TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нова истрага за падот на кингерот

Вечер Прес - 22.07.2012

Прифаќањето на македонскиот владин извештај од босанските власти ќе значи нова можност за расчистување на сите дилеми и шпекулации за околностите во кои загина претседателот Трајковски.

Повторно се отвора истрагата за падот на Кингерот

Канал5 - 21.07.2012

Министерот за комуникации и сообраќај на Босна и Херцеговина, Дамир Хаџиќ вчера во Сараево ја прими делегацијата од Република Македонија која ја предводеше министерот за транспорт и врски, Миле ...

Повторно се отвора истрагата за авионската несреќа на Трајковски

Deutsche Welle - 21.07.2012

На барање на Македонија повторно ќе биде отворена истрагата за авионската несреќа во која загина претседателот Трајковски. Македонските власти тврдат дека имаат нови сознанија за несреќата.

Повторно ќе се отвори истрага за несреќата на авионот во која загина претседателот Трајковски

Телма - 21.07.2012

Министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески од својот босански колега Дамир Хаџиќ побарал потворно отворање на истрага за авионската несреќа во која загина претседателот Борис Трајковски и ...

Босанските власти повторно ќе ја отворат истрагата за несреќата на „Кингерот“

Сител - 21.07.2012

Министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески од својот босански колега Дамир Хаџиќ побарал потворно отворање на истрага за авионската несреќа во која загина претседателот Борис Трајковски и ...

Босанските власти повторно ќе ја отворат истрагата за несреќата на „Кингерот“

МРТ - 21.07.2012

Министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески од својот босански колега Дамир Хаџиќ побарал потворно отворање на истрага за авионската несреќа во која загина претседателот Борис Трајковски и ...

Нова истрага за паѓањето на владиниот „Кингер“

+инфо - 21.07.2012

Министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески од својот босански колега Дамир Хаџиќ побарал потворно отворање на истрага за авионската несреќа во која загина претседателот Борис Трајковски и ...

Повторно се отвора истрагата за падот на „кингерот" напретседателот Трајковски

Макфакс - 21.07.2012

Во петокот македонскиот министер министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески на својот босански колега Дамир Хаџиќ му доставил документ со нови сознанија за падот на авионот во близина на Мостар, ...

На барање на Македонија, босанските власти повторно ќе ја отворат истрагата за несреќата на “Кингерот“

Нетпрес - 21.07.2012

Министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески од својот босански колега Дамир Хаџиќ побарал потворно отворање на истрага за авионската несреќа во која загина претседателот Борис Трајковски и ...

Македонија бара повторна истрага за паѓањето на „кингерот“

А1 On - 21.07.2012

Македонија бара повторно отворање на истрагата за авионската несреќа во која загина претседателот Борис Трајковски, негови соработници и екипажот .

Ќе се отвора повторно истрагата за несреќата во која загина претседателот Трајковски

Inpress - 21.07.2012

Скопје, 21. јули 2012 (ИНПРЕС) Министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески од својот босански колега Дамир Хаџиќ побарал потворно отворање на истрага за авионската несреќа во која загина ...

Нова истрага за падот на Кингерот

Алфа - 21.07.2012

Министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески упати до босанките власти предлог за повторно отварање на истрагата за несреќата во која загина тогашниот македонски Претседател Борис Трајковски и ...

Нови сознанија за авионската несреќа на Трајковски, нова истрага

МКД - 21.07.2012

На барање на Македонија повторно ќе биде отворена истрагата за авионската несреќа во која загина претседателот Борис Трајковски. Македонските власти тврдат дека имаат нови сознанија за несреќата.

Повторно се отвора истрага за падот на кингерот

Курир - 21.07.2012

Министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески од својот босански колега Дамир Хаџиќ побарал потворно отворање на истрага за авионската несреќа во која загина претседателот Борис Трајковски и ...

Ќе се отвори нова истрага за загинувањето на претседателот Трајковски

Либертас - 21.07.2012

Министерот Јанакиески, во рамки на вчерашната средба во Сараево, му доставил на Хаџиќ документ кој содржи нови сознанија за воздухопловната несреќа на авионот Beechcraft Super King Air 200 Z3-BAB што ...

Повторно се отвара истрага за падот на кингерот на претседателот Борис Трајковски

Sky - 21.07.2012

По предлог на министерот за транспорт и врски Миле Јанакиевски до својот босански колега, повторно ќе се отвори истрага околу авионската несреќе во која трагично загина претседателот Борис Трајковски.

На барање на Македонија, босанските власти повторно ќе ја отворат истрагата за несреќата на “Кингерот“

Точка - 21.07.2012

Министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески од својот босански колега Дамир Хаџиќ побарал потворно отворање на истрага за авионската несреќа во која загина претседателот Борис Трајковски и ...

Нови сознанија за авионската несреќа на Трајковски

Н.Македонија - 21.07.2012

Oд босанските власти е побарано потворно отворање на истрагата за несреќата во која загина претседателот Борис Трајковски Министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески од својот босански колега ...

Смртта на Трајковски повторно ќе се истражува

eReporter - 21.07.2012

Македонско-босански експерти од ново ќе ја истражуваатсмртта на претседателот Борис Трајковски, поради нови сознанија откриени занесреќата во Мостар.