TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пандев се врати во тимот, Интер победи

А1 - 28.02.2010

Горан Пандев се врати во стартниот тим на Интер на денешниот меч против Удинезе, на кој актуелниот италијански првак победи како гостин со 3-2.

Јуве му избега на Интер уште на стартот

Вест - 28.02.2010

Самуел ето го постигна својот гол првенец на дебитантскиот настап за Интер, но актуелниот првак на Италија беше задржан на 1:1 од новиот калчолигаш Бари на ...

Победи за Интер и Милан, Рома одигра реми кај Наполи

24Фудбал - 28.02.2010

Интер славеше на гостувањето кај Удинезе со 3-2, Наполи и Рома одиграа без победник 2-2, Милан ја совлада Аталанта со 3-1.

Победи на Интер и Милан во Серија А

Форум - 28.02.2010

Интер како гостин го совлада Удинезе со 3:1, со головите на Балотели во 6., Маикон во 21. и Милито во 45. минута, додека стрелци за домаќинот беа Пепе во 2.

Победи за Интер и Милан

Спортски - 28.02.2010

Во 26-то коло од италијнската Серија А, Интер низ иглени уши освои три бода од Фриули и со тоа успеа да ја одржи разликата на 4 поени со Милан кој дома без ...

Пандев се врати во тимот, Интер победи

eReporter - 28.02.2010

Горан Пандев се врати во стартниот тим на Интер на денешниот меч против Удинезе, на кој актуелниот италијански првак победи како гостин со 3-2.

Удинезе е домаќин на шампионот Интер

А1 - 27.02.2010

Екипата на Интер во која настапува македонскиот репрезентативец Горан Пандев в недела во рамките на 26.коло од Серија А гостува кај Удинезе во обид да ја ...

Во Серија А, Удинезе е домаќин на шампионот Интер

Сител - 27.02.2010

Екипата на Интер во која настапува македонскиот репрезентативец Горан Пандев в недела во рамките на 26.коло од Серија А гостува кај Удинезе во обид да ја ...

Еден месец пауза за Чех

А1 - 26.02.2010

Голманот на Челзи, Петар Чех ќе паузира најмалку еден месец, поради повредата со која се здоби на натпреварот од Лигата на шампионите со Интер.

Мурињо: Никогаш немам загубено на „Стемфорд бриџ“

Утрински - 26.02.2010

„Мурињо никогаш не губи на „Стемфорд бриџ“, проговори самиот за себе во трето лице португалскиот тренер Жозе Мурињо по победата на неговиот Интер над Челзи од ...

Чех го пропушта реваншот со Интер

Спортски - 26.02.2010

Менаџерот на Челзи, Карло Анчелоти мораше да слушне уште една лоша вест за многу кратко време. Голманот на “сините“, Петар Чех заради повредата заработена со ...

Еден месец пауза за Чех

Inpress - 26.02.2010

Лондон, 26. февруари (ИНПРЕС) Голманот на Челзи, Петр Чех ќе паузира најмалку еден месец, поради повредата со која се здоби на натпреварот од Лигата на ...

Одбиена жалбата на Жозе Мурињо

Макфакс - 26.02.2010

Жалбата која ја поднесе Интер за суспензијата од три натпревари за тренерот Жозе Мурињо е одбиена од федералниот суд, но казната од три натпревари за Сули ...

Еден месец пауза за Чех

Вечер Прес - 26.02.2010

Голманот на Челзи, Петар Чех, ќе паузира околу еден месец поради повредата што ја доби на првиот натпревар од 1/8 финалето во Лигата на шампиони против Интер ...

Интер ја спаси честа на Италијанците

Н.Македонија - 26.02.2010

Горан Пандев ги одигра последните 25 минути од мечот и со тоа официјално по 18 години стана првиот Македонец со настап во пролетните елиминации во ЛШ ...

Интер го победи Челзи, ЦСКА - Севиља нерешено

А1 - 25.02.2010

Во фудбалската Лига на шампиони синоќа две пресметки ја заокружија првата половина од осминафиналната фаза.

Интер подобар од Челзи во првиот осминафинален дуел од Лигата на шампионите

Алсат-М - 25.02.2010

Фудбалерите на Интер, синоќа во Милано го победија Челзи со 2:1 во првиот осминафинален дуел од Лигата на шампионите.

Мурињо го нападна Италијанскиот фудбал

24Фудбал - 25.02.2010

Стратегот на Интер, Жозе Мурињо не можеше во целост да се воздржи по вчерашниот дуел против Челзи и го нападна Италијанскиот фудбал за Калчополи скандалот Во ...

Лампард: Ние бевме посилниот тим

24Фудбал - 25.02.2010

Френк Лампард верува дека Челзи може да го елиминира Интер и покрај поразот на Џузепе Меаца, смета дека тие биле посилниот тим на синоќешниот натпревар.

Првата рунда од дуелот на титаните за Интер

Шпиц - 25.02.2010

Првиот дуел од осминафиналниот двомеч во Лигата на шампионите меѓу Интер и Челзи му припадна на италијанскиот тим, кој на „Џузепе Меаца“ во Милано славеше со ...

Петр Чех во аут од три до четири недели

24Фудбал - 25.02.2010

Екипата на Челзи потврди дека голманот Петр Чех ќе мора да паузира од три до четири недели Чешкиот интернационалец мораше да го напушти вчерашниот дуел со ...

Интер патува со минимална предност во Лондон

Спортски - 25.02.2010

Во најинтересниот натпревар од сите осминафинлани пресметки, Интер на Џузепе Меаца си обезбеди минимална предност од 2-1 против Челзи.

Видео: Мурињо го доби првиот дел

Таратур - 25.02.2010

Мурињо го доби првото полувреме против својот поранешен тим. Интер на Горан Пандев на Стемфорд Бриџ ќе патува со предност од еден гол, а домашниот терен ќе ...

Интер - Челзи 2:1 (видео)

Кајгана - 25.02.2010

Долгоочекуваната пресметка помеѓу Интер и Челзи заврши со победа на италијанскиот тим пред своите навивачи.

Мурињо: Јас не губам на Стенфорд

Спортски - 25.02.2010

Тренерот на Интер, Жозе Мурињо рече дека тој не губи на Стенфорд Бриџ. Според него нијанси ќе решаваат на реваншот во Лондон и во следната рунда ќе оди тимот ...

Мала предност за Интер пред реваншот кај Челси

Кирилица - 25.02.2010

Челси можеби беше подобар противник, упати 18 удари наспроти 8-те на Интер, лесно доминираше, но италијанската екипа на крајот успеаа да погоди повеќе, а тоа ...

Интер ја доби првата пресметка со Челзи

24Фудбал - 25.02.2010

Интер го доби првиот натпревар со Челзи, Нероазурите славеа со 2-1, Горан Пандев ги одигра последните 20 минути од натпреварот.

ЦСКА и Севиља одиграа нерешено

Кирилица - 25.02.2010

Подобар впечаток оставија домашните фудбалери, но данокот го платија со големата грешка во 25-та минута кога дозволија Негредо непречен да постигне гол На ...

Интер подобар од Челзи во првиот осминафинален дуел од Лигата на шампионите

Сител - 25.02.2010

Фудбалерите на Интер, синоќа во Милано го победија Челзи со 2:1 во првиот осминафинален дуел од Лигата на шампионите.

Интер со гол предност патува во Лондон

Макфакс - 25.02.2010

Интер во синоќешниот дерби меч од Лигата на шампиони го совлада Челзи со 2:1, со што се стекна со минимална предност пред реваншот, кој на 16 март ќе се игра ...

Мурињо со победа против Челзи

Inpress - 25.02.2010

Милано, 25. февруари (ИНПРЕС) Жозе Мурињо ја доби првата осминафинална битка против својот поранешен тим Челзи.

Анчелоти: Челзи може да се квалификува во следната рунда

24Фудбал - 25.02.2010

Менаџерот на Челзи, Карло Анчелоти е убеден дека неговиот тим ќе може да го надмине минималниот пораз од првиот дуел со Интер и да се пласира во следната рунда ...

Мурињо: Ништо не е завршено... но јас не губам на Стемфорд Бриџ

24Фудбал - 25.02.2010

Стратегот на Интер, Жозе Мурињо е задоволен од триумфот на Челзи но е свесен дека ништо не е завршено бидејќи треба да се одигра и реванш дуелот на Стемфорд ...

Морати задоволен од играта и победата против Челзи

24Фудбал - 25.02.2010

Претседателот на Интер, Масимо Морати е задоволен од победата над Челзи и од играта на неговиот тим на синоќешниот натпревар.

Интер со плус на Стемфорд Бриџ

Вечер Прес - 25.02.2010

"Нероазурите" остварија минимална предност над Челзи (2:1), што е лесно надоместлива, додека во Москва немаше победник меѓу ЦСКА и Севилја (1:1) Три гола, два ...

Без победник во Москва, минимална предност за Интер

Идивиди - 25.02.2010

Првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на Шампионите помеѓу ЦСКА Москва и Севиља заврши без победник.

Пандев и Интер го пречекуваат Челзи

А1 - 24.02.2010

Како никогаш досега фудбалска Mакедонија насочена кон некој натпревар во Лигата на шампионите. По 18 години, конечно наш играч-глумец во пролетниот дел од ...

Спорт - Пандев го пречекува Челси

Време - 24.02.2010

Денешниот ден во фудбалска Европа ќе биде одбележан од суперинтересната пресметка меѓу двата европски гиганти, Интер и Челси.

Камбек на Пандев меѓу најдобрите

Вест - 24.02.2010

Горан Пандев се враќа во Лигата на шампионите по двегодишна пауза и сигурно ќе сака да ја повтори формата од настапите за Лацио, кога на седум меча постигна ...

Може ли Мурињо да ја преслика домашната доминација во Европа

Утрински - 24.02.2010

Жозе Мурињо ужива во улогата на Панчо Вила. Мексиканскиот водач на селаните и револуционер од 19 век е „второто јас“ на Португалецот, особено во период како ...

Спорт - Мурињо казнет, Интер ќе се жали

Време - 24.02.2010

Спортскиот суд на Италијанскиот фудбалски сојуз (ФИГЦ) ги казни тренерот на Интер, Жозе Мурињо, и четири негови играчи поради непримерното однесување за време ...

Леонардо: Немам ништо против Интер, но сакам Челзи да оди понатаму

Спортски - 24.02.2010

Тренерот на Милан, Леонардо ќе навива за Челзи при престојната пресметка меѓу Интер и Челзи во ЛШ.

Лампард: Размислував за преселба во Интер

24Фудбал - 24.02.2010

Франк Лампард признава дека размислувал за приклучување на Жозе Мурињо во Интер во летото во 2008 Тогаш Португалецот беше назначен за нов тренер на Интер и го ...

ЦСКА - Севиља, Интер - Челзи за комплетирање на 1/8 финалните натпревари од ЛШ

Алфа - 24.02.2010

Вечерва се играат последните два осминафинални дуели во Лигата на шампионите. Од 18 часот и 30 минути започнува средбата во Москва каде ЦСКА ја пречекува ...

На Џузепе Меаца се подготвува војна, на Лужники ладно и порелаксирано

Кајгана - 24.02.2010

Вечерва на распоредот се последните два дуели од првиот осминафинален круг во Лигата на шампиони кои УЕФА оваа година ги развлече во две недели.

Вечерва Интер - Челзи

Inpress - 24.02.2010

Милано, 24. февруари (ИНПРЕС) Во елитната фудбалска Лига на шампиони, вечерва на програмата се последните два дуели, со кои ќе бидат комплетирани првите средби ...

Мурињо денеска против својот поранешен тим

Макфакс - 24.02.2010

Тренерот на Интер, Жозе Мурињо денеска е домаќин на Џузепе Меаца на својот поранешен тим, Челзи во осмина- финалниот натпревар од нокаут фазата од Лигата на ...

Мурињо: Ја одбив можноста да бидам селектор на Англија

24Фудбал - 24.02.2010

Тренерот на Интер, Жозе Мурињо вели дека ја одбил можноста да биде селектор на репрезентацијата на Англија Мурињо беше слободен агент кога селекторското место ...

Пандев резерва против Челзи

Сител - 24.02.2010

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев вечерва нема да настапи како стартер во тимот на Интер на мечот против Челзи во Лигата на шампиони.

Интер - Челси е дуел без тајни

Н.Македонија - 24.02.2010

Мурињо го познава Челси, а и „сините“ добро го знаат тактичарот, па тајни за мечот вечерваво ЛШ ќе нема иако сите се спремни на нов изум на Португалецот од ...

Мурињо, најголема мотивација на фудбалерите на Челзи

Идивиди - 24.02.2010

Вечерва се игра долгоочекуваниот дуел во Милано меѓу италијанскиот шампион Интер и англискиот гигант Челзи, односно пресметката меѓу Жозе Мурињо и својот ...

Пандев резерва против Челзи

eReporter - 24.02.2010

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев вечерва нема да настапи како стартер во тимот на Интер на мечот против Челзи во Лигата на шампиони.

Интер победи, за Пандев 25 минути

eReporter - 24.02.2010

Италијанскиот првак Интер го совлада вечерва лондонски Челз (2-1) во првиот осминафинален натпревар во Лигата на шампиони, на кој Горан Пандев настапи 25 ...

Спорт - Милан го победи Бари

Време - 23.02.2010

Фудбалерите на Милан со големи три бода се вратија од Бари, со што повторно ги оживеаја надежите за титулата.

Анчелоти: Цела Италија ќе сака Челзи да го победи Интер

24Фудбал - 23.02.2010

Карло Анчелоти вели дека цела Италија, освен фановите на Интер, ќе сакаат Челзи да победи на утрешниот дуел со Нероаѕурите во Лигата на Шампионите Во пресрет ...

Ето: Мурињо ги знае сите тајни на Челзи

24Фудбал - 23.02.2010

Самуел Ето смета дека Челзи нема што да крие за утре вечер, бидејќи Инте ги знае сите нивни тајни.

Лампард е подготвен за натпреварот против Интер

24Фудбал - 23.02.2010

Лампард е подготвен и ќе патува во Милано на дуелот со Интер од осмина финалето на Лигата на Шампионите.

Леонардо: Јас ќе навивам за Анчелоти

24Фудбал - 23.02.2010

Стратегот на Милан, Леонардо вели дека тој ќе навива за Анчелоти кога во среда на Џузепе Меаца ќе се сретнат Интер и Челзи во Лигата на Шампионите Бразилецот ...

Анчелоти: Голем дел од Италија ќе биде против Интер

Спортски - 23.02.2010

Тренерот на Челзи, Карло Анчелоти верува дека поголемиот дел од Италијанците ќе навиваат Челзи да го елиминира Интер, пред се заради омразата која ја стекна ...

Ригорозни казни за Мурињо и играчите на Интер

Inpress - 23.02.2010

Милано, 23. февруари (ИНПРЕС) Дисциплинскиот судија на Фудбалскиот сојуз на Италија, поради непримерни гестикулаци на натпреварот со Сампдорија, на три средби ...

Мурињо со Пандев го чека "својот" Челзи

Вечер Прес - 23.02.2010

Сигурно Португалецот, против тимот на чија клупа седеше порано, ќе му даде шанса на македонскиот репрезентативец да биде стартер во нападот на Интер Како и ...

Мурињо казнет со три средби и 40.000 евра

Вечер Прес - 23.02.2010

Натпреварот меѓу Интер и Сампдорија (0:0) имаше и трето полувреме во кое најдебелиот крај го извлече тренерот на "нероазурите", Жозе Мурињо, кој е казнет ...

Три меча суспензија за Мурињо

Идивиди - 23.02.2010

Тренерот на Интер, Жозе Мурињо, е суспендиран на три меча и казнет со 35.000 евра поради навредувачките гестикулации кон судијата Паоло Таљавенто за време на ...

Милан го победи Бари, Интер нерешено со Сампдорија

А1 - 22.02.2010

Со головите на Бориело и на Пато екипата на Милан синоќа успеа да стигне до триумф на гостувањето кај Бари во последниот натпревар од колото во Серија А.

Спорт - Интер издржа и со деветмина

Време - 22.02.2010

Италијански Интер имаше неуспешна проба пред утрешниот дуел од Лигата на шампионите со Челси откако пред своите обожаватели одигра 0-0 против Сампдорија ...

Ето не го награди Пандев

Утрински - 22.02.2010

Горан Пандев влезе во игра во 71 мин. на местото на Диего Милито и седум минути подоцна ја креира шансата на натпреварот за Интер, но Самуел Ето не ја ...

Чех: Имавме убави моменти со Жозе, но сега ќе мора да го елиминираме

Спортски - 22.02.2010

Голманот на Челзи, Петар Чех рече дека имал убави моменти со Мурињо, но сега тоа е минато и треба да се мисли на иднината, а таа е да се елиминира Челзи и да ...

Милан го победи Бари

Кирилица - 22.02.2010

Со головите на Бориело и на Пато екипата на Милан синоќа успеа да стигне до триумф на гостувањето кај Бари во последниот натпревар од колото во Серија А Со ...

Рома опасно му се доближува на Интер

Спортски - 22.02.2010

Во 25-то коло во Серија А, Интер уште еднаш киксираше и со тоа го направи малку поинтересно првенството затоа што екипите кои го следат славеа и сега Рома се ...

Рома му се заканува на Интер

Таратур - 22.02.2010

Откако Интер успеа да ремизира против Сампдорија, Рома со победата над Катанија дојде на само 5 бода разлика. Милан и Јувентус имаа рутински победи.

Милан го победи Бари во последниот натпревар од 25. коло на Серија А

Сител - 22.02.2010

Со головите на Бориело и на Пато екипата на Милан синоќа успеа да стигне до триумф на гостувањето кај Бари во последниот натпревар од колото во Серија А.

Мурињо: Дуелот во ЛШ е голем за Интер, за Челзи и за Европа

24Фудбал - 22.02.2010

Жозе Мурињо вели дека дуелот на Интер и Челзи на Џузепе Меаца во среда во рамките на 1/8 – финалето е најголемиот натпревар во Лигата на Шампионите до сега Во ...

Чех: Подготвени сме за средбата со Жозе Мурињо

24Фудбал - 22.02.2010

Голманот на Челзи, Петр Чех вели дека е возбудливо повторно да се види Жозе Мурињо, но тие размислуваат единствено на победа против Интер.

Драконски казни за Мурињо и Интер

Сител - 22.02.2010

Четириесет илјади евра и дисквалификација во наредните три кола е казната што му ја изрекоа италијанските фудбалски власти на тренерот на Интер, Хозе Мурињо.

Балотели ќе биде подготвен за натпреварот против Челзи

24Фудбал - 22.02.2010

Интер ќе го има Марио Балотели на време во составот за дуелот во среда против Челзи во рамките на 1/8 финалето од Лигата на Шампионите.

Мурињо: Челзи губи многу бодови во Премиер лигата

24Фудбал - 22.02.2010

Жозе Мурињо вели дека силен тим не смее да губи многу поени во лигата, алудирајќи на Челзи оваа сезона.

Мурињо казнет со 40 000 евра и три натпревари суспензија

24Фудбал - 22.02.2010

Тренерот на Интер, Жозе Мурињо доби три натпревари суспензија и парична казна од 40 000 евра за гестикулациите направени за време на дуелот помеѓу Интер и ...

Жозе Мурињо доби три меча суспензија и казна од 40 000 евра

Макфакс - 22.02.2010

Италијанската фудбалска федерација го суспендираше тренерот на Интер, Жозе Мурињо со три натпревари во трибините по неговиот гест кон главниот судија Џанпаоло ...

Три натпревари казна за Мурињо

Таратур - 22.02.2010

Тренерот на тимот на Интер е казнет со три натпревари суспензија за неговото безобразно однесување на дуелот со Сампдорија.

Интер најави жалба против суспензијата на Мурињо, Камбијасо и Мунтари

24Фудбал - 22.02.2010

Екипата на Интер, најави жалба проти одлуката на Спортскиот Судија при Лига Калчо со која на три натпревари е суспендиран тренерот Жозе Мурињо а по два меча ...

Мурињо: Никакви посебни емоции пред дуелот со Челзи

Спортски - 22.02.2010

Тренерот на Интер, Жозе Мурињо изјави дека средбата со Челзи ја гледа како најобичен натпревар од ЛШ и нема никакви посебни емоции.

Милан и Рома поблизу до врвот

Вечер Прес - 22.02.2010

Со нови победи тие му се доближија на челниот Интер, на достижни пет, односно седум бодови заостанување Борбата за шампионската титула во италијанската Серија ...

Рома сé поблизу до Интер

Н.Македонија - 22.02.2010

Двоцифрената предност на италијанскиот шампион Интер за три кола се стопи, откако „нераѕурите“ завчера го одиграа и третото реми во низа, а Рома победи со 1-0 ...

Драконски казни за Мурињо и Интер

eReporter - 22.02.2010

Четириесет илјади евра и дисквалификација во наредните три кола е казната што му ја изрекоа италијанските фудбалски власти на тренерот на Интер, Хозе Мурињо.