TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мазес Рамковска: Како што и Велија кажа во судот, тој беше осуден одамна

+инфо - 16.03.2012

„Уште пред да се отвори судскиот процес слушнавме муабети дека „ќе го уништат Велија до просјачки стап“. И ете тоа се случи. А сите знаеме зошто - оти се чувствуваа загрозени од него.

Мазес Рамковска: Велија како што и самиот кажа во судот, неговата пресуда е донесена оддамна

Sky - 16.03.2012

Сопругата на сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски во интервјуто за Утрински Весник вели дека: "Уште пред да се отвори судскиот процес слушнавме муабети дека 'ќе го уништат Велија до ...

Што ако `Пајажина` за неколку години падне!?

Sky - 16.03.2012

Што доколку процесот 'Пајажина`, кој од самиот старт беше насочен како политичка хајка против Велија Рамковски и неговите медиуми кои брутално беа затворени, особено телевизијата А1 со незаконски акт ...

`Фокус`: Велија, пред апсењето добивал смс-и со заканувачка содржина!?

Sky - 16.03.2012

Можен ли е пресврт во процесот "Пајажина", низ меѓународните инстанци!?. Дилемата за можен пресврт во наредниот период ја отвора неделникот "Фокус", кој открива дека Судскиот совет не му дозволил на ...

Како се распадна медиумската империја на Велија Рамковски

Утрински - 15.03.2012

Се' почна со акција на даночниците на УЈП, по што следува апсење на сопственикот на А1 и на негови роднини и соработници Приведувањето на сопственикот на телевизија А1, неговите блиски соработници и ...

Пресуда - За „Пајажина“ – 109 години затвор

Утрински - 15.03.2012

На осудените им се изречени и парични казни. Тринаесет години затвор за сопственикот на телевизија А1, Велија Рамковски.

Отплеткување на пајажината

Утрински - 15.03.2012

Гордана Дувњак Тринаесет години затвор за сопственикот на пропаднатата А1 телевизија и бизнисмен, Велија Рамковски, или близу 100 години затвор за сите останати управители на фирмите од „Перо Наков“.

„Ветија и го уништија Велија!“

Утрински - 15.03.2012

Сопругата на сопственикот на А1, Мазес Рамковска, еден ден по пресудата зборува за проблемите низ кои поминува нејзиното семејство „Уште пред да се отвори судскиот процес слушнавме муабети дека ’ќе ...

Најдолгиот пат на Рамковски

Утрински - 15.03.2012

Ерол Ризаов Судбината на најголемиот македонски медиумски магнат Велија Рамковски, на неговото семејство и на неговите најблиски соработници, по многу нешта е една од најпоучните и најдраматични ...

Над еден век затвор за Рамковски и неговите соработници

Дневник - 15.03.2012

Највисока затворска казна од тринаесет години му беше досудена на сопственикот на ликвидираната телевизија „А1“, Велија Рамковски, а неговиот син Хеди, кој сe уште е во бегство, беше осуден на ...

Велија Рамковски осуден на 13 години затвор

Дневник - 15.03.2012

Велија Рамковски, сопственикот на телевизијата „А1“ е осуден на 13 години затвор. Казната беше денеска изречена во скопскиот кривичен суд .

Максимална казна затвор за Рамковски

Н.Македонија - 15.03.2012

Казните затвор за осудените во судскиот процес „Пајажина“ се очекувани, а донесени се врз основа на конструкции и селектирање на доказите изнесени во постапката, изјавија некои од адвокатите на 23 ...

Дневен печат 15.03.2012

Sky - 15.03.2012

Денешните весници ни донесуваат: Фокус: "Пајажината" сплете 109 години затвор Велија Рсмковски доби казна затвор од 13 години, неговиот син Хеди е осуден на седум а ќерката Емел на шест години, колку ...

Рамковски доби 13 години затвор

Deutsche Welle - 14.03.2012

Поранешниот сопственик на А1 телевизија, Велија Рамковски осуден е денеска на 13 години затворска казна во судскиот процес „Пајажина.

Вкупно 109 години затворски казни за „Пајажина“

Deutsche Welle - 14.03.2012

Во судскиот процес „Пајажина" денеска е изречена вкупна затворска казна од 111 години и три месеци д кои две години е условна затворска казна. Велија Рамковски доби 13 години затвор.

Експертски став: Казните во случајот „Пајажина“ се очекувани

Deutsche Welle - 14.03.2012

Судскиот совет во Скопскиот кривичен суд денеска нa сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски во случајот „Пајажина“ му изрече единствена казна од 13 години затвор.

Денеска треба да биде изречена пресудата за „Пајажина“

24 Вести - 14.03.2012

Судскиот совет во скопскиот кривичен суд денеска треба да ја изрече пресудата за сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски и останатите обвинети од случајот „Пајажина“.

Рамковски осуден на 13 години затвор

24 Вести - 14.03.2012

13 години затвор за сопственикот на А1 Телевизија, Велија Рамковски. Судот пресуди дека е виновен за формирање злосторничко здружување, перење пари, затајување данок и злоупотреба на службената ...

Се расплетува „Пајажина“

Р.С.Европа - 14.03.2012

Судот денеска треба да ја соопшти пресудата за сопственикот на згаснатата телевизија А1 и за другите обвинети од случајот „Пајажина“. Заврши одмотувањето на клопчето „Пајажина“.

Велија Рамковски осуден на 13 години затвор

Р.С.Европа - 14.03.2012

Сопственикот на згаснатата А1 телевизија Велија Рамковски е осуден на 13 години затвор и 5 илјади евра парична казна во судскиот процес за случајот „Пајажина“.

109 години затвор за „Пајажина“

Р.С.Европа - 14.03.2012

Обвинетите од случајот „Пајажина“ денеска се осудени на вкупно 109 години затвор. Сопственикот на згаснатата А1 телевизија доби 13 години затвор.

Партиски реакции за Пајажина

Р.С.Европа - 14.03.2012

СДСМ смета дека пресудата за Велија Рамковски и судскиот процес за случајот „Пајажина“ е најлоша можна препорака за Македонија во пресрет на утрешната посета на еврокомесарот Штефан Филе.

Рамковски доби 13 години затвор

Глас на Америка - 14.03.2012

Судот донесе пресуда 14 месеци по апсењата во случајот „Пајажина“ во кој беа обвинети 23 лица. Случајот „Пајажина“ доби судска разврска.

13 години затвор за Велија

Вест - 14.03.2012

Основниот суд Скопје 1 на сопственикот на А1 ТВ, Велија Рамковски, му изрече казна затвор од 13 години за 4 кривични дела и парична казна од 5.000 евра.

Денеска треба да биде изречена пресудата за „Пајажина“

Утрински - 14.03.2012

Во овој судски процес беа обвинети 23 управители и основачи на фирми на „Перо Наков“ за затајување данок, перење пари, злосторничко здружување и измама на доверители Судскиот совет во скопскиот ...

Рамковски осуден на 13 години затвор

Утрински - 14.03.2012

Поранешниот сопственик на А1 телевизија, Велија Рамковски денеска е осуден е денеска на затворска казна од 13 години во судскиот процес „Пајажина“ Во судскиот процес „Пајажина“ беа обвинети 23 ...

Изречени затворски казни - Рамковски 13 години затвор

Телма - 14.03.2012

Сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски е осуден на 13 години затвор. Пресудата беше изречена денеска во Основниот суд Скопје еден.

СДСМ: земја на политички затвореници

Телма - 14.03.2012

Уште пред да започне судскиот процес против Велија Рамковски се знаеше исходот и висината на казната, па за жал, денешната пресуда уште еднаш потврдува дека во Македонија нема независно судство, ...

Рамковски денеска со пресуда за „Пајажина“

Дневник - 14.03.2012

Сопственикот на ликвидираната ТВ „А1“, Велија Рамковски, на изрекувањето на пресудата се очекува да биде донесен од Истражниот затвор „Скопје“, каде што е во притвор од декември 2010 година.

Пресуда за „Пајажина“

Алфа - 14.03.2012

Велија Рамковски и останатите обвинети во „Пајажина“ денеска ќе ја слушнат одлуката на Судот, дали, или колку се виновни за наводите во обвинението.

Судот денеска ќе ја изрече пресудата за „Пајажина“

Дневник - 14.03.2012

Во скопскиот кривичен суд денеска ќе биде изречена пресудата за сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски и останатите обвинети од случајот „Пајажина“.

Пресудата за „Пајажина“ треба да биде изречена денеска

Н.Македонија - 14.03.2012

Судскиот совет во скопскиот кривичен суд денеска треба да ја изрече пресудата за сопственикот на телевизијата А1 Велија Рамковски и за преостанатите обвинети од случајот „Пајажина“ Во овој судски ...

Рамковски осуден на 13 години затвор

БркајРабота - 14.03.2012

Во судскиот процес „Пајажина“ беа обвинети 23 управители и основачи на фирми на „Перо Наков“ за затајување на данок, перење на пари, злосторничко здружување и измама на доверители.

Рамковски осуден на 13 години затвор

Кајгана - 14.03.2012

Поранешниот сопственик на А1 телевизија, Велија Рамковски осуден е денеска на 13 години затворска казна во судскиот процес „Пајажина, јави репортерот на Макфакс.

Рамковски осуден на 13 години затвор

Н.Македонија - 14.03.2012

Велија Рамковски, поранешниот сопственик на А1 телевизија, како и на весниците "Време" и "Шпиц", е осуден на 13 години затворска казна Ова е епилогот на судскиот процес "Пајажина" кој траеше повеќе ...

Рамковски осуден на 13 години затвор

Идивиди - 14.03.2012

Поранешниот сопственик на А1 телевизија, Велија Рамковски, е осуден на 13 години затворска казна. Рамковски и уште дваесет и двајца обвинети во случајот “Пајажина“ беа уапсени и притворени кон крајот ...

Велија Рамковски осуден на 13 години затвор!

Капитал - 14.03.2012

Кривичниот суд во Скопје ја соопшти пресудата за случајот „Пајажина“ - првообвинетиот, сопственикот на А1 телевизија, Велија Рамковски доби единствена казна од 13 години затвор.

Вкупно 111 години затвор за обвинетите од „Пајажина“

Кајгана - 14.03.2012

Вкупна затворска казна од 111 години и три месеци изречена е денеска во судскиот процес „Пајажина. Во судскиот процес беа обвинети 23 управители и основачи на фирми на „Перо Наков“ за затајување на ...

13 години затвор за Велија Рамковски

Алфа - 14.03.2012

Велија Рамковски ја организирал групата и преку 10-тина фирми перел пари и криел данок. Парите ги сокривал во странски држави. Затоа судот му одреди 13 години затвор.

Различни ставови за пресудата за Рамковски

Н.Македонија - 14.03.2012

Опозициската СДСМ смета дека пресудата за Велија Рамковски и целиот судски процес за случајот „Пајажина“ е најлоша можна препорака за Македонија во пресрет на утрешната посета на еврокомесарот Штефан ...

Адвокатите за пресудите за „Пајажина“: Пресудата беше очекувана

Кајгана - 14.03.2012

Адвокатите на сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски и други обвинети во случајот „Пајажина“, по соопштувањето на пресудите изјавија дека пресудата била очекувана.

Пресудата падна: 109 години и 3 месеци затвор за „Пајажина“ (фото)

Здраво - 14.03.2012

Обвинетите во случајот „Пајажина“ денеска во Основниот суд Скопје 1 добија вкупно 109 години и 3 месеци затворска казна! Судењето имаше 66 рочишта, беа испрашани вкупно 25 сведоци, а одбраната по ...

Велија Рамковски осуден на 13 години затвор

+инфо - 14.03.2012

Велија Рамковски, сопственик на затворената А1 телевизија доби 13 години затвор. Така одлучи Основниот суд Скопје 1, предмалку во процесот „Пајажина“.

Кој предвреме и ја шепна на Канал 5 пресудата за Рамковски?

+инфо - 14.03.2012

Пресудата за Велија Рамковски некои кругови ја дознале уште пред таа да биде и официјално изречена. Така телевизијата Канал 5 веста за тоа дека Рамковски е осуден на 13 години затвор ја објави уште ...

Вкупно 109 години и 3 месеци затвор за обвинетите во „Пајажина“

+инфо - 14.03.2012

Најголемиот дел од обвинетите во случајот „Пајажина“ пред малку повеќе од еден час во Основниот суд Скопје 1 добија вкупно 109,3 години затворска казна, пресметаа бранителите.

Данева: За Велија 13 години затвор, а за оној со шишето од 750.000 евра слобода

+инфо - 14.03.2012

Уште пред да почне судскиот процес против Велија Рамковски се знаеше исходот и висината на казната, изјави предмалку Ана Павловска – Данева, потпретседател на СДСМ.

Канал 5 во паника по веста за Велија

+инфо - 14.03.2012

Откако Плусинфо објави дека Канал 5 телевизија прва ја дознала пресудата за Велија Рамковски уште во 9.13 часот, од телевизијата ескпресно во насловот додадоа дека веста е обновена.

Денеска пресуда за случајот Пајажина

Сител - 14.03.2012

Скопскиот кривичен суд денеска ќе ја изрече пресудата за сопственикот на А1 телевизија, Велија Рамковски, како и останатите обвинети од случајот „Пајажина“. Рамковски е во притвор околу 14 месеци.

Денеска треба да биде изречена пресудата за „Пајажина“

МРТ - 14.03.2012

Судскиот совет во скопскиот кривичен суд денеска треба да ја изрече пресудата за сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски и останатите обвинети од случајот „Пајажина“.

(Обновена вест)13 години затвор за Велија Рамковски

Канал5 - 14.03.2012

Изречена е пресудата за Велија Рамковски во случајот Пајажина. Судот за Рамковски одреди затворска казна од 13 години. Тројца се ослободени а Александар Дамовски, поранешен уредник на весникот Време ...

Рамковски осуден на 13 години затвор

Сител - 14.03.2012

Поранешниот сопственик на А1 телевизија, Велија Рамковски, е осуден на 13 години затворска казна. Рамковски и уште дваесет и двајца обвинети во случајот “Пајажина“ беа уапсени и притворени кон крајот ...

13 години затвор за Велија Рамковски

Кирилица - 14.03.2012

Основниот суд ја донесе пресудата за сопственикот на А1 Сопственикот на А1 телевизија, Велија Рамковски е осуден на 13 години затвор.

Рамковски осуден на 13 години затвор!

Вечер - 14.03.2012

Сопственикот на А1 телевизија, Велија Рамковски, е осуден на 13 години затвор. Во судскиот процес "Пајажина" беа обвинети 23 управители и основачи на фирми на "Перо Наков" за затајување на данок, ...

Велија Рамковски осуден на 13 години затвор

МРТ - 14.03.2012

Судскиот совет во скопскиот кривичен суд денеска му изрече казна затвор од 13 години на бизнисменот и поранешен сопственик на А1 телевизија Велија Рамковски за случајот „Пајажина“.

13 години затвор за Велија Рамковски,за другите обвинети од 2,3 до 7 години затвор - тројца на слобода

Канал5 - 14.03.2012

13 години затвор за Велија Рамковски пресуди Кривичниот суд.Останатите обвинети за Пајажина добија од 7 години затвор па надолу.

13 години казна затвор за Велија Рамковски!

МРТ - 14.03.2012

Велија Рамковски е осуден на 13 години казна затвор. Судот го прогласи виновен за сите четири дела за кои беше обвинет: злосторничко здружување, перење пари, даночно затајување, злоупотреба на ...

СДСМ: Некој за 750.000 евра во шише слободно се шета, други добиваат максимални казни

Кирилица - 14.03.2012

Ана Павловска Данева, потпретседател на СДСМ, со остра реакција на денешната пресуда со максимална казна за сопственикот на А1 телевизија, Велија Рамковски и неговите соработници "Уште пред да ...

СДСМ: Пресудата за Рамковски лоша препорака за Македонија пред ЕУ

Сител - 14.03.2012

Опозициската СДСМ смета дека пресудата за Велија Рамковски и целиот судски процес за случајот „Пајажина“ е најлоша можна препорака за Македонија во пресрет на утрешната посета на еврокомесарот Штефан ...

Небулозни лаги на Плусинфо

Канал5 - 14.03.2012

Во знак на почит и уважување на нашите читатели се чувствуваме должни да реагираме на непринципиелното подметнување од еден сајт кој лажно објави дека Канал 5 ја знаела пресудата за Велија Рамковски ...

На Пајажина и е пресудено

Вечер - 14.03.2012

Рамковски со најблиските соработници останува во притвор до правосилноста на пресудата, неколкумина ќе бидат во куќен притвор, а покрај затворските казни дел од обвинетите треба да платат милионски ...

Денес е денот Д за Рамковски

БезПардон - 14.03.2012

Денес е клучниот ден за Велија Рамковски и “Пајажина“. Во попладневните часови ќе се знае пресудата за него и за остатните 22-ца.

Судот денеска ќе ја крои судбината на Велија Рамковски

Sky - 14.03.2012

Денеска во Скопскиот кривичен суд ќе биде изречена пресудата за Велија Рамковски сопственик на А1 телевизија и останатите обвинети од случајот "Пајажина".

Рамковски осуден на 13 години затвор

Sky - 14.03.2012

Велија Рамковски осуден е на 13 години затворска казна во судскиот процес "Пајажина" Во судскиот процес "Пајажина" беа обвинети 23 управители и основачи на фирми на „Перо Наков“ за затајување на ...

Велија 13 години во ќелија

БезПардон - 14.03.2012

13 години затворска казна доби Велија Рамковски поранешниот сопстевеник на А1 телевизија во случајот Пајажина. За сторени дела затајување на данок, перење на пари, злосторничко здружување и измама на ...

ВИДЕО: Рамковски осуден на 13 години затвор

Нетпрес - 14.03.2012

Поранешниот сопственик на А1 телевизија, Велија Рамковски, е осуден на 13 години затворска казна. Неговата ќерка Емел за злосторничко здружување, перење пари и даночно затајување е осудена на шест ...

13 години затвор за Велија Рамковски

Press24 - 14.03.2012

Скопскиот кривичен суд, денеска ја донесе пресудата за случајот "Пајажина". Велија Рамковски доби 13 години заторска казна.

13-ка за најпалавите

ТВ Пакет - 14.03.2012

Велија Рамковски е осуден на 13 години затвор! Информацијата се шири со брзина на светлината, човекот што ја сплете пајажината, сопственикот на згаснатата телевизија А1, ќе лежи цели 13 години во ...

13 години затвор за Велија Рамковски

eReporter - 14.03.2012

Основниот суд Скопје еден му изрече денеска казна затвор во траење од 13 години на поранешниот сопственик на А1 телевизија Велија Рамковски.

Колкави казни добија вработените во А1?

Sky - 14.03.2012

Велија Рамковски осуден е на 13 години затворска казна во судскиот процес "Пајажина". Судот донесе пресуда и за другите осомничени: Амди Рамковски - 6 години, Жаклина Ѓоргиевска - 6 години, Недин ...

Канал 5 уште во 9:00 ги објави пресудите за осомничените во политичкиот процес Пајажина

Sky - 14.03.2012

Политичкиот процес "Пајажина", заврши, а први веста за точните казни од судот ги соопшти телевизијата Канал 5. Канал 5 утринава објави, изречена е пресудата за Велија Рамковски во случајот Пајажина.

Рамковски осуден на 13 години затвор

Таратур - 14.03.2012

Поранешниот сопственик на А1 телевизија, Велија Рамковски, е осуден на 13 години затворска казна. Неговата ќерка Емел за злосторничко здружување, перење пари и даночно затајување е осудена на шест ...

ВИДЕО: Сто и единаесет години затвор за Рамковски и обвинетите во Пајажина

Нетпрес - 14.03.2012

Вкупната казна на 23-цата обвинети во случајот “Пајажина“ изнесува 111 години и три месеци. Судот денеска ги прогласи за виновни Велија Рамковски и останатите 22-ца за злосторничко здружување, ...

СДСМ: Македонија со Груевски стана земја на политички затвореници

Sky - 14.03.2012

Уште пред да започне судскиот процес против Велија Рамковски се знаеше исходот и висината на казната, изјави на пресот во 14 и 30, потпретседателката на СДСМ, Ана Павлова Данева.

Обвинетите во "Пајажина" добија вкупна затворска казна од 109 години и 3 месеци

Sky - 14.03.2012

Вкупната казна затвор за најголем дел од обвинетите во случајот "Пајажина" 109.3 години затворска казна, се вели во пресметката на бранителите.

Кочишки правосилноста на пресудата ќе ја чека на слобода

Курир - 14.03.2012

Анета Кочишки, која во случајот „Пајажина“ денес беше осудена на затворска казна од 2 години и три месеци, правосилноста на пресудата ќе ја чека на слобода.

СДСМ: Пресудата против Рамковски нема врска со вистинска борба против криминалот

Нетпрес - 14.03.2012

Судската пресуда против Велија Рамковски нема врска со вистинска борба против криминалот и корупцијата, смета опозициската партија СДСМ.

Судот изрече вкупно 111 години затворски казни за „Пајажина“

Канал 77 - 14.03.2012

Вкупна затворска казна од 111 години и три месеци изречена е денеска во судскиот процес „Пајажина, од кои две години а условна затворска казна.

Рамковски за пајажината доби 13 години затвор

Фама - 14.03.2012

Сопственикот на згаснатата А1 телевизија Велија Рамковски е осуден на 13 години затвор во судскиот процес за случајот „Пајажина“.

Шокантно писмо од Велија до Рикер: Во болки сум - докторот е на боловање, медиумите ми ги затвораат!

Sky - 14.03.2012

Шокантно писмо е објавено на порталот burevesnik.org , кое како што се вели е пратено од Велија Рамковски до екс американскиот амбасадор Филип Рикер.

Еве ги пресудите од случајот "Пајажина"

Press24 - 14.03.2012

Судскиот совет во скопскиот кривичен суд денеска му изрече казна затвор од 13 години на бизнисменот и поранешен сопственик на А1 телевизија Велија Рамковски за случајот „Пајажина“.

Паника во Канал 5 - се обидоа да ја изменат предвреме објавената информација за пресудата на Велија

Sky - 14.03.2012

Канал 5 телевизија, која утринава (како што објави Скај во текстот со наслов: КАНАЛ 5 УШТЕ ВО 9:00 ГИ ОБЈАВИ ПРЕСУДИТE) пред судиите успеа да ја дознае пресудата, која што требаше да биде донесена во ...

СДСМ: Пресудата за Рамковски лоша препорака за Македонија пред ЕУ

Press24 - 14.03.2012

Опозициската СДСМ смета дека пресудата за Велија Рамковски и целиот судски процес за случајот „Пајажина“ е најлоша можна препорака за Македонија во пресрет на утрешната посета на еврокомесарот Штефан ...

СДСМ: Двојните аршини станаа заштитен знак на судството

Курир - 14.03.2012

Уште пред да започне судскиот процес против Велија Рамковски се знаеше исходот и висината на казната. За жал, денешната пресуда уште еднаш потврдува дека во Македонија нема независно судство.

Судот изрече вкупно 111 години затворски казни за „Пајажина“

Макфакс - 14.03.2012

Вкупна затворска казна од 111 години и три месеци изречена е денеска во судскиот процес „Пајажина, од кои две години а условна затворска казна.

Адвокатите за пресудите за „Пајажина“: Пресудата беше очекувана

Макфакс - 14.03.2012

Адвокатите на сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски и други обвинети во случајот „Пајажина“, по соопштувањето на пресудите изјавија дека пресудата била очекувана.

Пресуда за Рамковски и обвинетите во „Пајажина“

Inpress - 14.03.2012

Скопје, 14. март 2012 (ИНПРЕС) Денеска е „Денот Д“ кога ќе биде изречена пресудата за поранешниот сопственик на А1 телевизија, Велија Рамковски и другите обвинети во судскиот процес „Пајажина“.

СДСМ - Пресудата и целиот процес против Рамковски се најлошата можна препорака за Република Македонија

Inpress - 14.03.2012

Скопје, 14. март 2012 (ИНПРЕС) Уште пред да започне судскиот процес против Велија Рамковски се знаеше исходот и висината на казната.

Утре финишира судскиот процес за обвинетите од „Пајажина“

24 Вести - 13.03.2012

Со пресуда утре финишира еден од најобемните судски процеси. По безмалку една година во од почетокот ќе биде соопштена пресудата против сопственикот на А1 Телевизија Велија Рамковски и 22-ца обвинети ...

Утре пресуда за обвинетите во ,,Пајажина,,

Алфа - 13.03.2012

Ден пред да ја објави пресудата, судот привремено им го замрзна имотот на семејството Рамковски и на нивните соработници.

Фарсата наречена затвор за Велија, за А1 и весниците од Перо Наков завршува утре со пресудата

+инфо - 13.03.2012

На сопственикот на затворената А1 телевизија, Велија Рамковски, неговата ќерка Емел, братот Амди, шурата Ибраим и останатите обвинети во мега-случајот „Пајажина“, утре во 12.30 часот во Кривичниот ...

Белешки на Велија Рамковски од затворската ќелија?!

Кирилица - 13.03.2012

Дали Велија Рамковски живее во нехумани услови во притвор, или пак некој пак сака да крене фама во јавноста?! Фотографии од белешки од затвор се појавија на Фејсбук,а Зоран Божиновски тврди дека тоа ...

Денеска пресуда за криминалот на Рамковски и случајот "Пајажина"

Вечер - 13.03.2012

Судскиот совет во скопскиот кривичен суд, со кој претседаваат судиите Павлина Христова и Зоран Димитриевски, денеска ќе ја изречат пресудата во судскиот процес за случајот Пајажинаа.

Крај на судењето за “Пајажина“, пресудите утре напладне

Нетпрес - 13.03.2012

Процесот “Пајажина“ се ближи кон својот крај. Утре напладне во судницата 1 во Основниот суд 1 во Скопје судијата Павлина Христовска на 22-цата обвинетите за перење пари, даночно затајување и ...

Судот ќе ја соопшти пресудата за Рамковски

Курир - 13.03.2012

Сопственикот на А1 телевизија, Велија Рамковски, како и останатите обвинети од случајот „Пајажина“, денес ќе ја слушнат пресудата. Рамковски е во притвор околу 14 месеци.

Пајажината е отплетена

ТВ Пакет - 13.03.2012

Утре напладне конечно ќе го видиме крајот на процесот "Пајажина", судијата Павлина Христовска на 22-та обвинети за перење пари, даночно затајување и злосторничко здружување ќе им ја прочита пресудата.

Денот „Д“ за Рамковски - денеска ќе ја слушне пресудата за Пајажина

Press24 - 13.03.2012

Првообвинетиот Велија Рамковски, сопственикот на телевизијата А1, весниците “Време“, “Шпиц“ и “Коха е Ре“ заедно со директори и вработени во фирмите на Перо Наков бб се обвинети дека затаиле данок во ...