TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Барса сигурно гази

Оn.net - 13.01.2013

Фудбалерите на Барселона ја остварија 18 победа во 19 меча во Примера, триумфирајќи на гостувањето кај Малага со 3:1. По катастрофалната грешка на Камачо, Меси во 26.

Меси: Се надевам дека ќе освојам уште некоја „златна топка“

МКД - 13.01.2013

Аргентинскиот волшебник Лионел Меси, кој влезе во легендите како прв фудбалер со четири „златни топки“ во историјата посака многу повеќе успеси во 2013 година во однос на минатата, но призна дека не ...

Скандал: Гласањето за „Златната топка“ било наместено!

Спортски - 13.01.2013

Еминентната арапската телевизија „Ал Џезира“ ги разбрани духовите во фудбалската јавност, со скандалозна информација околу гласањето за „Златна топка“.

ФИФА го наместила изборот на Златна Топка!!!

Mnogoo - 13.01.2013

Неодамнешниот избор за ЗЛатната Топка е наместен,тврди ТВ станицата Ал Џезира! Арапската медиумска куќа тврди дека светската куќа на фудбалот на нерегуларен начин додавала гласови за Лионел Меси.

Меси е голем фан на ракометот(видео)

Mnogoo - 13.01.2013

Лионел Меси ги нагости играчите на Аргентина. Ракометарите на Аргентина натпреварите од првиот круг ги играат во Гранолерс,а слободното време го искористија за прошетка низ Барселона и да го посетат ...

Барса гази, Меси погоди и асистира, Атлетико рутински

СуперСпорт - 13.01.2013

Четвртата '' Златна топка'' за магионичарот на Барса не заспа, кој продолжи во истиот стил и креира нова победа на Каталонците.

Ал Џазира: Гласањето за „Златната топка“ наместено?!

Сител - 13.01.2013

Арапската телевизија "Ал-Џезира" ги разбранува духовите со скандалозни информации околу гласањето за "Златната топка". Според медиумот гласовите на двајца капитени на националните тимови биле ...

Меси: Ова не ми е последна Златна топка

Вечер - 13.01.2013

- Се надевам дека ова не е мојата последна Златна топка, рече Лионел Меси во интервју за "Франс фудбал". Волшебниот Аргентинец четирипати едно по друго ја освои "Златната топка".

Скандал: Гласањето за „Златната топка“ било наместено!

Таратур - 13.01.2013

Еминентната арапската телевизија „Ал Џезира“ ги разбрани духовите во фудбалската јавност, со скандалозна информација околу гласањето за „Златна топка“.

Ал Џезира ја оспорува ‘Златната топка’ на Меси

Хајд Парк - 13.01.2013

Арапската телевизија ‘Ал Џезира’ ги разбрани духовите во фудбалската јавност, со скандалозна информација околу гласањето за ‘Златна топка’.

Ал Џезира ја оспорува ‘Златната топка’ на Меси

Макфакс - 13.01.2013

Арапската телевизија ‘Ал Џезира’ ги разбрани духовите во фудбалската јавност, со скандалозна информација околу гласањето за ‘Златна топка’.

Новите копачки на Лео Меси

Екипа - 12.01.2013

Лионел Меси е посебен, има освоено четири „Златни топки“, па за него компанијата за спортска опрема „Адидас“ изработи копачки со специјален дизајн.

Адидас му ја честиташе „златната топка“ на Меси со специјални копачки (ФОТО)

МКД - 12.01.2013

Аргентинската ѕвезда на Барселона, Лионел Меси пред неколку дена ја освои рекордната четврта „златна топка“ и неговиот спонзор за спортска опрема „Адидас“ реши да му ја честита новата награда со ...

Робсон: Ван Перси рамо до рамо со Роналдо и Меси

СуперСпорт - 12.01.2013

Легендата на Манчестер Јунајтед Брајан Робсон изјави дека напаѓачот на тој тим е во рамниште на Лео Меси и Кристијано Роналдо. “Кога играше за Арсенал можевте да ја видите неговата класа.

Камачо: Меси е најдобар, но Шпанците ја заслужија нагарада

СуперСпорт - 12.01.2013

Некогашниот селектор на Шпанија изјави дека логично би било некој од Шпанските репрезентативци да ја добиел “златната топка“.

Меси и Роналдо во заедничка реклама(видео)

Mnogoo - 12.01.2013

Меси и Роналдо се допишуваат еден со друг пред големот „ел класико“... Во интересна реклама за една телевизиска куќа Меси и Роналдо го промовираат „ел класико“.И покрај тоа што се игра во ...

Новите копачки на Меси за Малага

Mnogoo - 12.01.2013

Меси против Малага ќе настапи во посебно дизајнирани копачки на Адидас Ф50,на кои ќе има четири обрележја со годините во кои ја освои Златната топка.

Меси: Заборавив да го спомнам Роналдо

Спорт Денес - 12.01.2013

Неколку денови после примањето на наградата “Златна топка“, Меси размислува со ладна глава. Тој тврди дека имал многу да каже, но дека заборавил.

Новите копачки на Меси

А1 On - 12.01.2013

Лионел Меси во недела на терен ќе истрча со посебно дизајнирани копачки на Адидас. Имено Меси во понеделникот на свечената церемонија во Цирих по рекорден четврти пат се здоби со признанието Златна ...

Златните копачки на Меси

Оff.net - 11.01.2013

Четирите златни години на Лионел Меси „Адидас" му ги изграфира на новите златни копачки, кои најдобриот фудбалер на светот ќе ги облече на неделниот првенствен натпревар против Малага.

СМС „битка“ меѓу Меси и Роналдо

Оn.net - 11.01.2013

Иако до следното Ел Класико има доста време, од Al Jazeera Sport одлучија уште од сега да почнат да ја подгреваат атмосферата со наводнава размена на СМС пораки помеѓу двајцата најдобри фудбалери на ...

Нејмар: Никој не може да се споредува со Меси

СуперСпорт - 11.01.2013

Напаѓачот на Сантос Нејмар вчера втор пат по ред е прогласен за најдобар фудбалер на Јужна Америка, но за споредување со Лионел Меси не сака да троши зборови.

Роналдо и Меси разменија СМС

ЗаЗабава - 11.01.2013

Арапската ТВ куќа Ал Џезеира сними реклама за "Ел Класико" кој се игра во март. Во неа Меси и Роналдо си разменуваат СМС ...

Нејмар: Никој не е како Меси

Спорт Денес - 11.01.2013

Фудбалерот на Сантос, Нејмар е прогласен за најдобар фудбалер на Јужна Америка, тој не сака да го споредуваат со Меси. Моментално ниеден фудбалер не може да се споредува со Меси.

Меси и Роналдо си разменуваа СМС пораки

СуперСпорт - 11.01.2013

Ел Класико на распоредот е во март, а одлична реклама за овој дуел снимила арапската ТВ Куќа Ал Џезеира. Имено во рекламата Меси и Роналдо ги разменуваат СМС пораки.

Видео: Меси и Роналдо си разменуваат СМС пораки

Спортски - 11.01.2013

Не е лага, Меси и Роналдо навистина си разменуваат СМС пораки, ама во реклама на арапската ТВ куќа „Ал Џезеира“ која е снимена за престојното „Ел Класико“.

ВИДЕО: Барса и без Меси пишува петки!

+инфо - 11.01.2013

Барселона иако настапи без своите најголеми ѕвезди Лионел Меси, Чави Ернандез и Андрес Иниеста, сепак со 5-0 ја потопи Кордоба во реванш 1/8-финалниот дуел од Кралскиот куп, па со вкупни 7-0 се ...

Барса и без Меси продолжува да гази

Либертас - 11.01.2013

Барселона иако настапи без своите најголеми ѕвезди Лионел Меси, Чави Ернандез и Андрес Иниеста, сепак со 5-0 ја потопи Кордоба во реванш 1/8-финалниот дуел од Кралскиот куп, па со вкупни 7-0 се ...

Неимар го пофали Меси

Вечер - 11.01.2013

Репрезентативецот на Бразил и најголема ѕвезда во дресот на Сантос, Неимар, е еден од поголемиот број фудбалери и фудбалски стручњаци кои се убедени дека најпрестижната индивидуална награда, ...

ВИДЕО: Верувале или не, Меси и Роналдо си разменуваат СМС пораки

Курир - 11.01.2013

Најдобриот фудбалер Лионел Меси и неговиот ривал Кристијано Роналдо си разменуваат СМС пораки, но само на ТВ реклама. Големото „Ел Класико“ на програмата е во март, а телевизијата „Ал Џезира“ сними ...

Видео: Телохранителите на Меси турнаа на под жена со дете

Фама - 11.01.2013

Поради „гужвата“ околу најдобриот фудбалер на светот во текот на церемонијата во Цирих обезбедувањето на Аргентинецот делуваше непримерно, а и самиот фудбалер нешто претерано не се потресе.

Видео: Меси и Роналдо си разменуваат СМС пораки

Таратур - 11.01.2013

Не е лага, Меси и Роналдо навистина си разменуваат СМС пораки, ама во реклама на арапската ТВ куќа „Ал Џезеира“ која е снимена за престојното „Ел Класико“.

Меси под максимална заштита

Оff.net - 10.01.2013

Од најдобриот фудбалер на светот изгледа дека е многу тешко да се земе автограм. Во неговата близина се создаде голема мешаница, при што неговите телохранители на груб начин ја расчистуваа гужвата и ...

Телохранителите на Меси без „пардон“(видео)

Mnogoo - 10.01.2013

При пристигнувањето на Меси во седиштето на ФИФА, една жена, која имаше и дете, се обиде да добие автограм од Аргентинецот, но не успеа во намерата и беше брутално турната на земја.

Телохранителите на Меси фрлија на земја жена со својата мала ќерка

СуперСпорт - 10.01.2013

Лионел Меси по четврти пат стана најдобар фудбалер на светот по изборот на ФИФА, но пред доделувањето на наградата се случи инцидентот.

Неверојатно! Погледнете што направија телохранителите од Меси

Спортски - 10.01.2013

Телохранителите на аргентинската мега-ѕвезда Лионел Меси грубо реагираа кон неколку фанови кои се стрчаа кон најдобриот фудбалер на денешнината барајќи автограм.

Меси: Реал не смее да се потцени

Кајгана - 10.01.2013

Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси, изјавил дека се уште не треба да се отпишува Реал Мадрид од шампионската трка во Примера, но дека се и понатаму зависи од неговиот клуб.

Меси: Реал не смее да се потцени

Спорт Денес - 10.01.2013

Фудбалерот на Барселона, Лео Меси изјави дека е се уште рано за да се отпиши Реал Мадрид од трката за титула. Ништо не е решено во Примера, никогаш не можете да го отпишете Реал.

Меси: Титулата во Примера уште не е решена

Спортклуб - 10.01.2013

Најдобриот фудбалер на денешницата изјави дека се уште е рано да се отпише големиот ривал Реал Мадрид од трката за шампионската титула, но исто така смета и дека многу работи зависат од каталонскиот ...

Меси му испрати потпишан дрес на легендарниот Герд Милер

Канал5 - 10.01.2013

Меси на дресот со неговото име и бројот десет напиша: „За Герд Милер, со почит и воодушевување“. Најдобриот фудбалер на светот, Аргентинецот Лионел Меси му испрати потпишан дрес на легендарниот ...

Гвардиола одби да се ракува со Роналдо на церемонијата за Златната Топка

МРТ - 10.01.2013

Сериоозен скандал уловија камерите при доделувањето на Златната топка во понеделникот. Кристијано Роналдо четврта година по ред ја загуби битката за трофејот и мораше да се задоволи со второто место, ...

Меси: Не треба да го отпишуваме Реал од борбата за титулата

МРТ - 10.01.2013

Аргентинската ѕвезда на Барселона, Лионел Меси изјави дека Реал Мадрид не треба да биде отпишан од борбата за титулата во Примера, иако каталонците имаат предност од 16 поени.

Обезбедувањето на Меси брутално фрли на под мајка и ќерка

Вечер - 10.01.2013

На гала-свеченоста во Цирих, на кои ФИФА им ги додели наградите на најдобрите за 2012 година, се не беше така блескаво. Некои настани што требаа да останат зад сцената подоцна испливаа на самата ...

Неверојатно! Погледнете што направија телохранителите од Меси

Таратур - 10.01.2013

Телохранителите на аргентинската мега-ѕвезда Лионел Меси грубо реагираа кон неколку фанови кои се стрчаа кон најдобриот фудбалер на денешнината барајќи автограм.

Меси: Реал не смее да се потцени

Хајд Парк - 10.01.2013

Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси, изјавил дека сеуште не треба да се отпишува Реал Мадрид од шампионската трка во Примера, но дека се и понатаму зависи од неговиот клуб.

Меси: Реал не смее да се потцени

Макфакс - 10.01.2013

Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси, изјавил дека сеуште не треба да се отпишува Реал Мадрид од шампионската трка во Примера, но дека се и понатаму зависи од неговиот клуб.

Меси му испрати дрес со посвета на Милер

24Фудбал - 09.01.2013

Аргентинскиот репрезентативец играше во импресивна форма изминатава година и зад своето име забележа 91 погодок. Со тоа, Лео Меси го сруши рекордот на Герд Милер стар 40 години, Германецот во 1972 ...

Како објаснија Меси и Роналдо, зошто не гласале еден за друг?

МКД - 09.01.2013

Откако ФИФА објави дека Лионел Меси по четврти рекорден пат ја освојува „златната топка“, светската организација ги објави листите со гласовите по земји што ги добија фудбалерите за најзначајната ...

Меси: Би ги менувал „златните топки“ за мундијалска титула

МКД - 09.01.2013

Најдобриот светски фудбалер Лионел Меси призна дека светска титула со Аргентина е единствено нешто што му недостига и призна дека би менувал „златни топки“ за една таква светска титула со „гаучосите“.

Меси - Би ја менувал „Златната топка“ за триумф на Мундијалот

Утрински - 09.01.2013

„Ниедно чувство не може да се спореди со тоа кога ќе станеш светски првак. Тоа секогаш бил мој сон“, рече Меси кој лани даде рекордни 91 гол во сите натпреварувања На најдобриот фудбалер во светот ...

Телохранителите на Меси грубо турнаа на под жена која од него бараше автограм (ВИДЕО)

МКД - 09.01.2013

Блескавата ноќ во која Лионел Меси ја доби четвртата „златна топка“ во кариерата имаше лоша увертира. При доаѓањето на Меси во седиштето на ФИФА каде што беше закажана прес-конференцијата за ...

Меси рекордер и со „златни топки“

Дневник - 09.01.2013

Четврта година по ред аргентинскиот виртуоз со топката од редовите на шпанската Барселона, Лионел Меси, е најдобар фудбалер во светот според изборот на Светската фудбалска федерација (ФИФА) и ...

Роналдо не гласал

Спорт Денес - 09.01.2013

Познато е дека двајцата најдобри фудбалери на светот не гласале еден за друг во изборот за најдобар фудбалер на светот. Меси гласал за Чави и Иниеста, а како за трети го додал својот пријател од ...

Од Барса горди на Меси

Спорт Денес - 09.01.2013

Погледнете како прославија играчите на Барселона за добивањето на “Златната топка“ од страна на Меси. Прославата е на патот од Цирих кон Барселона.

Шпанскиот фудбал доминира со право?

Н.Македонија - 09.01.2013

Најдобрите тројца играчи третпат во последните исто толку избори доаѓаат од шпанската Примера, која годинава ги даде и сите 11 члена на најдобриот тим на годината, но многумина сметаат дека се ...

Зошто е Меси најдобар?

ЗаЗабава - 09.01.2013

Четвртата "Златна топка" по ред сама по себе зборува дека Лионел Меси е најдобриот фудбалер на светот, но тука се и бројките кои го потврдуваат тоа.

Видете зошто е Меси најдобар

Спортски - 09.01.2013

Четвртата „Златна топка“ по ред сама по себе зборува дека Лионел Меси е најдобриот фудбалер на светот, но каталонските медиуми веднаш ги извадија бројките и статистиката за да го потврдат тоа.

„Со почит и восхит“ од Меси

Идивиди - 09.01.2013

Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси му испрати дрес со посвета на легендата Герд Милер, откако го сруши неговиот рекорд за најмногу постигнати голови во календарската година.

Меси: Би се откажал од “Златната топка“ за Мундијалот

Спорт Денес - 09.01.2013

Меси има 25 години и досега освои се што можеше да се освои со Барселона, во неговата биографија му ндостига уште титулата светски првак со репрезентацијата на Аргентина.

Меси му подари дрес на Милер

ЗаЗабава - 09.01.2013

Фудбалерот на Барселона, Аргентинецот Лионел Меси, му прати дрес со негов потпис и посвета на легендарниот Герд Милер. Тој кон крајот на минатата година го собори рекордот на Германецот по бројот на ...

ВИДЕА: Ете зошто е најдобар! Меси е заслужен за 35% од головите на Барса во последниве 8 години!

+инфо - 09.01.2013

Четвртата „Златна топка“ сама по себе е неверојатно достигнување за еден фудбалер, но ако детално се анализираат постигнувањата на Лионел Меси кои му донесоа уште една титула најдобар фудбалер на ...

ШОКАНТНО ВИДЕО: Бодигардите на Меси „спружија“ на земја жена со мала ќеркичка!

+инфо - 09.01.2013

Телохранителите на аргентинскиот ас Лионел Меси грубо реагираа кон неколку фанови кои се стрчаа кон најдобриот фудбалер на денешнината сакајќи автограм.

Меси е заслужен за 35% од головите на Барса во последниве 8 години

Либертас - 09.01.2013

Четвртата „Златна топка“ сама по себе е неверојатно достигнување за еден фудбалер, но ако детално се анализираат постигнувањата на Лионел Меси кои му донесоа уште една титула најдобар фудбалер на ...

Меси го сруши рекордот на Милер па му испрати дрес

Сител - 09.01.2013

За Герд Милер, со почит и восхит, прегратка“, напиша Лионел Меси на дресот на Барселона кој му го испрати на легендарниот германски фудбалер.

Трофеите на Меси

Точка - 09.01.2013

Најдобриот фудбалер на светот, Лео Меси кој овој понеделник во Цирих ја доби својата четврта Златна топка по ред, објави фотографија од неговите трофеи.

Објаснувањата на Меси и Роналдо зошто не гласаа еден за друг

Курир - 09.01.2013

Откако малку се смирија страстите по доделувањето на Златната топка и четвртиот фудбал од скапоцениот метал заврши во рацете на Лионел Меси, време е да се позанимаваме и со деталите.

Роналдо не гласал...

Пулс24 - 09.01.2013

Двајцата најдобри на светот не гласале еден за друг, Меси гласал за Чави и Иниеста, своите клубски колеги, а како трет го додаде својот колега од репрезентацијата, Агуеро.

Меси: Би ги менувал „златните топки“ за една мундијалска титула со Аргентина

БезПардон - 09.01.2013

Најдобриот светски фудбалер, Лионел Меси призна дека светска титула со Аргентина е единственото нешто што му недостига и призна дека би ги менувал „златните топки“ за една таква светска титула со ...

Погледнете ја витрината со трофеи на Меси

Хајд Парк - 09.01.2013

Најдобриот фудбалер на денешницата Лионел Меси, кој во понеделникот во Цирих четврта година по ред ја доби наградата за најдобар играч на светот „Златна топка“, објави слика со својата трофејна ...

ВИДЕО: Бруталното однесување на телохранителите на Меси

Курир - 09.01.2013

При пристигнувањето на Меси во седиштето на ФИФА, една жена, која имаше и дете, се обиде да добие автограм од Аргентинецот, но не успеа во намерата и беше брутално турната на земја.

ВИДЕО: Бодигардите на Меси турнаа на земја жена со мало дете!

БезПардон - 09.01.2013

Телохранителите на аргентинскиот фудбалски ас, Лионел Меси многу грубо реагираа кон неколку фанови кои се стрчаа кон најдобриот фудбалер на светот во моментов сакајќи да добијат автограм.

Лионел Меси ја овои „Златната топка“

Deutsche Welle - 08.01.2013

Аргентинецот Лионел Меси ја освои наградата на ФИФА за 2012 година за најдобар фудбалер и стана првиот во историјата кој четири години последователно ја освојува наградата за најдобар фудбалер за ...

Меси повторно ја освои „Златната топка“

24 Вести - 08.01.2013

Аргентинскиот интернационалец и член на шпанскиот гигант Барселона, Лионел Меси по четрврти пат во низа ја освои „Златната топка“ која се доделува на најдобриот фудбалер во изминатата година.

Роналдо: Имав сјајна година

24 Вести - 08.01.2013

Задоволен сум од прикажаното и со чиста совест можам да кажам дека имав сјајна година. Одиграв одлично, постигнав многу голови, ги освоив шампионската титула и Супер купот и продолжувам посветено ...

Меси по четврти пат со „Златна топка“

Р.С.Европа - 08.01.2013

Аргентинскиот интернационалец и член на шпанскиот гигант Барселона Лионел Меси по четрврти пат едно подруго ја освои „Златната топка“ за најдобар фудбалер во изминатата година.

Чеде и Пандев гласаа за Меси

Оff.net - 08.01.2013

Лео Меси четврта година по ред е прогласен за најдобар фудбалер на планетата. Со тоа го сруши митот за Мишел Платини, Јохан Кројф и Марко Ван Бастен кои имаат освоено по три златни топки.

Роналдо: Не сум исфрустриран од Меси

Екипа - 08.01.2013

Кристијано Роналдо воопшто не очајуваше откако беше сведок како Лионел Меси стигнува до својата четврта „Златна топка“ во кариерата, додека тој има само една ваква награда во својата колекција.

Роналдо - Имав сјајна година

Утрински - 08.01.2013

Најдобриот играч на Реал Мадрид не очајува дека не го доби признанието за фудбалер на 2012 година Задоволен сум од прикажаното и со чиста совест можам да кажам дека имав сјајна година.

Погледнете што наследил Меси од сонародникот Марадона! (ФОТО)

МКД - 08.01.2013

Се вели дека големите умови најчесто размислуваат исто што во случајот со аргентинските фудбалски легенди Лео Меси и Диего Марадона може да се преведе како: големите фудбалери се облекуваат идентично ...

Меси ја освои Златната Топка за 2012

Спортманиа - 08.01.2013

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси е прогласен за Најдобар фудбалер во 2012, а Аргентинецот четврта година во низа ја добива „Златната Топка".

Меси ја доби четвртата “Златна топка“

Спорт Денес - 08.01.2013

Наградата “Златна топка“ во организација на ФИФА вчера ја доби Лео Меси. Ова е четврта “Златна топка“ за “Волшебникот“ од редовите на Барселона.

Меси: Ова е неверојатно!

Спорт Денес - 08.01.2013

Лео Меси е првиот фудбалер кој четири пати ја има освоено наградата најдобар фудбалер на светот. Меси имаше 41.6 посто од гласовите, а Роналдо 23.68 проценти од вкупниот број на гласови.

Јаневски и Пандев гласале за Меси

Идивиди - 08.01.2013

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Чедо Јаневски и капитенот Горан Пандев гласале за Лионел Меси во изборот за наградата Ballon D’Or, беше објавено по вчерашното прогласување на ...

Лионел Меси четврти пат по ред најдобар фудбалер на светот

Идивиди - 08.01.2013

Репрезентативецот на Аргентина и играч на Барселона Лионел Меси четврта година по ред е добитник на „Златната топка“. Фантастичниот аргентински фудбалер го доби признанието на посебната манифестација ...

Меси по 4. пат најдобар фудбалер - за него гласаше и Пандев

Дневник - 08.01.2013

Аргентинскиот интернационалец и член на шпанскиот гигант Барселона, Лионел Меси по четрврти пат во низа ја освои „Златната топка“ која се доделува на најдобриот фудбалер во изминатата година.

Меси четврти пат ја освои „Златната топка“

Хитпортал - 08.01.2013

А ргентинскиот интернационалец и член на шпанскиот гигант Барселона, Лионел Меси по четрврти пат во низа ја освои „Златната топка“ која се доделува на најдобриот фудбалер во изминатата година.

Како гласаа Меси и Роналдо во изборот за најдобар фудбалер?

Кајгана - 08.01.2013

Лионел Меси и Кристијано Роналдо, логично, не гласаа еден за друг, во изборот на ФИФА, за најдобар фудбалер на светот. Имено, Меси, сметал дека неговиот глас треба да оди кај соиграчите Чави Ернандес ...

Иниеста: И наредната година е на Меси!

Спорт Денес - 08.01.2013

Соиграчот на најдобриот фудбалер на светот, Андрес Иниеста, смета дека успесите на Меси допрво почнуваат. Меси има само 25 години и досега веќе 4 пати ја има освоено наградата за најдобар фудбалер на ...

Меси по четврти пат фудбалер на годината

Спортски - 08.01.2013

Аргентинецот Лионел Меси ја освои наградата на ФИФА за 2012 година за најдобар фудбалер и стана првиот во историјата која четири години последователно ја освојува наградата за најдобар фудбалер за ...

Меси го растурил Роналдо

Спортклуб - 08.01.2013

Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси убедливо ја освоил Златната топка на вчерашната церемонија што ја организираше ФИФА во соработка со Франс фудбал.

(ВИДЕО) Роналдо: Не сум фрустриран, Меси добро игра

Дневник - 08.01.2013

Задоволен сум од прикажаното и со чиста совест можам да кажам дека имав сјајна година. Одиграв одлично, постигнав многу голови, ги освоив шампионската титула и Супер купот и продолжувам посветено ...

Фото на денот: Меси го ископира Марадона

Кајгана - 08.01.2013

Според фотографијата, Марадона не му е идол на Меси само кога е фудбалот во ...

Иниеста: И наредната година е на Меси

СуперСпорт - 08.01.2013

Соиграчот на најдобриот играч на светот, Андрес Иниеста, изјави дека Меси допрва го следат успеси и дека аргентинецот го чека долга и трофејна кариера.

Реакцијата на Роналдо кога Меси беше прогласен за Играч на годината

Спортски - 08.01.2013

Во Цирих, Лионел Меси по четврт пат ја однесе титулата ’Играч на годината’ и наградата Ballon D’or. Со тоа тој уште еднаш се запиша во историјата на фудбалот.

Со шампањ ја прославија „Златната топка“ на Меси

Спортманиа - 08.01.2013

При враќањето од Цирих од ФИФА гала церемонијата, играчите на Барселона имаа многу причини за славје. Лионел Меси ја освои четвртата по ред „Златна топка“, а Пике, Алвеш, Чави и Иниеста се најдоа во ...

Росел: Рекордот на Меси е како освојување на ЛШ

Спорт Денес - 08.01.2013

Претседателот на Барселона ги отфрли критиките дека поради тоа што не освои ниеден трофеј во 2012 година Меси не ја заслужува Златната топка.

Еве како гласаа Пандев и Јаневски

Спортски - 08.01.2013

Капитенот и селекторот на македонската фудбалска репрезентација својот глас за најдобар играч за 2012-та го дадоа на Лионел Меси.

Роналдо разочаран?

Спорт Денес - 08.01.2013

Лео Меси синоќа по четврт пат ја доби наградата Златна топка. Меси ги победи Роналдо и Иниеста. Погледнетге ја ракцијата на ...

Роналдо: Не сум исфрустриран од Меси

365 - 08.01.2013

Кристијано Роналдо воопшто не очајуваше откако беше сведок како Лионел Меси стигнува до својата четврта „Златна топка“ во кариерата, додека тој има само една ваква награда во својата колекција.

Росел е горд на Меси

СуперСпорт - 08.01.2013

Росел тврди дека успешното работење во Барселона е потврда за успехот на Меси. Задоволен од досегашните резултати, претседателот на шпанскиот клуб ја искоментира целосната работа во Барселона.

Барселона во авион прославуваше за признанието на Меси

Спортклуб - 08.01.2013

Фудбалерите на Барселона во авион ја прославија "Златната топка" која ја доби нивниот клупски колега Лионел Меси за најдобар играч во 2012 година.

Реакцијата на Роналдо откако Меси не гласаше за него(видео)

Mnogoo - 08.01.2013

Камерите ја снимиле реакцијата не Роналдо откако Меси повторно му ја зеде наградата пред нос. Позади себе остави легенди како што се Јохан Кроиф,Мишел Платини и Марко ван Бастен.Меси има само 25 ...

Реакцијата на Роналдо кога Меси беше прогласен за играч на годината

Хитпортал - 08.01.2013

В о Цирих, Лео Меси го однесе со себе и четвртиот Balon D’or, а со тоа уште еднаш се запиша во историјата. Играчот на Барселона добил дури 41,6% од гласовите, додека ѕвездата на Реал Мадрид, ...

ВИДЕО: Реакцијата на Роналдо при прогласувањето на Меси

+инфо - 08.01.2013

Погледнете ја реакцијата на Кристијано Роналдо при прогласувањето на неговиот ривал Лионел Меси по рекорден 4. пат за најдобар фудбалер на светот.

Роналдо: Не сум фрустриран, чиста ми е совеста, имав одлична година!

+инфо - 08.01.2013

Откако Лионел Меси синоќа во Цирих по четврти пат ја освои Златната топка, неговиот ривал Кристијано Роналдо тврди дека не очајува.

Меси повторно ја освои „Златната топка“

Канал5 - 08.01.2013

Аргентинскиот интернационалец и член на шпанскиот гигант Барселона, Лионел Меси по четрврти пат во низа ја освои „Златната топка“ која се доделува на најдобриот фудбалер во изминатата година.

Меси повторно ја освои „Златната топка“

МРТ - 08.01.2013

Аргентинскиот интернационалец и член на шпанскиот гигант Барселона, Лионел Меси по четрврти пат во низа ја освои „Златната топка“ која се доделува на најдобриот фудбалер во изминатата година.

(Видео) Дали е Меси најдобар на сите времиња?!

Сител - 08.01.2013

Свечената академија на ФИФА не донесе ништо ново и неочекувано што се однесува до изборот на најдобрите во светскиот фудбал.

Роналдо: Имав сјајна година

МРТ - 08.01.2013

Задоволен сум од прикажаното и со чиста совест можам да кажам дека имав сјајна година. Одиграв одлично, постигнав многу голови, ги освоив шампионската титула и Супер купот и продолжувам посветено ...

Меси повторно ја освои „Златната топка“

Кирилица - 08.01.2013

Меси повторно ја освои „Златната топка“ Аргентинскиот интернационалец и член на шпанскиот гигант Барселона, Лионел Меси по четрврти пат во низа ја освои „Златната топка“ која се доделува на ...

Роналдо: Имав сјајна година

Кирилица - 08.01.2013

Роналдо: Имав сјајна година Најдобриот играч на Реал Мадрид не очајува дека не го доби признанието за фудбалер на 2012 година, но сепак...

Роналдо: Имав сјајна година

Канал5 - 08.01.2013

Одиграв одлично, постигнав многу голови, ги освоив шампионската титула и Супер купот и продолжувам посветено понатаму, е реакцијата на Кристијано Роналдо по доделувањето на „Златната топка“ на ...

ВИДЕО: Реакцијата на Роналдо при прогласувањето на Меси за најдобар фудбалер

Либертас - 08.01.2013

Откако Лионел Меси синоќа во Цирих по четврти пат ја освои Златната топка, неговиот ривал Кристијано Роналдо тврди дека не очајува.

Сандро Росел: Наградата на Меси е признание за школата на Барса

МРТ - 08.01.2013

Претседателот на Барселона Сандро Росел смета дека четвртата "Златна топка" на Лионел Меси е признание за работата што ја врши во клубот.

Иниеста: Лео ќе ја освои "Златната топка" по петти пат

МРТ - 08.01.2013

Фудбалерот на Барселона Андрес Иниеста изрази мислење дека Лионел Меси може да ја освои "Златната топка" по петти пат. Синоќа Аргентинецот ја напиша историјата, откако стана првиот фудбалер кој ...

Роналдо си замина бесен од церемонијата во Цирих

МРТ - 08.01.2013

Асот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо ја напушти бесен Конгресната сала во Цирих, откако по четврти пат по ред остана зад Лео Меси во битка за "Златната топка".

Меси позлатен од глава до петици

Вечер - 08.01.2013

Тој стана првиот играч во историјата кој ова признание го освоил четири пати и тоа едноподруго Напаѓачот на Барселона Лионел Меси ја освои "Златната топка" наменете за најдобриот играч на светот во ...

Меси пишува историја: Четврта ,,Златна топка’’ за златното аргентинско момче

Точка - 08.01.2013

Лео Меси по четврти пат по ред е добитник на ,,Златната топка’’ за најдобар светски фудбалер, најпрестижната индивидуална награда која ја доделуваат ФИФА и Франс Фудбал.

Роналдо: Имав сјајна година

Бриф - 08.01.2013

Задоволен сум од прикажаното и со чиста совест можам да кажам дека имав сјајна година. Одиграв одлично, постигнав многу голови, ги освоив шампионската титула и Супер купот и продолжувам посветено ...

Пандев и Јаневски гласаa за Меси

Курир - 08.01.2013

Македонскиот најдобар фудбалери и селекторот на македонската фудбалска репрезентација својот глас за најдобар играч за 2012-та го дадоа на Лионел Меси.

Меси пак си ја прибра „Златната топка“

БезПардон - 08.01.2013

Аргентинскиот интернационалец и член на шпанскиот гигант Барселона, Лионел Меси синоќа по четврти пат ја освои „Златната топка“ која се доделува на најдобриот фудбалер во изминатата година.

ВИДЕО: Реакцијата на Роналдо откако Меси ја доби „Златната топка“

Курир - 08.01.2013

Синоќа во Цирих се одржа свеченоста на која Лионел Меси по четврти пат ја доби наградата „Златна топка“. Лионел Меси по четврти пат во својата кариера ја освои наградата „Златна топка“ која му се ...

Четврта „Златна топка“ за Меси

Press24 - 08.01.2013

Аргентинскиот интернационалец и член на шпанскиот гигант Барселона, Лионел Меси по четрврти пат во низа ја освои „Златната топка“ која се доделува на најдобриот фудбалер во изминатата година.

Меси повторно ја освои „Златната топка“, но како гласаа тој и Роналдо?

Фама - 08.01.2013

Аргентинскиот интернационалец и член на Барселона, Лионел Меси, по четврти пат ја освои „Златната топка“, која се доделува на најдобриот фудбалер во изминатата година.

Меси ќе се замара со трофеиите откако ќе се пензионира

Нетпрес - 08.01.2013

Како и што се очекуваше, најпрестижната индивидуална награда во фудбалскиот свет, “Златната топка” на Франс фудбал и ФИФА, по четврти пат, едно по друго, заврши кај најголемата ѕвезда во дресот на ...

Ињеста типува на уште една “Златна топка“ за Меси

Нетпрес - 08.01.2013

Соиграчот на Меси, третопласираниот во изборот на ФИФА и Франс фудбал, Андрес Ињеста е убеден дека аргентинскиот интернационалец по петти пат ќе ја освои престижната награда, “Златна топка”.

Роналдо: Не очајувам и не сум фрустриран - и јас имав сјајна година

Press24 - 08.01.2013

"Задоволен сум од прикажаното и со чиста совест можам да кажам дека имав сјајна година. Одиграв одлично, постигнав многу голови, ги освоив шампионската титула и Супер купот и продолжувам посветено ...

Роналдо: Имав сјајна година

Радио Фортуна - 08.01.2013

Задоволен сум од прикажаното и со чиста совест можам да кажам дека имав сјајна година. Одиграв одлично, постигнав многу голови, ги освоив шампионската титула и Супер купот и продолжувам посветено ...

Меси по четврти пат фудбалер на годината, најдобра фудбалерка Американката Вомбах

Пулс24 - 08.01.2013

Аргентинецот Лионел Меси ја освои наградата на ФИФА за 2012 година за најдобар фудбалер и стана првиот во историјата која четири години последователно ја освојува наградата за најдобар фудбалер за ...

Реакцијата на Роналдо кога Меси беше прогласен за ’Играч на годината’

Таратур - 08.01.2013

Во Цирих, Лионел Меси по четврт пат ја однесе титулата ’Играч на годината’ и наградата Ballon D'or. Со тоа тој уште еднаш се запиша во историјата на фудбалот.

Меси повторно ја освои „Златната топка“

Радио Фортуна - 08.01.2013

Аргентинскиот интернационалец и член на шпанскиот гигант Барселона, Лионел Меси по четрврти пат во низа ја освои „Златната топка“ која се доделува на најдобриот фудбалер во изминатата година.

Реакцијата на Роналдо кога Меси ја добива наградата(видео)

Пулс24 - 08.01.2013

Лионел Меси по четврти пат во својата кариера ја освои наградата „Златна топка“ која му се доделува на најдобриот фудбалер за изминатата година. Во конкуренција беа Меси, Иниеста и Кристијано Роналдо.

Како гласаа Меси и Роналдо?

Хајд Парк - 08.01.2013

Лионел Меси и Кристијано Роналдо, логично, не гласаа еден за друг, во изборот на ФИФА, за најдобар фудбалер на светот. Имено, Меси, сметал дека неговиот глас треба да оди кај соиграчите Чави Ернандес ...

Како гласаа Меси и Роналдо?

Макфакс - 08.01.2013

Лионел Меси и Кристијано Роналдо, логично, не гласаа еден за друг, во изборот на ФИФА, за најдобар фудбалер на светот. Имено, Меси, сметал дека неговиот глас треба да оди кај соиграчите Чави Ернандес ...

„Златната топка“ повторно во рацете на Меси

Денешен - 08.01.2013

Аргентинскиот интернационалец и член на шпанскиот гигант Барселона, Лионел Меси по четрврти пат во низа ја освои „Златната топка“ која се доделува на најдобриот фудбалер во изминатата година.

Роналдо: Не сум фрустриран што Меси го доби признанието

Денешен - 08.01.2013

Задоволен сум од прикажаното и со чиста совест можам да кажам дека имав сјајна година. Одиграв одлично, постигнав многу голови, ги освоив шампионската титула и Супер купот и продолжувам посветено ...

Меси ги надмина Платини, Кројф и Ван Бастен

Оn.net - 07.01.2013

Аргентинецот од редовите на Барселона денеска стана првиот играч во историјата на доделувањето на „Златната топка“ кој успеал тоа престижно признание да го добие по четврти пат во својата кариера.

Меси ја доби Златната Топка за 2012

24Фудбал - 07.01.2013

Лео Меси продолжува да руши рекорди, Аргентинецот стана првиот фудбалер што по четврти пат ја добива ’Златната Топка’. Аргентинецот во изборот на селекторите, капитените на националните тимови и ...

Меси ќе си ја задржи „Златната топка“?

Екипа - 07.01.2013

Аргентинскиот фудбалски волшебник Лионел Меси е главен фаворит за престижната награда „Златна топка“, што му се доделува на најдобриот светски фудбалер во изборот на ФИФА и на „Франс Фудбал“.

Четврта рекордна „Златна топка“ за Лионел Меси!

Екипа - 07.01.2013

Според очекувањата на целокупната светска фудбалска јавност, Лионел Меси повторно ја доби „Златната топка“ како најдобар фудбалер во изборот на ФИФА и Франс фудбал и за 2012 година, поставувајќи нов ...

Пандев и Јаневски едногласно за Меси, а без ниту еден глас за Роналдо

Екипа - 07.01.2013

Капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев и селекторот Чеде Јаневски своите гласови при изборот на најдобриот за 2012 година едногласно ги доделија за Лионел Меси кој и ја освои „Златната ...

Меси: Ништо нема да ми значи „златната топка“ ако не ја освоиме Ла Лига или ЛШ

МКД - 07.01.2013

Аргентинската суперѕвезда Лионел Меси останува најголем фаворит за освојување на „златната топка“ на ФИФА и „Франс фудбал“, која денеска треба да биде доделена на гала-церемонија во Цирих.

Лионел Меси ја освои рекордната четврта „златна топка“ за најдобар фудбалер

МКД - 07.01.2013

Аргентинскиот виртуоз Лионел Меси запиша нов рекорд откако вечерва по четврти пат ја освои најпрестижната фудбалска награда, „златната топка“, на гала-церемонијата во Цирих.

Меси соборува нови рекорди,златната топка по 4 пат во рацете на аргентинецот

Телма - 07.01.2013

Лионел Меси е најдобриот фудбалер на светот веќе четврта година по ред,откако Фифа и магазинот Франс Фудбал во 2010-та, ја обединија наградата што се доделува од 1956 година.Меси постигна 91 гол во ...

(ФОТО) Меси четврти пат ја освои Златната топка

Утрински - 07.01.2013

Аргентинскиот фудбалски виртуоз запиша нов рекорд откако вечерва во Цирих по четврти пат ја освои најпрестижната фудбалска награда Аргентинскиот виртуоз Лионел Меси запиша нов рекорд откако вечерва ...

Роналдо не им прави ќеф на Пандев и на Јаневски: Португалецот не доби ниту еден поен од Македонија!

МКД - 07.01.2013

Лионел Меси ја доби „златната топка“ на попладневната церемонија во Цирих, а токму таков исход прогнозираа и македонскиот селектор Чедомир Јаневски и капитенот на националниот тим, Горан Пандев .

Агуеро: Меси ја заслужи златната топка

СуперСпорт - 07.01.2013

Серхио Агуеро смета дека неговиот сонародник заслужил да ја добие златната топка. Меси е главен фаворит и оваа година за оваа награда, а во конкуренција се уште Иниеста и Роналдо.

Меси, Иниеста или Роналдо?

Спортклуб - 07.01.2013

Вечерва околу 20 часот, светот ќе го добие освојувачот на Златната топка на ФИФА и Л'екип за 2012 година. Како што е одамна познато, во најтесна конкуренција останаа Лионел Меси и Андрес Иниеста од ...

Еве што кажуваат финалистите за Златната топка

Спортски - 07.01.2013

Вечерва во 19ч. ќе започне доделувањето на традиционалната награда за најдобар фудбалер во светот - Ballon d`Or, за која годинава се борат Меси и Иниеста од Барселона и Роналдо од Реал Мадрид.

Лео Меси по четврти пат стигна до Златната Топка!

СуперСпорт - 07.01.2013

Во Цирих, Аргентинскиот репрезентативец и играчот на Барселона, Лео Меси, по четврти пат стигна до најголемата фудбалска награда - Златната Топка за 2012-та година.

Меси, Меси, Меси, Меси!!!!

Спортклуб - 07.01.2013

Сосема очекувано, Лионел Меси четвртипат по ред е освојувач на Златната топка, признание што партнерски го доделуваат ФИФА и францускиот спортски магазин Л'екип.

Уште една Златна топка за Меси

ЗаЗабава - 07.01.2013

Фудбалерот на Барселона, Аргентинецот Лионел Меси, ја доби награда "Златна топка", која ФИФА ја доделува на најдобриот фудбалер.

Меси е избран по 4 пат за најдобар фудбалер на светот

СуперСпорт - 07.01.2013

Изненадување во Цирих немаше - Лионел Меси беше прогласен и официјално за најдобар фудбалер на светот во 2012 година, а таа награда ја освојува 4 пат по ред.

Меси ја освои Златната Топка за 2012

Кајгана - 07.01.2013

Ѕвездата на Барселона, Лео Меси е прогласен за Најдобар фудбалер во 2012, а Аргентинецот четврта година во низа ја добива „Златната Топка".

Пандев и Јаневски гласале за Меси

Спортклуб - 07.01.2013

Капитенот и селекторот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев и Чедомир Јаневски биле едногласни кога станува збор за гласањето за најдобар светски фудбалер во 2012 година.

Меси по четвртипат најдобар фудбалер на светот

Mnogoo - 07.01.2013

Аргентинскиот фудбалски ас Лионел Меси влезе во историјата како првиот кој 4. пати се закитува со „Златната топка“, продолжувајќи ја доминацијата од 2009 година до сега.

Како гласаа Меси и Роналдо?

Mnogoo - 07.01.2013

Дали знаевте дека Меси и Роналдо не гласале еден за друг во изборот за најдобар фудбалер на светот? Впрочем,Меси сметал дека неговиот глас треба да оди за соиграчите од Барселона и поради тоа гласал ...

Меси четврти пат по ред најдобар на светот

А1 On - 07.01.2013

Аргентинецот и член на Барселона Лионел Меси повторно ја доби „Златната топка“ како најдобар фудбалер во изборот на ФИФА и Франс фудбал и за 2012 година, поставувајќи нов рекорд со четврто ...

Меси: Чуството е неверојатно

СуперСпорт - 07.01.2013

Аргентинецот е воодушевен откако тој официјално влезе во историјата на фудбалот како прв фудбалер кој што четири пати по ред ја освојува наградата за најдобар фудбалер на светот.

Меси во историјата, по 4. пат најдобар фудбалер во светот!

+инфо - 07.01.2013

Аргентинскиот фудбалски ас Лионел Меси влезе во историјата како првиот кој 4. пати се закитува со „Златната топка“, продолжувајќи ја доминацијата од 2009 година до сега.

(Видео): Златната топка за Меси

Сител - 07.01.2013

Вечерва во Цирих , ФИФА ги прогласи најдобрите во светскиот фудбал. Повторно златната топка за најдобар светски фудбалер му припадна на Аргентинецот Лионел Меси во конкуренција на Кристијано Роналдо ...

ВИДЕО: Лео Меси по четврти пат со Златната топка

Бриф - 07.01.2013

Во минатата година постигна 91 гол и го освои Купот на Кралот. Лионел Меси е најдобар играч за 2012 и може да се каже дека е најдобар фудбалер на светот! Вечерва во Цирих по четврти пат ја освои ...

Еве што кажуваат финалистите за Златната топка

Таратур - 07.01.2013

Вечерва во 19ч. ќе започне доделувањето на традиционалната награда за најдобар фудбалер во светот - Ballon d`Or, за која годинава се борат Меси и Иниеста од Барселона и Роналдо од Реал Мадрид.

Меси – најдобар фудбалер за 2012

За Се - 07.01.2013

Напаѓачот на Аргентина и Барселона Лионел Меси повторно ја освои „Златната топка“, односно беше прогласен за најдобар фудбалер во 2012. година.

Златната топка повторно кај Меси

Нетпрес - 07.01.2013

Најдобриот фудбалер на денешницата, ѕвездата на каталонскиот гигант Барселона, Лионел Меси, повторно, по четрврти пат, ја освои најпрестижната индивидуална награда во фудбалскиот свет, "Златаната ...

Четврта златна топка за Меси

БезПардон - 07.01.2013

Аргентинскиот фудбалер, Лионел Меси, вечерва во Цирих, на изборот на ФИФА за најдобрите во светскиот фудбал, триумфираше по четврти пат.

Ништо ново, Лео Меси најдобар за 2012 година

Primetime - 07.01.2013

Најдобриот играч на светот, Лео Меси, 4-та година по ред ја добива наградата Златна топка, која му се доделува на најдобриот играч за таа година.

Меси ја доби „Златната топка“ по четврти пат

Курир - 07.01.2013

„Волшебникот“ Лионел Меси по четврти пат ја доби наградата „Златна топка“ која му се доделува на најдобриот фудбалер. Лионел Меси и официјално е најдобар фудбалер за 2012-та година.

Лео Меси четврти пат

Хајд Парк - 07.01.2013

Во официјалниот избор на ФИФА, „Златна топка“, признанието за најдобар фудбалер во 2012 година му припадна на Лео Меси, волшебникот на Барса.

Меси по четврти пат фудбалер на годината, најдобра фудбалерка Американката Вомбах

Макфакс - 07.01.2013

Аргентинецот Лионел Меси ја освои наградата на ФИФА за 2012 година за најдобар фудбалер и стана првиот во историјата која четири години последователно ја освојува наградата за најдобар фудбалер за ...

Меси - Не се натпреварувам со Кристијано

Inpress - 07.01.2013

Цирих, 7. јануари 2013 (ИНПРЕС) Не се натпреварувам со Кристијано. Двајцата играме и сакаме да освојуваме трофеи, изјави фаворитот за освојување на четвртата по ред „Златна топка“ Лионел Меси.

Роналдо - Горд сум да стојам до Меси и Иниеста

Inpress - 07.01.2013

Цирих, 7. јануари 2013 (ИНПРЕС) Горд сум да стојам тука со овие големи играчи, изјави Кристијано Роналдо за двајцата конкуренти за годинешната „Златна топка“ - Лионел Меси и Андрес Иниеста од ...

Лионел Меси четврти пат по ред најдобар фудбалер на светот (Фото/Видео)

Inpress - 07.01.2013

Цирих, 7. јануари 2013 (ИНПРЕС) Репрезентативецот на Аргентина и играч на Барселона Лионел Меси четврта година по ред е добитник на „Златната топка“.