TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Баба Цеца му купила златна колевка на внукот Жељко

Канал5 - 14.06.2020

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ за својот новороден внук Жељко одбра специјален подарок. Цеца му купила на Жељко колевка со позлата и со буквата ,,Ж” на предниот дел , направена од злато.

Ова е фамозната колевка за внукот, стигна специјалниот подарок од Цеца Ражнатовиќ

Хитпортал - 14.06.2020

Колевката за малито Жељко за која толку се зборуваше и шпекулираше конечно пристигна дирекно од Германија. Подарокот од баба Цеца Ражнатовиќ за својот внук ја чинеше 5000 евра, и е специјално изработена од специјални материјали и златни ногарки.

Вака изгледа лулката во која ќе спие Жељко Ражнатовиќ

Скопје24 - 14.06.2020

Цеца Ражнатовиќ неодамна стана баба и го доби првото внуче Жељко. Уште пред неговото раѓање се пишуваа за новиот член на семејството Ражнатовиќ. Па така српските мидиуми пишуваа како ќе се вика бебето, детали за породување на снаата на Цеца, ...

„Засекогаш да изгледаме како сестри“: Анастасија со емотивна порака ѝ го честиташе роденденот на Цеца

Хаштаг - 14.06.2020

Денес, најголемата фолк ѕвезда на Балканот, Светлана Цеца Ражнатовиќ го прослави својот 47 - ми роденден во карантин. Причината за тоа што овој роденден го прославува сама е тоа што е позитивна на новиот коронавирус.

Првата љубов од вдовицата на контроверзниот Аркан

Женски магазин - 14.06.2020

Светлана Цеца Ражнатовиќ важи за една од најголемите балкански sвезди и тој факт е неоспорен, без разлика каква музика создава. Кариерата ја започна на петнаесетгодишна возраст. А кое беше нејзиното прво момче за кое дозна јавноста прочитајте на ...

Цеца слави роденден во ИЗОЛАЦИЈА: Наполни 47, стана баба и откри дали сака повторно да се заљуби

Локално - 14.06.2020

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ денес го слави својот 47 роденден, но во различни услови од планираните. Имено, пред неколку дена, Цеца откри дека нејзиниот син Вељко и таа се позитивни на коронавирусот, така што и двајцата се изолирале од ...

Вака изгледа лулката во која ќе спие Жељко Ражнатовиќ (фото)

Вистина.мк - 14.06.2020

Српската пејачка Цеца Ражнатовиќ неодамна се реализираше во улогата на баба и го доби првото внуче Жељко. Уште пред неговото раѓање се пишуваа за новиот член на семејството Ражнатовиќ. Па така српските мидиуми пишуваа како ќе се вика бебето, детали ...

Вељко е очаен, дури ни Цеца не може да го утеши! Погледнете која е причината !

Попара - 14.06.2020

Разделбата од неговата сопруга и новородениот син беше тешка за боксерот – тој постојано разговара со Богдана, а преку телефон му пее приспивни до Жељко! Откако дознаа дека се позитивни за вирусот корона, Вељко Ражнатовиќ и Цеца се во изолација во ...

Цеца не штеди: Вака изгледа лулката за Жељко Ражнатовиќ

Курир - 13.06.2020

Вељко и Богдана Ражнатовиќ минатата станаа родители, а фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ стана баба. Богдана се породи минатата недела, на една приватна клиника во Белград. Бебето е тешко 3 360 кг, долго 53 центиметри.

И Цеца стана експерт, вели вирусот е ослабнат

Курир - 13.06.2020

Не ширете паника, вирусот е многу ослабнат, вели „експертот“ Светлана Ражнатовиќ Цеца, во обраќањето на „Инстаграм“ до фнаовите. Таа заедно со синот Вељко беа дијагностицирани со ковид-19 пред неколку дена, а бидејќи телефонот не престанал да ѝ ...

Пристигнаа резултатите од тестовите на Богдана и малиот Жељко – Сагата во семејството Ражнатовиќ продолжува

Убавина и Здравје - 13.06.2020

Светлана Цеца Ражнатовиќ е позитивна на коронавирусот, а позитивен е и нејзиниот син Вељко, додека двата теста на Анастасија се покажаа негативни. За потсетување, целото семејство Ражнатовиќ беше на тестирање бидејќи на прославата која што ја ...

Цеца им даде платен одмор на сите вработени во вилата, за Вељко ќе се грижи пејачката!

Убавина и Здравје - 13.06.2020

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ дозна дека е позитивна на корона, а веднаш штом ги доби резултатите се изолираше во семејниот дом на Дедиње. Нејзиниот син Вељко исто така е позитивен, па во вилата е и тој со Цеца, а поради безбедност Богдана и Жељко ...

Кумот на Жељко Јоксимовиќ за борбата со коронавирусот: „Мислев дека ќе умрам!“

Убавина и Здравје - 13.06.2020

Најпознатиот естраден менаџер и кум на Жељко Јоксимовиќ успеа да ја победи короната. Тој 23 дена помина во болница борејќи се за својот живот. Менаџерот откри и страшни детали додека бил во болница.

Стигнаа резултатите за корона од сопругата и бебето на Вељко Ражнатовиќ

Хитпортал - 13.06.2020

Хаосот со ширењето на корона вирусот по мекиците кај Цеца за раѓањето на нејзиниот внук продолжува со оглед на тоа дека на прославата имало многу гости и јавни ...

Баба Цеца за кралот Жељко купи позлатена колевка со специјална буква

ММС - 13.06.2020

Светлана Цеца Ражнатовиќ, како што пишуваат медиумите во Србија, воопшто не штедела за да го прослави раѓањето на првиот внук, кој го доби името Жељко, по дедо му, но и за се она што е потребно за бебето.

И Цеца стана експерт, вели вирусот е ослабнат

Пулс24 - 13.06.2020

Не ширвиете паника, вирусот е многу ослабнат, вели „експертот“ Светлана Ражнатовиќ Цеца, во обраќањето на „Инстаграм“ до фнаовите. Таа заедно со синот Вељко беа дијагностицирани со ковид-19 пред неколку дена, а бидејќи телефонот не престанал да ѝ ...

И Цеца стана експерт, вели вирусот е ослабнат

Република - 13.06.2020

Не ширете паника, вирусот е многу ослабнат, вели „експертот“ Светлана Ражнатовиќ Цеца, во обраќањето на „Инстаграм“ до фнаовите. Таа заедно со синот Вељко беа дијагностицирани со ковид-19 пред неколку дена, а бидејќи телефонот не престанал да ѝ ...

Не можам да живеам од телефонски повици: Цеца реши да им открие на фановите сè за нејзиното здравје

Женски магазин - 13.06.2020

Пред неколку дена, веста дека Светлана Цеца Ражнатовиќ и нејзиниот син Вељко се позитивни на коронавирус, одекнаа како бомба во медиумите , а сега таа одлучи да каже зошто е тестирана и како се чувствува.

Цеца не штеди: Вака изгледа лулката за Жељко Ражнатовиќ

Пулс24 - 13.06.2020

Вељко и Богдана Ражнатовиќ минатата станаа родители, а фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ стана баба. Богдана се породи минатата недела, на една приватна клиника во Белград. Бебето е тешко 3 360 кг, долго 53 центиметри.

Чини 5.000 евра: Стигна колевката за малиот Аркан

PressingTV - 13.06.2020

Во деновите кога половина од семејството Ражнатовиќ е во изолација дојде една работа на која ќе и се израдуваат. Од Германија пристигна колевката за малиот Жељко, подарок од баба Светлана.

Целата е во злато: Стигна колевката за малиот Жељко

Република - 13.06.2020

Во деновите кога половина од семејството Ражнатовиќ е во изолација дојде една работа на која ќе и се израдуваат. Од Германија пристигна колевката за малиот Жељко, подарок од баба Светлана.

Цеца за прв пат и се обрати на јавноста откако е позитивна на корона: „Боже мој, се случи што се случи… само немојте да ...

Вистина.мк - 13.06.2020

Откако Светлана Цеца Ражнатовиќ во јавноста обзнани дека таа и нејзиниот син Вељко се заразени со коронавирусот,с рпската фолк дива сега и јавно сподели видео објава на Инстаграм, во која опиша како се чувствува во моментов, а преку истата и упати и ...

ДОДЕКА ЦЕЦА И ВЕЉКО СЕ ЛЕЧАТ ОД КОРОНА АНАСТАСИЈА ГИ ШОКИРА СЛЕДБЕНИЦИТЕ! Откри дека е заљубена!

Попара - 13.06.2020

Вчера Анастасија објави фотографија на која таа е во кратко лелеаво фустанче. Семејството Ражнатовиќ овие денови поминува низ доста турбулентен период. Наиме, по радосната вест, Вељко и снаата Богдана, го добија своето прво дете, малиот Жељко, ...

ПРИСТИГНА ЛУЛКАТА ЗА МАЛИОТ ЖЕЉКО: Цеца не штедеше пари- ВАКА ИЗГЛЕДА УНИКАТНИОТ ПОДАРОК(фото)

Магазин - 13.06.2020

Вељко и Богдана Ражнатовиќ минатата станаа родители, а фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ стана баба. Богдана се породи минатата недела, на една приватна клиника во Белград. Бебето е тешко 3 360 кг, долго 53 центиметри.

Додека Цеца и Вељко се борат со короната, Анастасија никако да ја научи лекцијата: Од оваа голема грешка фановите се ...

Курир - 12.06.2020

Семејството Ражнатовиќ овие денови поминува низ голем турбулентен период. Имено по радосната вест и раѓањето на новиот член во семејството на пејачката следуваше и семејна прослава која траеше два дена.

Вељко ни два дена не помина со синот, а раздвоеноста му паѓа тешко- еве што прави во карантин додека оздравува од ...

Курир - 12.06.2020

Синот на Светлана Цеца Ражнатовиќ која исто така е позитивна на коронавирус речиси ни два дена не помина заедно со својот син Жељко откако излезе од болница. Тој заедно со пејачката пред два дена објавија дека се позитивни на коронавирус и дека се ...

Куќата на Цеца прогласена за балкански Вухан!

ММС - 12.06.2020

Војин Ражнатовиќ, еден од синовите на Жељко Ражнатовиќ-Аркана и полубрат на Вељко, кој живее во Америка, се огласи на својот Инстаграм профил со коментар на веста дека Цеца и дел од семејството се позитивни на коронавирус.

Мајката на Богдана речиси се онесвестила кога ги дознала резултатите на ќерката и нејзиното бебе откако се тестираа од ...

Курир - 12.06.2020

Откако целиот Балкан дозна дека Светлана Цеца Ражнатовиќ е позитивна на коронавирусот заедно со својот син, денеска српските медиуми како гром од ведро небо ги објавија резултатите на Богдана и нејзиното бебе направени во текот на вчерашниот ден.

Куќата на Цеца прогласена за „балкански Вухан“

Курир - 12.06.2020

Војин Ражнатовиќ, еден од синовите на Жељко Ражнатовиќ-Аркана и полубрат на Вељко, кој живее во Америка, се огласи на својот Инстаграм профил со коментар на веста дека Цеца и дел од семејството се позитивни на коронавирус.

Жељко и Јована Јоксимовиќ се тестираа дали имаат корона! Денеска има стигнаа резултатите! (ФОТО)

Слободен Печат - 12.06.2020

Српската водителка Јована Јоксимовиќ и нејзиниот сопруг популарниот музичар Жељко Јоксимовиќ, беа тестирани за корона вирус, а сега го открија и резултатите од тестирањето. Тие присуствуваа на семејната прослава на Цеца, а по повод раѓањето на ...

Јована Јоксимовиќ негира дека е заразена: „Лага!“

Убавина и Здравје - 12.06.2020

Српските медиуми пишуваат дека Јована Јоксимовиќ е заразена со коронавирус, а таа не можеше да ги игнорира ваквите сериозни шпекулации и се огласи на социјалните мрежи. Јована на својот Инстаграм напиша дека она што се пишува не е точно.

Сака да биде сигурна: Цеца ќе го плати тестирањето за целото нејзино обезбедување, возачи и за послугата

Курир - 12.06.2020

Цеца Ражнатовиќ и нејзниот син Вељко веќе неколку дена се во изолација откако беше откриено дека се позитивни на корона. Тие се сами во куќата, додека мама Богдана со малиот Жељко се во Тител кај нејзините родители.

Цеца им даде пари и ги прати на тестирање послугата, домарите, возачите, обезбедувањето – Еве колку евра плати за ...

ММС - 12.06.2020

Откако дозна дека таа и нејзиниот син Вељко се позитивни за корона вирусот, српската фолк ѕвезда Цеца Ражнатовиќ реши да го испрати целото проширено семејство за тестирање, но и послугата, возачите, обезбедувањето, домарите … За да се осигура дали ...

Цеца Ражнатовиќ ги тестираше сите еве колку потроши за корона тестови

Хитпортал - 12.06.2020

Откако по прославата за новородениот внук таа и гостите се позитивни на корона вирусот Цеца Ражнатовиќ веднаш превзема иницијатива да го тестира своето блиско семејство но и послугата, возачот, обезбдувањето и сите што работат кај ...

Аца Лукас бега од тестирање јавноста гневна на фолкерот

Хитпортал - 12.06.2020

По фамозните мекици кај Цеца по повод раѓањето на нејзиниот внук целата српска естрада е во паника и на масовно тестирање за корона вирусот бидејки фолкерката заедно со синот Вељко се заразени од овој вирус од некој гостин кој присуствувал на ...

Цеца и Вељко сами во куќата, бебето и мајката Богдана заминаа кај родителите

PressingTV - 12.06.2020

Цеца Ражнатовиќ и нејзниот син Вељко веќе неколку дена се во изолација откако беше откриено дека се позитивни на корона. Тие се сами во куќата, додека мама Богдана со малиот Жељко се во Тител кај нејзините родители.

Цеца сите вработени ги оддалечи од вилата: Веднаш штом дознала дека има корона ги презела ОВИЕ МЕРКИ

Локално - 12.06.2020

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ откри дека е позитивна на коронавирус, а штом ги доби резултатите, се изолира во семејниот дом во Дедиње. Нејзиниот син Вељко е исто така позитивен на вирусот и во моментот е во вилата Ражнатовиќ со пејачката, ...

Сестрата на Богдана во врска со синот на еден од најпознатите криминалци

Република - 12.06.2020

Се чини дека семејството Ражнатовиќ не може да не биде поврзано со луѓе со сомнително минато. Сестрата на сопругата на Вељко, манекенката Бојана Родиќ е во врска со Мирко Шијан. Мирко е другар на Вељко и син на Зоран Шијан, кој беше еден од ...

Дали се позитивни: Богдана и Жељко Ражнатовиќ ги добија резултатите од тестот за коронавирус

Женски магазин - 12.06.2020

Откако беше потврдено дека тој е позитивен ан коронавирус, Вељко се оддалечи од семјениот дом во Тител и остана со својата мајка во куќа на улицата Лутице Богдана. Богдана и малиот Жељко Ражнатовиќ беа тестирани за Ковид-19, веднаш откако беше ...

Сака да биде сигурна: Цеца ќе го плати тестирањето за целото нејзино обезбедување, возачи и за послугата

Република - 12.06.2020

Цеца Ражнатовиќ и нејзниот син Вељко веќе неколку дена се во изолација откако беше откриено дека се позитивни на корона. Тие се сами во куќата, додека мама Богдана со малиот Жељко се во Тител кај нејзините родители.

Мајката на Богдана речиси се онесвестила кога ги дознала резултатите на ќерката и нејзиното бебе откако се тестираа од ...

Пулс24 - 12.06.2020

Откако целиот Балкан дозна дека Светлана Цеца Ражнатовиќ е позитивна на коронавирусот заедно со својот син, денеска српските медиуми како гром од ведро небо ги објавија резултатите на Богдана и нејзиното бебе направени во текот на вчерашниот ден.

Додека Цеца и Вељко се во самоизолација, Анастасија Ражнатовиќ прави милиони

Женски магазин - 12.06.2020

Цела естрада во соседна Србија е во паника, откако пред два дена се огласи фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ дека е позитивна на Ковид-19 . Паниката е оправдана, бидејќи голем дел од српската естрада присуствуваше на прославата по повод раѓањето на ...

Снаата на Цеца и новороденчето се негативни на коронавирусот

iPortal - 12.06.2020

Како што пренесе „Блиц“, Богдана Ражнатовиќ и малиот Жељко се негативни на вирусот корона. Целото семејство Ражнатовиќ веднаш се тестираше на корона вирус откако дознаа дека биле во контакт со заразено лице.

Цеца: Се чувствувам одлично, не ширете паника! (ВИДЕО)

Локално - 12.06.2020

Вчера во српските медиуми се појавија вестите дека Светлана Цеца Ражнатовиќ и нејзиниот син Вељко се позитивни за коронавирусот. Пејачката сега се обрати преку својот Инстаграм профил и истакна дека се чувствува одлично и дека нема никакви симптоми ...

Откако дозна дека е позитивна на корона, се тестираат и вработените на Цеца: Пејачката „пукна“ 1 000 евра за тестови

Вистина.мк - 12.06.2020

Откако дозна дека е позитивна на коронавирус, Цеца одлучила да ги прати на тестирање поширокиот круг на семејството, но и нејзините вработени, возачи, обезбедување …. Како што пишуваат медиумите, таа за тестирањата искеширала 1 000 евра.

Цеца и Вељко заболени од корона а Анастасија “главна” во ноќните клубови!

Магазин - 12.06.2020

Деновиве семејството Ражнатовиќ е топ тема во медиумите поради коронавирусот. Имено Цеца и Вељко се позитивни на Ковид 19 а Анастасија по се изгледа не сака да мирува па и покрај тоа што е можен пренесувач на вирусот таа ужива во дискотеките во Нови ...

Еве која е Бојана Родиќ: Девојката која го освои синот на Гоца Божиновска (фото)

Вистина.мк - 12.06.2020

Девојката на Мирко Шијан, Бојана Родиќ е една од трите сестри Родиќ, меѓу кои е и Богдана, сопругата на Вељко Ражнатовиќ. Имено, Бојана е веќе некое време во врска со синот на Гоца Божиновска, Мирко Шијан.

Стигнаа резултатите за корона тест на Богдана Ражнатовиќ и бебето како и оние на смејството Родиќ

Вистина.мк - 12.06.2020

Цеца Ражнатовиќ е позитивна за коронавирус, како и нејзиниот син Вељко, додека Анастасија Ражнатовиќ е негативна и на двата теста и не е заразена со коронавирус. Целото семејство Ражнатовиќ беше тестирано затоа што за време на прославата што ја ...

Цеца се јави!

Попара - 12.06.2020

По веста која се прошири со брзина на светлината дека Светлана Ражнатовиќ- Цеца е позитивна на Ковид-19, се создаде вистинска паника меѓу нејзините роднини и пријатели кои присуствуваа на прославите во чест на раѓањето на нејзиниот прв внук, a од ...

Анастасија Ражнатовиќ е шеста по ред МИЛИОНЕРКА во Србија

Попара - 12.06.2020

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ стана шеста личност од Србија која ја следат над милион луѓе на социјалната мрежа Инстаграм. Бидејќи има само 22 години, таа е најмладата „милионерка на инстаграм“ кај нас.

Цеца ќе го плати тестирањето за целото нејзино обезбедување, возачи и за послугата

Магазин - 12.06.2020

Познатата музичка ѕвезда Цеца Ражнатовиќ и нејзниот син Вељко откако минатата недела славеа за приновата во семејството, веќе неколку дена се во изолација поради тоа што се позитивни на корона.

“НЕ Е СРАМОТА ДА СЕ БИДЕ БОЛЕН!” Јована и Жељко Јоксимовиќ се огласија откако ги добија резултатите од тестот за корона ...

Попара - 12.06.2020

Медиумите синоќа објавија дека водителката е заразена, што таа го демантираше истакнувајќи дека сеуште ги чека резултатите, а тие стигнаа утринава! Српските медиуми пишуваа сношти, по вестите дека неколку ѕвезди се заразени во изминатите неколку ...

Сите со нетрпение ги очекуваа: Пристигнаа резултатите од корона тестот на Богдана и малиот Жељко!

Попара - 12.06.2020

За коронавирус беа тестирани Богдана Ражнатовиќ, сопруга на боксерот Веjко Ражнатовиќ и нивниот син Жељко Ражнатовиќ. Резултатите пристигнаа денес и, за среќа, Богдана и малиот Жељко беа негативни на КОВИД 19, пишува „Блиц“.

По дружбата со Цеца , Јоксимовиќи ги објавија резултатите на корона тестот

Канал5 - 11.06.2020

Откако се дозна дека фолк пејачката Светлана Ражнатовиќ Цеца и нејзиниот син Вељко се заразиле со коронавирус на забава што ја организирале по повод раѓањето на неговиот прв син, другите кои присуствувале на забавата биле загрижени.

По мекиците кај Цеца и сопругата на Жељко Јоксимовиќ позитивна на корона

Хитпортал - 11.06.2020

Откако се прочу веста дека дел од гостите на прославата кај Цеца Ражнатовиќ по повод раѓањето на нејзиниот внук се прошири голема паника во српската естрада па започна и масовно тестирање на сите што биле на домашната веселба.

Естрадата во корона паника! Кој се е позитивен, а кој чека резултати од тестирање

ММС - 11.06.2020

Угледни гости од две големи ВИП забави во Белград, кои се случија минатата недела, започнаа масовно тестирање за вирусот корона, откако вчера беше утврдено дека Цеца и Вељко го имаат. За кој знаеме дека има корона Водителката Душица Јаковлевиќ сè ...

Цеца и Вељко од изолација: Кој сака по една корона нека повели! (ВИДЕО)

Хитпортал - 11.06.2020

Откако по прославата во домот по раѓањето на малиот Жељко заради неколку заразени гости се направи масовно тестирање за корона вирусот, Цеца Ражнатовиќ меѓу првите заедно со своето најблиско семејство направи тест кој веќе следниот ден се покажа ...

Дали славниот пар се заразил – Пристигнаа резултатите од тестирањето за коронавирус за Јована и Жељко Јоксимовиќ

Курир - 11.06.2020

Српската водителка Јована Јоксимовиќ и нејзиниот сопруг популарниот музичар Жељко Јоксимовиќ, беа тестирани за корона вирус, а сега го открија и резултатите од тестирањето. Тие присуствуваа на семејната прослава на Цеца, а по повод раѓањето на ...

Додека семејството е во карантин, таа собира милиони: Анастасија Ражнатовиќ секој ден е сѐ поуспешна

Хаштаг - 11.06.2020

Откако се расшири веста дека фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ и нејзиниот син Вељко, кој пред неколку дена се оствари како татко, се позитивни на коронавирусот, цела естрада е во паника.

Стасаа резултатите на Јована и Жељко Јоксимовиќ

ММС - 11.06.2020

Водителката Јована Јоксимовиќ и нејзиниот супруг, музичарот Жељко Јоксимовиќ, тестирани се на корона вирус, а ссега ги открија и резултатите од тестирањата. Семејството Јоксимовиќ биле на веселбата кај Цеца по повод раѓањето на внукот па затоа ...

Фризерот на Цеца и Анастасија Ражнатовиќ е позитивен на Ковид-19 – Беше и на прославата во нивниот дом

Убавина и Здравје - 11.06.2020

Стеван Радивојевиќ кој сите го знаат како фризер на Цеца и Анастасија Ражнатовиќ објави дека е позитивен на коронавирус. Тој беше на прославата по повод раѓањето на синот на Вељко и Богдана, а на која присуствуваа голем број на познати личности.

Бојана Родиќ во страстен бакнеж со момчето, а коментарот кој им го напиша Вељко не го очекуваа (фото)

Курир - 11.06.2020

Мирко Шијан не крие колку е за заљубен во Бојана Родиќ, инаку сестра на Богдана Ражнатовиќ, па објави фотографија на социјалните мрежи каде страсно се бакнуваат. За љбовната фотографија коментираше и Вељко Ражнатовиќ, на кого Мирко му е еден од ...

Фризерот на Цеца и Анастасија се огласи со предупредување, а еве каква е ноговата состојба откако е позитивен на корона

Курир - 11.06.2020

Стеван Радивојевиќ на јавноста и е познат како фризерот на Анастасија и Цеца Ражнатовиќ. Тој на својот профил на Инстаграм напиша дека е позитивен за вирусот корона,а потоа Ражнатовиќ се тестираа, а од резултатите Цеца и нејзиниот син Вељко се ...

Му роди син и го разнежни – Вељко Ражнатовиќ со емотивна порака за бракот и Богдана

Убавина и Здравје - 11.06.2020

Вељко Ражнатовиќ, кој стана татко на малиот Жељко, објави на Инстаграм приказна за бракот што ги развежни ...

Цеца и Вељко позитивни на корона: Прва изјава на пејачката по добиените резултати од тестот

Убавина и Здравје - 11.06.2020

Цеца Ражнатовиќ се огласи за „Блиц.рс“ откако PCR-тестот потврдил дека таа и нејзиниот син Вељко се позитивни на ...

(ФОТО) „ОПАСНИ МЕКИЦИ“: Сопругата на Жељко Јоксимовиќ позитивна на корона вирус!

Екран - 11.06.2020

Во Србија последните денови е актуелна веста дека Цеца Ражњатовиќ стана баба откако нејзиниот син Вељко доби наследник…но… Се чини дека прославата на раѓањето на внукот на Цеца Ражњатовиќ била опасна за сите присутни на мекиците по повод раѓањето на ...

Аца Лукас: Моја работа е дали ќе се тестирам

Република - 11.06.2020

Српската естрада е во паника откако беше објавено дека Светлата Ражнатовиќ Цеца и нејзиниот син Вељко се позитивни на коронавирусот, а пред една недела голем дел од ѕвездите беа на големата забава за раѓањето на Жељко.

Ќе се тестира и момчето што Вељко го претепа пред домот на својата сопруга

Република - 11.06.2020

Короната донесе многу проблеми за семејството Ражнатовиќ. Веселбата по повод раѓањето на внукот Жељко, беше повод позитивни на вирусот да бидат таткото Вељко и баба Светлана,но и половина српска естрада.

(ФОТО) Јована Јоксимовиќ се огласи по веста дека е позитивна на Ковид-19

Женски магазин - 11.06.2020

Веста дека фолк-ѕвездата Цеца и нејзиниот син Вељко Ражнатовиќ се позитивни на Ковид-19 ја разбранува целата српска естрада. Имено по повод раѓањето на внукот Жељко , семејството направи голема забава , на која присуствуваа голем број познати лица.

На Јована и Жељко Јоксимовиќ им стигнаа резултатите од тестот на корона

Локално - 11.06.2020

Водителката Јована Јоксимовиќ и нејзиниот сопруг, музичарот Жељко Јоксимовиќ, биле тестирани за вирусот корона, а сега ги открија резултатите од тестот. Јоксимовиќ беа на прославата на Ражнатовиќ по повод раѓањето на малиот Жељко, а кога фолк ...

(ФОТО) Јована Јоксимовиќ се огласи по веста дека е позитивна на Ковид-19

iPortal - 11.06.2020

Веста дека фолк-ѕвездата Цеца и нејзиниот син Вељко Ражнатовиќ се позитивни на Ковид-19 ја разбранува целата српска естрада. Имено по повод раѓањето на внукот Жељко, семејството направи голема забава, на која присуствуваа голем број познати лица.

Првото видео на Цеца и Вељко од изолација, откако им беше потврден коронавирусот (ВИДЕО)

Локално - 11.06.2020

Вељко Ражнатовиќ го објави на Инстаграм првото видео од изолација, со неговата мајка Цеца. Фолк ѕвездата е насмеана, и очигледно е дека и двајцата се чувствуваат добро, како што беше објавено порано, и дека немаат никакви симптоми на вирусот корона, ...

Богдана и бебето се тестираа на Ковид-19: Семејството Ражнатовиќ загрижено

Женски магазин - 11.06.2020

Богдана Ражнатовиќ, сопругата на Вељко Ражнатовиќ и нивниот син Жељко се тестираа на коронавирус, со оглед на тоа што беа во директен контакт со заразени лица. Цеца и Вељко немаат никакви симптоми , но сепак по вториот тест се потврди дека се ...

Стигнаа ковид-тестовите на Жељко и Јована Јоксимовиќ

Република - 11.06.2020

Жељко и Јована Јоксимовиќ беа дел од познатите личности кои пред една недела го прославуваа раѓањето на Жељко Ражнатовиќ во вилата на Цеца на Дедиње. Откако пејачката и синот Вељко вчера открија дека се позитивни на новиот коронавирус, сите гости ...

Фризерот на Цеца и Анастасија се огласи со предупредување, а еве каква е ноговата состојба откако е позитивен на корона

Пулс24 - 11.06.2020

Стеван Радивојевиќ на јавноста и е познат како фризерот на Анастасија и Цеца Ражнатовиќ. Тој на својот профил на Инстаграм напиша дека е позитивен за вирусот корона,а потоа Ражнатовиќ се тестираа, а од резултатите Цеца и нејзиниот син Вељко се ...

Стигнаа резултатите на Жељко и Јована од тестот на корона

Kumanovo News - 11.06.2020

Жељко и Јована Јоксимовиќ, се дел од познатите личности кои присуствуваа на забавата којашто ја организираше Светлана Цеца Ражнатовиќ, по повод прославувањето на раѓањето на нејзиниот внук Жељко.

И Жељко и Јована беа кај Цеца на мекици, па потоа се тестираа

Пулс24 - 11.06.2020

Малку им преседна одењето на мекици кај Цеца, и денеска се тестираа за коронавирус. Вчера Цеца и нејзиниот син објавија дека се позитивни на КОРОНА ВИРУСОТ. Вчера за Јована беше напишано и објавено дека е позитивна, денеска дојдоа спротивни ...

Аца Лукас по повод хаосот на српската естрада по мекиците на Цеца, со своја изјава

Пулс24 - 11.06.2020

Додека во Србија меѓу тнр. ѕвезди на естрадата владее страв и паника по информацијата дека Цеца и нејзиниот син се позитивни на КОРОНА ВИРУСОТ, Аца Лукас оваа состојба ја прокоментира на него својствен начин. ЈАС СУМ ИМУН НА КОРОНА.

Тревога! Цеца Ражнатовиќ e во изолација, има коронавирус!!!

Вечер Прес - 11.06.2020

Веста одекна навистина како гром од ведро небо, особено затоа што на мекиците кај Цеца имаше премногу (познати) личности кои се стискаа едни до други, разменувајќи бакнежи и прегратки. Сите тие се сега упатени на тестирање.

Познато каде Цеца ќе го помине карантинот

Локално - 11.06.2020

Српската фолк дива, Цеца Ражнатовиќ потврди дека е позитивна за коронавирусот, па следниот период ќе го помине во карантин. Периодот ќе го помине во својата вила во Дедиње, со нејзиниот син Вељко, кој исто така е позитивен.

Фризерот на Цеца и Анастасија се огласи со предупредување, а еве каква е ноговата состојба откако е позитивен на корона

Вистина.мк - 11.06.2020

Стеван Радивојевиќ на јавноста и е познат како фризерот на Анастасија и Цеца Ражнатовиќ. Тој на својот профил на Инстаграм напиша дека е позитивен за вирусот корона,а потоа Ражнатовиќ се тестираа, а од резултатите Цеца и нејзиниот син Вељко се ...

Јована и Жељко Јоксимовиќ ги соопштија резултатите од тестот за коронавирусот

Вистина.мк - 11.06.2020

Јована и Жељко Јоксимовиќ исто така беа во домот на Цеца каде што беше организирана забава по повод раѓањето на синот на Вељко и Богдана. На прославата присуствуваа голем број на познати личности кои сега се тестираат на коронавирус откако е ...

Се пишуваше дека и Јована Јоксимовиќ е заразна со корона, а водителката ја откри вистината за нејзината здравствена ...

Вистина.мк - 11.06.2020

Српските медиуми пишуваат дека Јована Јоксимовиќ е заразена со коронавирус, а таа не можеше да ги игнорира ваквите сериозни шпекулации и се огласи на социјалните мрежи. Јована на својот Инстаграм напиша дека она што се пишува не е точно.

ЦЕЛА ЕСТРАДА НА ТЕСТИРАЊЕ ЗА КОРОНАВИРУС: Еве кој се е заразен, кој чека резултати и кој присуствуваше на забава кај ...

Магазин - 11.06.2020

Угледните гости од двете големи ВИП забави во Белград минатата недела, вчера започнаа масовно тестирање на вирусот корона, откако беше утврдено дека Цеца и Вељко го имаат. За кој знаеме дека има корона? Водителката Душица Јаковлевиќ сè уште не ...

Цеца и нејзиниот син позитивни на Коронавирус: Ќе останеме во домашна изолација!

Попара - 11.06.2020

Фолк ѕвездата, Светлана Цеца Ражнатовиќ, потврди дека таа и нејзиниот син, Вељко Ражнатовиќ, се позитивни на Covid – 19. “Вториот тест покажа дека сме позитивни. Добри сме сега за сега, немаме никакви симптоми.

На Александра Пријовиќ и пристигнаа резултатите од тестот за коронавирус

Вистина.мк - 11.06.2020

Александра Пријовиќ се тестираше на коронавирус откако беше на забавата кај Цеца и Вељко кои се позитивни на коронавирус. Имено, претходната недела пејачката беше на прославата во домот на Цеца која се организираше по повод раѓањето на нејзиниот ...

„Ние веќе не мораме да носиме маски“: Цеца и Вељко Ражнатовиќ се огласија по веста дека се позитивни на коронавирус ...

Вистина.мк - 11.06.2020

Вељко и Цеца Ражнатовиќ вторпат беа тестирани на коронавирус i добија позитивни резултати. Mајката и синот се огласија на социјалните мрежи и наедно потврдија дека и двајцата се зараени. „Кој сака на пијачка? Една крона“, рече Вељко низ смеа, па ...

Исповед на заразениот фризер на Цеца кој беше на двете прослави од кои се рашири короната во ВИП светот

Попара - 11.06.2020

Стеван Радивојевиќ, долгогодишен фризер на Цеца и Анастасија Ражнатовиќ, е позитивен за вирусот корона. Тој веќе втор ден е во изолација, а за разлика од Цеца, која нема никакви проблеми, Стеван има.

Цеца заедно со синот Вељко се позитивни на коронавирус

Канал5 - 10.06.2020

Вдовицата на Аркан, популарната пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ е позитивна за коронавирус, а позитивен е и нејзиниот син Вељко Ражнатовиќ. На 3 јуни, пејачката организираше прослава по повод раѓањето на нејзиниот внук Жељко Ражнатовиќ во вилата во ...

Ковид-19 не ја одмина ниту Цеца

Фокус - 10.06.2020

Турбо фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ е позитивна на Ковид-19. Веста ја пренесоа српските медиуми, откако денес го добила резултатот од земениот брис. Како што информираат тамошните медиуми, Цеца во тек на вчерашниот ден направила серолошки тест, кој ...

Јована Јоксимовиќ позитивна на коронавирус, се заразила на прославата кај Цеца

Репортер - 10.06.2020

Српската водителка Јована Јоксимовиќ е позитивна на коронавирусот, пренесуваат српските медиуми. Сопругата на Жељко Јоксимовиќ се заразила со Ковид-19 на прославата кај Цеца Ражнатовиќ за внукот Жељко. Како што пренесува Пинк.рс.

Цеца потврди: Таа и нејзиниот син Вељко имаат коронавирус

Курир - 10.06.2020

Цеца Ражнатовиќ се огласи по информацијата дека е позитивна на коронавирусот. -На повторениот тест и јас и Вељко сме позитивни. Вељко и јас се чуствуваме добро, немаме никакви симптоми. Ќе бидеме во домашна изолација, до повторното тестирање, ...

Сопругата на Жељко Јоксимовиќ има коронавирус, се заразила на мекици кај Цеца

Курир - 10.06.2020

Водителката Јована Јоксимовиќ, сопруг на Жељко Јоксимовиќ, е позитивна на коронавирус. Како што пишуваат српските медиуми, таа се заразила на прославата за раѓање на внукот на ...

По позитивните тестови на Цеца и Вељко, пристигнаа резултатите на Анастасија

Курир - 10.06.2020

Пејачката Цеца и нејзиниот син Вељко се позитивни на коронавирус. Првите тестови кои ги направија биле негативни, но вторите позитивни. Се тестираше и ќерката на Цеца, пејачката Анастасија Ражњатовиќ.

Лажат дека сум позитивна, ќе се тестирам утре- рече Јована Јоксимовиќ, а ќе се тестира и Жељко

ММС - 10.06.2020

Веста дека Цеца Ражнатовиќ и нејзиниот син Вељко се позитивни за коронавирусот денес одекна во медиумите, а како што дознаваме од извор близок до Јована Јоксимовиќ, таа била тестирана и добила резултат- позитивен. Ке се тестира и Жељко.

По Цеца и Вељко, коронавирус имаат и сестрата на Богдана и нејзиното момче?

Курир - 10.06.2020

Коронавирусот со голема брзина се шири во семејството Ражнатовиќ. Откако беше објавено дека Вељко е позитивен сега доаѓаат информации за нови заразени и тоа за сестрата на неговата сопруга.

Александра Пријовиќ хитно пренесена во болница, направен е тест за коронавирусот

Курир - 10.06.2020

Естрадата е во паника, откако Стеван Радивојевиќ, фризерот на Цеца и Анастасија кој присуствуваше на забавата по повод раѓањето на Жељко, откри дека е позитивен на коронавирус. Александра Пријовиќ која исто така беше на забавата кај Ражнатовиќ ...

Дали Цеца Ражнатовиќ и нејзиното семејство имаат корона ?!

Хитпортал - 10.06.2020

Како што дознаваат српските медиуми фoлк пејачката Цеца Ражнатовиќ заедно со своето потесно семејство вчера направиле корона тестови по информацијата дека водителката Душица Јаковљевиќ е позитивна на вирусот, а била меѓу гостите на прославата по ...

Семејството не може да си дојде при себе: Фризерот на Цеца ја заразил неа и Вељко со коронавирус!

Курир - 10.06.2020

Цеца Ражнатовиќ е позитивна на корона, пишува Телеграф. Наводно пејачката прво направила серолошки тест кој покажал дека е негативна, но направила и ПЦР тест кој се прави така што се земаат брисеви од грло и нос.

Цеца и нејзиниот син Вељко Ражнатовиќ заразени со коронавирус

Сител - 10.06.2020

Светлана Цеца Ражнатовиќ е позитивна на коронавирус а како што пишува blic.rs , позитивен е и нејзиниот син Вељко Ражнатовиќ. Целото семејство Ражнатовиќ било на тестирање бидејки биле во контакт со луѓе кои се позитивни на коронавирус на прославата ...

Цеца Ражнатовиќ позитивна на коронавирусот: Во семејството има и други членови кај кои е потврден вирусот (ФОТО)

Слободен Печат - 10.06.2020

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ е позитивна на коронавирус, пренесуваат српските медиуми. Како што откриваат блиски извори до фолк дивата, вчера и бил направен тест преку крв, кој покажал дека е негативна.

Цеца Ражнатовиќ е позитивна на коронавирус

Нетпрес - 10.06.2020

Српските медиуми објавија дека познатата фолк пејачка Цеца Ражнатовиќ е позитивна на Ковид 19. Таа прво направила серолошки тест кој покажал дека е негативна, но PCR тестот сепак покажал дека таа била позитивна.

Цеца позитивна на коронавирус

+инфо - 10.06.2020

Српската фолк-пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ е позитивна на коронавирус. Фолк-ѕвездата првично направи серолошки тест од венска крв, кој покажал дека е негативна. Сепак, после тоа таа направила и ПЦР тест, кој се прави така што се зема примерок од ...

Цеца позитивна на Корона

ММС - 10.06.2020

На фолк звездата Цеца Ражњатовиќ вчера прво и бил направен серолошки тест со крв од вена, кој покажал дека пејачката е негативна. Меѓутоа, по тој тест таа направила и ПЦР тест, што значи дека и се земени примероци од брис од грло и нос и денес ...

Цеца ја даде првата изјава откако беше потврдено дека таа и Вељко имаат корона!

Слободен Печат - 10.06.2020

Цеца Ражнатовиќ се огласи по информацијата дека е позитивна на коронавирусот. – На повторениот тест и јас и Вељко сме позитивни. Вељко и јас се чуствуваме добро, немаме никакви симптоми. Ќе бидеме во домашна изолација, до повторното тестирање – ...

ЕСТРАДАТА ВО ПАНИКА: Цеца е позитивна на корона вирусот!

Хитпортал - 10.06.2020

Откако вчера го направи тестот за Ковид-19 вирусот по информацијата дека на неодамнешната забава имало гости кои биле заболени, таа денеска го добила резултатот дека е позитивна. По информацијата дека на неодамнешната прослава по повод раѓањето на ...

Цеца позитивна на ковид-19

ЗаЗабава - 10.06.2020

Познатата пејачка направи тестот за Ковид-19 вирусот по информацијата дека на неодамнешната забава по повод раѓањето на внукот имало гости кои биле заболени, таа денеска го добила резултатот дека е позитивна.

ЕСТРАДНО МАСОВНО ТЕСТИРАЊЕ: Кој се бил на прославата кај Цеца?!

Хитпортал - 10.06.2020

Откако Цеца Ражнатовиќ и нејзиниот син Вељко имаат позитивен тест на корона вирусот и се веќе во изолација гостите кои што беа на прославата по повод раѓањето на детето на Вељко и Богдана се во паника и масовно се тестираат.

Стигнаа резултатите од корона-тестот и на Анастасија Ражнатовиќ!

Слободен Печат - 10.06.2020

Како што веќе пишавме, познатата српска пејачка Цеца Ражнатовиќ и нејзиниот син Вељко се позитивни на коронавирусот. Тестови за коронавирусот направила и Анастасија Ражнатовиќ. На двата теста младата пејачка е негативна на вирусот.

Српската естрада масовно се тестира: Прославата кај Цеца и кај Борисављевиќ се жаришта на корона вирусот

iPortal - 10.06.2020

Изминатите недели во соседна Србија се одржаа две големи ВИП забави на кои се собраа голем број јавни личности, но судејќи по многу нешта, токму тие две забави биле вистински жаришта на коронавирусот.

Првично се пофали дека е негативна: Цеца позитивна на корона

Република - 10.06.2020

Цеца Ражнатовиќ е позитивна на корона вирус. Фолк ѕвездата првично направи серолошки тест од венска крв, кој покажал дека е негативна. Сепак после тоа таа направила и ПЦР тест, кој се прави така што се зема примерок од брис од грло и нос.

И синот на Цеца, Вељко има корона

Република - 10.06.2020

Синот на балканската фолк-дива Цеца Ражњатовиќ, Вељко има коронавирус, пишуваат српските медиуми. Само што се дозна дека Цеца е позитивна на ковид-19, српските медиуми пишуваат дека и Вељко има коронавирус.

И Јоксимовиќ позитивна на ковид-19

Република - 10.06.2020

Јована Јоксимовиќ е позитивна на коронавирус, дознава „Пинк“. Српската водителка заедно со сопругот Жељко Јоксимовиќ присуствуваше на големата веселба на Светлана Ражнатовиќ Цеца за раѓањето на внукот, каде што се заразила со ковид-19.

Семејството не може да си дојде при себе: Фризерот на Цеца ја заразил неа и Вељко со коронавирус!

Пулс24 - 10.06.2020

Цеца Ражнатовиќ е позитивна на корона, пишува Телеграф. Наводно пејачката прво направила серолошки тест кој покажал дека е негативна, но направила и ПЦР тест кој се прави така што се земаат брисеви од грло и нос.

Сопругата на Јоксимовиќ демантраше дека е позитивна на коронавирус

Локално - 10.06.2020

Некои српски медиуми објавија дека водителката Јована Јоксимовиќ е, наводно, позитивна за коронавирусот. Сепак сопругата на пејачот Жељко Јоксимовиќ ги негираше овие наводи. – Тоа е лага. Сè уште не сум се тестирала – изјави Јована за „Телеграф“.

Јоксимовиќ позитивна на Ковид-19

iPortal - 10.06.2020

Јована Јоксимовиќ е позитивна на коронавирус, дознава „Пинк“. Српската водителка заедно со сопругот Жељко Јоксимовиќ присуствуваше на големата веселба на Светлана Ражнатовиќ Цеца за раѓањето на внукот, каде што се заразила со ковид-19.

Цеца Ражнатовиќ е позитивна на коронавирус

Centar - 10.06.2020

Српските медиуми објавија дека познатата фолк пејачка Цеца Ражнатовиќ е позитивна на Ковид 19. Таа прво направила серолошки тест кој покажал дека е негативна, но PCR тестот сепак покажал дека таа била позитивна.

Цеца позитивна на коронавирус, се заразила на мекици на нејзиниот внук Жељко

Kumanovo News - 10.06.2020

Една од најпознатите балкански фолк пејачки, Светлана Цеца Ражнатовиќ и нејзиниот си Вељко Ражнатовиќ се позитивни на коронавирус, објави Телеграф. Цеца одлучила да се тестира откако на семејна прослава била во контакт со заразено лице.

Александра Пријовиќ хитно пренесена во болница, направен е тест за коронавирусот

Пулс24 - 10.06.2020

Естрадата е во паника, откако Стеван Радивојевиќ, фризерот на Цеца и Анастасија кој присуствуваше на забавата по повод раѓањето на Жељко, откри дека е позитивен на коронавирус. Александра Пријовиќ која исто така беше на забавата кај Ражнатовиќ ...

Ова е стилистот што го зарази семејството Ражнатовиќ со корона (ФОТО)

PressingTV - 10.06.2020

Семејството Ражнатовиќ е во паника откако се дозна дека стилистот Стеван Радивојевиќ има корона. Овој фризер го подготвувал семесјтвото Ражнатовиќ за прославата по повод раѓањето на внукот а бил гостин и на забавата.

Првично се пофали дека е негативна: Цеца позитивна на корона

Пулс24 - 10.06.2020

Цеца Ражнатовиќ е позитивна на корона вирус. Фолк ѕвездата првично направи серолошки тест од венска крв, кој покажал дека е негативна. Сепак после тоа таа направила и ПЦР тест, кој се прави така што се зема примерок од брис од грло и нос.

Вирусот во семејстовото Ражнатовиќ се шири: По Вељко, позитивна на корона и сестрата на неговата сопруга

Република - 10.06.2020

Корона вирусот со голема брзина се шири во семејството Ражнатовиќ. Откако беше објавено дека Вељко е позитивен сега доаѓаат информации за нови заразени и тоа за сестрата на неговата сопруга.

Освен Цеца и Вељко има коронавирус

Локално - 10.06.2020

Синот на балканската фолк-дива Цеца Ражњатовиќ, Вељко има коронавирус, пишуваат српските медиуми. Само што се дозна дека Цеца е позитивна на ковид-19, српските медиуми пишуваат дека и Вељко има коронавирус.

Следи масовно тестирање на јавни личности: Епидемиолошката служба сега ги бара сите кои биле во контакт со Цеца

Локално - 10.06.2020

Како што дознава „Блиц“, фолк дивата Цеца Ражнатовиќ е позитивна на коронавирусот, а во четвртокот се одржа прослава со бројни гости од јавниот живот и сите тие ќе бидат поканети на тестирање.

Се огласи Цеца: Добро сме

Република - 10.06.2020

На Балканот денеска одекна веста дека фолк ѕвездата Светлана Ражнатовиќ Цеца е позитивна на новиот коронавирус. Тестирањето покажа дека заболен е и нејзиниот син Вељко. По веста, Цеца се обрати преку „Блиц“ И јас и Вељко се чувствуваме добро, немаме ...

Ова е фризерот Стеван кој го зарази со корона Вељко на Цеца

Република - 10.06.2020

Семејството Ражнатовиќ е во паника откако се дозна дека стилистот Стеван Радивојевиќ има корона. Овој фризер го подготвувал семесјтвото Ражнатовиќ за прославата по повод раѓањето на внукот а бил гостин и на забавата.

Eстрадата е во паника, следи масовно тестирање за сите што беа на мекици кај Цеца

Република - 10.06.2020

Фолк ѕвездата Светлана Ражнатовиќ Цеца е позитивна на новиот коронавирус, кој најверојатно го добила од нејзиниот фризер Стеван Радивоевиќ, пишуваат српските медиуми. Дека е заразен Стеван дознал во вторникот, по што на тестирање веднаш замина голем ...

Паника на естрадата: Цеца и Вељко имаат Ковид-19, ги заразил фризерот

Бриф - 10.06.2020

Денес, 10 јуни, беше потврдено дека пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ е позитивна на коронавирус, иако првиот тест и бил негативен. Откриваме точно кога таа се заразила. Пред седум дена, голема радост се случи во семејството Ражнатовиќ, бидејќи ...

Цеца соопшти: Јас и Вељко сме позитивни, но без симптоми

iPortal - 10.06.2020

Познатата српска пејачка Цеца Ражнатовиќ и нејзиниот син Вељко се позитивни на коронавирусот. Тестови за коронавирусот направила и Анастасија Ражнатовиќ. На двата теста младата пејачка е негативна на вирусот.

Вториот тест покажа дека сме позитивни: Цеца и Вељко имаат Ковид-19

Женски магазин - 10.06.2020

Денес, 10 јуни, беше потврдено дека пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ е позитивна на коронавирус, иако првиот тест и бил негативен. Откриваме точно кога таа се заразила. Пред седум дена, голема радост се случи во семејството Ражнатовиќ, бидејќи ...

Сопругата на Жељко Јоксимовиќ има коронавирус, се заразила на мекици кај Цеца

Пулс24 - 10.06.2020

Водителката Јована Јоксимовиќ, сопруг на Жељко Јоксимовиќ, е позитивна на коронавирус. Како што пишуваат српските медиуми, таа се заразила на прославата за раѓање на внукот на ...

ШОК од Белград: Цеца и Вељко позитивни на Коронавирус

Порта - 10.06.2020

Српскиот портал Курир.рс од медицински извори дознава дека мега-ѕвездата Светлана Ражнатович-Цеца и нејзиниот син Вељко се позитивни на Коронавирусот. Шок за Белград и околината, бидејќи пред неколку дена токму ова семејство имаа прослава за ...

„Кој сака нека помине на по една короница“, викаат Вељко и Цеца

Република - 10.06.2020

Тестовите за коронавирус на балканската ѕвезда Светлана Ражнатовиќ Цеца и нејзиниот син Вељко се позитивни. Како што соопштија за српските медиуми, и таа и Вељко се чувствуваат добро, немаат симптоми и се во домашна изолација во вилата во Дедиње.

Естрадата во паника: Беше на прославата кај Цеца, а сега откри дека има корона

Република - 10.06.2020

Стеван Радивојевиќ, попознат како фризер на Цеца и Анастасија Ражнатовиќ објави дека е позитивен на коронавирус. Тој беше на прославата по повод раѓањето на синот на Вељко и Богдана, а на која присуствуваа голем број на познати личности.

„Телеграф“: Цеца позитивна на коронавирус

Локално - 10.06.2020

Српската пејачка Цеца Ражнатовиќ е позитивна за коронавирусот, дознава српски „Телеграф“. Според нивни извори, sвездата прво правела серолошки тест од венска крв, кој покажал дека е негативен.

Паника на естрадата: Цеца и Вељко имаат Ковид-19

Бриф - 10.06.2020

Вдовицата на Аркан, популарната пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ е позитивна за коронавирус, а позитивен е и нејзиниот син Вељко Ражнатовиќ. На 3 јуни, пејачката организираше прослава по повод раѓањето на нејзиниот внук Жељко Ражнатовиќ во вилата во ...

Српската фолк пејачка Цеца Ражњатовиќ заразена од коронавирус

AKO - 10.06.2020

Српските портали објавуваат дека турбо фолк ѕвездата, Светлана Ражњатовиќ, по правењето на ПЦР тестот за коронавирус е позитивна на КОВИД 19. Претходно таа правела серолошки тест кој не покажал присуство на вирусот.

Вториот тест покажал дека Цеца и Вељко Ражнатовиќ се позитивни на коронавирус?!

Вистина.мк - 10.06.2020

Во текот на вчерашниот ден српската фолк пејачка Цеца Ражнатовиќ објави дека со целото семејство се тестирале за Ковид-19 и сите се негативни. Таа нагласи дека со нешто вака сериозно нема простор за сензација.

Бојана Родиќ во страстен бакнеж со момчето, а коментарот кој им го напиша Вељко не го очекуваа (фото)

Вистина.мк - 10.06.2020

Мирко Шијан не крие колку е за заљубен во Бојана Родиќ, инаку сестра на Богдана Ражнатовиќ, па објави фотографија на социјалните мрежи каде страсно се бакнуваат. За љбовната фотографија коментираше и Вељко Ражнатовиќ, на кого Мирко му е еден од ...

И Александра Пријовиќ ќе се тестира на корона

Вистина.мк - 10.06.2020

Естрадата е во паника, откако Стеван Радивојевиќ, фризерот на Цеца и Анастасија кој присуствуваше на забавата по повод раѓањето на Жељко, откри дека е позитивен на коронавирус. Александра Пријовиќ која исто така беше на забавата кај Ражнатовиќ ...

Естрадата во паника: Фризерот на Цеца и Анастасија кој беше на прославата во нејзиниот дом е позитивен на корона

Вистина.мк - 10.06.2020

Стеван Радивојевиќ кој сите го знаат како фризер на Цеца и Анастасија Ражнатовиќ објави дека е позитивен на коронавирус. Тој беше на прославата по повод раѓањето на синот на Вељко и Богдана, а на која присуствуваа голем број на познати личности.

Цеца ги објави резултатите од тестот за коронавирус (фото)

Вистина.мк - 10.06.2020

Светлана Цеца Ражнатовиќ заедно со целото семејство се тестираа на коронавирус, а на „Инстаграм“ ги објави резултатите. „Сите фамилијарно се тестиравме. Немаме никави симптоми и се тестиравме превентивно“ изјави пејачката за курир.рс Цеца на својот ...

Ексклузивно: Цеца Ражнатовиќ и нејзиниот син Вељко позитивни на коронавирус!

Магазин - 10.06.2020

Светлана Цеца Ражновиќ е позитивна за вирусот корона, дознава српски Курир од медицински извори. Како што дознава медиумот и, нејзиниот син Вељко Ражнатовиќ е позитивен и на „Ковид 19“. За потсетување, целото семејство Ражнатовиќ беше тестирано ...

Вељко Ражнатовиќ проговори за бракот: „Ако сакаш да му се допаѓаш на мажот украсувај ја душата со чесност и побожност“

Вистина.мк - 10.06.2020

Вељко Ражнатовиќ, кој стана татко на малиот Жељко, објави на Инстаграм приказна за бракот што ги развежни следбениците. “Значи, ако сакате да му се допаѓате на вашиот сопруг, украсете ја вашата душа со чесност, побожност, грижа за домот.

Фризер зарази со корона дел од фамилијата ражњатовиќ!! кој од фамилијата на аркан е болен од корона вирус?

Попара - 10.06.2020

Цеца Ражнатовиќ е позитивна на корона, пишува Телеграф. Пејачката прво направила серолошки тест кој покажал дека е негативна, за што веднаш објавија на Инстаграм и таа и ќерката Анастасија. Но направила и ПЦР тест со земање на брис од нос и од грло.

Цеца на тестирање, била во друштво со српска водителка позитивна на коронавирусот

Репортер - 09.06.2020

Фолк -ѕвездата Цеца Ражњатовиќ е на тестирање за коронавирус, пренесуваат српските медиуми. Паниката е откако водителката Душица Јаковлевиќ била примена на Клиниката за инфективни болести и и било потврдено дека е позитивна на коронавирусот.

Ова е момчето кое ја раскажа својата страна на приказната откако се освестил во болница- од еден детаљ Вељко ќе се ...

Курир - 09.06.2020

Откако медиумите беа преплавени со веста дека синот на Цеца се степал во родниот титл со сосед на неговата сопруга Богдана, се огласи и момчето кое беше претепано од Вељко и пренесено во болница.

Се јави момчето по тепачката со Вељко: „Веројатно се однесував малку арогантно“

Хаштаг - 09.06.2020

Во неделата, на 7 јуни се сличи инцидент пред домот на семејството Родиќ во Тител, а Вељко Ражнатовиќ имаше конфликт со Стеван К. Токму тој жител на Тител раскажа како дошло до конфликтот со синот на Цеца, со кој во меѓувреме ги средил односите.

Синот на пејачка со македонско потекло ја сликаше сестрата на Богдана во кревет- наместо во тоа што јаде, сите гледаа ...

Курир - 09.06.2020

Сестрата на Богдана Родиќ неодамна во јавноста призна дека е во врска со Мирко Шијан синот на пејачката со македонско потекло Гоца Божиновска. Откако ја започнаа љубовната врска тие се криеја од јавноста, но официјално заедно се појавија на мекиците ...

Се огласи тепаниот сосед, еве што изјави за тепачката со Вељко Ражнатовиќ синот на Цеца

Хитпортал - 09.06.2020

Откако се пишуваше во медиумите за тепачката во родното место на Богдана сопругата на Вељко Ражнатовиќ во медиумите со своја изјава се јави момчето кое што е ...

Анастасија Ражнатовиќ тестирана на коронавирус – еве го резултатот

Курир - 09.06.2020

Водителката Душица Јаковљевиќ поради здравствени проблеми заврши на инфективна клиника каде што беше тестирана на коронавирус. Откако веста се појави во медиумите, Душица се огласи и истакна дека не сака да ја коментира својата здравствена состојба, ...

Вељко Ражнатовиќ живее во куќата која ја доби на мираз од бабата и дедото, а не кај мама Цеца

Скопје24 - 09.06.2020

Раѓањето на малиот Жељко е главна тема во српските медиуми, паоткако гордата мајка ја напушти болницата, таа со нејзиниот сопруг се упати кон нејзината куќа во Тител, каде што во моментот живеат.

Новопечениот татко Вељко поради вчерашната тепачка го чека пеколна казна!

Убавина и Здравје - 09.06.2020

Вељко Ражнатовиќ вчера се степал со 36 годишниот К.С пред семејниот дом на семејството Родиќ во Титл, а по расправијата тој завршил и во полиција. Како што веќе српските медиуми пренесоа Вељко прво сакал да го спречи инцидентот и ги замолил луѓето ...

Цеца Ражнатовиќ стана баба, па се фрли на вежбање – Пејачката работи на своето тело

Убавина и Здравје - 09.06.2020

Пејачката Цеца Ражнатовиќ, која неодамна стана баба за првпат, на своите следбеници на социјалните медиуми им покажа како вежба во својата луксузна вила на Дедиње. Овие снимки ги воодушевија сите нејзини следбеници на Инстаграм, а Цеца очигледно ...

Цеца Ражнатовиќ загрижена и исплашена, објави видео од невремето во Белград (видео)

Хитпортал - 09.06.2020

Силно невреме го погоди главниот град на Србија, Белград вчера со големи дождови кои буквално носеа се пред себе. Дека ситуацијата била навистина страшна објави на својот Инстаграм и фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ, која објави видео како надојдената ...

(ФОТО) Цеца јавно го сподели резултатот од тестот за коронавирус

iPortal - 09.06.2020

Водителката Душица Јаковљевиќ поради здравствени проблеми заврши на инфективна клиника каде што беше тестирана на коронавирус. Откако веста се појави во медиумите, Душица се огласи и истакна дека не сака да ја коментира својата здравствена состојба, ...

Цеца со целото семејство се тестирала на коронавирус

Локално - 09.06.2020

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ денес на 9 јуни се тестирала на коронавирус, откако имала контакт со заразено лице. Како што објави синоќа, Цеца утрово замина на тестирање, но не сама, туку со сите членови на семејството.

Анастасија Ражнатовиќ тестирана на коронавирус – еве го резултатот

iPortal - 09.06.2020

Водителката Душица Јаковљевиќ поради здравствени проблеми заврши на инфективна клиника каде што беше тестирана на коронавирус. Откако веста се појави во медиумите, Душица се огласи и истакна дека не сака да ја коментира својата здравствена состојба, ...

Сега се е јасно: Цеца Ражнатовиќ ги објави резултатите од корона тестот

Република - 09.06.2020

Фолк дивата Цеца Ражнатовиќ во тек на денешниот ден изјави дека целото нејзино семејство се тестирало на корона вирусот, а сега стигнале и резултатите, кои таа реши да ги сподели со сите. Во тек на денешниот ден моето семејство и јас се тестиравме ...

СЕ ОГЛАСИ МОМЧЕТО КОЕ БЕШЕ ПРЕТЕПАНО ОД ВЕЉКО РАЖНАТОВИЌ: Стеван ги откри сите детали за тепачката!

Магазин - 09.06.2020

Откако во неделата попладне се случи инцидент пред домот на семејството Родиќ, кога Вељко Ражнатовиќ влезе во судир со Стеван Кичански, сега конечно се огласи и овој жител на Тител кој за прв пат разговараше со медиумите.

Цеца Ражнатовиќ на тест за коронавирус- била во контакт со заболена водителка!

Магазин - 09.06.2020

Целото семејство Ражнатовиќ ќе оди на тест за коронависрус откако имале близок контакт со познатата водителк Душица Јаковљевиќ која беше примена на Клиниката за инфективни болести.На водителката и беше потврден о дека е позитивна на коронавирус.

Анастасија Ражнатовиќ тестирана на коронавирус – еве го резултатот

Вистина.мк - 09.06.2020

Водителката Душица Јаковљевиќ поради здравствени проблеми заврши на инфективна клиника каде што беше тестирана на коронавирус. Откако веста се појави во медиумите, Душица се огласи и истакна дека не сака да ја коментира својата здравствена состојба, ...

Еве зошто Вељко Ражнатовиќ живее во куќата која ја доби на мираз од бабата и дедото, а не кај мама Цеца

Вистина.мк - 09.06.2020

За раѓањето на малиот Жељко Ражнатовиќ, син на Вељко и Богдана, се славеше цели два дена – пред породилиштето, во Вила Ражнатовиќ и во Тител. Откако гордата мајка ја напушти болницата, таа со нејзиниот сопруг се упати кон нејзината куќа во Тител, ...

И родителите на Богдана го одврзаа ќесето- на внукот му подарија вртоглава сума пари!

Магазин - 09.06.2020

Пред неколку дена снаата на Цеца Ражнатовиќ, Богдана и малиот наследник Жељко беа пуштени од породилиштето, па по тој повод бабата и таткото Вељко први се упатија да ги пречекаат Богдана и новиот член на семејството.

Пресврт: Се огласи момчето со кое Вељко имаше физичка пресметка пред куќата на Богдана

Вистина.мк - 09.06.2020

Бидејќи се случи инцидент пред домот на семејството Родиќ во неделата попладне, кога Вељко Ражнатовиќ влезе во судир со Стеван Кичански, овој жител на Тител прв пат разговараше со медиумите.

По инцидентот на Вељко пред домот на неговата сопруга во Титл се огласи Анастасија со видео снимка- нејзината порака е ...

Курир - 08.06.2020

Во медиумите вчера се појави вест дека Вељко Ражнатовиќ наводно бил приведен и сослушан во полиција поради наводен инцидент во Титл. Како што пишуваат српските медиуми некаде околу 16:20 часот во Титл по кратка расправија наводно дошло до физички ...

Вељко Ражнатовиќ завршил во полиција по тепачката во родното место на сопругата

Слободен Печат - 08.06.2020

Како што пренесуваат српските медиуми во текот на вчерашниот ден се случила тепачка во Тител, родното место на сопругата на Вељко Ражнатовиќ во која учествувал и Вељко. По инцидентот кој се случил во попладневните часови во Тител, Вељко Ражнатовиќ ...

Кривична пријата за новопочениот татко: Адвокатот на Вељко Ражнатовиќ смирува

Хаштаг - 08.06.2020

Против Вељко Ражнатовиќ наводно по налог на Основното јавно обвинителство ќе биде поднесена кривична пријава во редовна постапка поради насилничко однесување, поради тепачката до која дојде вчера во родното место на неговата сопруга - Тител.

Се огласи адвокатот на Вељко: Откако го прет*пал соседот на Богдана кој завршил во болница го очекува пеколна казна!

Курир - 08.06.2020

Вељко Ражнатовиќ вчера се степал со 36 годишниот К.С пред семејниот дом на семејството Родиќ во Титл, а по расправијата тој завршил и во полиција. Како што веќе српските медиуми пренесоа Вељко прво сакал да го спречи инцидентот и ги замолил луѓето ...

Колку чинеше прославата за раѓањето на внукот на Цеца?

Алфа - 08.06.2020

Во семејствата Ражнатовиќ и Родиќ се славеше од утро до мрак затоа што на 3 јуни се роди Жељко, синот на Вељко и Богдана. За првиот внук на Цеца во нејзиниот дом беше организирана голема забава на која присуствуваа голем број на познати меѓу кои Аца ...

Цеца објави снимка како вежба во домашен амбиент, а еве ја и нејзината инструкторка (фото)

Курир - 08.06.2020

Пејачката Цеца Ражнатовиќ, која неодамна стана баба за првпат, на своите следбеници на социјалните медиуми им покажа како вежба во својата луксузна вила на Дедиње. Овие снимки ги воодушевија сите нејзини следбеници на Инстаграм, а Цеца очигледно ...

Вељко Ражантовиќ се степал со соседите на Богдана во Тител, завршил во полициска станица

Убавина и Здравје - 08.06.2020

Како што пренесуваат српските медиуми во текот на вчерашниот ден се случила тепачка во Тител, родното место на сопругата на Вељко Ражнатовиќ во која учествувал и Вељко. По инцидентот кој се случил во попладневните часови во Тител, Вељко Ражнатовиќ ...

Група момчиња се собрале пред вилата во Тител и правеле врева, Вељко Ражнатовиќ заврши во полиција

Скопје24 - 08.06.2020

Во текот на вчерашниот ден околу 16часот и 20 минути, во Тител дошло до несогласувања меѓу Вељко Ражнатовиќ и К.С (36), пишуваат српските медиуми. Како што наведува адвокатот на Вељко, тој сакал да го заштити семејството.

Вељко Ражнатовиќ приведен поради инцидент во родното место на сопругата

Хитпортал - 08.06.2020

Српските медиуми пренесуваат дека вчера се случича тепачка во Титл, родното место на сопругата на Вељко Ражнатовиќ. Поради овој инцидент новиот татко Вељко очигледно за време на прославата за неговиот син бил повикан во полициската ...

Надојдената вода носи автомобили: Цеца објави снимка, сите се ужаснати!

Република - 08.06.2020

Светлата Цеца Ражнатовиќ на својот Инстаграм профил објави видео снимка како автомобили и контејнери пловат по улица. Имено силно невреме го погоди Белград во тек на попладнето и вечерните часови, а Цеца сето тоа го забележи и објави.

Анастасија Ражнатовиќ тестирана на коронавирус

Локално - 08.06.2020

Откако Душица Јаковљевиќ беше примена на Клиниката за инфективни болести и ѝ беше потврден коронавирусот, членовите на семејството Ражнатовиќ решија да реагираат. Сè со цел да се зачува нивното здравје, но и здравјето на другите луѓе.

По тепачката на Вељко пред домот на неговата сопруга во Титл се огласи Анастасија со видео снимка- нејзината порака е ...

Пулс24 - 08.06.2020

Во медиумите вчера се појави вест дека Вељко Ражнатовиќ наводно бил приведен и сослушан во полиција поради наводен инцидент во Титл. Како што пишуваат српските медиуми некаде околу 16:20 часот во Титл по кратка расправија наводно дошло до физички ...

Нови информации за случајот „Ражнатовиќ“ и тепачката во Тител

Локално - 08.06.2020

Фактите сè уште се собираат за физичкиот конфликт што избувна во Тител во неделата попладне, во кој учествуваа кикбоксерот и син на познатата Цеца – Вељко Ражнатовиќ и група млади мажи од тоа место, но според „Новости“, голема е веројатноста ...

Поради тепачка во Тител, Вељко Ражнатовиќ заврши во полиција

Вистина.мк - 08.06.2020

Во текот на вчерашниот ден околу 16часот и 20 минути, во Тител дошло до тепачка меѓу Вељко Ражнатовиќ и К.С (36), пишуваат српските медиуми. Како што наведува адвокатот на Вељко, тој сакал сакал да го заштити семејството.

Цеца објави снимка како вежба во домашен амбиент, а еве ја и нејзината инструкторка (фото)

Вистина.мк - 08.06.2020

Пејачката Цеца Ражнатовиќ, која неодамна стана баба за првпат, на своите следбеници на социјалните медиуми им покажа како вежба во својата луксузна вила на Дедиње. Овие снимки ги воодушевија сите нејзини следбеници на Инстаграм, а Цеца очигледно ...

Вељко Ражнатовиќ предизвкал тепачка во Нови Сад- семејството молчи за инцидентот!

Магазин - 08.06.2020

Српските медиуми вчера беа преплавени од веста дека новопечениот татко Вељко Ражнатовиќ наводно бил приведен и сослушан во полиција поради инцидент кој го предизвикал во Титл. Според она што беше објавено во српските медиуми некаде околу 16:20 часот ...

Се огласи адвокатот на Вељко: Откако го претепал соседот на Богдана кој завршил во болница го очекува пеколна казна!

Магазин - 08.06.2020

Откако вчера во медиумите излезе веста дека Вељко Ражнатовиќ го претепал соседот на својата сопруга Богдана, денеска се огласи и неговиот адвокат. Инаку како што објавија српскит емедиуми, наводно Вељко Ражнатовиќ вчера се степал со 36 годишниот К.С ...