TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зеќири, Костадинов и Жерновски во Трново: Ги исполнивме главните столбови на програмата „За живот во Македонија"

Канал5 - 15.09.2019

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зеќири, членот на ИО , Костадин Костадинов и членот на ЦО , Андреј Жерновски присуствуваа на традиционалниот социјалдемократски пикник во „Трновски ветар" во Крива Паланка.

Зеќири, Костадинов и Жерновски на традиционален пикник во Трново

Макфакс - 15.09.2019

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зеќири, членот на ИО на СДСМ, Костадин Костадинов и членот на ЦО на СДСМ, Андреј Жерновски денеска присуствуваа на традиционалниот социјалдемократски пикник во комплексот „Трновски ветар“ во општина Крива Паланка.

Зеќири, Костадинов и Жерновски на традиционален пикник во Трново: Ги исполнивме главните столбови на програмата „За ...

24Инфо - 15.09.2019

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зеќири, членот на ИО на СДСМ, Костадин Костадинов и членот на ЦО на СДСМ, Андреј Жерновски денеска присуствуваа на традиционалниот социјалдемократски пикник во комплексот „Трновски ветар” во општина Крива Паланка.

Зеќири, Костадинов и Жерновски: Ги исполнивме главните столбови на програмата „За живот во Македонија”

Вечер Прес - 15.09.2019

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зеќири, членот на ИО на СДСМ, Костадин Костадинов и членот на ЦО на СДСМ, Андреј Жерновски денеска присуствуваа на традиционалниот социјалдемократски пикник во комплексот „Трновски ветар” во општина Крива Паланка.

Зеќири, Костадинов и Жерновски: Ги исполнивме главните столбови на програмата „За живот во Македонија“

Либертас - 15.09.2019

Скопје, 15 септември 2019 Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зеќири, членот на ИО на СДСМ, Костадин Костадинов и членот на ЦО на СДСМ, Андреј Жерновски денеска присуствуваа на традиционалниот социјалдемократски пикник во комплексот „Трновски ветар“ ...

Зеќири, Костадинов и Жерновски на традиционален пикник во с.Трново, Кр.Паланка: Ги исполнивме главните столбови на ...

iPortal - 15.09.2019

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зеќири, членот на ИО на СДСМ, Костадин Костадинов и членот на ЦО на СДСМ, Андреј Жерновски денеска присуствуваа на традиционалниот социјалдемократски пикник во комплексот „Трновски ветар“ во општина Крива Паланка.

СДСМ и денеска со интензивна агенда на терен, со граѓаните!

iPortal - 15.09.2019

Во владејачката СДСМ забележливо е раздвижување и впечатливо теренско присуство. Цело лето претставници на СДСМ беа на бројни маалски и урбани средби, со гаѓаните. СДСМ денеска денот го одбележа со низа активности.

Зеќири, Костадинов и Жерновски: Ги исполнивме главните столбови на програмата „За живот во Македонија“

Скопје1 - 15.09.2019

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зеќири, членот на ИО на СДСМ, Костадин Костадинов и членот на ЦО на СДСМ, Андреј Жерновски денеска присуствуваа на традиционалниот социјалдемократски пикник во комплексот „Трновски ветар“ во општина Крива Паланка.

Зеќири, Костадинов и Жерновски на пикник во општина Крива Паланка!

Магазин - 15.09.2019

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зеќири, членот на ИО на СДСМ, Костадин Костадинов и членот на ЦО на СДСМ, Андреј Жерновски денеска присуствуваа на традиционалниот социјалдемократски пикник во комплексот „Трновски ветар“ во општина Крива Паланка.

Костадинов: Мицкоски го предлага Владимир Панчевски за шеф на новото обвинителство за кого се води истражна постапка

ММС - 13.09.2019

Христијан Мицкоски за шеф на новото јавно обвинителство го предложи Владимир Панчевски кој е суспендиран и против кого се води истрага за злоупотреба на АКМИС системот, рече Костадин Костадинов, член на ИО на СДСМ и портпарол на партијата во ...

Костадинов: Мицкоски го предлага суспендираниот Владимир Панчевски за шеф на новото обвинителство

Слободен Печат - 13.09.2019

Христијан Мицкоски за шеф на новото Јавно обвинителство го предложи Владимир Панчевски кој е суспендиран и против кого се води истрага за злоупотреба на АКМИС системот, рече Костадин Костадинов член на ИО на СДСМ и портпарол на партијата во ...

КОСТАДИНОВ НА ПОЛНОЌ: Имаме сериозна одговорност да го довршиме започнатото во нашата држава што веќе дава резултати

Денешен - 13.09.2019

Имаме сериозна одговорност кон граѓаните да го довршиме решавањето на важните прашања за нашата држава, како интеграцијата во НАТО и ЕУ. И да ги дореализираме економските политики кои веќе даваат реални резултати.

Костадинов: Мицкоски го предлага Владимир Панчевски за шеф на новото обвинителство за кого се води истражна постапка

Либертас - 13.09.2019

Христијан Мицкоски за шеф на новото јавно обвинителство го предложи Владимир Панчевски кој е суспендиран и против кого се води истрага за злоупотреба на АКМИС системот, рече Костадин Костадинов, член на ИО на СДСМ и портпарол на партијата во ...

Костадинов: Мицкоски го предлага Владимир Панчевски за шеф на новото обвинителство за кого се води истражна постапка

Локално - 13.09.2019

Христијан Мицкоски за шеф на новото јавно обвинителство го предложи Владимир Панчевски кој е суспендиран и против кого се води истрага за злоупотреба на АКМИС системот, рече Костадин Костадинов, член на ИО на СДСМ и портпарол на партијата во ...

Костадинов: Мицкоски предлага шеф на новото обвинителство човек за кого се води истражна постапка

1tv - 13.09.2019

Христијан Мицкоски за шеф на новото јавно обвинителство го предложи Владимир Панчевски кој е суспендиран и против кого се води истрага за злоупотреба на АКМИС системот, рече Костадин Костадинов, член на ИО на СДСМ и портпарол на партијата во ...

Костадинов: Фарса е дека ВМРО-ДПМНЕ сака предвремени избори, такво прашање немаше на лидерската средба

Магазин - 13.09.2019

Портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов во вечерашаното гостување на телевизија Алсат каде беше заедно со портпаролот на ВМРО Димче Арсовски и Артан Груби истакна дека опозициската партија всушност на лидерската средба не го отворила прашањето за ...

Костадинов: Мицкоски го предлага Владимир Панчевски за шеф на новото обвинителство, човек за кого се води истражна ...

Канал5 - 12.09.2019

Мицкоски за нов шеф на новото Јавно обвинителство го предложи Владимир Панчевски кој е суспендиран и против кого се води истрага за злоупотреба на АКМИС системот. Мицкоски за нов шеф на новото Јавно обвинителство го предложи Владимир Панчевски кој е ...

Костадинов: Само фарса е дека ВМРО-ДПМНЕ сака избори, воопшто немаше такво прашање на лидерската

Фокус - 12.09.2019

Дека ВМРО-ДПМНЕ сака предвремени избори е само фарса, затоа што ако беше поинаку ќе беше споменато и на лидерската која се одржа, а такво прашање воопшто немаше, рече портаролот на СДСМ, Костадин Костадинов во вечерашаното гостување на телевизија ...

Костадинов: Сите да се ставиме во функција на правото и правната држава

Нетпрес - 12.09.2019

Сите мора да покажеме подготвеност, дека независно од нашите политички, партиски интереси, ќе се ставиме како одговорни политичари во функција на правото и правдата во Република Северна Македонија.

На Костадинов му подарија розеви очила (ФОТО)

Курир - 12.09.2019

На портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов, за подарок му беа оставени розеви очила. Тој, според неговите прес-конференции, гледа како се во државата да ни е розево, па затоа граѓани му дадоа ваков ...

Костадинов: Дека ВМРО-ДПМНЕ сака предвремени избори е само фарса, тоа не беше побарано на лидерската средба

iPortal - 12.09.2019

Ако на некого му одговара да се случат избори тоа е СДСМ, затоа што анкетите на јавното мнение покажаа и докажаа дека рејтингот на владејачката партија е поголем, истакна Костадинов член на ИО на СДСМ и портпарол на СДСМ во емисијата „Патот кон“ на ...

Костадинов: Дека ВМРО-ДПМНЕ сака предвремени избори е само фарса, тоа не беше побарано на лидерската средба

24Инфо - 12.09.2019

Ако на некого му одговара да се случат избори тоа е СДСМ, затоа што анкетите на јавното мнение покажаа и докажаа дека рејтингот на владејачката партија е поголем.-истакна Костадинов член на ИО на СДСМ и портпарол на СДСМ во емисијата Патот кон..

Костадинов: Дека ВМРО-ДПМНЕ сака предвремени избори е само фарса, тоа не беше побарано на лидерската средба

Centar - 12.09.2019

Ако на некого му одговара да се случат избори тоа е СДСМ, затоа што анкетите на јавното мнение покажаа и докажаа дека рејтингот на владејачката партија е поголем.-истакна Костадинов член на ИО на СДСМ и портпарол на СДСМ во емисијата Патот кон..

Костадинов: ВМРО го предложија Панчевски – Јасно им кажавме дека секој кој направил криминал ќе одговара

iPortal - 12.09.2019

Христијан Мицкоски за шеф на новото јавно обвинителство го предложи Владимир Панчевски кој е суспендиран и против кого се води истрага за злоупотреба на АКМИС системот, рече Костадин Костадинов, член на ИО на СДСМ и портпарол на партијата во ...

Костадинов на работна средба во Валандово

iPortal - 12.09.2019

Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов вечерва беше во Валандово на работен состанок со раководството на општинската организација. -Во Валандово се инвестира како никогаш досега. Само во еден многу важен проект каков што е системот за наводнување ...

Костадинов: Мицкоски го предлага Владимир Панчевски за шеф на новото обвинителство, човек за кого се води истражна ...

Centar - 12.09.2019

Мицкоски за нов шеф на новото Јавно обвинителство го предложи Владимир Панчевски кој е суспендиран и против кого се води истрага за злоупотреба на АКМИС системот. – рече Костадин Костадинов член на ИО на СДСМ и портпарол на партијата во емисијата ...

Костадинов: Мицкоски го предлага Владимир Панчевски за шеф на новото обвинителство, човек за кого се води истражна ...

24Инфо - 12.09.2019

Мицкоски за нов шеф на новото Јавно обвинителство го предложи Владимир Панчевски кој е суспендиран и против кого се води истрага за злоупотреба на АКМИС системот. – рече Костадин Костадинов член на ИО на СДСМ и портпарол на партијата во емисијата ...

Костадинов: Сите пратеници да се ставиме во функција на правото и правната држава

PressingTV - 12.09.2019

Сите мора да покажеме подготвеност, дека независно од нашите политички, партиски интереси, ќе се ставиме како одговорни политичари во функција на правото и правдата во Република Северна Македонија.

Костадинов: Сите пратеници да се ставиме во функција на правото и правната држава

24Инфо - 12.09.2019

Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ порача на колегите во собранието да се стават во функција на правото и правната држава, по коментарите на албанската опозиција дека нема да го гласа законот за ЈО ако се дпостигне договор .

Костадинов:Сите пратеници да се ставиме во функција на правото и правната држава

Скопје1 - 12.09.2019

Одговори на новинарски прашања, Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ… Прашањата и одговорите во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Костадинов и СДСМ се очајни во обидите да ги покријат криминалните скандали во кои тонат од ден во ден

Канал5 - 10.09.2019

Костадин Костадинов и СДСМ очигледно се многу очајни во обидите да ги покријат криминалните и коруптивните скандали во кои тонат од ден во ден. Затоа пресовите мораат да ги полнат со очај, немоќ, лаги и конструкции.

ВМРО-ДПМНЕ: Костадинов и СДСМ се многу очајни во обидите да ги покријат криминалните и коруптивните скандали

А1 On - 10.09.2019

Костадин Костадинов и СДСМ очигледно се многу очајни во обидите да ги покријат криминалните и коруптивните скандали во кои тонат од ден во ден. Затоа пресовите мораат да ги полнат со очај, немоќ, лаги и конструкции, реагира ВМРО-ДПМНЕ на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Костадинов и СДСМ се очајни во обидите да ги покријат криминалните скандали во кои тонат од ден во ден

MTM - 10.09.2019

Костадин Костадинов и СДСМ очигледно се многу очајни во обидите да ги покријат криминалните и коруптивните скандали во кои тонат од ден во ден. Затоа пресовите мораат да ги полнат со очај, немоќ, лаги и конструкции.

С’е за што генерации Македонци се бореа, Заев успеа да го погази, вклучително и делата на Трајковски и Глигоров

24Инфо - 10.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ со соопштение до јавноста реагира на прес конференцијата на Костадин Костадинов . „Костадин Костадинов и СДСМ очигледно се многу очајни во обидите да ги покријат криминалните и коруптивните скандали во кои тонат од ден во ден.

СДСМ ги погази делата на Трајковски и Глигоров со кои сега Костадинов манипулира

Република - 10.09.2019

Костадин Костадинов и СДСМ очигледно се многу очајни во обидите да ги покријат криминалните и коруптивните скандали во кои тонат од ден во ден. Затоа пресовите мораат да ги полнат со очај, немоќ, лаги и конструкции, реагираат од ВМРО – ДПМНЕ по ...

Костадин Костадинов и СДСМ пресовите мораат да ги полнат со очај, немоќ, лаги и конструкции

Опсервер - 10.09.2019

Костадин Костадинов и СДСМ очигледно се многу очајни во обидите да ги покријат криминалните и коруптивните скандали во кои тонат од ден во ден. Затоа пресовите мораат да ги полнат со очај, немоќ, лаги и конструкции.

ВМРО-ДПМНЕ: Костадинов продолжува пресовите да ги полни со очај, немоќ, лаги и конструкции

MakPress - 10.09.2019

Костадин Костадинов и СДСМ очигледно се многу очајни во обидите да ги покријат криминалните и коруптивните скандали во кои тонат од ден во ден. Затоа пресовите мораат да ги полнат со очај, немоќ, лаги и конструкции.