TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еуростандард чека противник од квалификации за ЛШ

Време - 11.08.2004

РАКОМЕТ - ЖДРЕПКА ЗА ЕВРОКУПОВИ Македонските ракометни претставнички во Купот на Европската ракометна федерација (ЕХФ), Еуростандард Ѓорче Петров, во 2. коло ќе играат со поразениот од 2. квалификациско коло од најелитниот европски Куп, Лигата на шампионките помеѓу Мотор Запорожје - ЗМЦ Амикитиа од ...

Две македонско-босански пресметки

Утрински - 11.08.2004

Во Виена извлечени двојките за почетната рунда во шест европски купови во ракомет Два од петте македонски претставници што се најдоа во "барабанот" во вчерашното извлекување во Виена на двојките за пет европски ракометни купови за противници добија екипи од Босна и Херцеговина.

Нашите ракометни претставници во Европа ги добија своите противници

А1 - 10.08.2004

Македонските ракометни претставници во европските натпреварувања ќе стартуваат во средината на октомври. Екипите кои почнуваат од второто коло денеска ги добија противниците. Вицепрвакот во машка конкуренција Металург во ЕХФ купот ќе игра против Мамули Тбилиси.