TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Грчката опозиција гневна на турскиот премиер Ердоган

Канал5 - 02.10.2011

Откако Ердоган рече дека за Турција е неразбирлив и неправеден грчкиот став, Панос Панајотопулос, кој е задолжен за надворешната политика во Неа Демократија му одговори дека „грчката позиција за ...

Ердоган без ракавици

Утрински - 01.10.2011

Димитар Чулев Критизерите сигурно ќе речат дека Ердоган во Скопје го кажал она што домаќините сакале да го слушнат. Дека „грчкиот став за името е наразбирлив и неправеден.

Турскиот премиер Ердоган во посета на Тетово

Дневник - 01.10.2011

Премиерот на Република Турција Реџеп Таип Ердоган денеска во рамки на посетата на Тетово, учествуваше во петочната молитва во Шарената џамија, по што им се обрати на присутните.

Тодор Петров: Ердоган – Македонец!

Курир - 01.10.2011

Претседателот на Светскиот македонскиот конгрес (СМК) Тодор Петров во статија инспирирана од посетата на турскиот премиер пишува за пријателскиот пристап на Ердоган кон нашата земја.

Ердоган го посети и Гостивар

Нетпрес - 01.10.2011

Турскиот премиер, Реџеп Таип Ердоган, во рамки на својата дводневна посета на Македонија, вчера го посети Гостивар. Ердоган беше еуфорично пречекан и поздравен од повеќе илјади гостиварци.

Ердоган го посети и Гостивар

Точка - 01.10.2011

Турскиот премиер, Реџеп Таип Ердоган, во рамки на својата дводневна посета на Македонија, вчера го посети Гостивар. Ердоган беше еуфорично пречекан и поздравен од повеќе илјади гостиварци.

Замолувам да не се делите

Н.Македонија - 01.10.2011

Ве замолувам и натаму да бидете обединети и силни и да не се делите, порача вчера од Тетово турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган, по петочната молитва во Шарената џамија во Тетово Ердоган го отвори ...

Ердоган денеска во Музејот на македонската борба

Дневник - 30.09.2011

Музејот на македонската борба, како и Старата скопска чаршија се местата кои, сосем очекувано, денека ќе ги посети премиерот на Република Турција, Реџеп Таип Ердоган.

Турскиот премиер Ердоган во Тетово и во Охрид

Утрински - 30.09.2011

Премиерот Ердоган вчера учествуваше на пладневната молитва во Шарена џамија во Тетово Тетово - Охрид - Премиерот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, вчера беше официјален гостин на Тетово.

Турскиот премиер на петочна молитва во Шарената Џамија во Тетово

Канал5 - 30.09.2011

Премиерот на Република Турција Реџеп Таип Ердоган денеска во рамки на посетата на Тетово, учествуваше на петочната молитва во Шарената Џамија, по што им се обрати на присутните.

Ердоган со овации пречекан во Тетово

Телма - 30.09.2011

Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган во рамките на дводневната официјална посета на Македонија, денес беше во полошко. Тетово како никогаш досега под силно полициско обезбедување и со растоварен ...

Претседателот Иванов се сретна со турскиот премиер Ердоган

Дневник - 30.09.2011

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска го прими Реџеп Таип Ердоган, претседател на Владата на Република Турција.

Турскиот премиер Ердоган ќе ги посети Тетово и Гостивар

Утрински - 30.09.2011

Премиерот на Република Турција Реџеп Таип Ердоган, кој од вчера престојува во официјална посета на Република Македонија, денеска ќе ги посети Тетово и Гостивар.

Средба Вељаноски - Ердоган

Дневник - 30.09.2011

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски попладнево оствари средба со турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган, кој е во официјална посета на Македонија.

Ефенди Ердоган саглам кардаш

Дневник - 30.09.2011

Преку силна поддршка за името и членство на Македонија во НАТО, како и најава за зголемување на турските инвестиции, Турција докажува дека ~ останува голем пријател на Македонија.

Големиот реформатор од Босфорот

Дневник - 30.09.2011

Реџеп Таип Ердоган веројатно во моментов е меѓу петте најпопуларни светски политичари. Не само поради успесите на домашната политичка сцена, туку и поради дипломатските потези што Турција ги презеде ...

Ердоган денеска ќе ги посети Тетово, Гостивар и Охрид

Press24 - 30.09.2011

Ердоган претпладнево ќе ја посети Старара скопска џаршија, Мустафа-пашината џамија и Музејот на македонска борба Премиерот на Република Турција Реџеп Таип Ердоган, кој од вчера престојува во ...

Ахмети оствари средба со Ердоган

Нетпрес - 30.09.2011

Лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети, синоќа оствари работна средба со турскиот премиер, Реџеп Таип Ердоган, кој од вчера е во дводневна официјална посета на Македонија.

Средба Вељаноски - Ердоган

Нетпрес - 30.09.2011

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Трајко Вељаноски во рамките на официјалната посета на Република Македонија оствари средба со Претседателот на Владата на Република Турција, Реџеп ...

Средба на лидерот на ДУИ Ахмети со турскиот премиер Ердоган

Сител - 30.09.2011

Лидерот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети синоќа оствари средба со турскиот премиер, Реџеп Таип Ердоган, кој од вчера престојува во официјална посета во Република Македонија.

Турскиот премиер Ердоган ќе ги посети Тетово и Гостивар

Сител - 30.09.2011

Премиерот на Република Турција Реџеп Таип Ердоган, кој од вчера престојува во официјална посета на Република Македонија, денеска ќе ги посети Тетово и Гостивар.

Ердоган ќе ги посети Тетово и Гостивар и Охрид

Курир - 30.09.2011

Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган денес ќе ги посети Гостивар, Тетово и Охрид. Тој од вчера се наоѓа во дводневна официјална посета на Македонија.

Средба на лидерот на ДУИ Али Ахмети со турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган

МРТ - 30.09.2011

Лидерот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети синоќа оствари средба со турскиот премиер, Реџеп Таип Ердоган, кој од вчера престојува во официјална посета во Република Македонија.

Посебен сообраќаен режим во Охрид по повод посетата на Ердоган

Inpress - 30.09.2011

Охрид, 30. септември 2011 (ИНПРЕС) Висока делегација на Република Турција, предводена од Премиерот Реџеп Таип Ердоган, денеска ќе пристигне во официјална посета на Охрид.

Премиерот Ердоган вечерва се враќа во Турција од аеродромот во Охрид

Inpress - 30.09.2011

Охрид, 30. септември (ИНПРЕС) Премиерот на Република Турција Реџеп Таип Ердоган, доцна попладнево ќе престојува во Охрид каде и ја заврши дводневната официјална посета на Република Македонија и од ...

Да бидете обединети и да не се делите, порача Ердоган во Тетово

Р.С.Европа - 30.09.2011

Премиерот на Република Турција Реџеп Таип Ердоган денеска во рамки на посетата на Тетово, учествуваше во петочната молитва во Шарената џамија, по што им се обрати на присутните.

Ердоган: Останете обединети за да бидете силни

Курир - 30.09.2011

Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган денес го посети Тетово, каде што учествуваше во петочната молитва во Шарената џамија.

Ердоган денеска во посета на Тетово, Гостивар и Охрид

Р.С.Европа - 30.09.2011

Премиерот на Република Турција Реџеп Таип Ердоган, кој од вчера престојува во официјална посета на Република Македонија, денеска ќе ги посети Тетово, Гостивар и Охрид.

Турскиот премиер Ердоган ќе ги посети Тетово и Гостивар

МРТ - 30.09.2011

Премиерот на Република Турција Реџеп Таип Ердоган, кој од вчера престојува во официјална посета на Република Македонија, денеска ќе ги посети Тетово и Гостивар.

Ердоган го посети и Гостивар

Курир - 01.10.2011

Премиерот на Република Турција Реџеп Таип Ердоган денеска во гостиварско беше еуфорично пречекан и поздравен од повеќе илјади граѓани.

Ердоган: Безусловна поддршка за Македонија од Турција

Нетпрес - 30.09.2011

Претседателот на Македонија, Ѓорге Иванов, го прими Реџеп Таип Ердоган, претседател на Владата на Република Турција. Соговорниците го констатираа и изразија задоволство од мошне високото ниво на ...

Средба на лидерот на ДУИ Ахмети со турскиот премиер Ердоган

Inpress - 30.09.2011

Скопје, 30. септември 2011 (ИНПРЕС) Лидерот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети синоќа оствари средба со турскиот премиер, Реџеп Таип Ердоган, кој од вчера престојува во официјална ...

Ахмети се сретна со турскиот премиер Ердоган

Курир - 30.09.2011

Претседателот на ДУИ Али Ахмети вчера оствари средба со премиерот на Турција Реџеп Таип Ердоган. На средбата Ердоган и Ахмети размениле мислења за евроинтегративните процеси на Македонија, за ...

Турскиот премиер Ердоган ќе ги посети Тетово, Гостивар и Охрид

Сител - 30.09.2011

Премиерот на Република Турција Реџеп Таип Ердоган, кој од вчера престојува во официјална посета на Република Македонија, денеска ќе ги посети Тетово, Гостивар и Охрид.

Турскиот премиер Ердоган ќе ги посети Тетово, Гостивар и Охрид

Нетпрес - 30.09.2011

Премиерот на Република Турција Реџеп Таип Ердоган, кој од вчера престојува во официјална посета на Македонија, денеска ќе ги посети Тетово, Гостивар и Охрид.

Турскиот премиер Ердоган ќе ги посети Тетово, Гостивар и Охрид

Алфа - 30.09.2011

Премиерот на Република Турција Реџеп Таип Ердоган, кој од вчера престојува во официјална посета на Република Македонија, денеска ќе ги посети Тетово, Гостивар и Охрид.

Ердоган на петочна молитва во Шарената џамија

Вечер Прес - 30.09.2011

Ние имаме наши браќа и во Босна, и во Приштина и Призрен и во Скопје, Битола, Охрид, Дебар, Тетово, рече турскиот премиер, замолувајќи ги граѓаните и натаму да бидат обединети и силни и да не се ...

Турскиот премиер Ердоган ќе ги посети Тетово, Гостивар и Охрид

Точка - 30.09.2011

Премиерот на Република Турција Реџеп Таип Ердоган, кој од вчера престојува во официјална посета на Македонија, денеска ќе ги посети Тетово, Гостивар и Охрид.

Македонија во ЕУ пред Турција

Канал 77 - 30.09.2011

Грчкиот став во однос на името на Македонија е неправеден и неразбирлив, рече турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган по денешната средба со неговиот македонски колега Никола Груевски во Скопје.

Ердоган: Безусловна поддршка за Македонија од Турција

Точка - 30.09.2011

Претседателот на Македонија, Ѓорге Иванов, го прими Реџеп Таип Ердоган, претседател на Владата на Република Турција. Соговорниците го констатираа и изразија задоволството од мошне високото ниво на ...

Ахмети оствари средба со Ердоган

Точка - 30.09.2011

Лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети, синоќа оствари работна средба со турскиот премиер, Реџеп Таип Ердоган, кој од вчера е во дводневна официјална посета на Македонија.

Средба Вељаноски - Ердоган

Точка - 30.09.2011

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Трајко Вељаноски во рамките на официјалната посета на Република Македонија оствари средба со Претседателот на Владата на Република Турција, Реџеп ...

Ердоган гледа кон Западен Балкан, му намигнува на Блискиот Исток

Н.Македонија - 30.09.2011

Со изјавата дека ќе влеземе во европското семејство пред Турција, Ердоган укажувајќи ни поддршка, истовремено испрати и критика до ЕУ, која се однесува како затворен христијански клуб што стравува од ...

Економскиот џин ја мерка Македонија

Н.Македонија - 30.09.2011

Како земја на патот на турските интереси, Македонија станува прва цел, пред сé поради нашата местоположба, историските врски, но и можностите што ги нудиме како отскочна штица за пласирање производи ...

Средба Иванов - Ердоган

Идивиди - 30.09.2011

Скопје, 29 септември 2011 (МИА) - Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска го прими Реџеп Таип Ердоган, претседател на Владата на Република Турција.

Тепачка меѓу телохранителите на Ердоган и обезбедувањето во зградата на ОН

Вест - 29.09.2011

По информациите за тепачката меѓу обезбедувањето на турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган и обезбедувањето во зградата на ЕУ, се појави и видео снимка од масовната тепачка.

Ердоган: Немаме никакво разбирање за Горна, Долна, Северна Македонија, тоа е неправедно

Канал5 - 29.09.2011

Македонија да не се сомнева во поддршката од Турција, порача турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган по средбата со неговиот македонски колега Никола Груевски.

Несреќа на дочекот на Ердоган

Вест - 29.09.2011

Македонскиот конзул во Истанбул Зерин Абаз се струполи на земја во новата зграда на "Александар Велики", додека делегацијата на Република Турција го разгледуваше Скопскиот аеродром.

Ердоган - Македонија има природно право да го користи своето име

Утрински - 29.09.2011

Според турскиот премиер, грчкиот став е неразбирлив и неправеден . Македонија има природно право да го користи своето уставно име под кое стана независна држава.

Ердоган: Светот е роб на Советот за безбедност на ОН

Утрински - 29.09.2011

Анкара - Светот е роб на петте постојани членки на Советот за безбедност на Обединетите нации, изјави турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган за списанието „Тајм“.

Ердоган утре доаѓа во дводневна посета на Македонија

Дневник - 29.09.2011

Премиерот на Турција Реџеп Таип Ердоган утре и задутре ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски ќе го пречека ...

Ердоган од денеска во дводневна посета на Македонија

Дневник - 29.09.2011

Премиерот на Турција Реџеп Таип Ердоган денеска и утре ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски ќе го пречека ...

Ердоган во дводневна посета на Македонија

Утрински - 29.09.2011

Премиерот на Турција, Реџеп Таип Ердоган денеска и утре ќе престојува во официјална посета на Република Македонија . Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски ќе го пречека ...

Турскиот премиер Ердоган пристигна во Македонија

Утрински - 29.09.2011

Со највисоки државни и воени почести премиерот Никола Груевски денеска на аеродромот „Александар Велики“ го пречека својот турски колега Реџеп Таип Ердоган .

ФОТО: Ердоган пристигна во Македонија

Дневник - 29.09.2011

Со највисоки државни и воени почести премиерот Никола Груевски денеска на аеродромот „Александар Велики“ го пречека својот турски колега Реџеп Таип Ердоган.

ВИДЕО: Тепачка меѓу чуварите на Ердоган и обезбедувањето во ОН

Дневник - 29.09.2011

Во јавноста конечно се појави и видеоснимка од тепачката што се случи меѓу телохранителите на турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган и членовите на обезбедувањето во згрaдата на Обединетите нации.

Објавено видеото од тепачката на телохранителите на Ердоган и чуварите во ОН

Канал5 - 29.09.2011

Дека во седиштето на Обединетите Нации во Њујорк проблемите секогаш не се решаваат по дипломатски пат сведочи и видеото од инцидентот на минатонеделното генерално собрание во кој учествуваа ...

Ердоган: За нас постои една Македонија, а не горна, долна, северна

Дневник - 29.09.2011

Природно е Македонија да го користи уставното име под кое стана независна држава. Грчкиот став за нас е неразбирвлив и неправеден. Ние немаме разбирање за никаква додавка како горна, долна северна .

Ердоган: Македонија пред Турција во ЕУ!

Deutsche Welle - 29.09.2011

Македонија и Турција имаат заедничка историја и култура, а нивото на политичките односи треба да се пренесе и на економски план.

Ердоган: Македонија има природно право да го користи своето уставно име

Нетпрес - 29.09.2011

Македонија има природно право да користи своето уставно име, а грчкиот став е неразбирлив и неправеден, смета турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган кој од денеска се наоѓа во дводневна посета на ...

Ердоган: Македонија има природно право да го користи своето име

Сител - 29.09.2011

Македонија има природно право да го користи своето уставно име под кое стана независна држава. Грчкиот став за нас е неразбирвлив и неправеден.

Ердоган: Македонија во ЕУ пред Турција

Кајгана - 29.09.2011

Грчкиот став во однос на името на Македонија е неправеден и неразбирлив, рече турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган по денешната средба со неговиот македонски колега Никола Груевски во Скопје.

Ердоган: За нас постои само една Македонија

Курир - 29.09.2011

Македонија има природно право да го користи своето уставно име под кое стана независна држава. Грчкиот став за нас е неразбирвлив и неправеден.

Ердоган во Македонија

Р.С.Европа - 29.09.2011

Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган денеска престојува во официјална посета на Македонија. Односите на Турција со Македонија никогаш не биле условени, а тоа значи дека не смета со кого и какви односи ...

Аирлија за македонските ЕУ интеграции

Р.С.Европа - 29.09.2011

Неразбирливо и неправедно е однесувањето на Грција по прашањето за името на Македонија, рече турскиот премиерот Реџеп Таип Ердоган.

Ердоган слета на „Александар Велики“

Курир - 29.09.2011

Премиерот Никола Груевки го пречека својот турски колега Реџеп Таип Ердоган на аеродромот „Александар Велики“. Ердоган беше пречекан со највисоки државни и воени почести.

Турскиот премиер Ердоган пристигна во Македонија

Нетпрес - 29.09.2011

Со највисоки државни и воени почести премиерот Никола Груевски денеска на аеродромот “Александар Велики“ го пречека својот турски колега Реџеп Таип Ердоган.

Ердоган се сретна со Иванов и Вељаноски

Курир - 29.09.2011

Претседателот Ѓорѓе Иванов и претседателот на Законодавниот дом Трајко Вељаноски денес остварија средби со премиерот на Турција Реџеп Таип Ердоган.

Претседателот Иванов се сретна со турскиот премиер Ердоган

Сител - 29.09.2011

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска го прими Реџеп Таип Ердоган, претседател на Владата на Република Турција.

Од Ердоган „аирлија“ за Македонија

Алфа - 29.09.2011

„Аирлија“ од Реџеп Таип Ердоган за Македонија зашто земјава, според турскиот премиер, ќе влезела во Европската унија пред неговата држава.

Турција сака да ги зголеми инвестициите во Македонија

Алфа - 29.09.2011

Турските инвестиции во Македонија допрва треба да растат – порача премиерот на Турција Реџеп Таип Ердоган. Неговата посета на Македонија, меѓу другото има цел да ја засили економската врска меѓу ...

Поддршка чок, името јок

Р.С.Европа - 29.09.2011

За турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган неразбирливо и неправедно е однесувањето на Грција по прашањето за името. Тој изрази поддршка за македонските евроинтеграции.

Турскиот премиер Ердоган пристигна во Македонија

МРТ - 29.09.2011

Со највисоки државни и воени почести премиерот Никола Груевски денеска на аеродромот „Александар Велики“ го пречека својот турски колега Реџеп Таип Ердоган.

Обезбедувањето на Ердоган се степа во ОН

Кирилица - 29.09.2011

Обезбедувањето во ОН не дозволи турската делегација на брзина да влезе во салата каде се одржуваше Собранието на ОН, па двете обезбедувања се пресметаа меѓу себе, а камерата на случајниот сведок го ...

Поддршка за интеграциите и името, најава за нови инвестиции

Глас на Америка - 29.09.2011

Турскиот премиер Ердоган на почетокот на дводневната посета предвиде дека Македонија ќе стане членка на ЕУ пред ...

Турскиот премиер Ердоган пристигна во Македонија

Алфа - 29.09.2011

Со највисоки државни и воени почести премиерот Никола Груевски денеска на аеродромот „Александар Велики“ го пречека својот турски колега Реџеп Таип Ердоган.

Средба Вељановски и Ердоган

Кајгана - 29.09.2011

Благодарни сме за принципиелната, отворена и силна поддршка на Република Турција за интеграцијата на Република Македонија во НАТО, што посебно дојде до израз за време на Самитот во Букурешт во 2008 ...

ФОТО: Ердоган слета на „Александар Велики“

Press24 - 29.09.2011

Со највисоки државни и воени почести премиерот Никола Груевски денеска на аеродромот „Александар Велики“ го пречека својот турски колега Реџеп Таип Ердоган.

Турскиот премиер Ердоган во дводневна официјална посета на Македонија

Сител - 29.09.2011

Премиерот на Турција Реџеп Таип Ердоган денеска и утре ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски ќе го пречека ...

Турскиот премиер Ердоган во дводневна официјална посета на Македонија

Алфа - 29.09.2011

Премиерот на Турција Реџеп Таип Ердоган денеска и утре ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски ќе го пречека ...

Турскиот премиер Ердоган пристигна во Македонија

Inpress - 29.09.2011

Скопје, 29. септември 2011 (ИНПРЕС) Со највисоки државни и воени почести премиерот Никола Груевски денеска на аеродромот „Александар Велики“ го пречека својот турски колега Реџеп Таип Ердоган.

Премиерот Груевски ќе го пречека Ердоган

Курир - 29.09.2011

Премиерот на Турција Реџеп Таип Ердоган денеска и утре ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски ќе го пречека ...

Ердоган: За нас постои една Македонија, а не горна, долна, северна

Press24 - 29.09.2011

Македонија има природно право да го користи своето уставно име, а грчкиот став е неразбирлив и неправеден, смета турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган кој од денеска се наоѓа во дводневна посета на ...

Ердоган: Македонија има природно право да го користи своето име

МРТ - 29.09.2011

Македонија има природно право да го користи своето уставно име под кое стана независна држава. Грчкиот став за нас е неразбирвлив и неправеден.

Ердоган - За нас постои една Македонија, а не горна, долна, северна

Inpress - 29.09.2011

Скопје, 29. септември 2011 (ИНПРЕС) Природно е Македонија да го користи уставното име под кое стана независна држава. Грчкиот став за нас е неразбирвлив и неправеден.

Постои една Македонија, а не горна, долна, северна

Кирилица - 29.09.2011

Турскиот премиер Ердоган рече дека Македонија има природно право да го користи своето име и дека грчкиот став по ова прашање е неразбирлив Македонија има природно право да го користи своето уставно ...

Турскиот премиер Ердоган во дводневна официјална посета на Македонија

МРТ - 29.09.2011

Премиерот на Турција Реџеп Таип Ердоган денеска и утре ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски ќе го пречека ...

Турскиот премиер Ердоган во дводневна официјална посета на Македонија

Inpress - 29.09.2011

Скопје, 29. септември 2011 (ИНПРЕС) Премиерот на Турција Реџеп Таип Ердоган денеска и утре ќе престојува во официјална посета на Република Македонија.

Турскиот премиер Ердоган во посета на Македонија

Р.С.Европа - 29.09.2011

Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган од денска ќе престојува во дводневна официјална посета на Македонија. Премиерот Никола Груевски ќе го пречека Ердоган на аеродромот Александар Велики, каде ќе се ...

Турскиот премиер Ердоган во посета на Македонија

Кајгана - 29.09.2011

Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган денеска ќе допатува во официјална посета на Македонија. Предвидено е Ердоган на Аеродромот „Александар Велики“ да биде пречекан од македонскиот премиер Никола ...

ВИДЕО: Телохранителите на Ердоган се степале со обезбедувањето на ОН

Press24 - 29.09.2011

Телохранителите на турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган во Њујорк се степале со обезбедувањето на Обединетите нации, јавува “Дневник.хр“.

Ердоган во Скопје

Press24 - 29.09.2011

Премиерот на Турција Реџеп Таип Ердоган утре и задутре ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Турскиот премиер Ердоган денеска ќе се сретне и со претседателот Ѓорге Иванов и со ...

ВИДЕО: Телохранителите на Ердоган се степале со обезбедувањето на ОН

Нетпрес - 29.09.2011

Телохранителите на турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган во Њујорк се степале со обезбедувањето на Обединетите нации. Инцидентот се случил во ходникот пред салата во која се одржувало Генералното ...

Турскиот премиер Ердоган во дводневна посета на Македонија

Нетпрес - 29.09.2011

Премиерот на Турција Реџеп Таип Ердоган денес и утре ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски ќе го пречека ...

Премиерот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, во официјална посета на Република Македонија

Капитал - 29.09.2011

Скопје - Премиерот на Турција Реџеп Таип Ердоган во официјална посета на Република Македонија. - 10:20 часот - Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски ќе го пречека турскиот ...

Груевски со највисоки државни и воени почести го пречекува Ердоган

+инфо - 29.09.2011

Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган денеска престојува во официјална посета на Македонија, во чии рамки ќе се сретне со македонскиот колега Никола Груевски.

Видео: Тепачка во ОН - телохранителите на Ердоган со обезбедувањето!

Таратур - 29.09.2011

Телохранителите на турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган во Њујорк се степаа со обезбедувањето на Обединетите нации. Инцидентот се случи во ходникот пред салата во која се одржуваше Генералното ...

Турскиот премиер Ердоган пристигна во Македонија

Сител - 29.09.2011

Со највисоки државни и воени почести премиерот Никола Груевски денеска на аеродромот „Александар Велики“ го пречека својот турски колега Реџеп Таип Ердоган.

Видео од тепачката на телохранителите на Ердоган

Курир - 29.09.2011

Во седиштето на Обединетите нации во петокот имаше„несреќно недоразбирање“ меѓу вработени во обезбедувањето и телохранителите на турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган.

Ердоган му честиташе на Груевски: Аирлија нека ви е членството во ЕУ!

+инфо - 29.09.2011

Нивото на политичките односи, да се прелее на економски и трговски план. Ова како заеднички заклучок произлегло од билатералната средба на премиерите на Македонија и Турција, Никола Груевски и Реџеп ...

Ердоган: Името е ваше природно право

Курир - 29.09.2011

Македонија и Турција имаат одлични односи констатирано е на заедничката средба на македонскиот премиер Никола Груевки и неговиот турски колега Реџеп Таип Ердоган.

Ердоган во дводневна посета на Македонија

Кирилица - 29.09.2011

Турскиот премиер Ердоган од денес е во дводневна официјална посета на Македонија Премиерот на Турција Реџеп Таип Ердоган денеска и утре ќе престојува во официјална посета на Република Македонија.

Средба, Вељановски - Ердоган

Sky - 29.09.2011

Вељановски на средбата со Таип Ердоган искажа благодарност на Република Турција за интеграцијата на Република Македонија во НАТО.

Ердоган: Македонија има природно право да го користи своето уставно име

Точка - 29.09.2011

Македонија има природно право да го користи своето уставно име, а грчкиот став е неразбирлив и неправеден, смета турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган кој од денеска се наоѓа во дводневна посета на ...

Ердоган: За нас постои една Македонија, а не горна, долна, северна

Sky - 29.09.2011

Природно е Македонија да го користи уставното име под кое стана независна држава. Грчкиот став за нас е неразбирвлив и неправеден. Ние немаме разбирање за никаква додавка како горна, долна северна.

Таип Ердоган: Македонија има природно право да го користи своето уставно име

Sky - 29.09.2011

Турскиот Премиер Таип Ердоган, кој денеска пристигна во Македонија, смета дека Македонија има право да го користи своето уставно име и дека грчкиот став е неразбирлив и неправеден.

Ердоган доаѓа во дводневна посета на Македонија

Sky - 29.09.2011

Премиерот на Турција Реџеп Таип Ердоган денес и утре ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски ќе го пречека ...

Турскиот премиер Ердоган во посета на Македонија

Канал 77 - 29.09.2011

Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган денеска ќе допатува во официјална посета на Македонија. Предвидено е Ердоган на Аеродромот „Александар Велики“ да биде пречекан од македонскиот премиер Никола ...

Ердоган: Македонија има природно право да го користи своето име

Вечер Прес - 29.09.2011

Македонија, без сомнеж, ќе стане членка на ЕУ пред Турција. Вие толку брзо напредувате, што ние уште отсега велиме аирлија за вас, рече турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган Македонија има природно ...

Телохранителите на Ердоган се степаа со обезбедувачи во ОН!

Вечер Прес - 29.09.2011

Телохранителите на турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган се степаа со луѓе од обезбедувањето во ОН. Инцидентот се случил во ходникот пред салата во која се одржуваше Генералното собрание на Обединетите ...

ВИДЕО: Телохранителите на Ердоган се степале со обезбедувањето на ОН

Точка - 29.09.2011

Телохранителите на турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган во Њујорк се степале со обезбедувањето на Обединетите нации. Инцидентот се случил во ходникот пред салата во која се одржувало Генералното ...

Турскиот премиер Ердоган пристигна во Македонија

Точка - 29.09.2011

Со највисоки државни и воени почести премиерот Никола Груевски денеска на аеродромот “Александар Велики“ го пречека својот турски колега Реџеп Таип Ердоган.

Турскиот премиер Ердоган во дводневна посета на Македонија

Точка - 29.09.2011

Премиерот на Турција Реџеп Таип Ердоган денес и утре ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски ќе го пречека ...

Македонија - Турција брак од љубов и од интерес

Н.Македонија - 29.09.2011

- Официјална Анкара има интерес за влијание во регионот, а на Македонија и треба нејзината поддршка - политички и економски - Турција претендира во 2023 г.

Грчкиот став е неразбирлив и неправеден

Идивиди - 29.09.2011

Скопје, 29 септември 2011 (МИА) - Македонија има природно право да го користи своето уставно име под кое стана независна држава. Грчкиот став за нас е неразбирлив и неправеден.

Ердоган во официјална посета на Македонија

Идивиди - 29.09.2011

Скопје, 28 септември 2011 (МИА) - Премиерот на Турција Реџеп Таип Ердоган утре и задутре ќе престојува во официјална посета на Република Македонија.

На Ердоган му е смачено од политиката на оон

Телма - 28.09.2011

Светот е роб на петте постојани членки на Советот за безбедност на Обединетите нации, изјави турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган за списанието „Тајм“.

Тепачка меѓу обезбедувањата на Ердоган и на ОН

Дневник - 28.09.2011

Во петокот во седиштето на Обединетите нации имало тепачка меѓу обезбедувањето на ОН и телохранителите на турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган.

Турскиот премиер Ердоган во Македонија

Вест - 28.09.2011

Премиерот на Турција Реџеп Таип Ердоган утре и задутре ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски ќе го пречека ...

Ердоган: Светот е роб на постојани членки на СБ

Курир - 28.09.2011

Премиерот на Турција Реџеп Таип Ердоган за списанието „Тајм“ изјавува дека светот е роб на петте постојани членки на Советот за безбедност на Обединетите нации.

Ердоган во дводневна официјална посета на Македонија

Курир - 28.09.2011

Премиерот на Турција Реџеп Таип Ердоган утре и задутре ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски ќе го пречека ...

Ердоган: Светот роб на петте постојани членки на Советот за безбедност 

+инфо - 28.09.2011

Светот е роб на петте постојани членки на Советот за безбедност на Обединетите нации, изјави турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган за списанието „Тајм“.

Ердоган - Светот се претвори во роб на петте постојани членки на Советот за безбедност на ОН

Inpress - 28.09.2011

Анкара, 28. септември 2011 (ИНПРЕС) Светот е роб на петте постојани членки на Советот за безбедност на Обединетите нации, изјави турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган за списанието „Тајм“.

Ердоган: Светот се претвори во роб на петте постојани членки на Советот за безбедност на ОН

Капитал - 28.09.2011

Светот е роб на петте постојани членки на Советот за безбедност на Обединетите нации, изјави турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган за списанието „Тајм“.

Ердоган: Светот се претвори во роб на петте постојани членки на Советот за безбедност на ОН

МРТ - 28.09.2011

Светот е роб на петте постојани членки на Советот за безбедност на Обединетите нации, изјави турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган за списанието „Тајм“.

Ердоган: Светот се претвори во роб на петте постојани членки на Советот за безбедност на ОН

Алфа - 28.09.2011

Светот е роб на петте постојани членки на Советот за безбедност на Обединетите нации, изјави турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган за списанието „Тајм“.

Светот е роб на петте постојани членки на СБ

Вечер Прес - 28.09.2011

Светот е роб на петте постојани членки на Советот за безбедност на Обединетите нации, изјави турскиот премиер Ердоган за списанието "Тајм".

Башка вилает, сличен табиет

Н.Македонија - 28.09.2011

Десет (помали или поголеми) сличности меѓу двајцата премиери може да се забележат само со кратко разгледување на нивните биографии Паралел слалом - Груевски и Ердоган Кога претседателот на ...

Светот се претвори во роб на Советот за безбедност

Идивиди - 28.09.2011

Анкара, 28 септември 2011 (МИА) - Светот е роб на петте постојани членки на Советот за безбедност на Обединетите нации, изјави турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган за списанието „Тајм“.

Тепачка меѓу обезбедувањата на Ердоган и оон

Телма - 27.09.2011

Портпаролот на ОН Мартин Несирки соопшти дека во петокот во седиштето на ОН имало „несреќно недоразбирање“ меѓу вработени во обезбедувањето на светската организација и телохранителите на делегацијата ...

Телохранителите на Ердоган го истепале обезбедувањето во ОН

Дневник - 27.09.2011

Во петокот настанала тепачка меѓу телохранителите на турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган и обезбедувањето во зградата на Обединетите нации.

Обезбедувањето на ОН и телохранителите на Ердоган се тепале во Њујорк

Курир - 27.09.2011

Во седиштето на Обединетите нации во петокот имало „несреќно недоразбирање“ меѓу вработени во обезбедувањето и телохранителите на делегацијата на една земја, изјави портпаролот на светската ...

Тепачка меѓу обезбедувањето на ОН и телохранителите на турскиот премиер Ердоган

+инфо - 27.09.2011

Портпаролот на ОН Мартин Несирки соопшти дека во петокот во седиштето на ОН имало „несреќно недоразбирање“ меѓу вработени во обезбедувањето на светската организација и телохранителите на делегацијата ...

Тепачка меѓу обезбедувањето на ОН и телохранителите на турскиот премиер

Сител - 27.09.2011

Портпаролот на ОН Мартин Несирки соопшти дека во петокот во седиштето на ОН имало „несреќно недоразбирање“ меѓу вработени во обезбедувањето на светската организација и телохранителите на делегацијата ...

Тепачка меѓу обезбедувањето на ОН и телохранителите на премиерот Ердоган

МРТ - 27.09.2011

Портпаролот на ОН Мартин Несирки соопшти дека во петокот во седиштето на ОН имало „несреќно недоразбирање“ меѓу вработени во обезбедувањето на светската организација и телохранителите на делегацијата ...

Масовна тепачка во зградата на Обединетите нации

Press24 - 27.09.2011

Обезбедувањето на турскиот премиер Ердоган учествувало во масовна тепачка со обезбедувањето на ОН Портпаролот на ОН Мартин Несирки соопшти дека во петокот во седиштето на ОН имало „несреќно ...

Турција со својата воена флота ќе ги придружува сите идни хуманитарни конвои

МРТ - 26.09.2011

Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган изјави дека идните хуманитарни конвои кон Газа ќе се придружуваат од турската воена флота, пренесоа француските медиуми.

Турска флота ќе ги придружува хуманитарните конвои кон Газа

Сител - 26.09.2011

Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган изјави дека идните хуманитарни конвои кон Газа ќе се придружуваат од турската воена флота, пренесоа француските медиуми.