TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убедлива победа над Подравка за пласман во втората фаза

Телма - 09.11.2014

ЖРК Вардар конечно ги почести своите навивачи со игра каква што ја очекуваа од самиот старт за убедлив триумф над Подравка. ЖРК Вардар оствари убедлива победа пред своите гледачи во СЦ „Јане ...

Вардарки со победа го потврдија пласманот во следната фаза

Дерби - 09.11.2014

ЖРК Вардар ја оствари и втората победа над Подравка и сосема очекувано и теоретски го потврдија пласманот во следната фаза од ракометната Лига на шампиони.

Кастратовиќ: Знаев дека девојките ќе експлодираат

Дерби - 09.11.2014

ЖРК Вардар вечерва ја одигра најдобрата партија во Лигата на шампионите, настрада Подравка која беше совладана со десет гола разлика (35:25), па сосема очекувано Индира Кастратовиќ беше задоволна од ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ЖРК Вардар – конечно лик за „Фајнлфор“

Екипа - 09.11.2014

Ракометарките на ЖРК Вардар конечно демонстрираа лик на тим за „Фајнлфор“. На дуелот со Подравка во „Јане Сандански“ избраничките на Индира Кастратовиќ полетаа на најдобриот можен начин, ...

Кастратовиќ: Знаев дека овие девојки ќе експлодираат…

Екипа - 09.11.2014

Тренерот на ЖРК Вардар, Индира Кастратовиќ очекувано беше задоволна по денешното издание и убедливиот триумф на своите ракометарки. „Сакам пред се да им честитам на моите девојќи во кои многу ...

„Вардарки“ го покажаа вистинското лице, демолирана Подравка (35-25)

Екипа - 09.11.2014

Македонскиот женски ракометен шампион, конечно во четвртиот натпревар сезонава во ЛШ го покажа вистинското лице како што сме навикнати да го гледаме. Избраничкита на Кастратовиќ лесно, без посериозни ...

ФОТО: Вардарки „зготвија супа“ од Подравка

Утрински - 09.11.2014

Македонските ракометни првенки го декласираа ривалот од Хрватска со 35:25 и обезбедија пласман во втората фаза од Лигата на шампионите Ракометарките на Вардар со својата најдобра игра сезонава ја ...

Вардарки во битка за нови бодови во Лигата на шампионките

МКД - 09.11.2014

Македонскиот женски ракометен првак, ЖРК Вардар вечерва од 19 часот во „Јане Сандански" го игра натпреварот од четвотото коло во групата Б против Подравка во Лигата на шампионките.

Вардарки блеснаа во сиот свој сјај (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 09.11.2014

Ракометарките на Индира Кастратовиќ го одиграа убедливо најдобриот натпревар оваа сезона, Вардарки конечно покажаа моќ совладувајќи ја Подравка со 35:25.

Вардарки повторно подобри од Подравка

Оn.net - 09.11.2014

Ракометарките на Вардар ја забележаа третата победа во Лигата на шампиони, убедливо совладувајќи ја Подравка со 35:25. По бледите игри во претходните кола, избраничките на Индира Кастратовиќ конечно ...

Вардарки ја покажаа силата против Подравка

МКД - 09.11.2014

ЖРК Вардар конечно блесна во својот полн сјај, ракометарките на Индира Кастратовиќ го одиграа најдобриот натпревар оваа сезона и со убедливи 35:25 ја совладааа екипата на Подравка со што на две кола ...

Вардар лесно со Подравка, Суслина доживува втора младост

Хитпортал - 09.11.2014

П о бледите игри во стартните три кола од групната фаза во Лигата на шампионите, македонскиот шампион Вардар беше решен да им даде до знаење на сите скептици дека оваа екипа и годинава ќе има што да ...

ЖРК Вардар поразен од Металург

Вардар - 09.11.2014

Ракометарките на ЖРК Вардар беа совладани од екипата на ЖРК Металург, со 23:19, во натпреварот од шестото коло од Скопско Супер лигата. Домашниот тим имаше предност и по првите 30 минути од мечот, ...

Вардар ја прегази Подравка и се пласира во следната фаза од ЛШ

Вардар - 09.11.2014

ЖРК Вардар прослави голема победа во 4. коло од Лигата на шампионите, со 35-25 против Подравка, со која уште сега си обезбеди место во главната групна фаза.

Кастратовиќ: Знаев дека девојките можат да експлодираат

Вардар - 09.11.2014

Вардар го загарантира пласманот во следната фаза од Лигата на шампионите со победата над Подравка и, конечно, одигра моќно и убедливо. Победата од 35-25 ги задоволи сите, а особено тренерот Индира ...

Радичевиќ: Време е да се покажеме во вистинско светло

Алфа - 09.11.2014

Ракометарките на Вардар по втор пат сезонава ќе настапат во Лигата на шампионки на домашен терен. Противник е Подравка и со победа во овој натпревар нашиот првак дефинитивно го заверува пласманот во ...

Триумф над Подравка за продолжување на победничката низа

Алфа - 09.11.2014

Вечерва од 19 часот ракометарките на Вардар ќе го одиграат мечот од 4-тото коло во Лигата на шампиони. Противник е Подравка, која во првиот меч му зададе многу проблеми на нашиот првак, кој сепак ...

Татари: Се надеваме на добар резултат

Алфа - 09.11.2014

Вечерва со почеток од 19 часот во арената Јане Сандански, Вардар против Подравка ќе го одигра мечот од 4-тото коло во ракометната Лига на шампионки. Дуелот ќе можете да го следите низ директен пренос ...

Мрѓен: Вардар е фаворит, но ќе се обидеме да го изненадиме

Алфа - 09.11.2014

По нешто повеќе од една година ракометарките на Подравка повторно гостуваат во Скопје во дуел со македонскиот првак Вардар. Нашиот првак повторно е фаворит за освојување на двата бода, но сепак таа ...

Лејно: До нова победа со помош на навивачите

Алфа - 09.11.2014

Амандин Лејно ја санираше повредата и на претходниот натпревар во Копривница се врати во составот на Вардар. Француската репрезентативка очекува дека Вардар вечерва ќе ја оправда фаворитската улога и ...

ЖРК Вардар ја пречекува Подравка

Локално - 09.11.2014

Ракометарките на македонскиот првак ЖРК Вардар вечер од 19 часот во СЦ „Јане Сандански“ ќе играат против хрватската екипа Подравка во рамките на 4.коло од групата Б од Лигата на шампионите.

Составот на Вардар за Подравка

Алфа - 09.11.2014

Познат е составот на нашиот првак Вардар, кој вечерва ќе и се спротивстави на Подравка. Дуелот почнува од 19 часот и ќе можете да го следите низ пренос на Алфа. ВАРДАР 1. Драгана Петковска 2.

Вардар по заверка на главната рунда

Телеграф - 09.11.2014

Дуелот со Подравка на две кола до крајот на групната фаза може да донесе потврда дека македонскиот првак ќе „презими“ во Европа Вториот натпревар пред домашната публика во Лигата на шампионите Вардар ...

„Вардар“ ја прегази „Подравка“

Идивиди - 09.11.2014

Ракометарките на Вардар уште еднаш ја победија екипата на Подравка, овој пат во арената „Јане Сандански“. Овој натпревар е одлична увертира на она што го очекува нашиот шампион следиот викенд, ...

„Вардарки“ ќе „презимат“ во Европа

Телеграф - 09.11.2014

Убедливата победа 35:25 (15:10) над Подравка го носи македонскиот шампион во главната фаза од најквалитетното европско клупско натпреварување 60’ – 35:25 трета победа во Лигата на шампионите за ...

Вардар триумфираше над Подравка

Алфа - 09.11.2014

Ракометарките на Вардар во 4-тото коло од Лигата на шампиони забележаа убедлива победа во дуелот со Подравка совладувајќи ја со 35:25. Конечно во четвртиот настап во елитното натпреварување во ...

Со многу доза на среќа, пелистерки славеа против Ѓорче Петров

Тера - 09.11.2014

ЖРК Пелистер - ЖРК Ѓорче Петров 27:26 (16:13) Трета победа за ракометарките на ЖРК Пелистер на Борче Марковски во СКОПСКО Суперлигата. Многу потешко од предвиденото, пелистерки едвај го совладаа ...

ЖРК Вардар домаќин на Подравка

Канал5 - 09.11.2014

Ракометарките на македонскиот првак ЖРК Вардар вечер од 19 часот во СЦ „Јане Сандански“ ќе играат против хрватската екипа Подравка во рамките на 4.коло од групата Б од Лигата на шампионите.

Убедлива победа на ракометарките на ЖРК Вардар

А1 On - 09.11.2014

Женскиот ракометен шампион на Македонија ЖРК „Вардар“ оствари убедлива победа вечерва во дуелот од 4.коло од Лигата на шампионите. Во СЦ „Јане Сандански“ совладана беше екипата на Подравка од ...

ЖРК Вардар ја пречекува Подравка

+инфо - 09.11.2014

Ракометарките на македонскиот првак ЖРК Вардар вечер од 19 часот во СЦ „Јане Сандански“ ќе играат против хрватската екипа Подравка во рамките на 4.коло од групата Б од Лигата на шампионите.

Вардар ја пречекува Подравка

А1 On - 09.11.2014

Ракометарките на македонскиот првак ЖРК Вардар вечер од 19 часот во СЦ „Јане Сандански“ ќе играат против хрватската екипа Подравка во рамките на 4.коло од групата Б од Лигата на шампионите.

Убедлива победа на ракометарките на ЖРК Вардар

Канал5 - 09.11.2014

Женскиот ракометен шампион на Македонија ЖРК „Вардар“ оствари убедлива победа вечерва во дуелот од 4.коло од Лигата на шампионите. Во СЦ „Јане Сандански“ совладана беше екипата на Подравка од ...

Вардар - Подравка на Алфа и Фиорентина - Наполи на Арена Спорт

Оff.net - 09.11.2014

Денес на ТВ фудбал, НБА, тенис, Ф1, како и ракометна Лига на шампиони. Играјте на Типстер и освоите ...

Нови два бода со Подравка приоритет за ЖРК Вардар

Tip.com.mk - 09.11.2014

Денеска од 19:00 ч. во СЦ “Јане Сандански“ во Скопје, македонскиот женски ракометен клуб на Вардар ќе го игра четвртиот натпревар од групата Б во Лигата на шампионите против составот на Подравка.

Дали конечно Вардар ќе го покаже вистинското лице?!

Спорт365 - 09.11.2014

Македонскиот шампион денеска на втор двобој со Подравка Македонскиот ракометен шампион Вардар, денеска со почеток во 19 часот во СЦ „Јане Сандански“ ќе го одигра натпреварот од 4.коло од Лигата на ...

Вардарки се вивнуваат кон својот потенцијал: Подравка како пресвртница во сезоната

SportMedia - 09.11.2014

Покрај веќе присутната желба за подобрување на играта и на формата, ЖРК Вардар има уште еден мотив за победа во натпреварот со Подравка, од 4. коло во Лигата на шампионите.

ЖРК Пелистер со малку среќа до триумф против Ѓорче Петров

Спортклуб - 09.11.2014

Екипата на ЖРК Пелистер денеска оствари тесна победа против ЖРК Ѓорче Петров во СКОПСКО Суперлигата. „Пелистерки“ дури неочекувано тешко го совладаа тимот на Ѓорче Петров денеска со 27:26, полувреме ...

Победа и пласман понатаму за Вардарки

Оff.net - 09.11.2014

Убедлив триумф на Вардарки против Подравка 35:25, во натпревар во кој шанса добија и девојките од младинската школа на клубот. Јованка Радичевиќ најефикасна со 5 гола, Суслина имаше 13 ...

„Вардарки“ за класа подобри од Подравка

Pixel.mk - 09.11.2014

По оној неизвесен меч во Копривница во која на крајот сепак славеа шампионките на Македонија, ракометарките на Индира Кастратовиќ на свој терен покажаа кој е кој во дуелот со ...

ЖРК Пелистер стигна до третата победа, втора над ЖРК Ѓорче Петров

Tip.com.mk - 09.11.2014

ЖРК Пелистер – ЖРК Ѓорче Петров 27:26 (16:13) Девојките на женскиот ракомет клуб Пелистер успеаа да стигнат до третата победа во СКОПСКО Суперлигата, вторпат над екипа на ЖРК Ѓорче Петров.

ЖРК Металург по втор пат поуспешни од ЖРК Вардар

Спорт365 - 09.11.2014

ЖРК Металург славеше победа против ЖРК Вардар во шестото коло од Скопско Супер лигата. Ракометарките на Металург убедливо ја совладаа екипата на Вардар со резултат 23:19.Домашните ракометарки имаа ...

Вардарки блеснаа со сиот сјај: Подравка декласирана за сигурна зима во ЛШ (ФОТО)

SportMedia - 09.11.2014

ЖРК Вардар го одигра најдобриот натпревар во досегашната сезона во Лигата на шампионите, а тоа му донесе убедлива победа над Подравка, со 35-25. Со овие два бода македонскиот првак собра вкупно шест ...

Индира: Девојките „експлодираа“, тие се најдобри во Европа!

SportMedia - 09.11.2014

Индира Кастратовиќ не го криеше задоволството од првото супериорно издание на нејзината екипа во Лигата на шампионите. Победата над Подравка со 10 разлика, уште сега го прати Вардар во втората фаза, ...

Радичевиќ се враќа во форма, да се потсетиме на прекрасниот гол против Подравка од лани (ВИДЕО)

Спорт365 - 09.11.2014

На црногорската репрезентативка и лежи Подравка Јованка Радичевиќ полека се враќа во старата пепознатлива форма. На стартот на сезоната се мачеше со повреда, а сезонава го нема ексклузивното право на ...

Подравка "збришана", вардарки во втората фаза во ЛШ

Н.Македонија - 09.11.2014

Ракометарките на македонскиот првак Вардар, ја забележаа и третата последователна победа во годинешната Лига на шампионките (ЛШ), откако вечерва, во рамките на 5.

Индира Кастратовиќ: Подравка беше добар тест пред Будуќност

Спорт365 - 09.11.2014

Вардар лесно славеше над хрватскиот шампион Ракометарките на Вардар вечерва славеа над Подравка 35:25 во рамките на 4.коло од Лигата на шампионите. Многу задоволни лица во салата, како и успешното ...

„Вардарки“ конечно заиграа како што им доликува и ја декласираа Подравка

Спортклуб - 09.11.2014

Македонскиот ракометен шампион, ЖРК Вардар, конечно го покажа своето вистинско лице и успеа да го демолира составот на Подравка со 35:25. „Црвено-црните“ без поголеми проблеми успеаја да дојдат до ...

Кастратовиќ: Покажавме еден убав ракомет и спектакл за публиката

Tip.com.mk - 09.11.2014

Македонскиот женски ракометен клуб на Вардар дојде до својата трета победа оваа сезона во групата Б од Лигата на шампионите против Подравка вечерва во СЦ “Јане Сандански“ во Скопје пред 4.500 илјади ...

Лига на шампиони, 4. коло: ЖРК Вардар во едно прекрасно издание ја надигра Подравка (35:25)

Tip.com.mk - 09.11.2014

Во својот четврти натпревар од Лигата на шампионите во женска конкуренција во групата Б, македонскиот женски ракометен клуб на Вардар ја совлада Подравка во една одлична атмосфера во СЦ “Јане ...

Вардар лесно со Подравка, Суслина доживува втора младост

Спорт365 - 09.11.2014

Избраничките на Кастратовиќ лесно го совладаа хрватскиот шампион По бледите игри во стартните три кола од групната фаза во Лигата на шампионите, македонскиот шампион Вардар беше решен да им даде до ...

Стојановска, Петковска и Митова дебитираа за Вардар во Лигата на шампионите

Спорт365 - 09.11.2014

Кастратовиќ ги „фрли“ во оган младите ракометарки Вардар вечерва ја совлада Подравка со 35:25 во рамките на 4.коло од ЛШ и ја покажа разликата во класи.

ЖРК Вардар вечерва ја пречекува Подравка

Нетпрес - 09.11.2014

Ракометарките на македонскиот првак ЖРК Вардар вечер од 19 часот во СЦ „Јане Сандански“ ќе играат против хрватската екипа Подравка во рамките на 4.коло од групата Б од Лигата на шампионите.

Лига шампиони - жени: ЖРК Вардар домаќин на Подравка

Сител - 09.11.2014

Ракометарките на македонскиот првак ЖРК Вардар вечер од 19 часот во СЦ „Јане Сандански“ ќе играат против хрватската екипа Подравка во рамките на 4.коло од групата Б од Лигата на шампионите.

ЖРК Вардар со водство по првото полувреме против Подравка (15-10)

Република - 09.11.2014

Во четвртото коло од ракометната Лига на шампиони во женска конкуренција, македонскиот шампион ЖРК Вардар пред повеќе од 4000 љубители на ракометот во СЦ „Јане Сандански“ води со ??-?? по првото ...

Лига шампиони - жени: ЖРК Вардар лесно против Подравка

Сител - 09.11.2014

Женскиот ракометен шампион на Македонија ЖРК Вардар оствари убедлива победа вечерва во дуелот од 4.коло од Лигата на шампионите. Во СЦ „Јане Сандански“ совладана беше екипата на Подравка од Хрватска ...

Подравка „прегазена“ во Скопје, ЖРК Вардар ја покажа сета своја сила

Република - 09.11.2014

ЖРК Вардар полека влегува во победнички ритам . Тоа на своја кожа најдобро го почуствуваат гостинките од Копривница, Подравка. Избраничките на Индира Кастратовиќ моќно, брзо, полетно, атрактивно го ...

Со многу доза на среќа, пелистерки славеа против Ѓорче Петров

Шеталиште - 09.11.2014

ЖРК Пелистер – ЖРК Ѓорче Петров 27:26 (16:13) Трета победа за ракометарките на ЖРК Пелистер на Борче Марковски во СКОПСКО Суперлигата. Многу потешко од предвиденото, пелистерки едвај го совладаа ...

Вардарки убедливи против Подравка

Макфакс - 09.11.2014

Ракометарките на Вардар забележаа лесна победа на д Подравка од 35:35 (15:10), во четвртото коло во Лигата на шампионките. Избраничките на Индира Кастратовиќ, конечно одиграа еден натпртевар, во кој ...

Вардарки ја покажаа моќта и ја прегазија Подравка

Вечер Прес - 09.11.2014

“Црвено - црните“ во 4. Коло од Б – група во СЦ „Јане Сандански" ја совладаа Подравка со 35:25 (15:10) Македонскиот ракометен шампион во женска конкуренција ЖРК Вардар ја забележа четвртата победа во ...

ЖРК Вардар ја пречекува Подравка

Lider - 09.11.2014

Ракометарките на македонскиот првак ЖРК Вардар вечер од 19 часот во СЦ „Јане Сандански“ ќе играат против хрватската екипа Подравка во рамките на 4.коло од групата Б од Лигата на шампионите.

Убедлива победа на ракометарките на ЖРК Вардар

Lider - 09.11.2014

Женскиот ракометен шампион на Македонија ЖРК „Вардар“ оствари убедлива победа вечерва во дуелот од 4.коло од Лигата на шампионите. Во СЦ „Јане Сандански“ совладана беше екипата на Подравка од ...

Десет ракометарки на ЖРК Вардар ќе настапат на Европското првенство

МКД - 08.11.2014

ЖРК Вардар е една од екипите која ќе има највеќе претставнички на Европското првенство кое се игра во Хрватска и Унгарија следниот месец. Македонскиот шампион ќе биде претставен со десет ракометарки, ...

Десет ракометарки на ЖРК Вардар на ЕП во Хрватска и во Унгарија

Вардар - 08.11.2014

Европската ракометна федерација ги објави официјалните пошироки состави на репрезентациите учеснички на Европското првенство за ракометарки, во Хрватска и во Унгарија, овој декември.

Кастратовиќ: Агресивно од стартот, одиме на победа

Алфа - 08.11.2014

Ракометарките на Вардар утре од 19 часот во арената Јане Сандански против Подравка ќе го одиграат четвртиот натпревар во Лигата на шампионки. Дуелот можете да го следите и низ директен пренос на Алфа.

Лазович: Со добра одбрана до триумф

Алфа - 08.11.2014

По само седум дена ракометарките на Вардар ќе се сретнат со Подравка во меч од Лигата на шампионите. Во првиот дуел нашиот тим славеше тешка победа од 27:26, а сега со евентуален триумф се заверува ...

Миленковиќ: Можеме да го изненадиме Вардар

Алфа - 08.11.2014

Ракометарките на Подравка вечерва го одржаа единствениот тренинг во пресрет на утрешниот дуел со Вардар во рамките од Лигата на шампионките. Пред седум дена во Копривница, Подравка беше на прагот да ...

Десет „Вардарки“ се пласираа на Европското

Спорт365 - 08.11.2014

Македонскиот шампион има десет ракометарки кои ќе бидат дел од големиот турнир. Познати се официјалните пошироки состави на репрезентациите учесници на Европското Првенство во ракомет за жени кое ќе ...

Вкупно 10. Вардарки ќе настапуваат на ЕП во Хрватска и Унгарија

Tip.com.mk - 08.11.2014

Наредното Европско ракометно првенство во женска сениорска конкуренција ќе се одржи во Хрватска и Унгарија во периодот од 7-21 декември 2014 год. На овој континентален собир нема да учествува ...

Триумф и заверка на главната рунда

Спорт - 08.11.2014

Нови два бода против хрватскиот првак значат „презимување“ во Европа, но треба да дојдат „зачинети“ со шампионски сјај, кој се чека веќе три кола во ЛШ Вториот натпревар пред домашната публика во ...

ЖРК ВАРДАР најавува ПОБЕДА ПРОТИВ ПОДРАВКА

Телма - 07.11.2014

ПОБЕДА ЕДИНСТВЕНА ОПЦИЈА ПРОТИВ ПОДРАВКА ЗА ЖРК ВАРДАР Женскиот ракометен првак на Македонија Вардар во недела го игра натпреварот од 4.коло од Б групата од Лигата на шампионите.

Кастратовиќ: Знам дека моите девојки се најдобри во Европа

Дерби - 07.11.2014

Македонскиот првак ЖРК Вардар во недела (19:00) во СЦ „Јане Сандански“ го игра четвртиот натпревар во Лигата на шампионите, а противник е Подравка, екипа која избраничките на Кастратовиќ мината ...

Кастратовиќ: Без размислување на триумф против Подравка

Екипа - 07.11.2014

Македонскиот шампион, екипата на ЖРК Вардар, в недела од 19 часот во спортскиот центар „Јане Сандански“ го очекува дуелот од 4.коло во Лигата на шампионите против хрватска Подравка.

Кастратовиќ: Моите девојки се најдобри во Европа

МКД - 07.11.2014

Индира Кастратовиќ вели дека не размислува на ништо друго освен на победа против Подравка, не е задоволна од моменталната форма на нејзините ракометарки но верува дека тие се најдобри во Европа и ...

Зебиќ: Подравка не може да се мери со Вардар

Дневник - 07.11.2014

Македонскиот женски ракометен првак Вардар според квалитетот не треба да има проблеми да ја мине првата фаза од групното натпреварување во Лигата на шампионите, а таа обврска може да ја заврши уште ...

Зебиќ: Подравка не може да ја повтори играта од Копривница

Вардар - 07.11.2014

Нашите ракометни шампионки се наоѓаат пред уште еден, многу важен предизвик во Лигата на шампионите. Возвратниот натпревар со Подравка означува почеток на втората половина од мечевите во групната ...

Вардарки најавуваат трета победа во серија во Лигата на шампионите

Локално - 07.11.2014

Женскиот ракометен првак на Македонија Вардар во недела го игра натпреварот од 4.коло од Б групата од Лигата на шампионите. Во Скопје гостува хрватскиот тим Подравка против кого ЖРК Вардар изминатиов ...

Вардар ја продолжува победничката серија

Алфа - 07.11.2014

Со дуелот против Подравка, ракометарките на Вардар ги продолжуваат настапите во Лигата на шампионките. Со триумф во неделниот меч македонскиот првак не само што ќе продолжи победничката серија туку и ...

Време е за нов лик

Идивиди - 07.11.2014

Веќе цел месец преку натпреварите од Лигата на шампионите македонскиот првак ЖРК Вардар се бара себеси, а в недела, против Подравка, на домашен терен ќе треба, конечно, да покаже дека сигурно стои ...

ЗЕБИЌ: Подравка не е лоша екипа, но не може да се мери со нас

Телеграф - 07.11.2014

Вториот дуел со Подравка треба да донесе бодови со кои ќе се потврди пласманот во главната фаза од ЛШ Вториот натпревар со Подравка во групната фаза од Лигата на шампионите, македонскиот шампион ЖРК ...

Вардарки најавуваат трета победа во серија во Лигата на шампионите

+инфо - 07.11.2014

Женскиот ракометен првак на Македонија Вардар во недела го игра натпреварот од 4.коло од Б групата од Лигата на шампионите. Во Скопје гостува хрватскиот тим Подравка против кого ЖРК Вардар изминатиов ...

Вардарки најавуваат трета победа во серија во Лигата на шампионите

А1 On - 07.11.2014

Женскиот ракометен првак на Македонија Вардар во недела го игра натпреварот од 4.коло од Б групата од Лигата на шампионите. Во Скопје гостува хрватскиот тим Подравка против кого ЖРК Вардар изминатиов ...

Вардарки најавуваат трета победа во серија во Лигата на шампионите

Канал5 - 07.11.2014

Женскиот ракометен првак на Македонија Вардар во недела го игра натпреварот од 4.коло од Б групата од Лигата на шампионите. Во Скопје гостува хрватскиот тим Подравка против кого ЖРК Вардар изминатиов ...

Подравка, Миранда Татари: Одиме по бод во Скопје!

Tip.com.mk - 07.11.2014

Македонските ракометни шампионки се наоѓаат пред уште еден, многу важен предизвик во Лигата на шампионите. Возвратниот натпревар со Подравка означува почеток на втората половина од мечевите во ...

Маја Зебиќ: Подравка не се лоши, но не можат да се „мерат“ со „Вардарки“

Спорт365 - 07.11.2014

На прес-конференцијата во пресрет на неделниот меч со Подравка, ракометарката на ЖРК Вардар СЦБТ најави победа. Левото крило на македонскиот шампион, Маја Зебиќ, смета дека Подравка е далеку послаба ...

Кастратовиќ: Само победа против Подравка

Спортклуб - 07.11.2014

Македонскиот шампион ЖРК Вардар во недела игра 4-то коло во ЛШ, против екипата на Подравка од Хрватска. Во таборот на „црвено-црните“ владее победничка и позитивна атмосфера, тренерот Кастратовиќ ...

Индира: Не сум задоволна од досегашните игри

Оff.net - 07.11.2014

Ракометарките на Вардар во недела го играат четвртиот натпревар од ЛШ против Подравка, а тренерот Индира Кастратовиќ и левото крило Маја Зебиќ се сложија дека тимот не игра на потребното ниво.

Кастратовиќ: Не сум задоволна од играта досега, но во недела ќе победиме

Спорт365 - 07.11.2014

Се одржа прес конференција во пресрет на мечот ЖРК Вардар – Подравка во Лигата на шампионите. Пред насобраните новинари се обрати претседателката на клубот, Гордана Нацева, тренерот Индира ...

Кастратовиќ: Не ни размислувам на нешто друго освен победа против Подравка

SportMedia - 07.11.2014

Пласманот на ЖРК Вардар во втората фаза од ЛШ не треба да биде доведен во прашање, но досегашните натпревари нѐ научија дека ништо не е лесно, па затоа в недела, против Подравка, во мечот од 4.

ЛШ, 4. коло: ЖРК Вардар оптимист, со една заедничка мисла, победа против Подравка

Tip.com.mk - 07.11.2014

Денеска во прес центарот на СЦ “Јане Сандански“ во Скопје се одржа прес-конференција по повод четвртиот натпревар на македонскиот женски ракометен шампион Вардар в недела на 9. ноември 2014 год.

Кастратовиќ: Против Подравка на победа и ништо друго

Курир - 07.11.2014

Возвратниот натпревар со Подравка означува почеток на втората половина од мечевите во групната фаза, а победа на ЖРК Вардар ќе значи чекор напред кон следната рунда.

Кастратовиќ: Само победа и ништо друго

Нетпрес - 07.11.2014

Вардарки се оптимистички расположени и најавуваат дека публиката и целокупната спортска јавност конечно ќе ја видат моќта на екипата, нешто што беше тешко да се примети во претходните изданија, иако ...

ЖРК Вардар „брка“ нова победа во Лигата на шампионите

Сител - 07.11.2014

Женскиот ракометен првак на Македонија Вардар во недела го игра натпреварот од 4.коло од Б групата од Лигата на шампионите. Во Скопје гостува хрватскиот тим Подравка, против кого ЖРК Вардар ...

Кастратовиќ: Не сум задоволна од нашата форма

Макфакс - 07.11.2014

Екипата на Подравка ќе биде противник на ЖРК Вардар во четвртото коло, во Б групата, Лигата на шампионките. Во пресрет на ова коло вардарки имаат две победи и пораз, додека Подравка е единствената ...

Вардарки ќе ги здружат силите против Подравка

Вечер Прес - 07.11.2014

Сите знаеме дека во нашите редови играат големи ѕвезди и нивните индивидуални квалитети се неспорни, но мораме повеќе да играме колективно, бидејќи бодовите ни се неопходни, изјави Кастратовиќ ...

Вардарки најавуваат трета победа во серија во Лигата на шампионите

Lider - 07.11.2014

Женскиот ракометен првак на Македонија Вардар во недела го игра натпреварот од 4.коло од Б групата од Лигата на шампионите. Во Скопје гостува хрватскиот тим Подравка против кого ЖРК Вардар изминатиов ...

Покана за прес-конференција

Вардар - 31.01.2017

Почитувани медиуми, Ве покануваме на прес-конференција пред натпреварот од СЕХА ГАЗПРОМ лигата, помеѓу екипите на Вардар и Нексе (Хрватска). Прес-конференцијата ќе се одржи во вторник, 31.01.2017 година во 12 часот во прес - конференциската сала во ...

ЖРК Вардар ги пушти во продажба билетите за мечот со Подравка

Спорт365 - 06.11.2014

Македонскиот шампион сака полна сала во СЦ „Јане Сандански“. Македонскиот шампион ЖРК Вардар на домашен терен го пречекува хрватскиот претставник Подравка во рамките на четвртото коло од групата „Б“ ...

Бламажа на шампионот: Уплати тикет и добиј гратис карти за ЖРК Вардар (ФОТО)

Спортклуб - 06.11.2014

Слабата посетеност на натпреварот од Лигата на Шампионите на македонскиот женски ракометен шампионт ЖРК Вардар ги натера луѓето задолжени за маргетинг да „си играат со оган“.

Пелистер, ЖРК Вардар и ЖРК Металург дознаа кој ќе им суди во евромечевите

SportMedia - 06.11.2014

Се ближи настапот на ракометарите на Пелистер во Челинџ Купот, но и на ЖРК Металург во Купот на победниците на куповите, како и европското деби за втората екипа на ЖРК Вардар.

Шампионска монотонија

Спорт - 06.11.2014

Последната проверка на силата пред реваншот со Подравка во Лигата на шампионите, македонскиот првак ЖРК Вардар го имаше вчера попладне во домашната Супер лига, каде со убедливи 43:19 славеше над ...

Вардар подобар од Ѓорче

Вардар - 05.11.2014

Ракометаките на Вардар остварија уше една убедлива победа во Скопско Супер лигата, овојпат против составот на Ѓорче, со 43:19. Вардарки истрчаа на теренот со комбиниран состав, кој се покажа многу ...

Убедлива победа на Вардар

Алфа - 05.11.2014

Во последниот натпревар пред неделниот дуел со Подравка, ракометарките на Вардар забележаа убедлива победа над Ѓорче Петров од 43:19. Нашиот првак во последната контрола пред дуелот од 4-тото коло во ...

Подравка со победа во домашното првенство

Алфа - 05.11.2014

Во последниот настап пред гостувањето во Скопје и натпреварот со ЖРК Вардар, Подравка на домашен терен забележа победа од 37:29 во дуелот со Сесвете. Ракометарките на Подравка беа апсолутни фаворитки ...

Супер лига: Вардарки го декласираа Ѓорче (43:19)

Tip.com.mk - 05.11.2014

Ракометаките на Вардар остварија уше една убедлива победа во Скопско Супер лигата, овојпат против составот на Ѓорче, со 43:19. Вардарки истрчаа на теренот со комбиниран состав, кој се покажа многу ...

ЖРК Вардар го „торпедираше“ тимот на Ѓорче

Спортклуб - 05.11.2014

Ракометарките на Вардар остварија уште една убедлива победа во Скопско Супер лигата, овојпат против составот на Ѓорче, со 43:19. Вардарки истрчаа на теренот со комбиниран состав, кој се покажа многу ...

ЛШ: Започна продажбата на влезниците за мечот ЖРК Вардар-Подравка

Tip.com.mk - 05.11.2014

Сите заинтересирани кои сакаат да го проследат натпреварот од второто коло во група „Б” од ЕХФ Лигата на шампионите меѓу ЖРК Вардар и Подравка, на 9 ноември (недела), од денеска може да си купат и ...

ЖРК Вардар убедлив против Ѓорче Петров

Спорт365 - 05.11.2014

Македонскиот ракометен шампион со нова убедлива победа. Македонскиот ракометен шампион во женската Суперлига, тимот на ЖРК Вардар забележа нова петта победа по ред во ова домашно натпреварување, а ...

Пенезиќ: Вардар помина, но грешките треба да се поправат

Дневник - 04.11.2014

Македонскиот женски ракометен првак Вардар многу потешко од очекувањата стаса до трите планирани бода од гостувањето кај хрватскиот тим Подравка во Kопривница (27-26) во 3.

Вардар го пречекува Ѓорче Петров

Вардар - 04.11.2014

Ракометарките на Вардар утре ги продолжуваат настапите во Скопско Супер лигата, со дуелот од петтото коло против екипата на Ѓорче. Екипата на Индира Кастратовиќ е апсолутен фаворит на овој меч, со ...

Гакидова се пресели во првиот тим на Вардар

Алфа - 04.11.2014

Македонската репрезентативка Ивана Гакидова која настапуваше за нашата втора екипа, оваа недела ќе му се приклучи на тимот предводен од Индира Кастратовиќ.

Подравка се подготвува за гостувањето во Скопје

Алфа - 04.11.2014

Во пресрет на натпреварот од 5. коло во Лигата на шампионки ракометарките на Подравка ќе играат еден меч од домашното првенство. Избраничките на Горан Мрѓен утре од 18 часот во Копривница ќе се ...

Ѓорче Петров последна контрола за Вардар

Алфа - 04.11.2014

Пред одигрувањето на дуелот со Подравка во 4-тото коло од Лигата на шампионите, ракометарките на ЖРК Вардар во меч од домашното првенство се среќаваат со Ѓорче Петров.

Помеѓу двата меча со Подравка од ЛШ, меч со Ѓорче!

Спорт365 - 04.11.2014

Ракометарките на Вардар утре ќе играат меч од Супер лигата Една од причините за слабите партии во Лигата на шампионите на ракометарките на Вардар секако дека е слабото домашно првенство и немањето на ...

Задоволна сум од бодовите, но не и од играта

Н.Македонија - 04.11.2014

Задоволна сум со освоените два бода, но не и од начинот на кој го одигравме натпреварот, а особено во првите 20 минути КАСТРАТОВИЌ ПО ПОБЕДАТА НАД ПОДРАВКА ВО ЛШ Мора да анализираме зошто толку лошо ...

Вардар мора да менува нешто

Спорт - 04.11.2014

Трет меч во елитата „вардарки“ нудат ист лик, кој е далеку од ланскиот сјај. Бодовите се оние што се бројат, но време е да се почувствува малку и од вистинската сила на тимот, кој сите го гледаат ...

Кастратовиќ: Имаме проблем, во иднина нешто мора да се смени

Екипа - 03.11.2014

ЖРК Вардар запиша нова победа во Лигата на шампионите, овој пат на гостувањето против Подравка, меѓутоа тренерот Индира Кастратовиќ е незадоволно од начинот во кој во одредени моменти игра нејзината ...

Лекиќ и Пенезиќ за победа на ЖРК Вардар

Кајгана - 03.11.2014

Ракометарките на ЖРК Вардар потешко од очекувањата забележаа победа над Подравка во Копривница со 27-26. Вардарки стигнаа до втората победа во Лигата на шампионките, со што го обезбедија пласманот во ...

Втората екипа на Вардар сигурна против Пелистер

Вардар - 03.11.2014

ЖРК Вардар ја оствари третата победа во Скопско Супер лигата, откако славеше на гостувањето против Пелистер, со 34:21. “ Црвено-црните ” најавија дека се дојдени во Битола по трите бода уште во ...

Ивана Гакидова продолжува во првиот тим на Вардар

Вардар - 03.11.2014

Македонската репрезентативка Ивана Гакидова која настапуваше за нашата втора екипа, оваа недела ќе му се приклучи на тимот предводен од Индира Кастратовиќ.

Тешка победа на Вардар на гостувањето кај Подравка

Идивиди - 03.11.2014

Ракометарките на Вардар ја забележаа втората победа во Лигата на шампионките. На гостувањето во Копривница, Хрватска, македонските шампионки ја победија Подравка со 27:26, полувреме 13:11.

ЖРК Вардар со крајни напори до победа над Подравка

Спортклуб - 03.11.2014

Ракометарките на ЖРК Вардар денеска ја остварија втората победа во ЛШ, тие вечерва во гратчето Копривница ја совладаа Подравка со резултат (26-27). Во некои делови од натпревар, ЖРК Вардар имаше ...

ЖРК Вардар вчера победи, Кастратовиќ не баш задоволна

Спортклуб - 03.11.2014

Екипата на ЖРК Вардар синоќа забележа нова победа во Лигата на шампионите, овој пат против тимот на Подравка, но без оглед на тоа, тренерот Индира Кастратовиќ е незадоволна.

Тешка победа на Вардар на гостувањето кај Подравка

+инфо - 03.11.2014

Ракометарките на Вардар ја забележаа втората победа во Лигата на шампионките. На гостувањето во Копривница, Хрватска, македонските шампионки ја победија Подравка со 27:26, полувреме 13:11.

Вардар ја „повлече“ Гакидова во првиот тим

SportMedia - 03.11.2014

Македонскиот женски ракометен првак Вардар, во иднина ќе има уште една домашна ракометарка во составот, откако Индира Кастратовиќ реши да ја „повлече“ Ивана Гакидова и да и даде шанса да тренира и да ...

Гакидова доаѓа како замена за Фернандез во ЖРК Вардар

Tip.com.mk - 03.11.2014

Македонската репрезентативка Ивана Гакидова која настапуваше за нашата втора екипа, оваа недела ќе му се приклучи на тимот предводен од Индира Кастратовиќ.

ЖРК Вардар најде „ решение“ за Фернандез

Спортклуб - 03.11.2014

Македонската репрезентативка Ивана Гакидова која настапуваше за нашата втора екипа, оваа недела ќе му се приклучи на тимот предводен од Индира Кастратовиќ.

Успешен ракометен викенд

Канал5 - 03.11.2014

Зад нас е уште еден успешен ракометен спортски викенд. Машката репрезентација на Македонија со ремито на гости кај Чешка направи голем исчекор во обезбедување на пласман на европското првенство во ...

Ивана Гакидова префрлена во првиот тим на Вардар

Спорт365 - 03.11.2014

По повредата на Фернандез, нов пикер во тимот на Кастратовиќ Македонската репрезентативка Ивана Гакидова која настапуваше за Вардар 2, оваа недела ќе му се приклучи на тимот предводен од Индира ...

Пелистер без решение за Грбиќ, ЖРК Вардар сигурен во Битола (21-34)

Спорт365 - 03.11.2014

Вториот тим на македонскиот шампион сигурен во победата. Вториот тим на македонскиот шампион ЖРК Вардар, ја оствари третата победа во домашниот ракометен шампионат во женска конкуренција, во Скопско ...

Кастратовиќ: Мора да анализираме зошто лошо стартуваме и се мачиме да дојдеме до предност

Спорт365 - 03.11.2014

Стратегот од клупата на македонскиот шампион по мечот во Копривница. Тимот на Вардар славеше со 26:27 на гостувањето во Копривница кај Подравка во рамките на 3.коло од Лигата на шампионите.

Вардарки потешко од очекувањата до победа против Подравка

Курир - 03.11.2014

Ракометарките на Вардар потешко од очекувањата стигнаа до двата бода на дуелот протв Подравка, совладувајќи го хрватскиот вицешампион со 27:26. Вардарки се мачеа во текот на целиот натпревар, но на ...

„Тешкото“, но со среќен крај за Вардар

Спорт - 03.11.2014

Многу потешко од очекувањата „црвено-црните“ дами ја оправдаа фаворитската улога во Копривница. По разочарувачкото издание во првото полувреме, консолидацијата дојде токму навреме Македонскиот ...