TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Санадер „шурува“ со Карамарко, видени се заедно во Шеретон

Локално - 27.11.2015

Поранешниот премиер Иво Санадер, првиот ден по излегувањето од притворската единица во Реметинац каде помина три години, се сретнал со лидерот на ХДЗ Томислав Карамарко, а имал разговор и со Генералниот секретар на ХНС Сречко Ференчак.

Санадер е на слобода по три години затвор

Сител - 26.11.2015

Поранешниот хрватски премиер и поранешен лидер на Хрватската демократска заедница Иво Санадер вчера беше пуштен од затвор, откако отслужи три години од пресудата за злоупотреба на должноста.

ШОК ЗА ХРВАТИТЕ: Комичарот Витали скокна врз автомобилот на Санадер (ВИДЕО)

Телеграф - 26.11.2015

Додека сите гледаа кон Санадер, кој седеше на совозачкото место во автомобилот, комичарот Витали реши вниманието да го пренесе на себе. Од задниот дел се качи на покривот од возилото на Санадер Поранешниот хрватски премиер Иво Санадер вечерва беше ...

Санадер е на слобода по три години затвор

Алфа - 26.11.2015

Поранешниот хрватски премиер и поранешен лидер на Хрватската демократска заедница Иво Санадер вчера беше пуштен од затвор, откако отслужи три години од пресудата за злоупотреба на должноста.

Санадер е на слобода по три години затвор

+инфо - 26.11.2015

Поранешниот хрватски премиер и поранешен лидер на Хрватската демократска заедница Иво Санадер вчера беше пуштен од затвор, откако отслужи три години од пресудата за злоупотреба на должноста.

Шегаџијата Виталиј му скокна на автомобилот на Санадер (ВИДЕО)

Република - 26.11.2015

Рускиот шегаџија Виталиј Здороветски, светски познат по своите скриени камери и видеа на „Ју тјуб“, деновиве во Хрватска беше пречекан како вистинска ѕвезда. Во свој стил, Русинот го искористи излегувањето на поранешниот премиер Иво Санадер од ...

Санадер е на слобода по три години затвор

Бриф - 26.11.2015

Поранешниот хрватски премиер и поранешен лидер на Хрватската демократска заедница Иво Санадер вчера беше пуштен од затвор, откако отслужи три години од пресудата за злоупотреба на должноста.

Санадер: Жртва сум на политичките интриги на Јадранка Косор

Вечер Прес - 26.11.2015

Не сум огорчен, но сум незадоволен затоа што ова е политички прогон против мене од Јадранка Косор. Останувам на се што реков во врска со тоа. Никој не докажа дека парите се украдени, рече тој Поранешниот хрватски премиер и поранешен лидер на ХДЗ, ...

Санадер е на слобода, политика не го интересира

Локално - 26.11.2015

Поранешниот премиер и претседател на ХДЗ Иво Санадер излезе денеска нешто после 17.30 часот од истражниот затвор во Реметинац порачувајќи дека политиката нема да ја коментира и дека со неа повеќе нема да се занимава. -„Тоа е завршена работа.

Санадер е на слобода по три години затвор

Lider - 26.11.2015

Поранешниот хрватски премиер и поранешен лидер на Хрватската демократска заедница Иво Санадер вчера беше пуштен од затвор, откако отслужи три години од пресудата за злоупотреба на должноста.

Иво Санадер излегува на слобода

Утрински - 25.11.2015

Вонрасправниот совет на Жупанискиот суд во Загреб денеска го укина притворот на поранешниот хрватски премиер и шеф на ХДЗ Иво Санадер, кој веќе во текот на денот може да биде пуштен на слобода.

Поранешниот хрватски премиер Иво Санадер излезе од затвор !!

Канал5 - 25.11.2015

Поранешниот хрватски премиер Иво Санадер вечерва го напушти затворот Реметинац во кој мина три години и си замина дома. -Задоволен сум како се постапуваше со мене во затворот. Со политика веќе нема да се занимавам! Изјави Санадар по излегувањето од ...

Иво Санадер излегува на слобода

Телма - 25.11.2015

Вонрасправниот совет на Жупанискиот суд во Загреб денеска го укина притворот на поранешниот хрватски премиер и шеф на ХДЗ Иво Санадер, кој веќе во текот на денот може да биде пуштен на слобода.

Иво Санадер излегува на слобода

Алсат-М - 25.11.2015

Вонрасправниот совет на Жупанискиот суд во Загреб денеска го укина притворот на поранешниот хрватски премиер и шеф на ХДЗ Иво Санадер, кој веќе во текот на денот може да биде пуштен на слобода.

Санадер излегува од затвор

Макфакс - 25.11.2015

Вонпарничниот судски совет на загребскиот жупаниски суд, во среда, го укина истражниот затвор за поранешниот премиер на Хрватска, Иво Санадер, кој од затворот „Реметинец“, треба да биде пуштен во попладневните часови, штом се раздолжи.

Санадер денеска излегува од затвор, и тоа без кауција или какви и да се други гаранции

Капитал - 25.11.2015

Иво Санадер денеска конечно излегува на слобода поради одлука на Уставниот суд на Хрватска, а незадоволната страна може да ја обжали одлуката на вонрасправниот совет, но тоа нема да го одложи извршувањето.

Иво Санадер излегува на слобода

Сител - 25.11.2015

Вонрасправниот совет на Жупанискиот суд во Загреб денеска го укина притворот на поранешниот хрватски премиер и шеф на ХДЗ Иво Санадер, кој веќе во текот на денот може да биде пуштен на слобода.

Санадер од денеска на слобода

Сител - 25.11.2015

Санадер попладневно ќе биде пуштен да се брани од слобода. Судот одлучи да му го врати и пасошот. Во Чикаго протести откако во јавност излезе видеото од минатогодишното убиство на 17- годишен црнец тинејџер од страна на бел полицаец.

Иво Санадер излегува на слобода

+инфо - 25.11.2015

Вонрасправниот совет на Жупанискиот суд во Загреб денеска го укина притворот на поранешниот хрватски премиер и шеф на ХДЗ Иво Санадер, кој веќе во текот на денот може да биде пуштен на слобода.

Иво Санадер излегува на слобода

Нетпрес - 25.11.2015

Вонрасправниот совет на Жупанискиот суд во Загреб денеска го укина притворот на поранешниот хрватски премиер и шеф на ХДЗ Иво Санадер, кој веќе во текот на денот може да биде пуштен на слобода.

Санадер излегува од затвор

Кајгана - 25.11.2015

Вонпарничниот судски совет на загрепскиот жупаниски суд го укина истражниот затвор за поранешниот премиер на Хрватска, Иво Санадер, кој од затворот „Реметинец“, треба да биде пуштен во попладневните часови.

Иво Санадер од денеска на слобода

Press24 - 25.11.2015

Вонрасправниот совет на Жупанискиот суд во Загреб денеска го укина притворот на поранешниот хрватски премиер и шеф на ХДЗ Иво Санадер, кој веќе во текот на денот може да биде пуштен на слобода.

Иво Санадер излегува на слобода, денеска му е укинат притворот

Курир - 25.11.2015

Вонрасправниот совет на Жупанискиот суд во Загреб денеска го укина притворот на поранешниот хрватски премиер и шеф на ХДЗ Иво Санадер, кој веќе во текот на денот може да биде пуштен на слобода.

Иво Санадер излегува на слобода

МРТ - 25.11.2015

Како што јавуваат хрватските медиуми, на Санадер, кој веќе три години е во притвор, ќе му биде вратен пасошот и ќе излезе без плаќање кауција... Вонрасправниот совет на Жупанискиот суд во Загреб денеска го укина притворот на поранешниот хрватски ...

САНАДЕР НА СЛОБОДА: Без гаранција и мерки за претпазливост

Телеграф - 25.11.2015

Санадер помина три години во затвор, а доколку завршат процедурите, тој уште денеска може да го напушти затворот Надворешниот совет на загрепскиот Жупаниски суд му го укина притворот на поранешниот премиер Иво Санадер , пишуваат хрватските медиуми.

Иво Санадер излегува на слобода

Локално - 25.11.2015

Вонрасправниот совет на Жупанискиот суд во Загреб денеска го укина притворот на поранешниот хрватски премиер и шеф на ХДЗ Иво Санадер, кој веќе во текот на денот може да биде пуштен на слобода.

ПОСЛЕ ТРИ ГОДИНИ РОБИЈА: Иво Санадер денес излегува од затвор!

Фактор - 25.11.2015

Уставниот суд на Хрватска го укина истражниот затвор за поранешниот премиер на Хрватска Иво Санадер, кој од Реметница требало да биде ослободен веќе во послепладневните часови. Како што јавуваат хрватските медиуми, на Санадер, кој три години е во ...

Иво Санадер на слобода, без кауција

еМагазин - 25.11.2015

Вонрасправниот совет на Жупанискиот суд во Загреб денеска го укина притворот на поранешниот хрватски премиер и шеф на ХДЗ Иво Санадер, кој веќе во текот на денот може да биде пуштен на слобода.

Иво Санадер излегува на слобода

Денешен - 25.11.2015

Вонрасправниот совет на Жупанискиот суд во Загреб денеска го укина притворот на поранешниот хрватски премиер и шеф на ХДЗ Иво Санадер, кој веќе во текот на денот може да биде пуштен на слобода.

Иво Санадер од вечерва е дома - излезе од затвор!

Вечер Прес - 25.11.2015

Вонрасправниот совет на Жупанискиот суд во Загреб денеска го укина притворот на поранешниот хрватски премиер и шеф на ХДЗ Иво Санадер, кој по три години во истражен притвор од вечерва е на слобода.

Иво Санадер по три години излезе од затвор

Република - 25.11.2015

Иво Санадер си дојде дома во неговата куќа во Загреб по цели 3 години поминати во истражен притвор. Тој пристигна во придружба на адвокатот Горан Суиќ, а пристигна пеш поради блокада на сообраќајот во центарот на градот.

Иво Санадер излегува на слобода

Lider - 25.11.2015

Вонрасправниот совет на Жупанискиот суд во Загреб денеска го укина притворот на поранешниот хрватски премиер и шеф на ХДЗ Иво Санадер, кој веќе во текот на денот може да биде пуштен на слобода.

Санадер излегува на слобода до крајот на месецот

Локално - 24.11.2015

Поранешниот хрватски премиер Иво Санадер ќе биде пуштен да се брани од слобода до 30 ноември и тоа без кауција, објаву порталот ТВН1. Уставниот суд ја укинал одлуката на Врховниот суд според која Санадер може да излезе на слобода со 12,4 милиони ...