TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скендербег или Дебрецен за Вардар во третото коло

Утрински - 22.07.2012

Ако успее да го елиминира БАТЕ Борисов, Вардар ќе оди на подобриот од Скендербег и Дебрецен во третото квалификациско коло за Лигата на шампиони (ЛШ).

Вардар го слави 65 роденден

Телма - 22.07.2012

По фузијата на Македонија и Победа на 22 јули 1947 година се роди фудбалскиот клуб Вардар, кој стана еден од најдобрите спортски колективи во нашата држава, бренд што остави огромен печат во ...

Билетите за БАТЕ Борисов како алва

Утрински - 22.07.2012

Продажба почна во саботата и за час „пламнаа“ две третини од капацитетот на националната арена „Филип Втори“ Две третини од националната арена „Филип Втори“ за реванш мечот меѓу Вардар и БАТЕ ...

Без голема свеченост фудбалскиот клуб Вардар одбележува 65 години постоење

Канал5 - 22.07.2012

Фудбалскиот клуб Вардар, еден од најуспешните спортски колективи во Македонија денеска го слави јубилејот 65 години постоење.

Фудбалскиот клуб Вардар прославува 65 години постоење

СуперСпорт - 22.07.2012

ФК Вардар е најтрофејниот македонски фудбалски клуб. Фудбалски клуб со името Вардар во Скопје имало уште од 1911 година, тој клуб бил познат како Вардар Топаана.

Вардар слави 65 години: Со фузија се роди, со фузија се спаси, сега решен кон Европа да гази (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 22.07.2012

На денешен ден, пред 65 години (22 јули 1947 година), пред преполната сала во кино „Вардар“, тогашните скопски клубови Македонија и Победа се фузираа под една заедничка платформа и го создадоа ...

Јубилеј на „вечниот“ Вардар

Сител - 22.07.2012

По фузијата на Македонија и Победа на 22 јули 1947 година се роди фудбалскиот клуб Вардар, кој стана еден од најдобрите спортски колективи во нашата држава, бренд што остави огромен печат во ...

„Филип Втори“ чека да се наполни, ќе има журка за роденденот на Вардар: Теренот блеска, тартанот дава нов сјај, торта - ...

Екипа - 22.07.2012

Недела, точно напладне, уште три дена до големиот меч за Вардар. Среќен роденден... Денеска Вардар слави 65 години од своето постоење, а журката ќе биде в среда навечер со почеток во 20 часот...

65 години ФК Вардар

Оff.net - 22.07.2012

Вардарци од денес почнуваат да слават, а се надеваме дека славјето ќе продолжи и во среда со елиминацијата на Бате Борисов.

Вчера продадени над 22 000 карти за натпреварот Вардар - Бате Борисов

СуперСпорт - 22.07.2012

Ц ело време контактираме со дистрибутерите и секој момент пристигнуваат информации за нови продадени карти. Последната информација вели дека во моментов се продадени околу 22.700 карти.

Вардар слави 65 години постоење

Алфа - 22.07.2012

Македонскиот фудбалски клуб Вардар денеска слави 65 годишнина од своето постоење. Фудбалската гордост на Скопјани е формиран на 22 јули во 1947-та година.

Вардар слави 65 години

СуперСпорт - 22.07.2012

Пред 65 години на денешен ден се формираше најтрофејниот македонски фудбалски клуб во историјата на Македонија, Фудбалски Клуб Вардар.

Скопје во невидена еуфорија: Бате Борисов го очекува пекол во Скопје

Скопје инфо - 22.07.2012

Дека навивачите на Вардар едвај чекаа нивниот миленик да излезе во Европа покажува и неверојатниот факт дека за само половина ден, продадени се околу 17 илјади билети за мечот Вардар – БАТЕ или ...

Вардар преку БАТЕ до Скендербег или Дебрецин

Дневник - 21.07.2012

Македонскиот шампион со евентуален триумф на реваншот од 2. рунда во наредното коло ќе има противник по мерка за продолжен престој во најквалитетното клупско натпреварување Доколку успее да го ...

Голем интерес за вардаровиот меч во лш, 15 илјади влезници распродадени за неколку часа

Телма - 21.07.2012

Популарната цена и одличниот резултат од првата средба е причината поради која во сабота наутро речиси половина од влезниците бeа распородадени за неколку часа за реваншот во среда на националната ...

Скопје во невидена еуфорија: за пет часа се продадени 15 илјади билети за мечот Вардар-БАТЕ!

МКД - 21.07.2012

Дека навивачите на Вардар едвај чекаа нивниот миленик да излезе во Европа покажува и неверојатниот факт дека за само неколку часа, продадени се 15 илјади билети за мечот Вардар – БАТЕ или речиси ...

БАТЕ ќе го пречека пекол во Скопје: Билетите за мечот в среда одат како алва!

Екипа - 21.07.2012

Скопје живее во фудбалска треска на 40 степени Целзиусови, а на мечот протв БАТЕ Борисов в среда ќе биде пеколно, затоа што се очекува арената „Филип Втори“ да биде преполна.

Билетите за Вардар-Бате Борисов одат како алва

Спортманија - 21.07.2012

Враќањето на Вардар на европската сцена ќе биде одбележано со спектакуларна атмосфера на арената „Филип Втори“ во Скопје.

Ќе има ли доволно влезници за Вардар-Бате

Сител - 21.07.2012

Фудбалска Македонија очекува рекордна посета во среда на Филип Втори кога се игра реванш дуелот од квалификациите за ЛШ помеѓу екипите на Вардар и Бате.

Голем интерес за Вардар - Бате Борисов

Алфа - 21.07.2012

По добриот резултат на гостувањето во Борисов, но и поради симболичната цена на билетите, до овој момент распродадени се околу 15.000 влезници за дуелот меѓу Вардар и Бате Борисов.

Се грабаат влезници за Вардар, убавите билети се чуваат луѓе на власта

+инфо - 21.07.2012

Влезниците за реванш-средбата од второто квалификациско коло за пласман во групната фаза од Лигата на шампионите меѓу Вардар и Бате Борисов (2-3) се продаваат со неверојатна брзина.

Денеска стартува продажбата на билетите за мечот Вардар – БАТЕ

МКД - 21.07.2012

Билетите за реванш дуелот помешу македонскиот првак Вардар и белоруски БАТЕ Борисов ќе почне да се продаваат од денеска на сите продажни места на „Тобако и Тугедер“ по популарна цена од 100 денари.

Влезниците за Вардар - БАТЕ од денеска во продажба

Екипа - 21.07.2012

Македонскиот фудбалски првак Вардар преку својата официјална веб-страница ја информираше јавноста дека од денеска (сабота, 21 јули) во продажба ќе бидат пуштени билетите за реванш дуелот од ...

Билетите за Вардар-Бате Борисов во продажба

Спортманија - 21.07.2012

Фудбалскиот клуб Вардар потврди дека од денеска, сабота - 21 јули, љубителите на фудбалот ќе можат да си купат билети за реваншот од второто квалификациско коло на Лигата на шампионите меѓу Вардар и ...

Бате Борисов го очекува пекол во Скопје

Sky - 21.07.2012

Поволниот резултат што го донесе фудбалскиот тим Вардар од гостувањето кај Бате Борисов, ја разбранува фудбалската јавност.

Со ладни глави да се пречекаат Белорусите!

Идивиди - 21.07.2012

Оптимизмот, кој го зафати нашиот најтрофеен клуб по квалитетното спротиставување на белорускиот шампион на негов терен, вчера пренесен и во Скопје по враќањето на нашата експедиција од Минск.

Влезниците за дуелот Вардар - БАТЕ Борисов по 100 денари

Дневник - 20.07.2012

Управата на „ФК Вардар“ од Скопје одлучи цената на влезниците за реванш натпреварот со БАТЕ Борисов од квалификациите за Лигата на шампионите да биде 100 денари.

Вардар преку Бате до Скендербег или Дебрецин

Утрински - 20.07.2012

Македонскиот шампион доколку успее да се пласира во третото квалификациско коло на ЛШ ќе се сретне со победникот од дуелот Скендербег-Дебрецин Денеска точно напладне во седиштето на УЕФА во Нион беа ...

Несреќен пораз во Борисов за триумфален финиш во Скопје

Дневник - 20.07.2012

Вардар прими два гола во судиското надополнување и клекна на колена пред фаворизираниот домаќин БАТЕ (3-2), но остави впечаток дека има сили да приреди изненадување на реваншот Македонскиот шампион ...

Несреќен пораз за полна арена

Утрински - 20.07.2012

Вардар играше добро, но загуби со 3:2 од тимот на БАТЕ Борисов со двата гола во судиското продолжение Се сеќавате ли на финалето во Лигата на шампиони во 1999 година меѓу Манчестер јунајтед и Баерн ...

Ако го мине БАТЕ, Вардар ќе се соочи со Скендербег или Дебрецен

МКД - 20.07.2012

Македонскиот фудбалски шампион Вардар има историска шанса и отворен пат кон групите во едно од двете европски натпреварувања, ако во среда успее да го мине белоруски БАТЕ Борисов, затоа што ждрепката ...

Вардар против Дебрецин или Скендербег ако го помине Бате Борисов во ЛНШ

МРТ - 20.07.2012

Македонскиот фудбалски првак Вардар доколку го помине БАТЕ Борисов, во следното 3.коло од квалификациите за Лигата на шампионите ќе игра со унгарскиот Дебрецин или албанскиот претставник Скендербег.

Вардар носител во следната рунда?

СуперСпорт - 20.07.2012

Вардар доколку го мине на 25-ти Бате Борисов на мечот во Скопје , во следното трето коло ќе биде носител при извлекувањето на двојките за истото.

Лесна ждрепка за Вардар, ама треба да се помине Бате

+инфо - 20.07.2012

Македонскиот првак Вардар би добил релативно лесен ривал во следното квалификациско коло од ЛШ доколку успее да го мине БАТЕ Борисов, а тоа е подобриот од двобојот меѓу албанскиот првак Скендербег и ...

Вардар преку Бате до Скендербеу или Дебрецин

СуперСпорт - 20.07.2012

Дeнес вo централата на УЕФА вo Нион беше извршено извлекување на двојќите за 3.квалификациско коло од Лигата на шампионите.

Конечно во продажба влезниците за дуелот Вардар-БАТЕ

СуперСпорт - 20.07.2012

Управата на ФК Вардар ги информира сите заинтересирани за следење на натпреварот од 2.квалификациско коло од Лигата на шампионите меѓу Вардар и Бате Борисов (Белорусија) дека од сабота 21-ви јули во ...

Скендербег или Дебрецен противник на Вардар доколку го мине БАТЕ

Сител - 20.07.2012

Во третото квалификациско коло за Лигата на шампионите Вардар, доколку го мине шампионот на Белорусија ќе игра со подобриот од двомечот помеѓу Скендербег и Дебрецен.

Ако го мине Борисов, Вардар ќе игра против Скендербег или Дебрецин

Спортски - 20.07.2012

Поволна жрепка за фудбалерите на Вардар, доколку го минат БАТЕ Борисов во второто квалификациско коло, во Лигата на шампиони.

Ако го мине БАТЕ, Вардар ќе игра против победникот од мечот Скендербег - Дебрецен

Екипа - 20.07.2012

Македонскиот првак Вардар би добил релативно лесен ривал во следното квалификациско коло од ЛШ доколку успее да го мине БАТЕ Борисов, откако денешната ждрепка одлучи подобриот од овој двомеч во ...

Скендербеу или Дебрецин го чекаат Вардар во третото коло

Спортманија - 20.07.2012

Фудбалерите на Вардар денеска го дознаа својот евентуален противник во третото квалификациско коло на Лигата на шампионите.

Ако го мине Борисов, Вардар ќе игра против Скендербег или Дебрецин

Макфакс - 20.07.2012

Поволна жрепка за фудбалерите на Вардар, доколку го минат БАТЕ Борисов во второто квалификациско коло, во Лигата на шампиони. Вардарци, во среда на 25.

Вардар преку Бате до Скендербеу или Дебрецин

Оff.net - 20.07.2012

Македонскиот фудбалски шампион доколку успее да го елиминира белорускиот Бате Борисов, во третото квалификациско коло за Лигата на шампиони ќе се сретне со подобриот од дуелот помеѓу Скендербеу и ...

Поволна ждрепка, мора да се помине БАТЕ

Оn.net - 20.07.2012

Во третото квалификациско коло за Лигата на шампионите Вардар, доколку го мине шампионот на Белорусија ќе игра со подобриот од двомечот помеѓу Скендербег и Дебрецен.

Ако го помине БАТЕ, Вардар ќе игра со подобриот од Скендербег и Дебрецин

24Фудбал - 20.07.2012

Македонскиот шампион помина добро на денешната ждрепка, и доби релативно лесен противник во третото кфалификациско коло од најелитното европско натпреварување.

Вардар преку Бате до Скендербег или Дебрецин

Курир - 20.07.2012

Македонскиот шампион доколку успее да се пласира во третото квалификациско коло ќе се сретне со победникот од дуелот Скендербег-Дебрецин.

Скендербег го мерка Вардар, Ренова прокоцка дуел со Ливерпул

Вечер Прес - 20.07.2012

ЖДРЕПКА ЗА 3. КВАЛИФИКАЦИСКО КОЛО ВО ЛШ И ЛИГАТА НА ЕВРОПА Условот да дојде до оваа пресметка е "црвено-црните" да го елиминираат белорускиот БАТЕ, кој има минимална предност по првиот дуел во ...

Шампионот поразен, но барем даде гол!

Н.Македонија - 20.07.2012

Со голот на Костовски во 54. минута на гостувањето во Борисов е прекината низата од шест меча без постигнат погодок на македонските претставници во квалификациите за ЛШ Вардарци не заслужија пораз во ...

Вардар против Дебрецен или Скендерберг ако го победи БАТЕ

Идивиди - 20.07.2012

Македонскиот шампион Вардар ако во среда го победи тимот на БАТЕ Борисов, ќе игра против победникот од дуелот помеѓу Скендербег (од Албанија) и Дебрецен (од Унгарија) во третото квалификационо коло ...

Вардар не додржа - поразен од БАТЕ Борисов за три минти

Дневник - 19.07.2012

Македонскиот фудбалски шампион Вардар со 3:2 загуби од фаворизираниот БАТЕ Борисов во првиот дуел од второто квалификациско коло на Лигата на шампионите.

Сто денари влезница за реваншот со БАТЕ

Утрински - 19.07.2012

Реваншот ќе се игра на 25 јули, а влезниците по цена од 100 денари ќе бидат пуштени влезници за сите трибини Управата на „ФК Вардар“ од Скопје одлучи цената на влезниците за реванш натпреварот со ...

Активен резултат за Вардар пред реваншот на „Филип Втори“

Канал5 - 19.07.2012

Фудбалерите на Вардар одиграа одличен меч против Бате Борисов во Белорусија, водеа со 2 – 1, но загубија со 3 - 2 во судиското надополнување.

Реваншот со Бате Борисов за само 100 денари

СуперСпорт - 19.07.2012

Управата на ФК Вардар АД Скопје одлучи цената на влезниците за реванш натпреварот со Бате Борисов во Лигата на шампионите да биде 100 денари.

Сите на „Филип втори“, влезниците за Вардар - БАТЕ чинат 100 денари

Екипа - 19.07.2012

Фудбалерите на Вардар сигурно ќе имаат огромна поддршка на реваншот со БАТЕ Борисов, откако управата на најтрофејниот македонски клуб се реши цените на влезниците за дуелот закажан за следната среда ...

Стјепановиќ: Одигравме на високо ниво, жалиме за поразот

СуперСпорт - 19.07.2012

Стрелецот на вториот гол за Вардар на натпреварот со екипата на Бате Борисов Остоја Стјепановиќ не го крие разочарувањето од поразот кој го доживеа Вардар во последните моменти, но е оптимист дека ...

Вардарци доколку го минат БАТЕ ќе се најдат меѓу носителите

Макфакс - 19.07.2012

Во седиштето на Европската фудбалска унија (УЕФА), во Нион, во петок, ќе бидат извлечени двојките за третото квалификациско коло во Лигата на шампиони.

Влезница за Вардар - Бате Борисов 100 денари

Кирилица - 19.07.2012

Цените на влезните билети за реваншот против Бате Борисов ќе чинат 100 денари за сите трибини, одлучи раководството на Вардар.

Вардар минимално поразен од БАТЕ Брисов

Хитпортал - 19.07.2012

М акедонскиот фудбалски шампион Вардар со 3:2 загуби од фаворизираниот БАТЕ Борисов во првиот дуел од второто квалификациско коло на Лигата на шампионите.

Изјави по мечот БАТЕ-Вардар

СуперСпорт - 19.07.2012

Вардар ја испушти победата против БАТЕ во Борисов но на сите актери им е јасно дека пласманот во втората рунда ќе се обезбедува во Скопје каде белорусите ќе пристигнат со победа од 3-2: Илчо ...

Головите од несреќниот меч на Вардар против БАТЕ Борисов

Кирилица - 19.07.2012

Вардар ја успушти шансата да слави на гостувањето кај БАТЕ Борисов на првиот натпревар од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите.

Фото + Видео: Вардаровата европска битка

Курир - 19.07.2012

Македонскиот шампион Вардар несреќно загуби на првиот меч од второто квалификациско коло во ЛШ од БАТЕ Борисов. Нашиот тим водеше со 2:1 се до судиското продолжение, но деконцентрацијата во финишот ...

ФОТО: Пресвртница во последните минути - Вардар ја загуби првата европска битка

Press24 - 19.07.2012

Македонскиот шампион Вардар вчера од БАТЕ Борисов несреќно го загуби првиот меч од второто квалификациско коло во Лига на Шампиони.

Ѓорѓиоски: Не е крај (видео)

Курир - 19.07.2012

Тренерот на Вардар, Илчо Ѓорѓиоски на прес-конференција по мечот со Бате Борисов изјави дека главната причина за поразот е губењето на концентрацијата, а на тоа мора да се поработи.

Вардар-БАТЕ Борисов на Филип Втори за 100 денари

Сител - 19.07.2012

Влезниците за реванш наптпреварот од второто кфалифациско коло во ЛШ, ќе изнесуваат 100 денари за сите трибини. Ова ќе биде одлична можност, сите масовно да му ја дадеме поддршката на Вардар за ...

Вајс: Измешани чувства, но ќе славиме во Скопје

Екипа - 19.07.2012

Фудбалерите на Вардар се уште се наоѓаат во шок по несреќниот пораз во самиот финиш од дуелот против БАТЕ Борисов. „Црвено-црните“ ни самите не можат да поверуваат како можеше да се случи се до ...

Погледнете колку блиску беше Вардар до сензација во Белорусија

Таратур - 19.07.2012

Вардар претрпе несреќен пораз од 3:2 од Бате Борисов во првиот натпревар од второто квалификациско коло за пласман во групната фаза од Лигата на шампионите.

Мозолевски навредува: Вардар не покажа ништо и го надигравме

+инфо - 19.07.2012

Стрелецот на првиот гол на Бате Борисов, Димитриј Мозолевски ја фалеше играта на својот тим, а го омаловажуваше настапот на Вардар.

Стјепановиќ: Реваншот со БАТЕ ќе биде потежок

МКД - 19.07.2012

Фудбалерот за врска на македонскиот првак Вардар, Остоја Стјепановиќ беше еден од најдобрите Вардарови фудбалери на гостувањето во БАТЕ Борисов, каде што црвено-црните наивно загубија добиен меч во ...

Вардар-БАТЕ Борисов за само 100 денари

Курир - 19.07.2012

Цената на влезниците за реванш натпреварот од второто квалификациско коло во ЛШ, помеѓу Вардар-Бате Борисов ќе изнесува 100 денари за сите трибини.

Бодрете го Вардар во ЛШ за само 100 денари!

МКД - 19.07.2012

Македонскиот фудбалски првак Вардар реши цената за влезниците за реваншот од второто коло во квалификациите да чинат само 100 денари за сите трибини.

Влезните билети за Вардар-Бате Борисов по 100 денари

Спортманија - 19.07.2012

Раководството на Вардар одлучи цените на влезните билети за реваншот против Бате Борисов да чинат 100 денари за сите трибини.

Влезниците за Вардар – БАТЕ Борисов само 100 денари!

Спортски - 19.07.2012

Раководството на Вардар одлучи цените на влезните билети за реваншот против Бате Борисов да чинат само 100 денари за сите трибини.

Вардар - Бате Борисов за 100 денари

24Фудбал - 19.07.2012

Вардар се одлучи за популарна цена на влезниците за реваншот против Бате Борисов со цел да дојдат колку што е можно повеќе навивачи и да го бодрад нашиот шампион.

Вардар одреди популарна цена на влезниците за дуелот со БАТЕ Борисов

А1 On - 19.07.2012

Управата на „ФК Вардар“ од Скопје одлучи цената на влезниците за реванш натпреварот со БАТЕ Борисов од квалификациите за Лигата на шампионите да биде 100 денари.

Влезниците за Вардар - Бате само 100 денари, „Комитите“ џабе на запад

+инфо - 19.07.2012

Вардар реши влезниците за реванш-натпреварот од второто коло од квалификациите за ЛШ против Бате Борисов да имаат популарна цена од 100 денари.

Бате Борисов ја искористи деконцентарцијата на Вардарци

Денешен - 19.07.2012

Македонскиот шампион Вардар несреќно загуби на првиот меч од второто квалификациско коло во ЛШ од БАТЕ Борисов. Нашиот тим водеше со 2:1 се до судиското продолжение, но деконцентрацијата во финишот ...

БАТЕ победи, ама го чека пекол во Скопје

Вечер Прес - 19.07.2012

ФУДБАЛЕРИТЕ НА ВАРДАР ПРОКОЦКАА ТРИУМФ ВО БЕЛОРУСИЈА Домаќинот направи целосен пресврт за две минути во судиското продолжение, па "црвено-црните" наместо со победа од 2:1, се вратија поразени со 2:3 ...

Вардар сам го врати БАТЕ од "мртвите"!

Идивиди - 19.07.2012

Во натпревар во кој Вардар ја имаше играта, го имаше резултатот и имаше во голема мера одлична можност за пласман во следната рунда натпревари во квалификациите за Лигата на шампионите, самиот ...

Билетите за Вардар- БАТЕ Борисов по цена од 100 денари

Идивиди - 19.07.2012

Управата на „ФК Вардар“ од Скопје одлучи цената на влезниците за реванш натпреварот со БАТЕ Борисов од квалификациите за Лигата на шампионите да биде 100 денари.

Вардар прокоцка победа кај БАТЕ во 120 секунди

Утрински - 18.07.2012

Белорускиот шампион стигна до триумф од 3:2 со двата гола на Родионов во судиското продолжение во воведниот меч од второто квалификациско коло за ЛШ Вардар ги загуби воведните 90 минути од двомечот ...

Вардар вечерва со БАТЕ Борисов во квалификациите од Лигата на шампионите

24 Вести - 18.07.2012

Македонскиот фудбалски првак Вардар денеска ќе го има својот прв настап на европската сцена во сезоната 2012/13. Против БАТЕ Борисов на гостински терен со почеток од 18 часот „црвено-црните“ ќе се ...

Вардар минимално поразен од БАТЕ Борисов

24 Вести - 18.07.2012

Македонскиот фудбалски шампион Вардар со 3:2 загуби од фаворизираниот БАТЕ Борисов во првиот дуел од второто квалификациско коло на Лигата на шампионите.

Вардар денеска против БАТЕ Борисов

Дневник - 18.07.2012

Македонскиот фудбалски првак Вардар денеска ќе го има својот прв настап на европската сцена во сезоната 2012/13. Против БАТЕ Борисов на гостински терен со почеток од 18 часот „црвено-црните“ ќе се ...

Вардар без бело знаме во Борисов

Утрински - 18.07.2012

„Црвено-црните“ попладнево (18 ч.) гости на белорускиот тим БАТЕ во првиот меч од второто коло во квалификациите за ЛШ Вардар се враќа на европската фудбалска сцена по пауза од пет години.

Вардар нема што да загуби

Дневник - 18.07.2012

Во двомечот со белорускиот БАТЕ, македонскиот шампион денеска на гостувањето во Борисов (18 ч.) му ја пропушта фаворитската улога на домаќинот, но чека шанса за изненадување Македонскиот фудбалски ...

Македонецот од БАТЕ: Вардар е бренд и воопшто не е слаб!

МКД - 18.07.2012

Младинскиот македонски репрезентативец Бојан Георгиевски зимоска направи трансфер од Металург во БАТЕ Борисов и експресно заврши во летонската Сконто Рига на заем од белорускиот првак.

Белорусите откажаа соработка, нема пренос од БАТЕ Борисов-Вардар

Курир - 18.07.2012

И покрај маскимално вложените напори од страна на МТВ да се обезбеди пренос од мечот помеѓу БАТЕ Борисов и Вардар во рамките на третото квалификациско коло од ЛШ, сепак белоруската телевизија во ...

Вардар во Борисов игра за да ја врати загубената македонска гордост во Европа!

МКД - 18.07.2012

Македонскиот фудбалски шампион Вардар по пет години пауза попладнево (18 часот) ќе ја започне новата европска авантура со гостувањето кај белорускиот првак БАТЕ Борисов во второто коло во ...

Нема пренос од БАТЕ Борисов-Вардар

Макфакс - 18.07.2012

Покрај максимално вложените напори од страна на МТВ да се обезбеди пренос од мечот помеѓу БАТЕ Борисов и Вардар во рамките на третото квалификациско коло од ЛШ, белоруската телевизија во последен ...

Ништо од пренесот во живо на БАТЕ - Вардар

СуперСпорт - 18.07.2012

Македонскиот национален сервис ги обезбеди телевизиските права за средбата Вардар - БАТЕ Борисов од второто квалификциско коло. Двата клуба покажаа интерес двете средби да бидат пренесувани.

бате борисов - ВАРДАР во живо

СуперСпорт - 18.07.2012

http://live---football.com/watch-bate-borisov-vs-vardar-live/ ...

Кобен финиш за Вардар во Борисов, од 1-2 до 3-2 во судиското продолжение

Екипа - 18.07.2012

Вардар претрпе крајно несреќен пораз од 3-2 на првиот натпревар од квалификациите за ЛШ против Бате Борисов. Македонскиот првак беше на добар пат со сензационален пресврт да стигне до триумф од 2-3, ...

Вардар потклекна во последните секунди

Макфакс - 18.07.2012

Фудбалерите на Вардар забележаа неверојатен пораз од БАТЕ Борисов во првиот натпревар од второто коло во Лигата на шампиони, откако во судиското надополнување на времето испуштија предност од еден ...

Вардар прими два гола во 90 минута и изгуби од БАТЕ Борисов

Р.С.Европа - 18.07.2012

Со два примени гола во 90 минута, Вардар изгуби 3-2 од белорускиот шампион БАТЕ Борисов на гостувањето во Минск. Во првиот меч од второто квалификациско коло од Лигата на шампионите, македонскиот ...

Последните минути кобни за Вардар

Оn.net - 18.07.2012

Актуелниот шампион на Македонија беше на чекор од голема победа среде Борисов, но Витали Родионов со своите два погодока во самиот финиш го спречи тоа и му донесе победа на БАТЕ од 3:2.

Ѓорѓиоски: Во Скопје ние ќе се радуваме

Екипа - 18.07.2012

Шефот на стручниот штаб на Вардар, Илчо Ѓорѓиоски, не ја криеше шокираноста по несреќниот пораз на македонскиот првак на гостувањето против БАТЕ Борисов.

Вардар испушти победа во Борисов

Спортманија - 18.07.2012

Фудбалерите на Вардар заслужија најмалку реми на гостувањето кај Бате Борисов, но заспаноста во четирите минути од судиското продолжение донесоа триумф од 3:2 за домашниот тим.

Вардар загуби победа со судиското надополнение со Бате Борисов

Сител - 18.07.2012

Со два примени гола во судиското дополнение, македонскиот првак Вардар пропушти победа гостувањето во Белорусија, против Бате Борисов, во натпревар од 2-то квалификациско коло во фудбалската Лигата ...

Ѓорѓиоски: Ќе се вратиме од шокот и ќе победиме во Скопје

24Фудбал - 18.07.2012

Вардар беше на прагот на победа, но загуби на гостувањето кај Бате Борисов со 3-2. Македонскиот шампион имаше водство до 92.

Погледнете го неверојатниот пораз на Вардар во Борисов (ВИДЕО)

МКД - 18.07.2012

Македонскиот шампион Вардар загуби попладнево со 2-3 од БАТЕ Борисов на првиот меч од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите, и тоа на помалку неверојатен начин.

Вардар поразен од БАТЕ Борисов со два гола во судиското надополнување

24Фудбал - 18.07.2012

Вардар одигра одлично на гостувањето во Блорусија, и ’црвено-црните’ можат да жалат што поразени се враќаат во Скопје. По почетното испитуваање на силите, БАТЕ Борисов ја превзеде контролата на ...

Вардар во судиското продолжение загуби против Бате Борисов

СуперСпорт - 18.07.2012

Фудбалерите на Вардар се поразени на првиот натпревар од 2.квалификациско коло од Лигата на шампионите против Бате Борисов во Белорусија со 3:2, но поразот го доживеаја во судиското надополнување на ...

Несреќен пораз, но достижна негатива за Вардар

Оff.net - 18.07.2012

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб ја пропушти шансата со предност да се врати од гостувањето во Белорусија. Со неверојатен пресврт за две минути во судиското продолжение, Бате Борисов го ...

Ѓорѓиоски: Поразот денеска не значи комплетен пораз

МКД - 18.07.2012

Вaрдаровиот тренер Илчо Ѓорѓиоски жали за пропуштената голема шанса Вардар да се радува на победа во Борисов и практично со една нога да биде во третото коло во квалификациите за Лигата на шампионите.

Бате Борисов-Вардар 3:2 (Видео)

Спортманија - 18.07.2012

Бате Борисов го победи Вардар со 3:2 во натпревар кој имаше трагичен крај за нашиот шампион. Еве ги најинтересните моменти од мечот и петте гола на оваа средба. Белорусите поведоа во 41.

Бате Борисов - Вардар (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 18.07.2012

Вардар имаше водство од 1-2 до 92.минута од мечот, а потоа за три минути, Бате Борисов успеа да постигне два гола и да победи со 3-2.

Несреќен пораз на Вардар, Ѓорѓиоски најави победа во Скопје

+инфо - 18.07.2012

Вардар со 2-3 е поразен од Бате Борисов во првиот натпревар од второто квалификациско коло за пласман во групната фаза од Лигата на шампионите.

Видео: Како Вардар прокоцка златна предност?

Екипа - 18.07.2012

Како можеше да се случи македонскиот првак Вардар да прокоцка предност од 2-1, па да прими два гола во судиското продолжение и да претрпи пораз на првиот меч од квалификациите за ЛШ против БАТЕ ...

Вардар загуби од БАТЕ

Алфа - 18.07.2012

Фудбалерите на Вардар загубија од Бате Борисов со 3:2 во првиот меч од вторто квалификациско коло во Лигата на Шампиони.

Ѓорѓиоски: Ќе се вратиме од шокот и ќе победиме во Скопје

СуперСпорт - 18.07.2012

„ Овој натпревар покажа дека не смееме да ја губиме концентрацијата до крајот на натпреварот. Последните минути од натпреварот, тоа не е крај на мечот се игра се додека судијата не каже крај.

Родионов во надополнувањето им зема чиста победа на вардарци

МКД - 18.07.2012

Македонскиот шампион Вардар наивно загуби попладнево со 2-3 од БАТЕ Борисов на гостувањето во второто квалификациско коло во Лигата на шампионите, откако Виталиј Родионов со два гола за една минута ...

ВИДЕО: Еве ги головите од мечот Бате Борисов – Вардар

+инфо - 18.07.2012

Вардар со 2-3 е поразен од Бате Борисов во првиот натпревар од второто квалификациско коло за пласман во групната фаза од Лигата на шампионите.

Вардар гостува во Борисов во квалификациите од Лигата на шампионите

Сител - 18.07.2012

Македонскиот фудбалски првак Вардар денеска ќе го има својот прв настап на европската сцена во сезоната 2012/13. Против БАТЕ Борисов на гостински терен со почеток од 18 часот „црвено-црните“ ќе се ...

Вардар гостува во Борисов во квалификациите од ЛШ

Хитпортал - 18.07.2012

М акедонскиот фудбалски првак Вардар денеска ќе го има својот прв настап на европската сцена во сезоната 2012/13. Против БАТЕ Борисов на гостински терен со почеток од 18 часот „црвено-црните“ ќе се ...

Вардар вечерва ја започнува европската авантура

Спортски - 18.07.2012

Фудбалскиот шампион на Македонија, екипата на Врадар, вечерва против БАТЕ Борисов ќе го одигра првиот натпревар од второто квалификационо коло во Лигата на шампиони во Белорусија.

Вардар вечерва ја започнува европската авантура

Таратур - 18.07.2012

Фудбалскиот шампион на Македонија, екипата на Врадар, вечерва против БАТЕ Борисов ќе го одигра првиот натпревар од второто квалификационо коло во Лигата на шампиони во Белорусија.

Вардар не издржа до крај

А1 On - 18.07.2012

Фудбалерите на Вардар забележаа неверојатен пораз од БАТЕ Борисов во првиот натпревар од второто коло во Лигата на шампиони, откако во судиското надополнување на времето испуштија предност од еден ...

Вардар гостува во Борисов во квалификациите од Лигата на шампионите

МРТ - 18.07.2012

Македонскиот фудбалски првак Вардар денеска ќе го има својот прв настап на европската сцена во сезоната 2012/13. Против БАТЕ Борисов на гостински терен со почеток од 18 часот „црвено-црните“ ќе се ...

Вардар минимално поразен од БАТЕ Брисов

МРТ - 18.07.2012

Македонскиот фудбалски шампион Вардар со 3:2 загуби од фаворизираниот БАТЕ Борисов во првиот дуел од второто квалификациско коло на Лигата на шампионите Само три минути ги делеа црвено-црните од ...

Врадар во ЛШ му гостува на БАТЕ Борисов

Макфакс - 18.07.2012

Фудбалскиот шампион на Македонија, екипата на Врадар, во среда против БАТЕ Борисов ќе го одигра првиот натпревар од второто квалификационо коло во Лигата на шампиони.

Вардар вечерва од Минск ја почнува европската приказна

Курир - 18.07.2012

Македонскиот фудбалски првак Вардар денеска ќе го има својот прв настап на европската сцена во сезоната 2012/13. Против БАТЕ Борисов на гостински терен со почеток од 18 часот „црвено-црните“ ќе се ...

Нова европска приказна за Вардар, по добар резултат во Борисов

24Фудбал - 18.07.2012

По пет годишна пауза Вардар се враќа на европската сцена, и првата пречка е сериозно тешка, тимот на Бате Борисов кој има значајно искуство во Лигата на Шампионите.

Вардар има сили да му се спротивстави на БАТЕ Борисов

Р.С.Европа - 18.07.2012

Во Вардар велат дека се свесни за квалитетите на БАТЕ Борисов, но и за сопствените квалитети. Нема да ги прецениме, а сигурно нема ни да ги потцениме, велат од Вардар, пред вечерашниот дуел со ...

Вардар во ЛШ денеска стартува против Бате Борисов

Inpress - 18.07.2012

Скопје, 18. јули 2012 (ИНПРЕС) Во текот на вчерашниот ден се одиграа првите средби од второто квалификациско коло за пласман во групната фаза од Лигата на шампионите.

Вардар по позитивен резултат во Белорусија

+инфо - 18.07.2012

Македонскиот фудбалски шампион Вардар, денеска, во 18 часот во Белорусија против Бате Борисов ќе го одигра првиот натпревар од второто квалификациско коло за настап во групната фаза од Лигата на ...

Вардар стартува во Лигата на шампиони

Алфа - 18.07.2012

По пауза од четири сезони на европската сцена или девет од континенталната фудбалска елита, Вардар денеска ќе го одигра првиот натпревар од двомечот со Бате Борисов на гости во второто коло од Лигата ...

Е, па, бате, дојде денот: Бате е силен мотив за успешно вардарово враќање на европската сцена!

Екипа - 18.07.2012

Македонскиот шампион, екипата на Вардар денеска од 18 часот во белорускиот Борисов враќајќи се на европската сцена по пет години пауза стартува во желбата успешната шампионска година од минатата ...

Вардар се враќа на европската сцена

Спортманија - 18.07.2012

Пет години по својот последен европски настап и девет години по европската сезона во која беше на еден чекор до Лигата на шампионите, Вардар денеска ќе настапи во второто квалификациско коло на ...

Не сакаат Македонија да го гледа мечот Бате Борисов - Вардар: Зошто Белорусите не даваат сигнал за пренос?

Екипа - 18.07.2012

За жал на целокупната македонска спортска јавност, натпреварот од квалификациите во Лигата на шампионите меѓу Бате Борисов и Вардар нема да може да се следи на програмите на МТВ.

Сепак без ТВ пренос од Бате Борисов-Вардар

Спортманија - 18.07.2012

Иако најавен и со нетрпение очекуван од македонската фудбалска јавност, тв преносот од натпреварот од квалификациите за ЛШ Бате Борисов-Вардар, нема да биде реализиран.

Одговор од белоруската ТВ: Нема да ни треба пренос од Скопје, и така ќе ве наполниме денеска!

МКД - 18.07.2012

МТВ нема да го пренесува дуелот од квалификациите за пласман во Лигата на шампионите помеѓу БАТЕ Борисов и Вардар иако имаше најави дека така е договорено со белоруската национална телевизија.

Вардар влегува во беспоштедна битка против Бате Борисов

Sky - 18.07.2012

Вардар денеска го игра првиот натпревар против неколку кратниот учесник во Лигата на Шампионите, Бате Борисов од Белорусија. Двомечот е од второто квалификациско коло од Лигата на Шампионите.

Вардар поразен со 3-2 од БАТЕ во Белорусија

Н.Македонија - 18.07.2012

Македонскиот фудбалски шампион Вардар со 3:2 загуби од фаворизираниот БАТЕ Борисов во првиот дуел од второто квалификациско коло на Лигата на шампионите Само три минути ги делеа црвено-црните од ...

Вардар подготвен за враќање на европската сцена

Н.Македонија - 18.07.2012

„Црвено-црните“ вечерва (18 ч.) го играат првиот дуел во Европа, по пауза од пет години, на гостувањето кај белорускиот првак БАТЕ Борисов Со офанзивна тактика против фаворитот: фудбалерите на Вардар ...

Вардар гостува во Борисов во квалификациите од Лигата на шампионите

Идивиди - 18.07.2012

Македонскиот фудбалски првак Вардар денеска ќе го има својот прв настап на европската сцена во сезоната 2012/13. Против БАТЕ Борисов на гостински терен со почеток од 18 часот „црвено-црните“ ќе се ...

Квалификации за ЛШ: Вардар поразен од Бате Борисов 3:2 со голови примени во финишот на натпреварот

Телма - 17.07.2012

Нашиот фудбалски шампион Вардар загуби од Бате Борисов со 3:2 со голови примени во судиското продолжение на средбата на првиот натпревар од второто коло во квалификациите за ЛШ.

Вардар без психолошки комплекс ќе игра против Бате Борисов

Канал5 - 17.07.2012

Фудбалерите на Вардар синоќа за прв пат го почувствуваа белоруското тло, а денеска тренираат на стадионот на Бате Борисов, каде утре за првпат летово ќе се претстават на европска сцена.

Гончаренко се откажа од Бага и од Брешан

Дневник - 17.07.2012

Пред утрешниот прв дуел од квалификацискиот двомеч со Вардар, за пласман во ЛШ, БАТЕ потврди дека нема да ги враќа сите свои олимписки репрезентативци Вардар ќе има ќар од олимписките игри во Лондон.

„Вардарци“ се подготвуваат во Минск, „Комити“ се подготвуваат за пат (ФОТО)

Екипа - 17.07.2012

Како што истакнуваат дел од фудбалерите на македонскиот шампион, Вардар во Минск има одлични услови за мирна подготовка пред утрешниот прв натпревар од второто коло во квалификациите за Лигата на ...

Одработен последниот тренинг пред дуелот со БАТЕ

СуперСпорт - 17.07.2012

Фудбалерите на Вардар денеска од 18 часот по македонско време го обработија последниот тренинг пред натпреварот со БАТЕ Борисов кој е на програмата утре од 18 часот.

БАТЕ - Вардар во живо на МТВ

СуперСпорт - 17.07.2012

Убави вести пристигнуваат од Белорусија за сите љубители на фудбалот и спортот во Македонија. Како што неофицијално дознава СуперСпорт од канцеларијата на Агенцијата за телевизиски права, Спорт 5, за ...

ФОТО: Вардар на првиот тренинг во Минск

Сител - 17.07.2012

Македонскиот најтрофеен клуб го имаше првиот тренинг во Минск пред утрешниот прв меч од второто квалификациско коло од Лигата на шампионите против Бате Борисов.

Комити нема да патуваат за Белорусија

Екипа - 17.07.2012

Последните информации говорат дека навивачката група Комити и покрај големата желба да го следи во живо својот Вардар на дуелот против Бате Борисов и да му даде поддршка, сепак, нема да патува за ...

Вардар го обработи првиот тренинг во Минск

СуперСпорт - 17.07.2012

Фудбалерите на Вардар вчера пристигнаа во Минск (Белорусија) каде што утре во 18 часот по македонско време ќе одигран натпревар против БАТЕ Борисов.

Фото: Вардар го одработи првиот тренинг во Минск

Курир - 17.07.2012

Македонскиот најтрофеен клуб го имаше првиот тренинг во Минск пред утрешниот прв меч од второто квалификациско коло од Лигата на шампионите против Бате Борисов.

Последен трнинг пред натпреварот со Бате Борисов

Алфа - 17.07.2012

Македонскиот фудбалски шампион Вардар, попладнево на Градскиот стадион во Борисов ќе го одработи последниот тренинг пред утрешната средба во квалификациите за групната фаза од Лигата на шампиони со ...

Вардарци го одработија првиот тренинг во Минск

СуперСпорт - 17.07.2012

Фудбалерите на Вардар кои од вчера се во Белорусија односно во Минск веќе го одработија првиот тренинг. Синоќа Вардар тренираше во Минск на терените на ФК Минск во чиј комплекс има 8 фудбалски терени ...

Брешан: Верувам дека соиграчите ќе го минат Вардар

Екипа - 17.07.2012

И покрај одредени шпекулации дека би можел да се појави на утрешниот натпревар во тимот на Бате Борисов против Вардар во квалификациите за Лигата на шампионите, најдобриот фудбалер на Белорусите ...

Во пресрет на БАТЕ: сите натпревари на Вардар во квалификациите за ЛШ

МКД - 17.07.2012

Македонскиот фудбалски шампион Вардар по девет години пауза се враќа во друштвото на шампионите на стариот континент и утре против БАТЕ Борисов, црвено-црните ја стартуваат новата европска авантура ...

Вајс: Да се вратиме со резултат кој ќе ја наполни Арената Филип Втори

24Фудбал - 17.07.2012

Вардарци во Белорусија се подготвуваат за утрешниот натпревар од квалификациите за Лигата на Шампионите против Бате Борисов.

Пет нешта од кои стравува Бате Борисов пред пресметките со Вардар

Екипа - 17.07.2012

Огромно беше задоволството во редовите на Бате Борисов, барем ако се суди според изјавите на тренерот Виктор Гончаренко и дел од фудбалерите, откако на крајот од минатиот месец го добија македонскиот ...

Родионов: Очекувам Вардар да игра на нерешено

МКД - 17.07.2012

Напаѓачот на БАТЕ Борисов, Виталиј Родионов, ќе биде една од најголемите закани по голот на Костадин Захов на утрешниот меч во квалификациите за ЛШ, во отсуство на моторите на тимот Бага и Брешан.

Бате Борисов - Вардар, директно на МТВ

Екипа - 17.07.2012

Според последните информации, а по постигнатиот договор со имателот на правата компанијата „Спорт фајф“, сосема извесно е дека натпреварот меѓу белорускиот шампион БАТЕ Борисов и Вардар утре од 18 ...

Вајс: Од Борисов да донесеме резултат со кој ќе го наполниме „Филип Втори“

МКД - 17.07.2012

Македонскиот шампион Вардар од вчера е во Белорусија, каде што веќе одработи еден тренинг во Минск, пред денешниот официјален на стадионот во Борисов пред утрешниот прв дуел од 2.

Вардар игра на победа секаде, па и во Белорусија

Вечер Прес - 17.07.2012

ЛИГА НА ШАМПИОНИ - 2. КВАЛИФИКАЦИСКО КОЛО (ПРВ НАТПРЕВАР) БАТЕ Борисов е фаворит, но избраниците на Илчо Ѓорѓиоски најавија игра со која може да се оствари позитивен резултат и тоа да биде причина за ...

Вардар со победнички најави пред БАТЕ Борисов

Утрински - 16.07.2012

Македонскиот првак денеска заминува за Белорусија каде што задутре ќе го одигра првиот меч во првото коло во квалификациите за ЛШ БАТЕ Борисов е предизвик, а не закана.

Вардар сака подвиг

Дневник - 16.07.2012

Дали ќе играат комплетни не се оптоваруваме, БАТЕ е квалитетен тим, но ние веруваме во својот потенција, добро сме подготвени и секогаш одиме на победа, порача Илчо Ѓорѓиоски, тренерот на ...

Гончаренко: Имаме доволно информации, Вардар не може да не изненади

МКД - 16.07.2012

Белорускиот шампион БАТЕ Борисов, задутре ќе го угости нашиот Вардар во второто квалификациско коло во Лигата на шампионите, а со два настапи во групите во ЛШ и еден во Лига Европа, жолто-сините се ...

Професорот Туал ќе му суди на Вардар во Борисов

Екипа - 16.07.2012

Оливие Туал од Франција ќе ја има честа да биде главен судија на првиот натпревар од второто квалификациско коло од Лигата на шампионите меѓу БАТЕ Борисов и Вардар, што ќе се одигра в среда.

Фудбалерите на Вардар пристигнаа во Минск

СуперСпорт - 16.07.2012

Фудбалерите на Вардар денес околу 15 часот пристигнаа во Минск каде што веќе се сместија во хотелот „Викторија“ во Минск и размислуваат за настапот во среда против Бате Борисов.

ВИДЕО: Вардар отпатува за Белорусија

Сител - 16.07.2012

Фудбалерите на Вардар денеска преку Истанбул отпатуваа за Белорусија каде в среда го играат првиот квалификациски дуел од ЛШ со првакот на оваа земја БАТЕ Борисов, екипа која игра се позначајна улога ...

Вардар отпатува за Белорусија

Алфа - 16.07.2012

Вардаровата фудбалска експедиција тргна за Белорусија на првиот меч од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите.

Вардар подготвен за дуелот со БАТЕ Борисов

МРТ - 16.07.2012

Македонскиот фудбалски шампион Вардар ги заврши подготовките за настапот в среда во квалификациите од Лигата на шампионите против белорускиот БАТЕ Борисов.

БАТЕ Борисов

СуперСпорт - 16.07.2012

БАТЕ Борисов противникот на Вардар во 1 коло од квалификациите за пласман во групната фаза од Лигата на Шампиони. СуперСпорт со мала статија за 8-кратниот шампион на Белорусија, во која ќе пишуваме ...

Одиме на победа во Борисов!

Н.Македонија - 16.07.2012

Шефот на стручниот штаб на Вардар, Илчо Ѓоргиоски, верува дека Вардар е кадарен да ја мине првата пречка во квалификациите за Лигата на шампионите, белорускиот првак БАТЕ Борисов, со кој ...

Вардар подготвен за БАТЕ Борисов

Идивиди - 16.07.2012

Македонскиот фудбалски шампион Вардар ги заврши подготовките за настапот в среда во квалификациите од Лигата на шампионите против белорускиот БАТЕ Борисов.