TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kратовец загина во судир на воз и камион

Дневник - 21.07.2012

Kратовецот Борче Ивановски (53) загина кога во камионот што го управувал удрил воз, на железничкиот премин Ногаевци-Велес, соопшти МВР.

Загина жена при удар од воз

Press24 - 21.07.2012

Една жена го загуби животот при удар од воз во Винковци, Хрватска. Жена од Хрватска го загуби животот при удар од патнички воз, утрово во 8 часот и 30 минути.

Во директен судар на камион и воз загина возачот на камионот

Канал5 - 20.07.2012

(Обновено во 15:00)Пресечена како со нож и откината кабина, целосно здробена приколка од камион, расфрлан градежен материјал, раскопан железнички премин на пругата и странично дупната локомотива на ...

Воз удри во камион на „Гранит“, загина возач

Утрински - 20.07.2012

Сообраќајната несреќа се случи на железничкиот премин Ногаевци – Велес Велес - Кратовчанецот Борче Ивановски (53) загина во стравотна сообраќајна несреќа кога воз удри во камионот којшто го возел на ...

Возач на камион загина при судар со воз

Утрински - 20.07.2012

Велес - Кратовчанецот Борче Ивановски (53) загина во страотна сообраќајна несреќа кога воз удри во камионот кој што го возел на железничкиот премин Ногаевци – Велес.

Кај Ногаевци - Воз удри во камион, загина возачот на камионот

Телма - 20.07.2012

Воз кој сообраќал на релација Гевгелија - Велес утрово удри во камион кипер на рампата кај селото Ногаевци. Во несреќата на лице место загина возачот Борче Јавановски од Кратово.

Воз удри во камион, едно лице загина

24 Вести - 20.07.2012

Воз кој сообраќал на релација Гевгелија - Велес утрово удри во камион кипер на рампата кај селото Ногаевци. Во несреќата на лице место загина возачот Борче Јавановски од Кратово.

Воз прегази градежен работник

+инфо - 20.07.2012

Утрово, возот кој сообраќал на релација Гевгелија – Скопје, кај преминот Ногаевци – Велес, прегази градежен работник на „Гранит“.

Воз удри во камион, еден загинат

Макфакс - 20.07.2012

Едно лице загина при судир на воз кој сообраќал на релација Гевгелија - Скопје и товарно моторно возило, сопственост на АД „Гранит", информираат од МВР.

Воз удри во камион на пругата кај село Ногаевци, едно лице загина

Сител - 20.07.2012

Воз кој сообраќал на релација Гевгелија - Велес утрово удри во камион кипер на рампата кај селото Ногаевци. Во несреќата на лице место загина возачот Борче Јовановски од Кратово.

Воз удрил во камион, шоферот загинал

Нетпрес - 20.07.2012

Воз, што сообраќал на релација Гевгелија-Скопје, вчера удрил во камион, а од силината на ударот возачот на товарното возило загинал, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Воз удри во камион кај Ногаевци, возачот почина веднаш

МКД - 20.07.2012

Возач од Кратово загина утрово откако во неговиот камион удрил во воз кај преминот Ногаевци – Велес. Полицијата сè уште прави увид и засега не се познати причините за несреќата.

Воз удри во камион на пругата кај село Ногаевци, едно лице загина

МРТ - 20.07.2012

Воз кој сообраќал на релација Гевгелија - Велес утрово удри во камион кипер на рампата кај селото Ногаевци. Во несреќата на лице место загина возачот Борче Јовановски од Кратово.

Воз удри во камион, едно лице загина

Курир - 20.07.2012

Воз кој сообраќал на релација Гевгелија - Велес утрово удри во камион кипер на рампата кај селото Ногаевци. Во несреќата на лице место загина возачот Борче Јавановски од Кратово.

Воз удри во кратовчанец

Кирилица - 20.07.2012

Утрово во 10:45, возот кој сообраќал на релација Гевгелија – Скопје, кај преминот Ногаевци – Велес, удрил во камион на АД „Гранит“, управувано од Борче Ј. од Кратово.

Една жртва на железничка несреќа кај Велес

Макфакс - 20.07.2012

Необезбедениот железнички премин кај село Ногаевци зема уште една жртва, откако во тешка железничка несреќа што се случи во петокот претпладне животот го загуби кратовчанецот Борче Ј.

Воз удри во камион, еден загинат

Алфа - 20.07.2012

Едно лице загина при судир на воз кој сообраќал на релација Гевгелија – Скопје и товарно моторно возило, сопственост на АД „Гранит“, информираат од МВР.

Утрово уште една страотна несреќа: Кратовчанец го загуби животот

Press24 - 20.07.2012

Возот кој сообраќал на релација Гевгелија - Скопје, утрово удрил во камион на АД „Гранит“. Возачот на камионот го загуби животот.

Воз удрил во камион, шоферот загинал

Точка - 20.07.2012

Воз, што сообраќал на релација Гевгелија-Скопје, вчера удрил во камион, а од силината на ударот возачот на товарното возило загинал, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Воз удрил во камион кај Велес, камионџијата загинал

Либертас - 20.07.2012

Возот кој сообраќал на релација Гевгелија–Скопје, кај преминот Ногаевци кај Велес, удрил во камион сопственост на АД „Гранит“, управуван од Борче Ј. од Кратово.

Воз удри во камион и усмрти човек

Канал 77 - 20.07.2012

Загина педесет и три годишниот кратовчанец Борис Јовановски, денеска, во тешка сообраќајна несреќа што петнаесет минути пред 11 часот се случи на железничката пруга од Гевгелија кон Скопје во близина ...

Воз удрил во камион, загинал возачот

Вечер Прес - 20.07.2012

Возач на камион од Кратово вчера го загубил животот кога неговото возило било удрено од патнички воз додека минувал на премин во близина на Велес, соопшти МВР.

Воз удри во камион, загина едно лице

Sky - 20.07.2012

Едно лице го загуби животот при судир на воз кој сообраќал на релација Гевгелија - Скопје и товарно возило, сопственост на АД „Гранит".

Воз удри во камион на пругата кај село Ногаевци, едно лице загина

Денешен - 20.07.2012

Воз кој сообраќал на релација Гевгелија – Велес утрово удри во камион кипер на рампата кај селото Ногаевци. Во несреќата на лице место загина возачот Борче Јавановски од Кратово.

Воз прегази жена кај Драчево

Утрински - 16.07.2012

Возот кај скопско Драчево удрил во 70-годишна жена, додека се обидувала да ја премине пругата. Несреќата, според полицијата, се случила вчера околу 9,10 часот.

Воз прегази жена

Н.Македонија - 16.07.2012

Вчераутро, околу 9.10 часот, патничкиот воз со број 613 што сообраќа на релацијата Скопје - Гевгелија, пред железничката станица во Драчево прегази жена Од последиците од ударот жената што е на околу ...