TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Што остави Субрата Рој – ветувања за инвестиции или лажна надеж?

24 Вести - 14.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој ја заврши посетата на Охрид и си заминува од Македонија. Пред македонските власти најави милионски инвестиции во земјава.

Тимотеј: Нема да отстапиме ни педа од црковното земјиште во Љубаништа

24 Вести - 14.07.2013

Првиот човек на Oхридско Дебарската епархија, Митрополитот Тимотеј тврди – црквата нема да отстапи ниту педа од црковното земјиште во Љубаништа за да се реализираат плановите на Субрата Рој.

Бизнисмените скептични за најавите за инвестиции на Субрата Рој

24 Вести - 14.07.2013

Субрата Рој си замина од Охрид. Вети на пролет ќе почне да се гради туристичкиот комплекс во Љубаништа. Најави Џумајлија ќе стане млечен гиганд во регионот.

Рој замина од Охрид - договорот за Љубаништа Засега неформален

Телма - 14.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој утрово отпатува од Охрид, каде изминативе денови одржа бројни состаноци со владиниот тим во врска со плановите за инвестиции на неговата компанија „Сахара Индија ...

Објавен договорот со Субрата Рој

Алсат-М - 14.07.2013

Првиот договор потпишан со милијардерот Субрата Рој е објавен на веб страната на Министерството за земјоделство. После реакциите од страна на опозицијата, Владата се одлучи за транспарентност.

Интегрален договор: Субрата Рој закупи земјиште, инвестицијата е договорена

Курир - 14.07.2013

Сахара Груп во следните три години ќе инвестира во агрокомбинатот Џумајлија околу 211 милиони евра, ќе вработи над 2000 лица и ќе изгради фабрика за добиточна храна и млекарница со фарма од 20 илјади ...

Земјоделство го објави договорот со Субрата Рој

Телеграф - 14.07.2013

За 18 месеци компанијата е обврзана да вложи 60 милиони евра, да има 8000 крави и 900 вработени Сахара Груп во следните три години ќе инвестира во агрокомбинатот Џумајлија околу 211 милиони евра, ќе ...

Објавен договорот за „Џумајлија“: Субрата Рој ќе плаќа 120 илјади евра годишно за земјиштето

Економски - 14.07.2013

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство го објави договорот што треба да биде потпишан со индиската компанија „Сахара Груп“ на индискиот бизнисмен Субрата Рој во однос на земањето ...

Субрата Рој годишно ќе плаќа по 120 илјади евра за 5.300 хектари земја

МКД - 14.07.2013

Во наредните 5 години компанијата на индискиот милијардер Сахара груп за изнајмување на 5.353 хектари државно земјиште од агрокомбинатот Џумајлија ќе плаќа по 121 илјада евра за концесија.

Субрата Рој ќе плаќа 120 илјади евра годишно за земјиштето на "Џумајлија"

Сител - 14.07.2013

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство го објави договорот што треба да биде потпишан со индиската компанија „Сахара Груп“ на индискиот бизнисмен Субрата Рој во однос на земањето ...

ФОТО: Еве што друго работат авторите на проектот на Субрата Рој во Љубаниште

Економски - 14.07.2013

Започна изградбата на хотелската населба која ќе биде сместена во 100 метарски каменолом недалеку од Шангај. Хотелскиот комплекс од 19 ката ќе има водопад на покривот, а првите два ката ќе бидат ...

Завршува посетата на Субрата Рој на Охрид

OhridNews - 14.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, денеска ја звршува неколкудневната посета на Охрид. Тој деновиве имаше интензивни средби со владини претставници околу плановите на неговата компанија “Сахара Индија ...

Владика Тимотеј: Црквата нема вишок имот за да го префрли на Субрата Рој

+инфо - 14.07.2013

Првиот човек на Oхридско-дебарската епархија, Митрополитот Тимотеј тврди – црквата нема да отстапи ниту педа од црковното земјиште во Љубаништа за да се реализираат плановите на Субрата Рој.

Субрата Рој ќе плаќа 121.000 евра годишно за 5.353 хектари земјоделско земјиште

А1 On - 14.07.2013

Државата ќе добие цели 121.000 евра годишно од Субрата Рој за закуп на 5.353 хектари замјоделско земјиште. Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска го објави Договорот за ...

Објавен договорот со Субрата Рој, индиецот дал банкарска гарнација

Сител - 14.07.2013

За три години во агрокомбинатот Џумајлија ќе бидат вложени околу 211 милиони евра. Договорот е потпишан а преку Сосиете Женерал од Париз, доставена е банкарска гаранција на 5 отсто од вредноста на ...

По индиската ноќ во Охрид, Субрата Рој замина во Индија

Сител - 14.07.2013

Заврши неколку дневната посета во Охрид на индискиот бизнисмен мултимилјардерот Субрата Рој .Утрово со менаџерскиот тим од компанијата Сахара Индија Паривар со приватен авиот од охридскиот аеродром ...

Субрата Рој ја заврши посетата во Охрид

Нова ТВ - 14.07.2013

Koнтроверзниот индиски бизнисмен Субрата Рој, кој во својата земја се гони за криминали денеска ја завршува неколкудневната посета на Охрид, каде најави инвестиции од една милијарда евра во различни ...

Нема да отстапиме ни педа земја во Љубаништа

МКД - 14.07.2013

„Не постои цена со која може да се плати црковниот имот", вели владиката Тимотеј во врска со плановите на индискиот милијардер кој сака да гради туристички центар во Љубаништа каде што црквата има ...

Објавен договорот за „Џумајлија“: Субрата Рој ќе плаќа 120 илјади евра годишно за земјиштето

Нетпрес - 14.07.2013

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство го објави договорот што треба да биде потпишан со индиската компанија „Сахара Груп“ на индискиот бизнисмен Субрата Рој во однос на земањето ...

ВЛАДИКАТА ТИМОТЕЈ: Нема да отстапиме ниту педа земја во Љубаништа

Телеграф - 14.07.2013

Првиот човек на Oхридско Дебарската епархија, вели дека индиецот нема да добие ниту педа земја за изградба на туристички комплекс Според владиката Тимотеј не постои цена со која може да се плати ...

Тимотеј: Црквата нема да отстапи ниту педа од црковното земјиште во Љубаништа за плановите на Субрата Рој

Sky - 14.07.2013

Првиот човек на Oхридско Дебарската епархија, Митрополитот Тимотеј тврди – црквата нема да отстапи ниту педа од црковното земјиште во Љубаништа за да се реализираат плановите на Субрата Рој.

Субрата Рој зеде 5353 хектари државно земјиште на 15 години

Република - 14.07.2013

Закуп на 5353 хектари државно земјиште на 15 години. Компанијата ќе плаќа 121 000 евра годишно – ова е дел од договорот за закуп на агрокомбинатот Џумајлија, склучен со Сахара Корпорејшн Лимитед, ...

Субрата ќе плаќа 120.000 евра годишно за 5353 хектари земја

Бриф - 14.07.2013

Според договорот што е објавен на интернет страната на Министерството за земјоделство, компанијата на милијардерот Субрата Рој во наредните пет години за изнајмување на 5.353 хектари државно земјиште ...

Тимотеј: Црквата нема да отстапи ниту педа од земјиштето во Љубаништа за Субрата Рој!

Либертас - 14.07.2013

Првиот човек на Oхридско Дебарската епархија, Митрополитот Тимотеј тврди – црквата нема да отстапи ниту педа од црковното земјиште во Љубаништа за да се реализираат плановите на Субрата Рој.

(ВИДЕО) Интервју на Субрата Рој за 24 Вести: Немам никакви проблеми со законот во Индија!

Либертас - 14.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој ја заврши посетата на Охрид и си заминува од Македонија. Пред македонските власти најави милионски инвестиции во земјава.

Наздравје договор, а нели Субрата ќе банкнотираше?

Локално - 14.07.2013

Првиот договор потпишан со милијардерот Субрата Рој е објавен на веб страната на Министерството за земјоделство. После реакциите од страна на опозицијата, Владата се одлучи за транспарентност.

Рој си оди, ќе се инвестираат ли милионите во Македонија?

Локално - 14.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, денеска ја звршува неколкудневната посета на Охрид. Тој деновиве имаше интензивни средби со владини претставници околу плановите на неговата компанија “Сахара Индија ...

ФОТО: Еве го договорот на Субрата Рој за Џумајлија, ќе плаќа 121 илјади евра годишно

Либертас - 14.07.2013

Контроверзниот индиски бизнисмен Субрата Рој преку својата „Сахара Груп“ во следните три години треба да инвестира околу 211 милиони евра во агрокомбинатот Џумајлија, да вработи над 2.000 лица за три ...

МЗШВ попушти пред СДСМ-го објави договорот со Рој

Локално - 14.07.2013

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство го објави договорот што треба да биде потпишан со индиската компанија „Сахара Груп“ на индискиот бизнисмен Субрата Рој во однос на земањето ...

Објавен договорот кој ќе го потпише Субрата Рој: Годишно ќе плаќа 120.000 евра на државата

Sky - 14.07.2013

Јавно е објавен договорот што треба да биде потпишан помеѓу Министерството за земјоделство,шумарство и водостопанство и индиската компанија „Сахара Груп“ на индискиот бизнисмен Субрата Рој во однос ...

Објавен договорот за Џумајлија, се чека инвестицијата на Субрата Рој

Фактор - 14.07.2013

Министерството за земјоделство шумарство и водостопанство го објави договорот за закуп на земјоделско земјиште со Субрата Рој кој најави дека од комбинатот „Џумајлија“ ќе направи најсовремена ...

Си заминува Субрата Рој

Фактор - 14.07.2013

По неколку дена престој во Охрид, Субрата Рој си заминува од Македонија. Доаѓањето на индискиот бизнисмен, кој додека во својата земја се товари за финансиски малеверзации, во Македонија беше ...

Црквата не се откажува од земјиштето во Љубаниште, дури ни за Субрата Рој!

Фактор - 14.07.2013

„Ццрквата нема да отстапи ниту педа од црковното земјиште во Љубаништа за да се реализираат плановите на Субрата Рој“, изјави првиот човек на Oхридско Дебарската епархија, Митрополитот Тимотеј.

Мактел: Фирмата на Рој во Македонија на иста адреса со адвокатската канцеларија – застапник на Мијалков?!

Бриф - 14.07.2013

Порталот „Мактел“ дознава дека фирмата на Субрата Рој, САХАРА ПУРЕ е регистрирана од адвокатот на Мијалков, Адвокатско друштво Апостолски.

Дедо Тимотеј повторно: Не даваме ни педа од црковното земјиште во Љубаништа

Локално - 14.07.2013

Првиот човек на Oхридско Дебарската епархија, Митрополитот Тимотеј поворно тврди – црквата нема да отстапи ниту педа од црковното земјиште во Љубаништа за да се реализираат плановите на Субрата Рој.

Есма му направи мерак на Субрата Рој

Вечер Прес - 14.07.2013

Есма Реџепова - Теодосиевска пееше во чест на индискиот милијардер Субрата Рој и неговите гости на приемот организиран во хотелот Сахара Глобал.

ВИДЕО: Субрата Рој набрзина пресмета колку е богат… како Јонче дигитронче

Бриф - 14.07.2013

Во интервју за 24 Вести, Субрата Рој, индискиот инвеститор во Македонија, на прашањето колку е богат не одговори веднаш.

Субрата Рој ќе и плаќа на државата 121 илјади евра годишно

Н.Македонија - 14.07.2013

Ова е предвидено во договорот кој треба да го потпише Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство со „Сахара Груп“ на индискиот бизнисмен Субрата Рој Најдоцна до 31 јули секоја година, ...

Рој замина, наредниот месец ќе снима документарен филм за убавините на Македонија

Lider - 14.07.2013

Субрата Рој денеска си замина од земјава, а по објавувањето на инвестициските планови за Џумајлија, министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство го објави договорот на веб сајтот на ...

Во Македонија веќе вложивме 10 милиони евра

Дневник - 13.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, кој трет пат е во Македонија; вели дека досега вложил околу 10 милиони евра за подготовка на теренот за реализација на неколкуте амбициозни проекти.

Продолжува одисејата со индискиот милијардер

Телма - 13.07.2013

Продолжува одисејата на македонската влада со индискиот милардер Субрата Рој откако тој најави, своевидна, „дубаизација“ на дел од охридското крајбрежје со изградба на туристички комплекс кај ...

Рој: Без инвестиции земјоделството е неодржливо

Deutsche Welle - 13.07.2013

Индиската компанија Сахара груп на Субрата Рој објави инвестициски план за агрокомбинатот Џумајлија, каде за три години планира да вложи 211 милиони евра и да вработи 2.000 лица.

СДСМ се сомнева во инвестициите на Субрата Рој

Алсат-М - 13.07.2013

Опозициската СДСМ денеска од владата побара да не потпише договор за инвестирање на бизнисменот Субрата Рој додека не се расчистат сите сомнежи за финансиската состојба на милијардерот од Индија.

СДСМ инсистира да се објави текстот од договорот со Субрата Рој

Утрински - 13.07.2013

СДСМ посакува во Македонија да влегуваат што повеќе странски инвестиции, и во туризам, и во земјоделие. Ќе ја поздравиме секоја инвестиција која навистина отвара работни места и нови шанси за ...

СДСМ бара Владата да го објави текстот на договорот со Рој

Телма - 13.07.2013

СДСМ посакува во Македонија да влегуваат што повеќе странски инвестиции, и во туризам, и во земјоделие. Ќе ја поздравиме секоја инвестиција која навистина отвара работни места и нови шанси за ...

СДСМ инсистира да се објави текстот од договорот со Субрата Рој

Канал5 - 13.07.2013

СДСМ посакува во Македонија да влегуваат што повеќе странски инвестиции, и во туризам, и во земјоделие. Ќе ја поздравиме секоја инвестиција која навистина отвара работни места и нови шанси за ...

СДСМ инсистира да се објави текстот од договорот со Субрата Рој

24 Вести - 13.07.2013

СДСМ посакува во Македонија да влегуваат што повеќе странски инвестиции, и во туризам, и во земјоделие. Ќе ја поздравиме секоја инвестиција која навистина отвара работни места и нови шанси за ...

За владиката Тимотеј, Субрата Рој е обичен мангуп

Утрински - 13.07.2013

Охридскиот митрополит Тимотеј го нарече индискиот бизнисмен „обичен мангуп“ и најави дека Црквата ниту има намера да дава ниту да подарува земјиште.

Субрата Рој: Ќе купам 6.000 крави и ќе ја купам Џумајлија

А1 On - 13.07.2013

Реална можност или текст од рубриката „Верувале или не“. Контроверзниот индиец Субрата Рој, кому надлежните институции му ги блокираа банкарските сметките, а и самиот призна дека не само што не е ...

Анкета: граѓаните за Субрата - како да му помогнеме

Нова ТВ - 13.07.2013

„Ја сакам оваа земја и затоа сум тука. Дојдов со голема делегација. Претстојат многу работи што треба да почнат. Работите созреваат и можам да кажам дека тука сум со големи планови и амбиции, но за ...

СДСМ: Ако Субрата Рој е милијардер, зошто му давате земјиште по багатела?!

+инфо - 13.07.2013

СДСМ бара одговори владата за како што велат, редицата афери и сомнежи врзани за бизнисите на Субрата Рој. -СДСМ посакува во Македонија да влегуваат што повеќе странски инвестиции, и во туризам, и во ...

(ВИДЕО) СДСМ: Зошто се нуди цена под пазарни услови, ако Субрата Рој тврди дека е милијардер?

А1 On - 13.07.2013

СДСМ посакува во Македонија да влегуваат што повеќе странски инвестиции, и во туризам, и во земјоделие. Ќе ја поздравиме секоја инвестиција која навистина отвара работни места и нови шанси за ...

СДСМ: Владата да не влегува во коруптивни зделки со Субрата Рој

Нетпрес - 13.07.2013

Најсериозно ја повикуваме Владата да не влегува во нови коруптивни зделки. Ако Субрата Рој ги излажал индиските инвеститори, која е гаранцијата дека нема да нѐ излаже и нас, вели портпаролот на СДСМ, ...

ГАЛЕРИЈА Субрата Рој на Охридско лето

+инфо - 13.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој минатата вечер се појави на Охридско лето на покана на покровителот на манифестацијата, претседателот Ѓорге Иванов.

СДСМ: Владата да не влегува во нови коруптивни зделки

Макфакс - 13.07.2013

Пред потпишување на каков било договор со Субрата Рој, Владата да го објави текстот на договорот, да се види точно какви поволности му дава и најважно - какви конкретни обврски тој ќе преземе, ...

Субрата Рој се откажа од 14.000 крави

+инфо - 13.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, по средбата одржана во Охрид со владините министри, најави, меѓу другото, инвестиција и во македонското сточарство преку внес на 6.000 крави во Македонија.

ГАЛЕРИЈА Субрата Рој намина и кај Бакарчески

+инфо - 13.07.2013

Градоначалникот Никола Бакрачески на работната средба со менаџерската делегација предводена од индискиот милијардер, Субрата Рој, ги запознал потенцијалните инвеститори со условите за инвестирање во ...

Индискиот гигант Субрата Рој се сретна со Бакрачески

Press24 - 13.07.2013

Денеска градоначалникот на Охрид Никола Бакрачески оствари работна средба со менаџерската делегација предводена од индискиот гигант Субрата Рој, пренесе Плусинфо.

Индискиот тајкун Субрата Рој ја завршува посетата во Охрид

Press24 - 13.07.2013

Денеска индискиот гигант Субрата Рој кој најави големи инвестиции и планови за Македонија, ја завршува својата неколкудневна посета.

ГАЛЕРИЈА: Субрата Рој во посета на Охрид

Press24 - 13.07.2013

Денеска индискиот тајкун Субрата Рој е во посета на Охрид каде се сретна со министрите за финансии Зоран Ставрески, транспорт и врски Миле Јанакиевски, земјоделие Љупчо Димовски и инвестиции Виктор ...

ВМРО-ДПМНЕ се огласи за прашањата од СДСМ за Субрата Рој

+инфо - 13.07.2013

ВМРО-ДПМНЕ се огласи со реакција по прес-конференцијата на СДСМ во која портпаролот Петре Шилегов во име на партијата побара владата да каже кои парцели ќе му ги подари на Субрата Рој, по која цена ...

СУБРАТА РОЈ: Доставена е банкарска гаранција за инвестицијата во „Џумајлија“

Телеграф - 13.07.2013

Во првите три години индиецот треба да вложи 300 милиони евра. За истиот период треба да бидат произведени 75.000 тони сточна храна Индиската компанија „Сахара груп“ на милијардерот Субрата Рој го ...

СДСМ бара Владата да го објави договорот со Субрата Рој

Р.С.Европа - 13.07.2013

СДСМ посакува во Македонија да влегуваат што повеќе странски инвестиции, и во туризам, и во земјоделие. Ќе ја поздравиме секоја инвестиција која навистина отвара работни места и нови шанси за ...

СТАВРЕСКИ: Потврдена решеноста на „Сахара Груп“ да инвестира во Македонија

Економски - 13.07.2013

Потврдена е решеноста и способноста на индиската компанија „Сахара Индија Паривар“ да го реализираат проектот во Македонија во делот на туризмот односно проектот во Љубаништа, со сите сегменти што ги ...

СДСМ инсистира да се објави договорот со Субрата Рој

Економски - 13.07.2013

СДСМ посакува во Македонија да влегуваат што повеќе странски инвестиции, и во туризам, и во земјоделие. Ќе ја поздравиме секоја инвестиција која навистина отвара работни места и нови шанси за ...

Субрата Рој најави 200 милиони евра инвестиции во АК “Џумајлија”

Капитал - 13.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој преку својата компанија „Сахара Индијан Паривар“, денеска на прес конференција го објави инвестицискиот план за Агрокомбинатот „Џумајлија“.

СДСМ инсистира да се објави текстот од договорот со Субрата Рој

Алфа - 13.07.2013

СДСМ посакува во Македонија да влегуваат што повеќе странски инвестиции, и во туризам, и во земјоделие. Ќе ја поздравиме секоја инвестиција која навистина отвара работни места и нови шанси за ...

Тимотеј: Субрата Рој е обичен мангуп

OhridNews - 13.07.2013

Додека Министерството за култура тврди дека земјиштето во Љубаништа се води на име на Република Македонија, Македонската православна црква истото го негира, истакнувајќи дека тоа е во нивна ...

СДСМ: Да се објави текстот од договорот со Субрата Рој

Телеграф - 13.07.2013

Социјалдемократите бараат од Владата да не влегува во нови коруптивни зделки СДСМ инсистира пред Владата да му подари на Субрата Рој плодна земја, да одговори на прашањата кои се парцелите кои ќе му ...

„Сахара Индија“ потврди - проектот во Љубаништа ќе се реализира

Inpress - 13.07.2013

Охрид, 12. јули 2013 (ИНПРЕС) Индиската компанија „Сахара Индија Паривар“ потврди дека ќе го реализира проектот во Македонија во делот на туризмот, проектот во Љубаништа, со сите сегменти што ги ...

Охриѓани скептични: Проектот на Субрата е премногу добар за да биде реален

OhridNews - 13.07.2013

Изминативе неколку месеци во центарот на вниманието е индискиот милјардер Субрата Рој, кој во ноември минатата година ја најави инвестицијата во атарот на охридското село Љубаништа, со која се ...

Субрата Рој ќе снима филмови?

+инфо - 13.07.2013

-Потврдена е решеноста и способноста на индиската копманија „Сахара Индија Паривар“ да го реализира проектот во Македонија во делот на туризам, односно проектот во Љубаништа, со сите сегменти што ги ...

Ставрески: Се надевам дека ќе најдеме решение со МПЦ за земјиштето во Љубаништа

OhridNews - 13.07.2013

„Сахара Индија Паривар“ ја потврди решеноста и способноста да го реализираат проектот во Република Македонија во делот на туризмот во Љубаништа, она што е предвидено како проект со сите сегменти кои ...

Субрата Рој најави илјадници крави за локалните фармери – реалност или фикција?

Фактор - 13.07.2013

Вкупно 6000 крави во следните три години ќе влезат во македонското сточарство. Реалност или научна фантастика? Инвестицијата ја најави индискиот бизнисмен Субрата Рој, но колку најавата е реална и ...

СДСМ:Да се објави договорот со Субрата Рој

Локално - 13.07.2013

СДСМ посакува во Македонија да влегуваат што повеќе странски инвестиции, и во туризам, и во земјоделие. Ќе ја поздравиме секоја инвестиција која навистина отвара работни места и нови шанси за ...

Ставрески: Потврдена решеноста на „Сахара Груп“ да инвестира во Македонија

Либертас - 13.07.2013

Потврдена е решеноста и способноста на индиската компанија „Сахара Индија Паривар“ да го реализираат проектот во Македонија во делот на туризмот односно проектот во Љубаништа, со сите сегменти што ги ...

СДСМ: Ако Субрата Рој ги излажал индиските инвеститори, која е гаранцијата дека нема да не излаже и нас?

Sky - 13.07.2013

На денешната прес-конференција, портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов потенцираше дека СДСМ посакува во Македонија да влегуваат што повеќе странски инвестиции, и во туризам, и во земјоделие.

Субрата Рој ќе отвора филмска продукција во Македонија

Фактор - 13.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој кој во Охрид слета со два приватни авиона е во придружба на 40 члена делегација, во која се менаџери од областа на земјоделството, туризмот, филмската индустрија.

Градоначалникот Бакрачески оствари средба со Субрата Рој

Sky - 13.07.2013

Градоначалникот Никола Бакрачески и владина делегација составена од министрите за финансии Зоран Ставрески, транспорт и врски Миле Јанакиевски, земјоделие Љупчо Димовски и инвестиции Виктор Мизо ...

ГАЛЕРИЈА: Субрата Рој – главна фаца на отворањето на Охридско лето

Либертас - 13.07.2013

Контроверзниот индиски бизнисмен кој во својата земја го гонат за криминал а во Македонија се најавува како инвеститор, Субрата Рој, синоќа беше на отворањето на Охридско лето како почесен гостин на ...

Субрата Рој ќе отвора филмска продукција во Македонија

Бриф - 13.07.2013

Со посетата на индискиот бизнисмен Субрата Рој на Македонија се најавија голем број на проекти и планови што котроверзниот милионер ги има за земјава, а најинтересна за корисниците на социјалните ...

Оф, не...Кичот боли

Локално - 13.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој кој во Охрид слета со два приватни авиона е во придружба на 40 члена делегација, во која се менаџери од областа на земјоделството, туризмот, филмската индустрија.

СДСМ бара да се објави текстот од договорот со Субрата Рој

Бриф - 13.07.2013

СДСМ посакува во Македонија да влегуваат што повеќе странски инвестиции, и во туризам, и во земјоделие. Ќе ја поздравиме секоја инвестиција која навистина отвара работни места и нови шанси за ...

Димовски: Субрата Рој ја уплати банкарската гаранција за Џумајлија

Фактор - 13.07.2013

Индиецот Рој веќе ја уплати банкарската гаранција за Џумајлија. Министерот Димовски информираше дека вкупната инвестиција што се планира е 200 милиони евра.

Субрата Рој ке го купи"Џумајлија" и ке донесе 6000 крави?

Локално - 13.07.2013

Вкупно 6000 крави во следните три години ќе влезат во македонското сточарство. Реалност или научна фантастика? Инвестицијата ја најави индискиот бизнисмен Субрата Рој, но колку најавата е реална и ...

СДСМ е опозиција за сѐ, но најмногу за името

Н.Македонија - 13.07.2013

Очигледно е дека има опозициско расположение за проектот на Субрата Рој. Но дали тоа постои и кај опозицијата, кај СДСМ и неговата коалиција? Не ги видовме да излезат на прес-конференција и да ѝ ...

Потврдена решеноста на „Сахара Груп“ да инвестира во Македонија

Денар - 13.07.2013

Потврдена е решеноста и способноста на индиската компанија „Сахара Индија Паривар“ да го реализираат проектот во Македонија во делот на туризмот односно проектот во Љубаништа, со сите сегменти што ги ...

Рој ќе се сретне со Иванов и Ставревски

Канал5 - 12.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој денеска ќе има средби со вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески и со претседателот Ѓорѓе Иванов, на чија покана ќе присуствува на свеченото отворање на ...

Комплексот во Љубаништа ќе биде започнат идната година

Телма - 12.07.2013

Изградбата на туристичкиот ресорт „Сахара Македонија“ во Љубаништа се очекува да започне во март идната година. Ова било истакнато на работниот состанок на тимот од компанијата „Сахара Индија ...

Ставрески: Рој потврди дека ќе изгради комплекс во Љубаништа

Телма - 12.07.2013

Потврдена е решеноста и способноста на индиската компанија „Сахара Индија Паривар“ да го реализираат проектот во Македонија во делот на туризмот односно проектот во Љубаништа, со сите сегменти што ги ...

Субрата Рој на средба со Ставревски

24 Вести - 12.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој денеска ќе оствари средба со првиот финансиер Зоран Ставрески, а ќе биде гостин и на претседателот Ѓорге Иванов, со кого ќе присуствува на отворањето на „Охридско ...

Туристичкиот комплекс во Љубаништа ќе почне да се гради идната пролет

Канал5 - 12.07.2013

Во Охрид денеска се одржува работен состанок на менаџерите на индиската компанија „Сахара Индија Паривар“, предводени од сопственикот Субрата Рој, со голема владина делегација предводена од ...

Субрата Рој во Македонија ќе инвестира една милијарда евра

Канал5 - 12.07.2013

Групацијата “Сахара Индија Паривар” ќе инвестира милјарди евра во земјава. Ова денеска го соопшти Субрата Рој на состанокот со министрите за финансии, транспорт и врски, земјоделие, инвестиции и ...

Рој:Јас сум милионер, но мојата компанија вреди милијарди

24 Вести - 12.07.2013

Јас сум милионер, но мојата компанија вреди милијарди. Индискиот бизнисмен Субрата Рој во ексклузивно интервју за 24 Вести одговара за шпекулациите околу неговиот имот и плановите за инвестирање во ...

Субрата Рој, човекот кој ја сака оваа земја

Вест - 12.07.2013

Вие сте неговиот план, сосе вешот... Пишува Биљана СЕКУЛОВСКА Има многу начини да се сака една земја, особено кога е туѓа, особено кога сте таканаречен милијардер, особено кога ве гонат за криминали ...

Ставрески: Потврдена решеноста на „Сахара Индија Паривар“ да инвестира во Македонија

Канал5 - 12.07.2013

Потврдена е решеноста и способноста на индиската компанија „Сахара Индија Паривар“ да го реализираат проектот во Македонија во делот на туризмот односно проектот во Љубаништа, со сите сегменти што ги ...

Ставрески се сретна со милијардерот Субрата Рој

Сител - 12.07.2013

Градежните активности во Љубаниште ќе започнат идната пролет, најави индискиот милијардер Субрата Рој на средбата со вицепремиерот Зоран Стварески.

Субрата Рој денеска се среќава со Ставрески

+инфо - 12.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој денеска се среќава со министерот за финансии Зоран Ставрески, а ќе му биде гостин и на претседателот Ѓорге Иванов, со кого ќе присуствува на отворањето на културната ...

СТАВРЕСКИ: Потврдени инвестициите на Рој

Телеграф - 12.07.2013

Со Индиецот е разговарано и за проекти во филмската индустрија Потврдена е решеноста и способноста на индиската компанија „Сахара Индија паривар“ да ја реализираат инвестицијата во Македонија во ...

Комплексот Љубаништа ќе се гради идната пролет

Алфа - 12.07.2013

Компанијата на индискиот милјардер Субарата Рој, се откажа од барањето да им се обезбедат дополнителни 17 хектари во Љубаништа за реализација на проектот “ Сахарајан Македонија.

Субрата Рој ќе гради хотели, ќе прави млеко за извоз, ќе снима филмови...

МКД - 12.07.2013

Конечно сите детали околу инвестициите на индиската компанија „Сахара Индија Паривар“ во Македонија се расчистија. Субрата Рој и Зоран Ставрески На денешниот состанок на менаџерите на индиската ...

Субрата Рој има големи планови за Македонија, но за по две години

А1 On - 12.07.2013

„Сахара Индија Паривар“, компанијата на контроверзниот Субрата Рој бара поддршка од Македонија и народот за реализација на нивните големи проекти.

Рој денеска на средби со Иванов, Ставрески и Бакрачевски

Економски - 12.07.2013

Субрата Рој денеска ќе се сретне со министерот за финансии Зоран Ставрески, а ќе биде гостин и на претседателот Ѓорге Иванов, со кого ќе присуствува на отворањето на „Охридско лето“.

Владика Тимотеј: Не му даваме земјиште на Субрата Рој

Нова ТВ - 12.07.2013

Контроверзниот бизнисмен Субрата Рој најверојатно нема лесно да го реализира проектот кај Љубаниште, Охрид, каде заедно со македонските власти најавува градење на луксузен комплекс, со оглед на ...

Боливуд се сели во Охрид – почнува снимањето на два филма

Економски - 12.07.2013

Снимањето на два индиски филма ќе започне годинава во Охрид. Ова на денешната средба со вицепремиерот Ставрески го најавил индискиот милијардер Субрата Рој.

Ставрески: Потврдена решеноста на „Сахара Индија Паривар“ да инвестира во Македонија

А1 On - 12.07.2013

Потврдена е решеноста и способноста на индиската компанија „Сахара Индија Паривар“ да го реализираат проектот во Македонија во делот на туризмот односно проектот во Љубаништа, со сите сегменти што ги ...

Kомплексот во Љубаништа ќе започне да се гради догодина, најави Субрата Рој

OhridNews - 12.07.2013

Изградбата на туристичкиот ресорт „Сахара Македонија“ во Љубаништа се очекува да започне во март идната година. Ова било истакнато на работниот состанок на тимот од компанијата „Сахара Индија ...

Елитниот туристички комплекс во Љубаништа ќе се гради од идната пролет

Курир - 12.07.2013

Во Охрид денеска се одржува работен состанок на менаџерите на индиската компанија „Сахара Индија Паривар“, предводени од сопственикот Субрата Рој, со голема владина делегација предводена од ...

Тимотеј: Субрата Рој е обичен мангуп

А1 On - 12.07.2013

Земјиштето во Љубаништа станува спорно-и МПЦ и министерството за култура посочуваат деке се наоѓа во нивна сопственост. Владиката Тимотеј за НОВА изјави дека „нема намера ниту да дава, ниту да ...

Бакрачески денеска ќе се сретне со Субрата Рој

OhridNews - 12.07.2013

Градоначалникот на Охрид Никола Бакрачески, денеска, ќе оствари средба со индискиот бизнисмен Субрата Рој, сопственик на компанијата „Сахара Индија Паривар“, која во Љубаништа сака да гради голем ...

Субрата Рој најавува почеток на градбата, МПЦ најавува дека нема да го даде земјиштето

МКД - 12.07.2013

Од идната пролет ќе се гради туристичкиот комплекс во Љубаништа. Ова е заклучокот по денешниот состанок во Охрид на менаџерите на индиската компанија „Сахара Индија Паривар“, предводени од ...

Туристичкиот комплекс во Љубаништа ќе почне да се гради идната пролет

Press24 - 12.07.2013

Во Охрид денеска се одржува работен состанок на менаџерите на индиската компанија „Сахара Индија Паривар“, предводени од сопственикот Субрата Рој, со голема владина делегација предводена од ...

Тимотеј: Субрата Рој е обичен мангуп!

+инфо - 12.07.2013

Немаме намера ниту да даваме, ниту да подаруваме земјиште, ниту, пак, некој прашал за земјиштето. Не може власта, односно Министерството за култура да дава нешто што не е нивно, реагира владиката ...

Ставрески: Потврдена решеноста на „Сахара Индија Паривар“ да инвестира во Македонија

Денешен - 12.07.2013

Потврдена е решеноста и способноста на индиската компанија „Сахара Индија Паривар“ да го реализираат проектот во Македонија во делот на туризмот односно проектот во Љубаништа, со сите сегменти што ги ...

Субрата Рој за Фактор: ќе донесеме крави и во Џумајлија ќе направиме модерна млекарница!

Фактор - 12.07.2013

Индискиот инвеститор Субрата Рој најави дека во март ќе ја рестартира Џумајлија создавајќи модерна млекарница. „Тоа ќе биде целосно модернизирана млекарница, а ќе донесеме и крави од Холандија“, ...

Субрата Рој ќе се сретне со градоначалникот на Охрид, Никола Бакрачески

Република - 12.07.2013

Градоначалникот на Охрид, Никола Бакрачески, денеска ќе оствари средба со индискиот бизнисмен Субрата Рој, сопственик на компанијата „Сахара Индија Паривар“, која во Љубаништа сака да гради голем ...

Субрата Рој идната година ќе почне да го гради комплексот во Љубаниште

Вечер Прес - 12.07.2013

Првите инвестиции на индиската компанија "Сахара Индија Паривар" во Македонија ќе бидат насоечни кон Агро-комбинатот Џумајлијаа од Лозово кај Свети Николе.

Субрата Рој во март ќе ја рестартира Џумајлија

Република - 12.07.2013

Индискиот инвеститор Субрата Рој преку порталот Фактор најави дека во март ќе ја рестартира Џумајлија создавајќи модерна млекарница.

Субрата Рој: Тврдењата за задолженоста на мојата компанија се измислени!

Либертас - 12.07.2013

Во Охрид денеска се одржува работен состанок на менаџерите на индиската компанија „Сахара Индија Паривар“, предводени од сопственикот Субрата Рој, со голема владина делегација предводена од ...

Субрата Рој вети инвестиции од милјарда евра, треба да почекаме до идната пролет

Бриф - 12.07.2013

Во Охрид денеска се одржува работен состанок на менаџерите на индиската компанија „Сахара Индија Паривар“, предводени од сопственикот Субрата Рој, со владината делегација предводена од вицепремиерот ...

Тимотеј за НОВА: Не му даваме земјиште на Субрата бидејќи е обичен мангуп

Либертас - 12.07.2013

Контроверзниот бизнисмен Субрата Рој најверојатно нема лесно да го реализира проектот кај Љубаниште, Охрид, каде заедно со македонските власти најавува градење на луксузен комплекс, со оглед на ...

Тимотеј: Субрата Рој е обичен мангуп

Sky - 12.07.2013

Македонската православна црква и министерството за култура посочуваат дека земјиштето во Љубаништа се наоѓа во нивна сопственост.

Од идната пролет ќе се гради туристичкиот комплекс во Љубаништа

Денешен - 12.07.2013

Денеска во Охрид се одржува работен состанок на менаџерите на индиската компанија „Сахара Индија Паривар“, предводени од сопственикот Субрата Рој, со голема владина делегација предводена од ...

Владиката Тимотеј: Субрата Рој е обичен мангуп

Локално - 12.07.2013

Земјиштето во Љубаништа станува спорно-и МПЦ и министерството за култура посочуваат деке се наоѓа во нивна сопственост. Владиката Тимотеј за НОВА изјави дека „нема намера ниту да дава, ниту да ...

Субрата Рој – обичен мангуп или сериозен инвеститор?!

Фактор - 12.07.2013

Владиката Тимотеј го нарече Субрата Рој – обичен мангуп. Владата пак се чини вложува многу надежи во индискиот бизнисмен кој беше најавуван како милијардер кој сака да инвестира стотици милиони евра ...

Индиските милијадери уживаа во Охрид

Скопје инфо - 12.07.2013

Индиските милијадери Субрата и синот Сушанто Рој кои се најавуваат како големи инвеститори се вратија во Македонија за да видат како течат работите за најавениот огромен проект за изградба на ...

Рој и неговиот син ги разгледуваа убавините на Охрид

Н.Македонија - 12.07.2013

Сушанта Рој, синот на индискиот милјардер Субрата Рој по нивната вчерашна посета на Љубаништа каде планираат да го изградат мегаломанскиот туристички комплекс изјави дека компанијата „ Сахара Индија ...

Субрата Рој на средби со Ставрески и Бакрачески

Lider - 12.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој денеска, според најавите, треба да оствари средба со министерот за финансии Зоран Ставрески, а ќе биде гостин и на претседателот Ѓорге Иванов, со кого ќе присуствува ...

Ставрески: „Сахара Индија Паривар“ ја потврди решеноста да инвестира во Македонија

Lider - 12.07.2013

Индиската компанија „Сахара Индија Паривар“ ја потврди решеноста да го реализира проектот во Македонија во делот на туризмот односно проектот во Љубаништа, со сите сегменти што ги содржи, изјави ...

Komпанијата на Субрата Рој очекува поддршка и од народот

Телма - 11.07.2013

Компанијата „Сахара Индија Паривар“ има големи планови со Македонија и очекува поддрж[а од државата и народот, изјави денеска Сушанто Рој, син на индискиот бизнисмен Субрата Рој.

Субрата Рој со големи планови и амбиции

Дневник - 11.07.2013

Тука сум со големи планови и амбиции, но за с` е потребно време, изјави индискиот милијардер Субрата Рој, кој вчера попладне пристигна во тридневна посета на Охрид.

Индискиот милијардер Рој во посета на Љубаништа

Канал5 - 11.07.2013

Делегација од Индија, предводена од милијардерот Субрата Рој, денеска во Охрид ќе го посети локалитетот Љубаниште, каде, според најавите, индискиот инвеститор планира да гради туристички комплекс.

Индискиот милијардер Субрата Рој во посета на Љубаништа

24 Вести - 11.07.2013

Делегација од Индија, предводена од милијардерот Субрата Рој, денеска во Охрид ќе го посети локалитетот Љубаниште, каде, според најавите, индискиот инвеститор планира да гради туристички комплекс.

Индискиот милијардер Рој во посета на Љубаништа

Утрински - 11.07.2013

Делегација од Индија, предводена од милијардерот Субрата Рој, денеска во Охрид ќе го посети локалитетот Љубаниште, каде, според најавите, индискиот инвеститор планира да гради туристички комплекс.

Субрата Рој: Имам големи планови, се' ќе си дојде со време

Утрински - 11.07.2013

Индискиот милијардер, кој вчера пристигна во неколкудневна работна посета на Охрид, ветува реализација на плановите иако признава дека сега работите се смениле Охрид - Индискиот милијардер Субрата ...

Охрид го подмладува индискиот бизнисмен Субрата Рој

Утрински - 11.07.2013

Охрид - Индискиот милијардер Субрата Рој ужива во убавините на Охрид. Најголемо задоволство му причинувало да ги гледа градот и Езерото од терасата на хотелот „Инекс Горица“ каде е сместен во еден од ...

Бакрачески поради прес-конференција не го пречекал Субрата Рој

Телма - 11.07.2013

Градоначалникот на Охрид Никола Бакрачевски денеска во Скопје, на прашање на Телма, зошто не го пречекал индискиот милијардер Субрата Рој вчера, на аеродромот во Охрид, одговори дека бил службено ...

Сушанто Рој : За година – две ќе има многу градби во Охрид

Канал5 - 11.07.2013

Индиската компанија “Сахара Индија Паривар“ очекува поддршка од државата и народот за реализација на проектите во земјава, изјави денеска Сушанто Рој, синот на индискиот бизнисмен Субрата Рој.

Субрата Рој најави дека догодина ќе почне да гради во Охрид

24 Вести - 11.07.2013

Првите градежни работи ќе почнат 2014 -2015 година, изјави индискиот бизнисмен Субрата Рој. Рој со неговиот менаџерски тим од Сахара Груп вчера го скенираа автокампот Љубаништа во Охрид каде треба да ...

„Сахара Индија Паривар“ со големи планови за Македонија

Канал5 - 11.07.2013

Компанијата „Сахара Индија Паривар“ има големи планови со Македонија и очекува поддршка од државата и народот, изјави денеска Сушанто Рој, син на индискиот бизнисмен Субрата Рој.

Субрата Рој во посета на Љубаништа

Курир - 11.07.2013

Делегација од Индија, предводена од милијардерот Субрата Рој, денеска во Охрид ќе го посети локалитетот Љубаништa, каде, според најавите, индискиот инвеститор планира да гради туристички комплекс.

„Сахара Индија Паривар“ со големи планови за Македонија

А1 On - 11.07.2013

Компанијата „Сахара Индија Паривар“ има големи планови со Македонија и очекува поддршка од државата и народот, изјави денеска Сушанто Рој, син на индискиот бизнисмен Субрата Рој.

Субрата на средби со Иванов Ставрески и Бакрачески

Press24 - 11.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој денеска ќе има средби со вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески и со претседателот Ѓорѓе Иванов, на чија покана ќе присуствува на свеченото отворање на ...

Субрата Рој уште еднаш ќе го ѕирне Љубаниште

Press24 - 11.07.2013

Индиска делегација на чело со милијардерот Субрата Рој, денеска ќе го посети локалитетот Љубаниште во Охрид, каде, индискиот инвеститор планира да гради туристички комплекс.

Субрата Рој ќе го посети Љубаништа

Телеграф - 11.07.2013

В сабота неговата компанија ќе ги собере на голем коктел државниот врв и дипломатскиот кор Делегација од Индија, предводена од милјардерот Субрата Рој, денеска во Охрид ќе го посети локалитетот ...

Контроверзниот Субрата Рој во посета на Љубаниште

Нова ТВ - 11.07.2013

Контроверзниот бизнисмен Субрата Рој, денеска во Охрид го посетува локалитетот Љубаниште, каде, според најавите, индискиот инвеститор заради проневери е на суд во Индија и му се заканува затвор, со ...

Индискиот милијардер Субрата Рој уште еднаш ќе го скенира Љубаниште, па ќе ја гради Сахаријан Македонија

МКД - 11.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, кој веќе беше во земјава и најави инвестиции, денеска ќе го посети туристичкото место Љубаниште во Охрид каде планира да гради туристички комплекс.

Субрата Рој ќе се сретне со државниот врв

+инфо - 11.07.2013

Делегацијата од Индија, која ја донесе милијардерот Субрата Рој, денеска ќе го посети локалитетот Љубаниште во Охрид, каде што најави дека ќе го гради елитниот туристички комплекс.

Музика на увце за Субрата Рој во Свети Наум

Inpress - 11.07.2013

Охрид, 11. јули 2013 (ИНПРЕС) Традиционална македонска храна и музика на увце. Вака познатиот милијардер Субрата Рој вчера уживаше во прекрасниот амбиент на ресторанот „Острово“ во Св. Наум.

ФОТО Музика на увце за Субрата Рој

+инфо - 11.07.2013

Традиционална македонска храна и музика на увце. Вака познатиот милијардер Субрата Рој вчера уживаше во прекрасниот амбиент на ресторанот „Острово“ во Св. Наум.

Рој: Очекуваме да бидеме поддржани од државата и народот

Курир - 11.07.2013

По денешната посета на локацијата во Љубаништа , каде е предвидена изградба на луксузен туристички комплекс, тимот од „Сахара Индија Паривар“ предводен од индискиот милјардер Субрата Рој и неговиот ...

ФОТО: Традиционална храна и музика на увце за Субрата Рој

Press24 - 11.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој вчера уживаше во ресторанот „Острово“ во Св.Наум. А, и секој би уживал. Бизнисменот доби традиционална македонска храна и музика на увце, пренесува порталот Охридпрес.

„Сахара Индија Паривар“ со големи планови за Охрид и Македонија

OhridNews - 11.07.2013

По денешната посета на локацијата во Љубаништа , каде е предвидена изградба на луксузен туристички комплекс, тимот од „Сахара Индија Паривар“ предводен од индискиот милјардер Субрата Рој и неговиот ...

ФОТО: Субрата Рој запеа на Свети Наум

Економски - 11.07.2013

Традиционална македонска храна и музика на увце. Вака познатиот милијардер Субрата Рој вчера уживаше во прекрасниот амбиент на ресторанот „Острово“ во Св. Наум, пишува порталот Охрид пресс.

САХАРА ИНДИЈА ПАРИВАР: Подготовки оваа, градба на комплексот од 2014

Економски - 11.07.2013

Компанијата „Сахара Индија Паривар“ има големи планови со Македонија и очекува поддршка од државата и народот, изјави денеска Сушанто Рој, син на индискиот бизнисмен Субрата Рој.

Синот на Субрата Рој бара поддршка од државата и народот

Нова ТВ - 11.07.2013

Синот на Субрата Рој бара поддршка од државата и народот Индиската компанија “Сахара Индија Паривар“ очекува поддршка од државата и народот за реализација на проектите во земјава, изјави денеска ...

Субрата Рој во посета на Љубаништа

А1 On - 11.07.2013

Делегација од Индија, предводена од Субрата Рој, денеска во Охрид ќе го посети локалитетот Љубаниште, каде, според најавите, индискиот инвеститор планира да гради туристички комплекс.

Првите гтрадежни работи во Љубаништа во 2014 или 2015 година

Капитал - 11.07.2013

Според најавите кои при денешната посета на Љубаништа ги даде индискиот милијардер Субрата Рој првите градежни работи ќе почнат 2014 -2015 година.Од посетата на Рој се очекува тој да обелодени ...

Сахара Груп: “Работите на терен ќе почнат годинава”

Сител - 11.07.2013

Индиската компанија Сахара Индија Паривар наскоро ќе започне со реализација на најавените проекти. Мултимилјардерот Субрата Рој кој од вчера е вчера е во посета на Охрид заедно со менаџерскиот тим од ...

Рој денеска во Љубаништа утре на отварањето на Охридско Лето

Капитал - 11.07.2013

Делегација од Индија, предводена од милијардерот Субрата Рој, денеска во Охрид ќе го посети локалитетот Љубаниште, каде, според најавите, индискиот инвеститор планира да гради туристички комплекс.

Индискиот милијардер Рој во посета на Љубаништа

Економски - 11.07.2013

Делегација од Индија, предводена од милијардерот Субрата Рој, денеска во Охрид ќе го посети локалитетот Љубаниште, каде, според најавите, индискиот инвеститор планира да гради туристички комплекс.

Рој во посета на Љубаништа

Нетпрес - 11.07.2013

Делегација од Индија, предводена од милијардерот Субрата Рој, денеска во Охрид ќе го посети локалитетот Љубаниште, каде, според најавите, индискиот инвеститор планира да гради туристички комплекс.

Индискиот милијардер Рој во посета на Љубаништа

Алфа - 11.07.2013

Делегација од Индија, предводена од милијардерот Субрата Рој, денеска во Охрид ќе го посети локалитетот Љубаниште, каде, според најавите, индискиот инвеститор планира да гради туристички комплекс.

Субрата Рој има големи планови за Македонија

Press24 - 11.07.2013

Компанијата „Сахара Индија Паривар“ има големи планови со Македонија и очекува поддржа од државата и народот, изјави денеска Сушанто Рој, син на индискиот бизнисмен Субрата Рој.

Субрата Рој во обиколка на локациите за инвестицијата

Сител - 11.07.2013

Компанијата „Сахара Индија Паривар“ има големи планови со Македонија и очекува поддрж[а од државата и народот, изјави денеска Сушанто Рој, син на индискиот бизнисмен Субрата Рој.

Индискиот милијардер Рој во посета на Љубаништа

Сител - 11.07.2013

Делегација од Индија, предводена од милијардерот Субрата Рој, денеска во Охрид ќе го посети локалитетот Љубаниште, каде, според најавите, индискиот инвеститор планира да гради туристички комплекс.

Субрата Рој денеска во Љубаништа

OhridNews - 11.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, денеска ќе ја посети локацијата во Љубаништа, каде според најавите неговата компанија „Сахара Индија Паривар“ треба да гради луксузен туристички комплекс.

Еве зошто Субрата го сака Охрид

Вечер Прес - 11.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој по пристигнувањето во Македонија уживаше во ресторанот Острово" во Св.Наум. А, и секој би уживал.

ФОТО: Музика на увце за Субрата Рој во Свети Наум

Либертас - 11.07.2013

Традиционална македонска храна и музика на увце. Вака познатиот милијардер Субрата Рој вчера уживаше во прекрасниот амбиент на ресторанот „Острово“ во Св. Наум, пренесе Охридпрес .

Субрата Рој денеска во посета на Љубаништа

Бриф - 11.07.2013

Индиската делегација предводена од Субрата Рој денеска во Охрид ќе го посетат локалитетот Љубаниште, каде што, според најавите планира да изгради туристички комплекс.

Субрата Рој со големи планови за Македонија

Денешен - 11.07.2013

Компанијата „Сахара Индија Паривар“ има големи планови со Македонија и очекува поддршка од државата и народот, изјави денеска Сушанто Рој, син на индискиот бизнисмен Субрата Рој.

Субрата Рој смета дека работите за бизнис се созреани, монденскиот туристички центар ќе биде гордост на Охрид

Фактор - 11.07.2013

Индискиот милијардер денеска ќе го шета Охрид, а ќе отиде и до Љубаништа, местото каде планира да го изгради еден од десетте најлуксузни туристички комплекси во светот.

ФОТО: Субрата Рој уживаше во Македонската музика

Sky - 11.07.2013

Милијардер Субрата Рој вчера уживаше во прекрасниот амбиент на ресторанот „Острово“ во Св. Наум, традиционална македонска храна и музика на увце беа дел од забавата.

Субрата Рој денеска во Љубаништа

Република - 11.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, денеска ќе ја посети локацијата во Љубаништа, каде според најавите неговата компанија „Сахара Индија Паривар“ треба да гради луксузен туристички комплекс, јави ...

Музика на увце за Субрата (ФОТО)

Република - 11.07.2013

Со традиционална македонска храна и музика на увце, индискиот милијардер Субрата Рој вчера уживаше во убавините на Св. Наум.

Субрата Рој се журка во Охрид – виолина на увце (Фото)

МК News - 11.07.2013

Милијардер Субрата Рој вчера уживаше во прекрасниот амбиент на ресторанот „Острово“ во Св. Наум, традиционална македонска храна и музика на увце беа дел од забавата.

Субрата Рој денеска во Љубаништа

Денешен - 11.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, денеска ќе ја посети локацијата во Љубаништа, каде според најавите неговата компанија „Сахара Индија Паривар“ треба да гради луксузен туристички комплекс, јави ...

Субрата Рој го прошета охридското крајбрежје (ФОТО)

Вечер Прес - 11.07.2013

Компанијата "Сахара Индија Паривар" има големи планови со Македонија и очекува поддршка од државата и народот, изјави денеска Сушанто Рој, син на индискиот бизнисмен Субрата Рој.

Рој во посета на Љубаништа

Вечер Прес - 11.07.2013

Делегација од Индија, предводена од милијардерот Субрата Рој, денеска во Охрид ќе го посети локалитетот Љубаниште, каде, според најавите, индискиот инвеститор планира да гради туристички комплекс.

Контроверзниот индиски бизнисмен Субрата Рој во посета на Љубаништа

Либертас - 11.07.2013

Делегација од Индија, предводена од милијардерот Субрата Рој, денеска во Охрид ќе го посети локалитетот Љубаниште, каде, според најавите, индискиот инвеститор планира да гради туристички комплекс.

Рој во посета на Љубаништа

Точка - 11.07.2013

Делегација од Индија, предводена од милијардерот Субрата Рој, денеска во Охрид ќе го посети локалитетот Љубаниште, каде, според најавите, индискиот инвеститор планира да гради туристички комплекс.

Субрата Рој денеска во посета на Љубаништа

Sky - 11.07.2013

Индиската делгациај на чело со Субрата Рој, денеска во Охрид ќе го посети локалитетот Љубаништа. Инвестицијата на Субрата Рој во земјава ќе изнесува неколку стотици милиони евра.

Субрата Рој: Во Македонија сум со големи планови и амбиции

Скопје инфо - 11.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, вчера напладне пристигна во тридневна посета на Охрид. Сериозноста на посетата се потврдува со фактот што Рој во Македонија доаѓа во придружба на поголема група ...

Сушанто Рој: очекуваме поддршка од државата и од народот

Република - 11.07.2013

За една до две години ќе почне изградбата на бројните проекти во Љубаниште, најави индискиот инвеститор Субрата Рој кој е во посета на Македонија.

Субрата и Сушанто Рој уживаат во Охрид и тераат бизнис?!

Фактор - 11.07.2013

Прво во Љубаништа, потоа на музика и ручек во Свети Наум, па назад во Охрид на бизнис-туристичка прошетка. Такото и синот кои се најавуваат како големи инвеститори и индиски милијардери се вратија во ...

Субрата Рој во посета на Љубаниште

Lider - 11.07.2013

Индискиот милионер Субрата Рој денеска треба да го посети локалитетот Љубаниште на Охридското езеро, каде најави изградба на туристички комплекс.

Рој најави реализација на проектите во 2014

Lider - 11.07.2013

Компанијата „Сахара Индија Паривар“ има големи планови со Македонија и очекува поддршка од државата и народот, изјави денеска Сушанто Рој, син на индискиот бизнисмен Субрата Рој.

Индискиот милијардер Рој во посета на Љубаништа

Денар - 11.07.2013

Делегација од Индија, предводена од милијардерот Субрата Рој, денеска во Охрид ќе го посети локалитетот Љубаниште, каде, според најавите, индискиот инвеститор планира да гради туристички комплекс.

Индискиот милијардер Рој во посета на Љубаништа

Идивиди - 11.07.2013

Охрид, 11 јули 2013 (МИА) - Делегација од Индија, предводена од милијардерот Субрата Рој, денеска во Охрид ќе го посети локалитетот Љубаниште, каде, според најавите, индискиот инвеститор планира да ...

Субрата Рој од денеска во Охрид

24 Вести - 10.07.2013

Денеска напладне во Охрид ќе слета Субрата Рој, претседателот на групацијата „Сахара Индија Паривар“, компанија која најавува големи инвестиции и во Охрид, но и во земјава.

Рој: Во Македонија сум со големи планови и амбиции

24 Вести - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, попладнево пристигна во тридневна посета на Охрид. Сериозноста на посетата се потврдува со фактот што Рој во Македонија доаѓа во придружба на поголема група ...

Субрата Рој: Во Македонија сум со големи планови и амбиции

Вест - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, пристигна во тридневна посета на Охрид. Сериозноста на посетата се потврдува со фактот што Рој во Македонија доаѓа во придружба на поголема група претставници на ...

Субрата Рој главна тема и во Индија и кај нас

Утрински - 10.07.2013

Индиските весници пишуваат дека Комисија за хартии од вредност почнала процес на консултација со бизнис-групацијата за потврдување на автентичноста на инвеститорите Додека македонските власти утре ...

Субрата Рој повторно во Македонија

Канал5 - 10.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој денеска треба да слета на охридскиот аеродром. Милијардерот Субрата Рој ветува изградба на голем туристички комплекс во Љубаништа, за што бара дополнителни 17 хектари ...

Субрата Рој - Во Македонија сум со големи планови и амбиции

Утрински - 10.07.2013

Во текот на тридневната посета индискиот бизнисмен ќе оствари средба со највисокото локално и државно раководство Индискиот бизнисмен Субрата Рој, попладнево пристигна во тридневна посета на Охрид.

Субрата Рој пристигна во Охрид - неговиот проект „бара време“

Телма - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој пристигна во Охрид. Тој денеска слета на аеродромот во Охрид, покрај неговиот, пристигна и уште еден авион на неговата компанија со по голема делегација од неговата ...

Субрата Рој: Имам големи планови и амбиции во Охрид

Канал5 - 10.07.2013

Индискиот мултимилјардер Субрата Рој повторно дојде во Охрид. Делегацијата од Индија на охридскиот аеродром пристигна со два приватни авиони.

Субрата Рој - Имам големи амбиции и планови! Ја сакам Македонија, ве сакам сите!

Inpress - 10.07.2013

Охрид, 10. јули 2013 (ИНПРЕС) Индискиот милијардер Субрата Рој пристигна во уште една официјална посета на Македојнија, а втора посета во Охрид.

Субрата Сахара Рој пристигна во Охрид

Макфакс - 10.07.2013

Индискиот мултимилијардер Субрата Сахара Рој пристигна во средата околу пладне со два приватни авиони на Охридскиот Аеродром Св. Апостол Павле.

(ВИДЕО) Субрата Рој: Имам големи планови и амбиции, но треба време

А1 On - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој повторно пристигна во Охрид, со поголема група претставници на менаџментот на Сахара Индиан Паривар и повторно ја најави неговата инвестиција во Љубаништа.

Претседателски третман за Субрата Рој во Охрид (Фото)

Inpress - 10.07.2013

Охрид, 10. јули 2013 (ИНПРЕС) Индискиот милијардер Субрата Рој, кој ветува изградба на мегаломанскиот туристички комплекс во Љубаништа, пристигна денеска во Охрид, каде ќе престојува, како што е ...

Субрата Рој со два приватни авиони и делегација од 50 луѓе пристигна во Охрид

Сител - 10.07.2013

Претседателот на групацијата Сахара Индија Паривар, Субрата Рој и неговата делегација од 50 луѓе пристигнаа со два приватни авиони на Охридскиот Аеродром Св. Апостол Павле.

Субрата Рој пристигна во Охрид со големи амбиции и планови

Алфа - 10.07.2013

Со два зесебни лета со приватни авиони, по неколку одлагања ,на охридскиот аеродором слетаа индискиот милјардер Субрата Рој и неговиот постар син Сушанто - првиот пристига од Лондон, вториот од ...

СУБРАТА РОЈ: За Македонија имам големи планови и амбиции

Телеграф - 10.07.2013

Индискиот бизнисмен во сабота ќе ги гоштева владата и дипломатскиот кор Индискиот милијардер Субрата Рој , попладнево во придружба на поголема група претставници на менаџментот на Сахара Индиан ...

Субрата Рој: Во Македонија сум со големи планови и амбиции

Економски - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, попладнево пристигна во тридневна посета на Охрид. Сериозноста на посетата се потврдува со фактот што Рој во Македонија доаѓа во придружба на поголема група ...

Рој: Во Македонија сум со големи планови и амбиции

Сител - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, попладнево пристигна во тридневна посета на Охрид. Сериозноста на посетата се потврдува со фактот што Рој во Македонија доаѓа во придружба на поголема група ...

ФОТО: Индискиот тајкун Субрата Рој во посета на Охрид

Press24 - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој попладнево пристигна во тридневна посета на Охрид. - Ја сакам оваа земја и затоа сум тука. Дојдов со голема делегација. Претстојат многу работи што треба да почнат.

Субрата Рој: Во Македонија дојдов со големи планови и амбиции

Press24 - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, попладнево пристигна во тридневна посета на Охрид. Сериозноста на посетата се потврдува со фактот што Рој во Македонија доаѓа во придружба на поголема група ...

Субрата Рој: Во Македонија сум со големи планови и амбиции

Курир - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, попладнево пристигна во тридневна посета на Охрид. Сериозноста на посетата се потврдува со фактот што Рој во Македонија доаѓа во придружба на поголема група ...

ГАЛЕРИЈА Субрата Рој: Дојдов со големи планови за Македонија

+инфо - 10.07.2013

Индискиот милјардер Субрата Рој, предмалку со приватен авион слета на охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“. Тој предводи поголема делегација од неговата компанија „Сахара Индиjа Паривар“ во која е ...

Субрата Рој од денеска во Охрид

Курир - 10.07.2013

Претседателот на групацијата Сахара Индија Паривар, Субрата Рој денеска напладне ќе пристигне на охридскиот аеродром Св. Апостол Павле.

Рој: Во Македонија сум со големи планови и амбиции

Алфа - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, попладнево пристигна во тридневна посета на Охрид. Сериозноста на посетата се потврдува со фактот што Рој во Македонија доаѓа во придружба на поголема група ...

ФОТО: Субрата Рој полн со амбиции пристигна во Охрид

Нетпрес - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, попладнево пристигна во тридневна посета на Охрид. Сериозноста на посетата се потврдува со фактот што Рој во Македонија доаѓа во придружба на поголема група ...

Рој: Во Македонија сум со големи планови и амбиции

Капитал - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, попладнево пристигна во тридневна посета на Охрид. Сериозноста на посетата се потврдува со фактот што Рој во Македонија доаѓа во придружба на поголема група ...

Субрата Рој денеска доаѓа во Охрид

А1 On - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој денеска околу пладне треба да пристигне на охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“ во дводневна посета на Охрид.

Субрата Рој пристигна во Охрид

Кајгана - 10.07.2013

Индискиот мултимилијардер Субрата Сахара Рој околу пладне со два приватни авиони пристигна на Охридскиот Аеродром Св. Апостол Павле.

Субрата Рој денеска во Охрид

Капитал - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој денеска околу пладне треба да пристигне на охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“ во дводневна посета на Охрид.

Субрата Рој денеска доаѓа во Охрид

Алфа - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој денеска околу пладне треба да пристигне на охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“ во дводневна посета на Охрид.

Индискиот тајкун Субрата Рој од денеска во Охрид

Нетпрес - 10.07.2013

Субрата Рој, претседателот на групацијата Сахара Индија Паривар, денеска напладне ќе пристигне на охридскиот аеродром Св. Апостол Павле.

Субрата Рој денеска слетува во Македонија

Press24 - 10.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој денеска напладне ќе пристигне на охридскиот аеродром Св. Апостол Павле. Рој ќе престојува во неколкудневна посета на земјава.

Субрата Рој денес пристигнува во Охрид

Таратур - 10.07.2013

Денеска напладне во Охрид ќе слета Субрата Рој, претседателот на групацијата „Сахара Индија Паривар“, компанија која најавува големи инвестиции во Охрид и во земјава.

Субрата Рој денес пристигнува во Македонија

Inpress - 10.07.2013

Охрид, 10. јули 2013 (ИНПРЕС) Во официјална посета на Република Македонија денес пристигнува индискиот милјардер Субрата Рој, бизнисменот кој ветува изградба на мегаломанскиот туристички комплекс во ...

Субрата Рој од денеска во Охрид

МКД - 10.07.2013

Денеска напладне на охридскиот аеродром ќе слета Субрата Рој, претседателот на групацијата Сахара Индија Паривар, компанија која најавува големи инвестиции и во Охрид, но и во земјава.

Субрата Рој денеска пристига во Охрид

+инфо - 10.07.2013

Претседателот на групацијата „Сахара Индија Паривар“, Субрата Рој, компанија која најавува големи инвестиции и во Охрид, но и во земјава, денеска треба да пристигне во Охрид.

Субрата Рој попладнево пристигнува во Охрид

OhridNews - 10.07.2013

Попладнево, на охридскиот аеродром Св. Апостол Павле се очекува да пристигне индискиот милијардер Субрата Рој, кој според најавите во Охрид ќе престојува два дена.

Субрата Рој во Охрид - средби со државниот врв

Р.С.Европа - 10.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој денеска и утре ќе престојува во Охрид. Според градоначалникот Никола Бакрачески се очекува Рој да оствари средби со највисокото локално и државно раководство, како дел ...

Обновено: Субрата Рој пристигна во Охрид

OhridNews - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, попладнево со приватен авион слета на охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“. Тој предводи поголема делегација од неговата компанија „Сахара Индиjа Паривар“ во која ...

Субрата Рој денеска доаѓа во Охрид

Сител - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој денеска околу пладне треба да пристигне на охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“ во дводневна посета на Охрид.

Субрата Рој во Македонија

Економски - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој денеска околу пладне треба да пристигне на охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“ во дводневна посета на Охрид.

Субрата Рој: Ја сакам оваа земја и затоа сум тука

Денешен - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, попладнево пристигна во тридневна посета на Охрид. Сериозноста на посетата се потврдува со фактот што Рој во Македонија доаѓа во придружба на поголема група ...

Рој: Во Македонија сум со големи планови, но потребно е време

Бриф - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, попладнево пристигна во тридневна посета на Охрид. Рој во Македонија доаѓа во придружба на поголема група претставници на менаџментот на Сахара Индиан Паривар.

Во Македонија сум со големи планови и амбиции

Вечер Прес - 10.07.2013

Веднаш по слетувањето Субрата истакна дека ја сака Македонија и затоа е тука. Познавајќи ја македонската традиција и гостољубивост, Рој не пропушти да се послужи со леб и сол - Ја сакам оваа земја и ...

Рој: Во Македонија сум со големи планови и амбиции

Вечер Прес - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, попладнево пристигна во тридневна посета на Охрид. Сериозноста на посетата се потврдува со фактот што Рој во Македонија доаѓа во придружба на поголема група ...

Индискиот тајкун Субрата Рој од денеска во Охрид

Точка - 10.07.2013

Субрата Рој, претседателот на групацијата Сахара Индија Паривар, денеска напладне ќе пристигне на охридскиот аеродром Св. Апостол Павле.

Субрата Рој денеска пристигнува во Охрид

Sky - 10.07.2013

Денеска напладне ќе пристигне на охридскиот аеродром Св. Апостол Павле ќе пристигне Субрата Рој, претседателот на групацијата Сахара Индија Паривар.

Субрата Рој: Во Македонија сум со големи планови и амбиции

Република - 10.07.2013

Утре Рој со делегацијата од Индија ќе го посети локалитетот во Љубаниште, каде е планирано градење на туристичкиот комплекс, а задутре ќе има средба со вицепремиерот и министер за финансии Зоран ...

Се врати Субрата Рој: Вљубен сум во Македонија

Фактор - 10.07.2013

Со два приватни авиони, во придружба на својот син како и на менаџерите на компанијата “Сахара Индија Паривер”, индискиот мултимилјардер Субрата Рој, денеска се врати во Охрид.

Субрата Рој попладне пристигнува во Охрид

Денешен - 10.07.2013

Претседателот на групацијата Сахара Индија Паривар, Субрата Рој денеска напладне ќе пристигне на охридскиот аеродром Св. Апостол Павле.

Субрата Рој денеска доаѓа во Охрид

Бриф - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој денеска околу пладне треба да пристигне на охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“ во дводневна посета на Охрид.

Рој:Потребно е време за турстичкиот центар во Љубаништа

Локално - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој пристигна во Охрид. Тој денеска слета на аеродромот во Охрид, покрај неговиот, пристигна и уште еден авион на неговата компанија со поголема делегација од неговата ...

Субрата Рој пристигна во Охрид, вели дека има големи планови и амбиции

Либертас - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, попладнево пристигна во тридневна посета на Охрид. Сериозноста на посетата се потврдува со фактот што Рој во Македонија доаѓа во придружба на поголема група ...

Субрата Рој: Во Македонија сум со големи планови и амбиции

Точка - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, попладнево пристигна во тридневна посета на Охрид. Сериозноста на посетата се потврдува со фактот што Рој во Македонија доаѓа во придружба на поголема група ...

Доктор Субрата Рој стигнува, Сахараја Македонија сепак ќе се гради?

Фактор - 10.07.2013

Со сиот багаж зад себе и обвинувања за финансиски криминал во Индија, милијардерот Субрата Рој доаѓа во Македонија. Не се откажува од идејата за инвестирање на луксузен објект во охридско Љубаништа.

Субрата Рој од денеска во нова посета на Македонија

Република - 10.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој денеска пристигнува во нова посета на Македонија. Претседателот на групацијата Сахара Индија Паривар слетува во 12 часот на охридскиот аеродром Св. Апостол Павле.

Субрата Рој слета на охридскиот аеродром: Имам големи амбиции но треба време

Sky - 10.07.2013

Со својот приватен авион заедно со својот син на охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“, пристигна индискиот милијардер Субрата Рој- објави Охридњуз.

Субрата Рој денеска доаѓа во Охрид

Н.Македонија - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој денеска околу пладне треба да пристигне на охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“ во дводневна посета на Охрид, пренесува МИА Според информациите од претставници на ...

Рој: Во Македонија сум со големи планови и амбиции

Н.Македонија - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој вчера пристигна во тридневна посета на Охрид, во придружба на поголема група претставници на менаџментот на неговата компанија „Сахара индиан паривар“ - Ја сакам оваа ...

Субрата Рој пак во Охрид

eReporter - 10.07.2013

Индискиот милијардер и бизнисмен Субрата Рој денескаи утре повторно ќе престојува во Охрид. Охридскиот градоначалник, како што пишуваат локалните медиуми, Никола Бакрачески изјави дека Рој треба да ...

Субрата Рој доаѓа во Охрид

Lider - 10.07.2013

Субрата Сахара Рој претседател на групацијата Сахара Индија Паривар денеска треба да пристигне во неколкудневна посета на Македонија.

Рој: Во Македонија имам големи планови и амбиции

Lider - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој пристигна во тридневна посета на Охрид. Тој во Македонија доаѓа со менаџери од Сахара Индиан Паривар.

Индискиот тајкун Субрата Рој од денеска во Охрид

Идивиди - 10.07.2013

Субрата Рој, претседателот на групацијата Сахара Индија Паривар, денеска напладне ќе пристигне на охридскиот аеродром Св. Апостол Павле.

Субрата Рој: Во Македонија сум со големи планови и амбиции

Денар - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, попладнево пристигна во тридневна посета на Охрид. Сериозноста на посетата се потврдува со фактот што Рој во Македонија доаѓа во придружба на поголема група ...

Појаснување

Утрински - 09.07.2013

Министерството за култура го дава следново појаснување во врска со текстот „Субрата од скопскиот плоштад“, објавен во саботното издание на „Утрински весник“: „Министерството за култура во согласност ...

Субрата Рој стана почесен доктор по економски науки

МКД - 09.07.2013

Субрата Рој Сахара стана почесен доктор на економски науки на Јуниверсити оф Ист Лондон (University of East London). На специјална церемонија во Краун плаца хотелот присуствуваа членови на ...

Субрата Рој стана почесен доктор по економски науки

Press24 - 09.07.2013

Индијскиот милијардер Субрата Рој Сахара заработи титула почесен доктор на економски науки на University of East London.

Субрата Рој: Ја сакам оваа земја и затоа сум тука

Нова ТВ - 09.07.2013

„Ја сакам оваа земја и затоа сум тука. Дојдов со голема делегација. Претстојат многу работи што треба да почнат. Работите созреваат и можам да кажам дека тука сум со големи планови и амбиции, но за ...

Контроверзниот Субрата Рој пристигнува во Македонија

Нова ТВ - 09.07.2013

Индискиот контроверзен бизнисмен кој се гони за проневери во неговата земја, Субрата Рој, денеска пристигнува во Македонија и оттука, според најавите, ниту тој, ниту македонските се откажуваат од ...

Субрата Рој под истрага во Индија за фантомските инвеститори

Нова ТВ - 09.07.2013

Индија покренува истрага за фантомските инвеститори во компанијата на Субрата Рој, Сахара Во меѓувреме, Субрата Рој Сахара стана почесен доктор на економски науки на University of East London Рој во ...

Субрата Рој утре доаѓа во Охрид

Нетпрес - 09.07.2013

Субрата Рој, претседателот на групацијата Сахара Индија Паривар, утре напладне ќе пристигне на охридскиот аеродром Св. Апостол Павле.

Субрата Рој утре доаѓа во Македонија

+инфо - 09.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој утре напладне ќе слета на охридскиот аеродром Св. Апостол Павле. Претседателот на Сахара Индија Паривар ќе престојува во неколкудневна посета на Македонија.

ФОТО: Субрата Рој стана почесен доктор на економски науки

Курир - 09.07.2013

Субрата Рој Сахара стана почесен доктор на економски науки наUniversity of East London. На специјална церемонија во Crowne Plaza Hotel присуствуваа членови на семејството, претставници на ...

Субрата Рој стана почесен доктор по економски науки

Таратур - 09.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, сопственик на компанијата Сахара Паривар, стана почесен доктор на економски науки на University of East London.

Милијардерот Субрата Рој стана почесен доктор

+инфо - 09.07.2013

Субрата Рој Сахара стана почесен доктор на економски науки на University of East London. На специјална церемонија во Crowne Plaza Hotel присуствуваа членови на семејството, претставници на ...

Субрата Рој стана почесен доктор по економија

Кирилица - 09.07.2013

Субрата Рој Сахара стана почесен доктор на економски науки на University of East London. На специјална церемонија во Crowne Plaza Hotel присуствуваа членови на семејството, претставници на ...

Субрата Рој стана почесен доктор по економски науки

Нетпрес - 09.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, сопственик на компанијата Сахара Паривар, стана почесен доктор на економски науки на Универзитетот на Ист Лондон.

Субрата Рој стана почесен доктор по економски науки

Бриф - 09.07.2013

Субрата Рој Сахара стана почесен доктор на економски науки на University of East London. На специјална церемонија во Crowne Plaza Hotel присуствуваа членови на семејството, претставници на ...

Во 12 часот Субрата Рој пристигнува во Македонија – ќе слета на охридскиот аеродром

Либертас - 09.07.2013

Денес во 12 часот на охридскиот аеродром Св. Апостол Павле пристигнува контроверзниот индиски бизнисмен Субрата Рој, претседателот на групацијата Сахара Индија Паривар.

РЕТРО ВИДЕО: Песна за повторно добредојде на Субрата Рој

Либертас - 09.07.2013

Во пресрет на утрешното повторно доаѓање на Субрата Рој во Македонија, ве потсетуваме на највпечатливиот и најкоментиран дел од годинешната Златна бубамара, односно настапот на Сашко Коцев со песната ...

Субрата Рој од денеска во Охрид

Вечер Прес - 09.07.2013

Субрата Рој, претседателот на групацијата Сахара Индија Паривар, денес ќе пристигне на охридскиот аеродром Св. Апостол Павле.

Субрата Рој утре доаѓа во Охрид

Република - 09.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој утре напладне ќе слета на охридскиот аеродром Св. Апостол Павле. Претседателот на Сахара Индија Паривар ќе престојува во неколкудневна посета на Македонија.

Субрата Рој стана почесен доктор по економски науки

Точка - 09.07.2013

Субрата Рој Сахара стана почесен доктор на економски науки на University of East London. На специјална церемонија во Crowne Plaza Hotel присуствуваа членови на семејството, претставници на ...

Субрата Рој стана почесен доктор на науки

Република - 09.07.2013

Субрата Рој Сахара стана почесен доктор на економски науки на Универзитетот од источен Лондон (University of East London).

Субрата Рој стана почесен доктор по економски науки

Фактор - 09.07.2013

Субрата Рој Сахара стана почесен доктор на економски науки на „University of East London“. „Овој настан за мене има големо значење.

Субрата Рој повторно под истрага

Sky - 09.07.2013

Индискиот портал Money Control објави дека Индија покрена истрага против како што велат фантомските инвеститори на Субрата Рој- Сахара.

Субрата Рој стана почесен доктор по економски науки

Lider - 09.07.2013

Титулата од University of East London е резултат на неговата повеќедецениска работа како сопственик на една од најголемите компании во Индија.