TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мечот во Тетово одложен, полуфиналето од Купот на 9 мај?

Вест - 05.05.2001

Прва фудбалска лига - 23 коло Поради замрзнувањето на сите активности на клубот што ги најави раководството на Шкендија ХБ, одложен е натпреварот од 23 коло на Првата фудбалска лига меѓу тетовскиот прволигаш и Силекс. Терминот за одигрување на овоаа средба како и на претходно одложените полуфинални ...

Првенствата продолжуваат, одложените куп-средби в среда?

Дневник - 05.05.2001

ФУДБАЛ - ФСМ Двете одложени реванш-полуфинални средби од фудбалскиот Куп на Македонија најверојатно ќе се играат в сред, на 9 мај. Само овој термин е празен до финалето на Купот, кое треба да се игра на 24 мај, на Градскиот стадион во Скопје.

Одложени мечевите од полуфиналето на Купот

Вест - 04.05.2001

ФСМ Поради последните настани во државата, Натпреварувачката комисија на ФСМ го одложи реванш натпреварите од полуфиналето на фудбалскиот Куп на Македонија, Слога Југомагнат - Шкендија ХБ и Караорман - Пелистер. Новите термини за одигрување на мечевите ќе бидат дополнително одредени.

Одложени двете куп-средби

Дневник - 04.05.2001

ФУДБАЛ Двата реванш-полуфинални натпревара од фудбалскиот Куп на Македонија, Слога Југомагнат - Шкендија ХБ и Караорман - Пелистер, што требаше да се играат вчера, се одложени поради новонастанатата ситуација на северната граница со СР Југославија во делот кон Косово.