TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ужас: Изгоре тригодишно дете во страотен пожар

Lider - 18.01.2015

Тригодишно дете почина од повредите здобиени во пожар што попладнево изби бо дива населба во Младеновац, јавува Блиц. Пожарот избил од засега неутврдени причини во куќата на Зорајани Сами во Караѓорѓевата улица во Младеновац.

Хорор: Во пожар изгоре тригодишно дете

Сител - 17.01.2015

Во пожар што избувна денеска околу 13.15 часот во Караѓорѓевата улица во Младеновац настрада тригодишно дете. Имено, како што јавува српоски Курир пожарот избил во куќата на Зоран С. од засега непознати причини, при што во пожарот загинал неговиот ...

ФОТО: Пожар во стан во Кисела Вода, нема повредени

Утрински - 16.01.2015

Пожар избувна на балкон во стан во зградата на улицата „Петар Делјан“ во населбата Кисела Вода во Скопје. Пожарот избувнал околу 13.20 часот, а противпожарните екипи веднаш интервенирале. Според првичните информации, нема повредени, но повозрасната ...

Пожар во стан во Кисела Вода

Кајгана - 16.01.2015

Избувна пожар во стан во зграда во скопската општина Кисела Вода, потврдуваат од СВР Скопје. Пожарот бил пријавен во 13.20 на улица „Петар Делјан“, а противпожарните екипи се терен и работат на гаснење на пожарот.

Пожар во Кисела Вода

Телеграф - 16.01.2015

На лице место се излезени екипи на противпожарната единица кои работата на локализирање на пожарот Пожар во зграда во Кисела Вода избувнал денеска, потврдуваат од Противпожарната единица на град Скопје.

ПОЖАР: Потпалување ѓубре на балконот причина за опожарувањето (ФОТО)

Телеграф - 16.01.2015

Како што соопштува командантот на противпожарната единица, Благоја Менковски, увид врши СВР-Скопје, по што ќе се утврдат причините за настанување на пожарот Пожар на балконот во стан на постара жена денеска ги вознемири станарите на зградата на ...

Гори зграда во скопска Кисела Вода – голем број станари префрлени во болница

МК News - 16.01.2015

Голем пожар во скопска Кисела Вода. Предмалку пламени јазици ја зафатија зградата со број 1 на улицата Петар Дељан. Според информациите, пет противпожарни возила се на терен и го гаснат пожарот кој беснее.

ФОТО: Ова е зградата која гореше во Кисела Вода – детали за пожарот

МК News - 16.01.2015

Постара жена си го запали станот во скопската населба Кисела Вода, на улицата Петар Дељан. Пожарот веднаш го забележал нејзин сосед, па заедно со друг сосед притрчале и и го спасиле животот од пламените јазици.

Гори зграда во Кисела Вода

МК News - 16.01.2015

Противпожарните екипи во моментов се обидуваат да го изгаснат пожарот во зграда во Кисела Вода. Густ чад изледува од петиот кат во зградата. Сеуште не се познати причините поради кои избувнал пожарот, јавува Вечер Фото – ...

Гори зграда во Кисела Вода

Бриф - 16.01.2015

Голем пожар во скопска Кисела Вода. Предмалку пламени јазици ја зафатија зградата со број 1 на улицата Петар Дељан. Според информациите, пет противпожарни возила се на терен и го гаснат пожарот кој беснее.

ФОТО: Пожар во стан во Кисела Вода, нема повредени

А1 On - 16.01.2015

Денеска попладне избувна пожар на балкон во стан во зградата на улицата „Петар Делјан“ во населбата Кисела Вода во Скопје. Пожарот избувнал околу 13:20 часот, а противпожарните екипи веднаш интервенирале.

Пожар на балкон во зграда во Кисела Вода

Популарно - 16.01.2015

Пожарот кој попладнево избувна во зграда близина на маркетот „Тинекс“ во Кисела Вода, е изгаснат, потврдува командантот на скопската противпожарна бригада, Благоја Менковски. Според Менковски, командант на скопската противпожарна бригада, изгорел ...

Сите од опожарената зграда во Кисела Вода се неповредени

+инфо - 16.01.2015

Пожарот кој попладнево се случи во зградата А1 во непосредна близина на „Тинекс“ во Кисела Вода, е изгаснат, потврди за „Плусинфо“ командантот на скопската противпожарна бригада, Благоја Менковски. - Станува збор за пожар на петтиот кат.

Пожар во зграда во Кисела Вода, станари префрлени во болница

Либертас - 16.01.2015

Голем пожар во скопска Кисела Вода. Предмалку пламени јазици ја зафатија зградата со број 1 на улицата Петар Дељан. Како што дознава Пресс24 , пет противпожарни возила се на терен и го гаснат пожарот кој беснее.

Гори зграда во Кисела Вода - Станари префрлени во болница

Сител - 16.01.2015

Голем пожар во скопска Кисела Вода. Предмалку пламени јазици ја зафатија зградата со број 1 на улицата Петар Дељан. Според информациите, пет противпожарни возила се на терен и го гаснат пожарот кој беснее.

ФОТО: Гори зграда во Кисела Вода

Sky - 16.01.2015

Противпожарните екипи во моментов се обидуваат да го изгаснат пожарот во зграда во Кисела Вода. Густ чад изледува од петиот кат во зградата. Сеуште не се познати причините поради кои избувнал пожарот, јави Вечер.

Нови детали за пожарот во скопска Кисела Вода

Сител - 16.01.2015

Пламени јазици зафатија зграда во Кисела Вода на улицата „Петар Дељан“. Во полицијата пожарот бил пријавен во 13 часот. Според пријавата пожарот избувнал во еден стан во зградата од засега непознати причини.

Еве што ја запали зградата во скопска Кисела Вода

Press24 - 16.01.2015

Фрижидер ја запали зградата со број еден на улицата Петар Дељан во скопска Кисела Вода. Според податоците на Пресс24,најверојатно причина за избувнување на пожарот е фрижидер кој бил сместен на една од терасите во влезот со број два.

Гори зграда во скопска Кисела Вода - голем број станари префрлени во болница

Press24 - 16.01.2015

Голем пожар во скопска Кисела Вода. Предмалку пламени јазици ја зафатија зградата со број 1 на улицата Петар Дељан. Како што дознава Пресс24, пет противпожарни возила се на терен и го гаснат пожарот кој беснее.

Пожарот во зградата во Кисела вода изгаснат, нема повредени

Либертас - 16.01.2015

Пожарот кој попладнево се случи во зградата А1 во непосредна близина на „Тинекс“ во Кисела Вода, е изгаснат, потврди за „ Плусинфо “ командантот на скопската противпожарна бригада, Благоја Менковски. – Станува збор за пожар на петтиот кат.

Спречен голем пожар во скопска Кисела Вода

Република - 16.01.2015

Брза интервенција на противпожарната бригада -Скопје спречи пламените јазици од балконот на петтиот кат во зграда во скопската општина Кисела Вода, на улицата Петар Дељан, во близина да го зафатат приватниот стан и да предизвика поголема штета.

ФОТО: Детали за пожарот во Кисела Вода - еве како гореше зградата

Press24 - 16.01.2015

Постара жена си го запали станот во скопската населба Кисела Вода, на улицата Петар Дељан. Пожарот веднаш го забележал нејзин сосед, па заедно со друг сосед притрчале и и го спасиле животот од пламените јазици.

Детали за пожарот во Кисела Вода

Fox.mk - 16.01.2015

Пламени јазици зафатија зграда во Кисела Вода на улицата „Петар Дељан“, објави Курир. Во полицијата пожарот бил пријавен во 13 часот. Според пријавата пожарот избувнал во еден стан во зградата од засега непознати причини.

Гори зграда во скопска Кисела Вода – голем број станари префрлени во болница

Fox.mk - 16.01.2015

Голем пожар во скопска Кисела Вода. Предмалку пламени јазици ја зафатија зградата со број 1 на улицата Петар Дељан, јавува Курир. Според информациите, пет противпожарни возила се на терен и го гаснат пожарот кој беснее.

Избувна пожар во Кисела Вода, голем број станари завршија во болница

Пулс24 - 16.01.2015

Голем пожар во скопска Кисела Вода. Предмалку пламени јазици ја зафатија зградата со број 1 на улицата Петар Дељан. Според информациите, пет противпожарни возила се на терен и го гаснат пожарот кој беснее.

Гори зграда во Кисела Вода - голем број станари префрлени во болница

Скопје инфо - 16.01.2015

Голем пожар во скопска Кисела Вода. Предмалку пламени јазици ја зафатија зградата со број 1 на улицата Петар Дељан. Како што дознава Пресс24, пет противпожарни возила се на терен и го гаснат пожарот кој беснее.

Гори зграда во скопска Кисела Вода - голем број станари префрлени во болница

Курир - 16.01.2015

Голем пожар во скопска Кисела Вода. Предмалку пламени јазици ја зафатија зградата со број 1 на улицата Петар Дељан. Според информациите, пет противпожарни возила се на терен и го гаснат пожарот кој беснее.

Пожар во стан во Кисела Вода

Актуелно24 - 16.01.2015

Пожар избувна попладнево во стан во зграда во скопската општина Кисела Вода, потврдуваат од СВР Скопје. Пожарот бил пријавен во 13.20 на улица „Петар Делјан“, а противпожарните екипи се терен и работат на гаснење на пожарот.

Детали за пожарот во Кисела Вода

Курир - 08.10.2016

Две соби биле опожарени во вчерашниот пожар кој попладнето избувна во куќа на ул.„Димо Хаџи Димов“ во Кисела Вода. Во пожарот во куќата сопственост на 42 годишниот Љ.А. изгорела покуќнината.

Детали за пожарот во Кисела Вода

Скопје инфо - 16.01.2015

Фрижидер ја запали зградата со број еден на улицата Петар Дељан во скопска Кисела Вода. Според податоците на Пресс24,најверојатно причина за избувнување на пожарот е фрижидер кој бил сместен на една од терасите во влезот со број два.

ФОТО: Ова е зградата која гореше во Кисела Вода

Скопје инфо - 16.01.2015

Постара жена си го запали станот во скопската населба Кисела Вода, на улицата Петар Дељан. Пожарот веднаш го забележал нејзин сосед, па заедно со друг сосед притрчале и и го спасиле животот од пламените јазици.

Гори зграда во Кисела Вода

Вечер - 16.01.2015

Противпожарните екипи во моментов се обидуваат да го изгаснат пожарот во зграда во Кисела Вода. Густ чад изледува од петиот кат во зградата. Сеуште не се познати причините поради кои избувнал пожарот.

Ова се деталите за пожарот во Кисела Вода

Lider - 16.01.2015

Пламени јазици зафатија зграда во Кисела Вода на улицата „Петар Дељан“. Во полицијата пожарот бил пријавен во 13 часот. Според пријавата пожарот избувнал во еден стан во зградата од засега непознати причини.

Голем пожар во просториите на регионалниот совет во Оксфорд

Утрински - 15.01.2015

Голем пожар ги зафати просториите на регионалниот совет на англиската област Оксфордшир кој и покрај интервенцијата на пожарникарските екипи од Оксфорд и неговата околина, се` уште не е ставен под контрола.

Уапсено едно лице осомничено за големиот пожар во Оксфордшир во Англија

Алфа - 15.01.2015

Едно лице е уапсено во врска со големиот пожар што ги зафати просториите на регионалниот совет на англиската област Оксфордшир, соопшти локалната полиција во Оксфорд. Едно лице е уапсено во врска со големиот пожар што ги зафати просториите на ...

Голем пожар во просториите на регионалниот совет во Оксфордшир

Н.Македонија - 15.01.2015

Голем пожар ги зафати просториите на регионалниот совет на англиската област Оксфордшир кој и покрај интервенцијата на пожарникарските екипи од Оксфорд и неговата околина, сè уште не е ставен под контрола Пожарот избувнал во текот на ноќта, нешти по ...

Уапсено едно лице осомничено за големиот пожар во Оксфордшир во Англија

А1 On - 15.01.2015

Едно лице е уапсено во врска со големиот пожар што ги зафати просториите на регионалниот совет на англиската област Оксфордшир, соопшти локалната полиција во Оксфорд. Станува збор за човек на 47-годишна возраст, чиј идентитет засега не се открива.

ВИДЕО Го запалил половина град оти не го примиле на оглас

+инфо - 15.01.2015

Во областа Оксфордшир во Велика Британија во текот на ноќта се подметнати три пожари за кои е утврдено дека се дело на локален жител кој се изнервирал откако му била одбиена пријавата за работа во локалната заедница.

Уапсено едно лице осомничено за големиот пожар во Англија

Нетпрес - 15.01.2015

Едно лице е уапсено во врска со големиот пожар што ги зафати просториите на регионалниот совет на англиската област Оксфордшир, соопшти локалната полиција во Оксфорд. Станува збор за човек на 47-годишна возраст, чиј идентитет засега не се открива.

Голем пожар во просториите на регионалниот совет во Оксфорд

Република - 15.01.2015

Голем пожар ги зафати просториите на регионалниот совет на англиската област Оксфордшир кој и покрај интервенцијата на пожарникарските екипи од Оксфорд и неговата околина, се уште не е ставен под контрола.

Пожар во просториите на регионалниот совет во Оксфордшир

МРТ - 15.01.2015

Сеуште не се знае што го предизвикало пожарот, но постои сомнеж дека огнот е подметнат... Голем пожар во просториите на регионалниот совет во Оксфордшир. Пожарот избувнал во текот на ноќта и покрај напорот на стотина пожарникари да го изгаснат, се ...

ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО АНГЛИЈА?! Разнесе зграда со камион полн експлозив! (ВИДЕО)

Sky - 15.01.2015

Стотици пожарникари се обидуваат да се изборат со три големи пожари во јужниот дел на Оксфордшир, Англија, а полицијата уапси маж за кого постои сомнеж дека е одговорен за подметнување на истите.

Голем пожар во просториите на регионалниот совет во Оксфорд

Сител - 15.01.2015

Голем пожар ги зафати просториите на регионалниот совет на англиската област Оксфордшир кој и покрај интервенцијата на пожарникарските екипи од Оксфорд и неговата околина, се уште не е ставен под контрола.

Голем пожар во просториите на регионалниот совет во Оксфорд

Денешен - 15.01.2015

Голем пожар ги зафати просториите на регионалниот совет на англиската област Оксфордшир кој и покрај интервенцијата на пожарникарските екипи од Оксфорд и неговата околина, се уште не е ставен под контрола.

ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО АНГЛИЈА: Подметнал пожар на три локации затоа што...

Пулс24 - 15.01.2015

Во Оксфордшир, Велика Британија во текот на ноќта биле подметнати пожари на три локации. Се сомнева дека пироманот е еден локален жител, кој бил лут на сопствениците кои ја одбиле неговата пријава за работа.

Уапсено едно лице осомничено за големиот пожар во Оксфордшир во Англија

Денешен - 15.01.2015

Едно лице е уапсено во врска со големиот пожар што ги зафати просториите на регионалниот совет на англиската област Оксфордшир, соопшти локалната полиција во Оксфорд. Станува збор за човек на 47-годишна возраст, чиј идентитет засега не се открива.

Гори во Оксфорд

Lider - 15.01.2015

Голем пожар ги зафати просториите на регионалниот совет на англиската област Оксфордшир кој и покрај интервенцијата на пожарникарските екипи од Оксфорд и неговата околина, се уште не е ставен под контрола.

Пожар на станица во метрото во Њујорк

А1 On - 13.01.2015

Повеќе од 100 пожарникари се обидуваат да изгаснат пожар кој рано утрото по локално време изби на станицата Пен во Њујорк. Пожарот почнал во дел од метрото под земја и се шири на местото на изградба на пруга на Лонг Ајленд.

Пожар на станица во метрото во Њујорк

+инфо - 13.01.2015

Повеќе од 100 пожарникари се обидуваат да изгаснат пожар кој рано утрото по локално време изби на станицата Пен во Њујорк. Пожарот почнал во дел од метрото под земја и се шири на местото на изградба на пруга на Лонг Ајленд.

По оној во Вашингтон, сомнителен пожар и во Њујорк

Точка - 13.01.2015

Повредени биле двајца од 150 пожарникари кои учествувале во гасењето на пожарот. Пожарот кој рано утрово избил на метро станицата Пен во Њујорк бил ставен под контрола, јавува ТВ станицата WNHC .

Повеќе од 100 пожарникари го гаснат пожарот во метрото во Њујорк

Република - 13.01.2015

Повеќе од 100 пожарникари се обидуваат да изгаснат пожар кој рано утрото по локално време изби на станицата Пен во Њујорк. Пожарот почнал во дел од метрото под земја и се шири на местото на изградба на пруга на Лонг Ајленд.

Њујорк: Пожар во метрото станицата Пен

Sky - 13.01.2015

Стотина пожарникари се обидуваат да го изгасната пожарот кој изутринава изби на њујоршката метро-станица „Пен“. Според првичните податоци, нема информации за повредени. Како што јавуваат американските медиуми, пожарот избил во подземниот дел на ...

Гори станица на метро во Њујорк, ја гаснат 100 пожарникари

Fox.mk - 13.01.2015

Повеќе од сто пожарникари се обидуваат да го изгаснат пожарот којшто рано утрово избувна на станицата на подземната железница Пен во Њујорк, соопшти противпожарната служба во Њујорк, јавува телевизијата NBC.

Пожар на станица во метрото во Њујорк

Денешен - 13.01.2015

Повеќе од 100 пожарникари се обидуваат да изгаснат пожар кој рано утрото по локално време изби на станицата Пен во Њујорк. Пожарот почнал во дел од метрото под земја и се шири на местото на изградба на пруга на Лонг Ајленд.

Гори станица на метро во Њујорк, ја гаснат 100 пожарникари

Макфакс - 13.01.2015

Повеќе од сто пожарникари се обидуваат да го изгаснат пожарот којшто рано утрово избувна на станицата на подземната железница Пен во Њујорк, соопшти противпожарната служба во Њујорк, јавува телевизијата NBC.

Изгоре стан во центарот на Кавадарци, нема повредени

Утрински - 12.01.2015

Околу еден часот по полноќ во станбена зграда во центарот на Кавадарци избувна пожар. Пламените јазици оштетиле дел од еден стан и подкровјето. Територијалната противпожарна единица Кавадарци интервенирала се до 05 часот на сасење на пожарот.

Пожар во стан во Кавадарци, нема повредени

Телеграф - 12.01.2015

Во пожарот нема повредени лица, направена е само материјална штета. Се утврдуваат причините за пожарот Утрово околу 1 часот по полноќ пожар зафати стан и потпокрив од зграда во строгиот центар на Кавадарци.

Пожар во стан и поткровје во Кавадарци, нема повредени

Канал5 - 12.01.2015

Утрово околу 1 часот по полноќ пожар зафати стан и поткровје од зграда во строгиот центар на Кавадарци. Во пожарот нема повредени лица, направена е само материјална штета. Се утврдуваат пришините за пожарот.

Пожар во Кавадарци, нема повредени

+инфо - 12.01.2015

Пожар зафати стан и поткровје од зграда во строгиот центар на Кавадарци, утрово околу 1 часот по полноќ. Во пожарот нема повредени лица, направена е само материјална штета. Се утврдуваат пришините за пожарот.

Изгоре дел од стан и подпокрив во Кавадарци

Дума - 12.01.2015

Дел од стан и потрковје од зграда во центарот на Кавадарци изгоре ноќеска во силен пожар. Кавадаречката противпожарна единца добила пријава во еден часот по што е започната интервенцијата за локализирање и гаснење на огнот.

Пожар во стан и поткровје во Кавадарци, нема повредени

А1 On - 12.01.2015

Утрово околу 1 часот по полноќ пожар зафати стан и поткровје од зграда во строгиот центар на Кавадарци. Во пожарот нема повредени лица, направена е само материјална штета. Се утврдуваат пришините за пожарот.

Изгореa стан и поткровје во Кавадарци

Точка - 12.01.2015

Пожар зафати стан и поткровје од зграда изутринава околу 1 часот по поноќ во центарот на Кавадарци. За среќа во пожарот нема повредени лица, причинета е само материјална штета. Се утврдуваат причините за пожарот.

Драма во Кавадарци: Се запали зграда – пожарникарите го гаселе пожарот со часови

За Се - 12.01.2015

Утрово околу 1 часот по полноќ пожар зафати стан и поткровје од зграда во строгиот центар на Кавадарци. Во пожарот нема повредени лица, направена е само материјална штета. Се утврдуваат пришините за пожарот.

Пожар во стан и поткровје во Кавадарци, нема повредени

Република - 12.01.2015

­ Утрово околу 1 часот по полноќ пожар зафати стан и поткровје од зграда во центарот на Кавадарци. Во пожарот нема повредени лица, направена е само материјална штета. Се утврдуваат причините за пожарот.

Драма во Кавадарци: Се запали зграда - пожарникарите го гаселе пожарот со часови

Press24 - 12.01.2015

Утрово околу 1 часот по полноќ пожар зафати стан и поткровје од зграда во строгиот центар на Кавадарци. Во пожарот нема повредени лица, направена е само материјална штета. Се утврдуваат пришините за пожарот.

Пожар во стан и поткровје во Кавадарци

Сител - 12.01.2015

Утрово околу 1 часот по полноќ пожар зафати стан и поткровје од зграда во строгиот центар на Кавадарци. Во пожарот нема повредени лица, направена е само материјална штета. Се утврдуваат пришините за пожарот.

Изгореa стан и поткровје во Кавадарци

Нетпрес - 12.01.2015

Пожар зафати стан и поткровје од зграда изутринава околу 1 часот по поноќ во центарот на Кавадарци. За среќа во пожарот нема повредени лица, причинета е само материјална штета. Се утврдуваат причините за пожарот.

Пожар во стан и поткровје во Кавадарци, нема повредени

Либертас - 12.01.2015

Утрово околу 1 часот по полноќ пожар зафати стан и поткровје од зграда во строгиот центар на Кавадарци. Во пожарот нема повредени лица, направена е само материјална штета. Се утврдуваат причините за пожарот.

Пожар во стан и поткровје во Кавадарци, нема повредени

Fox.mk - 12.01.2015

Утрово околу 1 часот по полноќ пожар зафати стан и поткровје од зграда во центарот на Кавадарци, објави МИА. Во пожарот нема повредени лица, направена е само материјална штета. Се утврдуваат причините за пожарот.

Изгоре стан во Кавадарци, нема повредени

Шеталиште - 12.01.2015

Околу еден часот по полноќ во станбена зграда во центарот на Кавадарци избувна пожар. Пламените јазици оштетиле дел од еден стан и подкровјето. Територијалната противпожарна единица Кавадарци интервенирала се до 05 часот на сасење на пожарот.

Избувна пожар во стан во Кавадарци, пожарникарите гаселе 4 часа

Курир - 12.01.2015

Утрово околу 1 часот по полноќ, стан и поткровје од зграда во строгиот центар на Кавадарци беа зафатени од пожар. За среќа нема повредени лица, направена е само материјална штета. Пожарникарите гаселе до 5 часот утрово и не е дозволено ширење на ...

ПОЖАР ВО СТАН во Кавадарци, пожарникарите го гаселе 4 часа

Пулс24 - 12.01.2015

Утрово околу 1 часот по полноќ, стан и поткровје од зграда во строгиот центар на Кавадарци беа зафатени од пожар. За среќа нема повредени лица, направена е само материјална штета. Пожарникарите гаселе до 5 часот утрово и не е дозволено ширење на ...

Пожар во стан и поткровје во Кавадарци, нема повредени

Lider - 12.01.2015

Утрово околу 1 часот по полноќ пожар зафати стан и поткровје од зграда во строгиот центар на Кавадарци. Во пожарот нема повредени лица, направена е само материјална штета. Се утврдуваат пришините за пожарот.