TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Провев и во полицијата

Утрински - 11.06.2009

Прочистување на полицијата од партиски кадри и подигнување на професионалните стандарди на повисоко ниво е тема која повторно се актуализира деновиве од страна на политичките партии.

Првиот разузнавач Боцинов без биографија и фотографија

Утрински - 11.06.2009

Без биографија и фотографија, само со една реченица, од која се дознава дека новиот прв разузнавач во државата е вработен во УБК и е син на покојниот поранешен адмирал во ЈНА и началник на Генералштабот на ...

Александар Боцинов за прв разузнавач

Време - 10.06.2009

Претседателот Иванов вчера го потпишал решението со кое го разрешува досегашниот директор на Агенцијата за разузнавање Виктор Димовски, а на негово место го назначува Александар Боцинов, вработен во УБК, син ...

Александар Боцинов нов директор на Агенцијата за разузнавање

Вест - 10.06.2009

Претседателот на државата Ѓорге Иванов го именуваше Александар Боцинов за нов директор на Агенцијата за разузнавање. Тој доаѓа на местото на досегашниот директор Виктор Димовски, кој беше разрешен од Иванов ...

Димовски разрешен, Боцинов прв разузнавач

Утрински - 10.06.2009

Шефот на државата, Ѓорге Иванов, го разреши Виктор Димовски од директор на Агенцијата за разузнавање и поранешен амбасадор на Македонија во Србија.

Александар Боцинов нов на Агенцијата директор за разузнавање

Н.Македонија - 10.06.2009

Александар Боцинов, досегашен шеф на аналитика на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), е новиот директор на Агенцијата за разузнавање, соопштија вчера од Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов ...

Maкедонскиот претседател го смени директорот на Агенцијата за разузнавање

SETimes - 10.06.2009

СКОПЈЕ, Македонија -- Претседателот Ѓорге Иванов го разреши директорот на Агенцијата за разузнавање Виктор Димовски, назначен од поранешниот претседател Бранко Црвенковски.

Сменет директорот на Агенцијата за разузнавање

Р.С.Европа - 09.06.2009

Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов го разреши Виктор Димовски од функцијата директор на Агенцијата за разузнавање, а на негово место го именуваше Александар Боцинов.

Димовски сам да си поднесе оставка

Вест - 09.06.2009

Директорот на Агенцијата за разузнавање Виктор Димовски ќе биде разрешен од функцијата откако во неделата беше избран за член на Централниот одбор на СДСМ.

Иванов разочаран од Димовски

Утрински - 09.06.2009

Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов вчера реагираше на изборот на Виктор Димовски, директор на Агенцијата за разузнавање, за член во Централниот и во Извршниот одбор на СДСМ, со оцена дека потегот на ...

Александар Боцинов на чело на Агенцијата за разузнавање

Телма - 09.06.2009

Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов го разреши Виктор Димовски од директор на Агенцијата за разузнавање. За нов директор на Агенцијата за разузнавање е назначен Александар Боцинов, соопшти кабинетот на ...

Димовски разрешен, Боцинов нов директор на Агенцијата за разузнавање

Алсат-М - 09.06.2009

Претседателот Ѓорге Иванов вчера го разреши Виктор Димовски од функцијата директор на Агенцијата за разузнавање. Како што информираат од кабинетот на претседателот на Република Македонија на неговото место е ...

Иванов го разреши Димовски од местото прв разузнавач

Алфа - 09.06.2009

Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов го разреши Виктор Димовски од директор на Агенцијата за разузнавање За нов директор на Агенцијата за разузнавање е назначен Александар Боцинов, соопшти кабинетот на ...

Иванов го разреши Димовски од местото прв разузнавач

Форум - 09.06.2009

За нов директор на Агенцијата за разузнавање е назначен Александар Боцинов Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов го разреши Виктор Димовски од директор на Агенцијата за разузнавање За нов директор на ...

Претседателот Иванов го разреши директорот на агенција за разузнавање Виктор Димовски

Алфа - 09.06.2009

Претседателот Иванов го разреши Виктор Димовски од позицијата директор на агенцијата за разузнавање. На негово место го именува Александар Боцинов- син на поранешен началник на генерал- штабот на АРМ од 1993 ...

Сменет директорот на Агенцијата за разузнавање

Дневник - 09.06.2009

Александар Боцинов е новиот директор на Агенцијата за разузнавање, соопшти вчера Кабинетот на шефот на државата. Досегашниот директор Виктор Димовски вчера беше разрешен, еден ден откако кабинетот неофицијално ...

Александар Боцинов е нов директор на Агенцијата за разузнавање

Сител - 09.06.2009

Претседателот Ѓорге Иванов експресно го разреши Виктор Димовски од директорската функција на Агенцијата за разузнавање, откако во неделата Димовски стана дел од најтесното партиско раководство на ...

Претседателот Иванов го разреши Виктор Димовски

Кирилица - 09.06.2009

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов го разреши Виктор Димовски од функцијата директор на Агенцијата за разузнавање, а на негово место го именуваше Александар Боцинов.

Александар Боцинов нов директор на Агенцијата за разузнавање

МРТ - 09.06.2009

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов го разреши Виктор Димовски од функцијата директор на Агенцијата за разузнавање, а на негово место го именуваше Александар Боцинов, соопшти кабинетот на шефот ...

Чистка во кабинетот на Иванов

Канал5 - 09.06.2009

Претседателот Ѓорѓе Иванов ја направи првата кадровска промена. Го разреши директорот на Агенцијата за разузнавање Виктор Димовски. На негово место го именува Александар Боцинов.

Иванов го разреши Димовски, во фотелја седнува Александар Боцинов

Вечер Прес - 09.06.2009

Новиот разузнавач е син на поранешниот началник на Генералштабот на АРМ генерал - полковник Драгољуб Боцинов. Во СДСМ велат дека очекувале Димовски да биде разрешен по влегувањето во раководството во СДСМ ...

Александар Боцинов нов директор на Агенцијата за разузнавање

Нетпрес - 09.06.2009

Претседателот на Македонија, Ѓорге Иванов, вчера донесе одлука за разрешување на Виктор Димовски од функцијата директор на Агенцијата за разузнавање.

Иванов го разреши Димовски од местото прв разузнавач

Макфакс - 09.06.2009

Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов го разреши Виктор Димовски од директор на Агенцијата за разузнавање За нов директор на Агенцијата за разузнавање е назначен Александар Боцинов, соопшти кабинетот на ...

Бичиклиски: Димовски повеќе разузнавал за партијата отколку за државата

Алсат-М - 08.06.2009

Од Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов и од ВМРО-ДПМНЕ денеска повикаа директорот на Агенцијата за разузнавање Виктор Димовски да си поднесе оставка.

Иванов ќе бара оставка од Виктор Димовски?!

Вечер Прес - 08.06.2009

Во Кабинетот на Иванов велат дека тие се изненадени од непрофесионалниот однос на Димовски, бидејќи според нив несериозно и непрофесионално е да се прифати висока партиска функција без претходно да се поднесе ...