TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Осумкратно убиство во Лесковац, убиецот во бегство

А1 - 28.07.2002

Незапамтено крвопролевање се случи минатата ноќ во градот Лесковац каде што 32 годишниот Драган Чедиќ уби осум луѓе, сопругата Билјана и членови на нејзиното семејство, а потоа побегна, јави белградската агенција „Фонет“. Крвавото злосторство, како што пренесува Макфакс, започнало околу половина ...

Ветеран од Косово убилседум лица за половина час

Дневник - 28.07.2002

СЕМЕЈНА ТРАГЕДИЈА ВО ЛЕСКОВАЦ Српски воен ветеран од Косово вчеравечер во Лесковац си ја убил сопругата и уште шест други лица, по што побегнал во непознат правец, јави Ројтерс. Драган Чедиќ (23) крвавиот поход го почнал пред полноќ во билјард-клуб во Лесковац, каде што убил еден посетител, а тешко ...