TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Избегнат атентат врз министерот Љубе Бошкоски

Вест - 18.09.2002

ВО САБОТАТА ВО ПОПЛАДНЕВНИТЕ ЧАСОВИ НА ПАТОТ ЖЕЛИНО-ГРУПЧИН Самопрогласената АНА во саботата планирала за време на погребната церемонија на неговиот татко во Челопек, да го убие Љубе Бошкоски, но кога овој план пропаднал тие се обиделе да го убијат министерот, во негов Самопрогласената албанска ...

Според МВР, припадници на АНА подготвувале атентат врз Бошкоски

Утрински - 18.09.2002

Оцени на МВР за изборниот процес и инцидентите пред, за време и по гласањето Сашко Димевски ?Целиот изборен процес се одвиваше во безбедна, фер и демократска атмосфера, за што најзаслужни се граѓаните, државните органи надлежни за изведување и обезбедување на изборниот процес, како и меѓународните ...

АНА се обидела да го убие министерот Бошковски?

Дневник - 18.09.2002

МВР ТВРДИ Славеници на "За" стрелале во џипот на Груевски пред Парламентот, изјави полицискиот портпарол Зафировски Терористи на АНА во саботата се обиделе да извршат атентат врз министерот за внатрешни работи Љубе Бошковски, тврди МВР.

Осуетен обид за атентат на Бошковски

А1 - 17.09.2002

Полицијата соопшти денеска дека ден пред неделните избори бил осуетен обид за атентат врз министерот за внатрешни работи Љубе Бошковски во тетовското село Челопек. Одговорноста за настанот и обидот за атентат ја презела екстремистичката организација АНА, преку соопштение.