TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардар загуби од Кјелце

Кајгана - 29.11.2015

Кјелце славеше над Вардар со 23:20 (10:6), во деветтото коло во Б групата, во Лигата на шампионите. Поразот во Полска беше трет во низа за ‘црвено црните’, вкупно чeтврти во сезоната. Вардар во Полска го одигра најлошиот меч во досегашниот тек од ...

Киелце на Вардар му го нанесе третиот пораз во низа

+инфо - 29.11.2015

Ракометарите на Вардар го запишаа третиот пораз по ред во Лигата на шампионите. По двата загубени дуели од европскиот првак Барселона „црвено-црните“ вчера попладне загубија од полскиот првак Киелце со 23:20.

Кјелце на Вардар му го нанесе третиот пораз во низа

Утрински - 28.11.2015

„Црвено-црните“ загубија од полскиот првак со 23:20, по што го загубија третото место Ракометарите на Вардар го запишаа третиот пораз по ред во Лигата на шампионите. По двата загубени дуели од европскиот првак Барселона „црвено-црните“ попладнево ...

Вардар оди на втора победа против Киелце

Канал5 - 28.11.2015

Ракометарите на Вардар вчеравечер го одржаа единствениот тренинг во салата „М.О.С.И.Р“ во Киелце каде попладнево против истоимениот полски шампион ќе го одиграат мечот од 9. коло во ЕХФ Лигата на шампионите.

Киелце на Вардар му го нанесе третиот пораз во низа

Канал5 - 28.11.2015

Ракометарите на Вардар го запишаа третиот пораз по ред во Лигата на шампионите. По двата загубени дуели од европскиот првак Барселона „црвено-црните“ попладнево загубија од полскиот првак Киелце со 23:20.

Вардар без бодови со Кјелце

Телма - 28.11.2015

Вардар замина од дербито во Полска без освоен бод.Пораз Од 23-20 на гостувањето кај Кјелце,што е четврти сезонава и трет во серија за македоснкиот првак од разигрувањето нагрупата Б. Црвстата одбрана на домаќинот и отсуството на Карачиќ во редовите ...

Вардар оди на втора победа против Киелце

+инфо - 28.11.2015

Ракометарите на Вардар вчеравечер го одржаа единствениот тренинг во салата „М.О.С.И.Р“ во Киелце каде попладнево против истоимениот полски шампион ќе го одиграат мечот од 9. коло во ЕХФ Лигата на шампионите.

ЛШ: Вардар доживеа пораз од Кјелце

Сител - 28.11.2015

Кјелце славеше над Вардар со 23:20 (10:6), во деветтото коло во Бр групата, во Лиагата на шампионите. Поразот во Полска беше трет во низа за ‘црвено црните’, вкупно чтврти во сезоната. Вардар во Полска го одигра најлошиот меч во досегашниот тек од ...

Вардар со пораз од Кјелце

ЗаЗабава - 28.11.2015

Ракометарите на Вардар се враќаат со пораз (23:20) од гостувањето кај полскиот првак Виве Кјелце кој имаше водство во текот на целиот натпревар и заслужено ги освои бодовите на денешната средба од Лигата на шампионите.

ЛШ: Вардар гостува кај Киелце

Сител - 28.11.2015

Ракометарите на Вардар вчеравечер го одржаа единствениот тренинг во салата „М.О.С.И.Р“ во Киелце каде попладнево против истоимениот полски шампион ќе го одиграат мечот од 9. коло во ЕХФ Лигата на шампионите.

Вардар оди на втора победа против Киелце

Курир - 28.11.2015

Ракометарите на Вардар вчеравечер го одржаа единствениот тренинг во салата „М.О.С.И.Р“ во Киелце каде попладнево против истоимениот полски шампион ќе го одиграат мечот од 9. коло во ЕХФ Лигата на шампионите.

Најава: Вардар атакува кон победа во Полска!

СуперСпорт - 28.11.2015

9-то коло од ракометната Лига на шампиони, Вардар ќе го одигра кај полскиот шампион Кјелце, но и покрај тоа што не се фаворити Вардаровите ракометари сепак ќе се обидат да изненадат во Полска.

ХАРБОК ЗА ТЕЛЕГРАФ: Вардар има нов „џокер“ за Киелце (ВИДЕО/ИНТЕРВЈУ)

Телеграф - 28.11.2015

Екипата која ќе покаже посилен карактер, поголема желба и ќе биде подобро психички подготвена за победа, таа ќе се радува. Верувам дека Вардар го има тоа во себе и ќе го покаже денеска - вели левиот бек на Вардар Сергеј Харбок во интервјуто за ...

Вардар оди на втора победа против Киелце

А1 On - 28.11.2015

Ракометарите на Вардар вчеравечер го одржаа единствениот тренинг во салата „М.О.С.И.Р“ воКиелце каде попладнево против истоимениот полски шампион ќе го одиграат мечот од 9. коло во ЕХФ Лигата на шампионите.

Вардар по победа тешка како пласман на фајналфорот во Келн!

SportMedia - 28.11.2015

Вардар и Кјелце во моментов се трети и четврти со по 10 бода, зад Барселона и Рајн-Некар кои се надвор од дофатот со по 13. Победата во „Хала М.О.С.И:Р“ денеска ќе значи не инстант-скок на табелата, туку ветер во грб за следните, условно полесни ...

Составите за пресметката меѓу Вардар и Кјелце

Дерби - 28.11.2015

Ракометарите на Вардар денеска ќе го одиграат деветиот натпревар во Лигата на шампионите и тоа во Полска кај стариот добар ривал Кјелце. „Црвено-црните“ веќе еднаш сезонава го преслушаа составот на Душебаев (34:24), но сега ситуацијата е доста ...

Шмал пред Вардар: Пораз од десет гола не се заборава така лесно

Екипа - 28.11.2015

Ракометарите на Кјелце се уште ги боли поразот од 34-24 претрпен на гостувањето во Скопје, најубедлив неуспех на полскиот првак во последните неколку години. Тоа е само мотив повеќе за овој тим да одигра добро и да му се одмазди на Вардар на ...

Вардар пред тешка мисија: Триумф во Кјелце ги брише лузните од Барселона

Екипа - 28.11.2015

Ракометарите на Вардар немаат време за одмор, па веднаш по двомечот со Барселона ги очекува нов тежок предизвик, дуелот на гостински терен против Кјелце (16 часот). Избраниците на Раул Гонзалез имаат тешка задача, да ги остават зад себе двата порази ...

Составите за денешниот натпревар помеѓу Вардар и Кјелце

СуперСпорт - 28.11.2015

Вардар денеска од 16:00 му гостува на Кјелце во рамките од 9 - тото коло од ракометната Лига на Шампиони. Вардар ќе се соочи со еден од главните конкуренти за втората позиција на табелата во групата Б.

Трет пораз во низа: Вардар без одговор за гранитната одбрана на Кјелце

Екипа - 28.11.2015

Ракометарите на Вардар го претрпеа и третиот пораз во низа, вкупно четврти сезонава во Лигата на шампионите откако во потпросечна партија заслужено загубија на гостувањето против Кјелце со 23-20.

Вардар се урна од „ѕидот“ на Талант, Кјелце ја одбрани својата чест

SportMedia - 28.11.2015

Октомвриската доминација во „Јане Сандански“ остана во заборав и работите на новиот дуел меѓу македонскиот и полскиот шампион беа, речиси спротивни, на денешниот меч. Вардар беше безидеен, со огромни проблеми во нападот и во реализацијата уште од ...

Нападот не профитираше, Вардар го запиша 4-от пораз

СуперСпорт - 28.11.2015

Во 9-то коло од ракометната Лига на шампиони Вардар го запиша 4-от пораз во групната фаза, но овој пат во Полска против Кјелце. Во Полска се играше натпревр со мал број на погодоци, а по првото одиграно полувреме, Вардар речиси одигра најслабо ...

Кјелце се одмазди за високиот пораз во Јане Сандански

Оff.net - 28.11.2015

Ракометарите на Вардар го претрпеа четвртиот пораз во групната фаза од Лигата на шампионите откако во Полска одиграа натпревар далеку под своето ниво. Поразот од три гола разлика е достоен со оглед на лошата игра на тимот на ...

Трет пораз во низа на Вардар во Лигата на шампионите

МКД - 28.11.2015

Македонскиот ракометен првак, Вардар го претрпе четвртиот сезонски, трет пораз во низа во Лигата на шампионите откако беше тотално надигран на гостувањето кај Кјелце со 23:20. Спрoтивно од натпреварот во Скопје, црвено-црните имаа лош влез во дуелот ...

Очајните Вардарци поразени во Полска

Оn.net - 28.11.2015

Екипата на Вардар го доживеа и четвртиот пораз во натпреварите од Лигата на европските шампиони, откако попладнево загуби на гостувањето во Полска. „Црвено-црните“ се поразени од Кјелце со 23:20, во натпревар на кој видовме низа на слабости во ...

Вардар немаше решение за мотивираниот Кјелце

Дерби - 28.11.2015

Ракометарите на Вардар се враќаат со пораз (23:20) од гостувањето кај полскиот првак Виве Кјелце кој имаше водство во текот на целиот натпревар и заслужено ги освои бодовите на денешната средба од Лигата на шампионите.

Вардар загуби од Кјелце

Макфакс - 28.11.2015

Кјелце славеше над Вардар со 23:20 (10:6), во деветтото коло во Бр групата, во Лиагата на шампионите. Поразот во Полска беше трет во низа за ‘црвено црните’, вкупно чтврти во сезоната. Вардар во Полска го одигра најлошиот меч во досегашниот тек од ...

Киелце на Вардар му го нанесе третиот пораз во низа

А1 On - 28.11.2015

Ракометарите на Вардар го запишаа третиот пораз по ред во Лигата на шампионите. По двата загубени дуели од европскиот првак Барселона „црвено-црните“ попладнево загубија од полскиот првак Киелце со 23:20.

Проблеми за Вардар - Трет пораз за македонскиот шампион во Лигата на шампионите

Спортклуб - 28.11.2015

Македонскиот ракометен гигант влегува во резултатска криза, откако денеска на гостински терен во Полска го загуби и третиот натпревар во низа во Лигата на шампионите, откако Кјелце славеше во дербито со 23:20.

ЛШ: Вардар во резултатска криза, поразен во Полска од Киелце!

Хитпортал - 28.11.2015

Во рамките од групата Б во деветтото коло од ракометната Лигата на шампионите, Вардар го претрпе четвртиот пораз овојпат во Полска денеска од Киелце со 23:20, после двата порази во низа од европскиот шампион Барселона.

Вардарци поразени во Полска

24 Ракомет - 28.11.2015

Во деветтото коло од ЕХФ Велукс Лигата на шампионите, македонскиот шампион Вардар претрпе пораз од полскиот претставник Кјелце со резултат 23-20. Раул Гонзалез се одлучи за Милиќ на голот на Вардар, а тој го отвори натпреварот со одбрана на ударот ...

Киелце му го нанесе третиот пораз во низа на Вардар

Курир - 28.11.2015

Ракометарите на Вардар го запишаа третиот пораз по ред во Лигата на шампионите. По двата загубени дуели од европскиот првак Барселона „црвено-црните“ попладнево загубија од полскиот првак Киелце со 23:20.

Душебајев: Судиите се стара болка на Кјелце

Екипа - 28.11.2015

Шефот на стручниот штаб на Кјелце, Талант Душебајев, не го криеше задоволството по новата победа на неговиот тим. Шпанскиот стратег го посочи голманот Шмал како најзаслужен за триумфот над големиот ривал од Македонија.

Јурецки: Постои само еден начин да се победи Вардар

Дерби - 28.11.2015

Михал Јурецки беше еден од најзаслужните што Кјелце успеа да ја оствари посакуваната победа над Вардар. По средбата тој потенцирал дека македонскиот шампион може да се победи само со максимална дисциплина во играта и без опуштања во текот на целиот ...

Раул: Немавме одговор за одбраната на Кјелце

Екипа - 28.11.2015

Шефот на стручниот штаб на Вардар, Раул Гонзалез, ја посочи слабата игра во нападот како главна причина за денешниот пораз од Киелце. „ Честитки за екипата на Киелце, која одигра одличен меч во текот на сите 60 минути.

Најлошото полувреме за Вардар во Лигата на шампионите оваа сезона

Република - 28.11.2015

Во рамките од деветтото коло од Лигата на шампионите, Вардар му гостува на Кјелце во Полска. По првите 30 минути, избраниците на Раул Гонзалес губат со 10-6 и тоа воедно е најлошото прво полувреме што го одиграл „црвено-црниот“ состав.

Гонзалез: Немавме одогвор за одбраната на Киелце

Вечер Прес - 28.11.2015

Тренерот на македонскиот ракметен шампион Вардар, Раул Гонзалез, изјави дека слабата игра во нападот е главна причина за поразот од Киелце. -Честитки за екипата на Киелце, која одигра одличен меч во текот на сите 60 минути.

Нов пораз на Вардар, Кјелце со цврста одбрана стигна до победата

Република - 28.11.2015

Трет натпревар по ред во Лигата на шампионите каде македонскиот шампион Вардар не успева да дојде до победата. По двата несреќни порази од Барселона, избраниците на Раул Гонзалес потклекнаа во Полска против Кјеце со 23-20.

Ракометарите на Вардар го запишаа третиот пораз по ред во Лигата на шампионите

Пулс24 - 28.11.2015

Ракометарите на Вардар го запишаа третиот пораз по ред во Лигата на шампионите. По двата загубени дуели од европскиот првак Барселона „црвено-црните“ попладнево загубија од полскиот првак Киелце со 23:20.

Вардар оди на втора победа против Кјелце

Република - 28.11.2015

Ракометарите на Вардар вчеравечер го одржаа единствениот тренинг во салата „М.О.С.И.Р“ во Киелце каде попладнево против истоимениот полски шампион ќе го одиграат мечот од 9. коло во ЕХФ Лигата на шампионите .

Киелце му се реваншираше на Вардар

Вечер Прес - 28.11.2015

Ракометарите на Вардар го претрпеа третиот пораз во низа, вкупно четврти во Лигата на шампионите. По двата врзани од европскиот шампион Баселона, македонскиот шампион загуби и на гостувањето кај Киелце со 23:20.

Шмал: Сеуште чувствуваме горчина од поразот во Скопје

Република - 28.11.2015

Ракометарите на Кјеце сеуште ги боли големиот пораз од натпреварот во Скопје против Вардар од десет разлика, кога македонскиот шампион го декласираше полскиот тим со 34-24. Тоа е само мотив повеќе за овој тим да одигра добро и да му се одмазди на ...

Ракометарите на Киелце се уште не можат да го преболат поразот од Вардар

Вечер Прес - 28.11.2015

Ракометарите на плскиот шампион Киелце се уште не можат да го преболат поразот од првиот натпреварпротив Вардар од 34:24 претрпен на гостувањето во Скопје. Токму затоа се многу мотивирани пред почетокот на денешниот реванш натпревар на домашен терен.

Киелце победи, но Душебаев имаше замерки за судиите

Вечер Прес - 28.11.2015

Тренерот на полскиот ракометен шампион Киелце, Талант Душебаев, не го криеше задоволството по победа над Вардар, а како назаслужен за триумфот го посочи голманот Славомир Шмал. -Секако дека сум задоволен, ако некој ни понудеше ваков резултат пред ...

Киелце му се реваншираше на Вардар

Канал 77 - 28.11.2015

Ракометарите на Вардар го претрпеа третиот пораз во низа, вкупно четврти во Лигата на шампионите. По двата врзани од европскиот шампион Баселона, македонскиот шампион загуби и на гостувањето кај Киелце со 23:20.

Вардар оди на втора победа против Киелце

Скопје инфо - 28.11.2015

Ракометарите на Вардар вчеравечер го одржаа единствениот тренинг во салата „М.О.С.И.Р“ во Киелце каде попладнево против истоимениот полски шампион ќе го одиграат мечот од 9. коло во ЕХФ Лигата на шампионите.

Киелце на Вардар му го нанесе третиот пораз во низа

Идивиди - 28.11.2015

Киелце, 28 ноември 2015 (МИА) - Ракометарите на Вардар го запишаа третиот пораз по ред во Лигата на шампионите. По двата загубени дуели од европскиот првак Барселона „црвено-црните“ попладнево загубија од полскиот првак Киелце со 23:20.

Вардар оди на втора победа против Киелце

Lider - 28.11.2015

Ракометарите на Вардар вчеравечер го одржаа единствениот тренинг во салата „М.О.С.И.Р“ во Киелце каде попладнево против истоимениот полски шампион ќе го одиграат мечот од 9. коло во ЕХФ Лигата на шампионите .

Вардар оди на втора победа против Киелце

Идивиди - 28.11.2015

Киелце, 28 ноември 2015 (МИА) - Ракометарите на Вардар вчеравечер го одржаа единствениот тренинг во салата „М.О.С.И.Р“ во Киелце каде попладнево против истоимениот полски шампион ќе го одиграат мечот од 9. коло во ЕХФ Лигата на шампионите.

Киелце на Вардар му го нанесе третиот пораз во низа

Lider - 28.11.2015

Ракометарите на Вардар го запишаа третиот пораз по ред во Лигата на шампионите. По двата загубени дуели од европскиот првак Барселона „црвено-црните“ попладнево загубија од полскиот првак Киелце со 23:20.

Вардар без Карачиќ и Ангелов на мегдан со Киелце

Канал5 - 27.11.2015

Македонскиот ракометен првак Вардар, утринава отпатува за Полска, каде утре ќе го одигра натпреварот од 9.коло во Лигата на шампионите против екипата на Киелце. Тренерот Раул Гонзалес, за овој меч на располагање ќе има 16 ракометари, а меѓу нив не ...

Вардар без Карачиќ и Ангелов на мегдан со Киелце

Утрински - 27.11.2015

Македонскиот ракометен првак Вардар, утринава отпатува за Полска, каде утре ќе го одигра натпреварот од 9.коло во Лигата на шампионите против екипата на Киелце. Тренерот Раул Гонзалес, за овој меч на располагање ќе има 16 ракометари, а меѓу нив не ...

ЛШ: Вардар без Карачиќ против Киелце

Телеграф - 27.11.2015

Средниот бек има повреда на левото колено и остана во Скопје, па Раул Гонзалез во Полска на располагање ќе има само еден плејмејкер. Петар Ангелов е вториот ракометар кој не патува Организаторот на играта на Вардар, Игор Карачиќ, нема да патува за ...

Вардар гостува кај Кјелце без повредениот Игор Карачиќ

Спортклуб - 27.11.2015

Поради тоа што Игор Карачиќ почуствувал болки во коленото, и по што не тренирал со полн интензитет, тренерот на РК Вардар, Раул Гонзалес, веројатно нема да може да смета на хрватскиот интернационалец за претстојниот натпревар против екипата на ...

Вардар без Карачиќ и Ангелов на мегдан со Киелце

А1 On - 27.11.2015

Македонскиот ракометен првак Вардар, утринава отпатува за Полска, каде утре ќе го одигра натпреварот од 9.коло во Лигата на шампионите против екипата на Киелце. Тренерот Раул Гонзалес, за овој меч на располагање ќе има 16 ракометари, а меѓу нив не ...

Карачиќ го пропушта Кјелце

Дерби - 27.11.2015

Екипата на Вардар утре го очекува тешко гостување кај Кјелце во рамките на 9.коло во Лигата на шампионите, а на овој значаен меч тренерот Раул Гонзалес нема да може да смета на одличниот Игор Карачиќ.

Кјелце без Тчакик против Вардар, ама се враќаат Бунтиќ и Јурецки

SportMedia - 27.11.2015

Во изминатиов период полскиот шампион се соочи со шест повредени стандардни ракометари, а Мариуш Јуркевиц и Пол Пажковски сѐ уште немаат одиграно ниту еден натпревар сезонава. „Грегорж Ткачик сигурно нема да може да ни помогне на натпреварот против ...

Вардар без Карачиќ против Кјелце

МКД - 27.11.2015

Македонскиот ракометен шампион, Вардар без Игор Карачиќ ќе му гостува на Кјелце на утрешното гостување во Лигата на шампионите. Поради повредата на коленото репрезентативецот на Хрватска не е во комбинација за дуелот во Полска што преставува голем ...

Вардар без Карачиќ против Киелце

Кајгана - 27.11.2015

Ракометарите на Вардар од Скопје преку Краков со чартер лет ќе пристигнат во Киелце, каде ќе го одиграат натпреварот од деветтото коло во Б групата во Лигата на шампионите. Тренерот на Вардар, Раул Гонзалес, во Полска замина со 16 ракометари меѓу ...

Штербик: Ајде да играме полошо отколку со Барса, ама да победиме!

SportMedia - 27.11.2015

Двомечот со Барселона беше „полни очи - празни раце“ за Вардар. Како малку екипи од континентов, вардарци успеаја да го доведат европскиот првак да стравува за бод, но на крај не знаеја да го материјализираат тоа.

Кјелце против Вардар без Ткачик

Екипа - 27.11.2015

Проблеми со повредите во пресрет на саботниот дуел со Вардар во Лигата на шампионите, има и во таборот на Кјелце. Во составот на полскиот шампион против Вардар нема да настапи средниот бек Гжегож Ткачик кој има повреда на рамото.

Карачиќ го пропушта Киелце, Душебаев без услугите на Ткачик

24 Ракомет - 27.11.2015

Раул Гонзалес и Таланд Душебаев се соочуваат со големи проблеми во играчкиот кадар пред важниот натпревар кој е на програмата утре во Киелце. Според најновите информации кои пристигнуваат од таборот на Вардар, Раул Гонзалез за саботниот натпревар ...

Вардар без Караџиќ и Ангелов на мегдан со Киелце

Сител - 27.11.2015

Македонскиот првак Вардар, утрово утринава отпатува за Полска, утре ќе го одигра натпреварот од 9.коло во Лигата на шампионите против екипата на Киелце. Тренерот Раул Гонзалес, за овој меч на располагање ќе има 16-мината ракометари, а меѓу нив не се ...

ЛШ: Вардар без Карачиќ и Ангелов против Кјелце

Хитпортал - 27.11.2015

Екипата на Вардар во утринските часови се упати кон Полска, за утрешниот (16:00) натпревар против Кјелце, во 9. коло од Лигата на шампионите. „Црвено-црниот“ екипаж со чартер-лет според информациите би требало да биде пристигнува во Краков некаде ...

(Фото) Вардарци го одработија тренингот во Кјелце и го чекаат дербито од ЛШ

Спортклуб - 27.11.2015

Ракометарите на Вардар денеска го одработија единствениот тренинг пред утрешниот натпревар со Кјелце на гостински терен во салата „МОСИР“ каде утре ќе го одиграат натпреварот од ЛШ против Кјелце.

Капитенот Лазаров без двоумење: Ќе биде жестоко со Кјелце, но одиме да победиме

Спортклуб - 27.11.2015

По неуспехот во двомечот со Барселона, кога нашиот шампион беше поразен во два наврати, пред Вардар е нов голем предизвик наречен Кјелце. Вардар му гостува на полскиот ракометен гигант, а победа на жешкиот терен во Кјелце би можел да биде нов ...

Душебаев: Можевме да загубиме и со 20 гола разлика во Скопје…

Дерби - 27.11.2015

Кјелце утре ќе го пречека Вардар во деветото коло од групната фаза во Лигата на шампините, натпревар на кој полскиот состав сигурно ќе сака да се реваншира за болниот пораз кој го претрпе во Скопје пред еден месец.

Вардар без Карачиќ против Кјелце

ЗаЗабава - 27.11.2015

Ракометарите на Вардар, со чартер лет во петок, од Скопје преку Краков ќе пристикнат во Кјелце, каде в сабота, ќе го одиграат натпреварот од деветтото коло во Б групата во Лигата на шампионите.

Вардар без Карачиќ против Кјелце

Спортски - 27.11.2015

Ракометарите на Вардар, со чартер лет во петок, од Скопје преку Краков ќе пристикнат во Кјелце, каде в сабота, ќе го одиграат натпреварот од деветтото коло во Б групата во Лигата на шампионите.

Вардар без Карачиќ и Ангелов на мегдан со Киелце

Курир - 27.11.2015

Македонскиот ракометен првак Вардар, утринава отпатува за Полска, каде утре ќе го одигра натпреварот од 9.коло во Лигата на шампионите против екипата на Киелце. Тренерот Раул Гонзалес, за овој меч на располагање ќе има 16 ракометари, а меѓу нив не ...

Вардар без Карачиќ и Ангелов на мегдан со Киелце

+инфо - 27.11.2015

Македонскиот ракометен првак Вардар, утринава отпатува за Полска, каде утре ќе го одигра натпреварот од 9.коло во Лигата на шампионите против екипата на Киелце. Тренерот Раул Гонзалес, за овој меч на располагање ќе има 16 ракометари, а меѓу нив не ...

Без Игор Карачиќ по бодови во Кјелце!

SportMedia - 27.11.2015

Средниот бек на Вардар отпадна од составот на Раул Гонзалес поради повреда на левото колено, која ја заработи уште на мечот со Барселона. Товарот во бековската линија ќе падне врз Лука Циндриќ, кој и минатиот викенд, против Каталонците доби поголема ...

Голем проблем: Вардар без Карачиќ против Кјелце

Екипа - 27.11.2015

Вардар ќе се обиде да ја прекине серијата од два порази во Лигата на шампионите, но задачата на гостувањето во Кјелце стана уште потешка откако Игор Карачиќ не отпатува со „црвено-црните“ за Полска.

Вардар без Карачиќ против Кјелце

Макфакс - 27.11.2015

Ракометарите на Вардар, со чартер лет во петок, од Скопје преку Краков ќе пристикнат во Кјелце, каде в сабота, ќе го одиграат натпреварот од деветтото коло во Б групата во Лигата на шампионите.

Вардар без Карачиќ и Ангелов на мегдан со Киелце

Денешен - 27.11.2015

Македонскиот ракометен првак Вардар, утринава отпатува за Полска, каде утре ќе го одигра натпреварот од 9.коло во Лигата на шампионите против екипата на Киелце. Тренерот Раул Гонзалес, за овој меч на располагање ќе има 16 ракометари, а меѓу нив не ...

Вардар со сериозен проблем пред дуелот со Кјелце, за Полска не отпатува Карачиќ

Република - 27.11.2015

По двата порази од Барселона, македонскиот ракометен шампион Вардар ќе се обиде да ја прекине серијата и да се врати на победничките патеки. Сепак задачата нема да биде воопшто лесна бидејќи ќе гостува во Полска кај добро познатиот противник екипата ...

Вардар ослабен против Киелце

Вечер Прес - 27.11.2015

поднаслов: "Црвено-црните" на денешниот натпревар против Киелце нема да можат да сметаат на средниот бек Игор Карачиќ, кој се здоби со повреда на коленото на натпреварот против Барселона и ќе биде на поштеда до почетокот на наредната недела По двата ...

Вардар без Карачиќ во Полска

Идивиди - 27.11.2015

Организаторот на играта на Вардар, Игор Карачиќ, нема да патува за Киелце, каде утре „црвено-црните“ одново ќе ги измерат силите со полскиот првак во групната фаза од Лигата на шампионите.

Вардар во Киелце без Карачиќ и Диви

Lider - 27.11.2015

Македонскиот ракометен првак Вардар, утринава отпатува за Полска, каде утре ќе го одигра натпреварот од 9.коло во Лигата на шампионите против екипата на Киелце. Тренерот Раул Гонзалес, за овој меч на располагање ќе има 16 ракометари, а меѓу нив не ...

Лазаров: Одиме на победа против Киелце!

24 Ракомет - 26.11.2015

Македонскиот машки ракометен шампион Вардар во сабота го очекува тешко гостување во Полска. Доколку сакаат да атакуваат на втората позиција во групата Б, момците на Раул Гонзалес мора да одат на победа на жешкиот терен во Киелце, со која повторно би ...

Лазаров: Во Кјелце одиме на победа

МКД - 26.11.2015

По двата загубени меча од Барселона, Вардар во сабота има уште еден тежок дуел, македонскиот шампион му гостува на Кјелце каде што ќе се обиде да ја прекине серијата порази. Кјелце е тимот кој минатата сезона го спречи Вардар да се пласира на ...

Лазаров: Одиме по победа во Кјелце

Екипа - 26.11.2015

Ракометарите на Вардар се подготвени да ги остават зад себе двата порази во низа од Барселона и да се вратат на победнички патеки. Задачата воопшто нема да им биде лесна, со оглед на фактот дека в сабота му гостување на Кјелце, но „црвено-црните“ ...