TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лирија директно во финалето, Шкендија по принципот "топло-студено"

Вест - 13.04.2001

Одбојка Работнички Фершпед и Македонија ќе играат во полуфиналето на плеј-офот во македонското одбојкарско првенство, додека екипата на Лирија, поради откажувањето Шкендија е директен патник во финалето. Првиот натпревар од 1/2 финалето е закажан за Сабота, 17 часот во салата во Градскиот парк во ...

Лирија — прв финалист во плеј-офот

Дневник - 13.04.2001

ОДБОЈКА - ПРВА ЛИГА, МАЖИ Одбојкарите на Лирија од тетовското село Жеровјане со победата над Струмица завчера од 3-2 по сетови (18-25; 25-13; 20-25; 25-14; 15-5) се пласираа во финалето на плеј-офот, кое почнува на 20 април, а кое ќе се игра до три победи.

Денеска само еден меч, Струмица нема да патува во Тетово?

Дневник - 11.04.2001

ОДБОЈКА - ПРВА ЛИГА, МАЖИ, плеј-оф Иако за денеска се закажани две средби од машкиот одбојкарски плеј-оф, многу е веројатно дека ќе се одигра само натпреварот меѓу Македонија и Југохром, бидејќи одбојкарите на Струмица можно е да не патуваат во Тетово, каде што треба да играат против Лирија.

Четврта титула за Работнички Фершпед

Вест - 10.04.2001

Одбојка-Куп на Македонија Нова титула.- Иванов, В.Стевовски, Ристоски и А.Стевовски Екипата на Работнички Фершпед по четврти пат во својата клупска историја го освои одбојкарскиот куп на Македонија. Во големото финале, кое се одигра во Струмица, "железничарите" со максимални 3:0, по сетови 25:21, ...

Во финалето Работнички Фершпед и Лирија

Вест - 09.04.2001

Обојка-Куп на Македонија Работнички Фершпед и Лирија се пласираа во финалето на македонскиот куп во машка конкуренција, кое синоќа требаше да се одржи во салата "Младост" во Струмица. Полуфиналниот меч меѓу Струмица и Лирија, заврши со победа на тетовчани од 3:2.