TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јувентус го доби дербито против Наполи

ТВ21 - 14.02.2016

Фудбалерите на Јувентус забележаа минимална победа над Наполи во дерби дуелот од 25. коло на шампионатот на Италија. Во израмнет дуел, клучниот момент се случи во 88. минута кога Симоне Заза го постигна единстениот гол на натпреварот за победа на ...

Јувентус го совлада Наполи и го презеде врвот

Утрински - 14.02.2016

Фудбалерите на Јувентус забележаа минимална победа над Наполи во дерби дуелот од 25. коло на шампионатот на Италија. Во израмнет дуел, клучниот момент се случи во 88. минута кога Симоне Заза го постигна единстениот гол на натпреварот за победа на ...

Јувентус првпат лидер во Серија А

Вест - 14.02.2016

Актуелниот шампион Јувентус се искачи на врвот на табелата во Серија А за првпат сезонава, откако со голот на Симоне Ѕаѕа го совлада претходниот лидер Наполи со 1:0. Натпреварот во Торино изгледаше дека ќе заврши без победник се додека замената Ѕаѕа ...

Заза: Овој погодок ќе биде за новото скудето

Дневник - 14.02.2016

Актуелниот италијански фудбалски првак Јувентус по 25. коло од Серија А првпат се искачи сезонава на лидерската позиција и ја најави одбраната на скудетото кои го освојува во низа последниве четири сезони.

Заза: Јувентус веќе не зависи од никој

Спортклуб - 14.02.2016

Тимот на Јувентус успеа да оствари минимална победа над Наполи со 1:0, а стрелец на единствениот гол на средбата беше Симоне Заза во 88-та минута од средбата. „Сега сме на врвот на табелата. Имаме самодоверба и можеме до Скудетото.

Инсиње: Нерешено беше најправедно!

24Фудбал - 14.02.2016

„На навивачите им ветувам дека наредните 13 натпревари ќе ги одиграме како 13 финалиња!“ Лоренцо Инсиње разочаран по загубеното дерби во Торино. Наполи не е повеќе лидер, но има уште до крајот на сезоната, ништо не е загубено.

Буфон искрен: Наполи заслужи најмалку бод

Дерби - 14.02.2016

Јувентус успеа да го добие големото дерби со Наполи благодарение на единствениот гол кој го постигна Симоне Ѕаѕа пред самиот крај на натпреварот , погодок со кој „старата дама“ покрај тоа што ја забележа неверојатната 15-та победа во низа во Серија ...

Јувентус го доби дербито против Наполи

Репортер - 14.02.2016

Фудбалерите на Јувентус забележаа минимална победа над Наполи во дерби дуелот од 25. коло на шампионатот на Италија. Во израмнет дуел, клучниот момент се случи во 88. минута кога Симоне Заза го постигна единстениот гол на натпреварот за победа на ...

Не е важен поразот: Фудбалерите на Наполи пречекани како херои (ВИДЕО)

SportMedia - 14.02.2016

Три часа по полноќ, околу 3.000 фанови се појавија на аеродромот во Неапол и со навивачки песни и огномет ги поздравија фудбалерите за она што го покажаа на Јувентус арената. Навивачите се организираа преку социјалните мрежи веднаш по натпреварот, а ...

Алегри: Имавме многу среќа против Наполи

SportMedia - 14.02.2016

Торинскиот тим го забележа најслабиот старт во првенството во својата историја, но потоа врза 15 победи и на 13 кола пред крајот на сезоната се врати на местото на кое завршуваше претходните четири години.

Јувентус за прв пат лидер во Серија А

ЗаЗабава - 14.02.2016

Актуелниот шампион Јувентус се искачи на врвот на табелата во Серија А за првпат сезонава, откако со голот на Симоне Ѕаѕа го совлада претходниот лидер Наполи со 1:0. Натпреварот во Торино изгледаше дека ќе заврши без победник се додека замената Ѕаѕа ...

Голот на Заза направи експлозија во Торино: Манџо на нозе, публиката во делириум (Видео)

Спортклуб - 14.02.2016

Јувентус синоќа успеа на драматичен начин, минимално да слави на домашен терен, против нивниот најсериозен конкурент за титулата во Серија А, против екипата на Наполи. Цел натпревар беше без голови, Јувентус се штедеше за крајот, каде Симоне Заза ...

Сари: Пораз кој ништо не менува

Спортклуб - 14.02.2016

Тренерот на Наполи, Маурисио Сари беше разочаран по поразот на неговиот тим од Јувентус, со минимални 1:0 и гол во последните минути од средбата на Заза. „Мечот изгледаше доста блокиран, од тактичка гледна точка од двете страни.

Наполи го плати данокот на неискуството

Екипа - 14.02.2016

Шефот на стручниот штаб на Наполи, Маурицио Сари, не го криеше разочарувањето откако неговиот тим беше поразен во Јувентус, со што беше прекината серијата од осум победи на „наполитанците“, кои згора на тоа мораа да ја предадат лидерската позиција ...

Буфон: Наполи заслужи бод

Спортклуб - 14.02.2016

Голманот на Јувентус, Џанлујџи Буфон смета дека тимот на Наполи заслужи бод од дерби пресметката, која „старата дама“ ја доби со минимални 1:0. „На 15 минути пред крајот на средбата, бев задоволен и со бод, а тогаш гол постигна Заза.

Навивачите на Наполи спектакуларно ги дочекаа своите миленици (Видео)

Дерби - 14.02.2016

Фудбалерите на Наполи синоќа беа поразени на гостувањето кај шампионот Јувентус со 1:0 во дербито во рамките на 25. коло во италијанското првенство. Со овој пораз наполитанците ја загубија лидерската позиција од „старата дама“, но истиот не ги ...

Заза го носи Јуве кон шампионската титула

Кајгана - 14.02.2016

Јувентус го совлада Наполи со 1:0, во дерби мечот кој се одигра во 25 коло, во Серија А и прв пат сезонава се искачи на лидерската позиција на табелата. Јувентус, против најголемиот конкурент за титулата, ја забележа 15-та последовна победа во ...

Заза: Можеби е ова голот за скудетото

Република - 14.02.2016

Симоне Заза е четврт избор на тренерот Алегри кога станува збор за напаѓачите на Јувентус, зад Дибала, Манџукиќ и Мората, но тоа не му пречи на италијанскиот голгетер максимално да ја користи шансата кога и да добие можност да ги покаже своите ...

Заза погоди за ново “скудето”

Вечер Прес - 14.02.2016

Најзаслужниот за освоените три бода, со кои "старата дама" се искачи на лидерската позиција на табелата, по натпреварот изјави дека ќе биде пресреќен доколку неговиот погодок се покаже како пресуден кога е во прашање борбата за популарното "скудето" ...

Јувентус го доби дербито против Наполи

Денешен - 14.02.2016

Фудбалерите на Јувентус забележаа минимална победа над Наполи во дерби дуелот од 25. коло на шампионатот на Италија. Во израмнет дуел, клучниот момент се случи во 88. минута кога Симоне Заза го постигна единстениот гол на натпреварот за победа на ...

Серија А: Победа на Јувентус над Наполи

Сител - 13.02.2016

Со победата во дербито шампионот Јувентус изби на чело на табелата во италијанската лига. Вечерва во Торино Јувентус го совлада Наполи со 1-0. Стрелец на единствениот гол беше Симоне Заза во 88.минута.

СЕРИЈА А: Заза го врати Јувентус на врвот

Телеграф - 13.02.2016

Шампионот со победа од 1:0 против Наполи, што конечно го искачи на првото место Со голот на Симоне Заза во 88. минута екипата на Јувентус дојде до победа против Наполи, а на тој начин воедно се избори и за три бода со кои конечно дојде до првата ...

Јувентус го симна Наполи од врвот и цели на рекордот на Интер (Видео)

Дерби - 13.02.2016

Еден потег на замената Симоне Заза во финишот од средбата беше доволен Јувентус да ги освои трите бода во клучниот натпревар за Скудетото против Наполи. Јувентус славеше со 1:0 на домашен терен со погодокот од далечина на Заза во 88.

Заза го симна Наполи од врвот!

Оn.net - 13.02.2016

Во големото дерби од 25. коло на Серија А, Јувентус со 1:0 го порази Наполи. „Старата дама“ до триумфот дојде благодарение на погодокот на Симоне Заза во 88. минута, со кој го презеде врвот на табелата.

Заза го врати Јувентус на врвот во Италија ВИДЕО)

МКД - 13.02.2016

Јувентус е нов лидер во најсилната фудбалска лига во Италија. „Старата Дама“ со денешната победа против Наполи од 1:0 во дербито на 25 коло ги прескокна „наполитанците“ и со бод предност застана на првото место на табелата.

Заза: Се надевам дека ова е гол за скудето

Екипа - 13.02.2016

Симоне Заза е четврт избор на тренерот Алегри кога станува збор за напаѓачите на Јувентус, зад Дибала, Манџукиќ и Мората, но тоа не му пречи на италијанскиот голгетер максимално да ја користи шансата кога и да добие можност да ги покаже своите ...

Заза го носи Јуве кон шампионската титула

Макфакс - 13.02.2016

Јувентус го совалда Наполи со 1:0, во дерби мечот кој се одигра во 25.коло, во Серија А и прв пат сезонава се искачи на лидерската позиција на табелата. Јувентус, против најголемиот конкурент за титулата, ја забележа 15-та последовна победа во ...

Заза му донесе девет илјади евра на скопјанец (ФОТО)

SportMedia - 13.02.2016

Со само уплатени 30 денари еден скопјанец чекаше победа на Јувентус против Наполи за добивка од 9.000 евра или 540.000 денари. За негова среќа Симоне Заза погоди во 88-та минута за голема радост на навивачите на „бјанконерите“, но сигурно и на овој ...

Ѕаѕа: Овој момент долго ќе го паметам

24Фудбал - 13.02.2016

Херојот на Јувентус, Симоне Ѕаѕа не го крие задоволството по големата победа на Јувентус по која го престигнаа Наполи на табелата и се искачија на врвот. Благодарение на убавиот гол на Симоне Ѕаѕа во финишот, Јувентус славеше во големото дерби над ...

Јувентус во самиот финиш му го зеде првото место на Наполи

Спортклуб - 13.02.2016

Прв пат оваа сезона Јувентус стигна до првото место во Серија А, а херој на „Старата дама“ е заборавениот Симоне Заза, кој стрелаше во 88. минута. Силно темпо, жесток пресинг, но и малку возбудувања во првиот дел од мечот.

Сари најавува спектакл: Доволно сме луди да го нападнеме Јуве, ако застанеме сме ранливи !

СуперСпорт - 13.02.2016

На Апенините веќе со денови владее само една тема, Јувентус и Наполи ќе ги одмерат силите во големото дерби од 25 коло во Серија А. Ова можеби е еден од клучните натпревари во борбата за Скудетото.

Неапол гореше: Навивачите на Наполи ги испратија фудбалерите како во војна (ВИДЕО)

SportMedia - 13.02.2016

Тие не можеа регуларно да купат влезници за големото дерби што се игра вечерва од 20:45 часот, но сепак се очеува да најдат на "црно" и да оттпатуваат на Јувентус арената. Тие што нема да патуваат се собраа на аеродромот во Неапол и со еден куп ...

Сари: Наполи е доволно луда екипа да предизвика секого, па и Јувентус

Спортклуб - 13.02.2016

Во Италија со денови владее фудбалска хистерија кај две групи навивачи, кај Наполи, кој е лидер на табелата, и кај Јувентус кој е актуелен шампион на Италија, а ова коло се игра токму тој натпревар, каде во Торино, ќе гостува Наполи.

Јувентус - Наполи 1:0 меѓу навивачите во Македонија

Оff.net - 13.02.2016

Во пресрет на големиот дерби дуел меѓу првопласираните две екипи во Серија А, да ја ѕирнеме мапата на нивните навивачи во цел свет (без Италија). Јуве има 68 официјални навивачки здруженија од кои едно во Македонија, а Наполи ...

Сари: Доволно сме луди да го нападнеме Јувентус во Торино

Екипа - 13.02.2016

Има уште многу да се игра до крајот на сезонава во Серија А, но вечерашното дерби меѓу Јувентус и Наполи според многумина е решавачко во битката за скудетото што ја водат овие два тима. „Наполитанците“ допатуваа во Торино со предност од два бода, но ...

Морбидна најава за дербито: Тифозите на Наполи ја погребаа „старата дама“ (Видео)

Дерби - 13.02.2016

Јувентус и Наполи вечерва со почеток од 20:45 часот ќе го одиграат големото дерби меѓу двете најдобри италијански екипи во овој момент, а додека фановите од Торино ги привршуваат последните планови за кореографија на вечерашниот натпревар, тифозите ...

Навивачите на Наполи му спремија погреб на Јуве (ФОТО)

24Фудбал - 13.02.2016

Како на карневалот во Вевчани навивачите на Наполи со црн хумор се зафркаат со Јувентус. Во пресрет на вечерашното дерби во Торино помеѓу Јувентус и Наполи, гостинските навивачи чие присуство федерацијата го забрани, на уличите низ Неапол приредоја ...

Дерби провокација: Во Неапол ја погребаа „старата дама“ (ФОТО)

Екипа - 13.02.2016

Во Торино за неполн час започнува големото дерби во Серија А меѓу Јувентус и Наполи, кое може да реши многу работи и околу шампионската трка. Навивачката грозница денес го доживеа својот максимум, а фановите на Наполи на морбиден начин си поиграа со ...

Велемајсторија на Симоне Заза за прво место: Јувентус го урна Наполи во финишот (ВИДЕО)

SportMedia - 13.02.2016

Клучен момент на натпреварот беше 88-та минута кога резервистот Симоне Заза распали од далечина, топката допре некој од дефанзивците на Наполи и заврши во голот на Пепе Реина. Натпреварот се одвиваше во насока да нема победник и тоа без голови, ...

И Наполи се поклони пред „старата дама“

Екипа - 13.02.2016

Јувентус е новиот лидер на Серија А, откако во големото дерби „старата дама“ успеа да слави над Наполи со минимални 1-0. „Резервистот“ Симоне Заза повторно ја имаше улогата на херој на „старата дама“, која и покрај очајниот старт на сезоната, по 25 ...

Ѕаѕа е херојот на Јуве, „Дамата“ го доби дербито со Наполи и се искачи на врвот! (ВИДЕО)

24Фудбал - 13.02.2016

Со гол на Симоне Ѕаѕа во 88. минута од натпреварот, Јувентус славеше минимална но многу значајна победа над Наполи по која се искачи на врвот во Серија А. Јувентус го доби натпреварот на сезоната во Серија А победувајќи го Наполи со 1-0 со гол во ...

Неуништливи се! Драма во Торино, дерби и прво место! Кога ова Наполи не го преживеа нема никогаш? (ВИДЕО)

СуперСпорт - 13.02.2016

Јувентус во дербито го совлада минимално Наполи и го презеде врвот. Во првото полувреме Раул Албиол ја имаше најдобрата шанса за погодок, но легендарниот голман на Јувентус, Џанлуиџи Буфон фантастично одбрани.

Евроголот на Ѕаѕа против Наполи

Оff.net - 13.02.2016

До ’88-та минута Јуве и Наполи играа рамноправен меч кој со една бомба од далечина го реши резервистот Симоне Ѕаѕа за огромна радост на Јувентус Арената. Бјанконерите сега првпат после 25.

ВИДЕО: Симоне Заза го искачи Јувентус на врвот на Серија А

Gol.mk - 13.02.2016

Во дерби мечот на 25. коло фудбалерите на Јувентус забележаа една од најважните победи оваа сезона над директниот конкурент за титулата во Серија А, екипата на Наполи со 1-0 (0-0). Денешната победа за фудбалерите на „старата дама“ е петнаеста во ...

Наполи на колена пред „старата дама“, Јувентус е на врвот во Серија А (видео)

Република - 13.02.2016

Екипата на Јувентус славеше минимална но заслужена победа од 1-0 над Наполи во големото дерби одиграно во Торино и со тоа се искачи на врвот на табелата во Серија А лигата. „Резервистот“ Симоне Заза повторно ја имаше улогата на херој на „старата ...

Јуве-Наполи: Топ 10 головите од историјата

Идивиди - 13.02.2016

Италијанскиот шампион Јувентус вечерва ќе биде домаќин на Наполи, моменталниот лидер на табалета во Серија А и претендент за Скудетото. Двата тима се наоѓаат на 1-та (Наполи) и 2-та позиција пред заедничкиот дуел, и со победа домаќините може да се ...

Како „наполитанците“ го испратија тимот на мегдан против Јуве во Торино…

Екипа - 12.02.2016

Утревечер во Торино се игра дуелот кој може да реши многу работи во трката за титулата во Серија А оваа сезона. Наполи е на врвот, со два бода предност пред актуелниот шампион Јувентус, а избраниците на Маурицио Сари утревечер гостуваат во Торино.

(Видео) Еуфорија во Неапол - Навивачите го испратија Наполи во „војна“ за Скудетото

Спортклуб - 12.02.2016

Фудбалерите на Маурицио Сари добија значајна поддршка пред патот за Торино. Наполи првото место во Серија А ќе мора да го зачува на веројатно најтешкото можно место во Италија - Во Торино, против шампионот Јувентус.

Ривалството меѓу Јуве и Наполи низ историјата

Оff.net - 12.02.2016

Јуве и Наполи можно е утре да го одиграат клучниот меч за титулата во Серија А. Нивната битка се очекува да биде тешка и неизвесна како што беше многу пати до сега. Потсетување на дуелите со Марадона и Платини, па се до оние со Пандев и Дел ...

Сари: Неправедно е без гостински навивачи!

24Фудбал - 12.02.2016

Стратегот на Наполи се жали на забраната за присуство на нивните навивачи на дербито со Јуве во Торино. Фудбалската федерација на Италија забрани навивачи на Наполи да патуваат на гостувањето кај Јувентус во натпреварот на сезоната.

Наполи ќе ја нападне „Старата Дама“

Спортклуб - 12.02.2016

Тренерот на Наполи, Маурисио Сари истакна дека неговиот тим може да биде поупешен од Јувентус во Торино само ако ги нападнат. На пресот за медиумите во пресрет на 25тото коло во Серија А, кој на програмата е во сабота со почеток во 20:45 на „Јуве ...

ВИДЕО: Стотици наполитанци го испратија лидерот на пат за Торино

Gol.mk - 12.02.2016

Наполи е лидер во Серија А, а екипата на Маурицио Сари денес се упати за Торино, каде утревечер од 20.45 часот ќе се обиде по вторпат оваа сезона да го совлада шампионот. Навивачите на Наполи, кои се добро познати по својата пасија се собраа неколку ...

Судијата Рицоли се повреди, нема да го суди дербито Јувентус - Наполи

МКД - 11.02.2016

И тоа се случува, судијата Рицоли кој беше назначен за дерби пресметката помеѓу Јувентус и Наполи се повреди и нема да го суди натпреварот. Најдобриот италијански судија, Никола Рицоли поради повреда нема да може да го суди големото дерби помеѓу ...

Најдобриот судија се повреди пред мечот на сезоната во Серија А

Спортски - 11.02.2016

Официјално најдобриот судија во светот за 2015 година, Италијанецот Никола Рицоли се повреди во пресрет на најважниот натпревар во Серија А сезонава, Јувентус – Наполи. Никола Рицоли поради повреда нема да може да го суди големото дерби помеѓу ...

Рицоли се повредил, друг судија назначен за дербито Јувентус-Наполи

Дерби - 11.02.2016

Италијанската фудбалска федерација денеска потврди дека дербито меѓу Јувентус и Наполи му било доделено на најпознатиот италијански судија, Никола Рицоли, но тој сепак нема да ја дели правдата во сабота во Торино.

Де Лаурентис брза да потпише нов договор со тренерот Сари

Gol.mk - 11.02.2016

Претседателот на Наполи Аурелио Де Лаурентис ќе му понуди нов договор на тренерот Маурицио Сари. Наполи има два бода предност на врвот на табелата пред Јувентус, а дури по завршувањето на овој меч во Торино в сабота ќе започнат преговорите меѓу ...

Рицоли се повреди, нема да го суди дербито Јувентус - Наполи

24Фудбал - 11.02.2016

Најдобриот италијански судија Никола Рицоли поради повреда нема да ја дели правдата на дерби пресметката Јувентус-Наполи, таа чест сега ќе ја има Даниеле Орсато Овој викенд во Серија А на програмата е дуелот помеѓу најсериозните кандидати за ...

ВИДЕО: Црвениот Картон на Пандев на врвот најконтроверзни одлуки во дуелите меѓу Јуве и Наполи

Gol.mk - 11.02.2016

В сабота, во Торино се игра дербито на италијанскиот шампионат помеѓу Јувентус и Наполи, меч кој ќе биде еден од клучните за наредниот шампион на Серија А. По повод на претстојниот натпревар познатиот италијански портал „Калчиомеркато“ направи ...

Најдобриот италијански судија се повреди пред големото дерби Јувентус-Наполи

SportMedia - 11.02.2016

Меѓутоа, на стадионот на „старата дама" во Торино е го нема и најдобриот италијански, а според многумина и европски арбитар, Никола Рицоли. Иако тој беше планиран да ја дели правдата на големото дерби од 25-то коло во Серија А, Рицоли заработи ...

Рицоли се повредил, друг судија назначен за дербито Јувентус-Наполи

Точка - 11.02.2016

Италијанската фудбалска федерација денеска потврди дека дербито меѓу Јувентус и Наполи му било доделено на најпознатиот италијански судија, Никола Рицоли, но тој сепак нема да ја дели правдата во сабота во Торино.

Липи: Оваа пресметка нема да одлучи за шампионот

Дневник - 10.02.2016

Во италијанската фудбалска Серија А, викендов се игра големо дерби Јувентус – Наполи, во кое водечкиот двоец на табелата ќе треба да даде одговор каква завршница во битката за скудетото може да се очекува во последните 13. кола.

Лоши вести за Јувентус

СуперСпорт - 10.02.2016

Актуелниот италијански првак, Јувентус во следните три недели ќе биде ослабен поради отсуството на Џорџо Киелини. Искусниот дефанзивец поради проблемите со мускулот на десната нога беше принуден да ги пропушти натпреварите против Џенова и Киево, но ...

Јуве-Наполи: Црвениот картон на Пандев во Пекинг се уште ја бранува италијанската јавност (Видео)

Дерби - 10.02.2016

Актуелниот првак Јувентус и лидерот Наполи в сабота го играат клучниот дуел за шампионската титула во Серија А. Двата тима се во одлична форма и успеаја да се издвојат на врвот на табелата, кадешто Наполи има два бода предност во однос на Јувентус, ...

Деј Пјеро за Марадона, Инсиње за Деј Пјеро

Оff.net - 10.02.2016

13-ти февруари може да биде клучен ден за освојувањето на Скудетото во Серија А бидејќи се среќаваат Јувентус и Наполи. Ако победи Јуве ќе бега еден бод, а Наполи со триумф ќе се оддалечи 5 бода.

Инсиње му се восхитувал на Дел Пјеро, тој пак на Марадона

24Фудбал - 10.02.2016

Дел Пјеро играл фудбал со Марадона во сопствената дневна, Инсиње гледал касети од Дел Пјеро и пробувал да го имитира. Неделава Наполи и Јуве се главна тема во Италија, со оглед на нивната саботна пресметка во Торино.

Тежок удар за Јувентус во пресрет на дуелот против Наполи и Баерн Минхен

Точка - 10.02.2016

Масимилијано Алегри на дуелот против Наполи нема да може да смета на дури петмина фудбалери на Јувентус. Голем удар дожиеаа „Бјанконерите“ во пресрет на нивното дерби против Наполи и дуелот против Баерн Минхен во осмина финалето од Лигата на ...

Буфон: Нè потценуваат. Со Наполи важно е да не се загуби

24Фудбал - 09.02.2016

Единицата на Јувентус верува дека неговиот тим сè уште е потценуван поради лошиот старт и дека дуелот со Наполи е важно да не го загубат. „Многу работи се променија од нашиот прв натпревар сезонава, и двете екипи не се исти.

Земан: Наполи ќе слави во дербито

Дерби - 09.02.2016

Во сабота во Торино од 20:45 се игра големото дерби меѓу првопласираните две екипи на табелата Јувентус и Наполи. Дел од јавноста на Апенините смета дека овој меч ќе биде решавачки во борбата за Скудетото, поточно ќе даде јасен сигнал кој може да ...

Земан: Наполи ќе го победи Јуве во Торино

Gol.mk - 09.02.2016

Чешкиот боем Зденек Земан го прогнозираше исходот на големото дерби во Серија А помеѓу Наполи и Јувентус, кое ќе се игра в сабота на 13. февруари во Торино. Јувентус доцни два бода зад Наполи, а има и проблеми со повредени фудбалери како Касерес и ...

Јуве ја потврди повредата на Киелини

24Фудбал - 09.02.2016

Масимо Алегри нема да може да смета на Џорџо Киелини на клучните дуели со Наполи и Баерн Минхен, дефанзивецот ќе паузира 20 дена Јувентус ќе мора без својот столб во одбраната да го одигра дербито за Скудетото против Наполи, како и првиот дуел со ...

Јувентус потврди - Килеини ги пропушта дуелите со Наполи и Баерн

SportMedia - 09.02.2016

Киелини се повреди минатата недела на дуелот против Фросиноне, а прегледите ги потврдија првичните претпоставки дека ќе мора да мирува неколку недели. Тоа значи дека најдобриот дефанзивец на Јувентус ќе го пропушти претстојното дерби во Серија А ...

Големи проблеми за Јувентус: Кјелини ги пропушта Наполи и Баерн Минхен

Дерби - 09.02.2016

Тимот на Јувентус во наредниот период го очекуваат значајни натпревари, но до позитивни резултати на истите ќе мора да дојде без најдобриот дефанзивец Џорџо Кјелини. Кјелини предвреме го заврши дуелот со Фросиноне кој се одигра минатиов викенд, а ...

Земан: Наполи ќе слави во дербито

Точка - 09.02.2016

Во сабота во Торино од 20:45 се игра големото дерби меѓу првопласираните две екипи на табелата Јувентус и Наполи. Дел од јавноста на Апенините смета дека овој меч ќе биде решавачки во борбата за Скудетото, поточно ќе даде јасен сигнал кој може да ...

Проблеми за Јуве пред најважните натпревари сезонава!

Спортски - 08.02.2016

Џорџо Киелини поради повреда најверојатно ќе ги пропушти двата значајни натпревари за Јувентус против Наполи и Баерн Минхен. Според „Кориере дело Спорт“, тој дефинитивно нема да биде во составот за натпреварот против Наполи, а веројатно ќе го ...

Хамшик: Јуве, одвај чекам... (ВИДЕО)

24Фудбал - 08.02.2016

Креативецот на Наполи одвај чека да дојде викенд за да излезе на мегдан со Јувентус. Словакот Марек Хамшик открива дека сите во таборот на Наполи одвај чекаат да дојде сабота вечер и пресметката со бранителот на тронот, Јувентус.

„Бјанконерите“ во паника: Џорџо Киелини ги пропушта дуелите со Наполи и Баерн

SportMedia - 08.02.2016

Дефанзивецот Џорџо Киелини заработи повреда на бутниот мускул и ќе биде надвор од терените минимум две недели, а тоа значи дека ќе пропушти два многу важни натпревари, против Наполи во Серија А и против Баерн Минхен во Лигата на шампиони.

Јувентус без Киелини во пресудните мечеви!?

СуперСпорт - 08.02.2016

Јувентус во наредниот период ќе одигра неколку одлучувачки натпревари во борбата за трофеи. Старата дама ги очекува дуел против Баерн во Лигата на шампионите, но и против Наполи во директна борба за титулата, а во тие мечеви влегува без главниот ...

Судијата на дербито Јувентус-Наполи на „специјални подготовки“

Дерби - 08.02.2016

Натпреварот меѓу Јувентус и Наполи ќе има големо влијание во трката за шампионската титула во Серија А, а голем притисок на оваа средба ќе чувствуваат и судиите чии одлуки ќе бидат детално анализирани и коментирани од сите страни.

Во Торино ќе ја покажеме гордоста на нашите луѓе

СуперСпорт - 08.02.2016

Фудбалерите на Наполи се во одлична серија од осум победи во низа во Серија А, а во следното коло ги очекува големото дерби против Јувентус кој пак има 14 победи во низа. Не е тајна дека наполитанците желно ја исчекуваат титулата.

Киелини ги пропушта Наполи и Баерн Минхен

24Фудбал - 08.02.2016

Џорџо Киелини поради повреда најверојатно ќе ги пропушти двата значајни натпревари за Јувентус против Наполи и Баерн Минхен. Дефанзивецот доби удар во ногата за време на синоќешниот натпревар против Фросиноне.