TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Притвор за грабнувачите на Етеми

Утрински - 18.09.2009

Притвор од триесет дена им е одреден на петтемина осомничени дека го киднапирале деветгодишниот син на бизнисменот Фатмир Етеми од Скопје.

Киднаперите в притвор

Време - 18.09.2009

Одреден е притвор од 30 дена за петтемина киднапери на деветгодишниот син на бизнисменот Фатмир Етеми, кој во понеделникот беше грабнат од пред чајџилницата ...

Притвор за киднаперите на синот на Етеми

Н.Македонија - 18.09.2009

Истражниот судија од скопскиот Основен суд 1 вчера им одреди триесетдневен притвор на петте киднапери на синот на скопскиот бизнисмен и член на партијата Нова ...

Петмина приведени за киднапирањето на синот на бизнисменот Фатмир Етеми

Утрински - 17.09.2009

Со кривична пријава до надлежното Јавно обвинителство, а малку подоцна и со барање за поведување кривична истрага, вчера во Основниот суд Скопје 1 беа ...

Полицијата ги фати и киднаперите

Време - 17.09.2009

Двајцата киднапери, кои во понеделникот попладнето го грабнаа деветгодишниот синот на експратеникот Фатмир Етеми, вчера беа на распит пред истражен судија во ...

Уап­сени киднаперите и нарачателот на грабнувањето

Вест - 17.09.2009

Африм Мани (31) од Скопје е нарачателот на грабнувањето на деветгодишниот син на експратеникот Фатмир Етеми, кој завчера доцна попладнето е уапсен, заедно со ...

Притвор за петмината киднапери на синот на Етеми

Нетпрес - 17.09.2009

Притвор од 30 дена им одредил истражниот судија на петмината киднапери на деветгодишниот син на Фатмир Етеми.

Притвор за петтемина киднапери на синот на Етеми

Вечер Прес - 17.09.2009

Триесет дена притвор им одредил истражниот судија на петтемина осомничени за киднапирање на деветгодишниот син на пратеникот Фатмир Етеми.

Фатени киднаперите на малиот Етеми

Н.Македонија - 17.09.2009

Организаторот на грабнувањето е од Косово, од каде што му се јавил на скопскиот бизнисмен за откуп, тврдејќи дека син му го чуваат во косовско погранично село ...

Киднаперите на малиот Етеми пред истражен

А1 - 16.09.2009

Полицијата синоќа ги уапси 19-годишните Адиљ Бекировски и Абдул Кадир Сали, кои завчера го киднапираа 9 годишниот син на поранешниот пратеникот на ДПА, а сега ...

Каде ги чува татко ти парите?

Вест - 16.09.2009

Паркот во кој завчера попладне бил киднапиран деветгодишниот син на Етеми додека со другарчето возел велосипед Полицијата интензивно трага по Адиљ Бекировски ...

Уапсени киднаперите на синот на Етеми

Канал5 - 16.09.2009

Киднаперите пари од Етеми за слобода на неговиот син му барале од Косово.Организаторот на грабнувањето Африм Мани по грабнувањето на 9 годишното дете веднаш ја ...

Уапсени киднаперите

Дневник - 16.09.2009

„Алфите“ ги уапсиле скопјанецот Мани Афри (31), нарачателот на киднапирањето на деветгодишниот син на скопскиот бизнисмен и политичар Фатмир Етеми, како и ...

Ослободен синот на Фатмир Етеми

Дневник - 16.09.2009

Киднаперите сакале да изнудат пари од бизнисменот, но откако дознале дека полицијата им е во трага, го ослободиле деветгодишното момче без да го повредат По ...

Две момчиња го грабнале синот на Фатмир Етеми

Време - 16.09.2009

Двајца 19-годишни скопјани се осомничени за завчерашното киднапирање на деветгодишниот син на Фатмир Етеми, член на Нова демократија, тврдат од скопската ...

Oслободен киднапираниот син на бизнисменот Фатмир Етеми

Утрински - 16.09.2009

Драма со среќен крај. Деветгодишниот син на бизнисменот Фатмир Етеми од Скопје беше киднапиран, па ослободен.

Киднаперите на синот на Фатмир Етеми однесени пред истражен судија

Нетпрес - 16.09.2009

Двајцата киднапери кои во понеделникот попладне го грабнаа деветгодишниот синот на Фатмир Етеми денеска се на распит пред истражен судија во Основниот суд во ...

Киднаперите го ослободиле момчето бидејќи полицијата ги дознала нивните идeнтитети

Нетпрес - 16.09.2009

Петмината осомничени за киднапирањето на деветгодишниот син на Фатмир Етеми се уапсени и денеска треба да бидат изведени пред истражен судија.

МВР приведе петмина осомничени за киднапирањето на синот на Фатмир Етени

Алфа - 16.09.2009

Полицијата денеска приведе и поднесе кривични пријави против пет лица за кои постои основано сомневање дека го киднапирале деветгодишниот син на членот на Нова ...

Петмина уапсени за киднапирањето на синот на Етеми

МРТ - 16.09.2009

Полицијата уапси петмина, осомничени за вмешаност во киднапирањето на 9-годишниот син на поранешниот пратеник и бизнисмен Фатмир Етеми.

Приведени киднаперите на синот на Фатмир Етеми

Алфа - 16.09.2009

Киднаперската група броела петмина- акцијата ја организирал Африм Мани од Скопје, 19 годишните Адиљ Бекировски и Абдул Кадир Сали биле само извршители.

Петмина приведени за киднапирањето на малиот Етеми и изнуда на пари

Сител - 16.09.2009

Откако вчера беа уапсени денеска киднаперите на синот на членот на Нова демократија, Фатмир Етеми, се најдоа и пред истражен судија.

Петмина приведени за киднапирањето на синот на Фатмир Етеми

Кирилица - 16.09.2009

Киднаперот од мобилен телефон со косовски број му се јавил на Етеми и му кажал дека детето му е грабнато и оти се наоѓа во Штрпце–Косово Полицијата денеска ...

Петмина уапсени за киднапирањето на синот на Етеми

Макфакс - 16.09.2009

Полицијата уапси петмина, осомничени за вмешаност во киднапирањето на 9-годишниот син на поранешниот пратеник и бизнисмен Фатмир Етеми.

Киднаперите пред истражен судија

Вечер Прес - 16.09.2009

За киднапирањето на деветгодишниот син на Фатмир Етеми, вчера со кривична пријава пред истражен судија во Кривичниот суд се предадени М.А.(31), А.О.(20), А.Б.

Малиот Етеми бил киднапиран за да се изнудат пари

Н.Македонија - 16.09.2009

Грабнувачите најверојатно веќе побегнале кон Косово, а МВР трага и по возилото со кое било грабнато детето Стотици илјади евра биле побарани од бизнисменот и ...

Малиот Етеми ослободен, грабнувачите во бегство

А1 - 15.09.2009

Подготви пари и чекај го нашиот следен повик. Само по десетина минути од киднапирањето на син му, Фатмир Етеми ја добил пораката од грабнувачите.

Киднаперите на синот на Етеми барале пари, но не добиле

Канал5 - 15.09.2009

Без да добијат пари киднаперите на синот на Фатмир Етеми го оставиле на улица и побегнале. Адиљ Бекироски и Абдулкадлир Сади и двајцата по 19 години засега ...

Двајцата киднапери на синот на Етеми во бегство

Inpress - 15.09.2009

Скопје, 15. септември (ИНПРЕС) МВР соопшти дека две лица се осомничени за вчерашното грабнување на Фатмир Етеми, кои сеуште се во бегство. А.Б.

Приведени двајца осомничени за киднапирањето на синот на Фатмир Етеми

Нетпрес - 15.09.2009

Полицијата привела две лица за кои се сомнева дека биле вмешани во вчерашното киднапирањето на деветгодишниот син на Фатмир Етеми, член на Нова Демократија.

Киднапирате на Етеми барале пари

Макфакс - 15.09.2009

Двајца на 19 години, кои се во бегство се осомничени за вчерашното киднапирање на 9-годишниот син на поранешниот пратеник и бизнисмен Фатмир Етеми, кој синоќа ...

Етеми им се заблагодарува на граѓаните за пронаѓањето на неговиот син

Нетпрес - 15.09.2009

Фатмир Етеми, член на Нова Демократија им се заблагодари на граѓаните и на државните органи за пронаоѓањето на неговиот деветгодишен син кој беше киднапиран ...

Осомничените за киднапирањето на синот на Фатмир Етеми во бегство

Нетпрес - 15.09.2009

Двајцата осомничени за вчерашното грабнување на Фатмир Етеми се во бегство. Полицијата открила дека А.Б. (19) од селото Тисовица и А.С.

Киднапирате на Етеми барале пари

МРТ - 15.09.2009

Двајца на 19 години, кои се во бегство се осомничени за вчерашното киднапирање на 9-годишниот син на поранешниот пратеник и бизнисмен Фатмир Етеми, кој синоќа ...

Ослободен синот на бизнисменот Фатмир Етеми

Алфа - 15.09.2009

Изнуда на пари е причината за киднапирањето на 9 годишниот син на бизнисменот Фатмир Етеми. Но само по пет часа од инцидентот на километар од киднапирањето ...

Деветгодишниот син на Етеми ослободен, за киднапирањето осомничени две лица

Сител - 15.09.2009

Деветгодишниот син на членот на Нова демократија Фатмир Етеми, кој вчера беше киднапиран во непосредна близина на чајџилницата „Блус“ во Чаир, е ослободен, а ...

Грабнувачите упатиле закани за пари

Вечер Прес - 15.09.2009

Деветгодишниот син на експратеникот Етеми завчера бил грабнат во паркот кај Чаир, а по неколу часа ослободен. Грабнувачите, 19-годишните А.Б. И А.С.

Синот на Етеми ослободен

Идивиди - 15.09.2009

Скопје, 15 септември (МИА) - Деветгодишниот син на членот на Нова демократија Фатмир Етеми, кој вчера беше киднапиран во непосредна близина на чајџилницата ...

Приведени двајца осомничени за киднапирањето на синот на Етеми

Идивиди - 15.09.2009

Полицијата привела две лица за кои се сомнева дека биле вмешани во вчерашното киднапирањето на деветгодишниот син на Фатмир Етеми, член на Нова Демократија.

Киднапиран синот на Фатмир Етеми

А1 - 14.09.2009

Професионално, само за неколку секунди, попладнево е киднапиран деветгодишниот син на Фатмир Етеми, висок член на Нова Демократија.

Киднапиран синот на Фатмир Етеми од Нова Демократија

Канал5 - 14.09.2009

Во близина на „Веро“ во скопската општина Чаир попладнево е киднапиран синот на поранешниот пратеник од ДПА а сега член на Нова Демократија Фатмир Етеми.

Сред бел ден во Чаир киднапиран синот на Фатмир Етеми

Канал5 - 14.09.2009

Во близина на „Веро“ во скопската општина Чаир попладнево е киднапиран синот на поранешниот пратеник од ДПА, а сега член на Нова Демократија Фатмир Етеми.

Ослободен синот на Фатмир Етеми

Канал5 - 14.09.2009

Неколку часа по неговото киднапирање ослободен синот на поранешниот пратеник Фатмир Етеми. Во акција на полицијата кај фирмата „Еуроактива“ кај Визбегово ...

Киднапиран синот на бизнисменот Фатмир Етеми

Алфа - 14.09.2009

Маскирана група го киднапирала 9 годишниот син на бизнисменот од Скопје, Фатмир Етеми. Киднаперите го пресретнале момчето на велосипед на фрекфентната улица ...

Киднапиран синот на поранешниот пратеник од Нова демократија Фатмир Етеми

Сител - 14.09.2009

Денеска околу 16 часот во близина на стадионот на Слога Југомагнат во Чаир, киднапиран е синот на поранешниот пратеник од Нова демократија Фатмир Етеми.