TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со два гола Себалос му донесе победа на Реал Мадрид на гостувањето кај Алавес

Sport M - 24.09.2017

Даниел Себалос му донесе победа на Реал Мадрид на гостувањето кај Алавес, благодарение на неговите два погодока. Во дуелот од 6. коло на шпанската Примера, актуелниот шампион Реал Мадрид повторно се покажа неубедлив, но овојпат успеа да стигне до ...

Бензема повторно го смачка автомобилот: Полицијата се сомнева во неговите возачки способности

Курир - 24.09.2017

Шпанските медиуми потврдија дека Карим Бензема повторно имал сообраќајна незгода, за среќа станува збор за не толку сериозен инцидент, во кој најмногу се оштетени возилата, додека возачите се добро.

Зидан разочаран од неефикасноста на своите играчи

Дерби - 24.09.2017

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан не беше задоволен по победата на неговиот тим од 1:2 на гостувањето кај Алавес, поради огромниот број на пропуштени прилики. -Заслуживме и победивме. Но, мислам дека мораше победата да ја осигураме многу порано.

Настрада Аудито, Бензема повторно имал сообраќајка (Фото)

Спортклуб - 24.09.2017

Шпанските медиуми потврдија дека Карим Бензем аповторно имал сообраќајна незгода, за среќа станува збор за не толку сериозен инцидент, во кој најмногу се оштетени возилата, додека возачите се добро.

Роналдо го спречил трансферот на Ибрахимовиќ во Реал Мадрид

Алсат-М - 23.09.2017

Кристиано Роналдо е играчот кој го спречил можниот трансфер на Златан Ибрахимовиќ во Реал Мадрид. Трансферот на шведскиот играч во Шпанија бил повеќе од возможен, но главната пречка бил токму главната ѕвезда на Кралевите кој се противел на ваквиот ...

Зидан против Зидан, кој ќе биде поуспешен – таткото или синот?

Дерби - 23.09.2017

Во шпанската Ла Лига, денес на програмата е средбата помеѓу Алавес и Реал Мадрид, што ќе биде крајно интересен натпревар пред се за фамилијата Зидан. За прв пат во историјата, Зинедин Зидан ќе ги одмери силите со некој од своите синови на фудбалски ...

Реал се договори со големата ѕвезда, но Роналдо кажал НЕ

Спортски - 23.09.2017

Зинедин Зидан има големи проблеми на напаѓачката позиција после повредата на Карим Бензема, бидејќи нема алтернатива за Французинот. Шпанските медиуми денес додатно ја „разгореа“ ситуацијата и тврдат дека ова лето Златан Ибрахимовиќ бил на чекор од ...

Зидан против Зидан, на дуелот меѓу Алавес и Реал Мадрид

Екипа - 23.09.2017

На Зинедин Зидан не му тргна најдобро со Реал Мадрид во новата сезона од Ла Лига, веќе состојбата е крајно алармантна поради седумте бода негатива во однос на големиот ривал Барселона, а денеска ќе има ’специјален натпревар’.

Ибрахимовиќ бил пред потпис со Реал, но Роналдо не дозволил?!

Екипа - 23.09.2017

Европскиот првак Реал Мадрид се мачи со ефикасноста, а можел да ја реши со ангажманот на Златан Ибрахимовиќ. Шпанскиот „Дон Балон“ ја открива информацијата дека шведскиот напаѓач ова лето бил пред потпис со „кралскиот клуб“, но во последен момент ...

„Кралевите“ се куражат: Со ваков ист старт ја освоија титулата пред 60 години

Спортклуб - 23.09.2017

Очајниот старт на новата сезона не ги обесхрабрува фудбалерите на Реал Мадрид и нивните навивачи. Иако во поновата историја не се памети нешто слично по кое Реал остварил голем успех, мадридските весници потсетија на нешто што се случило пред точно ...

Малку фалело Ибра да стане фудбалер на Реал летово, ама Роналдо спречил сѐ!

Sport 1 - 23.09.2017

По само пет одиграни кола во шпанската Ла Лига, Реал Мадрид има негатива од цели седум бода зад Барселона, а навивачите се многу нервозни. Реал нема победа пред своите гледачи на три натпревари во низа, Зидан има големи проблеми со повредите, а вон ...

Кралевите“ во нова акција: Уште еден значаен играч ќе стави потпис на нов договор

Дерби - 23.09.2017

Шпанскиот и европски шампион, Реал Мадрид не блеска на почетокот на сезоната, меѓутоа од друга страна пак раководството влече одлични потези и ги продолжува договорите на клучните играчи. Иско Аларкон, Дани Карвахал, Карим Бензема и Марсело се ...

Реал бил на прагот на мега-трансфер летово, но Роналдо ставил вето за доаѓање на уште една голема ѕвезда во тимот

Спортклуб - 23.09.2017

Шпанските медиуми денеска објавија вистинска бомба. „Дон Балон“ открива тајна која била чувана во строгост речиси два месеци за тоа како Кристијано Роналдо спречил Реал Мадрид да доведе уште една голема ѕвезда во своите редови.

Роналдо не дозволил мега-трансфер во Реал

SportMedia - 23.09.2017

Информацијата која два месеци се чувала во најголема тајност, денеска излезе низ шпанските медиуми. „Дон Балон" пишува дека Златан Ибрахимовиќ ова лето бил пред потпис со Реал Мадрид, но во последен момент трансферот порпаднал, и тоа благодарение на ...

Синот Енцо против таткото Зинедин Зидан за прв пат во кариерата

SportMedia - 23.09.2017

Енцо Зидан ја помина школата на Реал Мадрид, одигра и еден меч за сениорскиот тим, но сепак го немаше квалитетот за да биде меѓу „кралевите“. Токму затоа синот на тренерот на Реал, Зинедин Зидан, мораше да бара нов клуб.

ЗИДАН ПРОТИВ ЗИДАН: Исторсики двобој на таткото и синот во Баскија

Спортски - 23.09.2017

Алавес – Реал од 16:15 играат во шестото коло од Ла Лига. Натпреварот на клубот кој до сега нема ниту бод ниту гол, против актуелниот шампион на Шпанија, Европа и светот, не би била особено интересна да немаше еден дуел.

Дали веќе е готово? Бејл следната сезона го напушта Реал, а еве каде си заминува!

Спортски - 23.09.2017

Како што пренесуваат шпанските медиуми, големата ѕвезда на Реал следното лето ќе го напушти клубот. Имено, изгледа дека управата и тренерот Зидан се согласуваат да го продадат Герет Бејл следното лето во Манчестер Јунајтед.

Дани Себалјос го протна Реал против Алавес

Екипа - 23.09.2017

Реал Мадрид успеа да се врати на победнички патеки откако со многу мака го совлада Алавес на гости со 1-2. Двоен стрелец за „кралевите“ беше младиот играч за врска Дани Себалјос, кој доби шанса од Зинедин Зидан на оваа средба и ја искористи во ...

Бејл следната сезона го напушта Реал

ЗаЗабава - 23.09.2017

Герет Бејл следното лето ќе го напушти клубот. Изгледа дека управата и тренерот Зидан се согласуваат да го продадат Герет Бејл следното лето во Манчестер Јунајтед. Бејл би можел да ја покрие клучната позиција во офанзивата, но и во формацијата 3-5-2 ...

Себалјос со деби од соништата спречи ново „кралско“ разочарување (Видео)

Дерби - 23.09.2017

Дани Себајлос денеска за првпат дебитираше како стартер во стартната постава на Зинедин Зидан, а шансата се претвори во вистински сон за него бидејќи со својата умешност и снаодливост беше најзаслужен за тешката победа која ја оствари Реал Мадрид на ...

Себалјос му донесе 12-ти триумф по ред на Реал Мадрид на гости (ВИДЕО)

Sport 1 - 23.09.2017

Реал Мадрид се опорави од шокантниот пораз од Бетис на домашен терен од пред неколку дена и денеска славеше победа од 2-1 на гости кај Алавес. Играта на гостински терен не му е проблем на шпанскиот и европскиот шампион, туку домашната форма.

Кралевите со победа се враќаат од гостувањето кај Алавес – Себалјос е херој (Видео)

Спортклуб - 23.09.2017

Реал Мадрид оствари победа на гостувањето кај Алавес ова попладне, „кралевите“ славеа со резултат 1:2. Се почна од голот на Дани Себалјос во 10 минута, за пред крајот на првиот дел, Гарсија да донесе на воодушевување на домашната публика, ...

ВИДЕО: Реал се намачи против Алавес, но ги освои сите 3 бода

Спортски - 23.09.2017

Реал Мадрид на гости против Алавас оствари тешка победа со резултат 2:1. Реал во шестото коло од Ла Лига дојде до тешкта, трета победа во Ла Лига, но навивачите и понатаму не се задоволни од играта на избраниците на Зинедин Зидан , свесни дека ова ...

Со два гола Себалос му донесе победа на Реал Мадрид на гостувањето кај Алавес

А1 On - 23.09.2017

Даниел Себалос му донесе победа на Реал Мадрид на гостувањето кај Алавес, благодарение на неговите два погодока. Во дуелот од 6. коло на шпанската Примера, актуелниот шампион Реал Мадрид повторно се покажа неубедлив, но овојпат успеа да стигне до ...

Себаљос му донесе победа на Реал Мадрид (ВИДЕО)

24Фудбал - 23.09.2017

Реал Мадрид дојде до победа од 2-1 на гостувањето кај Алавес благодарение на два гола на Дани Себаљос. Младиот Дани Себаљос е херојот на Реал Мадрид откако му донесе три бода на кралскиот клуб на гостувањето кај Алавес.

Зидан кон новинарите: Роналдо ви е најинтересен кога не постигнува гол

Дерби - 23.09.2017

Реал Мадрид не беше преубедлив против Алавес, но ги освои бодовите во Виторија, со што и покрај големиот број повредени играчи, не дозволи нов кикс во домашното првенство. Тренерот Зинедин Зидан се обиде да ги извлече позитивните аспекти од ...

Реал минимално против Алавеш

СуперСпорт - 23.09.2017

Екипата на Реал Мадрид потешко од очекувањата славеше победа на натпреварот против Алавеш. Зинедин Зидан воведе некои новини во составот во однос на натпреварот против Бетис кој Реал го загуби со 1:0 и тоа се покажа како успешна комбинација.

Себаљос со два гола му донесе три бода на Реал Мадрид (ВИДЕО)

МКД - 23.09.2017

Реал Мадрид дојде до победа од 2-1 на гостувањето кај Алавес благодарение на два гола на Дани Себаљос. Младиот Дани Себаљос е херојот на Реал Мадрид откако му донесе три бода на кралскиот клуб на гостувањето кај Алавес.

Емоции во Виторија: Зидан против Зидан – првпат во историјата

Спортклуб - 23.09.2017

Со шестмина фудбалери од школата на Реал Мадрид, Алавес денеска ќе излезе против актуелниот шпански првак во шестото коло од Ла Лига. Еден од нив е синот на тренерот на Реал – Енцо Зидан кој првпат во својата кариера ќе заигра против својот татко.

Зидан против Зидан, кој ќе биде поуспешен – таткото или синот?

Точка - 23.09.2017

Во шпанската Ла Лига, денес на програмата е средбата помеѓу Алавес и Реал Мадрид, што ќе биде крајно интересен натпревар пред се за фамилијата Зидан. За прв пат во историјата, Зинедин Зидан ќе ги одмери силите со некој од своите синови на фудбалски ...

Реал (М) остана и без услугите на Марсело

Вечер Прес - 23.09.2017

Тој скинал мускул на левата нога, што значи дека ќе паузира од 30 до 45 дена, јавија денеска шпанските медиуми. Марсело се повреди во второто полувреме од натпреварот со Бетис, кој Реал го загуби со 0:1 По поразот од Бетис во средата по кој ...

Роналдо не го одобрил трансферот на Златан Ибрахимовиќ во Реал (М)?!

Вечер Прес - 23.09.2017

Европскиот клупски фудбалски шампион Реал Мадрид се мачи со ефикасноста, а можел да ја реши со ангажманот на Златан Ибрахимовиќ. Шпанскиот „Дон Балон" ја откри информацијата дека шведскиот напаѓач летово бил пред потпис со „кралскиот клуб", но во ...

Со два гола Себалос му донесе победа на Реал Мадрид на гостувањето кај Алавес

Локално - 23.09.2017

– Даниел Себалос му донесе победа на Реал Мадрид на гостувањето кај Алавес, благодарение на неговите два погодока. Во дуелот од 6. коло на шпанската Примера, актуелниот шампион Реал Мадрид повторно се покажа неубедлив, но овојпат успеа да стигне до ...

Како Роналдо знаеше на кое место ќе биде Реал? (ФОТО)

Sport 1 - 22.09.2017

На Реал не му оди најдобро сезонава иако е рано да се говори за било каква загубена битка со Барселона. Сепак, навивачите на каталонскиот тим уживаат на врвот и прашуваат: Од каде Роналдо на Суперкупот во Барселона знаеше дека Реал ќе биде седми на ...

Станува интересно во Шпанија: И мадридските весници почнаа притисок врз судиите затоа што не му оди на Реал

Спортклуб - 22.09.2017

Пет кола се одиграа во шпанската Ла Лига, Реал оствари само две победи (двете на гостински терен) и веќе заостанува седум бода зад лидерот Барселона. Тотално неочекувана ситуација ако се знае дека пред почетокот на првенството новинарите и ...

Зидан ја продолжи соработката со Реал Мадрид

Кајгана - 22.09.2017

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, изјавил дека потпишал нов договор со клубот, пренесуваат шпанските медиуми. Претходниот договор на Зидан истекуваше на крајот од сезоната, а поранешниот француски репрезентативец не откри уште колку ќе остане ...

Реал ќе лета со парите на „Флај Емирати“: 280 милиони евра за четири години на дресот

Екипа - 22.09.2017

Европскиот првак Реал Мадрид очајно ја стартуваше новата сезона во Ла Лига, но за разлика од фудбалерите, претседателот Флорентино Перез ’игра’ одлично во бизнис зделките. „Кралевите“ потпишаа нов договор со авионска компанија „Флај Емирати“ и за ...

Реал од „Емирејтс“ ќе добие 280 милиони евра

Макфакс - 22.09.2017

Мадридски Реал откако ги продолжи договорите со Марсело, Карим Бензема, Иско и тренерот Зинедин Зидан, ќе треба да го продолжи спонзорскиот договор со авио компанијата „Емирејтс“. Реал од „Емирејтс“ ќе добие 280 милиони долари во наредните четири ...

Падна најскапиот светски договор – Реал ќе инкасира 280 милиони евра

Спортклуб - 22.09.2017

Реал Мадрид резултатски лошо ја почна новата сезона во Ла Лига, но на финансиски план работи одлично. Седумте бода негатива во однос на Барселона брзо се заборавени во клубот откако раководството потпиша нов договор со авио компанијата Флај Емирејтс ...

Само Реал знае какво е чувството кога 280 милиони евра ќе легнат на сметка

Дерби - 22.09.2017

Реал Мадрид има причина за славје. Освен што даваат многу пари, тие и примаат, благодарение со новиот спонзорскиот договор кој го продолжија со авио-компанијата „Емирејтс“. ,,Кралевите” ќе инкасираат 280 милиони долари во наредните четири години или ...

Бензема потпиша и потврди: Реал Мадрид е мојот последен клуб во кариерата (Видео)

Дерби - 22.09.2017

34-годишниот играч на Реал Мадрид, Карим Бензема, по повод потпишувањето на новиот договор со Реал со важност до 2021 година, одржа прес-конференција на која соопшти дека ова ќе биде негов последен клуб во кариерата.

Ем шуто, ем боде: Роналдо не можеше да погоди празен гол, ама го обвини Зидан за поразот од Бетис

Спортклуб - 22.09.2017

Реал Мадрид го претрпе првиот пораз во сезоната откако загуби од Бетис на домашен терен, а по завршувањето на мечот во тимот повторно се врати лошата атмосфера која владееше претходните сезони.

Бразилецот Роналдо вели: Знам што му треба на Реал, да ослабам и да се вратам

Екипа - 22.09.2017

На Реал Мадрид не му помогна ниту враќањето на Кристијано Роналдо во составот против Бетис, со оглед дека „кралевите“ беа шокирани на „Сантијаго Бернабеу“ и загубија со 0-1. Не им паѓа драго оваа криза на тимот на Зинедин Зидан на сите што порано го ...

Медиумите во Мадрид ГРМАТ, а после овие ФАКТИ имаат и право!

Спортски - 22.09.2017

Реал Бетис ги шокираше „кралевите“ во минатото коло, Санабрија погоди во финишот за големо славје на гостите, а после овој натпревар медиумите во Мадрид се занимаваа со статистиката за пенали и бараат објаснување, можеби и со право… „Кралевите“ во ...

Нов проблем за Зидан: Марсело во „аут“ еден месец

Дерби - 22.09.2017

Составот на Реал Мадрид го нема посакуваниот старт на новата сезона, но освен резултаски тренерот Зинедин Зидан се соочува со доста проблеми со повредени играчи. Последен на списокот е Марсело кој мораше предвреме да го заврши мечот со Бетис, па се ...

Главоболки за Зидан: Марсело еден месец „во аут“, ниту Крос не игра со Алавес

Екипа - 22.09.2017

Зинедин Зидан не може да крене глава од проблеми, па така покрај негативата од седум бода во однос на Барселона тренерот на Реал Мадрид остана без уште еден клучен фудбалер. Станува збор за Бразилецот Марсело, кој мораше да биде заменет во второто ...

На Зидан му се плаче - и Марсело се повреди!

Sport 1 - 22.09.2017

Од лошо - полошо! Реал Мадрид секој нов ден го стигнуваат негативни вести и случувања, а последа во низата е информацијата за повредата на Марсело. Бразилецот скинал мускул на левата нога, покажале снимките, што значи дека ќе паузира од 30 до 40 ...

Нови лоши вести – голем удар за Реал Мадрид!

Спортски - 22.09.2017

Трите кикса на домашен терен не се единствените лоши вести за Реал Мадрид и тренерот Зинедин Зидан. Денес пристигна информација дека Марсело ќе мора да паузира околу месец дена поради повреда на мускулот на левата нога.

Нема крај на проблемите на Реал: Зидан не може да смета на шест повредени фудбалери

Спортклуб - 22.09.2017

„Кралскиот клуб“ никако не може да фати ритам во новата сезона, а веќе заостануваат седум бода во однос на Барселона. По поразот од Бетис, веќе утре „Кралевите“ играат нов натпревар. Сезоната не започна најдобро за Реал Мадрид.

Роналдо создава нови проблеми: Тој е премлад, не може да игра!

Спортски - 22.09.2017

Реал Мадрид има проблеми на стартот од сезоната и „кралевите“ веќе заостануваат седум бодови зад Барселона, а сега нови проблеми во соблекувалната би можел да направи Кристиано Роналдо. Имено, Роналдо на Зиндин Зидан му соопштил дека младиот Борха ...

Зидан: Имам објаснување за тоа што се случи!

Спортски - 22.09.2017

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан повика на смиреност после третиот последователен кикс на домашен терен. „Кралевите“ освоија само 2 бода на „Сантиаго Бернабеу“ оваа сезона и во моментов заостануваат 7 бода зад лидерот Барселона.

Реал остана и без Марсело

Курир - 22.09.2017

Реал Мадрид соопшти дека бразилскиот играч Марсело го повредил мускулот на левата нога. Марсело се повреди за време на второто полувреме на натпреварот против Бетис во средата, кој „кралскиот“ клуб го загуби со 1:0.

Марсело на листата на повредени играчи кај Реал Мадрид

А1 On - 22.09.2017

Листата на повредени играчи на Реал Мадрид е зголемена откако од „кралскиот клуб“ објавија дека бекот Марсело го има повредено мускулот на левата нога. Тој се повреди за време на второто полувреме од дуелот што во средата Реал Мадрид го загуби (0:1) ...

Голем пех за Реал Мадрид

24Фудбал - 22.09.2017

Европскиот и шпански првак ќе биде ослабен во дефанзивната линија на подолг период. Реал Мадрид потврди дека повредата на Марсело во мечот против Бетис во средата не е наивна, клубот не прецизираше колку Бразилецот ќе отсуствува од терените, но се ...

10 причини зошто Реал Мадрид се тетерави

Оff.net - 22.09.2017

Кога по пет одиграни кола триото Бензема-Бејл-Роналдо на конто има вкупно 3 гола пред своја публика, тогаш навистина нешто не фунционира во тимот. Од тренерот до лидерот, сите треба да поработат на подобрување на играта, бидејќи Реал Мадрид во ...

Зидан: Пред две недели бев цветот во овој тим, а сега сум…

Дерби - 22.09.2017

Зинедин Зидан истакна дека воопшто не е загрижен по поразот кој го претрпе неговиот тим против Бетис пред два дена, бидејќи според него единствена лоша работа било тоа што топката не сакала да влезе во голот и покрај тоа што неговите играчи создадоа ...

Зидан објасни зошто се слабите резултати на Реал

SportMedia - 22.09.2017

По само пет кола во Примера, Реал веќе заостанува седум бода зад лидерот Барселона. „Кралскиот клуб“ нема победа на свој терен, иако веќе одигра три средби на „Сантијаго Бернабеу“. Навивачите не се расположени, но тренерот на Реал, Зинедин Зидан ги ...

Зидан: Ако некој мисли дека првенството заврши, се излажал…

Екипа - 22.09.2017

Актуелниот шампион во Ла Лига, тимот на Реал Мадрид, очајно го стартуваше новото првенство на Шпанија, но и покрај тоа тренерот Зинедин Зидан е оптимист дека „кралевите“ на крајот повторно ќе завршат на првото место.

Зидан: Пред две недели бев цветот во овој тим, а сега сум…

Точка - 22.09.2017

Зинедин Зидан истакна дека воопшто не е загрижен по поразот кој го претрпе неговиот тим против Бетис пред два дена, бидејќи според него единствена лоша работа било тоа што топката не сакала да влезе во голот и покрај тоа што неговите играчи создадоа ...

Реал од „Емирејтс“ ќе добие 280 милиони евра

Точка - 22.09.2017

Мадридски Реал откако ги продолжи договорите со Марсело, Карим Бензема, Иско и тренерот Зинедин Зидан, ќе треба да го продолжи спонзорскиот договор со авио компанијата „Емирејтс“. Реал од „Емирејтс“ ќе добие 280 милиони долари во наредните четири ...

Нови проблеми за Зидан: Се повреди и Марсело

Точка - 22.09.2017

Екипата на Зинедин Зидан се соочува со големи проблеми на почетокот од новата сезона во шпанска Примера. Оваа сезона Реал Мадрид ја отвори сезоната во шпанското првентво прилично лошо. „Кралевите“ моментално се наоѓаат на осмото место на табелата во ...

Бензема потпиша и потврди: Реал Мадрид е мојот последен клуб во кариерата

Точка - 22.09.2017

34-годишниот играч на Реал Мадрид, Карим Бензема, по повод потпишувањето на новиот договор со Реал со важност до 2021 година, одржа прес-конференција на која соопшти дека ова ќе биде негов последен клуб во кариерата.

Реал од „Емирејтс“ ќе добие 280 милиони евра

Sky - 22.09.2017

Мадридски Реал, откако ги продолжи договорите со Марсело, Карим Бензема, Иско и тренерот Зинедин Зидан, ќе треба да го продолжи спонзорскиот договор со авиокомпанијата „Емирејтс“. Реал од „Емирејтс“ ќе добие 280 милиони долари во наредните четири ...

Нов проблем за Реал Мадрид – Марсело ќе паузира најмалку месец и половина

Република - 22.09.2017

По поразот од Бетис во средата по кој бодовната разлика со лидерот на табелата Барселона се зголеми на цели 7 бода, уште лоши вести доаѓаат за тимот на Реал Мадрид. По повредата на младиот лев бек, Тео Хернандес, надвор од терените најмалку месец и ...

Бетис му приреди изненадување на Реал Мадрид

24 Вести - 21.09.2017

Реал Мадрид претрпе дебакл на "Сантијаго Бернабеу". Синоќа загуби од Бетис со 0-1 и тоа во момент кога веќе има негатива од седум бода во однос на Барселона по пет одиграни кола во Ла Лига.

Реал Мадрид со најлош старт во сезоната

Алсат-М - 21.09.2017

Актуелниот европски првак, Реал Мадрид го има најлошиот старт на сезона во нивната историја. По пет кола, „Кралевите“ имаат осум бода додека на домашен терен се уште немаат победа. По 48 години, Реал Мадрид нема победа на „Сантиаго Бернабеу“.

Бетис го шокира Реал

Канал5 - 21.09.2017

Екипата на Бетис направи големо изненадување во 5.коло на Шпанското фудбалско првенство со победата над Реал во Мадрид. Натпреварот беше одлучен во четвртата од петте минути судиско надополнување.

Рекорден договор: Реал од „Емирати“ ќе добива 70 милиони!

Спортски - 21.09.2017

Раководството на Реал Мадрид и „Емирати“ наскоро ќе потпишат нов договор, според кој „кралскиот“ клуб ќе инкасира 70 милиони евра годишно. Веста дека Реал Мадрид ќе го продолжи договорот со „Емирати“ денес ја објави „Марка“, која ги откри и деталите ...

Бензема: Реал Мадрид ќе биде мојот последен клуб!

Спортски - 21.09.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема денес имаше пресконференција по повод новиот договор со „кралевите“ кој е со важност до 2021 година. Доколку Бензема до крај го одработи договорот ќе има 34 години, а самиот призна дека Реал ќе биде неговиот ...

Реал Мадрид го доби највисокиот спонзорски договор во историјата на фудбалот!

Gol.mk - 21.09.2017

Екипата на Реал Мадрид во изминатиот период не бележи посакувани резултати, но ако е за утеха, клубот го доби највисокиот договор од спонзорства во историјата на фудбалот. „Кралевите“ потпишаа нов договор со компанијата „Флај Емирејтс“, а според ...

Меси има постигнато голови колку цел Реал Мадрид заедно

24Фудбал - 21.09.2017

Статистика која го покажува фантастичниот влез на Меси и Барселона во новата сезона во Примера и кризата на Реал Мадрид. По првите пет кола од новата сезона во Примера, Лео Меси има постигнато ист број на голови (9) колку Реал Мадрид, повеќе од него ...

Роналдо искрено: На Реал не му е потребен напаѓач, го има најдобриот…

Спортски - 21.09.2017

Можеби и најдобриот напаѓач на сите времиња, Луиз Роналдо, ја искоментира моменталната ситуација во која се напоѓа Реал Мадрид. Некогашниот член на „Кралевите“ е убеден дека почетната криза на мадридскиот великан ќе мине и дека е рано да се зборува ...

Роналдо објаснува зошто на Реал не им е потребна нова класична „деветка“

Спортклуб - 21.09.2017

Некогашниот ас на Реал Мадрид, Луис Назарио Да Лима Роналдо, ја прокоментира актуелната ситуација и слабата форма на неговиот екс клуб. Роналдо смета дека на Реал не им е потребен нов класичен напаѓач, бидејки го имале најдобриот, Кристијано Роналдо ...

Зидан: Имавме шанси, но топката не сакаше да влезе во гол

А1 On - 21.09.2017

Европскиот и шпански првак Реал Мадрид дуелот од 5 коло од Примера вчера на домашен терен со Бетис го загуби со 0:1. откако прими гол во судиското продолжение од вториот дел. Победата на Бетис и ја донесе Антонио Санабрија со голот во 90+4 минута, ...

Братот на Меси му фати сеир на Реал по новиот кикс во Примера (Фото)

Дерби - 21.09.2017

Реал Мадрид има заостанува од седум бодови во однос на Барселона по само пет кола во шпанската Примера, а иако прерано е да се даваат било какви заклучоци и предвидувања за тоа што ќе се случува во иднина, јасно е дека тимот на Зинедин Зидан ќе мора ...

Стигнаа провокациите од Рамос: Нема пенали за нас, само за Барселона

Спортски - 21.09.2017

Бетис синоќа успеа да слави против Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“. Ова беше трет меч во низа кој Реал не успеа да го добие на домашен терен, а по натпреварот, капитенот на „Кралевите“, Серхио Рамос беше исклучително лут поради лошиот старт на ...

Рамос: Нам не ни судат пенали како на Барселона!

Gol.mk - 21.09.2017

Екипата на Реал Мадрид синоќа не успеа да го совлада Бетис (0-1) и прокоцка нови посакувани бодови, а по натпреварот, револт постоеше кај Серхио Рамос, кој ги нападна судиите. Дефанзивецот на „кралевите“ кажа дека Реал Мадрид мора да почне да дава ...

Реал Мадрид со еден потпис заработи 280 милиони евра

SportMedia - 21.09.2017

Реал Мадрид во променлив стил е во првите два месеци од новата сезона. Откако триумфираа во Суперкупот на Европа и Суперкупот на Шпанија, тимот лошо го започна првенството во Шпанија. По пет одиграни меча, „кралскиот клуб“ веќе заостанува седум бода ...

Роналдо ја премина секоја граница: Нов договор со Реал, под нови услови

Спортски - 21.09.2017

Кристијано Роналдо константно во изминатите неколку месеци се поврзуваше со заминување од редовите на мадридски Реал. Најдобриот фудбалер на светот како што се наведува имал понуда да се врати во Манчестер Јунајтед , но до нов голема трансфер не ...

Рамос: Не ни судат пенали, за разлика од Барса

Sport 1 - 21.09.2017

Бетис вчеравечер успеа да приреди вистинска сензација и да го совлада Реал среде Мадрид, а ова трет натпревар во низа за шпанскиот шампион кој не успева да го добие пред своите гледачи. По натпреварот, капитенот Серхио Рамос изјави дека ситуацијата ...

Бетис го шокира Реал

Курир - 21.09.2017

Екипата на Бетис направи големо изненадување во 5.коло на Шпанското фудбалско првенство со победата над Реал во Мадрид. Натпреварот беше одлучен во четвртата од петте минути судиско надополнување.

Бетис го шокира Реал (ВИДЕО)

+инфо - 21.09.2017

За Бетис синоќешната победа беше трета во првенството и со девет собрани бодови се наоѓа на шестата позиција, веднаш пред „кралскиот клуб“. Екипата на Бетис направи големо изненадување во 5.коло на Шпанското фудбалско првенство со победата над Реал ...

Бетис го шокира Реал

Sport M - 21.09.2017

Екипата на Бетис направи големо изненадување во 5.коло на Шпанското фудбалско првенство со победата над Реал во Мадрид. Натпреварот беше одлучен во четвртата од петте минути судиско надополнување.

Реал Мадрид со еден од најлошите стартови во сезоната

ЗаЗабава - 21.09.2017

Реал Мадрид го има најлошиот старт на сезона во нивната историја. По пет кола, „Кралевите“ имаат осум бода додека на домашен терен се уште немаат победа. По 48 години, Реал Мадрид нема победа на „Сантиаго Бернабеу“.

„Кралот“ на колена среде „Бернабеу“: Бетис шокантно го победи Реал во 94-та минута (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.09.2017

Европскиот и шпански првак Реал Мадрид доживеа неверојатен шок пред своите гледачи откако Бетис во вонредното пето коло во шпанската Ла Лига во 94-та минута стигна до голема победа, а „кралевите“ освен без бодови не успеаа да го надминат рекордот на ...

Реал остана без рекорд и без бодови, Санабрија во 93. го шокираше фаворитот (ВИДЕО)

24Фудбал - 21.09.2017

Реал Мадрид доживеа ново разочарување пред своите фанови, вечерва Бетис славеше на Сантијаго Бернабеу со минимални 0-1 „Кралевите“ го изедначија рекордот на Сантош и Пеле и постигнаа гол на 73 натпревари во низа, а вечерва против Бетис требаше да ...

(Видео) СТУДЕН ТУШ во Мадрид – Санабрија погоди во финишот, Реал на колена, Барса +7!

Спортски - 21.09.2017

После 73 натпревари на кои постигнуваа погодоци, фудбалерите на Реал Мадрид денес не постигнаа гол во натпреварот против Бетис и не само што не постигнаа тие запишаа пораз од 0:1. Екипата од Андалузија на сите можни начини се обидуваше да го успори ...

Наместо рекордот падна „Сантијаго Бернабеу“, Реал застана на 73 меча по ред на кои даваше гол

SportMedia - 21.09.2017

Огромна сензација приреди Бетис со победа против Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу", а јунак е Антонио Санабрија, стрелец на победоносниот гол во 94. минута. Бетис го победи шпанскиот и европски првак на гости по речиси 20 години, а му застана и на ...

„Кралевите“ го бркаа рекордот на Пеле и Сантош, а им се случи дебакл

Екипа - 21.09.2017

Реал Мадрид доживеа дебакл на „Сантијаго Бернабеу“ откако вечерва загуби од Бетис со 0-1. Овој пораз доаѓа во многу лош момент ако се знае дека „кралевите“ веќе имаат негатива од седум бода во однос на Барселона, по само пет одиграни кола во Ла Лига.

Санабрија го замолкна „Бернабеу“ во 93. минута, Бетис ја прекина неверојатната гол серија на Реал (Видео)

Дерби - 21.09.2017

Реал Мадрид на двапати загуби бодови на домашен терен против Леванте и Валенсија, но оваа вечер сосема неочекувано го доживеа и првиот пораз откако Реал Бетис на крајно драматичен начин освои три бода на „Сантијаго Бернабеу“ во 93-та минута.

Ни рекорд ни бодови, нов шок за Реал, Санабрија во 94. минута го замолкна Бернабеу (ВИДЕО)

МКД - 21.09.2017

Голем шок за Реал Мадрид во дуелот со Бетис, гостите со гол длабоко во судиското надополнување славеа со 0-1 на Сантијаго Бернабеу „Кралевите“ го изедначија рекордот на Сантош и Пеле и постигнаа гол на 73 натпревари во низа, а вечерва против Бетис ...

Големото промашување на Роналдо кое го остави Реал и без бодови и без рекорд (ВИДЕО)

24Фудбал - 21.09.2017

Бетис го шокираше Реал Мадрид на Сантијаго Бернабеу со гол во 94. минута, а голем трагичар за домаќините е првата ѕвезда Кристијано Роналдо Португалецот се врати во тимот откако ја одлежа суспензијата од пет натпревари, но не беше од голема помош ...

(Видео) Шок во Мадрид, Бетис го победи Реал

Макфакс - 21.09.2017

Фудбалерите на Бетис приредија вистинска сензација со триумфот над Реал во Мадрид 1:0 во петто првенствено коло. Снабрија единствениот гол на мечот го постигна во 94 минута. Реал целосно ги разочара своите симпатизери, иако ја имаше иницијативата во ...

Зизу направи хаос на „Сантијаго Бернабеу“: Реал имаше 12 играчи на теренот, судијата мораше да интервенира (Видео)

Дерби - 21.09.2017

Реал Мадрид го доживеа првиот пораз во новата сезона на синоќешниот меч со Реал Бетис, а покрај многуте пропуштени шанси и шокантниот погодок кој пристигна во 93-та минута, Зидан со една своја реакција предизвика и вистински хаос на теренот кој го ...

Реал ќе се бори за да не испадне од Примера

SportMedia - 21.09.2017

Реал Мадрид е далеку од шампионската форма од минатата сезона. „Кралскиот клуб“ синоќа беше шокиран и со 0:1 загуби од Бетис, во меч од петото коло, во Примера дивисион. Реал прими гол во 94 минута и наместо очекуваните три бода, на крајот остана со ...

Зидан: Топката не сакаше во гол

Сител - 21.09.2017

Европскиот и шпански првак Реал Мадрид дуелот од 5.коло од Примера вчера на домашен терен со Бетис го загуби (0:1) откако прими гол во судиското продолжение од вториот дел. Победата на Бетис и ја донесе Антонио Санабрија со голот во 90+4 минута, но ...

Рамос го впери прстот по шокантниот пораз од Бетис: Не ме чуди што ни го прават ова (Видео)

Дерби - 21.09.2017

Серхио Рамос беше крајно разочаран и доста директен по шокантниот пораз кој го претрпе Реал Мадрид од екипата на Бетис, но покрај слабата и лоша реализација, капитенот на „кралевите“ причината за поразот ја побара и кај главниот судија Лахоз кој ...

Зидан го брани Роналдо и порачува: Ништо страшно

SportMedia - 21.09.2017

Реал Мадрид е во мини криза. Тоа го покажуваат резултатите, посебно одиграни на свој терен. „Кралскиот клуб“ синоќа загуби во Мадрид од Бетис со 0:1 и сега заостанува седум бода зад вечниот ривал Барселона, на табелата во Примера дивисион.

Шок на „Бернабеу“, Реал совладан од Бетис

Кајгана - 21.09.2017

Фудбалерите на Бетис приредија вистинска сензација со триумфот над Реал во Мадрид 1:0 во петто првенствено коло. Санабрија беше херојот на гостите, постигнувајќи го единствениот гол на натпреварот.

Реал во криза, Роналдо никогаш полош: Повеќе непрецизни удари отколку додавања, навивачите го бараат Асенсио

Спортклуб - 21.09.2017

Бетис го шокираше Реал Мадрид со 1:0 на „Сантијаго Бернабеу“ во петтото коло од Ла Лига. Не е ни октомври, а актуелниот шампион веќе заостанува зад најголемиот конкурент Барселона со седум бода.

Седумте причини на Реал за -7 на табелата: Дали уште од сега титулата е загубена?

Спортски - 21.09.2017

Медиумите се преполни со критики, ова се седумте причини за очајниот почеток на шампионатот. Но, веќе ги отпишаа? Ова навистина беше неочекувано, Реал изгледаше недопирливо во финишот од минатата сезона, но и во Суперкупот против Јунајтед.

Зидан во врска со поразот од Бетис: Не е страшно, ова е само почеток

Дерби - 21.09.2017

Реал Мадрид на двапати загуби бодови на домашен терен против Леванте и Валенсија, но вчера вечер сосема неочекувано го доживеаа и првиот пораз откако Реал Бетис на крајно драматичен начин освои три бода на „Сантијаго Бернабеу“ во 93-та минута.

Меси сам постигна колку цел Реал досега

SportMedia - 21.09.2017

Реал Мадрид ја прекина рекордната низа од 73 меча по ред на кои даваше барем еден погодок, во сите натпреварувања. Одбраната на екипата на Бетис најде „лек“ да го задржи нападот на Реал Мадрид.

Бетис и Адан ја прекинаа низата на Реал

Макфакс - 21.09.2017

Реал Мадрид и по третиот натпревар на „Сантијаго Бернабеу“ нема победа во првебсвото на домашен терен. Синоќа, Реал загуби од Бетис 0:1 со голот на Санабрија постигнат во 94.минута. Против Бетис играчите на Зинедин Зидан прв пат по 73 натпревари не ...

Паника во Мадрид: Не е ни октомври, а Барса веќе има седум бода предност – Реал со поразот постави низа негативни ...

Спортклуб - 21.09.2017

Вистинско мало чудо се случи синоќа на „Сантијаго Бернабеу“ каде Бетис успеа да одолее на нападите на Реал Мадрид, а во 94. минута успеа да постигне гол и да дојде до победа против актуелниот европски и шпански шампион.

Зидан: Шампионатот е долг, најважно е да се смириме

Стандард - 21.09.2017

Зинедин Зидан се обиде да остане смирен, и покрај разочарувачкиот пораз од Бетис со 0:1, што го остави Реал Мадрид на 7 поени од Барселона по само 5 круга во Примера. „Мислам дека топката едноставно не сакаше да влезе во голот.

Реал со најслабиот старт во последниве 50 години

Стандард - 21.09.2017

Европскиот клубски шампион Реал Мадрид забележа еден од најслабите почетоци во Ла Лига. По пет круга, „кралевите“ имаат само 8 поени, откако се уште немаат успех на „Сантијаго Бернабеу“ – 1:1 со Леванте, 2:2 со Валенсија и синоќа шокирачки 0:1 од ...

„Кралевите“ со најслаб старт во последниот половина век, им се „смее“ шестото место

SportMedia - 21.09.2017

Пет одиграни меча, а само осум бода на контото на Реал Мадрид, во шпанската Примера дивисион. Ова сигурно никој не го очекуваше, посебно, откако Реал на стартот од сезонава се израдува на титулите во Суперкупот на Европа и Суперкупот на Шпанија.

Нема гол, нема рекорд, пораз на Реал Мадрид од Бетис

Сител - 21.09.2017

Фудбалерите на Реал Мадрид останаа на 73 натпревари на кои последователно постигнуваат гол. Тие синоќа не успеаја да го надминат рекордот на бразилски Сантош (двата тима имаат ист број натпревари накои постигнувале гол).

Реал е во паника - „кралевите“ накратко играа со 12 фудбалери против Бетис!

Gol.mk - 21.09.2017

Реал Мадрид го доживува најтешкиот момент од периодот откако Зидан застана на клупата. Паниката во „кралскиот клуб“ беше видлива синоќа против Бетис, кога времето минуваше, а најсилниот европски клуб не можеше да го скрши отпорот на „зелените“ на ...

Реал Мадрид шокиран од Бетис

СуперСпорт - 21.09.2017

Реал Мадрид претрпе пораз од Бетис со голот на Антонио Санабрија во 94. минута од натпреварот. „Кралскиот клуб“ по овој натпревар веќе заостанува седум бодови зад водечката Барселона која има максимални 15 бода.

(Видео) Колку Реал беше изгубен против Бетис: На Модриќ ништо не му беше јасно, „Кралевите“ сакаа да играат со 12 ...

Спортклуб - 21.09.2017

Реал Мадрид е во криза и има пад на формата, а тоа го потврди и шокантниот минимален пораз од Бетис на домашен терен. „Кралевите“ не успеаја да искористат неколку шанси на свој терен, па беа казнети во четвртата минута од судиското надополнување ...

(Фото) Судијата спречи СКАНДАЛ во Шпанија, погледнете колку играчи имаше Реал на теренот!

Спортски - 21.09.2017

Реал Мадрид запиша пораз во вчерашниот натпревар од Реал Бетис, а на „Сантијаго Бернабеу“ на дваесетина минути до крајот на натпреварот се случи една навистина несекојдневна сцена, која веројатно ја покажува нервозата во редовите на „кралевите“.

Рамос: Барса на +7? Тоа и не е така голема предност

Спортски - 21.09.2017

Капитенот на Реал Мадрид не може да сфати како неговиот тим не успеал да постигне погодок во натпреварот против Реал Бетис во петото коло од шпанската Примера, но и верува дека предноста на Барселона не е недостижна.

Лионел Меси сам има постигнато голови колку цел тим на Реал Мадрид

Sport 1 - 21.09.2017

Може да се каже дека Реал Мадрид нема старт од соништата во новата сезона во Ла Лига, а тоа се потврди и со синоќешниот пораз од 0-1 од Бетис, со што „кралевите“ ја продолжија низата од три натпревари без победа на домашен терен.

Реал Мадрид имаше и 12 фудбалери на теренот против Бетис, причина? „Заспаниот“ Модриќ... (ВИДЕО)

24Фудбал - 21.09.2017

Мошне интересна ситуација од синоќешниот натпревар во Примера кој донесе изненадувачки резултат. Реал Мадрид синоќа доживеа шокирачки пораз пред својата публика од Бетис во Примера, а еден мошне интересен детал излезе од мечот кој се одигра на ...

Зидан: Имавме шанси, но топката не сакаше да влезе во гол

Sport M - 21.09.2017

Европскиот и шпански првак Реал Мадрид дуелот од 5 коло од Примера вчера на домашен терен со Бетис го загуби со 0:1. откако прими гол во судиското продолжение од вториот дел. Победата на Бетис и ја донесе Антонио Санабрија со голот во 90+4 минута, ...

Реал во криза, а Зидан е искрен: Ова ни е за незаслужените победи минатата сезона

Спортклуб - 21.09.2017

Реал Мадрид е во голема криза, по само еден месец од почетокот на првенството заостануваат седум бода во однос на Барселона. Ниту враќањето на Роналдо, ниту канонадата од удари кон голот на Антонио Адан не беа доволни за да падне бедемот на Бетис, а ...

Меси има дадено голови колку цел Реал Мадрид

Екипа - 21.09.2017

Реал Мадрид повторно ги шокираше своите фанови губејќи со 0-1 од Бетис, а најпоразителна за Зинедин Зидан е очајната ефикасност на неговите избраници. Ниту враќањето на Кристијано Роналдо не беше од корист за „кралевите“, повторно беа промашени ...

Ова треба да го загрижи Зидан: Реал го има најлошиот старт во последните 20 години, Меси има…

Дерби - 21.09.2017

Бранителот на пехарот во шпанската Примера екипата на Реал Мадрид има очаен старт на кампањата, па по само пет рунди веќе заостанува седум бода зад големиот ривал и лидер на табелата Барселона.

Зидан го пронајде „виновникот“ за поразот

Спортски - 21.09.2017

Реал Мадрид беше срушен на домашен терен од Бетис во судиското продолжение, а тренерот на овој клуб Зинедин Зидан ја „обвинува“ лошата среќа за поразот во овој натпревар. Ниту Роналдо во нападот, ниту 22 удари кон голот на Антонио Адан не беа ...

Нервозата и немоќта си го направија своето, Реал со 12 играчи на терен против Бетис! (ФОТО)

МКД - 21.09.2017

„Кралевите" исфрустрирани од случувањата и немоќта да го скршат отпорот на противникот, во еден момент се подзаборавија и на теренот имаа 12 играч, па судијата беше приморан привремено да го сопре натпреварот Реал Мадрид вчера доживеа нов шок пред ...

Меси како цел Реал Мадрид: Ѕвездата на Барселона со најдобриот почеток на сезоната во кариерата

Спортклуб - 21.09.2017

Додека Реал Мадрид мака мачи да ја најде вистинската форма во новата сезона, Барселона од друга страна, и покрај тоа што остана без Нејмар во летниот преоден рок, игра одлично, пред се благодарение на неверојатниот Лионел Меси, кој одлично го води ...

(Видео) Крајно НЕСПОРТСТКИ потег: Дали Роналдо со тупаница го удри Гарсија?!

Спортски - 21.09.2017

Кристиано Роналдо е познато како човек кој не сака да губи, а токму тоа се случи во вчерашниот натпревар против Реал Бетис. Реал вчера беше поразен од Бетис со 0:1 и на тој начин беше прекината неверојатната серија на овој клуб кој го изедначи ...

ФОТО+ВИДЕО: Реал играше со 12 играчи во еден момент против Бетис

Sport M - 21.09.2017

Реал вчера доживеа изненадувачки пораз во Ла Лигата против Бетис на домашен терен. Стравот и паниката која ги тресе „кралевите“ се докажа и со фотографијата на која во еден момент се гледаат 12. играчи.

Роналдо е најкатастрофалниот стрелец во Ла Лига во последните 12 години!

Sport 1 - 21.09.2017

Не само Роналдо, целиот Реал Мадрид и сите негови фанови ќе сакаат што побргу да ја заборават ноќта во која Бетис славеше среде „Сантијаго Бернабеу“. Меѓутоа, Португалецот има посебна причина.

Бетис го шокира Реал

А1 On - 21.09.2017

Екипата на Бетис направи големо изненадување во 5. коло на Шпанското фудбалско првенство со победата над Реал во Мадрид. Натпреварот беше одлучен во четвртата од петте минути судиско надополнување.

Меси постигна исто голови колку и цел Реал Мадрид!

Спортски - 21.09.2017

Лионел Меси во својата 30-та година го игра најдобриот фудбал. Барем кога станува збор за почетокот на сезоната која Аргентинецот ја започна фантастично. Ѕвездата на Барса запиша 12 гола во само осум натпревари.

Иско посочи кој е најголемиот проблем на Реал

Дерби - 21.09.2017

Фудбалерите на Реал Мадрид не успеаа да ја оправдаат улогата на фаворит и неочекувано загубија од Бетис на домашен терен со што и овозможија на Барселона да им избега 7 бода по само пет кола.

„Кралот“ уште побогат: Реал Мадрид и „Емирејтс“ потпишаа рекорден спонзорски договор

Sport 1 - 21.09.2017

Актуелниот европски и шпански шампион Реал Мадрид го продолжи спонзорскиот договор со компанијата „Емирејтс“ до 2022 година, а актуелниот спонзор дополнително го одврза ќесето па сега во клупската каса на „кралевите“ годишно ќе плаќа 70 милиони евра.

Роналдо му испрати интересен предлог на Зидан по трите лоши резултати на „Бернабеу“

Дерби - 21.09.2017

Луиз Назарио Де Лима Роналдо е добро познато фудбалско име кое ги сплотува фудбалските фанови без разлиа на тоа што во својата кариера играше за ривалски тимови како Барселона, Реал Мадрид, Интер и Милан, а неговата појава секогаш предизвикува ...

„Кралски“ мајтап: Колку бода заостанува и кое место е Реал во Примера?!

Gol.mk - 21.09.2017

Екипата на Реал Мадрид ја тресе криза и со киксот против Бетис во Примера направи голем чекор назад во битката кон одбрана на титулата. Поради лошите резултати, „кралевите“ наидоа и на потсмев, посебно кај навивачите на Барселона, како едвај да ...

Ноќ за заборав на „Бернабе“: Натпреварот со Бетис најлош на Роналдо во последните две години (Видео)

Република - 21.09.2017

Синоќешниот пораз од тимот на Бетис го оддалечи Реал Мадрис цели 7 бода од лидерот на табелата Барселона, а што поскоро ќе сака да ја заборави првата ѕвезда на тимот, Кристијано Роналдо. Целата екипа на Реал имаше 27 шута кон противничкиот гол, од ...

Бетис и Адан ја прекинаа низата на Реал

Точка - 21.09.2017

Реал Мадрид и по третиот натпревар на „Сантијаго Бернабеу“ нема победа во првебсвото на домашен терен. Синоќа, Реал загуби од Бетис 0:1 со голот на Санабрија постигнат во 94.минута. Против Бетис играчите на Зинедин Зидан прв пат по 73 натпревари не ...

Ова треба да го загрижи Зидан: Реал го има најлошиот старт во последните 20 години, Меси има…

Точка - 21.09.2017

Бранителот на пехарот во шпанската Примера екипата на Реал Мадрид има очаен старт на кампањата, па по само пет рунди веќе заостанува седум бода зад големиот ривал и лидер на табелата Барселона.

Зизу направи хаос на „Сантијаго Бернабеу“: Реал имаше 12 играчи на теренот, судијата мораше да интервенира

Точка - 21.09.2017

Реал Мадрид го доживеа првиот пораз во новата сезона на синоќешниот меч со Реал Бетис, а покрај многуте пропуштени шанси и шокантниот погодок кој пристигна во 93-та минута, Зидан со една своја реакција предизвика и вистински хаос на теренот кој го ...

Реал нокаутиран сред Мадрид

Вечер Прес - 21.09.2017

Четата на Зинедин Зидан веќе има негатива од седум бода во споредба со лидерот на табелата, тимот на Барселона, кој пак има совршен скор на почетокот од новата сезона Иако се одиграни само 5.

Роналдо му испрати интересен предлог на Зидан по трите лоши резултати на „Бернабеу“

Точка - 21.09.2017

Луиз Назарио Де Лима Роналдо е добро познато фудбалско име кое ги сплотува фудбалските фанови без разлиа на тоа што во својата кариера играше за ривалски тимови како Барселона, Реал Мадрид, Интер и Милан, а неговата појава секогаш предизвикува ...

Зидан во врска со поразот од Бетис: Не е страшно, ова е само почеток

Точка - 21.09.2017

Реал Мадрид на двапати загуби бодови на домашен терен против Леванте и Валенсија, но вчера вечер сосема неочекувано го доживеаа и првиот пораз откако Реал Бетис на крајно драматичен начин освои три бода на „Сантијаго Бернабеу“ во 93-та минута.

Рамос го впери прстот по шокантниот пораз од Бетис: Не ме чуди што ни го прават ова

Точка - 21.09.2017

Серхио Рамос беше крајно разочаран и доста директен по шокантниот пораз кој го претрпе Реал Мадрид од екипата на Бетис, но покрај слабата и лоша реализација, капитенот на „кралевите“ причината за поразот ја побара и кај главниот судија Лахоз кој ...

Бетис го шокира Реал

Идивиди - 21.09.2017

Екипата на Бетис направи големо изненадување во 5.коло на Шпанското фудбалско првенство со победата над Реал во Мадрид. Натпреварот беше одлучен во четвртата од петте минути судиско надополнување.

Реал одреди милијарда евра за откупната клаузула за Бензема

Канал5 - 20.09.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема, официјално го продолжи договорот со клубот. Важноста на новиот договор е 30 јуни 2021 година, а клаузулата за предвремен раскин изнесува една милијарда евра.

Бензема потпиша нов договор со Реал Мадрид со една милијарда евра откупна клаузула!

МКД - 20.09.2017

Карим Бензема го продолжи договорот со Реал Мадрид до 2021 година, во него има неверојатна откупна клаузула од една милијарда евра. По Иско, Марсело и Карвахал, Карим Бензема потпиша нов договор со Реал Мадрид.

Реал одреди милијарда евра за откупната клаузула за Бензема

Sport M - 20.09.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема, официјално го продолжи договорот со клубот. Важноста на новиот договор е 30 јуни 2021 година, а клаузулата за предвремен раскин изнесува една милијарда евра.

Зидан потврди: Останувам во Реал

+инфо - 20.09.2017

45-годишниот тренер пред еден месец соопшти дека се договорил со управата за нов тригодишен договор, но дека ништо не е официјализирано. Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан ќе остане на кормилото на актуелниот европски и шпански шампион и по ...

Реал одреди милијарда евра за откупната клаузула за Бензема

А1 On - 20.09.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема, официјално го продолжи договорот со клубот. Важноста на новиот договор е 30 јуни 2021 година, а клаузулата за предвремен раскин изнесува една милијарда евра.

Реал Мадрид го продава Бензема

Алфа - 20.09.2017

Кралскиот клуб на крајот од сезоната е подготвен да ја прекине соработката со напаѓачот Карим Бензема. Според пишувањето на весникот Дон Балон, челниците на клубот се многу блиску до договор со Арсенал околу комплетирањето на трансферот на ...

Зидан потврди: Останувам во Реал

А1 On - 20.09.2017

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан ќе остане на кормилото на актуелниот европски и шпански шампион и по завршувањето на сезоната. Французинот потврди дека ја обнови соработката со тимот од „Бернабеу“.

Карим Бензема го продолжи договорот со Реал Мадрид до 2021 година

Екипа - 20.09.2017

Францускиот интернационалец Карим Бензема и официјално го продолжи договорот со Реал Мадрид до 2021 година. Тој дојде на „Сантијаго Бернабеу“ како млад фудбалер од Лион во 2009 година, и ќе остане повеќе од една деценија во „кралскиот клуб“.

ОФИЦИЈАЛНО: Карим Бензема го продолжи договорот со Реал до 2021 година!

Gol.mk - 20.09.2017

Францускиот голгетер, Карим Бензема секогаш зборувал за пензионирање од фудбалот во дресот на клубот од своите соништа, Реал Мадрид. Таа желба би можела да му се оствари, откако денес официјално потпиша нов договор до 2021 година, кога ќе наполни 33 ...

Бензема го продолжи договорот со Реал Мадрид, а во него има неверојатна откупна клаузула

24Фудбал - 20.09.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема стави потпис на нов договор со европскиот шампион според кој на Бернабеу ќе остане до 2021 година. По Иско, Марсело и Карвахал, Карим Бензема потпиша нов договор со Реал Мадрид.

Напаѓач од 1 милијарда: Бензема во Реал Мадрид до 2021!

Спортски - 20.09.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема денес и официјано стави потпис на нов договор и се обврза на верност кој „кралевите“ до јуни 2021 година. Францускиот напаѓач според новиот договор годишно ќе заработува 7,5 милиони евра по сезона, а Реал ...

Бензама во Реал до 2012 година

Макфакс - 20.09.2017

Карим Бензема го продолжи договорот со Реал Мадрид до јуни 2021 година, потврди клубот на својата официјална интернет страна. Реал и менаџерот на Бензема не ги објавија финансиските детали од договорот, но се претпоставува дека тој годишно ќе ...

Реал одреди милијарда евра за откупната клаузула за Бензема

Курир - 20.09.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема, официјално го продолжи договорот со клубот. Важноста на новиот договор е 30 јуни 2021 година, а клаузулата за предвремен раскин изнесува една милијарда евра.

Бензема доби нов договор, откупната клаузула изнесува милијарда евра

Кајгана - 20.09.2017

Францускиот напаѓач во последните неколку години е неизоставен дел од првиот тим на Реал Мадрид, па очекувано, и тој беше награден со нов договор, исто како и голем дел од неговите колеги.

Падна уште еден договор: Уште една ѕвезда на „кралевите“ ја продолжи соработката

Дерби - 20.09.2017

Шпанскиот и европски шампион, Реал Мадрид реши уште едно прашање кое се однесува на ѕвездите во екипата. По новите договори со заменик капитенот Марсело, Иско и Дани Карвахал денеска клубот од Мадрид објави дека е продолжена соработката со искусниот ...

Бензема го продолжи договорот и сега вреди една милијарда евра!

Sport 1 - 20.09.2017

Карим Бензема го продолжи договорот со Реал на уште две сеозни, што значи дека дресот на кралевите ќе го носи најмалку до 2021 година, соопшти шпанскиот клуб. Бензема има 29 години, неговиот досегашен договор истекуваше во 2019, а во Мадрид ...

Дали е можно?: Бензема со откупна клаузула на една милијарда евра

Нова ТВ - 20.09.2017

Карим Бензема (29) го продолжи договорот со Реал Мадрид за две сезони и на „Сантијаго Бернабеу“ останува до 2021 година. Но, она за што пишуваат шпанските медиуми е „лудата“ сума во откупната клаузула на францускиот репрезентативец во случај на ...

„Заспаниот“ Бејл ќе го пропуштеше автобусот, Модриќ и Марсело го „поздравија“ со синхронизиран потег (Видео)

Дерби - 20.09.2017

Пред секој натпревар во домашното првенство, фудбалерите имаат посебен режим и агенда која мора да се испочитува пред да заминат на стадионот, а таа денеска за малку не ја „промаши“ големата ѕвезда на Реал Мадрид, Герет Бејл.

Мадриѓаните плукаат по клубот – причината е Бензема

Спортклуб - 20.09.2017

Сигурно дека е неомилена фигура кај навивачите на Реал Мадрид, но што е тука е, тие долго ќе го гледаат во дресот на нивниот омилен клуб, бидејки Карим Бензема потпиша нов договор. Францускиот интернационалец денеска беше потврдено дека потпишал нов ...

Откупната клаузула за Бензема е милијарда евра!

SportMedia - 20.09.2017

29-годишниот Бензема ја игра својата деветта сезона во Мадрид, а сега има и четиригодишно продолжување на договорот, со што е сигурен на „Сантијаго Бернабеу“ до 30 јуни 2021 година. Шпанските медиуми тврдат дека платата на Бензема е покачена на 7.5 ...

ВИДЕО: Бетис го освои Мадрид, „кралевите“ и без бодови и без рекорд

Gol.mk - 20.09.2017

Шпанскиот шампион Реал Мадрид е шокиран на „Сантијаго Бернабеу“ од Бетис, кој со гол во судиското надополнување славеше со 0-1 и му го нанесе првиот пораз на тимот на Зидан во новата сезона.

Бетис направи чудо, го тресна Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“

Екипа - 20.09.2017

Бетис направи огромно изненадување, совладувајќи го шпанскиот и европски првак Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“ со 0-1. Антонио Санабриа во четвртата минута од судиското продолжение ги шокираше „кралевите“ и му донесе триумф на Бетис, по речиси ...

Бетис го шокираше Реал на „Сантијаго Бернабеу“ по речиси 20 години

SportMedia - 20.09.2017

Шок во Мадрид! Бетис го победи Реал на „Сантијаго Бернабеу“. Гостите славеа со 1:0 и тоа со погодокот даден во 94 минута од мечот, кога со глава погоди Санабрија. За Бетис ова е прв триумф на теренот на Реал по пауза од речиси 20 години.

Шок за „кралевите“ – пораз во 94 минута среде Мадрид (Видео)

Спортклуб - 20.09.2017

Актуелниот шампион во Примера, Реал Мадрид, никако да ја пронајде вистинската форма оваа сезона. Кралевите вечерва шокантно загубија пред своите гледачи на „Сантијаго Бернабеу“ со 0:1, со гол постигнат во 94.

Бензема во Реал до 2021 година

Точка - 20.09.2017

Карим Бензема го продолжи договорот со Реал Мадрид до јуни 2021 година, потврди клубот на својата официјална интернет страна. Реал и менаџерот на Бензема не ги објавија финансиските детали од договорот, но се претпоставува дека тој годишно ќе ...

Зидан потврди: Нов договор на повидок, кормилото останува негово

Спортски - 19.09.2017

Зинедин Зидан потврди денес дека потпишал нов договор со Реал Мадрид. Стариот договор на францускиот стратег истекува по завршувањето на оваа сезона, а како што се очекуваше, соработката помеѓу обете страни ќе продолжи.

Зидан потврди: Потпишав нов договор со Реал Мадрид!

Gol.mk - 19.09.2017

Многумина велат дека Зинедин Зидан наследи „готов проект“ кога седна на клупата на Реал Мадрид, но титулите, бројките, а пред сè леснотијата со која „кралевите“ стигнаа до нив, го потврдуваат сосема спротивното и без размислување може да се каже ...

Дани Карвахал го продолжи договорот со Реал Мадрид

Кајгана - 19.09.2017

Раководството на Реал Мадрид е одлучно да ги задржи главните алки во екипата и овој месец повеќето од првотимците добија нови договори, а вчера редот му дојде и на десниот бек Дани Карвахал.

Роналдо бара 30 милиони евра по сезона за да остане во Реал Мадрид

Екипа - 19.09.2017

Португалскиот интернационалец Кристијано Роналдо сака ново зголемување на платата за да остане во редовите на Реал Мадрид. По најавите дека сака да се врати во Англија поради проблемите што властите на Шпанија му ги создаваат со данокот, „кралскиот ...

Зидан: Освоив се што може да се освои, но едно нешто е најтешко во светот!

Дерби - 19.09.2017

Зинедин Зидан на денешната прес-конференција доста опширно го најави утрешниот меч во кој Реал Мадрид ќе ги одмери силите со Бетис на домашен терен, обраќање при кое успеа да направи една паралела на сето она што го освои во изминативе две години и ...

Зидан: Свирежите? Понекогаш е добро да знаеш дека не си доволно добар

Спортски - 19.09.2017

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан мирно ги прифати критиките, кои во последно време се упатени кон него и неговиот тим. Критиките особено се засилија после двата последователни меча без победа на „Сантиаго Беранабеу“, па претенциозните фанови ...

Прекрасна вест за „кралевите“: Зидан го направи тоа што го очекуваа сите навивачи

Спортклуб - 19.09.2017

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан објави дека го продолжил договорот со клубот иако информацијата не е потврдена од страна на европскиот првак. „Кралскиот клуб“ последните денови ги продолжи договорите со голем број првотимци, а за крај го ...

Зидан беше запрашан: Примера или ЛШ? – Одговорот можеби ќе ве изненади!

Спортски - 19.09.2017

Французинот има свое размислување, а со тоа можеби ќе изненади многумина. Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан на денешната конференцијата за медиумите откри дека според него и неговите фудбалери најтешко е да се освои домашното првенство.

Зидан: Освоив се што може да се освои, но едно нешто е најтешко во светот!

Точка - 19.09.2017

Зинедин Зидан на денешната прес-конференција доста опширно го најави утрешниот меч во кој Реал Мадрид ќе ги одмери силите со Бетис на домашен терен, обраќање при кое успеа да направи една паралела на сето она што го освои во изминативе две години и ...

Зидан најсреќен поради младиот напаѓач!

СуперСпорт - 18.09.2017

Реал го совлада Реал Сосиедад со 3:1, а Бора Мајорал беше еден од јунаците. Мајорал го постигна првиот погодок уште во 19тата минута, а Зинедин Зидан беше навистина задоволен од неговата игра.

„Карера Турбо“ – така го нарекоа голот на Бејл шпанските коментатори (ВИДЕО)

Спортклуб - 18.09.2017

Реал Мадрид вчера успеа да слави на незгодното гостување на „Аноета“ кај Реал Сосиедад, екипа која постојано им прави проблем на големите екипи. Кралевите го запечатија триумфот уште во 61.

Реал Мадрид се израмни со Сантош во еден рекорд, постои мошне интересна коинциденција во градењето на истиот!

24Фудбал - 18.09.2017

Интересна коинциденција со израмнетиот рекорд со славниот бразилски фудбалски клуб, во негативна смисла ќе се памети Реал Сосиедад, во позитивна Герет Бејл. Реал Мадрид славеше на гостувањето кај Реал Сосиедад со 1-3 во четвртото коло од Примера, а ...

Реал не запира: Нов „КРАЛ“ го продолжи договорот

Спортски - 18.09.2017

Реал Мадрид во последно време работи на продолжување на договорите на своите најдобри фудбалери, а следен во низата беше Дани Карвахал. Шпанскиот гигант на Карваал кој важи за еден од најдобрите бекови во светот му даде нов подобар договор кој ќе ...

Карвахал: Сакам да освојувам уште многу титули со Реал!

Екипа - 18.09.2017

Десниот бек на Реал Мадрид, Дани Карвахал ја продолжи соработката со клубот до 2022 година. Eден од најборбените фудбалери на Реал, кој воедно е и производ на „кралската“ академија, вели дека е задоволен што неговата клаузула е голема, па така ниту ...

Карвахал го продолжи договорот со Реал Мадрид: Среќен сум, ова е клубот кој ме гледаше како раснам

24Фудбал - 18.09.2017

Реал Мадрид продолжува да потпишува нови договори со своите фудбалери, по Иско и Марселона, потпис стави Карвахал. Дани Карвахал потпиша нов договор со Реал Мадрид со трајност до 30. јуни 2022 година.

Карвахал во Реал до 2022 година!

SportMedia - 18.09.2017

Карвахал со Реал освои 11 трофеи, вклучувајќи три трофеи од Лигата на шампионите откако се врати во тимот во 2013 година по една година во Баер Леверкузен. 25-годишниот фудбалер почна да игра за Реал од својата 10-та година и вели дека срцето му е ...

Карвахал останува со „Кралевите“ до 2022 година

СуперСпорт - 18.09.2017

По продолжувањето на договорите со Иско и Марсело, од Реал Мадрид го продолжија договорот со уште еден стандарден фудаблер, Дани Карвахал. Карвахал потпиша петгодишен договор и ќе остане на „Сантијаго Бернабе“ до 2022 година.

Реал го стигна и веројатно в среда ќе го надмине историскиот рекорд на Сантош

Gol.mk - 18.09.2017

Европскиот првак и шампион на Шпанија, Реал Мадрид вечерва го израмни рекордот од 73 натпревари по ред со постигнат најмалку еден гол. Ова постигнување стоеше неизрамнето скоро 50 години и е во сопственост на Сантош во времето на Пеле.

Ремек делото во прв план: Шпанските аналитичари открија која брзина ја достигнал Бејл при неверојатниот спринт на ...

Дерби - 18.09.2017

Герет Бејл доби жестоки критики во последно време и на двата последни натпревари доби силни свирежи од гледалиштето на „Сантијаго Бернабеу“, но изминатава вечер успеа да ги замолкне критичарите откако се прикажа во навистина добро светло на еден од ...

Реал Мадрид вложи во иднината и го „блиндира“ средниот ред за следните неколку сезони

Gol.mk - 18.09.2017

Познато е дека Реал Мадрид ја промени трансфер политиката и во последните неколку сезони не сака да слушне за фудбалер постар од 26-27 години. Главен виновник е Зинедин Зидан, кој ја наметна својата фудбалска филозофија и направи серија на ротации, ...

Реал Мадрид задржа уште една ѕвезда, Карвахал „крал“ до 2022 година

Gol.mk - 18.09.2017

По Иско и Марсело, вчера европскиот и шпанскиот шампион, Реал Мадрид го продолжи и договорот со дефанзивецот, Даниел Карвахал. Шпанскиот репрезентативец кој потекнува од школата на „кралскиот“ клуб и веќе неколку сезони е прва опција кај Зидан на ...

Реал Мадрид го израмни светскиот рекорд на Пеле

Оff.net - 18.09.2017

На фудбалерите на Барселона тоа им успеа на 44 меча по ред, на Баерн Минхен 61, ама и едните и другите се далеку од Реал Мадрид кој во среда најверојатно ќе го мине рекордот и на ...

Зидан: Почнуваме да го гледаме вистинскиот Герет Бејл

Стандард - 18.09.2017

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, го пофали Герет Бејл по тешка победа од 3:1 над Реал Сосиедад доцна синоќа. Велшкиот репрезентативец, кој навивачите и медиумите не го поштедија од тешки критики, го постигна толку важниот трет гол, со која ...

Бејл: Секој има падови и подеми

А1 On - 18.09.2017

Велшанецот Герет Бејл беше еден од најзаслужните за победата на Реал Мадрид на синоќешното гостување кај Сосиедад. Бејл, кој полека се враќа во препознатливата форма, изјави дека е нормално да се има падови и подеми во текот на кариерата.

„Кралевите“ сигурни на гостувањето кај Реал Сосиедад

Точка - 18.09.2017

Фудбалерите на Реал Мадрид синоќа славеа на гостувањето кај Реал Сосиедад со 3:1 во рамките на 4-то коло од шпанска Примера. Реал на дуелот против Реал Сосиедад одигра без неколку стандардни првотимци, но и покрај тоа, избраниците на Зинедин Зидан ...