикуваат во СДСМ незнаејќи како да се справат со хаосот, паниката и нервозата во своите редови.

Груевски: Невистинити и измислени се изјавите на Заев, следува тужба за клевета

МКД - 18.04.2014

Врз основа на членот 14 од Законот за граѓански одговорност за навреда и клевета во целост ги демантираме наводите од изјавите на лицето Зоран Заев како невистинити и целосно измислени, соопшти ...

Заев: И Албанците се согласни, има соживот, ама нема живот

МКД - 18.04.2014

Во салата на Домот на културата во Кочани СДСМ одржа митинг на кој лидерот на парртијата Зоран Заев порача - одиме кон победа. „Денеска јасно е. Кажавме и покажавме кој е креатор на оваа огромна ...

Заев: Груевски да понесе одговорност и да поднесе оставка

Телма - 18.04.2014

Во нормална земја, политичари од таков калибар веднаш поднесуваат оставка и веднаш заминуваат од политичката сцена. Ние имаме и пример на премиер, во регионот, којшто е во затвор заради продажба на ...

Заев, Шекеринска и Локвенец го посетија тиквешкиот регион

Утрински - 18.04.2014

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, потпретседателката на партијата Радмила Шекеринска и носителот на листата за пратеници во Четвртата изборна единица на СДСМ и коалицијата Хари Локвенец денеска имаа средби ...

Заев: Груевски е фатен на дело

Фокус - 18.04.2014

Бев и во места каде доминантно живее албанско население. Велат соживот има, живот нема, смета Заев. Груевски е фатен на дело, се покажа кој е креаторот на огромниот грабеж, на огромната „пљачка“ на ...

(ВИДЕО) Заев: Груевски да понесе одговорност и да замине од политичката сцена

А1 On - 18.04.2014

„Во нормална земја, политичари од таков калибар веднаш поднесуваат оставка и веднаш заминуваат од политичката сцена. Ние имаме и пример на премиер, во регионот, којшто е во затвор заради продажба на ...

Mакедонија бира меѓу концептите на отчетност и проекти, спроти нападите и дисквалификациите

Алфа - 18.04.2014

Македонија следната недела излегува на избори да бира меѓу два коцепта - на Никола Груевски или на Зоран Заев. Едниот е на отчетност и конкретни проекти, а другиот на напади и лични дисквалификации.

(ВИДЕО) Заев: Наша обврска е да ја вратиме средната класа

А1 On - 18.04.2014

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Зоран Заев денеска ја промовираше изборната програма пред бизнис секторот во Струмица. „Како најголема опозициска партија имаме обврска и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Груби манипулации на очајни политичари во СДСМ

А1 On - 18.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ се произнесе за лагите и монтажите кои СДСМ и Зоран Заев ги прават. Се работи за груби манипулации кои очајни политичари ги фабрикуваат во СДСМ незнаејќи како да се справат со хаосот, ...

Заев: Не смееме при очи да замижиме, при уста да молчиме

Н.Македонија - 18.04.2014

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, потпретседателката на партијата Радмила Шекеринска и носителот на листата за пратеници во Четвртата изборна единица на СДСМ и коалицијата Хари Локвенец денеска имаа средби ...

Реакција од ВМРО на изјавите на Заев

Алсат-М - 18.04.2014

Од ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш реагираа дека станува збор за груби манипулации кои, како што велат, ги фабрикуваат очајни политичари во СДСМ, незнаејќи како да се справат со хаосот, паниката и нервозата во ...

Заев: оставка на Груевски е логичен чекор

Алсат-М - 18.04.2014

Премиерот Никола Груевски може да ангажира најсовремени светски институции за да докажат дали телефонскиот разговор со кој се договара поткуп од 1,5 милион евра е монтажа, порачува лидерот на ...

Заев: Народот ќе се избори за слобода и тоа ќе го направиме заедно

Дневник - 18.04.2014

Никој од надвор нема да дојде да ~ помогне Македонија, а народот ќе се избори за слобода, порача на собирот во Kочани лидерот на СДСМ, Зоран Заев. - Затоа мораме ние заедно да го направиме тоа.

ВИДЕО Заев: Груевски да ги тргне валканите раце од Македонија

+инфо - 18.04.2014

Жалам што реакцијата на премиерот, наместо да замолчи и да ги тргне валканите раце од Република Македонија, е дека тоа е монтажа, дека неговиот Прес центар, сигурно по негово укажување, вели дека дел ...

ВИДЕО Заев: Наша обврска е да ја вратиме средната класа

+инфо - 18.04.2014

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Зоран Заев денеска ја промовираше изборната програма пред бизнис секторот во Струмица. - Како најголема опозициска партија имаме обврска и ...

Заев: Снимките не се монтажа, Груевски да си поднесе оставка

Фактор - 18.04.2014

Лидерот на опозицискиот СДСМ Зоран Заев денеска се огласи со нова пресконференција по вчерашната објава на аудио снимки со кои го обвинува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен премиер Никола Груевски ...

ВМРО-ДПМНЕ: Во паника и очај, Заев грубо манипулира

Фактор - 18.04.2014

Груби манипулации што ги фабрикуваат очајни политичари за да се справат со хаосот, паниката и нервозите во своите редови заради лошите изборни резултати – вака ВМРО-ДПМНЕ ја коментира најновата ...

ВМРО-ДПМНЕ: Груби манипулации на очајни политичари во СДСМ

+инфо - 18.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ се произнесе за лагите и монтажите кои СДСМ и Зоран Заев ги прават. Се работи за груби манипулации кои очајни политичари ги фабрикуваат во СДСМ незнаејќи како да се справат со хаосот, ...

Што напишаа странските медиуми за Груевски и Македонска банка?

+инфо - 18.04.2014

Опозицијата во Македонија во четвртокот го обвини конзервативниот премиер Никола Груевски дека земал поткуп при продажбата на Македонска банка пред една деценија, пишува Europe Online Magazine.

(ВИДЕО) Заев: Го фативме крадецот на дело! Можеме да докажеме каде сакаат!

Локално - 18.04.2014

Од Домот на културата во Кочани претседателот на СДСМ, Зоран Заев кажа – Одиме кон победа. Заев пред присутните рече дека денеска Груевски е фатен на дело.

(ВИДЕО) Груевски ги коментира обвинувањата на Заев за кешот: Очајни потези на очајни луѓе

Либертас - 18.04.2014

Откако лидерот на СДСМ, Зоран Заев објави снимка на која, како што рече, се слуша договорот за продажба на Македонска банка и 1,5 милиони евра во кеш, во што е директно инволвиран Груевски , и откако ...

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ Берово

МРТ - 18.04.2014

Во неделата имавме јасно изразена волја на граѓаните,успешен изборен ден и 123 илјади гласа разлика за претседателот Иванов.Тоа не дојде случајно, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски пред ...

(ВИДЕО)Заев: Груевски да понесе одговорност и да замине од политичката сцена

Локално - 18.04.2014

Во нормална земја, политичари од таков калибар веднаш поднесуваат оставка и веднаш заминуваат од политичката сцена. Ние имаме и пример на премиер, во регионот, којшто е во затвор заради продажба на ...

(ВИДЕО) Заев: Ако сака Груевски нека ангажира светски институции да му кажат дали е монтажа

Либертас - 18.04.2014

Изјава за медиуми на Зоран Заев, претседател на СДСМ: Во нормална земја, политичари од таков калибар веднаш поднесуваат оставка и веднаш заминуваат од политичката сцена.

Заев:Снимките не се монтажа, Груевски да си поднесе оставка

Локално - 18.04.2014

Според Заев, по ваква објава „во нормална земја, политичари од таков калибар веднаш поднесуваат оставка и веднаш заминуваат од политичката сцена“, додека Груевски избрал да тврди дека снимките се ...

ВМРО ДПМНЕ со остра реакција на изјавата на Заев

Локално - 18.04.2014

Се работи за груби манипулации кои очајни политичари ги фабрикуваат во СДСМ незнаејќи како да се справат со хаосот, паниката и нервозата во своите редови.

Странски медиуми: Македонскиот премиер обвинет за земање мито при продажба на банка

Либертас - 18.04.2014

- Опозицијата во Македонија го обвини премиерот Никола Груевски за корупција при продажба на Македонска Банка пред една деценија. Заев на јавноста и претстави и аудио снимка, велејќи дека станува ...

Адвокатот на Груевски испрати демант и најави тужба за Заев

Телеграф - 18.04.2014

Адвокатот Никола Додевски во писмото наведува дека Никола Груевски немал акции во именуваната банка Адвокатот Никола Додевски, во својство на полномошник на Никола Груевски, испратил демант на ...

(ВИДЕО) Заев: Груевски, замолчи и тргни ги валканите раце од Македонија!

Бриф - 18.04.2014

Во нормална земја, политичари од таков калибар веднаш поднесуваат оставка и веднаш заминуваат од политичката сцена. Ние имаме и пример на премиер, во регионот, кој што е во затвор заради продажба на ...

Заев, Шеќеринска и Локвенец ја посетија Тиквешијата

Телеграф - 18.04.2014

Лидерот на СДСМ, потпретседателката на партијата и носителот на листата во четвртата изборна единица денеска беа во кавадаречкиот регион Лидерот на СДСМ Зоран Заев, потпретседателката на партијата ...

Груевски: Тоа што сега го прави СДСМ се очајни чекори на очајни луѓе

Вистина.мк - 18.04.2014

Она што беше тажно во неделата е што опозицијата и Зоран Заев, вечерта наместо да излезе доблесно да честита за победата на Иванов и да го признае поразот, да се обрати кон гласачите, можеби да даде ...

Граѓаните бираат меѓу програма, отчeтност и проектите на ВМРО ДПМНЕ и гневот и омразата на СДСМ

Вистина.мк - 18.04.2014

На овие избори ќе се избира помеѓу Груевски и Заев и концептите кои овие две страини ги нудат. Она што за сигурно може да се потврди е дека Груевски и на овие избори главниот адут му е сработеното, ...

Груевски: Тоа што сега го прави СДСМ е од очај

Тера - 18.04.2014

Тоа што СДСМ го прави сега се очајни чекори на очајни луѓе, изјави во четвртокот претседателот на владејачката ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на предизборниот митинг во Берово, истакнувајќи дека челникот ...

Заев: Покажавме кој е креаторот на огромниот грабеж

Тера - 18.04.2014

Одиме на победа, Груевски е фатен на дело. Се покажа кој е креаторот на огромниот грабеж, на огромниот грабеж на Македонија и нејзиниот народ, рече во четвртокот навечер лидерот на опозициските ...

Заев: По ваква афера политичарите поднесуваат оставка

Тера - 18.04.2014

Во нормална земја, политичари од таков калибар веднаш поднесуваат оставка и веднаш заминуваат од политичката сцена, изјави во петок лидерот на СДСМ Зоран Заев во Струмица.

Груевски: Тоа што сега го прави СДСМ се очајни чекори на очајни луѓе

Курир - 18.04.2014

Она што беше тажно во неделата е што опозицијата и Зоран Заев, вечерта наместо да излезе доблесно да честита за победата на Иванов и да го признае поразот, да се обрати кон гласачите, можеби да даде ...

Граѓаните бираат меѓу програма, отчeтност и проектите на ВМРО ДПМНЕ и гневот и омразата на СДСМ

Република - 18.04.2014

На овие избори ке се избира помеѓу Груевски и Заев и концептите кои овие две страини ги нудат. Она што за сигурно може да се потврди е дека Груевски и на овие избори главниот адут му е сработеното, ...

Додовска: Донкихотовски Заев несвесно ја најави својата оставка

Република - 18.04.2014

Изборниот резултат за Ѓорги Иванов со предноста која што ја има од првиот изборен круг, не е изненадување, туку напротив реална состојба на политичките сили на теренот.

ВИДЕО Заев: Груевски да понесе одговорност и да замине од политичката сцена

Sky - 18.04.2014

- Во нормална земја, политичари од таков калибар веднаш поднесуваат оставка и веднаш заминуваат од политичката сцена. Ние имаме и пример на премиер, во регионот, којшто е во затвор заради продажба на ...

Адвокатот на Груевски испрати демант, ќе има и тужба за Заев

Нетпрес - 18.04.2014

Адвокатот на премиерот Груевски, Никола Додевски, како негов полномошник испратил писмо со демант на прес-конференциите на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кои беа одржани во подлениве три дена.

Заев: Наша обврска е да ја вратиме средната класа

Фама - 18.04.2014

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Зоран Заев, денеска ја промовираше изборната програма пред бизнис секторот во Струмица. „Како најголема опозициска партија имаме обврска и ...

Заев: Наша обврска е да ја вратиме средната класа

24Струмица - 18.04.2014

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Зоран Заев, денеска ја промовираше изборната програма пред бизнис секторот во Струмица. „Како најголема опозициска партија имаме обврска и ...

Заев од Кавадарци: „Кога премиерот со Р ќе каже пари тогаш ќе кажеме дека снимката е монтажа“

Дума - 18.04.2014

„Кога ќе научи премиерот со „Р“ да каже пари, тогаш ќе кажеме дека снимката за неговиот криминал е монтажа“ рече денеска пред кавадарчани лидерот на СДСМ Зоран Заев.

Заев: По ваква афера политичарите поднесуваат оставка

Portal - 18.04.2014

Во нормална земја, политичари од таков калибар веднаш поднесуваат оставка и веднаш заминуваат од политичката сцена, изјави во петок лидерот на СДСМ Зоран Заев во Струмица.

Заев: Груевски да понесе одговорност и да си замине од политиката

24Струмица - 18.04.2014

Во нормална земја, политичари од таков калибар веднаш поднесуваат оставка и веднаш заминуваат од политичката сцена. Ние имаме и пример на премиер, во регионот, којшто е во затвор заради продажба на ...

Заев: Груевски да понесе одговорност и да си замине од политиката

Фама - 18.04.2014

Во нормална земја, политичари од таков калибар веднаш поднесуваат оставка и веднаш заминуваат од политичката сцена. Ние имаме и пример на премиер, во регионот, којшто е во затвор заради продажба на ...

Странски медиуми: Македонскиот премиер обвинет за земање мито при продажба на банка

Sky - 18.04.2014

- Опозицијата во Македонија го обвини премиерот Никола Груевски за корупција при продажба на Македонска Банка пред една деценија. Заев на јавноста и претстави и аудио снимка, велејќи дека станува ...

Груевски: Тоа што сега го прави СДСМ е од очај

Макфакс - 18.04.2014

Тоа што СДСМ го прави сега се очајни чекори на очајни луѓе, изјави во четвртокот претседателот на владејачката ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на предизборниот митинг во Берово, истакнувајќи дека челникот ...

Заев: Покажавме кој е креаторот на огромниот грабеж

Макфакс - 18.04.2014

Одиме на победа, Груевски е фатен на дело. Се покажа кој е креаторот на огромниот грабеж, на огромниот грабеж на Македонија и нејзиниот народ, рече во четвртокот навечер лидерот на опозициските ...

Заев: По ваква афера политичарите поднесуваат оставка

Макфакс - 18.04.2014

Во нормална земја, политичари од таков калибар веднаш поднесуваат оставка и веднаш заминуваат од политичката сцена, изјави во петок лидерот на СДСМ Зоран Заев во Струмица.

Груевски: Тоа што сега го прави СДСМ се очајни чекори на очајни луѓе

Денешен - 18.04.2014

Она што беше тажно во неделата е што опозицијата и Зоран Заев, вечерта наместо да излезе доблесно да честита за победата на Иванов и да го признае поразот, да се обрати кон гласачите, можеби да даде ...

Заев: Груевски да понесе одговорност и да замине од политичката сцена (видео)

МКД Прес - 18.04.2014

- Во нормална земја, политичари од таков калибар веднаш поднесуваат оставка и веднаш заминуваат од политичката сцена. Ние имаме и пример на премиер, во регионот, којшто е во затвор заради продажба на ...

Заев: Дозволете им на луѓето да гласаат како што чувствуваат

Falanga - 18.04.2014

Тој им се обрати и на гласачите Aлбанци, но и на политичарите.. Претседателот на СДСМ Зоран Заев од Кочани порача дека Македонија оди кон победа. – Одиме кон победа. Денеска Груевски е фатен на дело.

Груевски: Тоа што сега го прави СДСМ се очајни чекори на очајни луѓе

Falanga - 18.04.2014

Кој има подпросечна, а кој надпросечна интелегенција, рече Груевски, видете им по умот по кој тргнаа.. Она што беше тажно во неделата е што опозицијата и Зоран Заев, вечерта наместо да излезе ...

Боцевски: Политиката не е место за кловнови и палјачовци

Falanga - 18.04.2014

Сето ова што се случува деновиве е еден тажен крај на една политичка кариера. Изборите завршија во неделата, а со тоа и претседателствувањето на Зоран Заев со СДСМ.

Иванка Додовска: Донкихотовски Заев несвесно ја најави својата оставка

Maxim - 18.04.2014

Изборниот резултат за Ѓорги Иванов со предноста која што ја има од првиот изборен круг, не е изненадување, туку напротив реална состојба на политичките сили на теренот.

Граѓаните бираат меѓу програма, отчeтност и проектите на ВМРО ДПМНЕ и гневот и омразата на СДСМ

Falanga - 18.04.2014

Своите митинзи Заев ги посветува на постојани воопштени обвинувања и напади на власта.. На овие избори ке се избира помеѓу Груевски и Заев и концептите кои овие две страини ги нудат.

Иванка Додовска: Кај СДСМ се појасно се гледа безидејноста и конфузијата

Falanga - 18.04.2014

Говорот на г-динот Зоран Заев во вистинска смисла на зборот претставуваше говор на поразот. Изборниот резултат за Ѓорги Иванов со предноста која што ја има од првиот изборен круг, не е изненадување, ...

Кавадарчани: Заев нека ги посети вработените од фабриките кои во времето на Бранко Црвенковски останаа без работа

Falanga - 18.04.2014

Според граѓаните, штетата која ја направи СДСМ во Кавадарци е непроценлива.. Кавадарчани се гневни на денешната посета на лидерот на СДСМ, Зоран Заев на Кавадарци.

Да не се заборави: Зоран Заев местел тендери

Falanga - 18.04.2014

Зоран Заев се опуштил и мислел дека Општина Струмица е негов приватен посед. Скандалите на Зоран Заев со јавните набавки во Струмица до скоро ја шокираа јавноста.

ВМРО-ДПМНЕ: Нема да дозволиме да бидеме вовлечени во очајот и паниката на СДСМ

Falanga - 18.04.2014

Впрочем со кое лице Зоран Заев говори за други, после толку афери, аболиција за финасиски криминал и тендери кои ги доделувал на роднините. На изјавата на Заев, реагираше владеачката партија.

ВМРО ДПМНЕ тврди дека снимките на Заев се монтажа

Deutsche Welle - 17.04.2014

Наводите искажани од Зоран Заев се целосно неточни и целосно измислени. Се работи за класична монтажа за нешто што во најголем дел не ни наликува на гласот на Никола Груевски, стои во реакцијата на ...

Заев објави аудиоснимки од договарањето на продажбата на „Македонска банка“

24 Вести - 17.04.2014

Аудио снимка на која лидерот на СДСМ, Зоран Заев тврди дека се дел од разговорите меѓу посредникот кој што ја договара продажбата на Македонска банка и парите кои треба да бидат исплатени во кеш и ...

Реакција на адвокатската канцеларија која го застапува премиерот Груевски

24 Вести - 17.04.2014

До медиумите дојде и реакција на адвокатската канцеларија на Никола Додевски која го застапува премиерот Груевски. Велат дека според законот за граѓанска одговорност за клевета и навреда ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: Разговорот на Груевски монтиран, Заев ќе добие тужба

Нова ТВ - 17.04.2014

- Ги демантираме сите наводи од денешната прес конференција. Наводите искажани од господинот Зоран Заев се целосно неточни и целосно измислени. Се работи за класична монтажа за нешто што во најголем ...

ВМРО-ДПМНЕ: Аудио-снимката што ја обвјави СДСМ е монтажа

Р.С.Европа - 17.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ ги демантира сите наводи од денешната прес-конференција, на која лидерот на СДСМ Зоран Заев презентираше аудио-снимка, која според СДСМ е доказ за тоа дека премиерот Никола Груевски примил ...

Нови обвиненија против премиерот за наводен криминал

Глас на Америка - 17.04.2014

СДСМ на медиумите им достави аудио-снимка, која наводно го инкриминира Груевски; ВМРО-ДПМНЕ тврди дека снимката е монтажа „Дозволете ми, конечно, како човек, а не како политичар, да го прашам ...

Демант на полномошникот на Никола Груевски

Глас на Америка - 17.04.2014

Адвокатот Никола Додевски ги отфрла наводите на Зоран Заев во врска со македонскиот премиер. Адвокатот Никола Додевски, во својство на полномошник на премиерот на Република Македонија Никола ...

Заев: Има снимки како се договарала продажбата на Македонска банка (АУДИО)

МКД - 17.04.2014

Зоран Заев, лидерот на СДСМ ја продолжи серијата на конференции за печатот на кои директно го обвинува Никола Груевски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за примен кеш од 1,5 милиони евра од продажбата на ...

Заев: На 27-ми заедно да ја испратиме оваа власт

Утрински - 17.04.2014

Дождот не ги спречи кочанчани денеска да излезат и да му дадат поддршка на претседателот на СДСМ Зоран Заев. Пазарџии, случајни минувачи, млади и стари се сретнаа со Заев и прошетаа низ градот.

ВМРО-ДПМНЕ: Аудиоснимката е монтажа, се работи за класична лага

МКД - 17.04.2014

Ги демантираме сите наводи од денешната конференција за печатот. Наводите искажани од господинот Зоран Заев се целосно неточни и целосно измислени. Се работи за класична монтажа за нешто што во ...

Заев: „Криминалецот е фатен, тоа е Никола Груевски“

Фокус - 17.04.2014

Затаил данок на добивка, а вели, државата му е сѐ, рече вчера Заев - Затаил данок на добивка, а сега вели дека државата му била сѐ. Денеска слушам, вели, дека Заев лаже.

Груевски: Заев толку се дереше, оперски пејач да беше – гласот ќе го изгубеше!

Фокус - 17.04.2014

Заев е во ногдаун, рече лидерот Груевски пред крушевчани Го гледам, се однесува како грогиран боксер, буквално растурен од ќотек од нокдауни, пет – шест нокдауни со броње од судијата! Станат, не ...

Заев објави компромитирачка аудио снимка од договарање на продажбата на Македонска банка

Капитал - 17.04.2014

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, ја продолжи серијата на конференции за печатот на кои директно го обвинува Никола Груевски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, за примен кеш од 1,5 милион евра од продажбата на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Снимката на Заев е класична монтажа

А1 On - 17.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ ги демантира сите наводи од денешната прес конференција на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој објави аудио снимка на која тврди дека е снимени како Груевски го договарал милионскиот кеш.

АУДИО: Заев објави аудиоснимки од договарањето на продажбата на „Македонска банка“

Идивиди - 17.04.2014

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска објави аудиоснимки од наводните разговори на кои под наредба на Груевски е договарана операција за продажба на „Македонска банка АД Скопје“.

ВМРО-ДПМНЕ: Снимките на Заев се монтажа

Фокус - 17.04.2014

Партијата на Груевски вели дека има нелогичности во аудио-снимките Ги демантираме сите наводи од денешната прес конференција. Наводите искажани од господинот Зоран Заев се целосно неточни и целосно ...

ВМРО-ДПМНЕ: Наводите искажани од Заев се целосно неточни и целосно измислени

Капитал - 17.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ во реакција ги демантира сите наводи од денешната . "Наводите искажани од господинот Зоран Заев се целосно неточни и целосно измислени. Се работи за класична монтажа за нешто што во ...

Заев објави разговор за милионскиот кеш на Груевски

Алсат-М - 17.04.2014

СДСМ како поткрепа на своите тврдења дека премиерот Никола Груевски земал милион и пол евра во готовина при продажбата на Македонска банка и за ова не платил данок на државата, денеска објавија ...

Заев: На 27-ми заедно да ја испратиме оваа власт

А1 On - 17.04.2014

Дождот не ги спречи кочанчани денеска да излезат и да му дадат поддршка на претседателот на СДСМ Зоран Заев. Пазарџии, случајни минувачи, млади и стари се сретнаа со Заев и прошетаа низ градот.

Реакција од ВМРО за обвинувањата од Заев

Алсат-М - 17.04.2014

Во писмена реакција, ВМРО-ДПМНЕ ги демантираше наводите од денешната прес-конференција на Зоран Заев, со констатација дека се целосно неточни и измислени.

Демант на Груевски за изјавите на Заев

А1 On - 17.04.2014

Aдвокатот Никола Додевски во својство на полномошник на премиерот Никола Груевски, испрати демант на прес-конференциите на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во последните три дена.

Демант на изјавите на Зоран Заев од страна на Никола Груевски

Фокус - 17.04.2014

Демант на изјавите на Зоран Заев од страна на Никола Груевски Демантот: Полномошното на ...

Премиерот Груевски ги демантира наводите на Заев

Капитал - 17.04.2014

Во својство на полномошник на премиерот Никола Груевски, адвокатот Никола Додевски испрати демант на прес-конференциите на лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

(ВИДЕО) Заев од Кочани: Покажавме кој е креаторот на огромниот грабеж

А1 On - 17.04.2014

Силна порака од Кочани. Во преполната сала на домот на културата, полна енергија и желба за промени, претседателот на СДСМ Зоран Заев кажа – Одиме кон победа.

Реакција од адвокатската канцеларија што го застапува Груевски

Алсат-М - 17.04.2014

Во својство на полномошник на Никола Груевски, адвокатот Никола Додевски испрати демант на прес-конференциите на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Го пренесуваме во ...

ВИДЕО Заев: Додека цела нација тажеше за Трајковски, само бизнисот на фамилијата не бил завиен во црно

+инфо - 17.04.2014

Трансферите на пари од оф-шор компаниите - газди на Македoнска банка се случувале во периодот кога цела Македонија била завиена во црно и жалела поради смртта на починатиот претседател Борис ...

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека снимката на Заев е класична монтажа

+инфо - 17.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ ги демантира сите наводи од денешната прес конференција на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој објави аудио снимка на која тврди дека е снимени како Груевски го договарал милионскиот кеш.

ВМРО-ДПМНЕ: Снимките на Заев се монтажа, ќе се докажуваме на суд

Фактор - 17.04.2014

За владејачката ВМРО-ДПМНЕ аудио снимките што ги објави лидерот на опозицијата Зоран Заев од телефонските разговори во кои наводно се договара продажбата на Македонска банка се чиста измислица и ...

Заев: На 27 април заедно да ја испратиме оваа власт

+инфо - 17.04.2014

Дождот не ги спречи кочанчани денеска да излезат и да му дадат поддршка на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, кој имаше средба со граѓаните од овој град.

Адвокатска канцеларија Додевски: Ќе го тужиме Заев, Груевски никогаш немал акции во Македонска банка

+инфо - 17.04.2014

Во својство на полномошник на Никола Груевски од Скопје, адвокатот Никола Додевски испрати демант на прес-конференциите на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во последните три дена, кои беа објавени и на ...

Груевски ангажираше адвокатска канцеларија за тужбата против Заев

Фактор - 17.04.2014

Адвокатската канцеларија на Никола Додевски, која го застапува премиерот Никола Груевски, во јавност ги демантира наводите на лидерот на опозицијата Зоран Заев според кои нивнито клиент земал кеш на ...

ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО Заев од Кочани: Покажавме кој е креаторот на огромниот грабеж

+инфо - 17.04.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев од Кочани порача дека Македонија оди кон победа. – Одиме кон победа. Денеска Груевски е фатен на дело. Се покажа кој е креаторот на огромниот грабеж, на огромната ...

Груевски: Прилеп на 27 април повторно ќе биде победнички град

Сител - 17.04.2014

Барајќи ја поддршката на прилепчани, уште помасовно на 27 април, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, на вчерашниот митинг во спортската сала „Сонце“ во Прилеп, спомена дека бројни проекти се ...

ВИДЕО: По аферата со 1,5 милиони евра во кеш, Груевски му се заканува на Заев со нокаут!

Либертас - 17.04.2014

На вчерашните митинзи во Крушево и Прилеп, Никола Груевски на некој начин одговори на обвинувањата од лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за аферата – 1,5 милиони евра на црно, во кеш, од газда Нини, за ...

(ВИДЕО)Заев удри со “афера”,Груевски удри со “боксови”

Локално - 17.04.2014

На вчерашните митинзи во Крушево и Прилеп, Никола Груевски одговори на обвинувањата од лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за аферата – 1,5 милиони евра на црно, во кеш, од газда Нини, за Македонска банка.

ВМРО-ДПМНЕ: Монтажа за нешто што во најголем дел не ни наликува на гласот на Груевски

Либертас - 17.04.2014

Реакција на прес конференцијата на Зоран Заев : Ги демантираме сите наводи од денешната прес конференција. Наводите искажани од господинот Зоран Заев се целосно неточни и целосно измислени.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев халуцинира, Груевски ќе поднесе тужба за клевета

МК News - 17.04.2014

Прес конференцијата на Зоран Заев е тотално неточна и полна со лаги. Зоран Заев измислува и халуцинира, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на Заев.

ВМРО-ДПМНЕ во име на Груевски:До Зоран Заев ќе биде поднесена тужба за клевета и навреда

Локално - 17.04.2014

Ги демантираме сите наводи од денешната прес конференција. Наводите искажани од господинот Зоран Заев се целосно неточни и целосно измислени. Се работи за класична монтажа за нешто што во најголем ...

ВМРО-ДПМНЕ: Аудиоснимката е монтажа, се работи за класична лага

МК News - 17.04.2014

Ги демантираме сите наводи од денешната конференција за печатот. Наводите искажани од господинот Зоран Заев се целосно неточни и целосно измислени. Се работи за класична монтажа за нешто што во ...

Груевски го демантира тврдењето на Заев за 1,5 милиони евра, преку адвокат и најавува тужба

Локално - 17.04.2014

Во својство на полномошник на Никола Груевски од Скопје, адвокатот Никола Додевски испрати демант на прес-конференциите на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, .

Заев: На 27-ми заедно да ја испратиме оваа власт

Локално - 17.04.2014

Дождот не ги спречи кочанчани денеска да излезат и да му дадат поддршка на претседателот на СДСМ Зоран Заев. Пазарџии, случајни минувачи, млади и стари се сретнаа со Заев и прошетаа низ градот.

(ВИДЕО) Заев: Го фативме крадецот на дело! Можеме да докажеме каде сакаат!

Либертас - 17.04.2014

Од Домот на културата во Кочани претседателот на СДСМ, Зоран Заев кажа – Одиме кон победа. Заев пред присутните рече дека денеска Груевски е фатен на дело.

Боцевски во одбрана на Груевски откако Заев ја објави снимката за 1,5 милиони евра во кеш

Либертас - 17.04.2014

Политичкиот аналитичар Ивица Боцевски на својот Фејсбук профил ја коментираше аудио снимката која ја објави лидерот на СДСМ, Зоран Заев, а на која, како што рече Заев, се слуша договорот за продажба ...

(ВИДЕО) Груевски му се закани на Заев

Бриф - 17.04.2014

На вчерашните митинзи во Крушево и Прилеп, Никола Груевски одговори на обвинувањата од лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за аферата – 1,5 милиони евра на црно, во кеш, од газда Нини, за Македонска банка.

ВМРО-ДПМНЕ: Монтировките на Заев нема да поминат кај народот

Бриф - 17.04.2014

Ги демантираме сите наводи од денешната прес конференција. Наводите искажани од господинот Зоран Заев се целосно неточни и целосно измислени. Се работи за класична монтажа за нешто што во најголем ...

СДСМ објави аудиоснимка за продажбата на „Македонска банка“, ВМРО-ДПМНЕ најави тужба

Телеграф - 17.04.2014

Заев до медиумите достави снимка која според нив е доказ дека Груевски добил 1,5 милион евра од продажбата, од владејачката партија одговорија дека се работи за класична монтажа Лидерот на СДСМ, ...

Заев: На 27-ми заедно да ја испратиме оваа власт

Бриф - 17.04.2014

Дождот не ги спречи кочанчани денеска да излезат и да му дадат поддршка на претседателот на СДСМ Зоран Заев. Пазарџии, случајни минувачи, млади и стари се сретнаа со Заев и прошетаа низ градот.

(ВИДЕО) Заев од Кочани: Покажавме кој е креаторот на огромниот грабеж

Бриф - 17.04.2014

Силна порака од Кочани. Во преполната сала на домот на културата, полна енергија и желба за промени, претседателот на СДСМ Зоран Заев кажа – Одиме кон победа.

Боцевски меѓу првите рипна да го брани Груевски: Заев бил кловн

Бриф - 17.04.2014

„Too little, to late“ Изборите завршија во неделата, а со тоа и претседателствувањето на Зоран Заев со СДСМ. Сето ова што се случува деновиве е еден тажен крај на една политичка кариера.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев халуцинира, Груевски ќе поднесе тужба за клевета

Курир - 17.04.2014

Прес конференцијата на Зоран Заев е тотално неточна и полна со лаги. Зоран Заев измислува и халуцинира, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на Заев.

ЕКСКЛУЗИВНО: Што ќе обзнани ЗОРАН ЗАЕВ во 14:00?

Sky - 17.04.2014

Денеска, со почеток во 14:00 часот, во седиштето на СДСМ, прес конференција ќе одржи претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Оваа прес конференција се очекува да донесе изненадувања за работењето на ...

ВИДЕО Заев: Груевски, престани да ми се закануваш мене, на моето семејство, на мои блиски и на луѓе од СДСМ!

Sky - 17.04.2014

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска ќе ги отстрани сите сомнежи околу тоа што и како се случило. Ќе објавиме аудио снимки од разговорите на кои под наредба на Груевски е договарана ...

Еве што рекоа од ВМРО-ДПМНЕ по објавувањето на аудио снимките

Sky - 17.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ во денешната реакција ги демантира сите наводи од прес конференцијата на претседателот на СДСМ Зоран Заев, каде првиот човек на СДСМ го обвини Груевски за криминал.

Заев ги објави најавените компромитирачки аудио снимки

Portal - 17.04.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев во четврток на прес конференција објави аудио снимки од наводните разговори на кои под наредба на Груевски е договарана операција за продажба на Македонска банка АД ...

ВМРО-ДПМНЕ: Аудио снимките се лоша монтажа, Заев ќе го добие одговорот на 27 април

Portal - 17.04.2014

Наводите искажани од Зоран Заев се целосно неточни и целосно измислени. Се работи за класична монтажа за нешто што во најголем дел не ни наликува на гласот на Никола Груевски, се вели во реакцијата ...

ЗАЕВ: На 27-ми заедно да ја испратиме оваа власт! (ФОТО)

Sky - 17.04.2014

Дождот не ги спречи кочанчани денеска да излезат и да му дадат поддршка на претседателот на СДСМ Зоран Заев. Пазарџии, случајни минувачи, млади и стари се сретнаа со Заев и прошетаа низ градот.

ВМРО-ДПМНЕ: Аудиоснимката е монтажа, класична лага!

Таратур - 17.04.2014

Наводите искажани од Зоран Заев се целосно неточни и целосно измислени. Се работи за класична монтажа за нешто што во најголем дел не ни наликува на гласот на Никола Груевски, стои во реакцијата на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Снимките на Заев се монтажа, ќе се докажуваме на суд

Делчево Денес - 17.04.2014

За владејачката ВМРО-ДПМНЕ аудио снимките што ги објави лидерот на опозицијата Зоран Заев од телефонските разговори во кои наводно се договара продажбата на Македонска банка се чиста измислица и ...

Боцевски: Политиката не е место за кловнови и палјачовци

Курир - 17.04.2014

Изборите завршија во неделата, а со тоа и претседателствувањето на Зоран Заев со СДСМ. Сето ова што се случува деновиве е еден тажен крај на една политичка кариера.

Боцевски: Политиката не е место за кловнови и палјачовци

Република - 17.04.2014

Изборите завршија во неделата, а со тоа и претседателствувањето на Зоран Заев со СДСМ. Сето ова што се случува деновиве е еден тажен крај на една политичка кариера.

ВИДЕО Кој му се заканува на Зоран Заев и неговото семејство!?

Sky - 17.04.2014

По отворањето на големиот скандал во кој според СДСМ главен актер е премиерот Никола Груевски, Заев го повика Никола Груевски да не му се заканува нему и на неговото семејство.

Боцевски: Политиката не е место за кловнови и палјачовци

Нетпрес - 17.04.2014

Изборите завршија во неделата, а со тоа и претседателствувањето на Зоран Заев со СДСМ. Сето ова што се случува деновиве е еден тажен крај на една политичка кариера.

ВИДЕО: ЗАЕВ - Груевски е фатен на дело - Се покажа кој е креаторот на огромниот грабеж, на огромната пљачка на ...

Sky - 17.04.2014

Силна порака од Кочани. Во преполната сала на домот на културата, полна енергија и желба за промени, претседателот на СДСМ Зоран Заев кажа – Одиме кон победа.

Заев ги објави најавените компромитирачки аудио снимки

Макфакс - 17.04.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев во четврток на прес конференција објави аудио снимки од наводните разговори на кои под наредба на Груевски е договарана операција за продажба на Македонска банка АД ...

ВМРО-ДПМНЕ: Аудио снимките се лоша монтажа, Заев ќе го добие одговорот на 27 април

Макфакс - 17.04.2014

Наводите искажани од Зоран Заев се целосно неточни и целосно измислени. Се работи за класична монтажа за нешто што во најголем дел не ни наликува на гласот на Никола Груевски, се вели во реакцијата ...

Заев: Има снимки како се договарала продажбата на Македонска банка (АУДИО)

МКД Прес - 17.04.2014

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, ја продолжи серијата на конференции за печатот на кои директно го обвинува Никола Груевски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, за примен кеш од 1,5 милион евра од продажбата на ...

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека снимката на Заев е класична монтажа

МКД Прес - 17.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ ги демантира сите наводи од денешната прес конференција на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој објави аудио снимка на која тврди дека е снимени како Груевски го договарал милионскиот кеш.

Реакција на адвокатската канцеларија која го застапува премиерот Груевски

МКД Прес - 17.04.2014

Aдвокатската канцеларија на Никола Додевски која го застапува премиерот Никола Груевски вечерва испрати допис до медиумите кои ја објавиле прес конференциите на лидерот на СДСМ Зоран Заев.

Ивица Боцевски : Политиката не е место за кловнови и палјачовци

Lider - 17.04.2014

Изборите завршија во неделата, а со тоа и претседателствувањето на Зоран Заев со СДСМ. Сето ова што се случува деновиве е еден тажен крај на една политичка кариера.

ВМРО-ДПМНЕ: снимката на Заев е класична монтажа

Falanga - 17.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ ги демантира сите наводи од денешната прес конференција на Зоран Заев.. Ги демантираме сите наводи од денешната прес конференција. Наводите искажани од господинот Зоран Заев се целосно ...

Заев го обвини Груевски дека зел мито од 1,5 милиони евра

Deutsche Welle - 16.04.2014

Лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев денеска на прес-конференција обелодени документи кои, според него, докажуваат дека актуелниот премиер Груевски примил мито од 1,5 милиони евра.

ВМРО ДПМНЕ: Груевски ќе го тужи Заев за клевета

Deutsche Welle - 16.04.2014

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски од никого и никогаш нема земено никакви пари. Ниту ја купувал, ниту ја продавал Македонска Банка, се вели во реакцијата на ВМРО ДПМНЕ на обвинувањата на ...

Груевски ќе го тужи Заев за клевета

24 Вести - 16.04.2014

Прес конференцијата на Зоран Заев е тотално неточна и полна со лаги. Зоран Заев измислува и халуцинира, се вели во писмената реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес конференцијата на лидерот на СДСМ.

Заев - Груевски земал 1,5 милиони евра на црно од „Газда Нини“

Р.С.Европа - 16.04.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска обвини дека премиерот Никола Груевски лично му ја продал Македонска банка на српскиот бизнисмен Јовица Стефановиќ, познат како Газда Нини.

Никола Груевски ќе му поднесе тужба за клевета на Заев

Нова ТВ - 16.04.2014

По денешната прес конференција на Зоран Заев во која тој го обвини Никола Груевски дека се стекнал со вкупен кеш од околу 2.400.000 евра од продажбата на 51 проценти од акциите на Македонска банка, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев лаже, Груевски ќе го тужи за клевета

Р.С.Европа - 16.04.2014

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ реагира дека е тотално неточна и полна со лаги прес-конференцијата на која лидерот на СДСМ, Зоран Заев, го обвини премиерот Никола Груевски дека ја продал Македонска банка и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев халуцинира, ќе добие тужба

Утрински - 16.04.2014

„Прес-конференцијата на Зоран Заев е тотално неточна и полна со лаги. Зоран Заев измислува и халуцинира. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, од никого и никогаш нема земено никакви пари, ...

Груевски ќе го тужи Заев за клевета

МКД - 16.04.2014

Никола Груевски ниту ја купувал, ниту ја продавал Македонска банка. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ од никого и никогаш нема земено никакви пари. Никола Груевски најавува тужба против Зоран Заев, лидерот на ...

Заев во Ѓорче Петров: Заедно можеме да се избориме за промени

Утрински - 16.04.2014

На 27 април излезете и гласајте, имаме обврска кон себе, кон нашите деца и кон нашата земја, порача на средбите со граѓани и посети на домакинства во Ѓорче Петров, претседателот на СДСМ, Зоран Заев.

Груевски: „Заев е во тежок ногдаун, го чека клоца од Бранко“

Телма - 16.04.2014

Заев е во ногдаун, мафта, сака да удри нешто, затоа обвинува, знае дека по 27 април го чека клоцата од Бранко, рече со боксерски жаргон Груевски. „За разлика од Стево Пендаровски кој изјави дека не ...

Заев: „Криминалецот е фатен, тоа е Никола Груевски“

Телма - 16.04.2014

Затаил данок на добивка, а вели, државата му е се`! Внимавајте, во наредните денови ќе чуете кој е најголемиот криминалец, тоа е Груевски, рече Заев Граѓаните кои не излегоа на гласање во првиот круг ...

Шекеринска и Заев во Ѓорче Петров и Центар

А1 On - 16.04.2014

Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, денеска ги започнува средбите со граѓаните со посета на домаќинства во скопската населба Хром, кај последната автобуска постојка за линија 4, со ...

Груевски: СДСМ ќе ја враќале насмевката на граѓаните – со трескање глупости!

Фокус - 16.04.2014

Заев – не им паѓа на памет да гласаат за тебе, му порача премиерот Човекот мисли дека ако некој му каже добар ден на улица дека тој и ќе гласа за него. Абе Заев овој народ е културен.

Заев го повика Груевски да одговори за продажбата на Македонска банка

Н.Македонија - 16.04.2014

Вчера на премиерот Никола Груевски му поставив неколку прашања. Му дадов шанса на Никола Груевски сам да и соопшти на македонската јавност кога, како и зошто зел 1.500.000 евра во кеш и кога, како и ...

Груевски ќе го тужи Заев за клевета

А1 On - 16.04.2014

Прес конференцијата на Зоран Заев е тотално неточна и полна со лаги. Зоран Заев измислува и халуцинира, се вели во писмената реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес конференцијата на лидерот на СДСМ.

За ВМРО Заев халуцинира, Груевски најави тужба

Фокус - 16.04.2014

СДСМ беше на власт во тој период и ако имало нешто немале да го толерираат, велат од ВМРО-ДПМНЕ Прес-конференцијата на Зоран Заев е тотално неточна и полна со лаги.

Заев го обвини Груевски за криминал

Алсат-М - 16.04.2014

СДСМ денеска објави детали за скандалот од над 2 милиони евра, во кој е вклучен директно премиерот Никола Груевски. Лидерот на СДСМ Зоран Заев презентираше докази за продажба на 51% од акциите на ...

Груевски ќе го тужи Заев за клевета

Н.Македонија - 16.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека премиерот Никола Груевски ќе поднесе тужба против лидерот на СДСМ, Зоран Заев за изречени клевети Откако Заев го обвини Груевски дека зел мито од српскиот бизнисмен Јовица ...

(ФОТО) Заев: Излезете и гласајте на 27-ми април!

А1 On - 16.04.2014

На 27-ми април излезете и гласајте, имаме обврска кон себе, кон нашите деца и кон нашата земја, да не дозволиме власта на Никола Груевски да ни ја уништи државата, порачуваше на средбите со граѓани и ...

Заев: Заедно можеме да се избориме за промени

Н.Македонија - 16.04.2014

На 27 април излезете и гласајте, имаме обврска кон себе, кон нашите деца и кон нашата земја, порача на средбите со граѓани и посети на домаќинства во Ѓорче Петров, претседателот на СДСМ, Зоран Заев ...

(ВИДЕО) Заев: Криминалецот е фатен, тоа е Никола Груевски

А1 On - 16.04.2014

Народот ќе види кое зло управува со Република Македонија овие 8 години, ќе ги извадиме и ќе ги покажеме сите криминали на оваа ненародна власт, рече вечерва на митингот во Капиштец лидерот на СДСМ ...

ВМРО со реакција на обвинувањата на Зоран Заев

Алсат-М - 16.04.2014

На обвинувањата на Зоран Заев одговрија од ВМРО – ДПМНЕ. Според оваа партија, прес конференцијата на лидерот ан СДСМ е тотално неточна и полна со лаги.

Заев: Заедно можеме да се избориме за промени

Алсат-М - 16.04.2014

На 27 април излезете и гласајте, имаме обврска кон себе, кон нашите деца и кон нашата земја, порача на средбите со граѓани и посети на домакинства во Ѓорче Петров, претседателот на СДСМ, Зоран Заев.

Груевски: СДСМ пред стечај, нова руска инвестиција во Крушево

Алсат-М - 16.04.2014

Руска компанија за производство на доматно пире сака да инвестира во индустриската зона во Крушево, најави вечерва премиерот и лидер на ВМРО - ДПМНЕ Никола Груевски.

Груевски: СДСМ пред стечај, нова руска инвестиција во Крушево

А1 On - 16.04.2014

Руска компанија за производство на доматно пире сака да инвестира во индустриската зона во Крушево, најави вечерва премиерот и лидер на ВМРО – ДПМНЕ Никола Груевски.

Заев и Пендаровски на митинг во Центар

Алфа - 16.04.2014

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска имаше средби со граѓани во скопската населба Ѓорче Петров, а вечерва ги повика жителите на Центар на 27 април да излезат и да гласаат за промени.

Заев и Шекеринска денеска ќе се дружат со жителите на Ѓорче Петров и на Центар

+инфо - 16.04.2014

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, и заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, денеска ќе ги посетат скопските општини Ѓорче Петров и Центар. Шекеринска ги започнува средбите со граѓаните со ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев халуцинира, Груевски ниту ја купувал ниту ја продавал Македонска банка

+инфо - 16.04.2014

Прес конференцијата на Зоран Заев е тотално неточна и полна со лаги. Зоран Заев измислува и халуцинира. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски од никого и никогаш нема земено никакви пари, ниту ...

Груевски ќе го тужи Заев за обвинувањата

Фактор - 16.04.2014

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски со тужба за клевета ќе одговори на обвинувањата од неговиот опонент, опозицискиот лидер Зоран Заев според кои зел на рака 1,5 милиони евра за продажбата на ...

ГАЛЕРИЈА Заев: Излезете и гласајте на 27 април

+инфо - 16.04.2014

На 27-ми април излезете и гласајте, имаме обврска кон себе, кон нашите деца и кон нашата земја, да не дозволиме власта на Никола Груевски да ни ја уништи државата, порача на денешните средби со ...

Заев: Криминалецот е фатен, тоа е Никола Груевски

+инфо - 16.04.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев на вечерашниот митинг во Капиштец рече дека народот ќе види кое зло управува со Република Македонија 8 години. - Ќе ги извадиме и ќе ги покажеме сите криминали на ...

СДСМ денеска се во скопските општини Ѓорче Петров и Центар

Локално - 16.04.2014

Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, денеска ги започнува средбите со граѓаните со посета на домаќинства во скопската населба Хром, кај последната автобуска постојка за линија 4, со ...

Заев на прес конференција во 14:30

Либертас - 16.04.2014

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија известува дека во 14:30 часот во седиштето на партијата, прес конференција ќе одржи претседателот на СДСМ, Зоран Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев халуцинира, Груевски ќе тужи за клевета!

Либертас - 16.04.2014

Прес – конференцијата на Зоран Заев е тотално неточна и полна со лаги. Зоран Заев измислува и халуцинира. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски од никого и никогаш нема земено никакви пари, ...

Курир и другарчињата го видоа гафот на Заев, ама не видоа 1,5 милиони евра во кеш!

Либертас - 16.04.2014

Ударната онлајн медиумска тупаница на власта, порталот Курир, заедно со сите негови другарчиња (Република, Нетпрес, Вистина, Денешен, Утрешен, Вчерашен…) вчера ја изгледале прес конференцијата на ...

За Вмро Заев халицунира, и Груевски најавува тужба

Локално - 16.04.2014

Прес-конференцијата на Зоран Заев е тотално неточна и полна со лаги. Тој измислува и халуцинира, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на денешниот прес на лидерот на СДСМ.

Заев на прес конференција во 14 часот со нови детали за аферата – 1,5 милиони евра во кеш!

Либертас - 16.04.2014

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија известува дека во 14:00 часот во седиштето на партијата, прес конференција ќе одржи претседателот на СДСМ, Зоран Заев.

Заев и Шекеринска во Ѓорче Петров и Центар

Бриф - 16.04.2014

Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, денеска ги започнува средбите со граѓаните со посета на домаќинства во скопската населба Хром , кај последната автобуска постојка за линија 4, со ...

Груевски ќе се брани од обвинувањата на Заев со тужба за клевета

Бриф - 16.04.2014

-Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски од никого и никогаш нема земено никакви пари, ниту пак бил сопственик на посочените фирми. Ниту ја купувал, ниту ја продавал Македонска Банка, одговори ...

Заев: Излезете и гласајте на 27-ми април

Бриф - 16.04.2014

-На 27-ми април излезете и гласајте, имаме обврска кон себе, кон нашите деца и кон нашата земја, да не дозволиме власта на Никола Груевски да ни ја уништи државата, порачуваше на средбите со граѓани ...

ЗАЕВ: Заедно можеме да се избориме за промени

Телеграф - 16.04.2014

Само народот, според Заев, може да ја промени оваа власт која, како што рече, не ја води никаде државата На 27 април излезете и гласајте, имаме обврска кон себе, кон нашите деца и кон нашата земја, ...

Заев: Народот ќе види кое зло управува со Република Македонија 8 години

Бриф - 16.04.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев на вечерашниот митинг во Капиштец рече дека народот ќе види кое зло управува со Република Македонија 8 ...

ГРУЕВСКИ: СДСМ пред стечај, нова руска инвестиција во Крушево

Телеграф - 16.04.2014

Груевски потсети дека кандидатот на СДСМ, како претседател на ДИК не реагирал на измамите кога ДУИ полнел кутии Руска компанија за производство на доматно пире сака да инвестира во индустриската зона ...

Груевски: Заев го величи Бранко, а вика дека се промениле

Вистина.мк - 16.04.2014

Луѓето во оваа кампања препознаа една сериозна неискреност кај Зоран Заев и кај Шекеринска и кај другите, истакна премиерот Никола Груевски на вечерашниот митинг кој ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев отиде предалеку со лагите, Груевски ќе го тужи за клевета

Тера - 16.04.2014

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски од никого и никогаш нема земено никакви пари, ниту пак бил сопственик на посочените фирми. Ниту ја купувал, ниту ја продавал Македонска Банка.

Груевски: Заев се однесува како грогиран боксер

Вистина.мк - 16.04.2014

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски од Крушево посочи дека во неделата народот покажал дека има разлика меѓу Иванов и кандидатот на СДСМ, Стево Пендаровски.

Груевски: Заев го величи Бранко, а вика дека се промениле

Курир - 16.04.2014

Луѓето во оваа кампања препознаа една сериозна неискреност кај Зоран Заев и кај Шекеринска и кај другите, истакна премиерот Никола Груевски на вечерашниот митинг кој ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За ...

Груевски: Заев го величи Бранко, а вика дека се промениле

Нетпрес - 16.04.2014

Луѓето во оваа кампања препознаа една сериозна неискреност кај Зоран Заев и кај Шекеринска и кај другите, истакна премиерот Никола Груевски на вечерашниот митинг кој ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За ...

Саше Политико раскажува за Заев и неговото Ауди А8

Курир - 16.04.2014

Човекот кој важи за близок до раководството на СДСМ и кого медиумите го прогласија за неформален советник на Заев, Саше Ивановски- Политико во колумна упатена до СДСМ раскажува за Заев и неговото ...

Саше Политико со колумна до СДСМ: На местото на Шекеринска и Заев да дојде некој без тендери, аболиции и кичми

Република - 16.04.2014

Човекот кој важи за близок до раководството на СДСМ, Саше Ивановски- Политико, во колумна упатена до СДСМ раскажува за Заев и неговото „ауди А8“. Ивановски смета дека ќе било подобар маркетиншки трик ...

Заев и Шеќеринска во Центар и Ѓорче Петров

Sky - 16.04.2014

Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, денеска ги започнува средбите со граѓаните со посета на домаќинства во скопската населба Хром, кај последната автобуска постојка за линија 4, со ...

Заев и Шекеринска на средби со скопјани

Република - 16.04.2014

Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, денеска ги започнува средбите со граѓаните со посета на домаќинства во скопската населба Хром , кај последната автобуска постојка за линија 4, со ...

Ексклузивно: што ќе открие Зоран Заев во 14 и 30!?

Sky - 16.04.2014

Денеска, во 14:30 часот, во седиштето на СДСМ, ќе се одржи прес конференција на која ќе се обрати претседателот на партијата, Зоран Заев. Вчера претседателот Заев го праша Никола Груевски, Кој ...

МЕГАСКАНДАЛ ЈА ТРЕСЕ ВЛАДАТА: Заев: Груевски лично ја продал Македонска банка АД Скопје на газда Ними

Sky - 16.04.2014

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, предмалку пред новинарите рече дека премиерот Никола Грувески лично ја продал Македонска банка АД Скопје на српскиот бизнисмен Јовица Стефановиќ, познат како газда Ними..

Видео/фото - Еве ги документите кои ги објави Зоран Заев попладнево!

Sky - 16.04.2014

Вчера на премиерот Никола Груевски му поставив неколку прашања. Му дадов шанса на Никола Груевски сам да и соопшти на македонската јавност кога, како и зошто зел 1.500.000 евра во кеш и кога, како и ...

ВИДЕО: Заев: Груевски еве докази за милионскиот кеш,ќе признаеш или да продолжиме ?

Делчево Денес - 16.04.2014

Денеска на прес конференција Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, изнесе докази за вчерашните обввиинувања упатени на страна на Премиоерот Груевски… Вчера на премиерот Никола Груевски му поставив ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев отиде предалеку, оваа лага е премногу - нема така лесно да помине!

Sky - 16.04.2014

“Прес конференцијата на Зоран Заев е тотално неточна и полна со лаги. Зоран Заев измислува и халуцинира, велат од ВМРО ДПМНЕ, реагирајќи на прес конференцијата на Зоран Заев, кој објави дека Никола ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев отиде предалеку со лагите, Груевски ќе го тужи за клевета

Portal - 16.04.2014

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски од никого и никогаш нема земено никакви пари, ниту пак бил сопственик на посочените фирми. Ниту ја купувал, ниту ја продавал Македонска Банка.

Груевски ќе го тужи Заев за клевета

Таратур - 16.04.2014

Прес конференцијата на Зоран Заев е тотално неточна и полна со лаги. Зоран Заев измислува и халуцинира, се вели во писмената реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес конференцијата на лидерот на СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев отиде предалеку со лагите, Груевски ќе го тужи за клевета

Хајд Парк - 16.04.2014

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски од никого и никогаш нема земено никакви пари, ниту пак бил сопственик на посочените фирми. Ниту ја купувал, ниту ја продавал Македонска Банка.

Заев: излезете и гласајте на 27-ми април! (галерија)

Sky - 16.04.2014

- На 27-ми април излезете и гласајте, имаме обврска кон себе, кон нашите деца и кон нашата земја, да не дозволиме власта на Никола Груевски да ни ја уништи државата, порачуваше на средбите со граѓани ...

ЗАЕВ: Утре Груевски ќе види и ќе чуе за криминалите!

Sky - 16.04.2014

Народот ќе види кое зло управува со Република Македонија овие 8 години, ќе ги извадиме и ќе ги покажеме сите криминали на оваа ненародна власт, рече вечерва на митингот во Капиштец лидерот на СДСМ ...

Груевски: Заев се однесува како грогиран боксер

Курир - 16.04.2014

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски од Крушево посочи дека во неделата народот покажал дека има разлика меѓу Иванов и кандидатот на СДСМ, Стево Пендаровски.

Груевски од Крушево: Заев не ја почитува волјата на граѓаните

Република - 16.04.2014

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски од Крушево посочи дека во неделата народот покажал дека има разлика меѓу Иванов и кандидатот на СДСМ, Стево Пендаровски.

Груевски: Заев се однесува како грогиран боксер

Нетпрес - 16.04.2014

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски од Крушево посочи дека во неделата народот покажал дека има разлика меѓу Иванов и кандидатот на СДСМ, Стево Пендаровски.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев отиде предалеку со лагите, Груевски ќе го тужи за клевета

Макфакс - 16.04.2014

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски од никого и никогаш нема земено никакви пари, ниту пак бил сопственик на посочените фирми. Ниту ја купувал, ниту ја продавал Македонска Банка.

Заев и Шекеринска повикуваат на масовна излезност на 27-ми април

Макфакс - 16.04.2014

„На 27-ми април излезете и гласајте, имаме обврска кон себе, кон нашите деца и кон нашата земја, да не дозволиме власта на Никола Груевски да ни ја уништи државата", повика на средбите со граѓани во ...

Саше Политико раскажуваше за Зоран Заев и неговото Ауди А8 вредно 50 илјади евра

Lider - 16.04.2014

Човекот кој важи за близок до раководството на СДСМ и кого медиумите го прогласија за неформален советник на Заев, Саше Ивановски- Политико во колумна упатена до СДСМ раскажува за Заев и неговото ...

Груевски ќе го тужи Заев за обвинувањата

МКД Прес - 16.04.2014

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски со тужба за клевета ќе одговори на обвинувањата од неговиот опонент, опозицискиот лидер Зоран Заев според кои зел на рака 1,5 милиони евра за продажбата на ...

Груевски: СДСМ пред стечај, нова руска инвестиција во Крушево

Lider - 16.04.2014

Руска компанија за производство на доматно пире сака да инвестира во индустриската зона во Крушево, најави вечерва премиерот и лидер на ВМРО – ДПМНЕ Никола Груевски.

Груевски: СДСМ пред стечај, нова руска инвестиција во Крушево

МКД Прес - 16.04.2014

Руска компанија за производство на доматно пире сака да инвестира во индустриската зона во Крушево, најави вечерва премиерот и лидер на ВМРО – ДПМНЕ Никола Груевски.

Груевски: Заев е во паника, затоа најавува клевети и монтажи, но ние ќе издржиме

Денешен - 16.04.2014

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски од Крушево посочи дека во неделата народот покажал дека има разлика меѓу Иванов и кандидатот на СДСМ, Стево Пендаровски.

Груевски во Гевгелија: Заев го величи Бранко, а вика дека се промениле

Falanga - 16.04.2014

Граѓаните тоа го препознале и изборниот резултат е одраз на нивното мислење.. Луѓето во оваа кампања препознаа една сериозна неискреност кај Зоран Заев и кај Шекеринска и кај другите, истакна ...

(ВИДЕО): Груевски ке го тужи Заев за клевета

Falanga - 16.04.2014

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски од никого и никогаш нема земено никакви пари.. Ниту ја купувал, ниту ја продавал Македонска Банка, се вели во реакцијата на ВМРО ДПМНЕ на обвинувањата на ...

Заев: Дали Груевски земал на рака 1,5 милион евра

24 Вести - 15.04.2014

Милион и пол евра во кеш земал Груевски на рака од познат македонски бизнисмен – обвини лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев. Со тоа вели ја оштетил државната каса за 225 илјади евра за неплатен ...

ВМРО-ДПМНЕ: Однесувањето на Заев е класичен кукавичлук

24 Вести - 15.04.2014

Прес конференцијата на Зоран Заев е тотална лага и измислица. Ваквото однесување на Заев е класичен кукавичлук и е катастрофален обид да го покрие изборниот срам што му се случи во неделата.

ВМРО-ДПМНЕ до СДСМ: Лага и измислица е прашањето за кешот на Груевски

Нова ТВ - 15.04.2014

Прес конференцијата на Зоран Заев е тотална лага и измислица, соопштува ВМРО-ДПМНЕ, реагирајќи на рашањето на Заев дали Груевски земал 1, 5 милион евра во кеш.

Заев - Дали Груевски земал 1,5 милиони евра во кеш од странски бизнисмен?

Р.С.Европа - 15.04.2014

Претседателот на опозицискиот СДСМ, Зоран Заев, го обвини премиерот Никола Груевски дека, како лидер на ВМРО-ДПМНЕ, земал 1,5 милиони евра во кеш од странски бизнисмен.

Лидерот на опозицијата со обвиненија до власта

Глас на Америка - 15.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ реагираше со зборовите дека тоа било „катастрофален обид да го покрие изборниот срам“ од неделата „Дали како претседател на ВМРО-ДПМНЕ си земал пари во кеш во износ од 1.500.000 евра или ...

Заев: Груевски, од кого си земал во кеш 1,5 милиони евра? ВМРО-ДПМНЕ: Заев лаже и е кукавица

МКД - 15.04.2014

Изјавата на Зоран Заев, лидерот на СДСМ е тотална лага и измислица. Ваквото однесување на Заев е класичен кукавичлук и е катастрофален обид да го покрие изборниот срам што му се случи во неделата, ...

Заев: Груевски, од кого зеде 1,5 млн. евра во кеш?

Утрински - 15.04.2014

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска побара од премиерот Никола Груевски да одговори од кој познат бизнисмен зел 1,5 милиони евра, и зошто не платил данок од 225.000 евра.

Заев и Шекеринска во скопските општини Аеродром и Кисела Вода

А1 On - 15.04.2014

Претседателот на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија, Зоран Заев, денеска ќе се сретне со сопственици на дуќани во ТЦ Бисер во 16:00 часот. Во 17:00 часот, претседателот Заев ќе се сретне и ќе ...

Заев: Груевски, дали лично си земал 1.500.000 евра во кеш?

Фокус - 15.04.2014

Зошто си ја оштетил државата 225.000 евра, четврт милион евра, или повеќе од 14.000.000 денари за неплатен данок, праша Заев. Господине Груевски , јас те повикувам на македонската јавност, ти лично ...

Заев продолжува по стапките на Црвенковски

Алфа - 15.04.2014

Заев продолжува во стилот на неговиот претходник Црвенковски. Наместо причината за лошиот изборен резултат да ја бара во партијата и начинот на водење, ја бара во народот.

Заев до Груевски: Дали како претседател на ВМРО-ДПМНЕ си земал 1.500.000 евра

Н.Македонија - 15.04.2014

Господине Груевски, јас те повикувам на македонската јавност, ти лично да ѝ одговориш, дали како претседател на ВМРО-ДПМНЕ си земал пари во кеш во износ од 1.500.000 евра или повеќе од 92.000.000 ...

ВМРО-ДПМНЕ: Прес конференцијата на Зоран Заев е тотална лага и измислица

А1 On - 15.04.2014

„Прес конференцијата на Зоран Заев е тотална лага и измислица. Ваквото однесување на Заев е класичен кукавичлук и е катастрофален обид да го покрие изборниот срам што му се случи во неделата.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев со лаги сака да го покрие изборниот срам

Фокус - 15.04.2014

Прес конференцијата на лидерот на СДСМ Зоран Заев, на која го праша премиерот Никола Груевски дали земал 1,5 милиони евра во кеш, е тотална лага и измислица, реагираат од владејачката партија.

Реакција од ВМРО на изјавата на Заев

Алсат-М - 15.04.2014

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека прес-конференцијата на Зоран Заев е тотална лага и измислица. „Ваквото однесување на Заев е класичен кукавичлук и катастрофален обид да го покрие изборниот срам што му се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев нема ниту грам достоинство!

Н.Македонија - 15.04.2014

Прес конференцијата на Зоран Заев е лага и измислица, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ, на изјавите на претседателот на СДСМ, во кои тој тврди дека Груевски зел 1,5 милиони евра во кеш -Ваквото однесување на ...

Заев од симпатизерите побара мобилизација на неопределниет гласачи

Алфа - 15.04.2014

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев побара од симпатизерите да ги мобилизираат неопределените да излезат на изборите и оти бројката од 400.000 неопределни гласачи е резервоар на гласови кој може да ја смени ...

Груевски: Срамно е што Заев вината за пораз ја бара кај народот

Дневник - 15.04.2014

Народот на Македонија знае да направи разлика, тоа го покажа најреалната од сите анкети, изборите на кои убедливото мнозинство граѓани ја даде поддршката на кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За ...

СДСМ: Бојкотот не е опција

Дневник - 15.04.2014

Апсолутно тврдам дека остануваме до крај во овој изборен процес и ќе се обидеме со с` што можеме да ја победиме власта. Не верувам во бојкот, ниту, пак, имаме намера да го бојкотираме вториот круг од ...

Заев денеска во Аеродром и Кисела Вода

+инфо - 15.04.2014

Претседателот на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија, Зоран Заев, денеска во 16 часот ќе се сретне со сопственици на дуќани во ТЦ Бисер во скопската населба Јане Сандански.

ВМРО-ДПМНЕ: Прес конференцијата на Зоран Заев е тотална лага и измислица

+инфо - 15.04.2014

„Прес конференцијата на Зоран Заев е тотална лага и измислица. Ваквото однесување на Заев е класичен кукавичлук и е катастрофален обид да го покрие изборниот срам што му се случи во неделата.

Заев го праша Груевски дали зел 1,5 милиони евра од бизнисмен

Фактор - 15.04.2014

Лидерот на опозицискиот СДСМ Зоран Заев побара од неговиот опонент, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и премиер Никола Груевски да каже дали зел пари, поточно 1,5 милиони евра во кеш од познат бизнисмен.

ВМРО – ДПМНЕ: Лага се обвинувањата на Заев за Груевски

Фактор - 15.04.2014

Лага и измислица е пресконференцијата на лидерот на СДСМ Зоран Заев во која тој го обвинува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски дека зел 1,5 милиони евра на рака од познат бизнисмен, тврди ...

СДСМ денеска се во Аеродром и Кисела Вода

Локално - 15.04.2014

Дневната агенда на кандидатот за претседател на Република Македонија, Стево Пендаровски, денеска започнува во скопската општина Аеродром, каде ќе оствари средби со граѓани на ул. „Тодор Чангов“ и ул.

ВМРО-ДПМНЕ: Тврдењата на Заев се тотална лага и измислица

Локално - 15.04.2014

„Прес конференцијата на Зоран Заев е тотална лага и измислица. Ваквото однесување на Заев е класичен кукавичлук и е катастрофален обид да го покрие изборниот срам што му се случи во неделата.

ВМРО-ДПМНЕ: „Заев зборува измислици“

Либертас - 15.04.2014

Според ВМРО-ДПМНЕ денешната прес-конференција на лидерот на СДСМ Зоран Заев е тотална лага и измислица. „Ваквото однесување на Заев е класичен кукавичлук и е катастрофален обид да го покрие изборниот ...

Ден по поразот на изборите и експертите на СДСМ се свртеа против партијата

Сител - 15.04.2014

Пукна оптимистичкиот меур од сапуница во кој опозицијата се чини пресилно дуваше пред првиот изборен круг. Лажните анкети, погрешните политчки одлуки и катастрофалната предизборна стратегија му дадоа ...

Сдсмовските експерти се свртеа против СДСМ

Вечер - 15.04.2014

Заев во депримирачки настап по објавувањето на резултатите од првиот изборен круг наместо одговорноста за слабиот изборен резултат да ја побара во сопствените редови се обиде да ја побара вината во ...

Заев на средби со граѓаните на Кисела вода и Аеродром

МРТ - 15.04.2014

Им се заблагодари за поддршката на симпатизерите и повика на поголема излезеност на 27-ми април. Рече дека таа борба која што ја водат сите заедно е борба во којашто веруваат и надежта која ги води.

Заев денеска во Аеродром и Кисела Вода

Бриф - 15.04.2014

Претседателот на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија, Зоран Заев, денеска ќе се сретне со сопственици на дуќани во ТЦ Бисер во 16:00 часот. Во 17:00 часот, претседателот Заев ќе се сретне и ќе ...

Груевски: Заев го фали Бранко дека не можел подобро да ја спроведе приватизацијата

Вистина.мк - 15.04.2014

Ги лажеа, манипулираа, ги лажеа и во оваа кампања. Одеа низ села и градови и велеа дека се промениле зашто ја промениле бојата и решиле да кажат дека се промениле.

И сдсмовските експерти се свртеа против СДСМ

Вистина.мк - 15.04.2014

Лидерот Зоран Заев и целокупното раководство на СДСМ, наместо причината за лошите иборни резултати да ја бараат внатре во партијата, односно немањето на квалитетни и издржани проекти кои ќе се ...

ВМРО ДПМНЕ: Однесувањето на Заев е класичен кукавичлук и обид да го прикрие изборниот срам

Вистина.мк - 15.04.2014

Прес конференцијата на Зоран Заев е тотална лага и измислица. Ваквото однесување на Заев е класичен кукавичлук и е катастрофален обид да го покрие изборниот срам што му се случи во неделата, се вели ...

Заев: Таткото на криминалот во Македонија е Никола Груевски

Тера - 15.04.2014

Таткото на криминалот во Македонија не е никој друг, туку Никола Груевски, обвини во среда на прес конференција лидерот на опозициската СДСМ Зоран Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: Однесувањето на Заев е кукавичлук и обид да го прикрие изборниот срам

Тера - 15.04.2014

Однесување на Заев е класичен кукавичлук и е катастрофален обид да го покрие изборниот срам што му се случи во неделата, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ, на пресот на Заев кој го обвини Никола ...

Груевски: Заев го фали Бранко дека не можел подобро да ја спроведе приватизацијата

Курир - 15.04.2014

Ги лажеа, манипулираа, ги лажеа и во оваа кампања. Одеа низ села и градови и велеа дека се промениле зашто ја промениле бојата и решиле да кажат дека се промениле.

Груевски до СДСМ: Бидете доблесни и признајте го поразот

Нетпрес - 15.04.2014

Зоран Заев исто како Бранко Црвенковски излезе и наместо вината да ја бара кај себе и во немањето програма, тие вината ја бараат кај народот, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на ...

Груевски од митингот во Охрид: Заев исто како Црвенковски, вината за поразот ја бара кај народот

Република - 15.04.2014

-Зоран Заев исто како Бранко Црвенковски излезе и наместо вината да ја бара кај себе и во немањето програма, тие вината ја бараат кај народот, истакна денес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на митингот во Охрид.

Груевски: Заев го фали Бранко дека неможел подобро да ја спроведе приватизацијата

Република - 15.04.2014

-Ги лажеа, манипулираа, ги лажеа и во оваа кампања. Одеа низ села и градови и велеа дека се промениле зашто ја промениле бојата и решиле да кажат дека се промениле.

Неискреноста Заев го чинеше црвен картон во прво полувреме

Нетпрес - 15.04.2014

Ги лажеа, манипулираа, ги лажеа и во оваа кампања. Одеа низ села и градови и велеа дека се промениле зашто ја промениле бојата и решиле да кажат дека се промениле, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на ...

Што ќе обзнани Зоран Заев во 14 и 30 часот!?

Sky - 15.04.2014

Денеска со почеток во 14:30 часот во седиштето на СДСМ, прес конференција ќе одржи претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Вчера Заев најави дека овие денови ќе биде разоткриен голем криминал на ...

Еве каде ќе биде Зоран Заев денеска

Sky - 29.08.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска е помеѓу граѓаните на Струга и Вевчани. Посетата на Струга претседателот Заев ја започнува во 11:00 часот. Предвидени се повеќе средби со граѓаните на Струга, во струшката чаршија, пазарот и центарот на ...

Експертите на СДСМ се свртеа против партијата по тешкиот пораз

Курир - 20.04.2014

Луѓе кои во јавноста важат за блиски до СДСМ, отворено распалија против најголемата опозициска партија и раководството по убедливиот пораз во првиот круг од претседателските избори.

И сдсмовските експерти веќе не можат да го бранат Заев - сите се свртеа против СДСМ!

Press24 - 15.04.2014

Причините за катастрофалните изборни резултати кои што веќе неколку изборни циклуси ја следи најголемата опозициона партија СДСМ очигледно и понатаму не допираат до тамошните челни луѓе Зоран Заев и ...

Ордановски: На СДСМ, можеби, ќе му се случи судбината на ПАСОК

Република - 15.04.2014

Лидерот Зоран Заев и целокупното раководство на СДСМ, наместо причината за лошите изборни резултати да ја бараат внатре во партијата, односно немањето квалитетни и издржани проекти кои ќе се понудат ...

Заев: Груевски, дали ти лично си земал 1.500.000 евра кеш?

Хајд Парк - 15.04.2014

Таткото на криминалот во Македонија не е никој друг, туку Никола Груевски, обвини во среда на прес конференција лидерот на опозициската СДСМ Зоран Заев.

Груевски го нема, ВМРО ДПМНЕ го правда

Sky - 15.04.2014

„Ваквото однесување на Заев е класичен кукавичлук и е катастрофален обид да го покрие изборниот срам што му се случи во неделата. Ваквите измислици и ваквиот начин на дејствување не се нови за СДСМ.

Заев: Таткото на криминалот во Македонија е Никола Груевски

Portal - 15.04.2014

Таткото на криминалот во Македонија не е никој друг, туку Никола Груевски, обвини во среда на прес конференција лидерот на опозициската СДСМ Зоран Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: Однесувањето на Заев е кукавичлук и обид да го прикрие изборниот срам

Portal - 15.04.2014

Однесување на Заев е класичен кукавичлук и е катастрофален обид да го покрие изборниот срам што му се случи во неделата, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ, на пресот на Заев кој го обвини Никола ...

ВМРО-ДПМНЕ: Однесувањето на Заев е кукавичлук и обид да го прикрие изборниот срам

Хајд Парк - 15.04.2014

Однесување на Заев е класичен кукавичлук и е катастрофален обид да го покрие изборниот срам што му се случи во неделата, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ, на пресот на Заев кој го обвини Никола ...

ВМРО ДПМНЕ: Однесувањето на Заев е класичен кукавичлук и обид да го прикрие изборниот срам

Нетпрес - 15.04.2014

Прес конференцијата на Зоран Заев е тотална лага и измислица. Ваквото однесување на Заев е класичен кукавичлук и е катастрофален обид да го покрие изборниот срам што му се случи во неделата, се вели ...

Заев: Таткото на криминалот во Македонија е Никола Груевски

Макфакс - 15.04.2014

Таткото на криминалот во Македонија не е никој друг, туку Никола Груевски, обвини во среда на прес конференција лидерот на опозициската СДСМ Зоран Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: Однесувањето на Заев е кукавичлук и обид да го прикрие изборниот срам

Макфакс - 15.04.2014

Однесување на Заев е класичен кукавичлук и е катастрофален обид да го покрие изборниот срам што му се случи во неделата, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ, на пресот на Заев кој го обвини Никола ...

Груевски: Заев исто како Црвенковски, вината за поразот ја бара кај народот

Денешен - 15.04.2014

Зоран Заев исто како Бранко Црвенковски излезе и наместо вината да ја бара кај себе и во немањето програма, тие вината ја бараат кај народот, истакна денес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на митингот во Охрид.

И сдсмовските експерти се свртеа против СДСМ

Денешен - 15.04.2014

Лидерот Зоран Заев и целокупното раководство на СДСМ, наместо причината за лошите иборни резултати да ја бараат внатре во партијата, односно немањето на квалитетни и издржани проекти кои ќе се ...

И експертите на СДСМ се свртеа против партијата

Lider - 15.04.2014

Лидерот Зоран Заев и целокупното раководство на СДСМ, наместо причината за лошите иборни резултати да ја бараат внатре во партијата, односно немањето на квалитетни и издржани проекти кои ќе се ...

Експертите кои до вчера ги бранеа Заев и Шеќеринска силно удрија по СДСМ!

Maxim - 15.04.2014

Причините за катастрофалните изборни резултати кои што веќе неколку изборни циклуси ја следат најголемата опозициона партија СДСМ очигледно и понатаму не допираат до тамошните челни луѓе Зоран Заев и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Лага се обвинувањата на Заев за Груевски

Falanga - 15.04.2014

Тоа обвинување доаѓа од човекот кој се откорна од делење тендери на своите браќа. Лага и измислица е пресконференцијата на лидерот на СДСМ Зоран Заев во која тој го обвинува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Аналитичарите и експертите му предвидуваат распад на СДСМ по 27-ми април

Falanga - 15.04.2014

Партијата која ќе ја победи оваа политика на ВМРО-ДПМНЕ се уште не е ни формирана, смета Ордановски. И најверните експерти приврзаници на Социјалдемократскиот сојуз кренаа раце од партијата по ...

Груевски задоволен, Заев обвинува за изборна кражба

Р.С.Европа - 14.04.2014

За Груевски, победата на Иванов во првиот круг е недвосмислено изразена волја на граѓаните, Заев обвини за системска кражба на гласови. Во штабот на кандидатот на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорге ...

Заев на прес конференција во 14:40

Либертас - 14.04.2014

СДСМ известува дека во 14:40 часот во седиштето на СДСМ, изјава за медиуми ќе даде претседателот на партијата, Зоран Заев. Заев синоќа обвини дека „ВМРО-ДПМНЕ исплашена од губењето на власта, преку ...

Груевски: Заев исто како Црвенковски, вината за поразот ја бара кај народот

Вистина.мк - 14.04.2014

Зоран Заев исто како Бранко Црвенковски излезе и наместо вината да ја бара кај себе и во немањето програма, тие вината ја бараат кај народот, истакна денес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на митингот во Охрид.

Што ќе обзнани Зоран Заев во 14 и 40?

Sky - 14.04.2014

Денеска со почеток во 14:40 часот во седиштето на СДСМ, изјава за медиуми ќе даде претседателот на СДСМ, Зоран Заев . Ова предмалку го соопштија од Центарот за комуникации на ...

Каракамишева: Заев одржа говор на политичка омраза

Курир - 14.04.2014

Експертите со неверување ја проследија синоќешната изјава на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој по изборниот пораз во првиот круг на претседателските избори одржа кус говор.

Тања Каракамишева-Јовановска: Заев одржа говор на политичка омраза

Република - 14.04.2014

Зоран Заев За професорката на Правниот факултет во Скопје Тања Каракамишева – Јовановска говорот на Зоран Заев, по завршување на изборите било говор со политичка омраза.

Груевски: Заев исто како Црвенковски, вината за поразот ја бара кај народот

Курир - 14.04.2014

Зоран Заев исто како Бранко Црвенковски излезе и наместо вината да ја бара кај себе и во немањето програма, тие вината ја бараат кај народот, истакна денес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на митингот во Охрид.

Каракамишева: Заев одржа говор на политичка омраза

Денешен - 14.04.2014

Експертите со неверување ја проследија синоќешната изјава на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој по изборниот пораз во првиот круг на претседателските избори одржа кус говор.