TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Леброн: Секој ден одмор помеѓу плеј-оф натпреварите е добредојден

Спортклуб - 14.06.2015

Ѕвездата на Кливленд Леброн Џејмс, смета дека неговите соиграчи и тој, ќе бидат подготвени за петтиот натпревар во финалната серија од НБА лигата против Голден Стејт. По одиграни 4 натпревари, реузлтатот е изедначен 2:2, а сега серијата повторно се ...

„Подготвени сме за 5-от натпревар од финалната серија“

СуперСпорт - 14.06.2015

Ѕвездата на Кливленд, Леброн Џејмс смета дека неговите соиграчи и тој ќе бидат подготвени за 5-от натпревар во финалето на НБА лигата. По четири натпревари резултатот беше 2:2 во победи, а сега серијата повторно се сели во Сан Франциско.

Кавалирс ги загубија нозете, Кари трча „ко луд“!

Спортклуб - 13.06.2015

Вориорс победија доминантно и изедначија на 2:2 со триумф на теренот на противникот од 103:82. Најголем уддел во поразот имаше заморот кај домаќините. Само стартната петорка на Кливленд одигра вкупно 780 минути, што е 60 повеќе од првите 5 на ...

Ќе се врати ли Леброн?

Спортклуб - 13.06.2015

Секогаш кога постигнувше 20 или помалку поени на еден натпревар број 4 во оваа пост сезона, а тоа се случи 4 пати, на следниот дуел Кралот се враќаше во неверојатна форма. На четвртиот меч против Вориорс Леброн постигна 20 поени, а во таквите ...

Видео: Леброн преживеа, ќе игра в понеделник

Спортклуб - 13.06.2015

Сударот на Леброн Џејмс и камерманот покрај аут линијата под кошот, во текот на 4 натпревар од НБА финалето, предизвика полемика во спортскиот свет. Дебатата отиде до таму што се предлага повлекување на „долната“ камера поназад, што секако би ...

Сакате тројки? Нема проблем!

Спортклуб - 13.06.2015

Стеф Кари има 30 тројки повеќе од претходниот рекордер во една пост сезона во НБА лигата, со 88 постигнати напсроти 58 на Реџи Милер. Клеј Томпсон е на само 4 прецизни шутеви за три поени, од учинокот на Милер.

Голден Стејт изедначи на 2-2 во финалето од НБА лигата

Канал5 - 12.06.2015

Кошаркарите на Голден Стејт го изедначија резултатот во победи на 2-2 во финалето од НБА лигата откако ноќеска како гости го совладаа Кливленд со 103:82 (31:24; 23:18; 22:28; 27:12). Тие воедно ја постигнаа и највискоката победа во финалната серија.

Голден Стејт изедначи на 2-2 во финалето од НБА лигата

Утрински - 12.06.2015

Кошаркарите на Голден Стејт го изедначија резултатот во победи на 2-2 во финалето од НБА лигата откако ноќеска како гости го совладаа Кливленд со 103:82 (31:24; 23:18; 22:28; 27:12). Тие воедно ја постигнаа и највискоката победа во финалната серија.

Голден Стејт изедначи на 2:2 во НБА финалето

Телма - 12.06.2015

Кошаркарите на Голден Стејт го изедначија резултатот во победи на 2-2 во финалето од НБА лигата откако ноќеска како гости го совладаа Кливленд со 103:82 (31:24; 23:18; 22:28; 27:12). Голден Стејт водството го имаше во текот на целиот натпревар, а ...

Голден стејт изедначи на 2-2 во финалето од НБА-лигата

Дневник - 12.06.2015

Kошаркарите на Голден стејт го изедначија резултатот во победи на 2-2 во финалето од НБА-лигата откако како гости го совладаа Kливленд со 103-82 (31-24, 23-18, 22-28, 27-12). Вориорс ја постигнаа и највисоката победа во финалната серија.

Голден Стејт изедначи на 2-2 во финалето од НБА лигата

24 Вести - 12.06.2015

Кошаркарите на Голден Стејт го изедначија резултатот во победи на 2-2 во финалето од НБА лигата откако ноќеска како гости го совладаа Кливленд со 103:82 (31:24; 23:18; 22:28; 27:12). Тие воедно ја постигнаа и највискоката победа во финалната серија.

НБА: “Вориорси” го вратија брејкот

Нетпрес - 12.06.2015

Кошаркарите на Голден Стејт го декласираа Кливленд со 103:82 и израмнија на 2-2 во победи во финалната серија од плеј-офот во НБА лигата. По три возбудливи натпревари, Вориорси лесно славеа во Охајо и ја вратија предноста на домашниот терен пред ...

Голден Стејт израмни на 2:2

Репортер - 12.06.2015

По победата од 103:82 кошаркарите на Голден Стејт го израмнија резултатот на 2:2 во финалната серија од разигрувањето за шампионската титула во НБА лигата Најефикасни во победничкиот тим со по 22 поени беа Андре Игудала и Стеф Кари додека Дрејмонд ...

„Кралот“ на колена: Голден стејт го „стави в џеб“ Кливленд! (ВИДЕО)

SportMedia - 12.06.2015

Голден стејт не дозволи да загуби трипати по ред и со победа од 103-82 на второто гостување во Кливленд ја изедначи финалната серија во НБА на 2-2. Очигледно, не можеше вечно да игра во грч најдобриот тим во основната сезона во НБА-лигата, исто како ...

Кари и Игудала го вратија брејкот

Макфакс - 12.06.2015

Кошаркарите на Голден Стејт го вратија брејкот и го израмнија резултатот против Кливленд, во финалната серија во НБА лигата на 2-2. Тимот на тренерот Стив Кер во четвртиот меч, во Кливленд, славеше со убедливи 103:82.

Кари и Игудала за брејк на Вориорс

Оn.net - 12.06.2015

Голден Стејт триумфира со 103:82 над Кливленд и изедначи на 2-2 во финалната НБА серија. Творци на победата на Вориорси беа Стеф Кари и Андре Игудала, кои постигнаа по 22 поени. Решавачка беше последната четвртина која Голден Стејт ја доби со ...

Феноменалната асистенција на Леброн ја запали „Кју“ арената (Видео)

Дерби - 12.06.2015

Кливленд и Голден Стејт го одиграа четвртиот натпревар од финалната серија во НБА лигата, а дека натпреварот ќе биде крајно возбудлив и атрактивен најави Леброн Џејмс уште во првата минута.

Голден стејт се разбуди: Убедлива победа за 2-2 во финалната серија

Екипа - 12.06.2015

Кошаркарите на Голден стејт го декласираа Кливленд со 103-82 и израмнија на 2-2 во победи во финалната серија од плеј-офот во НБА лигата. По три возбудливи натпревари, Вориорси лесно славеа во Охајо и ја вратија предноста на домашниот терен пред ...

Контра удар на Вориорс, убедливо до 2-2

Оff.net - 12.06.2015

Кошаркарите на Голден Стејт успеаа да го сведат Леброн Џејмс на само 20 поени и лесно го вратија брејкот во финалната серија против Кливленд ...

НБА финале: Голден Стејт изедначи 2-2

Сител - 12.06.2015

Екипата на Голден Стејт изедначи на 2-2 во финалето од НБА лигата откако како гости го совладаа Кливленд со 103:82. Голден Стејт водство имаше во текот на целиот дуел, а последната четвртина одигра одлична одбрана и Кливленд постигна само 12 поени.

„Вориорси“ израмнија против Кливленд

Курир - 12.06.2015

Кошаркарите на Голден Стејт го изедначија резултатот во победи на 2-2 во финалето од НБА лигата откако ноќеска како гости го совладаа Кливленд со 103:82. Тие воедно ја постигнаа и највискоката победа во финалната серија.

Голден израмни на 2:2 во финалето против Кливленд (ВИДЕО)

МКД - 12.06.2015

Стеф Кари и Игудала со по 22 поени го предводеа Голден Стејт до победата од 103:82 на теренот на Кливленд со која „Вориорс" израминија на 2:2 во финалната серија од плејофот во НБА лигата.

Голден Стејт се враќа во живот

Спортклуб - 12.06.2015

Рибрејк на Вориорс за изедначување во финалната НБА серија на 2:2, на крилјата на Стеф Кари и Андре Игудала. Двајцата кошаркари на Голден Стејт постигнаа по 22 поена, Дрејмонд Грин додаде 17, но пеколната дефанзива над Леброн Џејмс му ја донесе ...

И Леброн е само човек, брејк за Вориорсите !

СуперСпорт - 12.06.2015

Кливленд изгледаше уморно се распадна во последната четвртина. Вориорсите го запреа Леброн на 20 поени и релативно лесно го вратија брејкот, се враќаме на почетокот! Кога Стеф Кари се ослободи од својот чувар Шамперт и погоди тројка во свој стил, ...

ВИДЕО: Милиони гледачи го видоа пенисот на Леброн Џејмс

Press24 - 12.06.2015

И тоа се случува. Додека ЛеБрон Џејмс се подготвуваше да излезе на теренот и го местеше својот дрес, реализаторот на ТВ преносот се заборави па на милиони гледачи им го покажа половиот орган на најдобриот кошаркар во светот.

Леброн ги шокираше ТВ гледачите: „Кралот“ несакајќи го покажа пенисот (Видео)

Дерби - 12.06.2015

Најдобриот играч на Кливленд, Леброн Џејмс имаше тежок натпревар утрово против Голден Стејт притоа неуспевајќи повторно да ја предводи својата екипа до нова победа во финалната серија. Џејмс делуваше уморно постигна само 20 поени (21 под просекот во ...

Видео: Леброн несакајќи го покажа пенисот

Спортски - 12.06.2015

Најголемата ѕвезда во НБА лигата Леброн Џејмс, имаше незгоден момент пред ТВ камерите на последниот натпревар од финалната серија против Голден Стејт. „Кралот“ Џејмс несакајќи и незнаејќи дека го снимаат го покажа својот пенис пред целиот свет прeд ...

Станува интересно во финалето: Голден Стејт израмни против Кливленд

Хитпортал - 12.06.2015

Во четвртиот натпревар од големото НБА финале, Голден Стејт Вориорс славеше со резултат 103:82 против Кливленд. На тој начин Вориорси израмнија во серијата на 2:2 и ја вратија предноста на домашен терен.

Голден Стејт израмни на 2:2

Алфа - 12.06.2015

По победата од 103:82 кошаркарите на Голден Стејт го израмнија резултатот на 2:2 во финалната серија од разигрувањето за шампионската титула во НБА лигата. Најефикасни во победничкиот тим со по 22 поени беа Андре Игудала и Стеф Кари додека Дрејмонд ...

(Видео) Магијата во финалната серија во НБА

Спортклуб - 12.06.2015

Тројката на Стеф Кари, асистенцијата на Леброн Џејмс зад глава, се некои од најдобрите потези во досегашниот дел од одиграните натпревари во финалната серија во НБА помеѓу Голден Стејт и Кливленд Кавалирс.

НБА: Брејк на Г.Стејт во Кливленд

Сител - 12.06.2015

Кошаркарите на Голден Стејт го вратија брејкот и го израмнија резултатот против Кливленд, во финалната серија во НБА лигата на 2-2. Тимот на тренерот Стив Кер во четвртиот меч, во Кливленд, славеше со убедливи 103:82.

Голден Стејт изедначи на 2-2 во финалето од НБА лигата

+инфо - 12.06.2015

Кошаркарите на Голден Стејт го изедначија резултатот во победи на 2-2 во финалето од НБА лигата откако ноќеска како гости го совладаа Кливленд со 103:82 (31:24; 23:18; 22:28; 27:12). Тие воедно ја постигнаа и највискоката победа во финалната серија.

Голден Стејт изедначи на 2-2 во финалето од НБА лигата

Кирилица - 12.06.2015

Кошаркарите на Голден Стејт го изедначија резултатот во победи на 2-2 во финалето од НБА лигата откако ноќеска како гости го совладаа Кливленд со 103:82 (31:24; 23:18; 22:28; 27:12). Тие воедно ја постигнаа и највискоката победа во финалната серија.

Голден Стејт изедначи на 2-2 во финалето од НБА лигата

А1 On - 12.06.2015

Кошаркарите на Голден Стејт го изедначија резултатот во победи на 2-2 во финалето од НБА лигата откако ноќеска како гости го совладаа Кливленд со 103:82 (31:24; 23:18; 22:28; 27:12). Тие воедно ја постигнаа и највискоката победа во финалната серија.

Кари и Игудала го вратија брејкот

Кајгана - 12.06.2015

Кошаркарите на Голден Стејт го вратија брејкот и го израмнија резултатот против Кливленд, во финалната серија во НБА лигата на 2-2. Тимот на тренерот Стив Кер во четвртиот меч, во Кливленд, славеше со убедливи 103:82.

Видео: Голден Стејт го врати брејкот

Спортски - 12.06.2015

Кошаркарите на Голден Стејт го вратија брејкот и го израмнија резултатот против Кливленд, во финалната серија во НБА лигата на 2-2. Тимот на тренерот Стив Кер во четвртиот меч, во Кливленд, славеше со убедливи 103:82.

И Леброн е само човек! Вориорс изедначија! (видео)

ЗаЗабава - 12.06.2015

Кливленд изгледаше уморно се распадна во последната четвртина. Вориорсите го запреа Леброн на 20 поени и релативно лесно го вратија брејкот, се враќаме на почетокот! Кога Стеф Кари се ослободи од својот чувар Шамперт и погоди тројка во свој стил, ...

НБА: Голден Стејт со убедлив триумф израмни на 2 – 2

Sky - 12.06.2015

Кошаркарите на Голден Стејт вориорс со убедлив триумф над Кливленд кавалирс од 103 – 82, на гостински терен, израмнија на 2 – 2 во победи во финалната серија од плејофот на НБА-лигата. Најефикасни во победничкиот тим беа Стеф Кари и Андре Игудала, ...

Леброн Џејмс ја покажа "гордоста" (Видео + 18)

Вечер Прес - 12.06.2015

На еден тајм – аут Џејмс беше во центарот на вниманието. Сите камери беа вперени во него, а гледачите во целиот свет имаа можност да видат нешто што не е за на телевизија. Леброн во еден момент сакаше да го намести дресот, а во крупен кадар се најде ...

Голден Стејт изедначи на 2-2 во финалето

Канал 77 - 12.06.2015

Голден Стејт триумфира со 103:82 над Кливленд и изедначи на 2-2 во финалната НБА серија. Творци на победата на Вориорси беа Стеф Кари и Андре Игудала, кои постигнаа по 22 поени. Решавачка беше последната четвртина која Голден Стејт ја доби со ...

Голден стејт го запре Леброн и израмни на 2:2 во победи

Вечер Прес - 12.06.2015

Најдобриот тим во Западната конференција Голден стејт не може постојано да игра лошо во финалето од НБА лига, исто као што Леброн Џејмс не може постојано да го спасува Кливленд од пораз и да постигнува преку 40. поени на еден натпревар.

Леброн куртули од потешка повреда, поразот неизбежен за Кливленд

Република - 12.06.2015

Леброн Џејмс имаше непријатна епизода и се заби во камера покрај теренот и за среќа мина без сериозна повреда на четвртиот дуел од финалната серија во НБА, што неговиот Кливленд ја загуби со 83-102.

Драмата продолжува: Прв брејк на Вориорс

Точка - 12.06.2015

Продолжува драмата во финалето од НБА лигата. Голден Стејт утринава оствари голема победа на гостувањето кај Кливленд од 103:82 и ја израмни финалната серија на 2-2. Кавси подобро го отворија натпреварот и поведоа со 7:0, но Голден Стејт веднаш се ...

Голден Стејт изедначи на 2-2 во финалето од НБА лигата

Lider - 12.06.2015

Кошаркарите на Голден Стејт го изедначија резултатот во победи на 2-2 во финалето од НБА лигата откако ноќеска како гости го совладаа Кливленд со 103:82 (31:24; 23:18; 22:28; 27:12). Тие воедно ја постигнаа и највискоката победа во финалната серија.

Леброн постигна 40 поени, Kавс поведе во серијата

Дневник - 11.06.2015

Предводени од Леброн Џејмс, кошаркарите на Kливленд ја забележаа втората победа во НБА-финалето против Голден стејт и поведоа со 2-1 во серијата прв до четири победи. Kонечниот резултат е 96-91.

Не е лесно да си „крал“: Како изгледа еден „слободен“ ден на Леброн Џејмс (ФОТО)

SportMedia - 11.06.2015

На социјалните мрежи се појави фотографија со активностите кои Леброн Џејмс ги применува во своите слободни денови, односно кога нема натпревар. Малкумина навистина разбираат колку навистина е суров животот на професионалните спортисти.

Делаведова се одмори и ќе биде подготвен за четвртиот меч

SportMedia - 11.06.2015

Метју Делаведова од Кливленд кавалирс по повредата на Кајри Ирвинг презема многу поголема одговорност во тимот и одигра фантастично во третиот натпревар против Голден Стејт вориорс во финалето на НБА плеј-офот.

200 поени на Леброн

Спортклуб - 11.06.2015

Надчовечките напори на најдоминантниот кошаркар на денешницата, се клучот за водството на Кавалирс во финалето против Вориорс. Статистичарите во САД пресметаа дека Леброн Џејмс учествувал во 200 од вкупно 291 поен на Кливленд, во трите финални ...

Делаведова е невиден „крлеж“

Спортклуб - 11.06.2015

Најдобрите не може да здивнат од него. Кога Австралиецот ги чува главните кошаркари на противничките екипи сезонава, Кливленд победува. Кога тој го чуваше Стеф Кари, МВП кошаркарот на сезоната постигна само 14 поени, додека кога го чуваа другите ...

Голден Стејт ќе ја освои титулата

Спортклуб - 11.06.2015

Можеби историските податоци се на страната на Кливленд, процентуално земено, но Вориорс играат во тековната сезона која што кажува нешто друго. Податоците низ претходните доигрувања укажуваат на 84% (31-6) конечен триумф за екипата што при 1:1, ...

До вчера анонимус, а сега е херој!

Оn.net - 11.06.2015

Иако до пред неколку дена беше анонимен за пошироката светска јавност и иако тој е најслабо платениот кошаркар во актуелното финале на НБА, Метју Делаведова е новата глобална атракција. Австралиецот е најзаслужниот, се разбира покрај Леброн Џејмс, ...

Не е лесно да се биде крал: Вака излгеда еден обичен ден на Леброн Џејмс

Точка - 11.06.2015

Леброн Џејмс е на пат да ја освои шампионската титула со Кливленд Кавалирс оваа сезона во НБА лигата, а „Кралот“ за да се врати на тронот вложува неверојатни напори. На социјалните мрежи се појави распоред на активностите на Леброн Џејмс во неговите ...

Жена го извреѓа Леброн, погледнете ја неговата реакција (Видео)

Вечер Прес - 11.06.2015

Најдобриот кошаркар во НБА лига и член на финалистот Кливленд Леброн Џејмс е најзаслужен што негвиот тим води со 2:1 во победи против Голден стејт. Но, ова не му носи слава на секое место каде што ќе се појави.

Сочна пцост од навивачка на Голден стејт го стаписа Леброн (видео)

Република - 11.06.2015

Леброн Џејмс е незадржлив за противниците од Голден стејт вориорс во финалната серија за титулата во НБА лигата, а чаре барем замомент му најде една навивачка на тимот од Сан Франциско. Со пцовка упатена кон извонредниот кошаркар на Кливленд таа ...

Метју Делаведова го стави Стеф Кари во џеб

Н.Македонија - 11.06.2015

Кливленд поведе со 2-1 во победи против Голден Стејт по победата дома со 96-91 во третиот дуел во финалето во кошаркарската НБА-лига КОШАРКА - ФИНАЛЕ НА НБА-ЛИГАТА Ова е прва победа на Кливленд дома во финале оти во првиот настап во 2007 година ...

Кливленд поведе со 2-1 во финалето против Голден Стејт

Канал5 - 10.06.2015

Предводени од Леброн Џејмс, кошаркарите на Кливленд утринава ја забележаа втората победа во НБА финалето против Голден Стејт и поведоа со 2-1 во серијата прв до четири победи. Конечниот резултат е 96:91.

Кливленд поведе со 2-1 во финалето против Голден Стејт

Утрински - 10.06.2015

Предводени од Леброн Џејмс, кошаркарите на Кливленд утринава ја забележаа втората победа во НБА финалето против Голден Стејт и поведоа со 2-1 во серијата прв до четири победи. Конечниот резултат е 96:91.

НБА: Кливленд поведе со 2-1 во финалето против Голден Стејт

24 Вести - 10.06.2015

Предводени од Леброн Џејмс, кошаркарите на Кливленд утрово ја забележаа втората победа во НБА финалето против Голден Стејт и поведоа со 2-1 во серијата прв до четири победи. Конечниот резултат е 96:91.

Кливленд поведе со 2-1,40 поени на Леброн Џејмс

Телма - 10.06.2015

Кливленд направи пресврт против Голден Стејт и поведе со 2-1 во финалната серија на НБА лигата.Предводени од феноменалниот Леброн Џејмс,Кавалирси разигрувањето за титула го почнаа со пораз,но влегоа во победнички ритам.После изедначувањето во ...

Леброн и Делаведова му донесоа нова победа на Кливленд (ВИДЕО)

МКД - 10.06.2015

Леброн Џејмс заедно со изненадувањето Метју Делаведова го предводеа Кливленд до нова победа во финалната серија против Голден Стејт за водство од 2-1. Кливленд го искористи домашниот терен, го совлада Голден Стејт со 96:91 и поведе со 2-1 во ...

Видео: Леброн броеше до 40, Кливленд поведе со 2:1

Спортски - 10.06.2015

Кошаркарите на Кливленд водат со 2-1 во финалната серија во НБА лигата, откако во првиот меч на домашен терен, вкупно трет во серијата, славеа над Голден Стејт со 96:91. Кливленд имаше контрола врз играта во текот на целиот натпревар, во еден момент ...

(Видео) Двоецот Џејмс-Делаведова му донесе победа на Кливленд

Дерби - 10.06.2015

Тимот на Кливленд Кавалирс поведе со 2:1 во финалната серија во НБА лигата, откако утрово пред своите гледачи го победи Голден Стејт со 96:91. Десеткуваниот домашен тим одигра квалитетен меч, го контролираше резултатот од почетокот до крајот притоа ...

Џејмс го води Кливленд кон тронот

СуперСпорт - 10.06.2015

Кошаркарите на Кливленд со победата на домашен терен од 2:1 поведоа во финалната серија со 2:1 против екипата на Голден Стејт. Прво има на натпреварот беше Леброн Џејмс. Популарниот “Крал” изминатата ноќ постигна 40 поени и забележа 12 скокови, а ...

НБА: “Кралот” е незапирлив – нови 40 поени во кошот на Голден Стејт

Нетпрес - 10.06.2015

Место да слави убедлива победа, Кливленд Кавалирс се спасуваше во последните минути од третиот финален натпревар, но на крајот сепак дојде до победата. Конечниот резултат е 96:91 за водство на Кавс од 2:1 по првиот натпревар на домашен терен и ...

Кливленд поведе во финалето со 2:1

Алфа - 10.06.2015

Во првиот натпревар пред своите навивачи Кливленд го совлада Голден Стејт со 96:91 и поведе во финалната серија од разигрувањето во НБА лигата со 2:1. Во домашниот тим блескаше ЛеБрон Џејмс, кој забележа 40 поени, 12 скока и осум асистенции, а Метју ...

„Кралот“ Џејмс запиша историја оставајќи ги зад себе Џордан, Вест, Шекил…

Екипа - 10.06.2015

Со постигнатите 40 поени на синоќешниот трет дуел од финалето во НБА лигата, Леброн Џејмс запиша нов историски момент за себе, со оглед на тоа што во првите три средби од финалето стигна до вкупна бројка од 123 поени.

(Видео) Незапирливиот Леброн испиша нова историја

Дерби - 10.06.2015

Најдобриот играч на светот, Леброн Џејмс игра фанстатично во плејофот, особено во финалната серија против Голден Стејт Вориорс каде има навистина импресивни бројки. Кливленд рано утрово ги совлада „воините“ со 96:91 и поведе со 2:1 во битката за ...

Кливленд на „крилјата“ на Џејмс до втора победа против Голден Стејт

Хитпортал - 10.06.2015

Кливленд поведе во финалната серија во НБА лигата со 2:1, после победата од 96:91 против Голден Стејт пред своите навивачи. Најзаслужен за вториот триумф на Кавалирси беше ЛеБрон Џејмс со 40 поени (12 скока, осум асистенции, четири украдени топки и ...

Урнебесно видео: Навивачите на Кливленд збеснаа по триумфот над Голден Стејт

Дерби - 10.06.2015

Кливленд Кавалирс рано утрово славеше против Голден Стејт со 96:91 со што направи значаен исчекор кон титулата во НБА лигата. На Кавси сега им потребни уште две победи за да дојдат до посакуваната цел која „лесно“ може да биде остварена ако Леброн ...

Фантастично постигнување на “кралот” Леброн

Нетпрес - 10.06.2015

Со постигнатите 40 поени на синоќешниот трет дуел од финалето во НБА лигата, Леброн Џејмс запиша нов историски момент за себе, со оглед на тоа што во првите три средби од финалето стигна до вкупна бројка од 123 поени.

Леброн и Делаведова за предност на Кливленд од 2-1

Кајгана - 10.06.2015

Кошаркарите на Кливленд водат со 2-1 во финалната серија во НБА лигата, откако во првиот меч на домашен терен, вкупно трет во серијата, славеа над Голден Стејт со 96:91 (24:20, 20:17, 28:18, 24:36).

Незапирливиот Леброн Џејмс му донесе водство на Кливленд

Курир - 10.06.2015

Предводени од Леброн Џејмс, кошаркарите на Кливленд утринава ја забележаа втората победа во НБА финалето против Голден Стејт и поведоа со 2-1 во серијата прв до четири победи. Конечниот резултат е 96:91.

Кливленд поведе со 2-1 во финалето против Голден Стејт

Репортер - 10.06.2015

Предводени од Леброн Џејмс, кошаркарите на Кливленд утринава ја забележаа втората победа во НБА финалето против Голден Стејт и поведоа со 2-1 во серијата прв до четири победи. Конечниот резултат е 96:91.

Кливленд поведе со 2-1 во финалето против Голден Стејт

Кирилица - 10.06.2015

Предводени од Леброн Џејмс, кошаркарите на Кливленд утрово ја забележаа втората победа во НБА финалето против Голден Стејт и поведоа со 2-1 во серијата прв до четири победи. Конечниот резултат е 96:91.

Кливленд поведе со 2-1 во финалето против Голден Стејт

+инфо - 10.06.2015

Предводени од Леброн Џејмс, кошаркарите на Кливленд утринава ја забележаа втората победа во НБА финалето против Голден Стејт и поведоа со 2-1 во серијата прв до четири победи. Конечниот резултат е 96:91.

Кливленд поведе со 2-1 во финалето против Голден Стејт

А1 On - 10.06.2015

Предводени од Леброн Џејмс, кошаркарите на Кливленд утринава ја забележаа втората победа во НБА финалето против Голден Стејт и поведоа со 2-1 во серијата прв до четири победи. Конечниот резултат е 96:91.

Незапирливиот Леброн: 40 поени за водство од 2-1 во финалето против Голден стејт

Екипа - 10.06.2015

Леброн Џејмс уште еднаш ја потврди својата големина, водејќи го својот Кливленд кон втората победа на третиот натпревар од финалната серија во НБА лигата против Голден стејт за водство од 2-1 во победи.

Леброн покажува кој е „крал“ на теренот

Оn.net - 10.06.2015

Кошаркарите на Кливленд Кавалирс поведоа со 2-1 во финалната серија од НБА лигата против Голден Стејт, откако во третиот натпревар славеа со 96:91. Повторно лидер на Кавалирс беше Леброн Џејмс, кој за малку ќе оствареше трипл-дабл, бидејќи за 46 ...

Леброн и Делаведова за предност на Кливленд од 2-1

Макфакс - 10.06.2015

Кошаркарите на Кливленд водат со 2-1 во финалната серија во НБА лигата, откако во првиот меч на домашен терен, вкупно трет во серијата, славеа над Голден Стејт со 96:91 (24:20, 20:17, 28:18, 24:36).

НБА. Водство на Кливленд од 2-1

Сител - 10.06.2015

Кошаркарите на Кливленд славеа со 96-91 во првиот меч на нивни терен од финалната серија и поведоа со 2-1 против Голден Стејт. Иако домашните поведоа со 20 поени разлика во третата четвртина сепак дозволија Голден Стејт да направи одлична серија и ...

Кливленд поведе против Голден Стејт

ЗаЗабава - 10.06.2015

Предводени од Леброн Џејмс, кошаркарите на Кливленд утрово ја забележаа втората победа во НБА финалето против Голден Стејт и поведоа со 2-1 во серијата прв до четири победи. Конечниот резултат е 96:91.

Делаведова и Џејмс ги изрешетаа Воините за 2-1 во финалето

Оff.net - 10.06.2015

Човекот со мисија, Леброн Џејмс се наоѓа на две победи од еден од најголемите подвизи во историјата на НБА финалињата. Кливленд синоќа го совлада Голден Стејт, а јунак од сенка на Кавси е Австралиецот Метју ...

Леброн пред Бери, Вест и Џордан

Спортклуб - 10.06.2015

Статистиката на најдоминантниот играч во историјата на кошарката, ќе постави нови граници во овој спорт. Со 40-те поени против Голден Стејт во 3 натпревар, Леброн Џејмс стана најдобриот стрелец во историјата на НБА финалињата по првите три средби, ...

Мемиња за Делаведова

Оn.net - 10.06.2015

Кливленд поведе со 2-1 во серијата против Голден Стејт од големото НБА финале, а покрај Леброн ѕвезда на вечерта беше Метју Делаведова. Леброн даде 40 поени и имаше 12 скока и осум асистенции, а Кавси имаа и уште една ѕвезда на вечерта во ...

Леброн покажува кој е „крал“ на теренот

Канал 77 - 10.06.2015

Кошаркарите на Кливленд Кавалирс поведоа со 2-1 во финалната серија од НБА лигата против Голден Стејт, откако во третиот натпревар славеа со 96:91. Повторно лидер на Кавалирс беше Леброн Џејмс, кој за малку ќе оствареше трипл-дабл, бидејќи за 46 ...

Кавалирс поведоа против Голден Стејт

Точка - 10.06.2015

Леброн Џејмс повторно одигра фантастичен натпревар и ги одведе кошаркарите на Кливленд Кавалирс до победа и пресврт во финалната серија против Голден Стејт Вориорс. Леброн Џејмс ги предводеше Кавалирс со 40 поени, 12 скока и 8 асистенции на третиот ...

Џејмс е незадржлив, Кливленд води со 2-1 во финалето на НБА

Република - 10.06.2015

Леброн Џејмс продолжи да игра во импресивен стил и со 40 поени го предводеше Кливленд кавалирс до предност од 2-1 против Голден стејт вориорс во финалето од НБА лигата. Кливленд славеше со 96-91 на првиот меч пред својата публика, а Леброн имаше ...

Леброн даде 40 поени, Кливлен поведе со 2:1 против Глоден стејт

Вечер Прес - 10.06.2015

Најголемата ѕвезда во НБА лига, Леброн Џејмс уште еднаш ја потврди својата моќ, водејќи го тимот на Кливленд кон втората победа во третиот натпревар од финалната серија против Голден стејт за водство од 2:1 во победи.

Леброн Џејмс влезе во историјата пред Џордан, Вест, О’Нил (видео)

Република - 10.06.2015

Во третиот натпревар од финалната серија во НБА лигата, лидерот на Кливленд, „Кралот“ Леброн Џејмс постигна 40 поени и со тоа запиша историја како играч кој постигнал најмногу поени во првите три натпревари од едно финале.

Леброн Џејмс го урна рекордот на Џордан, Вест и Шекил О'Нил (Видео)

Вечер Прес - 10.06.2015

Најдобриот кошаркар во НБА – лига, Леброн Џејмс со постигнатите 40 поени на третиот дуел од финалето против Голден стејт, запиша нов историски момент за себе, со оглед на тоа што во првите три средби постигна вкупно 123 поени.

Кливленд поведе со 2-1 во финалето против Голден Стејт

Денешен - 10.06.2015

Предводени од Леброн Џејмс, кошаркарите на Кливленд утринава ја забележаа втората победа во НБА финалето против Голден Стејт и поведоа со 2-1 во серијата прв до четири победи. Конечниот резултат е 96:91 .

Кливленд поведе со 2-1 во финалето против Голден Стејт

Lider - 10.06.2015

Предводени од Леброн Џејмс, кошаркарите на Кливленд утринава ја забележаа втората победа во НБА финалето против Голден Стејт и поведоа со 2-1 во серијата прв до четири победи. Конечниот резултат е 96:91.

Џејмс го предводеше Kливленд до брејк

Дневник - 09.06.2015

Kливленд направи брејк во вториот меч на гостувањето кај Голден Стејет во финалната серија од кошаркарската НБА-лига и изедначи на 1-1. Новиот шампион во НБА-лигата ќе биде тимот што прв ќе стаса до четири победи.

(Видео) Леброн не се сеќава најдобро на „возот“ што го прегази во 2012-та

Спортклуб - 09.06.2015

Физичкиот стил на игра е единствената шанса да се спречи Џејмс. Тоа многу добро го знае Дрејмон Грин, еден од кошаркарите на Вориорс. Дрејмонд Грин и Леброн Џејмс се сеќаваат на една партија пред 3 години, кога играа еден против друг, првиот во ...

Тајната инспирација на Кралот

Спортклуб - 09.06.2015

Неодамна, пред финалето во НБА лигата, најдобриот кошаркар на денешницата изјави дека не му е потребна екстра доза на мотив за да победува. Но... Во последната изјава веднаш по изедначувачкиот меч (1:1) во финалната серија против Голден Стејт, ...

Кари и „магичниот“ Австралиец

Спортклуб - 09.06.2015

Кливленд го најде лекот за брзоногиот и најпрецизниот во историјата на тројките. Едно нешто беше доволно целата негова МВП сезона да падне во вода. А тоа е... Метју Делаведова. Кога Австралиецот беше залепен за Стеф Кари, водачот на Голден Стејт ...

Леброн им подарил часовници на сите кошаркари на Кливленд

Екипа - 09.06.2015

Леброн Џејмс е најголемата кошаркарска ѕвезда на денешницата, а ако ги прашате членовите на Кливленд кавалирс, тој дефинитивно е и најдобриот соиграч на светот. Американските медиуми утрово обелоденија информација дека „кралот“ Џејмс нашол начин ...

Лекција за МКФ од НБА: Судиите грешеа!

Спортклуб - 09.06.2015

На најсилната кошаркарска организација на светот не и треба потсетување од играчите или од тренерите или од медиумите, НБА лигата сама ги признава своите грешки. Според официјалното соопштение, на 1:37 до крајот на 2 меч од финалето меѓу Голден ...

Леброн ги мотивирал своите соиграчи со часовници „Епл“

Република - 09.06.2015

Спортска величина како Леброн Џејмс секој тим може само да посака. Најискусниот во редовите на Кливленд кога се работи за „големи мечеви“, пред почетокот на финалната серија од НБА лигата против Голден Стејт побарал од сите свои соиграчи да дојдат ...

Леброн со скапи подароци ги награди сите кошаркари на Кливленд

Вечер Прес - 09.06.2015

Најголемата ѕвезда во НБА лига, Леброн Џејмс, но ако се прашуваат и останатите кошаркати од неговиот тим Кливленд, тој е и најдобриот соиграч на светот. Американските медиуми обелоденија дека „кралот" Џејмс нашол начин дополнително да го мотивира ...

Леброн Најдобар во брејкот на Кливленд

Телма - 08.06.2015

Кливленд направи брејк во Оукленд и го доби на противнички терен Голден Стејт 95:93 (20:20; 27:25; 15:14;25:28; 8:6) по едно продолжение и израмни на 1-1 во големото НБА финале за титула во серијата прв до четири победи.

Кливленд изедначи по продолжение

Утрински - 08.06.2015

Кошаркарите на Кливленд изедначија на 1-1 во победи во финалето од НБА лигата откако ноќеска го победија Голден Стејт на негов терен со 95:93 (20:20; 27:25; 15:14;25:28; 8:6). На 3:14 минути пред крајот Кливленд имаше водство од 11 поени 83:72 и ...

НБА финале: Кливленд изедначи по продолжение

24 Вести - 08.06.2015

Кошаркарите на Кливленд изедначија на 1-1 во победи во финалето од НБА лигата откако ноќеска го победија Голден Стејт на негов терен со 95:93 (20:20; 27:25; 15:14;25:28; 8:6). На 3:14 минути пред крајот Кливленд имаше водство од 11 поени 83:72 и ...

Кливленд изедначи по продолжение

Канал5 - 08.06.2015

Кошаркарите на Кливленд изедначија на 1-1 во победи во финалето од НБА лигата откако ноќеска го победија Голден Стејт на негов терен со 95:93 (20:20; 27:25; 15:14;25:28; 8:6). На 3:14 минути пред крајот Кливленд имаше водство од 11 поени 83:72 и ...

’Трипл дабл’ на Леброн за брејк на Кливленд

Макфакс - 08.06.2015

Леброн Џејмс забележа ’трипл дабл’, а екипата на Кливленд победи по едно продолжение со 95:93 на теренот на Голден Стејт и го израми резултатот во финалната серија, во НБА лигата, на 1-1. Натпреварот во регуларниот дел заврши со резултат 87:87, а ...

Трипл дабл на Леброн Џејмс за 1-1 против Голден Стејт

Оff.net - 08.06.2015

Предводени од Кралот Џејмс, кошаркарите на Кливленд успеаа да стигнат до брејк на вториот гостински дуел против Голден Стејт и да израмнат на 1-1. Очајниот шут на Кари го пресуди мечот, во среда се игра третиот во ...

Никогаш не го отпишувајте Кралот, Кавалирс изедначија

Спортклуб - 08.06.2015

Трипл-дабл за паметење, натпревар за и сторија, НБА финалната серија е поворно во егал. Леброн Џејмс постигна 39 поени, 16 скокови и 11 асистенции, во вториот меч од големото финале во кој што исто како и во првиот, се играа дополнителни минути, но ...

Голден Стејт загуби, но не е важно: Навивач погоди од пола терен и „лапна” БМВ (ВИДЕО)

SportMedia - 08.06.2015

Навивач на Голден Стејт ноќеска погоди од половина терен во наградна игра на полувремето од вториот финален меч од НБА финалето и за награда доби најнов модел на БМВ. Тоа му беше доволна утеха за поразот на неговиот омилен тим кој сега има 1-1 во ...

Трипл-дабл на Леброн Џејмс и „брејк“ на Кливленд во финалето против Голден Стејт (ВИДЕО)

МКД - 08.06.2015

Нова блескава партија на Леброн Џејмс, Кливленд по продолжение победи на гостувањето кај Голден Стејт и изедначи на 1-1 во големото НБА финале. Слично како и на првиот натпревар и овој дуел беше решен по едно продолжение, но овој пат Кливленд заигра ...

Погоди од центар и доби ново БМВ! (ВИДЕО)

МКД - 08.06.2015

На еден од тајм-аутите фан на Голден Стејт погоди од половина терен и доби најнов модел на БМВ i3. Ова момче веројатно најлесно од домашните навивачи го претрпе поразот од Кливленд. ...

НБА: Џејмс донесе израмнување во финалето

Телеграф - 08.06.2015

Кливленд го совлада Голден стејт по продолженија Екипата на Кливленд кавалирс го израмни резултатот во финалето од НБА-лигата, откако и вториот меч беше решен по продолженија. Леброн Џејмс постигна 39 поени со кои беше лидер во тимот на победничкиот ...

НБА: “Кралот” Џејмс уште еднаш покажа зошто е најдобар !

Нетпрес - 08.06.2015

Синоќа се одигра и вториот натпревар од финалната серија во НБА лигата помеѓу Голден Стејт и Кливленд, на која гостите славеа со 93:95. Натпреварот повторно беше максимално неизвесен, а исто како и на првиот дуел, продолжението од пет минути го даде ...

НБА: Кливленд израмни во финалната серија против Голден Стејт

Хитпортал - 08.06.2015

Кошаркарите на Кливленд направија „брејк“ во Голден Стејт во вториот натпревар од НБА финалето. Исто како и во првиот меч, и овојпат победникот беше решен во продолженија, Кливленд триумфираше со 95:93 (20:20, 27:25, 15:14, 25:28, 8:6).

Навивач на Голден Стејт се “поднови” со најново БМВ

Нетпрес - 08.06.2015

Иако за сите останати навивачи на Голден Стејт вториот меч од финалето е натпревар за заборав, еден фан ќе го памти до крајот на животот. Навивачот кој по случаен избор на полувреме доби шанса да шутира од половина терен, успеа да погоди и да освои ...

Никој не знае каде „замина“Стеф Кари

Спортклуб - 08.06.2015

Голден Стејт го загуби (93:95) вториот меч од големото финале во дуелот со Кливленд, без „присуството“ на својата најголема ѕвезда. Актуелниот МВП на сезоната промаши 18 од 23 обиди на мечот против Кавалирс, вклучувајќи го и „бунарот“ преку ...

Видео: Леброн со ’трипл-дабл’ го реши Голден Стејт

Спортски - 08.06.2015

Леброн Џејмс забележа „трипл дабл“, а екипата на Кливленд победи по едно продолжение со 95:93 на теренот на Голден Стејт и го израми резултатот во финалната серија, во НБА лигата, на 1-1. Натпреварот во регуларниот дел заврши со резултат 87:87, а ...

Џејмс незапирлив, Кливлнд до брејк против Вориорсите

СуперСпорт - 08.06.2015

Кошаркарите на Кливленд најправија брејк во Голден Стејт во вториот натпревар од финалната серијата во НБА лигата. Кливленд беше поразен на првиот натпревар кај Вориорсите, но во вториот успеаа да стигнат до победата, предводени од од неверојатниот ...

Кош што никогаш нема да го заборави

Кајгана - 08.06.2015

Вториот дуел од финалето на НБА меѓу Кливленд и Голден Стејт, донесе возбудлив и неизвесен натпревар , а за еден од домашните фанови донесе и момент што никогаш нема да го заборави. Вообичаената практика во НБА е да се организираат наградни игри на ...

Метју Делаведова е кошмар за противничките ѕвезди

Спортклуб - 08.06.2015

Резервниот бек на Кливленд, кој што по сила на нештата ќе ги одигра следните натпревари на Кливленд најверојатно како стартер, ги растура главните кошгетери на противничките екипи. Во вториот дуел на Кливленд против Голден Стејт по кој што Кавалирс ...

НБА Топ 5: Грин го „почести“ Леброн со „банана“

Дерби - 08.06.2015

Тимот на Голден Стејт доживеа пораз во вториот меч од финалната серија против Кливленд Кавалирс. Кавси славеа со 95:93 по продолжението во меч во кој најрасположен беше Леброн Џејмс со 39 поени, 16 скока и 11 асистенции, но блокадата што „кралот“ ја ...

Кошмарна ноќ за играч на Голден Стејт: Не постигна поени, утна забивање и судијата му падна на глава (ВИДЕО)

SportMedia - 08.06.2015

Кошаркарот на Голден Стејт Вориорс, Марис Спејтс уште долго ќе го памети синоќешниот меч од финалната серија против Кливленд, но за негова жал, не по добро. Причините за тоа се повеќе. Најважно од се, го заврши мечот без поени иако немаше особено ...

Кливленд израмни на 1:1

Алфа - 08.06.2015

По победата од 95:93 на гостувањето против Голден Стејт кошаркарите на Кливленд го израмнија резултатот на 1:1 во финалната серија од разигрувањето за титулата во НБА лигата. Најзаслужен за триумфот на гостите беше ЛеБрон Џејмс кој забележа 39 ...

Леброн е избраниот!

Спортклуб - 08.06.2015

Баксузниот број зад неговиот нов легендарен учинок нема да го спречи во намерата што ја има зацртано уште од првиот момент кога го облече дресот на Кливленд. Кралот го реализира својот 5-ти трипл-дабл во НБА финалињата (прв со Кливленд, другите 4 со ...

Леброн Џејмс му донесе израмнување на Кливленд против Голден Стејт

Курир - 08.06.2015

Кошаркарите на Кливленд изедначија на 1-1 во победи во финалето од НБА лигата откако ноќеска го победија Голден Стејт на негов терен со 95:93. На 3:14 минути пред крајот Кливленд имаше водство од 11 поени 83:72 и малку кој се надеваше на ...

НБА: Кливленд изедначи по продолжение

Репортер - 08.06.2015

Кошаркарите на Кливленд изедначија на 1-1 во победи во финалето од НБА лигата откако ноќеска го победија Голден Стејт на негов терен со 95:93 (20:20; 27:25; 15:14;25:28; 8:6). На 3:14 минути пред крајот Кливленд имаше водство од 11 поени 83:72 и ...

НБА: Кливленд изедначи по продолжение

Кирилица - 08.06.2015

Кошаркарите на Кливленд изедначија на 1-1 во победи во финалето од НБА лигата откако ноќеска го победија Голден Стејт на негов терен со 95:93 (20:20; 27:25; 15:14;25:28; 8:6). На 3:14 минути пред крајот Кливленд имаше водство од 11 поени 83:72 и ...

Кливленд изедначи по продолжение

+инфо - 08.06.2015

Кошаркарите на Кливленд изедначија на 1-1 во победи во финалето од НБА лигата откако ноќеска го победија Голден Стејт на негов терен со 95:93 (20:20; 27:25; 15:14;25:28; 8:6). На 3:14 минути пред крајот Кливленд имаше водство од 11 поени 83:72 и ...

„Трипл дабл“ на Леброн за брејк на Кливленд

Кајгана - 08.06.2015

Леброн Џејмс забележа „трипл дабл“, а екипата на Кливленд победи по едно продолжение со 95:93 на теренот на Голден Стејт и го израмни резултатот во финалната серија, во НБА лигата, на 1-1.

Кливленд изедначи по продолжение

А1 On - 08.06.2015

Кошаркарите на Кливленд изедначија на 1-1 во победи во финалето од НБА лигата откако ноќеска го победија Голден Стејт на негов терен со 95:93 (20:20; 27:25; 15:14;25:28; 8:6). На 3:14 минути пред крајот Кливленд имаше водство од 11 поени 83:72 и ...

Нова драма во НБА - резултатот изедначен! (видео)

ЗаЗабава - 08.06.2015

Трипл-дабл за паметење, натпревар за и сторија, НБА финалната серија е поворно во егал. Леброн Џејмс постигна 39 поени, 16 скокови и 11 асистенции, во вториот меч од големото финале во кој што исто како и во првиот, се играа дополнителни минути, но ...

НБА финале: Кливленд дојде до 1-1 по продолжение

Сител - 08.06.2015

Екипата на Кливленд изедначи на 1-1 во победи откако во вториот натпревар на гости го победи Голден Стејт со 95:93 по продолжение. Во регуларниот дел дуелот заврши 87:87, а кош за домашните за изедначување постигна Кари.

Историска победа на Кливленд

Оn.net - 08.06.2015

Екипата на Кливленд Кавалирс дојде до првата победа во финалната серија со Голеден Стејт Вориорс, правејќи ја мошне возбудлива завшницата на НБА. Кавси триумфираа со 95:93, а и оваа средба заврши во продолжението од пет минути.

Нова драма во НБА финалето: Осакатениот Кливленд го врати ударот, трипл-дабл на Леброн (ВИДЕО)

SportMedia - 08.06.2015

Кливленд Кавалирс израмни на 1-1 во финалната серија од НБА лигата откако ноќеска победи на гостувањето кај Голден Стејт со 95-93. И повторно се играа продолженија, само сега со среќен крај за најдобриот тим во Источнаа конференција.

Феноменалниот Леброн со „трипл-дабл“ за брејк во НБА финалето

Екипа - 08.06.2015

Благодарение на одличниот Леброн Џејмс кошаркарите на Кливленд стигнаа до „брејк“ и израмнија на 1-1 во финалната серија од НБА лигата против Голден стејт. Кливленд во Оукленд по продолжението ги совлада Вориорс со 95-93, а Џејмс мечот го заврши со ...

Кливленд со трипл-дабл на Џемјс израмни во финалната серија на НБА

Sky - 08.06.2015

Кошаркарите на Кливленд кавалирс синоќа го совладаа тимот на Голден Стеј вориорс со конечен резултат од 95 – 93 и израмнија на 1 – 1 во финалната серија во НБА-лигата. Најзаслужен за победата на „кавалирс“ беше Леброн Џејмс, кој мечот го заврши со ...

Трипл-дабл на Џејмс и брејк на Кавалирс против Голден Стејт

Точка - 08.06.2015

И вториот натпревар во НБА финалето беше решен по продолженијата, но овој пат славеа кошаркарите на Кливленд Кавалирс. Леброн Џејмс утринава ги предводеше Кавалирс до победа и израмнување на финалната серија против Вориорс на 1:1.

Трипл-дабл на Леброн за брејк во Оукленд (видео)

Република - 08.06.2015

Леброн Џејмс можеби го одигра најдобриот натпревар во пелјеофот во својата кариера во НБА лигата. Тој со трип-дабл успеа да дојде до победа со Кливленд во финалето на НБА израмнувајќи го резултатот на 1-1 против Голден Стејт на гостински терен во ...

Утеха за поразот од Кливленд, навивач на Голден Стејт си доби БМВ (видео)

Република - 08.06.2015

Еден навивач на Голден Стејт како утеха за поразот од Кливленд во вториот натпревар од НБА-плејофот си доби најнов модел на БМВ. На полувремето од натпреварот тој во наградата игра требаше да погоди од половина терен за да го добие автомобилот.

’Трипл дабл’ на Леброн за брејк на Кливленд

Тера - 08.06.2015

Леброн Џејмс забележа ’трипл дабл’, а екипата на Кливленд победи по едно продолжение со 95:93 на теренот на Голден Стејт и го израми резултатот во финалната серија, во НБА лигата, на 1-1. Натпреварот во регуларниот дел заврши со резултат 87:87, а ...

Кливленд изедначи по продолжение

Локално - 08.06.2015

Кошаркарите на Кливленд изедначија на 1-1 во победи во финалето од НБА лигата откако ноќеска го победија Голден Стејт на негов терен со 95:93 (20:20; 27:25; 15:14;25:28; 8:6). На 3:14 минути пред крајот Кливленд имаше водство од 11 поени 83:72 и ...

Леброн херој, Кари трагичар (Видео)

Вечер Прес - 08.06.2015

Најголемата ѕвезда во НБА тимот на Кливленд, Леброн Џејмс беше најзаслужен што неговиот тим направи „брејк" и израмни на 1:1 во победи во финалната серија од НБА лигата против Голден стејт, кој сезонава го доживеа само третиот пораз на домашен терен.

Кливленд изедначи по продолжение

Lider - 08.06.2015

Кошаркарите на Кливленд изедначија на 1-1 во победи во финалето од НБА лигата откако ноќеска го победија Голден Стејт на негов терен со 95:93 (20:20; 27:25; 15:14;25:28; 8:6). На 3:14 минути пред крајот Кливленд имаше водство од 11 поени 83:72 и ...