TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Доналд Трамп бара дрога-тест од Хилари Клинтон

24 Вести - 16.10.2016

Републиканскиот кандидат за претседател на САД, Доналд Трамп, ја предизвика неговата демократска противничка, Хилари Клинтон, да направи дрога-тест, тврдејќи дека била „напумпана“ за време на нивната последна ТВ дебата.

Уште една жена го обвини Трамп за сексуален напад, деветта по ред

Нова ТВ - 16.10.2016

Уште жена излезе со обвинување кон Доналд Трамп за сексуален напад, велејќи дека тој ја бакнал без нејзина согласност на неговиот имот во Флорида, јавува Си-Ен-Ен. Со ова обвинување кон Трамп, деветто по ред, Кети Хелер се приклучи на растечката ...

Трамп бара дрога-тест од Хилари Клинтон

Р.С.Европа - 16.10.2016

Републиканскиот кандидат за претседател на САД, Доналд Трамп, ја предизвика неговата демократска противничка, Хилари Клинтон, да направи дрога-тест, тврдејќи дека била „напумпана“ за време на нивната последна ТВ дебата.

Мртви коњи и проститутки: како се збогатиле Трамповци

МКД - 16.10.2016

Доналд Трамп, сегашниот републикански претседателски кандидат, корените ги влече од Германија. Неговиот дедо Фридрих Трамп е роден во малиот германски град Калштат во 1869, пишува Винтиџ њуз .

Исплива сексуалната изјава на Доналд Трамп за Линдзи Лохан!

+инфо - 16.10.2016

„Си-ен-ен“ во петокот објави аудиозапис од интервјуто кое во 2004 година Донал Трамп му го дал на Хауард Стерн. „Си-ен-ен“ во петокот објави аудиозапис од интервјуто кое во 2004 година Донал Трамп му го дал на Хауард Стерн.

Трамп ја обвини Хилари дека е на дрога!

Канал5 - 16.10.2016

Доналд Трамп ја обвини Клинтон дека на последната дебата била „на нешто“ и ја предизвика пред следната дебата, да се тестираат дали некој од нив користи дрога! На собир во Њу Хемпшир тој ја обвини Клинтон дека на почетокот од последната дебата била ...

ПРОТЕЧЕ НОВА СНИМКА: Доналд Трамп сакал да „легне“ 18-годишна тинејџ-ѕвезда (ВИДЕО)

Телеграф - 16.10.2016

Мораш да сакаш бемки. Ги видов нејзините гради од близу и има многу бемки. Сакаш ли ти бемки?, вели Трамп на снимката во која тој зборува за Линдзи Лохан која тогаш имала 18 години Се обложувам дека би ја менувал Меланија за Линдзи Лохан.

Измама или политичка игра! Српско списание објави лажно интервју со Трамп…

Локално - 16.10.2016

Српското списание Nedeljnik истражува како до редакцијата дошло лажното интервју со Доналд Трамп, направено од луѓе кои тврделе дека се блиски до кандидатот за претседател на САД од Републиканската партија.

Трамп тврди дека изборите се наместени и оти Клинтон во текот на дебатата била под дроги

Макфакс - 16.10.2016

Републиканскиот кандидат за претседател на САД на изборите на 8-ми ноември, Доналд Трамп, во обидот да се справи со синхронизираните напади врз неговата кампања што резултира со анкетите кои не му одат во прилог, во саботата го повтори своето ...

Сè повеќе жени го обвинуваат Трамп дека е сексуален насилник

Вечер - 16.10.2016

Републиканскиот претседателски кандидат ги негира тврдењата, велејќи дека се невистинити откако уште една жена го обвини за сексуално вознемирување Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп се соочува со се повеќе обвинувања за сексуални ...

Трамп со тешко обвинение кон Клинтон, земала дрога

Фактор - 16.10.2016

Кандидатот на републиканците за Белата куќа, Доналд Трамп ја обвини својата противничка, Хилари Клинтон дека зема дрога. Според Трамп поранешната прва дама била „под дејство“ пред нивнта дебата на 9 октомври.

Колку се споменуваат имињата на Трамп и на Клинтон во хип-хоп музиката?

Стандард - 16.10.2016

Битката за Белата куќа не е само избор на еден кандидат пред друг, туку се повеќе се чини и очигледен судир на култури. Хилари Клинтон и Доналд Трамп штотуку завршија со својата втора претседателска дебата во која се слушнаа секакви обвиненија.

За кого навиваат кинезите на изборите во САД?

Фактор - 16.10.2016

Новинарот Жои Женг ја следи предизборната кампања во САД и реакциите меѓу кинеските читатели на случувањата во странство. Пред „Њусвик“ таа вели дека Кинезите се поделени во мислењата за Доналд Трамп, но дефинитивно се непријателски настроени кон ...

„Луд“ танц на Хилари

Deutsche Welle - 15.10.2016

Видео-монтажа на Хилари Клинтон која „танцува“ за време на ТВ дебатата со Доналд Трамп, и‘ донесе на познатата американска ТВ водителка Елен Деџенерис повеќе од 1,2 милиони прегледи на Инстаграм Откако пред извесно време „пропеа“ во дует со ривалот ...

Не е невозможно: Ни Клинтон ни Трамп, туку Макмалин

МКД - 15.10.2016

Речиси целосно непознатиот независен кандидат Еван Макмалин би можел да стане претседател на САД во случај на серија малку веројатни, но не и невозможни настани. Макмалин е еден во низата кандидати што учествуваат на претседателските избори во САД ...

Њујорк тајмс жестоко возврати на тужбата на Трамп за клевета

Тера - 15.10.2016

Претседателската кампања на Доналд Трамп сѐ повеќе тоне под товарот на обвиненијата и скандалите. Трамп на нив редовно одговара со тужби за клевета. Но, очигледно е дека медиумите не ги сфаќаат заканите на Трамп премногу сериозно .

Трамп: Карлос Слим се обидува преку „Њујорк тајмс“ да и помогне на Хилари Клинтон да победи

А1 On - 15.10.2016

Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп вчера го обвини мексиканскиот милијардер Карлос Слим дека се обидува да и помогне на неговата ривалка, Хилари Клинтон, да победи на изборите на 8 ноември, и тоа преку своите врски со весникот ...

Трамп: Карлос Слим се обидува преку „Њујорк тајмс“ да и помогне на Хилари Клинтон да победи

Алфа - 15.10.2016

На предизборниот митинг во градот Гринсборо, во Северна Каролина, Трамп повтори дека бројните жени кои го обвинуваат за сексуално вознемирување ги измислуваат таквите прикаски, пренесуваат британските меидуми.

Трамп: Карлос Слим се обидува преку „Њујорк тајмс“ да и помогне на Хилари Клинтон да победи...

Н.Македонија - 15.10.2016

Трамп: Карлос Слим се обидува преку „Њујорк тајмс“ да и помогне на Хилари Клинтон да победи Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп вчера го обвини мексиканскиот милијардер Карлос Слим дека се обидува да и помогне на неговата ривалка, ...

Трамп: Карлос Слим се обидува преку „Њујорк тајмс“ да и помогне на Хилари Клинтон да победи

Курир - 15.10.2016

Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп вчера го обвини мексиканскиот милијардер Карлос Слим дека се обидува да и помогне на неговата ривалка, Хилари Клинтон, да победи на изборите на 8 ноември, и тоа преку своите врски со весникот ...

Обама предупредува дека на американските избори во прашање е самата демократија

Точка - 15.10.2016

Актуелниот американски претседател Барак Обама предупреди во петокот дека во прашање е доведена „самата демократија“ на американските претседателски избори на 8-ми ноември, додека истовремено расте загриженоста на Белата куќа од лошиот ефект од ...

Трамп: Карлос Слим се обидува да и помогне на Хилари да победи

Локално - 15.10.2016

Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп го обвини мексиканскиот милијардер Карлос Слим дека се обидува да и помогне на неговата ривалка Хилари Клинтон. Како што рече Трамп, Слим се обидува да и помогне на Хилари преку неговите врски со ...

Хилари почна да го мачка Трамп во анкетите

Локално - 15.10.2016

Доналд Трамп ги губи позиции пред Хилари Клинтон со 7 проценти. Ова покажува истражувањето на јавното мислење на институтот Ипсос за Ројтерс. Кандидатката на демократите за претседател на САД Хилари Клинтон го води на својот републикански ривал.

Пукна нов скандал во САД! Жената на Трамп скокна против Бугарката која ги откри секс тајните на милијардерот!

Локално - 15.10.2016

Мелани ja обвини новинарката дека прави “лажни и целосно измислени приказни” Сопругата на кандидатот за претседател на републиканците Мелани Трамп се закани со суд против списанието. “Пипл” и неговата поранешна новинарка Наташа Стојнов поради “лажни ...

Демократите во САД им се додворуваат на избирачите од Источна Европа, исплашени од Трамп

Локално - 15.10.2016

Над 15 милиони Американци потекнуваат од Источна Европа. Многу од нив живеат во Пенсилванија, Охајо и Флорида: Држави во кои пред изборите на 8 ноември има акутна конкуренција меѓу републиканскиот кандидат за претседател Доналд Трамп и демократската ...

Ред се редат! Досега 11 жените го обвинија Трамп за сексуална злоупотреба, тој вината ја бара кај Клинтон…

Локално - 15.10.2016

11 станаа жените кои го обвинија отворено кандидатот за претседател на САД Доналд Трамп за непристојно однесување и сексуална злоупотреба. Дел од жените раскажуваат приказни од пред 30 години.

Трамп: Карлос Слим се обидува да ѝ помогне на Хилари да победи

Мета - 15.10.2016

Републиканскиот претседателски кандидат, Доналд Трамп, го обвини мексиканскиот милијардер Карлос Слим дека се обидува да ѝ помогне на неговата ривалка, Хилари Клинтон. Како што рече Трамп, Слим се обидува да ѝ помогне на Хилари преку неговите врски ...

„Луд" танц на Хилари

Вечер - 15.10.2016

Кенет Боун, човекот кој се прослави со прашањата на последната ТВ дебата меѓу Трамп и Клинтон и' е новиот „партнер" Видео-монтажа на Хилари Клинтон која „танцува" за време на ТВ дебатата со Доналд Трамп, и' донесе на познатата американска ТВ ...

Трамп за жените, кои го обвинија за напади: Тие се „болни лажливки“

Фактор - 15.10.2016

Кандидатот на републиканците за претседател на САД, Доналд Трамп ги негираше обвинувањата на неколку жени против него за сексуални напади, кои се појавија во последните денови пренесоа светските агенции.

3 ризици за пазарите во развој: Трамп, Кина и ФЕД

Стандард - 15.10.2016

Кина, Федералните резерви и евентуалната победа на Доналд Трамп на изборите во САД се трите клучни ризици кои ја засенуваат позитивната перспектива на пазарите во развој, смета Абас Амели – Ренани, аналитичар на Amundi Asset Management – фонд, кој ...

Обама предупредува дека на американските избори во прашање е самата демократија

Макфакс - 15.10.2016

Актуелниот американски претседател Барак Обама предупреди во петокот дека во прашање е доведена „самата демократија“ на американските претседателски избори на 8-ми ноември, додека истовремено расте загриженоста на Белата куќа од лошиот ефект од ...

Клинтон се натпреварува во „наместени“ избори, смета Трамп

Фактор - 15.10.2016

Кандидатот за претседател на САД од Републиканската партија, Доналд Трамп изјави денеска дека „корумпираните“ медиуми ги „туркаат“ ноемвриските избори за шеф на државата во корист на неговиот противник од Демократската партија - Хилари Клинтон, ...

Трамп: Карлос Слим се обидува преку „Њујорк тајмс“ да и помогне на Хилари Клинтон да победи

Lider - 15.10.2016

Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп вчера го обвини мексиканскиот милијардер Карлос Слим дека се обидува да и помогне на неговата ривалка, Хилари Клинтон, да победи на изборите на 8 ноември, и тоа преку своите врски со весникот ...

Трамп: Карлос Слим се обидува преку „Њујорк тајмс“ да и помогне на Хилари Клинтон да победи

Либертас - 15.10.2016

Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп вчера го обвини мексиканскиот милијардер Карлос Слим дека се обидува да и помогне на неговата ривалка, Хилари Клинтон, да победи на изборите на 8 ноември, и тоа преку своите врски со весникот ...

Српски „Недељник“ го повлече написот за извинувањето на Трамп за бомбардирањето на НАТО

24 Вести - 14.10.2016

Српскиот магазин „Недељник“ го повлече написот во кој се наведува дека американскиот републикански претседателски кандидат Доналд Трамп се извинил за американската улога во бомбардирањето на поранешна Југославија во 1999 година.

„Неделник“ го повлече написот за извинувањето на Трамп за бомбардирањето на НАТО

24 Вести - 14.10.2016

Информациите кој излегоа во јавноста за наводното интервју на републиканскиот претседателски кандидад Доналд Трамп во кое според српскиот магазин „Неделник“, тој и се извинува на Србија поради американската улога во бомбардирањето на поранешна ...

Интервјуто на Трамп во српски Недељник било лажно

Нова ТВ - 14.10.2016

Српскиот весник „Недељник“ го повлече написот во кој се наведува дека американскиот републикански претседателски кандидат Доналд Трамп се извинил за американската улога во бомбардирањето на поранешна Југославија во 1999 година.

„Недељник“ го повлече написот за извинувањето на Трамп за бомбардирањето на НАТО

Р.С.Европа - 14.10.2016

Српскиот магазин „Недељник“ го повлече написот во кој се наведува дека американскиот републикански претседателски кандидат Доналд Трамп се извинил за американската улога во бомбардирањето на поранешна Југославија во 1999 година.

Трамп излезе од кожа

Deutsche Welle - 14.10.2016

Најновите обвинувања за сексуални напади го натераа Доналд Трамп да „фрла оган“ насекаде околу себе. Сето тоа зачинето и со теории на заговор против сите и секого. Доналд Трамп е притиснат толку до ѕид поради обвинувањата за сексуални напади и ...

Повлечен написот со извинувањето на Трамп

Р.С.Европа - 14.10.2016

Српскиот магазин „Недељник“ го повлече написот во кој се вели дека републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп се извинил за американската улога во бомбардирањето на екс Југославија во 1999 година.

Мишел Обама гневно го нападна Трамп: Неговите коментари за жените се недозволиви (ВИДЕО)

МКД - 14.10.2016

Првата дама на САД Мишел Обама жестоко го критикуваше републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп нарекувајќи ги неговите сексуално агресивни коментари за жените „срамни“ и „недозволиви“, додека тој ги негира обвиненијата и тврди дека ...

Њујорк тајмс жестоко возврати на тужбата на Трамп за клевета

МКД - 14.10.2016

Претседателската кампања на Доналд Трамп сѐ повеќе тоне под товарот на обвиненијата и скандалите. Трамп на нив редовно одговара со тужби за клевета. Но, очигледно е дека медиумите не ги сфаќаат заканите на Трамп премногу сериозно .

Пет причини зошто 40 милиони луѓе сепак ќе гласаат за Трамп

Факултети - 14.10.2016

И покрај обвинувањата за сексуален напад објавен во видео од 2005, поддршката за законите за оружје, ставовите за абортусот и изјавите за Исис, политичките експерти очекуваат најмалку 40 милиони гласачи да го дадат гласот за кандидатот на ...

Новинарка со македонско потекло: Трамп сексуално ме нападна додека Меланија беше во другата соба

Фокус - 14.10.2016

Канадската новинарка со македонско потекло, Наташа Стојаноф, објави сведоштво во кое опишува како Доналд Трамп сексуално ја нападнал при интервју кое таа го правела со него во неговата куќа во 2005 година.

Трамп сексуално напаствувал новинарка со македонско потекло

+инфо - 14.10.2016

Трамп уш­те по­ве­ќе ја разг­не­ви јав­нос­та со ко­мен­та­рот за Стој­ноф: „Не е точ­но де­ка сум ја бак­нал или на­пад­нал, ви­ди каква е“. Канадската новинарка со македонско потекло Наташа Стојноф објави дека во 2005 година, додека работела во ...

Интервјуто на Трамп во српски Недељник било лажно

Тера - 14.10.2016

Српскиот весник „Недељник“ го повлече написот во кој се наведува дека американскиот републикански претседателски кандидат Доналд Трамп се извинил за американската улога во бомбардирањето на поранешна Југославија во 1999 година.

Претседателот Трамп би бил фундаментална закана за медиумските слободи, вели Комитетот за заштита на новинари на САД

Сакам да кажам - 14.10.2016

Комитетот за заштита на новинари на САД (КЗН) синоќа соопшти дека претседателството на Доналд Трамп би претставувало фундаментална закана за медиумските слободи. Во изјавата, претседателката на КЗН Сандра Мимс Роув напиша: „Последиците за правата на ...

Трамп сексуално нападнал И новинарка со македонско потекло

Сакам да кажам - 14.10.2016

Канадската новинарка со македонско потекло Наташа Стојноф објави дека во 2005, додека работела во магазинот „Пипл“, сегашниот републикански кандидат за претседател на САД Доналд Трамп сексуално ја нападнал при интервју во неговата куќа.

Лажно извинување на Трамп во измислено српско интервју

Вест - 14.10.2016

Српскиот весник "Неделник" го повлече интервјуто во кој се наведува дека американскиот републикански претседателски кандидат Доналд Трамп се извинил за американската улога во бомбардирањето на поранешна Југославија во 1999 година.

Доналд Трамп сексуално нападнал новинарка со македонско потекло

Сител - 14.10.2016

Уште една жена собра храброст и кажа дека кандидатот за претседател на САД, Доналд Трамп, сексуално ја нападнал. Канадската новинарка со македонско потекло Наташа Стојноф објави дека во 2005, додека работела во магазинот „Пипл“, сегашниот ...

Мишел Обама: Коментарите на Трамп за жените се недозволиви!

Канал5 - 14.10.2016

Првата дама на САД Мишел Обама го критикуваше Доналд Трамп нарекувајќи ги неговите коментари за жените како и неговото однесување кон нив - „вулгарни и недозволиви“. - Тоа не било само разговор, се работи за моќна индивидуа која зборува слободно и ...

Интервјуто со Трамп за српски „Недељник“ било измислено?

Канал5 - 14.10.2016

Интервјуто во кое Трамп наводно рекол дека жали за американското бомбардирање на Србија било фабрикувано - вели советничката на Трамп, Сузан Рајдер Јаворовски - пренесе Танјуг. Од „Недељник“ тврдеа дека интервјуто со републиканскиот претседателски ...

Изборниот штаб на Трамп: Српски "Nedeljnik" го измислил целото интервју

Точка - 14.10.2016

Директорката на кампањата на Трамп од Индијана изјавила дека српскиот весник "Nedeljnik" го лажирал целото интервју со републиканскиот кандидат. Службениците од кампањата на Трамп изјавиле дека списанието од Србија го измислило целото интервју во ...

Дали е ова конечниот крај на Трамп? Изнесени се нови морничави обвиненија поради кои ќе мора и на суд!

Точка - 14.10.2016

Контроверзниот републикански кандидат за претседател на САД е обвинет дека во 90-тите години силувал 13-годишно девојче, а приказната на жртвата ја потврдуваат и двајца сведоци. Доналд Трамп ќе мора на суд да се соочи со обвиненијата за силување на ...

Том Хенкс: Трамп е егоцентричен човек!

Локално - 14.10.2016

Американската филмска ѕвезда Том Хенкс го оцени во Рим кандидатот на републиканците за Белата куќа Доналд Трамп како егоцентричен и претенциозен човек кој ги поедноставува работите, соопшти Франс прес.

Повлечен написот со извинувањето на Трамп

Локално - 14.10.2016

Српскиот магазин „Недељник“ го повлече написот во кој се вели дека републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп се извинил за американската улога во бомбардирањето на екс Југославија во 1999 година.

Големите донатори на републиканците се против Трамп

Локално - 14.10.2016

Некои од најголемите финансиски донатори на Републиканската партија побараа од партискиот национален комитет да се откаже од кандидатурата на Доналд Трамп за претседател по објавениот материјал, во кој тој ги коментира на вулгарен и груб начин ...

Доналд Трамп сексуално нападнал новинарка со македонско потекло

МК News - 14.10.2016

Уште една жена собра храброст и кажа дека кандидатот за претседател на САД, Доналд Трамп, сексуално ја нападнал. Канадската новинарка со македонско потекло Наташа Стојноф објави дека во 2005, додека работела во магазинот „Пипл“, сегашниот ...

СВР Скопје: Официјална пријава за силување на куче нема – Reporter.mk

Репортер - 14.10.2016

Канад­ска­та но­ви­нар­ка со ма­ке­дон­ско по­тек­ло На­та­ша Стој­ноф об­ја­ви де­ка во 2005 го­дина, до­де­ка ра­бо­те­ла во ма­га­зи­нот „Пипл“, се­гаш­ни­от ре­пуб­ли­кан­ски кан­ди­дат за прет­се­да­тел на САД До­налд Трамп сек­су­ал­но ја ...

Тоа е измислица: Трамп не давал интервју за српско издание

Фактор - 14.10.2016

Изборниот штаб на Доналд Трамп ги демантираше информациите дека републиканскиот кандидат за претседател на САД дал интервју за српското издание „Неделник", пренесе ТАСС, повикувајќи се на списанието „Њусвик".

Доналд Трамп сексуално нападнал новинарка со македонско потекло

Република - 14.10.2016

Уште една жена собра храброст и кажа дека кандидатот за претседател на САД, Доналд Трамп, сексуално ја нападнал. Канадската новинарка со македонско потекло Наташа Стојноф објави дека во 2005, додека работела во магазинот „Пипл“, сегашниот ...

Доналд Tрамп сексуално нападнал новинарка со македонско потекло

Press24 - 14.10.2016

Уште една жена собра храброст и кажа дека кандидатот за претседател на САД, Доналд Трамп, сексуално ја нападнал. Канадската новинарка со македонско потекло Наташа Стојноф објави дека во 2005, додека работела во магазинот „Пипл“, сегашниот ...

Анкета на Фокс њуз: Предноста на Клинтон пред Трамп е 7%

Стандард - 14.10.2016

Предноста на Хилари Клинтон пред Доналд Трамп се зголеми на седум поени, откако над половина избирачи изјавиле дека тој не е квалификуван за претседател. Ова го покажуваат податоците од националната анкета на Fox News меѓу гласачите.

Мишел Обама, потресена: Гласајте за Хилари

Република - 14.10.2016

Првата дама на САД Мишел Обама одржа емотивен говор на митингот на Хилари Клинтон во Њу Хемшир каде што Доналд Трамп го нарече засташувачки и надвор од сите основни норми на човечко однесување.

Обама за Трамп: Тој е плачко

Стандард - 14.10.2016

Претседателот на САД Барак Обама изјави дека кандидатот за функцијата од Републиканската партија Доналд Трамп се однесува како „плачко“, кој знае дека ќе ги загуби изборите. Според Обама, Трамп „само си измислува изговори зошто губи“.

Трамп не ѝ се извинил на Србија за бомбардирањето, интервјуто е измислено

Макфакс - 14.10.2016

Изборниот штаб на претседателскиот кандидат на Републиканската партија Доналд Трамп демантирал дека тој дал интервју за српски Недељник, во кое се извинил поради бомбардирањето на Југославија во 1999-та година, пренесуваат српските медиуми.

Том Хенкс: Трамп е егоцентричен човек!

Стандард - 14.10.2016

Aмериканската филмска ѕвезда Том Хенкс во Рим го окарактеризира кандидатот на републиканците за Белата куќа, Доналд Трамп како егоцентричен и претенциозен човек кој ги поедноставува работите, соопшти Франс прес.

Обама: Можеме да изгубиме сè поради Трамп

Стандард - 14.10.2016

„Самата демократија е на залог“ на претседателските избори во САД, изјави претседателот Барак Обама, цитиран од Франс прес и ДПА. Обама го изјави тоа на предизборна средба во Кливленд во поддршка на кандидатот на Демократската партија за Белата ...

Србија и Трамп, драма во три чина

Оff.net - 14.10.2016

Политички магазин од Србија, притоа и еден од најчитаните, објавува ексклузивно интервју со Трамп, во кое републиканскиот кандидат се подава да исправи барем една од светските неправди нанесени на српскиот народ, и им се извинува за НАТО ...

Трамп сексуално напаствувал новинарка со македонско потекло

Либертас - 14.10.2016

Ка­над­ска­та но­ви­нар­ка со ма­ке­дон­ско по­тек­ло На­та­ша Стој­ноф об­ја­ви де­ка во 2005 го­дина, до­де­ка ра­бо­те­ла во ма­га­зи­нот „Пипл“, се­гаш­ни­от ре­пуб­ли­кан­ски кан­ди­дат за прет­се­да­тел на САД До­налд Трамп сек­су­ал­но ја ...

Доналд Tрамп сексуално нападнал новинарка со македонско потекло

Exclusive.mk - 14.10.2016

Уште една жена собра храброст и кажа дека кандидатот за претседател на САД, Доналд Трамп, сексуално ја нападнал. Канадската новинарка со македонско потекло Наташа Стојноф објави дека во 2005, додека работела во магазинот „Пипл“, сегашниот ...

Нова скандалозна снимка на Трамп излезе во јавност

24 Вести - 13.10.2016

Републиканскиот кандидат за американски претседател Доналд Трамп во последно време се соочува со многу обвиненија за сексуално вознемирување на жени, а најновата се појави вчера. На снимката од 1992 година, на која, тогаш 46-годишниот Трамп гледа во ...

Нови наводи за некоректно однесување на Трамп и нова контраверза во чие средиште е кампањата на Клинтон

Глас на Америка - 13.10.2016

Две жени за весникот „Њујорк Тајмс“ изјавиле дека биле сексуално нападнати од Доналд Трамп, една од нив биснисменка која вели дека Трамп неумесно се однесувал кон неа за време на авионски лет во 1978 година.

Кампањата на Трамп во хаос: Лавина обвинувања за сексуални напади

Нова ТВ - 13.10.2016

Серијата тврдења за сексуални напади и несоодветно однесување, од кои едно е на 10 годишно девојче, предизвикаа хаос во кампањата на републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп, на помалку од месец од претседателските избори.

Шефот на ОН за човекови права вели дека Трамп е опасен за светот

Р.С.Европа - 13.10.2016

Шефот на Обединетите нации за човекови права Зеид Раад ал Хусеин оцени дека републиканскиот кандидат Доналд Трамп би бил „опасен“ американски претседател од меѓународна гледна точка. Рускиот амбасадор во ОН Виталиј Чуркин пак изјави дека ал Хусеин ...

Трамп и се извини на Србија за бомбардирањето во 1999

Р.С.Европа - 13.10.2016

Американскиот републикански претседателски кандидат Доналд Трамп се извини за американската улога во кампањта за бомбардирањето на Југославија во 1999 година. Бомбардирањето на Југославија од страна на НАТО, за време на владеењето на ...

Доналд Трамп- гробарот на републиканците

Deutsche Welle - 13.10.2016

Американските претседателски кандидати и нивните партии и во минатото биле во судир. Но она што ѝ го прави Доналд Трамп на Републиканската партија не само што е невообичаено, туку може да води и кон нејзин распад.

Доналд Трамп им се извини на Србите за бомбардирањето

МКД - 13.10.2016

Доналд Трамп им се извини на Србите поради бомбардирањето од НАТО во 1999 година и најави нова политика спрема Балканот доколку тој стане претседател на САД. „Бомбардирањето на Србите, кои беа наши сојузници во двете светски војни, беше голема ...

Трамп негира дека дал интервју за Недељник и дека им се извинил на Србите

МКД - 13.10.2016

Кампањата на Трамп го негира текстот во српски Недељник дека републиканскиот кандидат за претседател Доналд Трамп се извинил за одлуката на неговата земја да ја бомбардира Србија за време на мандатот на Бил Клинтон во Белата куќа.

Трамп: Ако Кинтон победи, ИД ќе ја преземе контролата врз САД

А1 On - 13.10.2016

Републиканскиот кандидат за американски претседател Доналд Трамп синоќа изјави дека групата Исламска држава (ИД) ќе ја презеде контролата над САД, доколку неговата противкандидатка од Демократската партија, Хилари Клинтон, биде избрана за ...

Трамп: Ако Кинтон победи, ИД ќе ја преземе контролата врз САД

+инфо - 13.10.2016

Трамп истакна дека борците на ИД „се надеваат и се молат“ Клинтон да влезе во Белата куќа. Републиканскиот кандидат за американски претседател Доналд Трамп синоќа изјави дека групата Исламска држава (ИД) ќе ја презеде контролата над САД, доколку ...

„Вашингтон пост“ ја поддржа кандидатурата на Хилари Клинтон

+инфо - 13.10.2016

Хилари Клинтон има потенцијал да биде одличен претседател на САД и ние целосно ја поддржуваме, се наведува во текстот објавен од „Вашингтон пост“. Американскиот весник „Вашингтон пост“ денеска ја изрази својата поддршка за кандидатурата на Хилари ...

„Вашингтон пост“ ја поддржа кандидатурата на Хилари Клинтон

А1 On - 13.10.2016

Американскиот весник „Вашингтон пост“ денеска ја изрази својата поддршка за кандидатурата на Хилари Клинтон за претседател на САД, објаснувајќи дека причина за тоа е нејзината компетентност и алармантниот привид од можноста Доналд Трамп да стане шеф ...

Лавина обвинувања за сексуални напади

Тера - 13.10.2016

Серијата тврдења за сексуални напади и несоодветно однесување, од кои едно е на 10 годишно девојче, предизвикаа хаос во кампањата на републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп, на помалку од месец од претседателските избори.

Трамп: ако кинтон победи, ИД ќе ја преземе контролата врз САД

ТВ21 - 13.10.2016

Републиканскиот кандидат за американски претседател Доналд Трамп синоќа изјави дека групата Исламска држава (ИД) ќе ја презеде контролата над САД, доколку неговата противкандидатка од Демократската партија, Хилари Клинтон, биде избрана за ...

Вашингтон Пост ја поддржа кандидатурата на Хилари Клинтон

Капитал - 13.10.2016

Вашингтон Пост денеска застана зад кандидатурата на Хилари Клинтон за претседател на САД, објаснувајќи дека причините се, во еднаква мерка, нејзината компетентност и ризиците што ги подразбира евентуалната победа на Доналд Трамп.

Трамп обвинет дека грабал жени „како октопод“

Радио МОФ - 13.10.2016

Американските медиуми објавија сведоштва од неколку жени кои го обвинија американскиот републикански претседателски кандидат Доналд Трамп за непристојни сексуални контакти. Две жени за Њујорк Тајмс изјавиле дека Трамп ги грабал и бакнувал.

Клинтон води со 8 отсто пред Трамп

Вест - 13.10.2016

САД, 13 октомври - Кандидатот на републиканците за претседателските избори во САД Доналд Трамп заостанува зад неговата противничка од Демократската партија Хилари Клинтон со 8 отсто, покажуваат резултатите на истражување на јавното мислење, во врска ...

Трамп: Ако Кинтон победи, ИД ќе ја преземе контролата врз САД

Сител - 13.10.2016

Републиканскиот кандидат за американски претседател Доналд Трамп синоќа изјави дека групата Исламска држава (ИД) ќе ја презеде контролата над САД, доколку неговата противкандидатка од Демократската партија, Хилари Клинтон, биде избрана за ...

Трамп: Ако гласате за Клинтон, ИД ќе дојде на власт во САД

Точка - 13.10.2016

Републиканскиот кандидат за американски претседател Доналд Трамп синоќа изјави дека групата Исламска држава ќе ја презеде контролата над САД, доколку неговата противкандидатка од Демократската партија, Хилари Клинтон, биде избрана за претседател.

Трамп: Ако Кинтон победи, ИД ќе ја преземе контролата врз САД

Курир - 13.10.2016

Републиканскиот кандидат за американски претседател Доналд Трамп синоќа изјави дека групата Исламска држава (ИД) ќе ја презеде контролата над САД, доколку неговата противкандидатка од Демократската партија, Хилари Клинтон, биде избрана за ...

Трамп ја отворил душата: Им се извинувам на Србите за бомбардирањето, вие сте добри луѓе!

Точка - 13.10.2016

Кандидатот за претседател на САД, Доналд Трамп, јавно им се извинил на Србите за бомбардирањето во 1999. година. "Морам, пред сè, да ви кажам дека бомбардирањето на Србите, кои беа наши сојузници во двете светски војни, беше голема грешка.

„Вашингтон пост“ ја поддржа кандидатурата на Клинтон

Курир - 13.10.2016

Американскиот весник „Вашингтон пост“ денеска ја изрази својата поддршка за кандидатурата на Хилари Клинтон за претседател на САД, објаснувајќи дека причина за тоа е нејзината компетентност и алармантниот привид од можноста Доналд Трамп да стане шеф ...

Трамп: Ако Клинтон победи, ИД ќе ја преземе контролата врз САД ...

Н.Македонија - 13.10.2016

Трамп: Ако Клинтон победи, ИД ќе ја преземе контролата врз САД Републиканскиот кандидат за американски претседател Доналд Трамп синоќа изјави дека групата Исламска држава (ИД) ќе ја презеде контролата над САД, доколку неговата противкандидатка од ...

Трамп: Ако Клинтон победи, ИД ќе ја преземе контролата врз САД

Алфа - 13.10.2016

Републиканскиот кандидат за американски претседател Доналд Трамп синоќа изјави дека групата Исламска држава (ИД) ќе ја презеде контролата над САД, доколку неговата противкандидатка од Демократската партија, Хилари Клинтон, биде избрана за ...

Две жени тврдат дека Трамп сексуално ги малтретирал

Канал5 - 13.10.2016

Во САД продолжува компроматирачката војна меѓу кандидатите за претседател. Весникот “Њујорк тајмс” објави интервјуа со две жени, кои тврдат дека кандидатот на републиканците Доналд Трамп ги сексуално ги малтретирал.

Трамп: Бомбардирањето на нашите сојузници Србите беше голема грешка

Канал5 - 13.10.2016

Републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп изјави дека бомбардирањето на Србија било голема грешка, и дека ако победи ќе ги зајакне врските на САД со Белград! - Бомбардирањето ан Србите кои беа наши сојузници во двете Светски војни ...

„Вашингтон пост“ ја поддржа кандидатурата на Хилари Клинтон...

Н.Македонија - 13.10.2016

„Вашингтон пост“ ја поддржа кандидатурата на Хилари Клинтон Американскиот весник „Вашингтон пост“ денеска ја изрази својата поддршка за кандидатурата на Хилари Клинтон за претседател на САД, објаснувајќи дека причина за тоа е нејзината компетентност ...

Ме допираше, рацете му беа насекаде: Две жени го обвиниле Трамп

Точка - 13.10.2016

Две жени го обвиниле кандидатот на Републиканската партија за претседател на САД за "непримерно допирање", објавил "New York Times", што советникот на Доналд Трамп го нарекол "фикција и клевета".

Протекла нова дегутантна снимка од Трамп: Прашал 10-годишно девојче каде оди, па рекол пред камерата: "За 10 години ќе ...

Точка - 13.10.2016

Републиканскиот кандидат за американски претседател Доналд Трамп во последно време се соочува со многу обвиненија за сексуално вознемирување на жени, а снимките кои тоа го докажуваат секојдневно се множат.

Обама ги повика републиканците да се дистанцираат од Трамп...

Н.Македонија - 13.10.2016

Обама ги повика републиканците да се дистанцираат од Трамп Американскиот претседател остро го критикува републиканскиот кандидат Доналд Трамп за неговите навредливи коментари за жените. Обама порача дека изјавите на Трамп се недозволиви дури и за ...

Две жени го обвинија Трамп за сексуално малтретирање

Локално - 13.10.2016

Републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп се соочува со нови обвиненија, овој пат за недолично однесување кон жени, за што за весникот „Њујорк тајмс“ сведочеа две жени. Скандалот доаѓа една недела откако во јавноста се појави ...

Доналд Трамп- гробарот на републиканците

Локално - 13.10.2016

Американските претседателски кандидати и нивните партии и во минатото биле во судир. Но она што ѝ го прави Доналд Трамп на Републиканската партија не само што е невообичаено, туку може да води и кон нејзин распад, информира DW.

Две жени се пожалија дека Доналд Трамп ги малтретирал сексуално

Локално - 13.10.2016

Во САД продолжува компроматирачката војна меѓу кандидатите за претседател. Весникот “Њујорк тајмс” објави интервјуа со две жени, кои велат дека кандидатот на републиканците Доналд Трамп ги малтретирал сексуално.

Ултра-националистот Жириновски ќе направи ДНК тест со кој ќе ја докаже врската со Трамп

Локално - 13.10.2016

Американците треба да гласаат за Доналд Трамп или да ризикуваат да бидат однесени во нуклеарна војна, изјави во интервју за Reuters контроверзниот руски ултранационалист Владимир Жириновски.

Ако Клинтон победи, ИД ќе ја преземе контролата врз САД

Вечер - 13.10.2016

Трамп истакна дека борците на ИД „се надеваат и се молат" Клинтон да влезе во Белата куќа Републиканскиот кандидат за американски претседател Доналд Трамп синоќа изјави дека групата Исламска држава (ИД) ќе ја преземе контролата над САД, доколку ...

Трамп: Ако победи Клинтон, ИД ќе ја преземе контролата врз САД

Република - 13.10.2016

Републиканскиот кандидат за американски претседател Доналд Трамп синоќа изјави дека групата Исламска држава (ИД) ќе ја преземе контролата над САД доколку неговата противкандидатка од Демократската партија, Хилари Клинтон, биде избрана за претседател.

Трамп им се извини на Србите за бомбардирањето

Република - 13.10.2016

Бизнис-магнатот и кандидат за претседател на САД, Доналд Трамп, јавно се извини на српскиот народ за бомбардирањето во 1999 година. – Морам, пред сè, да ви кажам дека бомбардирањето на Србите, кои беа наши сојузници во двете светски војни, беше ...

Трамп: Ако гласате за Клинтон, ИД ќе дојде на власт во САД

Нетпрес - 13.10.2016

Трамп истакна дека борците на ИД „се надеваат и се молат“ Клинтон да влезе во Белата куќа. Потоа, како што наведе Трамп, оваа екстремистичка организација „ќе ја преземе контролата врз САД и над тој дел од ...

Трамп и се извини на Србија за бомбардирањето во 1999 година

Стандард - 13.10.2016

Кандидатот за претседател на САД, Доналд Трамп јавно се извини на Србија за бомбардирањето во 1999 година. – Треба пред се да ви кажам дека бомбардирањето на Србите кои беа наши сојузници и во двете светски војни, беше голема грешка.

ДОНАЛД ТРАМП И СЕ ИЗВИНИ НА СРБИЈА ПОРАДИ БОМБАРДИРАЊЕТО – Тоа беше грешка, Србите се добри луѓе

МК News - 13.10.2016

Кандидатот за претседател на САД Доналд Трамп јавно во интервју за еден Неделник им се извини на граѓаните на Србија поради бомбардирањето во 1999 година. Морам пред се да ви кажам дека бомбардирањето на Србите, кои беа наши сојузници во двете ...

ТРАМП СИ ЈА ОТВОРИ ДУШАТА: Им се извини на Србите-а еве и зошто!

Фактор - 13.10.2016

Кандидатот за претседател на САД Доналд Трамп јавно и се извини на соседна Србија, поради како што вели бомбардирањето во 1999 година. „Морам пред се, да ви кажам дека бомбардирањето на Срботе, кои беа наши сојузници во двете светски војни, беше ...

Две жени тврдат дека Трамп сексуално ги малтретирал

Република - 13.10.2016

Весникот „Њујорк тајмс” објави интервјуа со две жени, кои тврдат дека кандидатот на републиканците Доналд Трамп ги сексуално ги малтретирал. Џесика Лидс од Њујорк раскажува што и се случило со Трамп за време на патување со авион пред три децении.

Трамп призна: Бомбардирањето на Србија беше голема грешка!

За Се - 13.10.2016

Контроверзниот кандиидат на републиканската парија за претседател на САД, Доналд Трамп изјави дека бомбардирањето на Србија било голема грешка, и дека ако победи ќе ги зајакне врските на САД со Белград! - Бомбардирањето ан Србите кои беа наши ...

Штабот на Трамп со демант: Написите дека Доналд им се извинил на Србите за бомбардирањето не се точни

Република - 13.10.2016

Кампањата на Трамп го негира текстот во српски Недељник дека републиканскиот кандидат за претседател Доналд Трамп се извинил за одлуката на неговата земја да ја бомбардира Србија за време на мандатот на Бил Клинтон во Белата куќа.

Мишел Обама: Коментарите на Доналд Трамп за жените се „срамни“

Стандард - 13.10.2016

Првата дама на САД Мишел Обама ги оцени вулгарните коментари за жените на кандидатот за претседател Доналд Трамп како „срамни“, пренесува AFP. „Не е важно на која партија припаѓаш: Демократската, Републиканската или си независен, ниедна жена не ...

Две жени тврдат дека Трамп сексуално ги малтретирал

Стандард - 13.10.2016

Њуорк тајмс објави интервјуа со две жени, кои велат дека Доналд Трамп ги допирал на несоодветен начин без нивна дозвола, пренесоа американските медиуми. Џесика Лидс од Њујорк вели дека се сретнала со Трамп за време на патување со авион пред три ...

Трамп: Нападите врз мене се режирани од семејството Клинтон

Фактор - 13.10.2016

Доналд Трамп ги нападна американските медиуми во четвртокот, откако беа објавени сведоштва на неколку жени, дека тој извршил сексуално насилство врз нив, пренесува AФП. - Овие злобни обвиненија против мене за несоодветно однесување со жени се ...

Две жени го обвинија Трамп за сексуално малтретирање

Мета - 13.10.2016

Републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп се соочува со нови обвиненија, овој пат за недолично однесување кон жени, за што за весникот „Њујорк тајмс“ сведочеа две жени. Скандалот доаѓа една недела откако во јавноста се појави ...

ДОНАЛД ТРАМП И СЕ ИЗВИНИ НА СРБИЈА ПОРАДИ БОМБАРДИРАЊЕТО – Тоа беше грешка, Србите се добри луѓе

Репортер - 13.10.2016

Кандидатот за претседател на САД Доналд Трамп јавно во интервју за еден Неделник им се извини на граѓаните на Србија поради бомбардирањето во 1999 година. Морам пред се да ви кажам дека бомбардирањето на Србите, кои беа наши сојузници во двете ...

„Вашингтон Пост“ ја поддржа Хилари Клинтон

Позитив.мк - 13.10.2016

Американскиот магазин „Вашингтон Пост“ ја изрази својата поддршка за кандидатурата на Хилари Клинтон за претседател на САД. Како што наведуваат тие во своето соопштение, причините се однесуваат за нејзината компетентност и алармантното предвидување ...

Флорида- клучна за изборот на новиот американски претседател

МРТ - 13.10.2016

На помалку од еден месец до изборите, Републиканската партија ја откажа поддршката на номинираниот кандидат Доналд Трамп. Поддржувачите на Трамп не се откажуваат и сметаат дека неговиот избор е единствен начин за подобра Америка.

Трамп - гробарот на републиканците?

Фактор - 13.10.2016

Во САД воопшто не е невообичаено да се појават несогласувања меѓу кандидат за претседател и партијата која го подигнала. Поскоро тоа е правило. Обично двете страни се обидуваат да ги намалат разликите меѓу себе - најдоцна кога ќе слегне правот од ...

Трамп: Ако Клинтон победи, ИД ќе ја преземе контролата врз САД

Lider - 13.10.2016

Републиканскиот кандидат за американски претседател Доналд Трамп синоќа изјави дека групата Исламска држава (ИД) ќе ја презеде контролата над САД, доколку неговата противкандидатка од Демократската партија, Хилари Клинтон, биде избрана за ...

Трамп упати извинување до Србите за бомбардирањето

Пулс24 - 13.10.2016

Бизнис-магнатот и кандидат за претседател на САД, Доналд Трамп, јавно му се извини на српскиот народ за бомбардирањето во 1999 година. – Морам, пред сè, да ви кажам дека бомбардирањето на Србите, кои беа наши сојузници во двете светски војни, беше ...

ТРАМП ГО ШОКИРАШЕ СВЕТОТ СО ВИДЕО НА ТВИТЕР: Ова е жената која е силувана од Бил Клинтон !

Маркукуле - 13.10.2016

Без сомнение, републиканскиот кандидат за претседател на САД, Доналд Трамп, ја врати контролата во ” твитер-кампањата”. Тој ги откри на американската јавност злочините и неморалностите на целиот американски естаблишмент.

„Вашингтон пост“ ја поддржа кандидатурата на Хилари Клинтон

Либертас - 13.10.2016

Американскиот весник „Вашингтон пост“ денеска ја изрази својата поддршка за кандидатурата на Хилари Клинтон за претседател на САД, објаснувајќи дека причина за тоа е нејзината компетентност и алармантниот привид од можноста Доналд Трамп да стане шеф ...

Доналд Трамп- гробарот на републиканците

Либертас - 13.10.2016

Американските претседателски кандидати и нивните партии и во минатото биле во судир. Но она што ѝ го прави Доналд Трамп на Републиканската партија не само што е невообичаено, туку може да води и кон нејзин распад, пишува Дојче веле .

Суспендиран новинарот кој го објави видеото со Доналд Трамп

24 Вести - 12.10.2016

Снимка стара 11 години во која Доналд Трамп, кандидат за американски претседател, вулгарно зборува за жената која му се допаѓала, од шоуто „Access Hollywood“ откри дека тоа е нивната поранешна водителка Ненси О'Дел.

Анкета: Клинтон води со осум осто пред Трамп

24 Вести - 12.10.2016

Кандидатот на републиканците за претседателските избори во САД, Доналд Трамп заостанува зад неговата противничка од Демократската партија, Хилари Клинтон со осум отсто, покажуваат резултатите на истражување на јавното мислење, во врска со ...

Трамп ги критикува републиканците кои повеќе не го поддржуваат

Глас на Америка - 12.10.2016

Најновиот развој на нстаните уследи неколку дена по обелоденувањето на видео лента, каде Трамп дава непристојни изјави за жените. Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп кажа дека веројатно подобро ќе му оди без поддршката на, „слабите ...

Трамп заостанува зад Клинтон

Р.С.Европа - 12.10.2016

Американскиот претседател Барак Обама побара од гласачите да ја отфрлат, како што рече, „темната и песимистичка визија“ за Америка што ја претставува републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп.

Обама: Трамп кажува работи кои никој не би ги толерирал ни за работа во локален дуќан

МКД - 12.10.2016

Американскиот претседател Барак Обама изјави дека коментарите за жените снимени во 2005 би требало да го дисквалификуваат републиканскиот претседателски кандидат Донал ТРамп дури и за работа во локален дуќан.

ШАНСА НА ГОДИНАТА: Заработете на претседателските избори во САД

Фокус - 12.10.2016

На 8 Ноември 2016 година ќе се одржат избори за претседател во САД кои можат американскиот, но и светскиот финансиски пазар да го исфрлат од баланс, што може да отвори големи шанси за заработка на доларот и на акциите на американски компании.

ШАНСА НА ГОДИНАТА: Заработете на претседателските избори во САД

+инфо - 12.10.2016

FXLider на сите читатели на Плусинфо им дава бесплатни 50€ за тргување со доларот и акциите на американските компании на светската берза. На 8. ноември 2016 година ќе се одржат избори за претседател во САД кои можат американскиот, но и светскиот ...

Заработете на претседателските избори во САД

Идивиди - 12.10.2016

ШАНСА НА ГОДИНАТА 8. Ноември 2016 година ќе се одржат избори за претседател во САД кои можат американскиот, но и светскиот финансиски пазар да го исфрлат од баланс, што може да отвори големи шанси за заработка на доларот и на акциите на американски ...

Клинтон води со осум осто пред Трамп

+инфо - 12.10.2016

Анкетата на Ројтерс и на институтот Ипсос беше спроведена по втората претседателска дебата во неделата вечерта. Кандидатот на републиканците за претседателските избори во САД, Доналд Трамп заостанува зад неговата противничка од Демократската ...

Доналд Трамп го нараче спикерот Пол Рајан „слаб и неефикасен“ политичар

Идивиди - 12.10.2016

Вашингтон, 12 октомври 2016 (МИА) - Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп го нападна спикерот на Конгресот на САД, републиканецот Пол Рајан, дисквалификувајќи го како „слаб и неефикасен“ политичар.

Клинтон води со осум осто предТрамп

Идивиди - 12.10.2016

Њујорк, 12 октомври 2016 (МИА) - Кандидатот на републиканците за претседателските избори во САД, Доналд Трамп заостанува зад неговата противничка од Демократската партија, Хилари Клинтон со осум отсто, покажуваат резултатите на истражување на ...

За Белата куќа изјавата на Трамп за жените е одвратна

Правдико - 12.10.2016

Белата куќа ја нарече „одвратна“ вулгарната изјава на Доналд Трамп за жените, оценувајќи дека неговото недолично однесување може да се смета за сексуален напад. – Како и другите Американци, претседателот ги смета за одвратни видеоснимката и тие ...

Зеид: Изборот на Трамп за претседател на САД ќе биде опасно за светот

А1 On - 12.10.2016

Доколку републиканскиот кандидат Доналд Трамп биде избран за нов американски претседател тоа ќе биде „опасно од меѓународна гледна точка“, изјави денеска високиот комесар на ОН за бегалци, Зеид Раад ал Хусеин.

Клинтон води со осум осто пред Трамп

А1 On - 12.10.2016

Кандидатот на републиканците за претседателските избори во САД, Доналд Трамп заостанува зад неговата противничка од Демократската партија, Хилари Клинтон со осум отсто, покажуваат резултатите на истражување на јавното мислење, во врска со ...

Зеид: Изборот на Трамп за претседател на САД ќе биде опасно за светот

+инфо - 12.10.2016

Доколку републиканскиот кандидат Доналд Трамп биде избран за нов американски претседател тоа ќе биде „опасно од меѓународна гледна точка“. Доколку републиканскиот кандидат Доналд Трамп биде избран за нов американски претседател тоа ќе биде „опасно ...

Доналд Трамп го нараче спикерот Пол Рајан „слаб и неефикасен“ политичар

А1 On - 12.10.2016

Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп го нападна спикерот на Конгресот на САД, републиканецот Пол Рајан, дисквалификувајќи го како „слаб и неефикасен“ политичар. Острите критики на сметка на Рајан, еден од водечките политичари на ...

Историски смешна монтажа со Трамп и Клинтон

Интересно - 12.10.2016

Доналд Трамп и Хилари Клинтон моментално ја водат кампањата за избор на Претседател на САД... Двајцата понекогаш прават будали од себе, особено Доналд Трамп, кој е познат како агресивен политичар.

Клинтон води со осум осто пред Трамп

Алфа - 12.10.2016

Кандидатот на републиканците за претседателските избори во САД, Доналд Трамп заостанува зад неговата противничка од Демократската партија, Хилари Клинтон со осум отсто, покажуваат резултатите на истражување на јавното мислење, Кандидатот на ...

Клинтон води со осум осто пред Трамп...

Н.Македонија - 12.10.2016

Клинтон води со осум осто пред Трамп Кандидатот на републиканците за претседателските избори во САД Доналд Трамп заостанува зад својата противничка од Демократската партија, Хилари Клинтон со осум отсто, покажуваат резултатите на истражување на ...

САД: Клинтон води со осум отсто пред Трамп

Телеграф - 12.10.2016

Четириесет и пет отсто од испитаниците велат дека ќе гласаат за неа, 37 отсто за Трамп, а 18 проценти изјавуваат дека нема да поддржат ниту еден од нив Кандидатот на републиканците за претседателските избори во САД, Доналд Трамп, заостанува зад ...

Доналд Трамп го нараче спикерот Пол Рајан „слаб и неефикасен“ политичар

Сител - 12.10.2016

Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп го нападна спикерот на Конгресот на САД, републиканецот Пол Рајан, дисквалификувајќи го како „слаб и неефикасен“ политичар. Острите критики на сметка на Рајан, еден од водечките политичари на ...

Клинтон победила и во втората тв-дебата, но не толку уверливо како во првата

Точка - 12.10.2016

Кандидатката на Демократската партија за претседателските избори во САД на 8-ми ноември, Хилари Клинтон, била подобра од републиканскиот ривал Доналд Трамп во втората телевизиска дебата која се одржа во неделата во сојузната држава Невада, но ...

Зеид: Изборот на Трамп за претседател на САД ќе биде опасно за светот

Сител - 12.10.2016

Доколку републиканскиот кандидат Доналд Трамп биде избран за нов американски претседател тоа ќе биде „опасно од меѓународна гледна точка“, изјави денеска високиот комесар на ОН за бегалци, Зеид Раад ал Хусеин.

Клинтон е силувач - поддржувачи на Tрамп го прекинаа говорот на Oбама (видео)

Канал5 - 12.10.2016

Неколкумина поддржувачи на Доналд Трамп го прекинаа говорот на американскиот претседател Барак Обама на митингот во Северна Каролина.. Облечени во маици со натпис „Бил Клинтон е силувач“, тие не му дозволија на Обама да го продолжи говорот во градот ...

Жесток судир на Трамп со републиканските лидери

Канал5 - 12.10.2016

Републиканскиот кандидат за претседателските избори во САД Доналд Трамп синоќа жестоко ги нападна највисоките партиски претставници кои му ја ускратија поддршката, во исто време признавајќи дека не може да постигне резултати ако тие воопшто не го ...

Жени го прекинаа говорот на Обама: Викаа дека Бил Клинтон е силувач! Еве што им одговори

Точка - 12.10.2016

Помала група на луѓе се појави на митингот во Северна Каролина со маички на кои што пишуваше „Бил Клинтон е силувач“. Демонстрантите открија дека сакале да го искажат своето противење на поранешниот претседател Клинтон додека вниманието на ...

За Белата куќа изјавата на Трамп за жените е одвратна

Локално - 12.10.2016

Белата куќа ја нарече „одвратна“ вулгарната изјава на Доналд Трамп за жените, оценувајќи дека неговото недолично однесување може да се смета за сексуален напад. – Како и другите Американци, претседателот ги смета за одвратни видеоснимката и тие ...

Клинтон води со осум осто предТрамп

Локално - 12.10.2016

Кандидатот на републиканците за претседателските избори во САД, Доналд Трамп заостанува зад неговата противничка од Демократската партија, Хилари Клинтон со осум отсто, покажуваат резултатите на истражување на јавното мислење, во врска со ...

Доналд Трамп го нараче спикерот Пол Рајан „слаб и неефикасен“ политичар, а ги нападна и своите нелојални сопартијци

Локално - 12.10.2016

Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп го нападна спикерот на Конгресот на САД, републиканецот Пол Рајан, дисквалификувајќи го како „слаб и неефикасен“ политичар. Острите критики на сметка на Рајан, еден од водечките политичари на ...

ШАНСА НА ГОДИНАТА: Заработете на претседателските избори во САД

Денар - 12.10.2016

8.Ноември 2016 година ќе се одржат избори за претседател во САД кои можат американскиот, но и светскиот финансиски пазар да го исфрлат од баланс, што може да отвори големи шанси за заработка на доларот и на акциите на американски компании.

Водителот Били Буш, жртва на вулгарниот јазик на Доналт Трамп

Република - 12.10.2016

Во снимка од пред 11 години Доналд Трамп вулгарно зборува за жената која му се допаѓала, поранешна водителка на шоуто „Аксес Холивуд“ Ненси О’Дел. Снимката настанала во 2005 година во момент кога Трамп не знаел дека го снимаат.

Суспендиран новинарот кој го објави видеото со Доналд Трамп

Репортер - 12.10.2016

Снимка стара 11 години во која Доналд Трамп, кандидат за американски претседател, вулгарно зборува за жената која му се допаѓала, од шоуто „Access Hollywood“ откри дека тоа е нивната поранешна водителка Ненси О’Дел.

Клинтон води со осум осто пред Трамп

Репортер - 12.10.2016

Кандидатот на републиканците за претседателските избори во САД, Доналд Трамп заостанува зад неговата противничка од Демократската партија, Хилари Клинтон со осум отсто, покажуваат резултатите на истражување на јавното мислење, во врска со ...

Зеид: Изборот на Трамп за претседател на САД ќе биде опасно за светот

Репортер - 12.10.2016

Доколку републиканскиот кандидат Доналд Трамп биде избран за нов американски претседател тоа ќе биде „опасно од меѓународна гледна точка“, изјави денеска високиот комесар на ОН за бегалци, Зеид Раад ал Хусеин.

(ВИДЕО)Доналд Трамп и Хилари Клинтон ја пеат во дует „Time of my life“

Бриф - 12.10.2016

Претседателските кандидати на САД покажаа дека знаат и да пеат. Тие по втората дебата ја испеаја во дует познатата песна од филмот „Валкан танц“ (Dirty dancing), „Time of mу life“ во режија на едно успешно монтирање.

Жени го прекинаа говорот на Обама: Викаа дека Бил Клинтон бил силувач! Еве што им одговори

За Се - 12.10.2016

Помала група на луѓе се појави на митингот во Северна Каролина со маички на кои што пишуваше „Бил Клинтон е силувач“. Демонстрантите открија дека сакале да го искажат своето противење на поранешниот претседател Клинтон додека вниманието на ...

Доналд Трамп веќе заостанува со 8% од Хилари Клинтон

Стандард - 12.10.2016

Вулгарното видео на Доналд Трамп, ќе го запре да ја добие претседателската функција. Овој заклучок го прават социолози по последните анкети во САД. По излегувањето на записот во кој милијардерот зборува навредливо и цинично за жените, тој заостана ...

За Белата куќа изјавата на Трамп за жените е одвратна

Мета - 12.10.2016

Белата куќа ја нарече „одвратна“ вулгарната изјава на Доналд Трамп за жените, оценувајќи дека неговото недолично однесување може да се смета за сексуален напад. – Како и другите Американци, претседателот ги смета за одвратни видеоснимката и тие ...

Функционер на ОН: Трамп ќе биде опасен од меѓународна гледна точка

Стандард - 12.10.2016

Ако кандидатот на републиканците Доналд Трамп биде избран за претседател на САД, тоа ќе биде „опасно од меѓународна гледна точка“, изјави во средата висок функционер на ОН за човекови права, пренесува Reuters.

Клинтон победила и во втората тв-дебата, но не толку уверливо како во првата

Макфакс - 12.10.2016

Кандидатката на Демократската партија за претседателските избори во САД на 8-ми ноември, Хилари Клинтон, била подобра од републиканскиот ривал Доналд Трамп во втората телевизиска дебата која се одржа во неделата во сојузната држава Невада, но ...

Обама ги повика републиканците да престанат да го поддржуваат Трамп

Стандард - 12.10.2016

Американскиот претседател Барак Обама ги повика републиканците да ја повлечат својата поддршка за Доналд Трамп за време на предизборен настан во Северна Каролина. – Имаме ситуација во која овој човек кажува работи кои никој не би ги толерирал, дури ...

Трамп или Клинтон – чие вино е подобро?

Република - 12.10.2016

Одбран тим на стручњаци за вино и сомелиери од САД добија необична задача која дополнително ја подгреа претседателската кампања. Зададената тема за истражување е – кој произведува подобро вино, Трамп или Клинтон.

Агресивна трка за Белата куќа

МРТ - 12.10.2016

Трамп и Клинтон во агресивна трка за Белата куќа. Објавите на Викиликс ја разгоруваат нетрпеливоста меѓу кандидатите кои за последен пат ќе се соочат на 19 октомври... Годинашната претседателска кампања во САД е една од највалканите и најагресивните ...

Лавров: Апсурдно е да се тврди дека се мешаме во изборите во САД

Фактор - 12.10.2016

Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров ги опиша како „апсурдни“ тврдењата дека неговата земја се меша во претседателските избори во САД, соопшти Си-Ен-Ен. - Поласкан сме, се разбира, дека добиваме такво внимание, имајќи предвид дека ...

Како влијае коцкањето на финансиите?

Фактор - 12.10.2016

Индустријата на коцки не може да и донесе подобрување на економијата, и тоа го покажува и гасењето на хотелот/казино на Трамп во Атлантик сити, кој е само еден во низата раеви на источниот брег на САД.

Четвртата власт во САД не го пушта Доналд Трамп во Белата куќа

Фактор - 12.10.2016

Напнатата предизборна кампања во САД оди кон својот крај, американските медиуми традиционално детално расветлуваат секој нивен чекор, при тоа не само што ги информираат гласачите, но и да формираат мислење за нив.

Зголемената поддршка може да и одигра лоша шега на Клинтон

Стандард - 12.10.2016

Штабот на Хилари Клинтон се соочува со нов ризик – ако Доналд Трамп продолжи да заостанува зад неа во анкетите, многумина демократи едноставно може да си останат дома на денот на изборите.

ШАНСА НА ГОДИНАТА: Заработете на претседателските избори во САД

Бизнис Вести - 12.10.2016

8. Ноември 2016 година ќе се одржат избори за претседател во САД кои можат американскиот, но и светскиот финансиски пазар да го исфрлат од баланс, што може да отвори големи шанси за заработка на доларот и на акциите на американски компании.

Клинтон води со осум осто пред Трамп

Канал 77 - 12.10.2016

Кандидатот на републиканците за претседателските избори во САД, Доналд Трамп заостанува зад неговата противничка од Демократската партија, Хилари Клинтон со осум отсто – покажуваат резултатите на истражување на јавното мислење, во врска со ...

Клинтон води со осум осто пред Трамп

Lider - 12.10.2016

Кандидатот на републиканците за претседателските избори во САД, Доналд Трамп заостанува зад неговата противничка од Демократската партија, Хилари Клинтон со осум отсто, покажуваат резултатите на истражување на јавното мислење, во врска со ...

Зеид: Изборот на Трамп за претседател на САД ќе биде опасно за светот

Lider - 12.10.2016

Доколку републиканскиот кандидат Доналд Трамп биде избран за нов американски претседател тоа ќе биде „опасно од меѓународна гледна точка“, изјави денеска високиот комесар на ОН за бегалци, Зеид Раад ал Хусеин.

Доналд Трамп го нараче спикерот Пол Рајан „слаб и неефикасен“ политичар

Lider - 12.10.2016

Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп го нападна спикерот на Конгресот на САД, републиканецот Пол Рајан, дисквалификувајќи го како „слаб и неефикасен“ политичар. Острите критики на сметка на Рајан, еден од водечките политичари на ...

Извесна победа: Хилари Клинтон води со осум осто пред Доналд Трамп

еМагазин - 12.10.2016

Кандидатот на републиканците за претседателските избори во САД, Доналд Трамп заостанува зад неговата противничка од Демократската партија, Хилари Клинтон со осум отсто, покажуваат резултатите на истражување на јавното мислење, во врска со ...

Клинтон води со осум осто пред Трамп

Либертас - 12.10.2016

Кандидатот на републиканците за претседателските избори во САД, Доналд Трамп заостанува зад неговата противничка од Демократската партија, Хилари Клинтон со осум отсто, покажуваат резултатите на истражување на јавното мислење, во врска со ...

Зеид: Изборот на Трамп за претседател на САД ќе биде опасно за светот

Либертас - 12.10.2016

Доколку републиканскиот кандидат Доналд Трамп биде избран за нов американски претседател тоа ќе биде „опасно од меѓународна гледна точка“, изјави денеска високиот комесар на ОН за бегалци, Зеид Раад ал Хусеин.

Клинтон и Трамп ја продолжија кампањата

Глас на Америка - 11.10.2016

Демократката се обрати пред симпатизерите во Детроит, Мичиген, а републиканскиот кандидат е во Ембриџ, Пенсилванија. Демократката Хилари Клинтон и републиканецот Доналд Трамп ги продолжија кампањите, по жестоката втора ТВ-дебата, реакциите по ...

Лидерот на републикаците Рајан веќе нема да го брани Трамп

Нова ТВ - 11.10.2016

Претседателот на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес републиканецот Пол Рајан изјави дека нема да го брани републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп по неговите коментари за жените кои предизвикаа широка осуда во земјата.

Лидерот на републикаците Рајан веќе нема да го брани Трамп

Р.С.Европа - 11.10.2016

Претседателот на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес републиканецот Пол Рајан изјави дека нема да го брани републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп по неговите коменатри за жените кои предизвикаа широка осуда во земјата.

Дуетот на Трамп и Хилари кој сигурно ќе ве насмее!

ЗаЗабава - 11.10.2016

Денес на интернетот се појави видеото кое предизвика воодушевување кај интернет корисниците, а станува збор за "дуетот" на Доналд Трамп и Хилари Клинтон. Имено, во оваа одлично направена монтажа, лутите политички ривали ја изведуваат романтичната ...

Љубовен дует Хилари-Трамп од „Валкан танц“ (ВИДЕО)

МКД - 11.10.2016

Интернетчии не престануваат да се подбиваат со Доналд Трамп и Хилари Клинтон по неделната жестока дебата, а најнов хит е „изведбата“ на песната „The Time of My Life“ од филмот „Валкан танц“.

Во центарот, но на маргините

А1 On - 11.10.2016

Ле Монд дипломатик-Париз Може ли аутсајдер како Доналд Трамп да победи кандидат со искуство и поддршка како Хилари Клинтон? Тоа ќе зависи од гласовите на работничката класа за кои ниту една голема партија не се грижи, освен за време на избори.

Трамп ја губи поддршката од републиканците

Тера - 11.10.2016

Претседателот на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес републиканецот Пол Рајан изјави дека нема да го брани републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп по неговите коменатри за жените кои предизвикаа широка осуда во земјата.

Доналд Трамп и Хилари Клинтон ја пееја во дует „Time of my life“ (ВИДЕО)

+инфо - 11.10.2016

Претседателските кандидати на САД покажаа дека знаат и да пеат. Претседателските кандидати на САД покажаа дека знаат и да пеат. Тие по втората дебата ја испеаја во дует познатата песна од филмот „Валкан танц“ (Dirty dancing), „Time of mу ...

Доналд Трамп и Хилари Клинтон ја пејат „Time of my life“

Panika.be - 11.10.2016

Претседателските кандидати на Америка докажаа дека знаат и да пејат и тоа не било која песна туку познатата песна од филмот „Валкан танц“ (Dirty dancing). Уште да можеа да играат како Патрик Свејзи и Џенифер Греј, ќе беше најдобра претседателска ...

[Видео] Трамп и Клинтон исмеани на социјалните мрежи по втората претседателска дебата

Радио МОФ - 11.10.2016

Социјалните мрежи се преплавени со мемиња и пародични видеа по втората претседателска дебата помеѓу Доналд Трамп и Хилари Клинтон. Од фотографија на која е прикажан раперот Канје Вест како соодветен ривал на Трамп, до видео во кое двајцата кандидати ...

Доналд Трамп и Хилари Клинтон ја пеат во дует „Time of my life“ (ВИДЕО)

+инфо - 11.10.2016

Ова е само една доста успешна монтажа во која е искористено движењето на кандидатите на сцената. Претседателските кандидати на САД покажаа дека знаат и да пеат. Тие по втората дебата ја испеаја во дует познатата песна од филмот „Валкан танц“ (Dirty ...

Републиканскиот челник на Претставничкиот дом се дистанцираше од Трамп

Точка - 11.10.2016

Претседателот на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, Пол Рајан, се одлучи во понеделникот да се дистанцира од кандидатот на неговата Републиканска партија за Белата куќа, Доналд Трамп, и објави дека повеќе нема да го брани од нападите ниту ...

УРНЕБЕСНО ВИДЕО: Доналд Трамп и Хилари Клинтон пеат љубовни песни во дует!

Курир - 11.10.2016

Ова урнебесно видео се појави на сите социјални медиуми и толку е веродостојно, што со задоволство ќе уживате во нивната неверојатна „изведба“. Во екот на кампањата од претседателските избори во САД не престануваат шегите за претседателските ...

УРНЕБЕСНО: Трамп и Хилари пеат љубовни песни во дует! (ВИДЕО)

Телеграф - 11.10.2016

Двајцата кандидати за претседател на САД имаа неверојатна изведба на популарниот хит „Time of my life“ Не престануваат шегите за претседателските кандидати на САД, Доналд Трамп и Хилари Клинтон, по неделната телевизиска дебата меѓу нив двајцата.

Пародијата на дебатата Трамп- Клинтон стана хит на интернет

Сител - 11.10.2016

Путин ја откажа посетата на Париз. Причина се тензиите мегу Русија и Франција во врска со бомбардирањето на Алепо. Белград и порача на Приштина дека нема да и јда даде ТрепЧа. Пародијата на дебатата Трамп- Клинтон стана хит на ...

ФОТО: Надвор од политиката, ќерките на Трамп и Клинтон се пријателки

Курир - 11.10.2016

Едно од најчудните пријателства според многумина во моментов е токму нивното, иако нивните родители се најголемите ривали и се борат за влез во белата куќа, тие немаат никаква причина за да не се дружат надвор од политиката.

Републикански шеф: Не се откажуваме од Трамп, го поддржуваме

Локално - 11.10.2016

” Со извинувања од срце ” кон жените, кандидатот за претседател ставил крај на прашањето Претседателот на националната конференција на Републиканската партија на САД Рајнс Прибс рече дека партијата продолжува да го поддржува својот кандидат за ...

(ФОТО) Мелани без градник во поддршка на Трамп во втората дебата

Локално - 11.10.2016

Мелани Трамп облече прилично храбра креација на брендот Gucci, додека го поддржуваше својот сопруг Доналд за време на дебатата со неговиот противник за претседателската функција Хилари Клинтон.

(ВИДЕО) Шоу! Доналд Трамп и Хилари Клинтон “испеаја” во дует песна од филмот “Валкани танци”

Локално - 11.10.2016

Втората телевизиска претседателска кандидатска дебата во САД меѓу Хилари Клинтон и Доналд Трамп беше определена како една од најнервозните политички судири. Таа, сепак, даде прилики и за голем број на шеги и закачки, кои ги зафатија социјалните ...

Шварценегер нема да гласа за Трамп

Локално - 11.10.2016

Холивудската ѕвезда и поранешен гувернер на Калифорнија од Републиканската партија Арнолд Шварценегер изјави денеска во интервју дека срамниот однос на Доналд Трамп кон жените влијаело на неговата одлука да не го поддржи на изборите, соопштија ...

„Time of my life“ во изведба на Хилари и Трамп (Видео

Република - 11.10.2016

Ова урнебесно видео се појави на сите социјални медиуми и толку е веродостојно, што со задоволство ќе уживате во нивната неверојатна „изведба“.Во екот на кампањата од претседателските избори во САД не престануваат шегите за претседателските ...

УРНЕБЕСНО ВИДЕО: Доналд Трамп и Хилари Клинтон пеат љубовни песни во дует!

Вечер - 11.10.2016

Ова урнебесно видео се појави на сите социјални медиуми и толку е веродостојно, што со задоволство ќе уживате во нивната неверојатна „изведба". Во екот на кампањата од претседателските избори во САД не престануваат шегите за претседателските ...

Трамп се нафрли на републиканскиот претседател на Претставничкиот дом

Макфакс - 11.10.2016

Ден откако претседателот на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, републиканецот Пол Рајан, изјави дека нема да застанува во одбрана на партискиот кандидат на претседателските избори на 8-ми ноември, Доналд Трамп, ниту ќе учествува во ...

УРНЕБЕСНО ВИДЕО: Доналд Трамп и Хилари Клинтон пеат љубовни песни во дует!

Press24 - 11.10.2016

Ова урнебесно видео се појави на сите социјални медиуми и толку е веродостојно, што со задоволство ќе уживате во нивната неверојатна „изведба“. Во екот на кампањата од претседателските избори во САД не престануваат шегите за претседателските ...

Републиканската партија останува зад кандидатурата на Доналд Трамп

Стандард - 11.10.2016

Претседателот на националната конференција на Републиканската партија на САД, Рејнс Прибас рече дека партијата продолжува да го поддржува својот кандидат за претседател Доналд Трамп, и покрај скандалот со неговите вулгарни искази пред години, ...

Републиканскиот челник на Претставничкиот дом се дистанцираше од Трамп

Макфакс - 11.10.2016

Претседателот на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, Пол Рајан, се одлучи во понеделникот да се дистанцира од кандидатот на неговата Републиканска партија за Белата куќа, Доналд Трамп, и објави дека повеќе нема да го брани од нападите ниту ...

Клинтон не сака да го докрајчи Трамп, и одговара да одат на избори

Фактор - 11.10.2016

Хилари Клинтон можеше да го „докрајчи“ Доналд Трамп и во втората претседателска дебата и по настапите во медиумите, но американските аналитичари посочуваат дека таа повеќе би сакала тој да остане кандидат на Републиканската партија бидејќи многу ...

Што би значелa победата на Трамп за американската берза?

Фактор - 11.10.2016

Ако Доналд Трамп победи на претседателските избори во САД во ноември, американските акции ќе поевтинат за околу 8%, елиминирајќи го растот од почетокот на годината. Тоа го прогнозираат од аналитичарската фирма „Macroeconomic Advisers“ кои ...

Трамп: Републиканските лидери ми ја отежнуваат кампањата

Позитив.мк - 11.10.2016

Претседателскиот кандидат Доналд Трамп изјави дека шефот на Претставничкиот дом Пол Рајан, репуликанец со највисока положба во САД, му ја отежнува борбата за Белата куќа. Рајан практично го призна поразот на Трамп и изјави дека повеќе нема да го ...

(ВИДЕО) АМЕРИКАНСКИТЕ МЕДИУМИ: Кампањата на Трамп ја финансираат Руси – А еве и како

Репортер - 11.10.2016

Новинарот на американската телевизија АBC Брајан Рос изнесе на оваа телевизија податоци според ки руските бизнисмени имаат многу поголемо внимание на милијардерот Доналд Трамп, отколку што до тогаш се знаело.Роз зборува за можниот конфликт на ...

Во центарот, но на маргините

Lider - 11.10.2016

Може ли аутсајдер како Доналд Трамп да победи кандидат со искуство и поддршка како Хилари Клинтон? Тоа ќе зависи од гласовите на работничката класа за кои ниту една голема партија не се грижи, освен за време на избори. -„Системот е превртен наглава“.

ШАНСА НА ГОДИНАТА: Заработете на претседателските избори во САД

еМагазин - 11.10.2016

На 8 ноември 2016 година ќе се одржат избори за претседател во САД кои можат американскиот, но и светскиот финансиски пазар да го исфрлат од баланс, што може да отвори големи шанси за заработка на доларот и на акциите на американски компании.

Урнебесна изведба на познат хит од Доналд Трамп и Хилари Клинтон

Пулс24 - 11.10.2016

Ова урнебесно видео се појави на сите социјални медиуми и толку е веродостојно, што со задоволство ќе уживате вонневеројатната „изведба“ на Доналд Трамп и Хилари Клинтон. Во екот на кампањата од претседателските избори во САД не престануваат шегите ...

УРНЕБЕСНО ВИДЕО: Доналд Трамп и Хилари Клинтон пеат љубовни песни во дует!

Lider - 11.10.2016

Ова урнебесно видео се појави на сите социјални медиуми и толку е веродостојно, што со задоволство ќе уживате во нивната неверојатна „изведба“. Во екот на кампањата од претседателските избори во САД не престануваат шегите за претседателските ...

Анкета на „Си-Ен-Ен“: Победа на Клинтон во втората дебата со Трамп

Телма - 10.10.2016

Хилари Клинтон го победи Доналд Трамп во втората дебата на кандидатите за претседател на САД во Сент Луис, Мисури, покажуваат податоците од спроведената анкета на телевизијата „Си-Ен-Ен“. Резултатите покажуваат дека 57 отсто од анкетираните посочиле ...

Втора ТВ дебата Клинтон-Трамп: Разменети тешки обвинувања

24 Вести - 10.10.2016

Републиканскиот кандидат Доналд Трамп, кој викендов предизвик потрес со вулгарните изјави за жените, синоќа, за време на втората дебата, изјави дека станувало збор само за „машки приказни од соблекувалната“ и возврати со жестоки обвиненија на сметка ...

Навреди и остри обвинувања на втората дебата Клинтон - Трамп

Телма - 10.10.2016

Во втората претпоследна јавна дебата во пресрет на претседателските избори во Америка, кандидатите Хилари Клинтон и Доналд Трамп си разменија низа обвинувања и се обидоа да ги оправдаат своите афери.

Анкета: Речиси 40 отсто американски бирачи сакаат Трамп да се повлече од кампањата

24 Вести - 10.10.2016

Речиси 40 насто американски бирачи би сакале Републиканскиот кандидат Доналд Трамп да се повлече од трката за претседател на САД, по објавувањето на контроверзната видео снимка во која вулгарно се обраќа кон жените, покажуваат резултатите од ...

Жестока втора дебата меѓу Клинтон и Трамп

Глас на Америка - 10.10.2016

Меѓусебните напади преминаа во друго ниво откако Трамп изјави дека ќе отпочне федерална истрага против неговиот ривал. Жесток втор ТВ-дуел меѓу претседателските кандидати Хилари Клинтон и Доналд Трамп.

Втора дебата Клинтон – Трамп: Размена на лични навреди

Нова ТВ - 10.10.2016

На Универзитетот Вашингтон во Сент Луис, синоќа по локално врме се одржа втората претседателска дебата на кандидатите за претседател на САД Хилари Клинтон и Доналд Трамп, пред изборите на 8 ноември. Модератори беа ТВ мрежите Си Ен Ен и Еј Би Си.

Клинтон: Русија му помага на Трамп

Р.С.Европа - 10.10.2016

Американскиот демократски претседателски кандидат Хилари Клинтон изјави дека руската влада оркестрирала сајбер напади против американски организации и поединци со цел да му помогне на нејзиниот републикански ривал Доналд Трампда биде избран за ...

Клинтон - Трамп: дебата полна омраза

Deutsche Welle - 10.10.2016

Доналд Трамп Трамп остана „кул“ и по објавувањето на презирачко кон жените видео, Хилари Клинтон не можеше да поентира од него, смета во својот коментар Инес Пол. Во вториот директен ТВ-дуел меѓу двајцата американски претседателски кандидати ...

Втората дебата меѓу Клинтон и Трамп пожестока од првата

Р.С.Европа - 10.10.2016

Американскиот демократски претседателски кандидат Хилари Клинтон и републиканскиот ривал Доналд Трамп се судрија жестоко во втората од трите дебати пред изборите на осми ноември. Трамп вети дека ќе ја стави во затвор Клинтон доколку тој стане ...

Клинтон - Трамп: Разменети тешки обвинувања

Алсат-М - 10.10.2016

Републиканскиот кандидат Доналд Трамп, кој викендов предизвик потрес со вулгарните изјави за жените, синоќа, за време на втората дебата, изјави дека станувало збор само за „машки приказни од соблекувалната“ и возврати со жестоки обвиненија на сметка ...

Претседателска дебата - верзија: рането животно

Deutsche Welle - 10.10.2016

Притиснат до ѕид по скандалот со протеченото видео, Доналд Трамп тргна во контрапад против Хилари Клинтон. Сопствениот сексизам го бранеше со секс-скандалите на Бил Клинтон, нарекувајќи ја Хилари „ѓавол“ Во трка за поддршка, а со сѐ помалку време на ...

Втора дебата Клинтон-Трамп: разменети остри обвинувања (ВИДЕО)

МКД - 10.10.2016

Трамп рече дека ако биде избран, ќе назначи специјален обвинител да спроведе истрага за Хилари Клинтон, бидејќи таа ја загрозила националната безбедност. Кандидатот на републиканците Доналд Трамп, кој овој викенд предизвика вистински потрес со ...

Најдоброто прашање поставено на синоќешната дебата на Трамп и Клинтон (ВИДЕО)

МКД - 10.10.2016

Карл Бекер е човекот што во синоќешната втора претседателска дебата побара од Доналд Трамп и Хилари Клинтон да кажат едно нешто што го почитуваат кај другиот. Токму тоа прашање стана хит на социјалните мрежи поради тоа што внесе трошка позитивност ...

Ова беа најгрдите 90 минути во модерната политичка историја на Америка

МКД - 10.10.2016

Еден ден по втората претседателска дебата меѓу Хилари Клинтон и Доналд Трамп, светските медиуми се прилично поделени во своите заклучоци, но се согласуваат во едно: политичката атмосфера во Америка најверојатно никогаш не била полоша.

Роберт де Ниро со критики за Доналд Трамп

А1 On - 10.10.2016

Американскиот актер Роберт де Ниро упати серија критики до републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп, пишува весникот „Фигаро“. – Доналд Трамп е беден, тој е куче, свиња, дно, актер за во отпад, противречен човек, кој не знае што ...

Анкетата на „Си-Ен-Ен“ покажа дека Клинтон победила во втората дебата со Трамп

А1 On - 10.10.2016

Хилари Клинтон го победи Доналд Трамп во втората дебата на кандидатите за претседател на САД во Сент Луис, Мисури, покажуваат податоците од спроведената анкета на телевизијата „Си-Ен-Ен“. Резултатите покажуваат дека 57 отсто од анкетираните посочиле ...

Трамп најави специјален обвинител за Клинтон и се закани дека ќе ја стави во затвор

Сакам да кажам - 10.10.2016

Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп за време на втората претседателска дебата најави дека ако стане претседател на САД ќе именува специјален обвинител за неговата демократска противкандидатка Хилари Клинтон и ќе ја стави во затвор.

Анкетата на „Си-Ен-Ен“ покажа дека Клинтон победила во втората дебата со Трамп

Идивиди - 10.10.2016

Вашингтон, 10 октомври 2016 (МИА) - Хилари Клинтон го победи Доналд Трамп во втората дебата на кандидатите за претседател на САД во Сент Луис, Мисури, покажуваат податоците од спроведената анкета на телевизијата „Си-Ен-Ен“.

Клинтон – Трамп: Разменети тешки обвинувања

А1 On - 10.10.2016

Републиканскиот кандидат Доналд Трамп, кој викендов предизвик потрес со вулгарните изјави за жените, синоќа, за време на втората дебата, изјави дека станувало збор само за „машки приказни од соблекувалната“ и возврати со жестоки обвиненија на сметка ...

Клинтон – Трамп: разменети тешки обвинувања

ТВ21 - 10.10.2016

Републиканскиот кандидат Доналд Трамп, кој викендов предизвик потрес со вулгарните изјави за жените, синоќа, за време на втората дебата, изјави дека станувало збор само за „машки приказни од соблекувалната“ и возврати со жестоки обвиненија на сметка ...

Трамп ги искористи тврдењата за сексуална злоупотреба на бил Клинтон да ја нападне Хилари

Сакам да кажам - 10.10.2016

Доналд Трамп ги бранеше неговите непристојни замерки за жените со жесток напад против Хилари Клинтон и нејзиниот сопруг за време на втората од трите претседателски дебати во САД. Републиканскиот кандидат негираше дека некогаш сексуално нападнал ...

Анкета: Речиси 40 отсто бирачи сакаат Трамп да се повлече од кампањата

+инфо - 10.10.2016

Анкетата покажува и дека демократскиот кандидат Хилари Клинтон е најпопуларна, со поддршка од 42 отсто избирачи. Речиси 40 проценти американски бирачи би сакале Републиканскиот кандидат Доналд Трамп да се повлече од трката за претседател на САД, по ...

Клинтон - Трамп: Разменети тешки обвинувања

+инфо - 10.10.2016

Соочувањето се одржа на Универзитетот Вашингтон во Сент Луис, а модератори беа новинари од Си-Ен-Ен и Еј-Би-Си, пренесува Танјуг. Републиканскиот кандидат Доналд Трамп, кој викендов предизвик потрес со вулгарните изјави за жените, синоќа, за време ...

Анкета: Речиси 40% бирачи сакаат Трамп да се повлече од кампањата

А1 On - 10.10.2016

Речиси 40 проценти американски бирачи би сакале Републиканскиот кандидат Доналд Трамп да се повлече од трката за претседател на САД, по објавувањето на контраверзната видео снимка во која вулгарно се обраќа кон жените, покажуваат резултатите од ...

По тешките обвинувања меѓу Трамп и Клинтон на нивната втора дебата – демократката одново победник

Капитал - 10.10.2016

Републиканскиот кандидат Доналд Трамп во вчерашното, второ претседателско соочување со ривалката Хилари Клинтон, се обиде да ги намали последиците од вистинскиот потрес што го направија објавените снимки со негови вулгарни изјави за жените, така што ...

Да се прашува Трамп, Клинтон би била во затвор

Кајгана - 10.10.2016

Во втората јавна дебата пред претседателските избори во САД кандидатите Хилари Клинтон и Доналд Трамп разменија низа обвинувања и се обидоа да ги оправдаат своите афери. Трамп во ТВ дебатата беше принуден повторно да ги коментира снимките на кои се ...

Обама: Трамп ги навредува луѓето бидејќи е несигурен

+инфо - 10.10.2016

Американскиот претседател истакна дека неговата реторика е многу вознемирувачка. Американскиот претседател Барак Обама вчера оцени дека републиканскиот кандидат Доналд Трамп ги навредува луѓето бидејќи е несигурен.

Роберт Де Ниро сака да му ја учука на Доналд Трамп

Panika.be - 10.10.2016

Светски познатиот актер Роберт Де Ниро нема баш позитивни мислења за претседателскиот кандидат Доналд Трамп и тие мислења ги искажува во лично обраќање до него и до гласачите. Роберт му е толку лут на Трамп што во еден момент дури вика „како би му ...

Која е жената поради која Америка го нападна Доналд Трамп ФОТО+ВИДЕО

+инфо - 10.10.2016

Трамп на снимката од 2005 година води разговор со Били Буш, тогашен водител на „Access Hollywood“. Откако во јавноста протече снимката стара 11 години во која Доналд Трамп, кандидат за американски претседател, вулгарно зборува за жената која му се ...

Закани за „фрлање во затвор“ и турбулентна агресивност на Трамп

Тера - 10.10.2016

Доналд Трамп ја сведе декадентната кампања до еден мотив за време на претседателската дебата вечерта во неделата : омраза кон Хилари и Бил Клинтон, пишува The New York Times во анализа за дебатата.

Кастро: Хилари Клинтон го дискредитираше Трамп во првата дебата

А1 On - 10.10.2016

Поранешниот кубански лидер Фидел Кастро оцени дека кандидатот на демократите на претседателските избори во САД Хилари Клинтон го дискредитирала ривалот од Републиканската партија Доналд Трамп во првата дебата, пред две недели.

И Шварценегер му го сврте грбот на Трамп

+инфо - 10.10.2016

Денеска е единствено важно, а пораката ја упатувам до сите Американци, да направиме избор за нашата земја, а не за нашата партија, изјавил актерот По објавувањето на снимката со вулгарности на сметка на жените, Трамп се повеќе ја губи поддршката и ...

Обама: Трамп ги навредува луѓето бидејќи е несигурен

А1 On - 10.10.2016

Американскиот претседател Барак Обама вчера оцени дека републиканскиот кандидат Доналд Трамп ги навредува луѓето бидејќи е несигурен. Без да го изговори името на Трамп, Обама рече дека постои причина поради која за време на претседателската кампања ...

Дебата: Трамп се закануваше со специјален обвинител на Клинтон

Радио МОФ - 10.10.2016

Секс, лаги и видеоленти. Жестоки обвинувања, напната атмосфера и неколку скандалозни моменти ја одбележаа втората дебата на кандидатите за претседател на Соединетите Американски Држави, Хилари Клинтон и Доналд Трамп .

Клуч на врата на казиното „Трамп Таџ Махал“

+инфо - 10.10.2016

Кога беше отворено, Доналд Трамп казиното го нарече осмото светско чудо По 26 години работа, казиното во Атлантик Сити денеска ги затвора вратите, соочен со најдолготрајниот штрајк во повеќедецениската историја на коцкарници во овој американски град.

(Видео) Тешки обвинувања на втората дебата меѓу Клинтон и Трамп

Правдико - 10.10.2016

Хилари Клинтон го победи Доналд Трамп во втората дебата на кандидатите за претседател на САД во Сент Луис, Мисури, покажуваат податоците од спроведената анкета на телевизијата Си-Ен-Ен. Резултатите покажуваат дека 57 отсто од анкетираните посочиле ...

Како Доналд Трамп и го спушти на Хилари Клинтон

Panika.be - 10.10.2016

Препирките помеѓу претседателските кандидати на Америка не престануваат. За време на дебатата се брецкаа на најразлични теми, но едно спуштање на Доналд Трамп стана хит на социјалните мрежи. You knew it was coming.

Меланија Трамп со розовата кошула му зададе уште еден удар на сопругот во кампањата

+инфо - 10.10.2016

Се би било добро ако блузата, поради начинот на врзувањето во оригинал не се вика "Pussy-bow silk crepe de chin shirt". Во целата врева околу недоличните зборови на Доналд Трамп за жените, кои се раскажуваат со денови, дополнителен проблем зададе ...

Шанса на годината: Заработете на претседателските избори во САД

Точка - 10.10.2016

8-ми ноември 2016 година ќе се одржат избори за претседател во САД кои можат американскиот, но и светскиот финансиски пазар да го исфрлат од баланс, што може да отвори големи шанси за заработка на доларот и на акциите на американски компании.

(Обновено) Тешки обвинувања на втората дебата меѓу Клинтон и Трамп...

Н.Македонија - 10.10.2016

(Обновено) Тешки обвинувања на втората дебата меѓу Клинтон и Трамп Хилари Клинтон го победи Доналд Трамп во втората дебата на кандидатите за претседател на САД во Сент Луис, Мисури, покажуваат податоците од спроведената анкета на телевизијата ...

Анкетата на „Си-Ен-Ен“ покажа дека Клинтон победила во втората дебата со Трамп

Сител - 10.10.2016

Хилари Клинтон го победи Доналд Трамп во втората дебата на кандидатите за претседател на САД во Сент Луис, Мисури, покажуваат податоците од спроведената анкета на телевизијата „Си-Ен-Ен“. Резултатите покажуваат дека 57 отсто од анкетираните посочиле ...

Клинтон - Трамп: Разменети тешки обвинувања

Сител - 10.10.2016

Републиканскиот кандидат Доналд Трамп, кој викендов предизвик потрес со вулгарните изјави за жените, синоќа, за време на втората дебата, изјави дека станувало збор само за „машки приказни од соблекувалната“ и возврати со жестоки обвиненија на сметка ...

Клинтон - Трамп: Разменети тешки обвинувања

Алфа - 10.10.2016

Републиканскиот кандидат Доналд Трамп, кој викендов предизвик потрес со вулгарните изјави за жените, синоќа, за време на втората дебата, изјави дека станувало збор само за „машки приказни од соблекувалната“ и возврати со жестоки обвиненија на сметка ...

Клинтон го победила Трамп во втората дебата - Анкета на „Си-Ен-Ен“

Вест - 10.10.2016

Хилари Клинтон го победи Доналд Трамп во втората дебата на кандидатите за претседател на САД во Сент Луис, Мисури, покажуваат податоците од спроведената анкета на телевизијата „Си-Ен-Ен“. Резултатите покажуваат дека 57 отсто од анкетираните посочиле ...

Сексуалната агресија на Трамп и Клинтон главната тема на втората дебата на претседателските кандидати во САД

Вест - 10.10.2016

Републиканскиот кандидат Доналд Трамп, кој викендов предизвик потрес со вулгарните изјави за жените, синоќа, за време на втората дебата, изјави дека станувало збор само за „машки приказни од соблекувалната“ и возврати со жестоки обвиненија на сметка ...

Анкетата на „Си-Ен-Ен“ покажала дека Клинтон е пред Трамп

Точка - 10.10.2016

Хилари Клинтон го победи Доналд Трамп во втората дебата на кандидатите за претседател на САД во Сент Луис, Мисури, покажуваат податоците од спроведената анкета на телевизијата „Си-Ен-Ен“. Резултатите покажуваат дека 57 отсто од анкетираните посочиле ...

Трамп за секс скандалите: Бил Клинтон имаше акција, јас празна реторика

Канал5 - 10.10.2016

Хилари Клинтон и Доналд Трамп синоќа се соочија на втората дебата, оценета за една од најжестоките во историјата на претседателските ТВ дуели. Соочен со најновиот скандал со сексистичкото видео на кое ги потценува жените, републиканскиот кандидат ...

Анкета: Речиси 40 отсто бирачи сакаат Трамп да се повлече од кампањата

Алфа - 10.10.2016

Речиси 40 проценти американски бирачи би сакале Републиканскиот кандидат Доналд Трамп да се повлече од трката за претседател на САД, по објавувањето на контраверзната видео снимка во која вулгарно се обраќа кон жените, покажуваат резултатите од анке ...

Навреди на дебатата, Трамп ја нападнал политиката на демократите: Русија е таа која ги убива џихадистите!

Точка - 10.10.2016

На прашањето за воздушните напади во Сирија, кандидатката за претседател на САД, Хилари Клинтон ја фрлила вината на владата на Сирија и Русија, обвинувајќи ја Москва дека "воопшто не обрнува внимание на Исламската држава", а републиканскиот кандидат ...

Анкета: Речиси 40 отсто бирачи сакаат Трамп да се повлече од кампањата

Сител - 10.10.2016

Речиси 40 проценти американски бирачи би сакале Републиканскиот кандидат Доналд Трамп да се повлече од трката за претседател на САД, по објавувањето на контраверзната видео снимка во која вулгарно се обраќа кон жените, покажуваат резултатите од ...

Обама: Трамп ги навредува луѓето бидејќи е несигурен

Сител - 10.10.2016

Американскиот претседател Барак Обама вчера оцени дека републиканскиот кандидат Доналд Трамп ги навредува луѓето бидејќи е несигурен. Без да го изговори името на Трамп, Обама рече дека постои причина поради која за време на претседателската кампања ...

ВИДЕО: Го постави последното прашање на дебата меѓу Трамп и Хилари и стана интернет сензација

Курир - 10.10.2016

Карл Бекер е човекот кој во втората претседателска дебата во САД им го постави последното прашање од публиката на Хилари Клинтон и на Доналд Трмап. Неговото прашање беше молба да наведат по една позитивна особина еден за друг.

Трамп vs. Клинтон: Во центарот, но на маргините

365 - 10.10.2016

Може ли аутсајдер како Доналд Трамп да победи кандидат со искуство и поддршка како Хилари Клинтон? Тоа ќе зависи од гласовите на работничката класа за кои ниту една голема партија не се грижи, освен за време на избори. -„Системот е превртен наглава“.

Трамп се закани дека ако стане претседател ќе ја стави во затвор Хилари Клинтон

Алфа - 10.10.2016

Жестоки обвинувања, скандалозни моменти и напната атмосфера ја одбележаа втората дебата меѓу Хилари Клинтон и Доналд Трамп. На почетокот претседателските кандидати не се ракуваа како што е вообичаено, а соочувањето набрзо се претвори во војна на ...

Жесток дуел на Клинтон и Трамп!

Канал5 - 10.10.2016

„Добро е што Доналд Трамп не е задолжен за спроведување на законите во нашата земја“ - вели Хилари Клинтон. „Затоа што ти би била во затвор“ одговара Доналд Трамп. Со доближувањето на денот на изборите, се вжешти реториката меѓу претседателксите ...

Дали е возможно? Меланија Трамп избра парче облека поради кое се чини дека интернет мрежата "врие"!

Точка - 10.10.2016

Целата планета овие денови на големо зборува за изјавата на Доналд Трамп дека тој "слободно може да ја фати својата сопруга за интимните делови"... А таа, веројатно сосема случајно, го довела и во нова неволја.

ФОТО: Меланија без градник во поддршка на Трамп

Курир - 10.10.2016

Меланија Трамп сопругата на Доналд Трамп вчеравечер за време на втората дебата во пресрет на претседателските избори во ноември во САД се појави во комбинација доста впечатлива која ги запали социјалните мрежи.

Трамп до Клинтон: Ако победам ќе одиш во затвор

Сител - 10.10.2016

Клинтон и Трамп остри и директни во втората дебата. Имаше лични навреди и дискредитации. Публиката и овојпат беше задоволна. Во Лајпциг фатен 22- годишен Сириец кој планирал напади на германските аеродроми.

И Foreign Policy ја подржа Хилари Клинтон

Точка - 10.10.2016

Едно од водечките американски списанија за надворешна политика Foreign Policy (FP) првпат во својата историја поддржува некој од кандидатите за Белата куќа, отворено ставајќи се на страната на кандидатката на Демократската партија, Хилари Клинтон, ...

The Huffington Post: Доналд Трамп и Хилари Клинтон конечно беа прашани за нивните позиции во областа на енергетиката

Локално - 10.10.2016

Кандидатите за претседател на Соединетите Американски Држави Доналд Трамп и Хилари Клинтон конечно добија шанса да си ги измерат силите со еден од најголемите проблеми, кој досега беше избегнато во дебатите – енергетиката, пишува весникот The ...

Втората дебата Клинтон-Трамп премина во грди лични напади

Локално - 10.10.2016

Исклучително жестокa, посветенa на лични напади, наместо на политика, доказ дека Доналд Трамп нема поим од проблемите за кои се зборува – така главните американски медиуми ја опишуваат втората претседателски дебата меѓу кандидатите на ...

(ВИДЕО) Анкетата на „Си-Ен-Ен“ покажа дека Клинтон победила во втората дебата со Трамп

Локално - 10.10.2016

Хилари Клинтон го победи Доналд Трамп во втората дебата на кандидатите за претседател на САД во Сент Луис, Мисури, покажуваат податоците од спроведената анкета на телевизијата „Си-Ен-Ен“. Резултатите покажуваат дека 57 отсто од анкетираните посочиле ...

ШАНСА НА ГОДИНАТА: Заработете на претседателските избори во САД

Црнобело - 10.10.2016

8. Ноември 2016 година ќе се одржат избори за претседател во САД кои можат американскиот, но и светскиот финансиски пазар да го исфрлат од баланс, што може да отвори големи шанси за заработка на доларот и на акциите на американски компании.

Клинтон – Трамп: Разменети тешки обвинувања

Локално - 10.10.2016

Републиканскиот кандидат Доналд Трамп, кој викендов предизвик потрес со вулгарните изјави за жените, синоќа, за време на втората дебата, изјави дека станувало збор само за „машки приказни од соблекувалната“ и возврати со жестоки обвиненија на сметка ...

Доналд Трамп призна дека ги користел даночни дупки на САД

Локално - 10.10.2016

Кандидатот за претседател на републиканците Доналд Трамп призна дека ги искористил даночните дупки, за да се избегне плаќање на федералниот данок на доход, пишува весникот The Independent.

Нина Хрушчов: Помеѓу Русија и САД има многу повеќе заедничко отколку што сите би сакале да признаеме

Локално - 10.10.2016

Слабостите на руската внатрешна политика се манифестираат и во политиката на Доналд Трамп. И во двете страни на највлијателните личности не им достигнува храброст да се изнаплкаат и да стават крај на ова безумие.

Во центарот, но на маргините

Локално - 10.10.2016

Ле Монд дипломатик-Париз Може ли аутсајдер како Доналд Трамп да победи кандидат со искуство и поддршка како Хилари Клинтон? Тоа ќе зависи од гласовите на работничката класа за кои ниту една голема партија не се грижи, освен за време на избори.

Обама: Трамп ги навредува луѓето бидејќи е несигурен

Локално - 10.10.2016

Американскиот претседател Барак Обама вчера оцени дека републиканскиот кандидат Доналд Трамп ги навредува луѓето бидејќи е несигурен. Без да го изговори името на Трамп, Обама рече дека постои причина поради која за време на претседателската кампања ...

(ВИДЕО) Мувата која ја “прекрсти” Хилари во Гом.олари !

Локално - 10.10.2016

Една од главните теми од втората телевизиска дебата меѓу Хилари Клинтон и Доналд Трамп дискутирана во социјалните мрежи Twitter и Facebook, неочекувано стана мува, закачена на левата веѓа на Клинтон.

ШАНСА НА ГОДИНАТА: Заработете на претседателските избори во САД

Фактор - 10.10.2016

8. Ноември 2016 година ќе се одржат избори за претседател во САД кои можат американскиот, но и светскиот финансиски пазар да го исфрлат од баланс, што може да отвори големи шанси за заработка на доларот и на акциите на американски компании.

Анкетата на Си-Ен-Ен покажала дека Клинтон е пред Трамп

Нетпрес - 10.10.2016

Резултатите покажуваат дека 57 отсто од анкетираните посочиле дека кандидатката на демократите е победник, додека 34 проценти гласале за Трамп. Анкетата нема општонационален карактер, а во неа преовладувале приврзаници на Демократската партија, ...

Си-Ен-Ен: Хилари Клинтон победи и во вторaта дебата со Трамп

Стандард - 10.10.2016

Хилари Клинтон го победи Доналд Трамп и во втората претседателска дебата во Сент Луис, Мисури, според анкетата на телевизија Си-Ен-Ен.. Резултатите покажуваат дека 57 отсто од испитаниците ја посочиле кандидатката на демократите за победник; 34 ...

Американските и ЕУ политичари се потапоглави од македонските

Нетпрес - 10.10.2016

Тајната на близу тримилениумското македонско опстојуване е од една страна во во цврстиот идентитет на македонскиот народ, а од друга – во фактот дека странските непријатели на Македонија биле потапоглави од македонските лидери.

Остра дебата меѓу Трамп и Клинтон

Мета - 10.10.2016

Втората, претпоследна дебата во пресрет на претседателските избори во САД, меѓу Хилари Клинтон и Доналд Трамп се одржа синоќа во Сент Луис. Дебатата почна со провокација и продолжи во тој тон.

Како Бил Клинтон ги прифати обвинувањата дека силувал 5 жени (ВИДЕО)

Стандард - 10.10.2016

По нов секс-скандал ќе се запамети втората дебата меѓу кандидатите за претседател на САД, Хилари Клинтон и Доналд Трамп. Во центарот неочекувано падна поранешниот претседател и сопруг на Хилари – Бил Клинтон, кој се најде речиси рамо до рамо со ...

Да се прашува Трамп, Клинтон би била во затвор

Макфакс - 10.10.2016

Во втората јавна дебата пред претседателските избори во САД кандидатите Хилари Клинтон и Доналд Трамп разменија низа обвинувања и се обидоа да ги оправдаат своите афери. Трамп во ТВ дебатата беше приморан повторно да ги коментира снимките на кои се ...

Втора дебата, ноќта по снимките на Трамп

Оff.net - 10.10.2016

Пред почетокот на викендот распоредот во претседателската трка во САД беше: во првата дебата победи Хилари ама не многу, а Трамп изгуби, ама не многу. Плус добар дел беа изненадени од одличниот настап на Пенс, изборот за потпретседател на Трамп, во ...

ВТОРА ДЕБАТА ВО САД: Закани за „фрлање во затвор“ и турбулентна агресивност на Трамп

Фактор - 10.10.2016

Доналд Трамп ја сведе декадентната кампања до еден мотив за време на претседателската дебата вечерта во неделата : омраза кон Хилари и Бил Клинтон, пишува The New York Times во анализа за дебатата.

Тешки обвиненија на втората дебата Клинтон-Трамп

МРТ - 10.10.2016

Тешки обвиненија на втората дебата Клинтон- Трамп точно еден месец пред претседателските избори во Америка. Соочувањето се одржа на универзитетот Вашингтон во Сент Луис. На почетокот не се ракуваа, но на крајот претседателските кандидати сепак си ...

Анкетата на „Си-Ен-Ен“ покажа дека Клинтон победила во втората дебата со Трамп

Репортер - 10.10.2016

Хилари Клинтон го победи Доналд Трамп во втората дебата на кандидатите за претседател на САД во Сент Луис, Мисури, покажуваат податоците од спроведената анкета на телевизијата „Си-Ен-Ен“. Резултатите покажуваат дека 57 отсто од анкетираните посочиле ...

Речиси 40% од бирачите сакаат Трамп да се повлече од кампањата

Репортер - 10.10.2016

Речиси 40 проценти американски бирачи би сакале Републиканскиот кандидат Доналд Трамп да се повлече од трката за претседател на САД, по објавувањето на контраверзната видео снимка во која вулгарно се обраќа кон жените, покажуваат резултатите од ...

Го постави последното прашање на дебатата меѓу Трамп и Хилари и стана хит на интернет (Видео)

Република - 10.10.2016

Карл Бекер е човекот кој во втората претседателска дебата во САД им го постави последното прашање од публиката на Хилари Клинтон и на Доналд Трмап и ги замоли да наведат по една позитивна особина еден за друг.

Кастро: Хилари Клинтон го дискредитираше Трамп во првата дебата

Вечер - 10.10.2016

Поранешниот кубански лидер Фидел Кастро оцени дека кандидатот на демократите на претседателските избори во САД Хилари Клинтон го дискредитирала ривалот од Републиканската партија Доналд Трамп во првата дебата, пред две недели.

Тешки обвиненија на втората дебата Клинтон-Трамп

Вечер - 10.10.2016

Тешки обвиненија на втората дебата Клинтон- Трамп точно еден месец пред претседателските избори во Америка. Соочувањето се одржа на универзитетот Вашингтон во Сент Луис. На почетокот не се ракуваа, но на крајот претседателските кандидати сепак си ...

Омраза, презир, одвратност

Стандард - 10.10.2016

Во овој дуел содржинските спорови беа дури помалку отколку во првиот. Тоа беше буквална психо-војна. Како ќе реагира Доналд Трамп на новото видео кое го разобличува како мачо, кој ги презира жените? И што ќе направи Хилари Клинтон, ако нејзиниот ...

Како републиканците можат да го сменат Трамп, дури и ако тој не сака

Оff.net - 10.10.2016

Како што почна да зема на сила тазе објавената снимка со фалењето на Трамп околу жените, така републиканскиот кандидат одржа прес-конференција каде на своите поддржувачи, а и на сè останато, им порача "никогаш нема да се откажам од трката за ...

Дали САД и Русија се послични отколку што ние би сакале?

Фактор - 10.10.2016

Слабостите на руската внатрешна политика се манифестираат и во политиката на Доналд Трамп. И во двете земји, на највлијателните личности не им стигнува храброст да се одважат и да стават крај на ова безумие.

Шефицата на кампањата на Доналд Трамп може да го напушти по скандалите

Фактор - 10.10.2016

Келиен Конвеј која направи чуда од претседателската кампања на Доналд Трамп посочи дека ќе биде со него до самиот крај иако тој има горчлив вкус, но порача дека може да го напушти кандидатот доколку дојде до непредвидена семејна итност.

ВИДЕО: Клинтон и Трамп го добија најтешкото прашање на крајот на дебатата

Press24 - 10.10.2016

Карл Бекер е човекот кој во втората претседателска дебата во САД им го постави последното прашање од публиката на Хилари Клинтон и на Доналд Трамп. Неговото прашање беше молба да наведат по една позитивна особина еден за друг.

ВИДЕО: Го постави последното прашање на дебата меѓу Трамп и Хилари и стана интернет сензација

МК News - 10.10.2016

Карл Бекер е човекот кој во втората претседателска дебата во САД им го постави последното прашање од публиката на Хилари Клинтон и на Доналд Трмап. Неговото прашање беше молба да наведат по една позитивна особина еден за друг.

Што добија а што загубија Трамп и Клинтон по втората дебата?

Фактор - 10.10.2016

Доналд Трамп ги активираше своите обожаватели, но најверојатно ќе ги одврати несигурните гласачи; Хилари Клинтон повторно демонстрира дека е покомпетентна од него, но пропушти шанса да нанесе тежок удар на неговата кампања.

ВИДЕО: Им ја украде славата на Трамп и Клинтон – ова е човекот за кој сите зборуваат

За Се - 10.10.2016

Човекот што ја одбележа втората дебата меѓу Хилари Клинтон и Доналд Трамп е Карл Бекер. тој им го постави последното прашање од публиката и ги замоли да наведат по една позитивна особина еден за друг.

Обама: Трамп ги навредува луѓето бидејќи е несигурен

Репортер - 10.10.2016

Американскиот претседател Барак Обама вчера оцени дека републиканскиот кандидат Доналд Трамп ги навредува луѓето бидејќи е несигурен. Без да го изговори името на Трамп, Обама рече дека постои причина поради која за време на претседателската кампања ...

Кастро: Хилари Клинтон го дискредитираше Трамп во првата дебата

Репортер - 10.10.2016

Поранешниот кубански лидер Фидел Кастро оцени дека кандидатот на демократите на претседателските избори во САД Хилари Клинтон го дискредитирала ривалот од Републиканската партија Доналд Трамп во првата дебата, пред две недели.

Што добија, а што загубија Хилари и Трпам по синоќашната дебата

Република - 10.10.2016

Доналд Трамп ги активираше своите обожаватели, но најверојатно ќе ги одврати несигурните гласачи; Хилари Клинтон повторно демонстрира дека е покомпетентна од него, но пропушти шанса да нанесе тежок удар на неговата кампања.

Се затвара казиното „Трамп Таџ Махал“

Позитив.мк - 10.10.2016

После 26 години работа, казиното „Трамп Таџ Махал“ во Атлантик Сити денес се затвори. Казиното кое го отвори Доналд Трамп нарекувајќи го осмото светско чудо беше соочен со најдолготраен штрајк во 38-годишната историја на коцкарницата Атлантик Сити.

Сите зборуваат за кошулата на Меланија Трамп

Република - 10.10.2016

Целата планета деновите зборува за изјавата на Доналд Трамп дека „тој слободно може да ги фати жените за интимните делови (pussy) “, а неговата сопруга веројатно случајно, го довела во уште нови неволји.

Претседателот на Претставничкиот дом се дистанцира од Трамп

Стандард - 10.10.2016

Претседателот на Претставничкиот дом, Пол Рајан објавил дека се дистанцира од републиканскиот кандидат за претседател Доналд Трамп во позадина на кризата во кампањата на милијардерот по истечените снимки со навреди кон жените, пренесува Ројтерс, ...

Мувата која слета на окото на Хилари Клинтон доби профил на твитер

Република - 10.10.2016

За време на дебатата меѓу Хилари Клинтон и Доналд Трамп на лицето на кандидатката на демократите слета мува, што подоцна стана една од главните теми на социјалните мрежи, јавија денеска американските медиуми.

Бил ме силуваше, а Хилари ми се закануваше

Република - 10.10.2016

Републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп организираше конференција, отворена за јавност на која глави гости биле четири наводни жртви на сексуален напад од страна на поранешниот претседател Бил Клинтон.

Анкетата на „Си-Ен-Ен“ покажа дека Клинтон победила во втората дебата со Трамп

Lider - 10.10.2016

Хилари Клинтон го победи Доналд Трамп во втората дебата на кандидатите за претседател на САД во Сент Луис, Мисури, покажуваат податоците од спроведената анкета на телевизијата „Си-Ен-Ен“. Резултатите покажуваат дека 57 отсто од анкетираните посочиле ...

Клинтон – Трамп: Разменети тешки обвинувања

Lider - 10.10.2016

Републиканскиот кандидат Доналд Трамп, кој викендов предизвик потрес со вулгарните изјави за жените, синоќа, за време на втората дебата, изјави дека станувало збор само за „машки приказни од соблекувалната“ и возврати со жестоки обвиненија на сметка ...

Анкета: Речиси 40 отсто бирачи сакаат Трамп да се повлече од кампањата

Lider - 10.10.2016

Речиси 40 проценти американски бирачи би сакале Републиканскиот кандидат Доналд Трамп да се повлече од трката за претседател на САД, по објавувањето на контраверзната видео снимка во која вулгарно се обраќа кон жените, покажуваат резултатите од ...

Клинтон – Трамп: Разменети тешки обвинувања

Канал 77 - 10.10.2016

Републиканскиот кандидат Доналд Трамп, кој викендов предизвика „потрес“ со вулгарните изјави за жените, синоќа, за време на втората дебата, изјави дека станувало збор само за „машки приказни од соблекувалната“ и возврати со жестоки обвиненија на ...

Анкетата на „Си-Ен-Ен“ покажа дека Клинтон победила во втората дебата со Трамп

Канал 77 - 10.10.2016

Хилари Клинтон го победи Доналд Трамп во втората дебата на кандидатите за претседател на САД во Сент Луис, Мисури – покажуваат податоците од спроведената анкета на телевизијата „Си-Ен-Ен“.

Прашање кое ги воодушеви Американците: Што Доналд и Хилари имаат да кажат убаво еден за друг?

Пулс24 - 10.10.2016

Карл Бекер во втората претседателска дебата ги праша Доналд Трамп и Хилари Клинтон да кажат една позитивна работа која ја почитуваат еден кај друг. Токму тоа прашање на социјалните мрежи беше пофалено, бидејќи внесе грам позитивност во борбената ...

Кастро: Хилари Клинтон го дискредитираше Трамп во првата дебата

Lider - 10.10.2016

Поранешниот кубански лидер Фидел Кастро оцени дека кандидатот на демократите на претседателските избори во САД Хилари Клинтон го дискредитирала ривалот од Републиканската партија Доналд Трамп во првата дебата, пред две недели.

Анкетата на „Си-Ен-Ен“ покажа дека Клинтон победила во втората дебата со Трамп

Либертас - 10.10.2016

Хилари Клинтон го победи Доналд Трамп во втората дебата на кандидатите за претседател на САД во Сент Луис, Мисури, покажуваат податоците од спроведената анкета на телевизијата „Си-Ен-Ен“. Резултатите покажуваат дека 57 отсто од анкетираните посочиле ...

Клинтон – Трамп: Разменети тешки обвинувања

Либертас - 10.10.2016

Републиканскиот кандидат Доналд Трамп, кој викендов предизвик потрес со вулгарните изјави за жените, синоќа, за време на втората дебата, изјави дека станувало збор само за „машки приказни од соблекувалната“ и возврати со жестоки обвиненија на сметка ...

Кастро: Хилари Клинтон го дискредитираше Трамп во првата дебата

Либертас - 10.10.2016

Поранешниот кубански лидер Фидел Кастро оцени дека кандидатот на демократите на претседателските избори во САД Хилари Клинтон го дискредитирала ривалот од Републиканската партија Доналд Трамп во првата дебата, пред две недели.

Обама: Трамп ги навредува луѓето бидејќи е несигурен

Либертас - 10.10.2016

Американскиот претседател Барак Обама вчера оцени дека републиканскиот кандидат Доналд Трамп ги навредува луѓето бидејќи е несигурен. Без да го изговори името на Трамп, Обама рече дека постои причина поради која за време на претседателската кампања ...

Втората американска претседателска дебата – верзија: рането животно

Либертас - 10.10.2016

Притиснат до ѕид по скандалот со протеченото видео, Доналд Трамп тргна во контранапад против Хилари Клинтон. Сопствениот сексизам го бранеше со секс-скандалите на Бил Клинтон, нарекувајќи ја Хилари „ѓавол“, пишува Дојче веле .