TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реприза во финска режија

Вест - 09.09.2005

Квалификации за СП 2006 во Германија Фудбалерот на Бирмингем, Микаел Форсел, постигна хет-трик за Финците. - Бабунски: Сега ми е јасно зошто моите претходници играа со шест до седум стопери Специјално од Тампере, Тони Зографски За само три недели, втор пораз на нашата фудбалска репрезентација од ...

Бламажа и распродажба без крај

Утрински - 09.09.2005

Во квалификацискиот меч во Тампере, Финците за разлика од Скопје не оценија со "петка" - 5:1 Финскиот двоец Форсел-Ерменко си поигруваше со нашата одбрана Од наШиот известуваЧ Емил Китановски ТАМПЕРЕ- Во Тампере: Финска - Македонија 5:1, а во двомечот со нашите фудбалери Финците славеа со вкупен ...

Бабунски издриблан од играчите на кои им веруваше

Дневник - 09.09.2005

ФУДБАЛ - РАЗОЧАРУВАЧКО ИЗДАНИЕ НА МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ПРОТИВ ФИНСКА (1-5) Продолжува серијата квалификациски разочарувања во кои главни јунаци се членовите на македонската фудбалска репрезентација. Во Тампере, каде што се играше реванш-квалификацискиот меч со Финска, од 1.

Фино обработени и во Тампере

Вечер - 09.09.2005

ТАМПЕРЕ.- Стадион "Ратина". Судија: Кристијан Јакобсон (Исланд). Жолт картон: Митрески (М.). Стрелци: Форсел 11', 13', 62', Тихинен 42', Ерменко 55' - Мазнов 48' ФИНСКА: Кавен, Пасанен, Саринен (од 53' Ниман), Хипија, Тихинен, Хикинен, Таинио (од 82' Јохансон), Рихилахти (од 72' Коптеф), Калио, ...

Фудбалската репрезентација минува низ најлошиот период

А1 - 08.09.2005

Сите што на кој било начин се вклучени во работата со националниот тим или се наоѓаат во или непосредно околу него, ќе сакаат што поскоро да се заборави најслабиот квалификациски циклус воопшто досега. Без оглед на преостанатото гостување во Холандија, првпат Македонија на крајот нема да биде ниту ...

Нова бламажа, сега зачинета со „петка“

Време - 08.09.2005

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА СП 2006: ФИНСКА - МАКЕДОНИЈА 5-1 (3-0) Македонската фудбалска репрезентација одново се враќа со до врв наполнета мрежа од едно гостување во квалификацискиот циклус за пласман на Светското првенство во Германија идната година, откако завчера со 1-5 загуби од Финска во Тампере.

Финска - Македонија 5:1

А1 - 07.09.2005

Уште еднаш срамно остварување на македонската фудбалска репрезентација. Пораз со 5:1 од Финска во Тампере во вториот меѓусебен натпревар од квалификациите за светското првенство во Германија, претпоследен за Македонија во овој квалификациски циклус.

Плитка формација и контри - рецепт за успех

Време - 07.09.2005

ДЕНЕСКА КВАЛИФИКАЦИИ ЗА СП 2006: ФИНСКА - МАКЕДОНИЈА Мора да им се спротивставиме подеднакво во сите линии, но и да бидеме компактни - вели в. д. селекторот Бабунски Ремито на Финска со Андора не смее да дејствува потценувачки кај нашите фудбалери, предупредува в. д.

Бабунски со финско оружје против Финците

Вест - 07.09.2005

Квалификации за СП 2006 - Нашата фудбалска репрезентација денеска игра против Финска Селекторот, како и новиот капитен Горан Пандев, денеска ќе го имаат својот дебитантски настап. - Нашите ќе почнат со: Јовчев, Р. Попов, Митрески, Новески, Лазаревски, Мустафи, Шумуликоски, Халими, Гроздановски ...

Бабунски верува во победа

Утрински - 07.09.2005

Вечер во 18 ч. по македонско време на стадионот „Ратинан“ во Тампере квалификациски меч Финска - Македонија А. Митревски и Новевски пред Јовчев, а Халими и Мустафи стартери во средината Од нашиот известувач Емил Китановски ТАМПЕРЕ - Вечерва со почеток во 19 часот по локално време (18 часот по ...

Бабунски допрва ќе реши за составот

А1 - 06.09.2005

Пред утрешниот главен настан дуелот на сениорските репрезентации, најдобриот македонски национален тим го одржува последниот тренинг, на стадионот „Рацина“ во Тампере. По него, в.д. селекторот Бобан Бабунски треба да ги реши дилемите во однос на составот што ќе го почне натпреварот со финците, иако ...

Бламажата на Финците во Андора - шанса за Македонија

Време - 06.09.2005

УТРЕ КВАЛИФИКАЦИИ ЗА СП 2006: ФИНСКА - МАКЕДОНИЈА Никола Богојевски Плитка формација, со тежиште на игра во средината на теренот и брзи контри е опцијата на в. д. селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Бобан Бабунски, пред утрешниот меч со Финска, во Тампере, во квалификациски меч за ...

Лазаревски на местото на повредениот Петров

Вест - 06.09.2005

Пред квалификацискиот меч на нашата фудбалска репрезентација со Финска На утрешниот натпревар шанса да дебитира ќе добие Дарко Тасевски. - По поразот од Андора, Финците со дрвја и камења против селекторот и репрезентативците Специјално од Тампере, Тони Зографски Репрезентативецот од редовите на ...

Финците без Литманен и Колка

Утрински - 06.09.2005

Проблеми за домаќините пред утрешниот квалификациски натпревар Финска Македонија во Тампере Бабунски: Имаме свежина и компактност што е добар предзнак пред утрешната средба Од нашиот известувач ЕМИЛ КИТАНОВСКИ ТАМПЕРЕ - Првиот ден од престојот на фудбалската експедиција на Македонија во финскиот ...

Бабунски размислува за напаѓачите

Дневник - 06.09.2005

ФУДБАЛ - МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА УТРЕ НА КВАЛИФИКАЦИСКИ МЕГДАН СО ФИНСКА Повредата на Роберт Петров непосредно пред заминувањето за Финска е последната грижа за вршителот на селекторската должност Бобан Бабунски, пред утрешниот реванш квалификациски дуел со Финска во Тампере.

Бабунски со концепциска дилема во Финска

А1 - 05.09.2005

Нашата фудбалска репрезентација во скандинавија по нов почеток на крајот на мундијалските квалификации. Против Финска македонскиот национален тим ќе се обиде да го врати позитивниот фудбалски амбиент загубен со лошите резултати на селекцијата, но и со билансот на клубски план во евро куповите.

По урнекот на Андора - со одбрана до еден бод

Време - 05.09.2005

ЗАДУТРЕ КВАЛИФИКАЦИИ ЗА СП 2006: ФИНСКА - МАКЕДОНИЈА Никола Богојевски Подобрената атмосфера во тимот, новата концепцијата на в.д. селекторот Бобан Бабунски и срамот што и Финска го доживеа од Андора завчера даваат најави дека македонската фудбалска репрезентација може да се надева барем на реми на ...

На пица-парти се коваше планот за Тампере

Вест - 05.09.2005

Нашата фудбалска репрезентација вчера замина за Финска Специјално од Тампере, Тони Зографски Во одлично расположение, нашата фудбалска репрезентација вчера околу пладне од скопскиот аеродром замина за Тампере, каде веќе в среда, во рамките на претпоследното коло од квалификациите за Светското ...

Бабунски остана и без услугите на Петров

Дневник - 05.09.2005

ФУДБАЛ - МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ОТПАТУВА вО ФИНСКА Бранителот пријавил повреда, а Гроздановски, кој по враќањето од Франција се жалеше на болки во коленото, остана да конкурира во тимот Бранителот Роберт Петров не отпатува со македонската фудбалска експедиција на реванш квалификацискиот ...

Повредата го остави Петров во Скопје

Вечер - 05.09.2005

Македонската фудбалска репрезентација во текот на вчерашниот ден отпатува за Финска, а од списокот на патници отпадна повредениот Роберт Попов. Одбранбениот фудбалер на Локомотив П. на саботниот тренинг ја истегна задната ложа на левата нога и ќе мора да паузира во наредните неколку недели.