TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Две министерки му „стегнаа“ тужби на Шилегов

МК News - 23.10.2013

Откако министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, поднесе тужба за клевета против портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, истоветна – тужба за клевета - му поднесе и министерката за култура, ...

Министерство за култура до Шилегов: На суд ќе докажеме за вашите лаги

Канал5 - 22.10.2013

Министерството за култура поднесе пријава против Петре Шилегов до надлежниот суд согласно со законот за граѓанска одговорност за навреда и клевета, соопшти денеска Министерството за култура, ...

Министерството за култура поднесе пријава за навреда и клевета против портпаролот на СДСМ

Вест - 22.10.2013

Министерството за култура поднесе пријава против Петре Шилегов до надлежниот Суд согласно со Законот за граѓанска одговорност за навреда и клевета, соопшти денеска Министерството за култура, ...

Министерството за култура поднесе пријава против Шилегов

Курир - 22.10.2013

Министерството за култура поднесе пријава против Петре Шилегов до надлежниот Суд согласно со Законот за граѓанска одговорност за навреда и клевета, соопшти денеска Министерството за култура, ...

Министерството за култура поднесе кривична против Шилегов

Нетпрес - 22.10.2013

Министерството за култура поднесе пријава против Петре Шилегов до надлежниот Суд согласно со Законот за граѓанска одговорност за навреда и клевета, соопшти денеска Министерството за култура, ...

Министерството за култура поднесе пријава против Шилегов за навреда и клевета

Press24 - 22.10.2013

Министерството за култура поднесе пријава против Петре Шилегов до надлежниот Суд за навреда и клевета. - Господине Шилегов, Министерството за култура поседува видеозапис од вашата прес-конференција ...

Министерството за култура поднесе пријава за навреда и клевета против Шилегов

Сител - 22.10.2013

Министерството за култура поднесе пријава против Петре Шилегов до надлежниот Суд согласно со Законот за граѓанска одговорност за навреда и клевета, соопшти денеска Министерството за култура, ...

Министерството за култура поднесе пријава за навреда и клевета против Шилегов

А1 On - 22.10.2013

Министерството за култура поднесе пријава против Петре Шилегов до надлежниот Суд согласно со Законот за граѓанска одговорност за навреда и клевета, соопшти денеска Министерството за култура, ...

Министерството за култура поднесе пријава за навреда и клевета против Шилегов

Телеграф - 22.10.2013

Од институцијата соопштија дека повторно ќе докажат оти СДСМ се служи со лаги и невистини и ја манипулира македонската јавност Министерството за култура поднесе пријава против Петре Шилегов до ...

Двете министерки му „стегнаа“ тужби на Шилегов

+инфо - 22.10.2013

Откако министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, поднесе тужба за клевета против портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, истоветна - тужба за клевета - му поднесе и министерката за култура, ...

Министерството за култура поднесе пријава за навреда и клевета против Шилегов

Локално - 22.10.2013

Министерството за култура поднесе пријава против Петре Шилегов до надлежниот Суд согласно со Законот за граѓанска одговорност за навреда и клевета, соопшти денеска Министерството за култура, ...

Јанкулоска и Шилегов на суд ќе се докажуваат за становите

Н.Македонија - 22.10.2013

Опозициската СДСМ вчера побара од антикорупционерите да го испитаат имотот на министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, оти, според нив, таа „не го пријавила зголемувањето на својот имот“ ...

Министерката Јанкулоска со приватна тужба против Шилегов

Канал5 - 21.10.2013

Шилегов конечно и јавно го покажа стравот и ги призна сите клевети и измислици изречени изминатиот период, соопшти МВР. „Одеднаш од неговиот вокабулар ги снема лажните обвинувања за криминално ...

СДСМ бара антикорупциска да отвори предмет за Јанкуловска

Телма - 21.10.2013

СДСМ денеска до Државната комисија за спречување на корупција поднесе барање за покренување иницијатива за поведување постапка против Гордана Јанкулоска „поради тоа што не го пријавила зголемувањето ...

СДСМ бара Антикорупциска да поведе постапка против Јанкулоска

Канал5 - 21.10.2013

СДСМ денеска до Државната комисија за спречување на корупција поднесе барање за покренување иницијатива за поведување постапка против Гордана Јанкулоска „поради тоа што не го пријавила зголемувањето ...

СДСМ, Антикорупциска да поведе постапка против Јанкулоска

Алсат-М - 21.10.2013

СДСМ покрена иницијатива до комисијата за Антикорупција против министерката Гордана Јанкуловска затоа што постоеле разлики меѓу имотните листови и анкетниот лист.

Министерката Јанкулоска со приватна тужба против Шилегов

Сител - 21.10.2013

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска во пишаната реакција во врска со изјавата на портпаролот на СДСМ Петре Шилегов посочува дека тој ги признал клеветите, како и дека против него ...

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов тврдењата да ги докаже на суд

Курир - 21.10.2013

СДСМ во својот партиски штаб се однесуваат и како обвинители и како судски органи и без никаков аргумент користејќи се со лаги и невистини обвинуваат други лица.

Канческа-Милевска денес поднесува кривична против портпаролот на СДСМ Шилегов

Таратур - 21.10.2013

Министерската за култура Елизабета Канческа Милевска утре ќе поднесе тужба против порптпаролот на СДСМ, Петре Шилегов. Министерката изјави дека Шилегов изнесол низа невистини во однос на склучуваните ...

СДСМ до Антикорупциска- барање за поведување постапка против Јанкуловска

Нова ТВ - 21.10.2013

Денес, до Државната комисија за спречување на корупција поднесовме барање за покренување на иницијатива за поведување на постапка против Гордана Јанкуловска, соопшти Петре Шилегов, портпарол на СДСМ.

Шилегов бара антикорупциска да поведе постапка против Јанкулоска

Нетпрес - 21.10.2013

СДСМ денеска поднесе барање до Државната комисија за спречување на корупција да покрене постапка против министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска бидејќи навремено не известила за промени ...

СДСМ бара од Антикорупциска да поведе постапка против Јанкулоска

+инфо - 21.10.2013

СДСМ бара Државната изборна комисија за спречување на корупција да покрене иницијатива за поведување постапка против министерката за внатрешни работи Гордан Јанкулоска затоа што не го дополнила ...

ВИДЕО: СДСМ поднесе барање до ДКСК за поведување постапка против Јанкуловска

А1 On - 21.10.2013

СДСМ денеска до Државната комисија за спречување на корупција поднесе барање за покренување иницијатива за поведување постапка против Гордана Јанкулоска „поради тоа што не го пријавила зголемувањето ...

Шилегов: Канческа Милевска се заканува со тужби пред мали деца

+инфо - 21.10.2013

На најавите на министерката за култура, Елизабета Канческа Милевска, дека ќе поднесе тужба за клевата против портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, поради обвинувањата дека ја злоупотребила службената ...

Јанкулоска: Шилегов конечно и јавно го покажа стравот

Нетпрес - 21.10.2013

Шилегов конечно и јавно го покажа стравот и ги призна сите клевети и измислици изречени изминатиот период, вели министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска во реакција на изјавата на Петре ...

Јанкулоска бара еден милион денари отштета од Шилегов

+инфо - 21.10.2013

Еден милион денари отштета бара министерката Гордана Јанкулоска од портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, за клевета. Јанкулоска тужбата ја поднела на 4 октомври до граѓанскиот суд.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се однесува и како обвинител и како суд

Нова ТВ - 21.10.2013

СДСМ во својот партиски штаб се однесуваат и како обвинители и како судски органи и без никаков аргумент користејќи се со лаги и невистини обвинуваат други лица.

ФОТО: Јанкулоска поднесе тужба против Шилегов

Курир - 21.10.2013

Шилегов конечно и јавно го покажа стравот и ги призна сите клевети и измислици изречени изминатиот период. интегрален текст од реакцијата на министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска ...

Шилегов за Јанкуловска пред ДКСК, таа него пред суд

Макфакс - 21.10.2013

Во понеделник, до Државната комисија за спречување на корупција СДСМ поднесе барање за покренување на иницијатива за поведување на постапка против Гордана Јанкуловска, а министерката пак, го даде на ...

Министерката Јанкулоска со приватна тужба против Шилегов

А1 On - 21.10.2013

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска во пишаната реакција во врска со изјавата на портпаролот на СДСМ Петре Шилегов посочува дека тој ги признал клеветите, како и дека против него ...

Приватна тужба на Јанкулоска против Шилегов

Р.С.Европа - 21.10.2013

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска во пишаната реакција во врска со изјавата на портпаролот на СДСМ Петре Шилегов посочува дека покренала приватната тужба за оштета од милион денари.

ВМРО-ДПМНЕ: Институциите да реагираат на клеветите против Јанкулоска

Телеграф - 21.10.2013

Владејачката партија апелира да се постапува според законите и да се стави крај на злоупотребите на случајот СДСМ во својот партиски штаб се однесува и како обвинител и како судски орган и без ...

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов продолжува со клевети и навреди

+инфо - 21.10.2013

СДСМ во својот партиски штаб се однесуваат и како обвинители и како судски органи и без никаков аргумент користејќи се со лаги и невистини обвинуваат други лица, a Петре Шилегов и понатаму продолжува ...

СДСМ бара Антикорупциска да поведе постапка против Јанкулоска

Курир - 21.10.2013

СДСМ денеска до Државната комисија за спречување на корупција поднесе барање за покренување иницијатива за поведување постапка против Гордана Јанкулоска „поради тоа што не го пријавила зголемувањето ...

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов тврдењата да ги докаже на суд

Нетпрес - 21.10.2013

СДСМ во својот партиски штаб се однесуваат и како обвинители и како судски органи и без никаков аргумент користејќи се со лаги и невистини обвинуваат други лица.

СДСМ бара Антикорупциска да поведе постапка против Јанкулоска

Телеграф - 21.10.2013

Според опозициската партија, министерката за вантрешни работи нема постапено по одредбите на Законот за спречување на корупцијата, на начин што го нема пријавено зголемувањето на имотот СДСМ денеска ...

Јанкулоска со приватна тужба против Шилегов

Телеграф - 21.10.2013

Министерката соопшти дека Шилегов конечно и јавно го покажа стравот и ги призна сите клевети и измислици изречени изминатиот период Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска во пишаната ...

Јанкулоска бара еден милион денари отштета од Шилегов

Локално - 21.10.2013

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска во пишаната реакција во врска со изјавата на портпаролот на СДСМ Петре Шилегов посочува дека тој ги признал клеветите, како и дека против него ...

ВИДЕО: СДСМ со барање до Антикорупциска за постапка против Јанкулоска

Либертас - 21.10.2013

Изјава на Петре Шилегов, портпарол на СДСМ: Денес, до Државната комисија за спречување на корупција поднесовме барање за покренување на иницијатива за поведување на постапка против Гордана ...

СДСМ сака проверка на документите на Јанкулоска, министерката со тужба бара милион денари

Фактор - 21.10.2013

СДСМ побара Државната комисија за спречување на корупција да пбара постапка против министерката за внатрешни работи Гордан Јанкулоска. Јанкулоска пак бара оштета за клевета од милион денари .

Јанкулоска со приватна тужба – ќе бара од Шилегов милион денари (Фото)

МК News - 21.10.2013

Министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, денеска реагираше на обвинувањата на опозициската СДСМ и посочи дека против Шилегов покренала приватна тужба со оштетно побарување од милион ...

Јанкулоска го тужи Шилегов, бара милион денари оштета

Бриф - 21.10.2013

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска во пишаната реакција во врска со изјавата на портпаролот на СДСМ Петре Шилегов посочува дека тој ги признал клеветите, како и дека против него ...

До ДКСК поднесено барање за поведување на постапка против Јанкуловска (ВИДЕО)

Sky - 21.10.2013

СДСМ, денес, до Државната комисија за спречување на корупција поднесе барање за покренување на иницијатива за поведување на постапка против Гордана Јанкуловска.

СДСМ: Канческа–Милевска не избира ниту место ниту време за најава на судски постапки

Република - 21.10.2013

СДСМ останува на усната пријава за министерката за култура, Елизабета Канческа-Милевска за проектот „Скопје 2014“. Иако таа најави дека ќе поднесе пријава и правдата „за нанесената клевета“ ќе ја ...

ФОТО: Јанкуловска бара еден милион денари од Шилегов

Sky - 21.10.2013

- Шилегов конечно и јавно го покажа стравот и ги призна сите клевети и измислици изречени изминатиот период. Одеднаш од неговиот вокабулар ги снема лажните обвинувања за криминално богатење, купување ...

Министерката Јанкулоска со приватна тужба против Шилегов

Н.Македонија - 21.10.2013

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска во пишаната реакција во врска со изјавата на портпаролот на СДСМ Петре Шилегов посочува дека тој ги признал клеветите, како и дека против него ...

СДСМ: Антикорупциска да поведе постапка против Јанкулоска

Н.Македонија - 21.10.2013

СДСМ денеска до Државната комисија за спречување на корупција поднесе барање за покренување иницијатива за поведување постапка против Гордана Јанкулоска „поради тоа што не го пријавила зголемувањето ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се однесуваат како судски органи

Н.Македонија - 21.10.2013

СДСМ во својот партиски штаб се однесуваат и како обвинители и како судски органи и без никаков аргумент користејќи се со лаги и невистини обвинуваат други лица, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на барањето ...