TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ со сочувство за загинатите при обидот за државен удар во Турција

Алсат-М - 16.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ во денешното соопштение изразува сочувство за сите оние кои ги загубија животите при обидот за државен удар во Република Турција. – Сликите и снимките од минатогодишниот 15 јули засекогаш ќе останат врежани во сеќавањата не само на ...

ВМРО-ДПМНЕ со сочувство за загинатите при обидот за државен удар во Турција

ТВ21 - 16.07.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ, во денешното соопштение изразува сочувство за сите оние кои ги загубија животите при обидот за државен удар во Република Турција. „Сликите и снимките од минатогодишниот 15 јули засекогаш ќе останат врежани во сеќавањата не ...

ВМРО-ДПМНЕ со сочувство за загинатите при обидот за државен удар во Турција

Канал5 - 16.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ во денешното соопштение изразува сочувство за сите оние кои ги загубија животите при обидот за државен удар во Република Турција. - Сликите и снимките од минатогодишниот 15 јули засекогаш ќе останат врежани во сеќавањата не само на ...

СДСМ: Никогаш повеќе апетити и личните желби на поединци нема да бидат над интересите на граѓаните

Канал5 - 16.07.2017

Додека мнозинството граѓани живееше под прагот на сиромаштија, во долгови и со блокирани сметки, функционерите од ВМРО-ДПМНЕ нивните пари ги трошеле на ручеци со егзотична и ексклузивна храна, на скапи хотели, костуми, чевли и спа третмани, потполно ...

ВМРО-ДПМНЕ обвини за партизација во МВР

Канал5 - 16.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека се врши партизација во Министерството за внатрешни работи и се принудуваат вработени да поднесат барање за да бидат прераспоредени на пониски работни места. - Ваквите закани не се упатени само кон вработени во Скопје, ...

ВМРО-ДПМНЕ обвини за партизација во МВР

Телма - 16.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека се врши партизација во Министерството за внатрешни работи и се принудуваат вработени да поднесат барање за да бидат прераспоредени на пониски работни места. „Ваквите закани не се упатени само кон вработени во Скопје, ...

СДСМ: Партизацијата на институциите е заштитен знак на ВМРО - ДПМНЕ

24 Вести - 16.07.2017

Партизацијата на државните институции беше заштитен знак на 11-годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ, соопшти СДСМ во реакција на прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ на која обвини за партизација на министерството за внатрешни работи од страна на ...

Реформаторите објавија документ за проблемите и решенијата во ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 16.07.2017

ЦИВИЛ објави текст во кој го презентира документот од Внатрешната инцијатива за реформи во ВМРО-ДПМНЕ. Во документот детално се претставени проблемите и конкретните решенија, според кои ВМРО-ДПМНЕ треба да се реформира, со цел да стане современа и ...

ВМРО-ДПМНЕ со сочувство за загинатите при обидот за државен удар во Турција

24 Вести - 16.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ изрази сочувство до сите оние кои ги загубија животите при обидот за државен удар во Република Турција. „Сликите и снимките од минатогодишниот 15 јули засекогаш ќе останат врежани во сеќавањата не само на турскиот народ, туку и на сите ...

Бочварски: Никогаш повеќе личните желби на поединци нема да бидат над интересите и потребите на граѓаните

ТВ21 - 16.07.2017

Додека мнозинството граѓани живееше под прагот на сиромаштија, во долгови и со блокирани сметки, функционерите од ВМРО-ДПМНЕ нивните пари ги трошеле на ручеци со егзотична и ексклузивна храна, на скапи хотели, костуми, чевли и спа третмани, потполно ...

Собрание; Нема правен механизам против опструкцијата од ВМРО-ДПМНЕ

Алсат-М - 16.07.2017

Владејачката СДСМ нема ниту стратегија ниту правен лек, како да го спречи одолговлекувањето на собраниските седници. Откако ВМРО-ДПМНЕ се подели во 10 пратенички групи, нејзините пратеници го користат секој момент за паузи и меѓусебно реплицирање.

СДСМ: Партизацијата беше заштитен знак на ВМРО-ДПМНЕ

Канал5 - 16.07.2017

СДСМ во писмената реакција на прес-конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ која обвини за партизација во Министерството за внатрешни работи посочува дека партизацијата на државните институции била заштитен знак за 11-годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ.

Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ

Канал5 - 16.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска огранизираше уште една панел дискусија на тема „Подобри и различни: Ги негуваме семејните ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ сакаше да го уништи Скупи

Канал5 - 16.07.2017

СДСМ попладнево преку соопштение реагираше на прес-конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ за локалитетот Скупи. Во реакцијата се посочува дека се одобрени средства за да се доврши конзервацијата на Скупи и оти таа е завршена.

Бочварски: Никогаш повеќе личните желби на поединци нема да бидат над интересите и потребите на граѓаните (ВИДЕО)

Стандард - 16.07.2017

„Додека мнозинството граѓани живееше под прагот на сиромаштија, во долгови и со блокирани сметки, функционерите од ВМРО-ДПМНЕ нивните пари ги трошеле на ручеци со егзотична и ексклузивна храна, на скапи хотели, костуми, чевли и спа третмани, ...

Бочварски: Влада предовдена од СДСМ ги враќа парите кај граѓаните и го подобрува животниот стандард

Сител - 16.07.2017

Додека мнозинството граѓани живееше под прагот на сиромаштија, во долгови и со блокирани сметки, функционерите од ВМРО-ДПМНЕ нивните пари ги трошеле на ручеци со егзотична и ексклузивна храна, на скапи хотели, костуми, чевли и спа третмани, потполно ...

Бочварски: Граѓаните живеeја во сиромаштија, а ВМРО-ДПМНЕ трошеле на егзотични ручеци

МКД - 16.07.2017

"Додека мнозинството граѓани живееше под прагот на сиромаштија, во долгови и со блокирани сметки, функционерите од ВМРО-ДПМНЕ нивните пари ги трошеле на ручеци со егзотична и ексклузивна храна, на скапи хотели, костуми, чевли и спа третмани, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Турција е докажан пријател на Македонија

Макфакс - 16.07.2017

ВМРО ДПМНЕ изразува најдлабоко сочуство за сите оние кои ги загубија животите при обидот за државен удар во Република Турција. Сликите и снимките од минатогодишниот 15 јули засекогаш ќе останат врежани во сеќавањата не само на турскиот народ, туку и ...

ВМРО-ДПМНЕ со сочувство за загинатите при обидот за државен удар во Турција

Сител - 16.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ во денешното соопштение изразува сочувство за сите оние кои ги загубија животите при обидот за државен удар во Република Турција. - Сликите и снимките од минатогодишниот 15 јули засекогаш ќе останат врежани во сеќавањата не само на ...

СДСМ: Партизацијата беше одлика на ВМРО-ДПМНЕ, ние ги ослободуваме институциите

+инфо - 16.07.2017

Според СДСМ, од сервис на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ од институциите направи сервис за остварување на интересите и желбите на Никола Груевски. Партизацијата беше заштитен знак за ВМРО-ДПМНЕ, планот 3-6-9 обезбедува професионални државни институции, ...

Партизацијата беше заштитен знак за ВМРО-ДПМНЕ, Планот 3-6-9 обезбедува професионални државни институции

Слободен Печат - 16.07.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Саше Павловски од ВМРО-ДПМНЕ. „Партизацијата на државните институции и поклопувањето на државата од страна на партијата беше заштитен знак за 11 годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Партизацијата беше заштитен знак за ВМРО-ДПМНЕ, Планот 3-6-9 обезбедува професионални државни институции

Стандард - 16.07.2017

„Партизацијата на државните институции и поклопувањето на државата од страна на партијата беше заштитен знак за 11 годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ. Еден од најочигледните примери за масовна партизација беше Министерството за внатрешни работи кое ...

СДСМ: Ќе ги заштитиме спомениците кои ВМРО-ДПМНЕ ги уништи

+инфо - 16.07.2017

Еден од спомениците уништени со непотребни градби е и Скипи, наведува СДСМ. Додека ВМРО-ДПМНЕ новокомпонираните барокни градби ги подметнуваше како културно наследство, вистинското културно и историско наследство скапуваше и се распаѓаше, реагира ...

СДСМ: Партизацијата беше заштитен знак на ВМРО-ДПМНЕ

Сител - 16.07.2017

СДСМ во писмената реакција на прес-конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ која обвини за партизација во Министерството за внатрешни работи посочува дека партизацијата на државните институции била заштитен знак за 11-годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ со сочувство за загинатите при обидот за државен удар во Турција

Нетпрес - 16.07.2017

Од партијата посочуваат дека Република Турција и турскиот народ биле и остануваат докажан пријател на Република Македонија. – Меѓусебните односи секогаш биле проткаени со взаемна почит и пријателство и очекуваме врските со Република Турција да се ...

ВМРО-ДПМНЕ со сочувство за загинатите при обидот за државен удар во Турција

Курир - 16.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ во денешното соопштение изразува сочувство за сите оние кои ги загубија животите при обидот за државен удар во Република Турција. – Сликите и снимките од минатогодишниот 15 јули засекогаш ќе останат врежани во сеќавањата не само на ...

ВМРО-ДПМНЕ изразува сочувство за жртвите од минатогодишниот воен удар во Турција

А1 On - 16.07.2017

„ВМРО ДПМНЕ изразува најдлабоко сочуство за сите оние кои ги загубија животите при обидот за државен удар во Република Турција. Сликите и снимките од минатогодишниот 15 јули засекогаш ќе останат врежани во сеќавањата не само на турскиот народ, туку ...

ВМРО-ДПМНЕ изрази сочуство за загинатите при минатогодишниот обид за државен удар во Турција

Стандард - 16.07.2017

„ВМРО-ДПМНЕ изразува најдлабоко сочуство за сите оние кои ги загубија животите при обидот за државен удар во Република Турција. Сликите и снимките од минатогодишниот 15 јули засекогаш ќе останат врежани во сеќавањата не само на турскиот народ, туку ...

ЦИВИЛ ги повикува реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ да одговорат што се случувало и што се случува во партијата

А1 On - 16.07.2017

„Реформите во ВМРО-ДПМНЕ за кои се залагаат дел од нејзините актуелни членови, го привлече вниманието на јавноста. На самиот почеток, реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ добија голема поддршка, но се соочија и со големи притисоци.

Цивил: Реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ: Без табу теми!

Слободен Печат - 16.07.2017

Реформите во ВМРО-ДПМНЕ за кои се залагаат дел од нејзините актуелни членови, го привлече вниманието на јавноста. На самиот почеток, реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ добија голема поддршка, но се соочија и со големи притисоци.

Бочварски: Никогаш повеќе личните желби на поединци нема да бидат над интересите и потребите на граѓаните

А1 On - 16.07.2017

Благој Бочварски, потпретседател на СДСМ, денеска одржа прес-конференција на која што кажа дека додека мнозинството граѓани живееле под прагот на сиромаштија, во долгови и со блокирани сметки, функционерите од ВМРО-ДПМНЕ нивните пари ги трошеле на ...

Бочварски: Парите ќе се трошат за граѓаните, не за личните апетити (ВИДЕО)

+инфо - 16.07.2017

Вети дека никогаш повеќе апетите и личните желби на поединци нема да бидат над интересите и потребите на граѓаните како што тоа го правеше ВМРО-ДПМНЕ СДСМ, преку новата Влада што ја предводи става крај на безобразен однос кон парите на граѓаните што ...

ВМРО-ДПМНЕ обвини за партизација во МВР

Сител - 16.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека се врши партизација во Министерството за внатрешни работи и се принудуваат вработени да поднесат барање за да бидат прераспоредени на пониски работни места. - Ваквите закани не се упатени само кон вработени во Скопје, ...

Бочварски: СДСМ става крај на безобразниот однос кон парите на граѓаните

Макфакс - 16.07.2017

Додека мнозинството граѓани живееше под прагот на сиромаштија, во долгови и со блокирани сметки, функционерите од ВМРО-ДПМНЕ нивните пари ги трошеле на ручеци со егзотична и ексклузивна храна, на скапи хотели, костуми, чевли и спа третмани, потполно ...

СДСМ: Партизацијата беше заштитен знак за ВМРО-ДПМНЕ, Планот 3-6-9 обезбедува професионални државни институции

А1 On - 16.07.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Саше Павловски од ВМРО-ДПМНЕ. „Партизацијата на државните институции и поклопувањето на државата од страна на партијата беше заштитен знак за 11 годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ.

ВИДЕО: Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ „Подобри и различни: ги негуваме семејните вредности“

Курир - 16.07.2017

Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ на тема „Подобри и различни: ги негуваме семејните ...

Меѓусебни обвинувања на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ за партизација на МВР

Р.С.Европа - 16.07.2017

Партизацијата на државните институции беше заштитен знак на 11-годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ, соопшти СДСМ во реакција на прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ во која обвини партизација на Министерството за внатрешни работи од страна н владејачката ...

СДСМ: Заради криминални тендери, ВМРО-ДПМНЕ сакаше да го уништи Скупи

А1 On - 16.07.2017

СДСМ со писмено соопштение реагираше на прес-конференцијата на Владимир Атанасов од ВМРО-ДПМНЕ. „Додека ВМРО-ДПМНЕ новокомпонираните барокни градби ги подметнуваше како културно наследство, вистинското културно и историско наследство скапуваше и се ...

СДСМ најави одговорност за намерното уништување на културното наследство

Макфакс - 16.07.2017

СДСМ го обвини денес ВМРО-ДПМНЕ дека заради криминални тендери, сакала да го уништи Скупи, при што најави дека ќе има одговорност за секое намерно уништување на културното наследство. „Додека ВМРО-ДПМНЕ новокомпонираните барокни градби ги ...

Бочварски: Никогаш повеќе личните желби на поединци нема да бидат над интересите и потребите на граѓаните

Слободен Печат - 16.07.2017

„Додека мнозинството граѓани живееше под прагот на сиромаштија, во долгови и со блокирани сметки, функционерите од ВМРО-ДПМНЕ нивните пари ги трошеле на ручеци со егзотична и ексклузивна храна, на скапи хотели, костуми, чевли и спа третмани, ...

ЦИВИЛ до “реформаторите”: Што навистина се случувало и сè уште се случува во ВМРО-ДПМНЕ?

Стандард - 16.07.2017

„Реформите во ВМРО-ДПМНЕ за кои се залагаат дел од нејзините актуелни членови, го привлече вниманието на јавноста. На самиот почеток, реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ добија голема поддршка, но се соочија и со големи притисоци.

ВМРО-ДПМНЕ со сочувство за загинатите во минатогодишниот државен удар во Турција

МКД - 16.07.2017

ВМРО ДПМНЕ изразува најдлабоко сочувство за сите оние кои ги загубија животите при обидот за државен удар во Република Турција. Сликите и снимките од минатогодишниот 15 јули засекогаш ќе останат врежани во сеќавањата не само на турскиот народ, туку ...

Зошто се самоубива ВМРО-ДПМНЕ?

Нетпрес - 16.07.2017

Надвор од своето самоуништување, таа партија индиректно дејствува и за уништуване на македонската држава, на македонското име (идентитет) и на македонскиот народ. Во самоуништувањето на ВМРО-ДПМНЕ нема нормална логика.

Зошто се самоубива ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 16.07.2017

Надвор од своето самоуништување, таа партија индиректно дејствува и за уништуване на македонската држава, на македонското име (идентитет) и на македонскиот народ. Во самоуништувањето на ВМРО-ДПМНЕ нема нормална ...

Документ за проблемите и решенијата во ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 16.07.2017

Документот е испратен до ЦИВИЛ Медиа од страна на Врнатрешната иницијатива за реформи на ВМРО-ДПМНЕ. ЦИВИЛ објави текст во кој го презентира документот од Внатрешната инцијатива за реформи во ВМРО-ДПМНЕ.

„Реформаторите“ презентираа документ за проблемите и решенијата во ВМРО-ДПМНЕ

Стандард - 16.07.2017

Документ, во кој детално се претставени проблемите и конкретните решенија, според кои ВМРО-ДПМНЕ треба да се реформира, со цел да стане современа и демократска партиска структура, е пратен на адреса на ЦИВИЛ од страна на Внатрешната инцијатива за ...

Бочварски: Ребалансот на буџетот ги крати непотребните трошења

Либертас - 16.07.2017

Ребалансот на буџетот ги крати непотребните и скапи трошоци, а парите се враќаат назад кон граѓаните. Со ребалансот, ќе се обезбедат пари за трајно решавање на проблемот на стечајните работници, околу 70 000 граѓани веќе од септември ќе добијат ...

Бочварски: Никогаш повеќе личните желби на поединци нема да бидат над интересите и потребите на граѓаните

Бриф - 16.07.2017

Додека мнозинството граѓани живееше под прагот на сиромаштија, во долгови и со блокирани сметки, функционерите од ВМРО-ДПМНЕ нивните пари ги трошеле на ручеци со егзотична и ексклузивна храна, на скапи хотели, костуми, чевли и спа третмани, потполно ...

ЦИВИЛ на трибина ги повикува реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ да кажат што се случува во партијата

Локално - 16.07.2017

„Реформите во ВМРО-ДПМНЕ за кои се залагаат дел од нејзините актуелни членови, го привлече вниманието на јавноста. На самиот почеток, реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ добија голема поддршка, но се соочија и со големи притисоци.

Следете во живо: Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ „Подобри и различни: ги негуваме семејните вредности“

Република - 16.07.2017

Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ на тема „Подобри и различни: ги негуваме семејните ...

Бочварски: Ребалансот на буџетот ги крати непотребните трошења

Мета - 16.07.2017

Ребалансот на буџетот ги крати непотребните и скапи трошоци, а парите се враќаат назад кон граѓаните. Со ребалансот, ќе се обезбедат пари за трајно решавање на проблемот на стечајните работници, околу 70 000 граѓани веќе од септември ќе добијат ...

Панел дискусија на ВМРО- ДПМНЕ „Подобри и различни: ги негуваме семејните вредности“

Пулс24 - 16.07.2017

Панел дискусија на ВМРО- ДПМНЕ „Подобри и различни: ги негуваме семејните вредности“ Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ на тема „Подобри и различни: ги негуваме семејните ...

ВМРО-ДПМНЕ за пучот во Турција: Снимките од 15 јули засекогаш ќе останат врежани во сеќавањата

Фактор - 16.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ изразува најдлабоко сочуство за сите оние кои ги загубија животите при обидот за државен удар во Република Турција. Сликите и снимките од минатогодишниот 15 јули засекогаш ќе останат врежани во сеќавањата не само на турскиот народ, туку и ...

ВМРО-ДПМНЕ изразува сочувство за жртвите од минатогодишниот воен удар во Турција

Локално - 16.07.2017

„ВМРО ДПМНЕ изразува најдлабоко сочуство за сите оние кои ги загубија животите при обидот за државен удар во Република Турција. Сликите и снимките од минатогодишниот 15 јули засекогаш ќе останат врежани во сеќавањата не само на турскиот народ, туку ...

СДСМ најави одговорност за намерното уништување на културното наследство

Локално - 16.07.2017

СДСМ го обвини денес ВМРО-ДПМНЕ дека заради криминални тендери, сакала да го уништи Скупи, при што најави дека ќе има одговорност за секое намерно уништување на културното наследство. „Додека ВМРО-ДПМНЕ новокомпонираните барокни градби ги ...

СДСМ: Заради криминални тендери, ВМРО-ДПМНЕ сакаше да го уништи Скупи

Мета - 16.07.2017

Додека ВМРО-ДПМНЕ новокомпонираните барокни градби ги подметнуваше како културно наследство, вистинското културно и историско наследство скапуваше и се распаѓаше. Додека ВМРО-ДПМЕ ги трошеше парите на граѓаните на стиропор и лажен барок, ...

ВМРО-ДПМНЕ изразува сочувство за убиените во обидот за државен удар во Турција

Мета - 16.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ изразува најдлабоко сочуство за сите оние кои ги загубија животите при обидот за државен удар во Република Турција. „Сликите и снимките од минатогодишниот 15 јули засекогаш ќе останат врежани во сеќавањата не само на турскиот народ, туку ...

СДСМ: Заради криминални тендери, ВМРО-ДПМНЕ сакаше да го уништи Скупи

Либертас - 16.07.2017

Додека ВМРО-ДПМНЕ новокомпонираните барокни градби ги подметнуваше како културно наследство, вистинското културно и историско наследство скапуваше и се распаѓаше. Додека ВМРО-ДПМЕ ги трошеше парите на граѓаните на стиропор и лажен барок, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на Заев за шест месеци да ја внесе Македонија во ЕУ

Фокус - 15.07.2017

„Владата на СДС и Зоран Заев треба да го искористат моментот и да ја внесат Македонија во ЕУ и НАТО за три до шест месеци, како што ветуваа пред избори. Сега Заев е на потег и треба да покаже одговорно однесување како што доликува на некој што ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да ја внесе Македонија во ЕУ и НАТО за 3 до 6 месеци

ТВ21 - 15.07.2017

Владата на СДС и Зоран Заев треба да го искористат моментот и да ја внесат Македонија во ЕУ и НАТО за три до шест месеци, како што ветуваа пред избори, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ: Дали Никола Груевски е испазарен да ги изгубиме локалните избори?

Фокус - 15.07.2017

Иницијаторите за реформи и демократизација на ВМРО-ДПМНЕ денеска поставија дилема дали партискиот лидер Никола Груевски е испазарен партијата да ги изгуби локалните избори. -Процесот на стабилизација на македонската политичка сцена, не само што не е ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата да ги исполни ветувањата и да ја внесе државата во ЕУ и НАТО

Алсат-М - 15.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ во денешното соопштение посочува дека Владата на СДСМ треба да ги исполни ветувањата дадени пред граѓаните и да ја внесе државата во ЕУ и НАТО. – Владата на СДС и Зоран Заев треба да го искористат моментот и да ја внесат Македонија во ЕУ ...

ВМРО - ДПМНЕ: Заев да ја внесе Македонија во ЕУ и НАТО за 3 до 6 месеци

24 Вести - 15.07.2017

Владата на СДС и Зоран Заев треба да го искористат моментот и да ја внесат Македонија во ЕУ и НАТО за три до шест месеци, како што ветуваа пред избори, велат од ВМРО ДПМНЕ. „Сега Заев е на потег и треба да покаже одговорно однесување како што ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата да ги исполни ветувањата и да ја внесе државата во ЕУ и НАТО

Канал5 - 15.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ во денешното соопштение посочува дека Владата на СДСМ треба да ги исполни ветувањата дадени пред граѓаните и да ја внесе државата во ЕУ и НАТО. - Владата на СДС и Зоран Заев треба да го искористат моментот и да ја внесат Македонија во ЕУ ...

СДСМ: Ги ослободуваме заробените институции од режимот на Груевски

Фокус - 15.07.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на денешните прес-конференции на ВМРО-ДПМНЕ. „Преку 11 годишното неодговорно, криминално и расипничко владеење, ВМРО-ДПМНЕ ја направи најголемата партизација и злоупотреба на државните институции кои наместо да ...

СДСМ: Започнува процес на ослободување на заробените институции

Канал5 - 15.07.2017

Преку 11 годишното неодговорно, криминално и расипничко владеење, ВМРО-ДПМНЕ ја направи најголемата партизација и злоупотреба на државните институции кои наместо да бидат сервис граѓаните, се претворија во сервис за исполнување на желбите и ...

Богојески: Груевски подлегна на уцените и нападите на Заев

А1 On - 15.07.2017

„Процесот на стабилизација на македонската политичка сцена, не само што не е завршен, напротив се заострува“, вели Петар Богојески за Макфакс од Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Започнува процес на ослободување на заробените институции

Макфакс - 15.07.2017

Преку 11 годишното неодговорно, криминално и расипничко владеење, ВМРО-ДПМНЕ ја направи најголемата партизација и злоупотреба на државните институции кои наместо да бидат сервис граѓаните, се претворија во сервис за исполнување на желбите и ...

Започнува процес на ослободување на инстутуции кои ВМРО-ДПМНЕ ги партизираше и злоупотребуваше

Слободен Печат - 15.07.2017

Преку 11 годишното неодговорно, криминално и расипничко владеење, ВМРО-ДПМНЕ ја направи најголемата партизација и злоупотреба на државните институции кои наместо да бидат сервис граѓаните, се претворија во сервис за исполнување на желбите и ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС треба да ја внесе Македонија во ЕУ и НАТО како што ветуваше

Нетпрес - 15.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ како партија чија стратешка цел се влез во ЕУ и НАТО, во Парламентот веднаш ќе гласа за членството на нашата земја. Интегрален текст од соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДС и Зоран Заев треба да го искористат моментот и да ја внесат ...

СДСМ: Почнува процесот на ослободување на заробените институции што ВМРО-ДПМНЕ 11 години ги партизираше и ...

МКД - 15.07.2017

Преку 11 годишното неодговорно, криминално и расипничко владеење, ВМРО-ДПМНЕ ја направи најголемата партизација и злоупотреба на државните институции кои наместо да бидат сервис граѓаните, се претворија во сервис за исполнување на желбите и ...

СДСМ: Започнува процес на ослободување на заробените институции кои што ВМРО-ДПМНЕ 11 години ги партизираше и ...

Стандард - 15.07.2017

„Преку 11 годишното неодговорно, криминално и расипничко владеење, ВМРО-ДПМНЕ ја направи најголемата партизација и злоупотреба на државните институции кои наместо да бидат сервис граѓаните, се претворија во сервис за исполнување на желбите и ...

СДСМ: Почна процесот на ослободување на институциите

+инфо - 15.07.2017

Преку 11 годишното неодговорно, криминално и расипничко владеење, ВМРО-ДПМНЕ ја направи најголемата партизација на државните институции, велат од СДСМ Департизацијата и професионализацијата на институциите започна, колку и тоа да не го разбира ...

Заев има поддршка, ВМРО-ДПМНЕ ќе гласа за членство на Македонија во ЕУ и НАТО

МКД - 15.07.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека за поздрав се средбите и телефонските разговори кои премиерот Зоран Заев ги оствари со лидерите на поважни замји од меѓународнатазаедница. Од опозициската партија бараат од Владата да го искористат моментот и како што велат, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е на потег – нека ја внесе Македонија во ЕУ и НАТО

Макфакс - 15.07.2017

Владата на СДС и Зоран Заев треба да го искористат моментот и да ја внесат Македонија во ЕУ и нато за три до шест месеци, како што ветуваа пред избори- велат од ВМРО-ДПМНЕ. Сега Заев е на потег и треба да покаже одговорно однесување како што ...

ВМРО-ДПМНЕ ги поздравува средбите и телефонските разговори кои Заев ги оствари со лидерите на меѓународната заедница

А1 On - 15.07.2017

„Владата на СДС и Зоран Заев треба да го искористат моментот и да ја внесат Македонија во ЕУ и НАТО за три до шест месеци, како што ветуваа пред избори. Сега Заев е на потег и треба да покаже одговорно однесување како што доликува на некој што ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата да ги исполни ветувањата и да ја внесе државата во ЕУ и НАТО

Курир - 15.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ во денешното соопштение посочува дека Владата на СДСМ треба да ги исполни ветувањата дадени пред граѓаните и да ја внесе државата во ЕУ и НАТО – Владата на СДС и Зоран Заев треба да го искористат моментот и да ја внесат Македонија во ЕУ и ...

Богојески: Груевски подлегна на уцените и нападите на Заев

Макфакс - 15.07.2017

„Процесот на стабилизација на македонската политичка сцена, не само што не е завршен, напротив се заострува“, вели Петар Богојески за Макфакс од Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ - Заев и Владата да ја внесат Македонија во ЕУ и НАТО

Р.С.Европа - 15.07.2017

Владата на СДСМ треба да ги исполни ветувањата дадени пред граѓаните и да ја внесе државата во ЕУ и НАТО, соопшти денеска ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму велат дека Заев и Владата треба да го искористат моментот и да ја внеста Македонија во ЕУ и НАТО за три до ...

ВМРО-ДПМНЕ како партија чија стратешка цел се влез во ЕУ и НАТО, во Парламентот веднаш ќе гласа за членството на нашата ...

Press24 - 15.07.2017

Владата на СДС и Зоран Заев треба да го искористат моментот и да ја внесат Македонија во ЕУ и нато за три до шест месеци, како што ветуваа пред избори. Сега Заев е на потег и треба да покаже одговорно однесување како што доликува на некој што успеал ...

СДСМ: Започнува процес на ослободување на заробените институции кои што ВМРО-ДПМНЕ 11 години ги злоупотребуваше

А1 On - 15.07.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на денешните прес-конференции на ВМРО-ДПМНЕ. „Преку 11 годишното неодговорно, криминално и расипничко владеење, ВМРО-ДПМНЕ ја направи најголемата партизација и злоупотреба на државните институции кои наместо да ...

Стојановска: На СДС им пречи проектот 2014 зошто се овековечи македонската историја и култура

Курир - 15.07.2017

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ на денешната седница посочија дека новата влада спроведува погрешна политика поради која дојде до запирање на реализацијата на многу проекти меѓу кои се и автопати, патишта и инфраструктурата.

ВМРО- ДПМНЕ најавува поддршка за интеграциите, СДСМ обвинува за неконструктивност

Сител - 15.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ нема да биде пречка на патот на Македонија кон НАТО у Европската Унија. Од опозициската партија преку писмено соопштение велат дека нема да штедат на конструктивност кога станува збор за стратешките приоритети на земјата ВМРО-ДПМНЕ ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата да ги исполни ветувањата и да ја внесе државата во ЕУ и НАТО

Сител - 15.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ во денешното соопштение посочува дека Владата на СДСМ треба да ги исполни ветувањата дадени пред граѓаните и да ја внесе државата во ЕУ и НАТО. - Владата на СДС и Зоран Заев треба да го искористат моментот и да ја внесат Македонија во ЕУ ...

ВМРО-ДПМНЕ бара за шест месеци Владата да ја внесе земјава во ЕУ и НАТО

+инфо - 15.07.2017

Од партијата ги поздравуваат контактирте што ги остварил премиерот Зоран Заев со меѓународни претставници. Владата на СДСМ треба да ги исполни ветувањата дадени пред граѓаните и да ја внесе државата во ЕУ и НАТО, соопшти денеска ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Почнува процес на ослободување на заробените институции

Мета - 15.07.2017

„Владата предводена од СДСМ почнува процес на ослободување на заробените институции од страна на ВМРО-ДПМНЕ. Департизацијата и професионализацијата на институциите почна, колку и тоа да не го разбира ВМРО-ДПМНЕ“, порача СДСМ во одговор на ...

СДСМ: Започнува процес на ослободување на заробените институции кои што ВМРО-ДПМНЕ 11 години ги партизираше и ...

Либертас - 15.07.2017

„Преку 11 годишното неодговорно, криминално и расипничко владеење, ВМРО-ДПМНЕ ја направи најголемата партизација и злоупотреба на државните институции кои наместо да бидат сервис граѓаните, се претворија во сервис за исполнување на желбите и ...

На СДС им пречи проектот 2014 зошто се овековечи македонската историја

Пулс24 - 15.07.2017

Денеска Собранието на Република Македонија ја продолжи расправата за Ребаланс на Буџетот за 2016 година. Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ на денешната седница посочија дека новата влада спроведува погрешна политика поради која дојде до запирање на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е на потег – нека ја внесе Македонија во ЕУ и НАТО

Вечер Прес - 15.07.2017

Владата на СДС и Зоран Заев треба да го искористат моментот и да ја внесат Македонија во ЕУ и нато за три до шест месеци, како што ветуваа пред избори- велат од ВМРО-ДПМНЕ. Сега Заев е на потег и треба да покаже одговорно однесување како што ...

СДСМ: Започнува процес на ослободување на заробените институции

Локално - 15.07.2017

Владата предводена од СДСМ започнува процес на ослободување на заробените институции од страна на ВМРО-ДПМНЕ. Департизацијата и професионализацијата на институциите започна, колку и тоа да не го разбира ВМРО-ДПМНЕ, порача СДСМ во одговор на ...

Владата да ги исполни ветувањата и да ја внесе државата во ЕУ и НАТО

Пулс24 - 15.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ во денешното соопштение посочува дека Владата на СДСМ треба да ги исполни ветувањата дадени пред граѓаните и да ја внесе државата во ЕУ и НАТО Владата на СДС и Зоран Заев треба да го искористат моментот и да ја внесат Македонија во ЕУ и ...

ВМРО-ДПМНЕ чека брз влез во НАТО и преговори со ЕУ

Канал5 - 14.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ ги поздравува средбите и телефонските разговори кои ги имаше Заев со челниците на поважните држави од меѓународната заедница на кои доби поддршка за реформите кои вети дека ќе ги спроведува и кои треба што поскоро да резултираат со ...

СДСМ: Со ребалансот се решаваат долгорочните проблеми

Канал5 - 14.07.2017

СДСМ во реакција на прес-конференцијата на Христијан Делев од ВМРО-ДПМНЕ наведува дека лицемерно е ВМРО-ДПМНЕ некого да обвинува за луксузирање и партизирање кога, како што стои во реакцијата, токму ВМРО-ДПМНЕ 11 години неконтролирано, тајно и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Се е во рацете на Заев, сега нека ја прими поканата за членство во НАТО

Фокус - 14.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска ги поздрави средбите и телефонските разговори што ги имаше Зоран Заев со челниците на поважните земји од меѓународната заедница на кои доби поддршка за реформите кои вети дека ќе ги спроведува и кои треба што поскоро да ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ секојдневно се обидува да врши притисок врз правосудните органи

Фокус - 14.07.2017

Со празни прес-конференции пред просториите на правосудните органи ВМРО-ДПМНЕ во страв од соочување со одговорноста за се она што го правеа изминатите години, секојдневно се обидува да изврши притисок врз правосудството и да го попречува владеењето ...

ВМРО-ДПМНЕ: ВМРО-ДПМНЕ нема причина за бегство

Канал5 - 14.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ го повикува судот и судиите, чесно и согласно закон да си ја извршуваат функцијата. Судот не смее да стане дел од сценариото креирано од оние кои се плашат од Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ и кои сакаат да го урнат последниот бедем за ...

СДСМ до ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните едвај преживуваа, вие јадевте бизонски бифтеци

Макфакс - 14.07.2017

СДСМ порача дека е лицемерно ВМРО-ДПМНЕ нив да ги обвинува за луксузирање и партизирање кога токму тие 11 години „неконтролирано, тајно и расипнички„ ги трошеле парите на граѓаните за криминално да се збогати раководството на партијата.

ВМРО-ДПМНЕ чека брз влез во НАТО и преговори со ЕУ

Сител - 14.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ ги поздравува средбите и телефонските разговори кои ги имаше Заев со челниците на поважните држави од меѓународната заедница на кои доби поддршка за реформите кои вети дека ќе ги спроведува и кои треба што поскоро да резултираат со ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не сака да дебатира за зголемување на платите во јавниот сектор

Курир - 14.07.2017

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение информира дека денеска Комисијата за труд и социјална политика не ја одржа најавената седница на која требаше да се расправа по Предлог законот за дополнување на Законот за исплата на платите во ...

ВМРО-ДПМНЕ чека брз влез во НАТО и преговори со ЕУ

А1 On - 14.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ ги поздравува средбите и телефонските разговори кои ги имаше Заев со челниците на поважните држави од меѓународната заедница на кои доби поддршка за реформите кои вети дека ќе ги спроведува и кои треба што поскоро да резултираат со ...

Трајковски: Со владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ и градот Скопје во минатото реализиравме многу капитални проекти во ...

Press24 - 14.07.2017

Во изминатиот период одличната соработка на локалната власт со владата која беше предводена од ВМРО-ДПМНЕ и со одличната соработка на градоначалникот на градот Скопје успеавме да реализираме голем дел на проекти, вели Тони Трајковски на денешната ...

Димовски: ВМРО ДПМНЕ ја поддржува Владата во воспоставувањето пријателски односи со соседите

А1 On - 14.07.2017

Координаторот на првата пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ, на комисијата за европски прашања каде се разгледува реформскиот план 3-6-9, ја поддржа иницијативата на власта за подобрување на односите со соседите.

ВМРО-ДПМНЕ: Сè е во рацете на Заев, нека нè внесе во НАТО и ЕУ

Макфакс - 14.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ ги поздравува средбите и телефонските разговори што ги имаше Зоран Заев со челниците на поважните земји од меѓународната заедница на кои доби поддршка за реформите кои вети дека ќе ги спроведува и кои треба што поскоро да резултираат со ...

ВМРО ДПМНЕ ја поддржува Владата во воспоставувањето пријателски односи со соседите

Макфакс - 14.07.2017

Координаторот на првата пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, ја поддржа иницијативата на власта за подобрување на односите со соседите. „ВМРО-ДПМНЕ стои зад иницијативата за надминување на проблемите со Република Бугарија.

СДСМ: Со ребалансот се исполнуваат потребите на граѓаните, наместо интересите на поединци и партии

А1 On - 14.07.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференција на Христијан Делев од ВМРО ДПМНЕ. „Лицемерно е ВМРО-ДПМНЕ некого да обвинува за луксузирање и партизирање кога токму ВМРО-ДПМНЕ 11 години неконтролирано, тајно и расипнички ги трошеше парите на ...

Трајковски: Со владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ и градот Скопје во минатото реализиравме многу капитални проекти во ...

Курир - 14.07.2017

Во изминатиот период одличната соработка на локалната власт со владата која беше предводена од ВМРО-ДПМНЕ и со одличната соработка на градоначалникот на градот Скопје успеавме да реализираме голем дел на проекти, вели Тони Трајковски на денешната ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не сака да дебатира за зголемување на платите во јавниот сектор

А1 On - 14.07.2017

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение информира дека денеска Комисијата за труд и социјална политика не ја одржа најавената седница на која требаше да се расправа по Предлог законот за дополнување на Законот за исплата на платите во ...

Петровска: Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ направи клучни реформи во образованието

Курир - 14.07.2017

Образованието е една од клучните елементи во една држава и за да има напредок во една држава секогаш потребни се реформи, она што владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ направи клучно нешто во образованието-тоа е дека спроведе реформи, вели Ана Петровска ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не сака да дебатира за зголемување на платите во јавниот сектор

Сител - 14.07.2017

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение информира дека денеска Комисијата за труд и социјална политика не ја одржа најавената седница на која требаше да се расправа по Предлог законот за дополнување на Законот за исплата на платите во ...

СДСМ: Со ребалансот се исполнуваат потребите на граѓаните

Слободен Печат - 14.07.2017

„Лицемерно е ВМРО-ДПМНЕ некого да обвинува за луксузирање и партизирање кога токму ВМРО-ДПМНЕ 11 години неконтролирано, тајно и расипнички ги трошеше парите на граѓаните за криминално да се богати раководството на партијата додека мнозинството ...

Трајковски: Со владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ и градот Скопје во минатото реализиравме многу капитални проекти во ...

Република - 14.07.2017

Во изминатиот период одличната соработка на локалната власт со владата која беше предводена од ВМРО-ДПМНЕ и со одличната соработка на градоначалникот на градот Скопје успеавме да реализираме голем дел на проекти, вели Тони Трајковски на денешната ...

ВМРО-ДПМНЕ: Чекаме Заев час поскоро да ја внесе Македонија во ЕУ и во НАТО

Мета - 14.07.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска соопшти дека во Собранието ќе гласа за членство на Македонија во Европската Унија и во НАТО и го повика премиерот Зоран Заев „да го искористи моментот и веднаш, час поскоро, да ја внесе земјата во ЕУ и во НАТО“.

ВМРО-ДПМНЕ: Сè е во рацете на Заев, нека нè внесе во НАТО и ЕУ

Точка - 14.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ ги поздравува средбите и телефонските разговори што ги имаше Зоран Заев со челниците на поважните земји од меѓународната заедница на кои доби поддршка за реформите кои вети дека ќе ги спроведува и кои треба што поскоро да резултираат со ...

СДСМ не сака да дебатира за зголемување на платите во јавниот сектор

Пулс24 - 14.07.2017

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение информира дека денеска Комисијата за труд и социјална политика не ја одржа најавената седница на која требаше да се расправа по Предлог законот за дополнување на Законот за исплата на платите во ...

Петровска: Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ направи клучни реформи во образованието

Република - 14.07.2017

Образованието е една од клучните елементи во една држава и за да има напредок во една држава секогаш потребни се реформи, она што владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ направи клучно нешто во образованието-тоа е дека спроведе реформи, вели Ана Петровска ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не сака да дебатира за зголемување на платите во јавниот сектор

Република - 14.07.2017

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение информира дека денеска Комисијата за труд и социјална политика не ја одржа најавената седница на која требаше да се расправа по Предлог законот за дополнување на Законот за исплата на платите во ...

Трајковски: Со владата предводена од ВМРО- ДПМНЕ и градот Скопје во минатото реализиравме многу капитални проекти во ...

Пулс24 - 14.07.2017

Во изминатиот период одличната соработка на локалната власт со владата која беше предводена од ВМРО-ДПМНЕ и со одличната соработка на градоначалникот на градот Скопје успеавме да реализираме голем дел на проекти, вели Тони Трајковски на денешната ...

Петровска: Владата предводена од ВМРО- ДПМНЕ направи клучни реформи во образованието

Пулс24 - 14.07.2017

Образованието е една од клучните елементи во една држава и за да има напредок во една држава секогаш потребни се реформи, она што владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ направи клучно нешто во образованието-тоа е дека спроведе реформи, вели Ана Петровска ...

СДСМ: Со ребалансот се исполнуваат потребите на граѓаните, наместо интересите на поединци и партии

Либертас - 14.07.2017

„Лицемерно е ВМРО-ДПМНЕ некого да обвинува за луксузирање и партизирање кога токму ВМРО-ДПМНЕ 11 години неконтролирано, тајно и расипнички ги трошеше парите на граѓаните за криминално да се богати раководството на партијата додека мнозинството ...

Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ за образованието

Канал5 - 13.07.2017

Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ - „Подобри и различни: ВМРО-ДПМНЕ ги зголемуваше, а СДС ги намалува финансиите во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Градоначалникот да се грижи за хигиената во Куманово

Канал5 - 13.07.2017

Од општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Куманово обвинуваат дека локалната власт не се грижи за хигиената во ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ го урниса образованието

Канал5 - 13.07.2017

Според официјалните информации, претходната влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ во 2015 година не издвоила ниту еден денар за изградба на нова зграда на ФИНКИ иако во Буџетот биле предвидени 96 милиони денари, а во 2016 година, првично предвидените 250 ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ со години ги понижуваше студентите и го урниса образованието

Слободен Печат - 13.07.2017

„ВМРО-ДПМНЕ, партијата што го урниса образованието и им нанесе огромни штети на студентите, денес покажува лицемерие и лажна грижа за студентите. Со неодговорното и коруптивно владеење, ВМРО-ДПМНЕ ги понижуваше студентите, професорите и универзитите ...

Спасески: Владата на ВМРО-ДПМНЕ најмногу инвестираше, СДСМ ги крати парите за образованието

Нетпрес - 13.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со одржување на панел дискусиите, каде даваат предлози до новата власт за подобар живот на граѓаните, но и ги презентираат проектите кои минатата власт ги направи. Марјан Спасески денеска на панел дискусијата „ВМРО-ДПМНЕ ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да ги реализира ветувањата за преговори со ЕУ во наредните 6 месеци

Курир - 13.07.2017

Македонија и нејзините граѓани ќе бидат вистински добитници кога владата на Зоран Заев ќе ги реализира ветувањата и ќе отпочне преговори за членство во ЕУ во наредните 3 до 6 месеци без притоа да се склучуваат договори на штета на македонскиот народ ...

СДСМ: Во страв од соочувањето со одговорност, ВМРО-ДПМНЕ секојдневно се обидува да врши притисок врз правосудните ...

Слободен Печат - 13.07.2017

„Со празни прес конференции пред просториите на правосудните органи ВМРО-ДПМНЕ во страв од соочување со одговорноста за се она што го правеа изминатите години, секојдневно се обидува да изврши притисок врз правосудството и да го попречува владеењето ...

ВМРО-ДПМНЕ: За вистински бенефит, Заев мора да вложи повеќе труд

Макфакс - 13.07.2017

Македонија и нејзините граѓани ќе бидат вистински добитници кога владата на Зоран Заев ќе ги реализира ветувањата и ќе отпочне преговори за членство во ЕУ во наредните 3 до 6 месеци без притоа да се склучуваат договори на штета на македонскиот народ ...

Спасески: Владата на ВМРО-ДПМНЕ најмногу инвестираше, СДСМ ги крати парите за образованието

Press24 - 13.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со одржување на панел дискусиите, каде даваат предлози до новата власт за подобар живот на граѓаните, но и ги презентираат проектите кои минатата власт ги направи. Марјан Спасески денеска на панел дискусијата „ВМРО-ДПМНЕ ги ...

СДСМ: Во страв од соочувањето со одговорност, ВМРО-ДПМНЕ секојдневно се обидува да врши притисок врз правосудните ...

Стандард - 13.07.2017

„Со празни прес конференции пред просториите на правосудните органи ВМРО-ДПМНЕ во страв од соочување со одговорноста за се она што го правеа изминатите години, секојдневно се обидува да изврши притисок врз правосудството и да го попречува владеењето ...

Панел дискусија: „Подобри и различни: ВМРО-ДПМНЕ ги зголемуваше, а СДС ги намалува финансиите во образованието“

Курир - 13.07.2017

Во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, во Палата др. Христо Татарчев, денеска во 17:15 часот ќе се одржи панел дискусија. Панел дискусијата ќе биде на тема „Подобри и различни: ВМРО-ДПМНЕ ги зголемуваше , а СДС ги намалува финансиите во образованието ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија и нејзините граѓани ќе бидат вистински добитници кога Владата ќе ги реализира ветувањата

А1 On - 13.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ испрати писмено соопштение во врска со посетата на премиерот Зоран Заев на самитот во Трст. „Македонија и нејзините граѓани ќе бидат вистински добитници кога владата на Зоран Заев ќе ги реализира ветувањата и ќе отпочне преговори за ...

СДСМ: Во страв од соочувањето со одговорност, ВМРО-ДПМНЕ секојдневно се обидува да врши притисок врз правосудните ...

А1 On - 13.07.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на изјавата на Зоран Илиоски од ВМРО-ДПМНЕ. „Со празни прес конференции пред просториите на правосудните органи ВМРО-ДПМНЕ во страв од соочување со одговорноста за се она што го правеа изминатите години, ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ секојдневно се обидува да врши притисок врз правосудните органи

Макфакс - 13.07.2017

Со празни прес-конференции пред просториите на правосудните органи ВМРО-ДПМНЕ во страв од соочување со одговорноста за се она што го правеа изминатите години, секојдневно се обидува да изврши притисок врз правосудството и да го попречува владеењето ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ со години ги понижуваше студентите и го урниса образованието

А1 On - 13.07.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на изјавата на Јован Јаулески од ВМРО-ДПМНЕ. „ВМРО-ДПМНЕ, партијата што го урниса образованието и им нанесе огромни штети на студентите, денес покажува лицемерие и лажна грижа за студентите.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ покажува лажна грижа за студентите

Макфакс - 13.07.2017

СДСМ ги нарече паушални нападите од ВМРО-ДПМНЕ за одлуката да се скрати буџетот на Министерството за образование, порачувајќи дека она што го издвојува новата влада за факултетот ФИНКИ и натаму е многу повеќе од тоа што го потрошиле тие кога биле на ...

Спасески: Владата на ВМРО-ДПМНЕ најмногу инвестираше, СДСМ ги крати парите за образованието

Курир - 13.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со одржување на панел дискусиите, каде даваат предлози до новата власт за подобар живот на граѓаните, но и ги презентираат проектите кои минатата власт ги направи. Марјан Спасески денеска на панел дискусијата „ВМРО-ДПМНЕ ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да ги реализира ветувањата за преговори со ЕУ во наредните 6 месеци

Сител - 13.07.2017

Македонија и нејзините граѓани ќе бидат вистински добитници кога владата на Зоран Заев ќе ги реализира ветувањата и ќе отпочне преговори за членство во ЕУ во наредните 3 до 6 месеци без притоа да се склучуваат договори на штета на македонскиот народ ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да ги остави судовите самостојно да работат и одлучуваат

Сител - 13.07.2017

Со празни прес-конференции пред просториите на правосудните органи ВМРО-ДПМНЕ во страв од соочување со одговорноста за се она што го правеа изминатите години, секојдневно се обидува да изврши притисок врз правосудството и да го попречува владеењето ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ го урниса образованието

Сител - 13.07.2017

Според официјалните информации, претходната влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ во 2015 година не издвоила ниту еден денар за изградба на нова зграда на ФИНКИ иако во Буџетот биле предвидени 96 милиони денари, а во 2016 година, првично предвидените 250 ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ секој ден се обидува да врши притисок врз правосудните органи

МКД - 13.07.2017

Со празни прес-конференции пред просториите на правосудните органи ВМРО-ДПМНЕ, во страв од соочување со одговорноста за сѐ она што го правеа изминатите години, секојдневно се обидува да изврши притисок врз правосудството и да го попречува владеењето ...

Спасески:Инвестирањето во образованието беше една од главните цели на ВМРО-ДПМНЕ

Република - 13.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со одржување на панел дискусиите, каде даваат предлози до новата власт за подобар живот на граѓаните, но и ги презентираат проектите кои минатата власт ги направи. Марјан Спасески денеска на панел дискусијата „ВМРО-ДПМНЕ ги ...

Владата на ВМРО-ДПМНЕ најмногу инвестираше, СДСМ ги крати парите за образованието

Пулс24 - 13.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со одржување на панел дискусиите, каде даваат предлози до новата власт за подобар живот на граѓаните, но и ги презентираат проектите кои минатата власт ги направи. Марјан Спасески денеска на панел дискусијата „ВМРО-ДПМНЕ ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: Самитот во Трст испрати позитивни пораки какви што беа испратени уште пред 3 години на берлинскиот процес

Либертас - 13.07.2017

„Македонија и нејзините граѓани ќе бидат вистински добитници кога владата на Зоран Заев ќе ги реализира ветувањата и ќе отпочне преговори за членство во ЕУ во наредните 3 до 6 месеци без притоа да се склучуваат договори на штета на македонскиот ...

ВМРО ДПМНЕ:Владата на Заев вистински да се посвети на обврските наместо на гол популизам

Република - 13.07.2017

Македонија и нејзините граѓани ќе бидат вистински добитници кога владата на Зоран Заев ќе ги реализира ветувањата и ќе отпочне преговори за членство во ЕУ во наредните 3 до 6 месеци без притоа да се склучуваат договори на штета на македонскиот народ ...

СДСМ: Во страв од соочувањето со одговорност, ВМРО-ДПМНЕ секојдневно се обидува да врши притисок врз правосудните ...

Либертас - 13.07.2017

„Со празни прес конференции пред просториите на правосудните органи ВМРО-ДПМНЕ во страв од соочување со одговорноста за се она што го правеа изминатите години, секојдневно се обидува да изврши притисок врз правосудството и да го попречува владеењето ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ со години ги понижуваше студентите и го урниса образованието, новата Влада спроведува реформи што ...

Либертас - 13.07.2017

„ВМРО-ДПМНЕ, партијата што го урниса образованието и им нанесе огромни штети на студентите, денес покажува лицемерие и лажна грижа за студентите“, стои во реакцијата на СДСМ на изјавата на Јован Јаулески од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: „Поголема децентрализација на поранешните водни капацитети“

Канал5 - 12.07.2017

„Подобри и различни- поголема децентрализација на поранешните водни капацитети“ . ВМРО ДПМНЕ со нова панел дискусија, се сумираа резултатите во последните 10 ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија нема полза од жалењето на Димитров за изјавата на Дачиќ

ТВ21 - 12.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека Република Македонија нема никаква полза од тоа што министерот за надворешни работи, Никола Димитров изрази жалење за изјавата на српскиот колега Ивица Дачиќ дека Србија направила грешка признавајќи ја земјава под ...

ВМРО-ДПМНЕ: Идентитетот и културата на Македонија се нападнати а владата на СДСМ упорно молчи

Фокус - 12.07.2017

Република Македонија нема никаква полза од тоа што министерот за надворешни работи, Никола Димитров изрази жалење за изјавата на српскиот колега Ивица Дачиќ дека Србија направила грешка признавајќи ја земјава под уставното име, велат од ВМРО ДПМНЕ.

СДСМ: Владата вложува во квалитетно образование

Канал5 - 12.07.2017

Со ребалансот на Буџетот, Владата предводена од СДСМ вложува во квалитетот на образованието и човечкиот капитал и за таа цел се обезбедени нови 35 милиони денари за студентски стандард и 10 милиони денари за ученички стипендии и школарини, а покрај ...

СДСМ: Со ребалансот парите се враќаат кај граѓаните

Канал5 - 12.07.2017

СДСМ во реакција на прес-конференцијата на Коче Гаврилов од ИК на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, истакнува дека ребалансот на Буџетот ги следи реалните потреби, ги враќа парите назад кај граѓаните и е првиот чекор кон остварување на зацртаните реформи што носат ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија нема полза од жалењето на Димитров за изјавата на Дачиќ

Канал5 - 12.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека Република Македонија нема никаква полза од тоа што министерот за надворешни работи, Никола Димитров изрази жалење за изјавата на српскиот колега Ивица Дачиќ дека Србија направила грешка признавајќи ја земјава под ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија нема полза од жалењето на Димитров за изјавата на Дачиќ

24 Вести - 12.07.2017

Република Македонија нема никаква полза од тоа што министерот за надворешни работи, Никола Димитров изрази жалење за изјавата на српскиот колега Ивица Дачиќ дека Србија направила грешка признавајќи ја земјава под уставното име, велат од ВМРО ДПМНЕ.

(ВИДЕО) Лилјана Поповска: Бевме доследни во борбата, методите на ВМРО се страшни, но не се плашиме

Макфакс - 12.07.2017

Пратеничката и претседателка на партијата ДОМ, Лилјана Поповска, вели дека тие се „виновни“ што е намалено загадувањето, а, пак, во иста насока биле и сегашните борби што ги воделе против отворање рудници.

Панел дискусија: „Подобри и различни- поголема децентрализација на поранeшните водни капацитети“

Курир - 12.07.2017

Во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, во Палата др. Христо Татарчев, денеска во 17:30 часот ќе се одржи панел дискусија. Панел дискусијата ќе биде на тема „Подобри и различни: поголема децентрализација на поранeшните водни ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ трошеше на луксуз додека образованието тонеше

А1 On - 12.07.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на изјавата на Јован Јаулески од ВМРО-ДПМНЕ. „Додека ВМРО-ДПМНЕ 11 години криминално се богатеше и парите на граѓаните ги трошеше на лускуз, скапи споменици и барокни дворци, образованието тонеше, а студентските ...

СДСМ: Со ребалансот парите се враќаат кај граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ не може да го сокрие 11 годишното расипништво

А1 On - 12.07.2017

СДСМ со писмено соопштние реагира на изјавата на Коче Гаврилов од ВМРО-ДПМНЕ. „Залудни, очајни и лицемерни се обидите на ВМРО-ДППМНЕ да го сокрие нивното 11 годишно расипништво и безобразно трошење на парите на граѓаните, за кое јавноста секојдневно ...

Коњановски: ВМРО-ДПМНЕ ги спаси од колапс водостопанските заедници

Курир - 12.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со панел дискусиите, денеска се одржа панел дискусија на тема „Поголема децентрализација на поранешните водни капацитети“. На дискусијата говореше Зоран Коњановски, кој кажа дека ВМРО-ДПМНЕ додека беше на власт ја спасил од ...

СДСМ: Со ребалансот парите се враќаат кај граѓаните

Сител - 12.07.2017

СДСМ во реакција на прес-конференцијата на Коче Гаврилов од ИК на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, истакнува дека ребалансот на Буџетот ги следи реалните потреби, ги враќа парите назад кај граѓаните и е првиот чекор кон остварување на зацртаните реформи што носат ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија нема полза од жалењето на Димитров за изјавата на Дачиќ

Нетпрес - 12.07.2017

Граѓаните на Република Македонија, според ВМРО-ДПМНЕ, имаат право да ја знаат содржината на договорот и да знаат какви отстапки има Заев направено. ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека Република Македонија нема никаква полза од тоа што министерот за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија нема полза од жалењето на Димитров за изјавата на Дачиќ

МКД - 12.07.2017

Република Македонија нема никаква полза од тоа што министерот за надворешни работи, Никола Димитров изрази жалење за изјавата на српскиот колега Ивица Дачиќ дека Србија направила грешка признавајќи ја земјава под уставното име.

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија нема полза од тоа што Димитров изрази жалење за изјавата на Дачиќ

Макфакс - 12.07.2017

Република Македонија нема никаква полза од тоа што министерот за надворешни работи, Никола Димитров изрази жалење за изјавата на српскиот колега Ивица Дачиќ дека Србија направила грешка признавајќи ја земјава под уставното име, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Меѓународна политика на Заев и Димитров секојдневно ги урива позициите и достоинството на Македонија

Телеграф - 12.07.2017

Секојдневно сме сведоци на бројни изјави на бугарски функционери кои го напаѓаат јазикот, идентитетот, културата на Република Македонија, а владата на СДС упорно молчи,велат од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека Република Македонија ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ трошеше на луксуз додека образованието тонеше

Макфакс - 12.07.2017

Додека ВМРО-ДПМНЕ 11 години криминално се богатеше и парите на граѓаните ги трошеше на лускуз, скапи споменици и барокни дворци, образованието тонеше, а студентските домови се распаѓаа и се давеа во долгови.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ трошеше на луксуз додека образованието тонеше, новата Влада вложува во квалитетно образование

Слободен Печат - 12.07.2017

„Додека ВМРО-ДПМНЕ 11 години криминално се богатеше и парите на граѓаните ги трошеше на лускуз, скапи споменици и барокни дворци, образованието тонеше, а студентските домови се распаѓаа и се давеа во долгови.

ВМРО-ДПМНЕ не ја осуди изјавата на Дачиќ, Заев и Димитров воделе лоша политика

Стандард - 12.07.2017

„Република Македонија нема никаква полза од тоа што министерот за надворешни работи, Никола Димитров изрази жалење за изјавата на српскиот колега Ивица Дачиќ дека Србија направила грешка признавајќи ја земјава под уставното име“, соопштуваат денеска ...

СДСМ: Со ребалансот парите се враќаат кај граѓаните

Макфакс - 12.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ не може да го сокрие 11 годишното расипништво, се вели во реакција на СДСМ на изјавата на Коче Гаврилов од ВМРО-ДПМНЕ. Залудни, очајни и лицемерни се обидите на ВМРО-ДППМНЕ да го сокрие нивното 11 годишно расипништво и безобразно трошење ...

СДСМ: Со ребалансот парите се враќаат кај граѓаните

Слободен Печат - 12.07.2017

„Залудни, очајни и лицемерни се обидите на ВМРО-ДППМНЕ да го сокрие нивното 11 годишно расипништво и безобразно трошење на парите на граѓаните, за кое јавноста секојдневно сведочи. Додека мнозинството граѓани живееше во сиромаштија и долгови, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија нема полза од жалењето на Димитров за изјавата на Дачиќ

Курир - 12.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека Република Македонија нема никаква полза од тоа што министерот за надворешни работи, Никола Димитров изрази жалење за изјавата на српскиот колега Ивица Дачиќ дека Србија направила грешка признавајќи ја земјава под ...

ВМРО-ДПМНЕ: Катастрофалната меѓународна политика на Заев и Димитров секојдневно ги урива позициите на Република ...

А1 On - 12.07.2017

„Република Македонија нема никаква полза од тоа што министерот за надворешни работи, Никола Димитров изрази жалење за изјавата на српскиот колега Ивица Дачиќ дека Србија направила грешка признавајќи ја земјава под уставното име.

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија нема полза од жалењето на Димитров за изјавата на Дачиќ

Сител - 12.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека Република Македонија нема никаква полза од тоа што министерот за надворешни работи, Никола Димитров изрази жалење за изјавата на српскиот колега Ивица Дачиќ дека Србија направила грешка признавајќи ја земјава под ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија нема полза од тоа што Димитров жали за изјавата на Дачиќ

Мета - 12.07.2017

Република Македонија нема никаква полза од тоа што министерот за надворешни работи, Никола Димитров изрази жалење за изјавата на српскиот колега Ивица Дачиќ дека Србија направила грешка признавајќи ја земјава под уставното име, порача ВМРО-ДПМНЕ во ...

СДСМ: Со ребалансот парите се враќаат кај граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ не може да го сокрие 11 годишното расипништво

Локално - 12.07.2017

СДСМ со писмено соопштние реагира на изјавата на Коче Гаврилов од ВМРО-ДПМНЕ. „Залудни, очајни и лицемерни се обидите на ВМРО-ДППМНЕ да го сокрие нивното 11 годишно расипништво и безобразно трошење на парите на граѓаните, за кое јавноста секојдневно ...

Коњановски: ВМРО-ДПМНЕ ги спаси од колапс водостопанските заедници

Република - 12.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со панел дискусиите, a денеска се одржа панел дискусија на тема „Поголема децентрализација на поранешните водни капацитети“. На настанот говореше Зоран Коњановски, кој кажа дека ВМРО-ДПМНЕ додека беше на власт ја спасил од ...

Македонија нема полза од жалењето на Димитров за изјавата на Дачиќ

Пулс24 - 12.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека Република Македонија нема никаква полза од тоа што министерот за надворешни работи, Никола Димитров изрази жалење за изјавата на српскиот колега Ивица Дачиќ дека Србија направила грешка признавајќи ја земјава под ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија нема полза од тоа што Димитров изрази жалење за изјавата на Дачиќ

Точка - 12.07.2017

Република Македонија нема никаква полза од тоа што министерот за надворешни работи, Никола Димитров изрази жалење за изјавата на српскиот колега Ивица Дачиќ дека Србија направила грешка признавајќи ја земјава под уставното име, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Со ребалансот парите се враќаат кај граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ не може да го сокрие 11 годишното расипништво

Либертас - 12.07.2017

„Залудни, очајни и лицемерни се обидите на ВМРО-ДППМНЕ да го сокрие нивното 11 годишно расипништво и безобразно трошење на парите на граѓаните, за кое јавноста секојдневно сведочи“, стои во реакцијата на СДСМ на изјавата на Коче Гаврилов од ...

Панел дискусија: „Подобри и различни- поголема децентрализација на поранeшните водни капацитети“

Република - 12.07.2017

Во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, во Палата др. Христо Татарчев, денеска во 17:30 часот ќе се одржи панел дискусија. Дискусијата ќе биде на тема „Подобри и различни: поголема децентрализација на поранeшните водни ...

Оставете ја Македонија да оди напред

Либертас - 12.07.2017

Каква голема и државничка одлука ни се случува пред очи. ВМРО-ДПМНЕ формирале десет пратенички групи во Собранието на Република Македонија и со тоа ќе ја блокирале неговата работа, ова беше актуелна тема во македонските медиуми во изминатава седмица.

Македонија нема полза од жалењето на Димитров за изјавата на Дачиќ

Идивиди - 12.07.2017

Скопје, 12 јули 2017 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека Република Македонија нема никаква полза од тоа што министерот за надворешни работи, Никола Димитров изрази жалење за изјавата на српскиот колега Ивица Дачиќ дека Србија направила грешка ...

МОН: ДПМНЕ за ребалансот на буџетот да бараат одговори од своите поранешни министри за нивното криминално работење

Фокус - 11.07.2017

Прес-конференцијата на ВМРО ДПМНЕ и критиките за ребалансот на Буџетот се упатени на погрешна адреса. Поискрено би било да се свртат кон своите поранешни министри и актуелни градоначалници и од нив да побараат одговори за криминалното работење, но и ...

ВМРО-ДПМНЕ  тактизира со Законот за албански јазик

Алсат-М - 11.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ тактизира со Законот за албанскиот јазик. Партијата на Никола Груевски нема да предложи ваков закон како вчера најави, туку прво ќе го чека предлогот на парламентарното мнозинство.

Панел дискусија „ВМРО-ДПМНЕ инвестираше, а СДСМ им ускратува можности на младите“

Канал5 - 11.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ во својата програма „Реално“ имаа дури 150 предлог проекти за младите, додека СДСМ само 55. Блокадите и деструкциите на СДСМ, место ветеното враќање на дијаспората, ќе предизвика иселување на младите од Македонија.

Крстевски: Блокадите и деструкциите на СДСМ, наместо да ги вратат ќе предизвикаат иселување на младите

Нетпрес - 11.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ и денеска продолжува со панел дискусиите чија цел е анализа на работата на новата Влада, предложување на проекти за подобар живот на луѓето, како и презентација на она што минатата власт го сработи.

МОН: Вложуваме во квалитетно образование, опструкции нема да не поколебаат

А1 On - 11.07.2017

Министерството за образование и наука во реакција на прес-конференција на ВМРО – ДПМНЕ наведува дека вложува во квалитетно образование и во човечкиот капитал, како и дека опструкции нема да ги поколебаат.

Критиките за ребалансот на буџетот се упатени на погрешна адреса

МКД - 11.07.2017

Прес-конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ и критиките за ребалансот на буџетот се упатени на погрешна адреса. Поискрено би било да се свртат кон своите поранешни министри и актуелни градоначалници и од нив да побараат одговори за криминалното работење, но и ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ очајно се обидува да ги засени доказите за 11 годишното расипничко и криминално работење

Слободен Печат - 11.07.2017

„Лицемерното и безидејно ВМРО-ДПМНЕ преку лажни обвинувања, очајно и неуспешно се обидува да ги засени доказите за расипничкото и криминално работење на фунцкионерите од ВМРО-ДПМНЕ. Јавноста секојдневно дознава нови информации од расипничкиот однос ...

СДСМ: Владата вложува во квалитетно образование

Макфакс - 11.07.2017

Денешната наводна грижа за образованието во Македонија е само уште еден доказ за лицемерноста на ВМРО-ДПМНЕ. Додека ВМРО-ДПМНЕ глуми загриженост и обвинува за кратење средства за реновирања на училишта и изградба на сали, нивните градоначалници не ...

Владата предводена од СДСМ вложува во квалитетно образование наместо во несоодветни проекти како што правеше ВМРО-ДПМНЕ

Слободен Печат - 11.07.2017

Денешната наводна грижа за образованието во Македонија е само уште еден доказ за лицемерноста на ВМРО-ДПМНЕ. Додека ВМРО-ДПМНЕ глуми загриженост и обвинува за кратење средства за реновирања на училишта и изградба на сали, нивните градоначалници не ...

СДСМ вложува во квалитетно образование

МКД - 11.07.2017

Денешната наводна грижа за образованието во Македонија е само уште еден доказ за лицемерноста на ВМРО-ДПМНЕ, реагираат од СДСМ. Од таму велат дека додека ВМРО-ДПМНЕ глуми загриженост и обвинува за кратење средства за реновирања на училишта и ...

Стојаноски: ВМРО-ДПМНЕ во програмата имаа дури 150 предлог проекти за младите, додека СДСМ само 55

Нетпрес - 11.07.2017

Сите овие 11 години отворивме 14 технолошки индустриски развојни зони и успеавме да ја намалиме невработеноста од 38 проценти на 29,9 проценти или околу 15 проценти, а тоа во бројки би значело дека кога ВМРО-ДПМНЕ дојде на власт имавме 560 илјади ...

ВО ЖИВО: Панел дискусија „Подобри и различни: ВМРО-ДПМНЕ инвестираше, а СДС им ускратува можности на младите“

Курир - 11.07.2017

Во Централниот штаб, во Палата др. Христо Татарчев, денеска во 16:30 часот ќе се одржи панел дискусија. Панел дискусијата ќе биде на тема „Подобри и различни: ВМРО-ДПМНЕ инвестираше, а СДС им ускратува можности на ...

Крстевски: Блокадите и деструкциите на СДСМ, место ветеното враќање на дијаспората, ќе предизвика иселување на младите ...

Курир - 11.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ и денеска продолжува со панел дискусиите чија цел е анализа на работата на новата Влада, предложување на проекти за подобар живот на луѓето, како и презентација на она што минатата власт го сработи.

Стојаноски: ВМРО-ДПМНЕ во својата програма „Реално“ имаа дури 150 предлог проекти за младите, додека СДСМ само 55

Курир - 11.07.2017

Сите овие 11 години отворивме 14 технолошки индустриски развојни зони и успеавме да ја намалиме невработеноста од 38 проценти на 29,9 проценти или околу 15 проценти, а тоа во бројки би значело дека кога ВМРО-ДПМНЕ дојде на власт имавме 560 илјади ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ очајно се обидува да ги засени доказите за 11 годишното расипничко и криминално работење

А1 On - 11.07.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на изјавата на Коче Гаврилов од ВМРО-ДПМНЕ. „Лицемерното и безидејно ВМРО-ДПМНЕ преку лажни обвинувања, очајно и неуспешно се обидува да ги засени доказите за расипничкото и криминално работење на фунцкионерите од ...

Хасан: Политичарите на СДСМ се добри оратори на говорница, меѓутоа нивните резултати се нула

Курир - 11.07.2017

На денешната панел дискусија „ВМРО-ДПМНЕ инвестираше, а СДСМ им ускратува можности на младите“ и Сузан Хасан, која кажа дека е горда што е дел од УМС како Турчинка и на тој начин успеала да допринесе, затоа таа како што кажа УМС е отворено за сите ...

МОН: Критиките за ребалансот на буџетот се упатени на погрешна адреса

Макфакс - 11.07.2017

Прес-конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ и критиките за ребалансот на буџетот се упатени на погрешна адреса. Поискрено би било да се свртат кон своите поранешни министри и актуелни градоначалници и од нив да побараат одговори за криминалното работење, но и ...

СДСМ: Владата предводена од СДСМ вложува во квалитетно образование наместо во несоодветни проекти како што правеше ...

А1 On - 11.07.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Ирена Попова од ВМРО-ДПМНЕ. „Денешната наводна грижа за образованието во Македонија е само уште еден доказ за лицемерноста на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ во својата програма „Реално“ имаа дури 150 предлог проекти за младите, додека СДСМ само 55

Пулс24 - 11.07.2017

Сите овие 11 години отворивме 14 технолошки индустриски развојни зони и успеавме да ја намалиме невработеноста од 38 проценти на 29,9 проценти или околу 15 проценти, а тоа во бројки би значело дека кога ВМРО-ДПМНЕ дојде на власт имавме 560 илјади ...

СДСМ: Владата вложува во квалитетно образование наместо во несоодветни проекти како што правеше ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 11.07.2017

„Денешната наводна грижа за образованието во Македонија е само уште еден доказ за лицемерноста на ВМРО-ДПМНЕ. Додека ВМРО-ДПМНЕ глуми загриженост и обвинува за кратење средства за реновирања на училишта и изградба на сали, нивните градоначалници не ...

МОН: Вложуваме во квалитетно образование, опструкции нема да не поколебаат

Либертас - 11.07.2017

Министерството за образование и наука во реакција на прес-конференција на ВМРО – ДПМНЕ наведува дека вложува во квалитетно образование и во човечкиот капитал, како и дека опструкции нема да ги поколебаат.

ВМРО-ДПМНЕ инвестираше, а СДС им ускратува можности на младите“

Пулс24 - 11.07.2017

Во Централниот штаб, во Палата др. Христо Татарчев, денеска во 16:30 часот ќе се одржи панел дискусија. Панел дискусијата ќе биде на тема „Подобри и различни: ВМРО-ДПМНЕ инвестираше, а СДС им ускратува можности на ...

Продолжува блокадата на „десетката со ВМРО ДПМНЕ“ во македонскиот парламент

Локално - 11.07.2017

Неспорно е дека ќе биде тоа уште една блокирана седница на парламентарните груши и координатори на „десетката со ВМРО ДПМНЕ“ Собранието на Република Македонија денеска на пладне треба да го одржи продолжение на шестата седница со расправа за ...

Политичарите на СДСМ се добри оратори на говорница, меѓутоа нивните резултати се нула

Пулс24 - 11.07.2017

На денешната панел дискусија „ВМРО-ДПМНЕ инвестираше, а СДСМ им ускратува можности на младите“ и Сузан Хасан, која кажа дека е горда што е дел од УМС како Турчинка и на тој начин успеала да допринесе, затоа таа како што кажа УМС е отворено за сите ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ очајно се обидува да ги засени доказите за 11 годишното расипничко и криминално работење

Либертас - 11.07.2017

„Лицемерното и безидејно ВМРО-ДПМНЕ преку лажни обвинувања, очајно и неуспешно се обидува да ги засени доказите за расипничкото и криминално работење на фунцкионерите од ВМРО-ДПМНЕ“, стои во реакцијата на СДСМ на изјавата на Коче Гаврилов од ...

Блокадите и деструкциите на СДСМ, место ветеното враќање на дијаспората, ќе предизвика иселување на младите

Пулс24 - 11.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ и денеска продолжува со панел дискусиите чија цел е анализа на работата на новата Влада, предложување на проекти за подобар живот на луѓето, како и презентација на она што минатата власт го сработи.

СДСМ: Владата предводена од СДСМ вложува во квалитетно образование наместо во несоодветни проекти како што правеше ...

Локално - 11.07.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Ирена Попова од ВМРО-ДПМНЕ. „Денешната наводна грижа за образованието во Македонија е само уште еден доказ за лицемерноста на ВМРО-ДПМНЕ.

Ребалансот на буџетот в понеделник во Собрание

24 Вести - 10.07.2017

Потфрлање во реализација на капиталните инвестиции, непродуктивни трошења и сомнителни трансфери кои допрва ќе се истражуваат. Пратениците од власта и опозицијата влегоа во жестока расправа за завршната сметка на буџетот за минатата година.

Панел дискусија:„ВМРО-ДПМНЕ градеше автопати, а СДСМ ги стопира“

Канал5 - 10.07.2017

„ВМРО-ДПМНЕ градеше автопати, а СДСМ ги стопира“. Во видеото погледнете што беше кажано на денешната панел дискусијата во седиштето на ...

СДСМ: Груевски трошеше расипнички, со ребалансот на Буџетот парите одат кај граѓаните

Канал5 - 10.07.2017

СДСМ во реакција на денешните изјави на претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Николоа Груевски истакнува дека со ребалансот на Буџетот парите одат кај граѓаните. - Никола Груевски се обидува да сокрие, но јавноста секојдневно сведочи како ...

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ ќе се врати на голема врата, власта пак ќе биде во наши раце

24 Вести - 10.07.2017

УМС е столбот на ВМРО-ДПМНЕ и движечка сила која стои на браникот на државата и која нема да дозволи никој да ги руши интересите на Македонија, порачаа вечерва од Охрид претседателот на УМС Владимир Нелоски и лидерот Никола Груевски кој најави ...

Груевски: Одиме напред со нов план за победа

Канал5 - 10.07.2017

Унијата на млади сили на ВМРО – ДПМНЕ под мотото „Движиме“ синоќа во Античкиот театар во Охрид ја одржа 26. Годишна конференција. Лидерот на партијата Никола Груевски пред присутните нагласи дека УМС е еден од клучните столбови на ВМРО - ДПМНЕ, а ...

СДСМ нема да ја поддржи завршната сметка на Буџетот за 2016

Алсат-М - 10.07.2017

Завршната сметка на Буџетот за 2016 година е иста како и проектот „Скопје 2014 – та“. Однадвор е убаво спакувана, а внатре има куп неправилности, обвини СДСМ порачувајќи и на ВМРО ДПМНЕ дека нема да го поддржи овој документ во парламентот.

ВМРО-ДПМНЕ oд “битката” против албанскиот јазик кон Закон за негова употреба

Алсат-М - 10.07.2017

ВМРО – ДПМНЕ која до сега го обвинуваше СДСМ за продавање на државните интереси и албанизација на Македонија поради Законот за албанскиот јазик, сега најавува дека во Собрание ќе предложи токму Закон за негова употреба.

Мисајловски: Сите граѓани сакаат да слушнат каде ќе бидат тие 600 километри автопат кои СДСМ ги вети

Курир - 10.07.2017

Поранешниот министер за транспорт и врски и сегашен пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски денеска говореше панел дискусијата „ВМРО-ДПМНЕ градеше автопати, а СДСМ ги стопира“, кажа и дека СДСМ пред изборите ветувале преголеми проекти во ...

Годишна конференција на Унијата на млади сили на ВМРО - ДПМНЕ

Сител - 10.07.2017

Унијата на млади сили на ВМРО – ДПМНЕ под мотото „Движиме“ синоќа во Античкиот театар во Охрид ја одржа 26. Годишна конференција. Лидерот на партијата Никола Груевски пред присутните нагласи дека УМС е еден од клучните столбови на ВМРО - ДПМНЕ, а ...

Груевски во Охрид: Ќе ги збиеме редовите и ќе се вратиме посилни на власт

OhridNews - 10.07.2017

Десетици и стотици припадници на УМС превземаа високи одговорности, од министри, заменици министри и директори, до креатори на идеи, реализатори на тие идеи, креатори на решенија на многу проблеми на младите но и многу повеќе од тоа, илјадници млади ...

Груевски: Нема да се изненадам ако Заев во вторник се нацрта во Прилеп на камен темелник на нова фабрика која ...

Press24 - 10.07.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,Никола Груевски на 26-тата годишната конференецијата на УМС, се осврна и на кадровски одлуки на Владата. Тој кажа дека додека ги чека Заев инвестициите од Самака Ибраимоски, Шапуриќ и Рамиз Мерко, новиот премиер оди на ...

СДСМ: Груевски трошеше расипнички, со ребалансот на Буџетот парите одат кај граѓаните

Слободен Печат - 10.07.2017

„Никола Груевски се обидува да сокрие, но јавноста секојдневно сведочи како функционерите на ВМРО-ДПМНЕ расипнички се однесувале кон парите на граѓаните. Од ручеци и вечери од по стотици евра, преку милионски тендери за споменици и провизии за ...

Претставници од ВМРО ДПМНЕ на средба со жителите од неколку села

OhridNews - 10.07.2017

Во рамки на партиската агенда на ВМРО ДПМНЕ за градот Охрид, за време на викендот, партиски претставници предводени од Сашо Стефаноски и пратеникот Љубен Арнаудов, остварија средби со жители на Долно и Горно Лакочереј, село Подмоље, Вапила и ...

Продолжува насилството или ДПМНЕ си го бара чарето?!

Окно - 10.07.2017

Согласно со Деловникот на Собранието, ВМРО-ДПМНЕ одлучи да формира 10 пратенички групи, па со 10 координатори да ја узурпира парламентарната говорницата, да ја силува македонската парламентарна демократија и од позиција на опозиција.

Панел дискусијата „Подобри и различни: ВМРО-ДПМНЕ градеше автопатишта, а СДС стопира“

Курир - 10.07.2017

Во Централниот штаб, во Палата др. Христо Татарчев, денеска во 17:30 часот ќе се одржи панел дискусија. Панел дискусијата на тема „Подобри и различни: ВМРО-ДПМНЕ градеше автопатишта, а СДС ...

СДСМ: Груевски трошеше расипнички, со ребалансот на Буџетот парите одат кај граѓаните

Макфакс - 10.07.2017

Никола Груевски се обидува да сокрие, но јавноста секојдневно сведочи како функционерите на ВМРО-ДПМНЕ расипнички се однесувале кон парите на граѓаните, реагираат од СДСМ на изнесените ставови на Никола Груевски од ВМРО-ДПМНЕ.

Груевски трошеше расипнички, со ребалансот на Буџетот парите одат кај граѓаните

МКД - 10.07.2017

Од СДСМ реагираат дека Никола Груевски се обидува да сокрие, но јавноста секојдневно сведочи како функционерите на ВМРО-ДПМНЕ расипнички се однесувале кон парите на граѓаните. “Од ручеци и вечери од по стотици евра, преку милионски тендери за ...

Груевски: Приказната на Заев е купи ден продај, и отворање фабрики што ВМРО-ДПМНЕ ги донесе

Нетпрес - 10.07.2017

Нема да се изненадам ако Зоран Заев во вторник се нацрта во Прилеп на камен темелник на нова фабрика којашто ја донесе ВМРО-ДПМНЕ ја донесе, и неговата приказна е купи ден продај, а после повторно Груевски ќе им биде виновен, рече во неделата ...

СДСМ: Груевски трошеше расипнички, со ребалансот на Буџетот парите одат кај граѓаните

А1 On - 10.07.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на изјавите на Никола Груевски. „Никола Груевски се обидува да сокрие, но јавноста секојдневно сведочи како функционерите на ВМРО-ДПМНЕ расипнички се однесувале кон парите на граѓаните.

Затуроска: Поради стопирањето на изградбата на автопатот Кичево-Охрид од страна на СДСМ, 560 градежни работници ...

Курир - 10.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со панел дискусиите каде се анализира работата на старата и проектите кои минатата ги направи. Денеска на панел дискусија „ВМРО-ДПМНЕ градеше автопати, а СДСМ ги стопира“ говореше и пратеничката Лилјана Затуроска.

Мисајловски: Владата на СДСМ наместо да ги решава проблемите, се заплеткува во лаги и постојани изговори

Курир - 10.07.2017

Сега треба да ја видиме разликата како оваа влада што моментално е на власт ќе ги решава сите проблеми, дали знаат и имаат капацитет. Ние како ВМРО-ДПМНЕ добро ги решававме сите проблеми и не бегавме од проблеми што е најважно, ако бегате од ...

„Приказната на Заев е купи ден продај, после пак Груевски ќе им биде виновен“

Пулс24 - 10.07.2017

Ветуваа минимална плата од 16 илјади денари, сега ја сведоа на 12, но и тоа зголемување кое треба да го направат газдите на фирмите ќе им се плаќа 6 плус 6 месеци од парите од сите граѓани од буџетот, со што само потврдуваат дека давале нереални ...

„Подобри и различни: ВМРО-ДПМНЕ градеше автопатишта, а СДС стопира“

Пулс24 - 10.07.2017

Во Централниот штаб, во Палата др. Христо Татарчев, денеска во 17:30 часот ќе се одржи панел дискусија. Панел дискусијата на тема „Подобри и различни: ВМРО-ДПМНЕ градеше автопатишта, а СДС ...

Граѓаните сакаат да слушнат каде ќе бидат тие 600 километри автопат

Пулс24 - 10.07.2017

Поранешниот министер за транспорт и врски и сегашен пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски денеска говореше панел дискусијата „ВМРО-ДПМНЕ градеше автопати, а СДСМ ги стопира“, кажа и дека СДСМ пред изборите ветувале преголеми проекти во ...

Еуфорично одбележена 26-тата годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид

Пулс24 - 10.07.2017

Античкиот театар во Охрид вчера беше преполн од млади членови на најголемата и најбројна младинска организација во Македонија, Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ. Тие се собраа на 26-тата годишна конференција на УМС.

ВМРО-ДПМНЕ oд “битката” против албанскиот јазик кон Закон за негова употреба

Локално - 10.07.2017

ВМРО – ДПМНЕ која до сега го обвинуваше СДСМ за продавање на државните интереси и албанизација на Македонија поради Законот за албанскиот јазик, сега најавува дека во Собрание ќе предложи токму Закон за негова употреба, информира АлсатМ.

560 градежни работници остануваат на улица без работа

Пулс24 - 10.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со панел дискусиите каде се анализира работата на старата и проектите кои минатата ги направи. Денеска на панел дискусија „ВМРО-ДПМНЕ градеше автопати, а СДСМ ги стопира“ говореше и пратеничката Лилјана Затуроска.

Собраниска расправа за завршната сметка - Расипничко или домаќинско трошење на претходната власт?

Фактор - 10.07.2017

Владата го скрои ребалансот на буџетот за годинава, но додека започне собраниската процедура за негово изгласување ќе треба да почека најпрво на расправата за завршната сметка од претходната година со што меѓу пратениците на власта и опозицијата се ...

Годишна конференција на Унијата на млади сили на ВМРО – ДПМНЕ

Канал 77 - 10.07.2017

Унијата на млади сили на ВМРО – ДПМНЕ под мотото „Движиме“ синоќа во Античкиот театар во Охрид ја одржа 26. Годишна конференција. Лидерот на партијата, Никола Груевски пред присутните нагласи дека УМС е еден од клучните столбови на ВМРО – ДПМНЕ, а ...

СДС се заплеткува во лаги и постојани изговори

Пулс24 - 10.07.2017

Сега треба да ја видиме разликата како оваа влада што моментално е на власт ќе ги решава сите проблеми, дали знаат и имаат капацитет. Ние како ВМРО-ДПМНЕ добро ги решававме сите проблеми и не бегавме од проблеми што е најважно, ако бегате од ...