TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пелистер ја прекина „црната“ серија со триумф над Фени

Екипа - 09.12.2017

Пелистер пред своја публика триумфираше над Фени индустри со резултат од 76-62 (7-12, 21-24, 27-9, 21-17), за да ја прекине серијата од седум порази во низа во Првата кошаркарска лига. Битолчани иако по две четвртини се наоѓаа во негатива од осум ...

Фени ќе игра и против Пелистер, иако кошаркарите се уште се без плата

Екипа - 07.12.2017

Македонскиот кошаркарски прволигаш Фени индустри, кој се наоѓа во незавидна финансиска состојба, одлучи да го одигра и саботниот меч против Пелистер, иако неколку месеци кошаркарите немаат земени плата. Тие со соопштение се обратија до јавноста.

Кошаркарите на Фени покажуваат неверојатна љубов кон клубот

SportMedia - 07.12.2017

Кошаркарите на Фени не го добија ветеното, односно повторно останаа без заслужените плати, но покажаа неверојатна лојалност и ветија дека ќе играат и против Пелистер, задутре од 18 ...

Фени: Плата не добивме ниту денеска, ама полни со љубов ќе играме против Пелистер!

Sport 1 - 07.12.2017

Кошаркарите на Фени од Кавадарци ѝ се обратија на јавноста со соопштение дека не ја добиле ветената плата, по што сепак решиле да го играат мечот со Пелистер, закажан за в ...

Кошаркари-херои: Во Фени нема плата, но пак ќе се брани гордоста на клубот!

Gol.mk - 07.12.2017

Кошаркарите на Фени Индустри објавија соопштение во кое јавно со стручноот штаб соопштија дека и покрај тоа што немаат земено плата, ќе продолжат да ги бранат боите на клубот. По заминувањето во стечај на главниот спонзор „Фени“, во клубот се ...

Протестот на „Фени” во мирување

Телма - 06.12.2017

Работници од „Фени” кои изминативе денови протестираа поради две неисплатени плати, денеска го ставија протестот во мирување. Претседателот на Синдикатот Ѓоре Палитов информира дека вчера, по блокадата на патот Градско-Прилеп, разговарале со ...

Протестот на „Фени” во мирување

Алсат-М - 06.12.2017

Работници од „Фени” кои изминативе денови протестираа поради две неисплатени плати, денеска го ставија протестот во мирување. Претседателот на Синдикатот Ѓоре Палитов информира дека вчера, по блокадата на патот Градско-Прилеп, разговарале со ...

Протестот на „Фени” во мирување, најавена исплата на платите

МКД - 06.12.2017

Работници од „Фени” кои изминативе денови протестираа поради две неисплатени плати, денеска го ставија протестот во мирување. Претседателот на Синдикатот Ѓоре Палитов информира дека вчера, по блокадата на патот Градско-Прилеп, разговарале со ...

Кривична пријава за екс директорот на Фени

24 Вести - 06.12.2017

Неверојатни 51,5 милиони долари испумпал во странство екс директорот Јусуф Миракхмедов од сметката на Фени, објави денеска финансиската полиција. Наместо да наплати, Миракхмедов простил долг од преку 50 милиони долари, кој фирмата Кунико маркетинг ...

Протестот на „Фени” во мирување

А1 On - 06.12.2017

Работници од „Фени” кои изминативе денови протестираа поради две неисплатени плати, денеска го ставија протестот во мирување. Претседателот на Синдикатот Ѓоре Палитов информира дека вчера, по блокадата на патот Градско-Прилеп, разговарале со ...

Протестот на „Фени” во мирување

Либертас - 06.12.2017

Работници од „Фени” кои изминативе денови протестираа поради две неисплатени плати, денеска го ставија протестот во мирување. Претседателот на Синдикатот Ѓоре Палитов информира дека вчера, по блокадата на патот Градско-Прилеп, разговарале со ...

Протестот на „Фени” во мирување

+инфо - 06.12.2017

Најдоцна до утре, до 9 -10 часот ќе ја добиеме. Но службеничката тука ги прави сите напори да се исплати уште денеска, соопшти Палитов. Работници од „Фени” кои изминативе денови протестираа поради две неисплатени плати, денеска го ставија протестот ...

Екс директорот на „Фени“ доби втора кривична пријава од Финансиската полиција

Кајгана - 06.12.2017

Управата за финансика полиција поднесе втора кривична пријава против поранешниот директор на „Фени“, Јусуф Миракхмедов, поради основано сомение за злоупотреба на службена положба и овластување.

(Видео) Ексдиректорот на „Фени“ доби втора кривична пријава од Финансиската полиција

Макфакс - 06.12.2017

Управата за финансиска полиција поднесе втора кривична пријава против поранешниот директор на „Фени“, Јусуф Миракхмедов, поради основано сомнение за злоупотреба на службена положба и овластување.

Протестот на „Фени” во мирување...

Н.Македонија - 06.12.2017

Протестот на „Фени” во мирување Работници од „Фени” кои изминативе денови протестираа поради две неисплатени плати, денеска го ставија протестот во мирување. Претседателот на Синдикатот Ѓоре Палитов информира дека вчера, по блокадата на патот ...

Протестот на „Фени” во мирување

Шеталиште - 06.12.2017

Работници од „Фени” кои изминативе денови протестираа поради две неисплатени плати, денеска го ставија протестот во мирување. Претседателот на Синдикатот Ѓоре Палитов информира дека вчера, по блокадата на патот Градско-Прилеп, разговарале со ...

Јусуф Миракхмедов доби кривична - се товари за злоупотреби во „Фени“

Фактор - 06.12.2017

Управата за финансиска полиција поднесе втора кривична пријава против поранешниот директор на „Фени“, Јусуф Миракхмедов, поради основано сомение за злоупотреба на службена положба и овластување.

(Видео) Екс директорот на „Фени“ доби втора кривична пријава од Финансиската полиција

Вечер - 06.12.2017

Управата за финансика полиција поднесе втора кривична пријава против поранешниот директор на „Фени“, Јусуф Миракхмедов, поради основано сомение за злоупотреба на службена положба и овластување.

Испумпани над 50 милиони долари: Кој дозволи ваков криминал – доцни ли кривичната за екс директорот на Фени?!

Локално - 06.12.2017

Неверојатни 51,5 милиони долари испумпал во странство екс директорот Јусуф Миракхмедов од сметката на Фени, објави денеска финансиската полиција. Наместо да наплати, Миракхмедов простил долг од преку 50 милиони долари, кој фирмата Кунико маркетинг ...

Кривична пријава за извршниот директор на Фени, Миракхмедов

Канал 77 - 06.12.2017

Управата за финансиска полиција денес поднесе кривична пријава поради постоење на сомневање за злоупотреба на службената должност и овластување за Јусуф Миракхмедов, извршен директор на кавадаречкиот комбинат за никел Фени индустри.

Вработени на „Фени Индустри“ повторно го блокираат патот Градско-Прилеп

Телма - 05.12.2017

Поради штрајк на вработените од „Фени Индустри”, патниот правец Градско – Прилеп, кај мотел Дреново ќе биде затворен за сообраќај од 11:00 до 14:00 часот. Од истите причини овој патен правец беше во прекин и во текот на вчерашниот ...

Вработените во ФЕНИ ги интензивираат протестите

Телма - 05.12.2017

Трпението на работниците во Фени е при крај. Загрижени за својата и егзистенцијата на своите семејства, и денеска 3 часа го блокираа патот Прилеп - Градско во обид да си ги добијат ветените а неисплатени плати за октомври и ноември.

Работници од „Фени“ и денеска го блокираат патниот правец Градско-Прилеп

Р.С.Европа - 05.12.2017

Вработени во фабриката „Фени Индустри“ и денеска го блокираат магистралниот пат Градско-Прилеп. Патниот правец ќе биде затворен од 11 до 14 часот. Членови на синдикатот на фабриката „Фени“ поради неисплатени плати и во текот на вчерашниот ден го ...

Работници од „Фени индустри“ повторно го блокираа патот Градско-Прилеп

24 Вести - 05.12.2017

И денеска повторно е блокиран патот Градско - Прилеп кај мотел „Дреново“ од страна на работници од „Фени индустри“ во стечај и транспортери кои превезувале руда за комбинатот. Претседателот на Синдикатот Ѓоре Палитов рече дека од ветувањата за ...

Вработени на „Фени индустри“ повторно го блокираат патот Градско-Прилеп

24 Вести - 05.12.2017

„Нека дојдат да докажат што е проблемот.“ вели работник од Фени. На работ на трпението се работниците на кавадаречки Фени. Итно ги бараат претставниците на банките кредитори и вицепремиерот Кочо Анѓушев да дојдат на блокадите и лично да им објаснат ...

Вработени на „Фени Индустри“ повторно го блокираат патот Градско-Прилеп

Либертас - 05.12.2017

Поради штрајк на вработените од „Фени Индустри”, патниот правец Градско – Прилеп, кај мотел Дреново ќе биде затворен за сообраќај од 11:00 до 14:00 часот. Од истите причини овој патен правец беше во прекин и во текот на вчерашниот ...

Вработени на „Фени Индустри“ повторно го блокираат патот Градско-Прилеп

Канал5 - 05.12.2017

Поради штрајк на вработените од „Фени Индустри”, патниот правец Градско – Прилеп, кај мотел Дреново ќе биде затворен за сообраќај од 11:00 до 14:00 часот. Од истите причини овој патен правец беше во прекин и во текот на вчерашниот ...

Вработените во Фени и денеска штрајкуваат со блокада на патот Градско – Прилеп

А1 On - 05.12.2017

Во пресрет на нов штрајк со блокада на патот Градско – Прилеп, закажан за денес во 11 часот, дел од вработените во „Фени“ предупредуваат дека штрајкувачите се изманипулирани. Штрајкот е притисок за исплаќање на двете неисплатени плати за октомври и ...

Вработени на „Фени Индустри“ повторно го блокираат патот Градско-Прилеп

Сител - 05.12.2017

Поради штрајк на вработените од „Фени Индустри”, патниот правец Градско – Прилеп, кај мотел Дреново ќе биде затворен за сообраќај од 11:00 до 14:00 часот. Од истите причини овој патен правец беше во прекин и во текот на вчерашниот ...

„Фени“ и денес на штрајк, дел од вработените предупредуваат на манипулации

Макфакс - 05.12.2017

Во пресрет на нов штрајк со блокада на патот Градско – Прилеп, закажан за денес во 11 часот, дел од вработените во „Фени“ предупредуваат дека штрајкувачите се изманипулирани. Штрајкот е притисок за исплаќање на двете неисплатени плати за октомври и ...

Вработени на „Фени“ пак го блокираат патот Градско-Прилеп...

Н.Македонија - 05.12.2017

Вработени на „Фени“ пак го блокираат патот Градско-Прилеп Поради штрајк на вработените од „Фени Индустри”, патниот правец Градско–Прилеп, кај мотел Дреново ќе биде затворен за сообраќај од 11 до 14 часот.

Вработените од „Фени“ повторно со блокади на патот Градско-Прилеп

Нетпрес - 05.12.2017

Поради штрајк на вработените од „Фени Индустри”, патниот правец Градско – Прилеп, кај мотел Дреново ќе биде затворен за сообраќај од 11:00 до 14:00 часот. Од истите причини овој патен правец беше во прекин и во текот на вчерашниот ...

Вработени на „Фени Индустри“ повторно го блокираат патот Градско- Прилеп

Стандард - 05.12.2017

Поради штрајк на вработените од „Фени Индустри”, патниот правец Градско – Прилеп, кај мотел Дреново ќе биде затворен за сообраќај од 11:00 до 14:00 часот. Од истите причини овој патен правец беше во прекин и во текот на вчерашниот ...

Вработени на „Фени Индустри“ повторно го блокираат патот Градско-Прилеп

Шеталиште - 05.12.2017

Поради штрајк на вработените од „Фени Индустри”, патниот правец Градско – Прилеп, кај мотел Дреново ќе биде затворен за сообраќај од 11:00 до 14:00 часот. Од истите причини овој патен правец беше во прекин и во текот на вчерашниот ...

Вработени на „Фени“ повторно го блокираат патот Градско-Прилеп

Newsroom - 05.12.2017

Поради штрајк на вработените од „Фени Индустри”, патниот правец Градско – Прилеп, кај мотел Дреново ќе биде затворен за сообраќај од 11:00 до 14:00 часот. Од истите причини овој патен правец беше во прекин и во текот на вчерашниот ...

Вработени на „Фени Индустри“ повторно го блокираат патот Градско- Прилеп

Локално - 05.12.2017

Поради штрајк на вработените од „Фени Индустри”, патниот правец Градско – Прилеп, кај мотел Дреново ќе биде затворен за сообраќај од 11:00 до 14:00 часот. Од истите причини овој патен правец беше во прекин и во текот на вчерашниот ...

И денес штрајк на „Фени“, дел од вработените предупредуваат на манипулации

Денар - 05.12.2017

Во пресрет на нов штрајк со блокада на патот Градско – Прилеп, закажан за денес во 11 часот, дел од вработените во „Фени“ предупредуваат дека штрајкувачите се манипулирани. Штрајкот е притисок за исплаќање на двете неисплатени плати за октомври и за ...

„Фени“ и денес на штрајк, дел од вработените предупредуваат на манипулации

Точка - 05.12.2017

Во пресрет на нов штрајк со блокада на патот Градско – Прилеп, закажан за денес во 11 часот, дел од вработените во „Фени“ предупредуваат дека штрајкувачите се изманипулирани. Штрајкот е притисок за исплаќање на двете неисплатени плати за октомври и ...

Штрајк на работниците од Фени - блокиран патот Градско-Прилеп

Press24 - 05.12.2017

И денеска повторно е блокиран патот Градско - Прилеп кај мотел „Дреново“ од страна на работници од „Фени индустри“ во стечај и транспортери кои превезувале руда за комбинатот. Претседателот на Синдикатот Ѓоре Палитов рече дека од ветувањата за ...

„Фени“ и денес на штрајк, дел од вработените предупрдедуваат на манипулации

Вечер - 05.12.2017

Во пресрет на нов штрајк со блокада на патот Градско – Прилеп, закажан за денес во 11 часот, дел од вработените во „Фени“ предупредуваат дека штрајкувачите се изманипулирани. Штрајкот е притисок за исплаќање на двете неисплатени плати за октомври и ...

Вработените на „Фени“ повторно го блокираа патот Градско-Прилеп: Кој ја искреира кризата во Комбинатот и зошто – ...

Локално - 05.12.2017

„Нека дојдат да докажат што е проблемот.“ вели работник од Фени. На работ на трпението се работниците на кавадаречки Фени. Итно ги бараат претставниците на банките кредитори и вицепремиерот Кочо Анѓушев да дојдат на блокадите и лично да им објаснат ...

Палитов: Стечајот на ФЕНИ не е добар, работниците страдаа за нечии интереси

Фактор - 05.12.2017

850 вработени во кавадаречката компанија Фени тонат во очај. Велат нив најмногу ги погодува кризата и стечајот. Банките кои ја блокираа сметката на компанијата си го бараат долгот. Сега ги блокираат и сметките на работниците кои веќе втор месец се ...

Работниците од „Фени“ и транспортерите извисени од Заев и Анѓушев денеска повторно излегоа на протест

Курир - 05.12.2017

И денеска повторно е блокиран патот Градско – Прилеп кај мотел „Дреново“ од страна на работници од „Фени индустри“ во стечај и транспортери кои превезувале руда за комбинатот. Претседателот на Синдикатот Ѓоре Палитов рече дека од ветувањата за ...

Патот Градско-Прилеп и денеска блокиран – работниците од “Фени” повторно на протест

Маркукуле - 05.12.2017

Поради штрајк на вработените од „Фени Индустри”, патниот правец Градско – Прилеп, кај мотел Дреново ќе биде затворен за сообраќај од 11:00 до 14:00 часот. Од истите причини овој патен правец беше во прекин и во текот на вчерашниот ден.

Вработените во Фени индустри денес излегоа повторно на протести

Канал 77 - 05.12.2017

Еден час порано заедно со транспортерите го блокираа патот Градско Прилеп кај мотел Дреново, велат остануваат на протести се додека не им се исплатат двете заостанати плати,се пропуштаат само итните случаеви.

Протести на работници на „Фени“, блокиран патот Градско-Прилеп

Телма - 04.12.2017

Со блокада на патот Градско -Прилеп, работници од комбинатот „Фени индустри“ што замина во стечај, протестираат поради две неисплатени плати. Претседателот на Синдикатот Ѓоре Палитов рече дека платите им биле ветени веднаш по отворањето на ...

Работниците на ФЕНИ и денеска на блокади

Нова ТВ - 04.12.2017

Вработени во фабриката „Фени Индустри“ и денеска го блокираат магистралниот пат Градско-Прилеп. Патниот правец ќе биде затворен од 11 до 14 часот. Членови на синдикатот на фабриката „Фени“ поради неисплатени плати и во текот на вчерашниот ден го ...

Блокада на патот Градско - Прилеп

МКД - 04.12.2017

Членови на Синдикатот на „Фени" ќе го блокираат патниот правец Градско-Прилеп, поради две неисплатени плати, јави МИА. Патот Градско-Прилеп ќе биде блокиран од 12 до 14 часот, а сите кои планираат да патуваат натаму во овој период а немаат неодложни ...

Работници од „Фени“ го блокираат магистралниот пат Градско-Прилеп

Р.С.Европа - 04.12.2017

Членови на синдикатот на фабриката „Фени“ поради неисплатени плати денеска од 12 до 14 часот ќе го блокираат патниот правец Градско-Прилеп, јавува МИА. Од синдикатот на „Фени“ повикуваат во тој период да се воздржат од транзит сите кои планираат да ...

Вработени во „Фени“ го блокираат патот Градско - Прилеп

24 Вести - 04.12.2017

Вработени во „Фени“ ќе го блокираат патниот правец Градско-Прилеп, поради две неисплатени плати. Патот Градско-Прилеп ќе биде блокиран од 12 до 14 часот, а сите кои планираат да патуваат натаму во овој период а немаат неодложни работи, да се ...

Вработените од Фени не добија плата – излегоа на протест

24 Вести - 04.12.2017

Додека нема плата ќе има блокади. Вака се заканија денеска вработените од кавадаречки Фени. Тие утрово два часа со жив штит го прекинаа сообраќајот на патот Росоман – Прилеп. Ги бараат двете заостанати плати, за октомври и ноември.

Блокада на патот Градско – Прилеп од 12 до 14 часот

ТВ21 - 04.12.2017

Членови на Синдикатот на „Фени“ ќе го блокираат патниот правец Градско-Прилеп, поради две неисплатени плати, јави МИА. Патот Градско-Прилеп ќе биде блокиран од 12 до 14 часот, а сите кои планираат да патуваат натаму во овој период а немаат неодложни ...

Вработени на „Фени“ го блокираат патот Градско - Прилеп од 12 до 14 часот

+инфо - 04.12.2017

Патот Градско-Прилеп ќе биде блокиран од 12 до 14 часот, а сите кои планираат да патуваат натаму во овој период а немаат неодложни работи. Членови на Синдикатот на „Фени“ ќе го блокираат патниот правец Градско-Прилеп, поради две неисплатени плати, ...

„Фени“ најави блокирање на патот Прилеп-Градско, вработените бараат плата

Макфакс - 04.12.2017

Дел од вработените во „Фени“, поддржани од Синдикатот, денес од 12 до 14 часот ќе го блокираат патот Прилеп – Градско, кај мотелот Дреново. Тие бараат исплата на октомвриската плата, а не им е исплатена и платата за месец ноември.

Членови на Синдикатот на „Фени“ го блокираат патот Градско – Прилеп од 12 до 14 часот

Либертас - 04.12.2017

Членови на Синдикатот на „Фени“ ќе го блокираат патниот правец Градско-Прилеп, поради две неисплатени плати, јави МИА. Патот Градско-Прилеп ќе биде блокиран од 12 до 14 часот, а сите кои планираат да патуваат натаму во овој период а немаат неодложни ...

„Фени“ најави блокирање на патот Прилеп-Градско, вработените бараат плата

А1 On - 04.12.2017

Дел од вработените во „Фени“, поддржани од Синдикатот, денес од 12 до 14 часот ќе го блокираат патот Прилеп – Градско, кај мотелот Дреново. Тие бараат исплата на октомвриската плата, а не им е исплатена и платата за месец ноември.

Протести на работници на „Фени“, блокиран патот Градско-Прилеп

Канал5 - 04.12.2017

Со блокада на патот Градско -Прилеп, работници од комбинатот „Фени индустри“ што замина во стечај, протестираат поради две неисплатени плати. Претседателот на Синдикатот Ѓоре Палитов рече дека платите им биле ветени веднаш по отворањето на ...

Блокиран патот Градско-Прилеп, работници на „Фени“ си ги бараат двете плати и продолжување на работата со било кој ...

Либертас - 04.12.2017

Со блокада на патот Градско -Прилеп, работници од комбинатот „Фени индустри“ што замина во стечај, протестираат поради две неисплатени плати. Претседателот на Синдикатот Ѓоре Палитов рече дека платите им биле ветени веднаш по отворањето на ...

Блокада на патот Градско-Прилеп од синдикатот на Фени

Сител - 04.12.2017

Членови на Синдикатот на „Фени“ ќе го блокираат патниот правец Градско-Прилеп, во знак на протест поради две неисплатени плати, јави МИА. Патот Градско-Прилеп ќе биде блокиран од 12 до 14 часот, кај бензиската пумпа во Дреново, а сите кои планираат ...

„Фени“ и утре на блокади, Синдикатот најавува помасовен штрајк за исплаќање на платите

Макфакс - 04.12.2017

Вработените во „Фени“ ќе го блокираат патот Прилеп- Градско се додека не им бидат исплатени октомвриската и ноемвриската плата. Со ваква најава, Синдикатот го заврши денешното двочасовно блокирање на патот кај мотелот Дреново.

Блокада и протест на вработените во „Фени“

МРТ - 04.12.2017

На протестот беа присутни и транспортерите што превезувале руда и на кои не им е исплатено од март годинава. Бараат четири милиони евра. Со двочасовна блокада на патниот правец Градско- Прилеп вработените во „Фени“ протестираа поради двете ...

Блокиран патот Градско-Прилеп: Работниците од „Фени“ ги бараат неисплатените плати, на протест и транспортерите

БркајРабота - 04.12.2017

Со блокада на патот Градско – Прилеп, работници од комбинатот „Фени индустри“ што замина во стечај, протестираат поради две неисплатени плати. Претседателот на Синдикатот Ѓоре Палитов рече дека платите им биле ветени веднаш по отворањето на ...

ЗА МАЛКУ МИР ВО КАВАДАРЦИ: Кошаркарите на Фени ќе добијат две плати?

SportMedia - 04.12.2017

Кошаркарите на Фени Индустри уште еднаш се подигнаа над целата онаа ситуација, нималку добра со која се соочени уште од почетокот на оваа натпреварувачка сезона. Кавадарчани, или оние кои останаа во Фени Индустри, најдоа сили, покажаат и квалитет, ...

Вработените во Фени со блокада на патниот правец Прилеп - Градско си ги бараат заостанатите плати

Сител - 04.12.2017

Патот Градско Прилеп под блокада. Работниците од Фени денеска два часа протстираа на магристалниот пат со барање да се ги добијат двете неисплатени плати. Велат блокади ќе има секој ден се додека нивните барања не бидат исполнети.

Синдикатот на „Фени“ ќе го блокира патот Градско-Прилеп...

Н.Македонија - 04.12.2017

Синдикатот на „Фени“ ќе го блокира патот Градско-Прилеп Членови на Синдикатот на „Фени“ ќе го блокираат патниот правец Градско-Прилеп, поради две неисплатени плати, јави МИА. Патот Градско-Прилеп ќе биде блокиран од 12 до 14 часот, а сите кои ...

Протести на работници на „Фени“, блокиран патот Градско-Прилеп...

Н.Македонија - 04.12.2017

Протести на работници на „Фени“, блокиран патот Градско-Прилеп Со блокада на патот Градско -Прилеп, работници од комбинатот „Фени индустри“ што замина во стечај, протестираат поради две неисплатени плати.

Синдикатот на „Фени“ го блокира патот Градско – Прилеп поради неисплатени плати

Курир - 04.12.2017

Членови на Синдикатот на „Фени“ го блокираат патниот правец Градско-Прилеп, поради две неисплатени плати, јави МИА. Патот Градско-Прилеп ќе биде блокиран од 12 до 14 часот, а сите кои планираат да патуваат натаму во овој период, а немаат неодложни ...

Блокада на патот Градско – Прилеп, вработените од „Фени“ си ги бараат платите

Newsroom - 04.12.2017

Членови на Синдикатот на „Фени“ ќе го блокираат патниот правец Градско-Прилеп, поради две неисплатени плати. Ако до денес на пладне не ја добијат октомвриската плата вработените во кавадаречкиот комбинат за никел „Фени индустри“ повторно ќе излезат ...

Блокада на патот Градско-Прилеп од синдикатот на Фени

Press24 - 04.12.2017

Членови на Синдикатот на „Фени“ ќе го блокираат патниот правец Градско-Прилеп, во знак на протест поради две неисплатени плати, јави МИА. Патот Градско-Прилеп ќе биде блокиран од 12 до 14 часот, кај бензиската пумпа во Дреново, а сите кои планираат ...

Синдикатот на „Фени“ го блокираат патот Градско – Прилеп

Стандард - 04.12.2017

Членови на Синдикатот на „Фени“ ќе го блокираат патниот правец Градско-Прилеп, во знак на протест поради две неисплатени плати. Патот Градско-Прилеп ќе биде блокиран од 12 до 14 часот, кај бензиската пумпа во Дреново, а сите кои планираат да ...

Стечајците од „Фени“ денеска повторно ќе го блокираат патот Градско – Прилеп

Мета - 04.12.2017

Ако до пладне не им биде исплатена платата за октомври, вработените во комбинатот „Фени“, кој од пред помалку од една седмица е во стечај, ќе го блокираат патот Градско – Прилеп. Во средата Основен суд Велес одлучи да биде отворена стечајна постапка ...

Блокада на патот Градско - Прилеп од 12 до 14 часот

Алфа - 04.12.2017

Членови на Синдикатот на „Фени“ ќе го блокираат патниот правец Градско-Прилеп, поради две неисплатени плати, јави МИА. Членови на Синдикатот на „Фени“ ќе го блокираат патниот правец Градско-Прилеп, поради две неисплатени плати, јави МИА.

Синдикатот на „Фени“ ќе го блокира патот Градско-Прилеп

10без10 - 04.12.2017

Членови на Синдикатот на „Фени“ ќе го блокираат патниот правец Градско-Прилеп, поради две неисплатени плати, јави МИА. Патот Градско-Прилеп ќе биде блокиран од 12 до 14 часот, а сите кои планираат да патуваат натаму во овој период а немаат неодложни ...

„Фени“ најави блокирање на патот Прилеп-Градско, вработените бараат плата

Вечер - 04.12.2017

Дел од вработените во „Фени“, поддржани од Синдикатот, денес од 12 до 14 часот ќе го блокираат патот Прилеп – Градско, кај мотелот Дреново. Тие бараат исплата на октомвриската плата, а не им е исплатена и платата за месец ноември.

Најавено блокирање на патот Прилеп-Градско, вработените на „Фени“ бараат плата

Денар - 04.12.2017

Дел од вработените во „Фени“, поддржани од Синдикатот, денес од 12 до 14 часот ќе го блокираат патот Прилеп – Градско, кај мотелот Дреново. Тие бараат исплата на октомвриската плата, а не им е исплатена и платата за месец ноември.

Синдикатот на „Фени“ го блокира патот Градско – Прилеп

Нетпрес - 04.12.2017

Членови на Синдикатот на „Фени“ го блокираат патниот правец Градско-Прилеп, поради две неисплатени плати, објави МИА. Патот Градско-Прилеп ќе биде блокиран од 12 до 14 часот, а сите кои планираат да патуваат натаму во овој период, а немаат неодложни ...

„Фени“ најави блокирање на патот Прилеп-Градско, вработените бараат плата

Точка - 04.12.2017

Некои од вработените во „Фени“, поддржани од Синдикатот, денес од 12 до 14 часот ќе го блокираат патот Прилеп – Градско кај мотелот „Дреново“. Тие бараат исплата на октомвриската плата, а не им е исплатена и платата за ноември.

Стечајците од „Фени“ денеска повторно ќе го блокираат патот Градско – Прилеп

Бриф - 04.12.2017

Ако до пладне не им биде исплатена платата за октомври, вработените во комбинатот „Фени“, кој од пред помалку од една седмица е во стечај, ќе го блокираат патот Градско – Прилеп. Во средата Основен суд Велес одлучи да биде отворена стечајна постапка ...

Вработени на „Фени Индустри“ повторно го блокираат патот Градско-Прилеп

Курир - 04.12.2017

Поради штрајк на вработените од „Фени Индустри”, патниот правец Градско – Прилеп, кај мотел Дреново ќе биде затворен за сообраќај од 11:00 до 14:00 часот. Од истите причини овој патен правец беше во прекин и во текот на вчерашниот ден.

„Фени“ и утре на блокади, Синдикатот најавува помасовен штрајк за исплаќање на платите

Вечер - 04.12.2017

Вработените во „Фени“ ќе го блокираат патот Прилеп- Градско се додека не им бидат исплатени октомвриската и ноемвриската плата. Со ваква најава, Синдикатот го заврши денешното двочасовно блокирање на патот кај мотелот Дреново.

Вработените во „Фени“ за утре најавија помасовен штрајк и блокади

Денар - 04.12.2017

Вработените во „Фени“ ќе го блокираат патот Прилеп-Градско сè додека не им бидат исплатени октомвриската и ноемвриската плата. Со ваква најава Синдикатот го заврши денешното двочасовно блокирање на патот кај мотелот „Дреново“.

Вработените во „Фени“ со транспортерите го блокираа патот Градско- Прилеп

Алфа - 04.12.2017

Нови протести на работниците од комбинатот ФЕНИ, кој пред неколку дена замина во стечај. Нови протести на работниците од комбинатот ФЕНИ, кој пред неколку дена замина во стечај. Вработените со масовно присуство точно на пладне го блокираа патот ...

Вработените од Фени денес повторно на блокади на патот Градско Прилеп ако до точно напладне не ја добијат октомвриската ...

Канал 77 - 04.12.2017

Со одлука на Велешкиот суд пред 5 дена за фабриката беше отворена стечајна постапка. Ако до денес на пладне не ја добијат октомвриската плата вработените во кавадаречкиот комбинат за никел Фени индустри повторно ќе излезат на протести.

Синдикатот на „Фени“ го блокира патот Градско – Прилеп поради неисплатени плати

Маркукуле - 04.12.2017

Членови на Синдикатот на „Фени“ го блокираат патниот правец Градско-Прилеп, поради две неисплатени плати, јави МИА. Патот Градско-Прилеп ќе биде блокиран од 12 до 14 часот, а сите кои планираат да патуваат натаму во овој период, а немаат неодложни ...