TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Утре облачно со појава на магла во одделни котлини

Канал5 - 14.11.2021

Утре наутро по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Преку денот со умерена, а во западните и југозападните делови со зголемена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Утре претежно облачно, но стабилно– Временска прогноза за 15.11.2021

Телма - 14.11.2021

Наутро по котлините ќе има појава на магла. Преку денот ќе биде умерено дозначително облачно, со поголема облачност во западните и југозападните делови од земјата. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Облачно време со утринска магла

МКД - 14.11.2021

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно, со поголема облачност во западните делови каде што ќе има и услови за појава на краткотраен дожд. Во претпладневните часови по котлините ќе има услови за појава на магла, а ќе дува слаб ветер од ...

Времето облачно со утринска магла, можен дожд во западните делови

Слободен Печат - 14.11.2021

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно, со поголема облачност во западните делови каде што ќе има и услови за појава на краткотраен дожд. Во претпладневните часови по котлините ќе има услови за појава на магла.

Времето денес ќе биде облачно со утринска магла, можен дожд во западните делови

Сител - 14.11.2021

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно, со поголема облачност во западните делови каде што ќе има и услови за појава на краткотраен дожд. Во претпладневните часови по котлините ќе има услови за појава на магла.

Oблачно со утринска магла, можен дожд во западните делови

24 Вести - 14.11.2021

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно, со поголема облачност во западните делови каде што ќе има и услови за појава на краткотраен дожд. Во претпладневните часови по котлините ќе има услови за појава на магла.

Времето облачно со утринска магла, можен дожд во западните делови

Канал5 - 14.11.2021

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно, со поголема облачност во западните делови каде што ќе има и услови за појава на краткотраен дожд. Во претпладневните часови по котлините ќе има услови за појава на магла.

Временска прогноза - Облачно со утринска магла, можен дожд во западните делови

Р.С.Европа - 14.11.2021

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно, со поголема облачност во западните делови каде што ќе има и услови за појава на краткотраен дожд. Во претпладневните часови по котлините ќе има услови за појава на магла.

Променливо облачно со слаб јужен ветер

Алсат-М - 14.11.2021

Наутро по котлините ќе има услови за појава на магла. Преку денот ќе биде умерено до значително облачно со поголема облачност во западните делови каде што ќе има и услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

Облачно со утринска магла, можен дожд во западните делови

Курир - 14.11.2021

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно, со поголема облачност во западните делови каде што ќе има и услови за појава на краткотраен дожд. Во претпладневните часови по котлините ќе има услови за појава на магла.

Времето облачно со утринска магла, можен дожд во западните делови

Вечер Прес - 14.11.2021

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно, со поголема облачност во западните делови каде што ќе има и услови за појава на краткотраен дожд. Во претпладневните часови по котлините ќе има услови за појава на магла.

Променливо облачно со сончеви периоди и можност за краткотраен дожд

OhridNews - 14.11.2021

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно, со поголема облачност во западните делови каде што ќе има и услови за појава на краткотраен дожд. Во претпладневните часови по котлините ќе има услови за појава на магла.

ДОАЃА ДОЖД: Еве од кој ден следува промена на времето

Курир - 14.11.2021

Во следните денови во утринските часови по одделни котлини ќе има услови за појава на магла, а преку денот ќе преовладува сончево време со променлива облачност. Утре наутро по одделни котлини ќе има појава на магла.

УМЕРЕНО ОБЛАЧНО Температурата ќе достигне до 17 степени

+инфо - 14.11.2021

Во Скопје ќе биде променливо облачно со слаб јужен ветер и со појава на магла наутро. Максималната температура ќе достигне до 12 степени. Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно, со поголема облачност во западните делови каде што ќе ...

Времето облачно со утринска магла, можен дожд во западните делови

24Инфо - 14.11.2021

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно, со поголема облачност во западните делови каде што ќе има и услови за појава на краткотраен дожд. Во претпладневните часови по котлините ќе има услови за појава на магла.

Претпладне променливо облачно, попладне зголемена облачност и можен дожд

Скопје инфо - 14.11.2021

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно, со поголема облачност во западните делови каде што ќе има и услови за појава на краткотраен дожд. Во претпладневните часови по котлините ќе има услови за појава на магла.

Времето денеска: Облачно со утринска магла, еве какво време не очекува и во следните денови

Скопје24 - 14.11.2021

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно, со поголема облачност во западните делови каде што ќе има и услови за појава на краткотраен дожд. Во претпладневните часови по котлините ќе има услови за појава на магла.

Од утре облачно со појава на магла

Скопје24 - 14.11.2021

Утре наутро по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Преку денот со умерена, а во западните и југозападните делови со зголемена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Времето облачно со утринска магла, можен дожд во западните делови

Lider - 14.11.2021

Максималната температура ќе биде во интервал од 11 до 17 степени. Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно, со поголема облачност во западните делови каде што ќе има и услови за појава на краткотраен дожд.

Од утре облачно со појава на магла

Lider - 14.11.2021

Утре наутро по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Преку денот со умерена, а во западните и југозападните делови со зголемена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Наутро магла, попладне облачно со локален дожд

Centar - 14.11.2021

Утрово по котлините ќе има услови за појава на магла. Преку денот ќе биде умерено до значително облачно со поголема облачност во западните делови каде што ќе има и услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

Времето облачно со утринска магла, можен дожд во западните делови

Независен - 14.11.2021

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно, со поголема облачност во западните делови каде што ќе има и услови за појава на краткотраен дожд. Во претпладневните часови по котлините ќе има услови за појава на магла.

Времето облачно со утринска магла, можен дожд во западните делови

Кајгана - 14.11.2021

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно, со поголема облачност во западните делови каде што ќе има и услови за појава на краткотраен дожд. Во претпладневните часови по котлините ќе има услови за појава на магла.

Во Битола умерено до значително облачно, температурата до 13 степени

Битола Њуз - 14.11.2021

Денес, недела, 14 ноември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде умерено до значително облачно. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 13 степени.

Облачно, магловито и топло до 17 степени

Скопско Ехо - 14.11.2021

Умерено до значително облачно, со поголема облачност во западните делови каде што ќе има и услови за појава на краткотраен дожд ќе биде денеска во Македонија, велат хидрометеоролозите. Во претпладневните часови по котлините ќе има услови за појава ...

Променливо облачно со слаб јужен ветер – температурите до 12 степени

4NEWS - 14.11.2021

Наутро по котлините ќе има услови за појава на магла. Преку денот ќе биде умерено до значително облачно со поголема облачност во западните делови каде што ќе има и услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

Времето облачно со утринска магла, можен дожд во западните делови

Опсервер - 14.11.2021

– Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно, со поголема облачност во западните делови каде што ќе има и услови за појава на краткотраен дожд. Во претпладневните часови по котлините ќе има услови за појава на магла.

Утрово во Битола -3, во текот на денот до 13 степени

Тера - 14.11.2021

Наутро по котлините ќе има услови за појава на магла. Утринските температури се движеа од -5 Берово, -2 Битола, -1 Штип, Тетово, Крива Паланка, 0 Струмица, Демир Капија, Прилеп, Скопје – Зајчев Рид, 1 Маврови Анови, 2 Попова Шапка, Гевгелија, Дебар, ...

Наутро магла, попладне облачно со локален дожд

Скопје1 - 14.11.2021

Утрово по котлините ќе има услови за појава на магла. Преку денот ќе биде умерено до значително облачно со поголема облачност во западните делови каде што ќе има и услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

Какво време не очекува во следните денови?

4NEWS - 05.02.2022

Во недела ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претпладне ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен, а попладне од јужен правец. Во понеделник попладне ќе има врнежи од дожд, а на планините од снег.

Утре на запад со зголемување на облачноста – Временска прогноза за 14.11.2021

Телма - 13.11.2021

Наутро по котлините ќе има услови за појава на магла. Преку денот ќе биде умерено дозначително облачно, со поголема облачност во западните делови, каде што ќе има и појава на краткотраен дожд.

Утре умерено до значително облачно

Канал5 - 08.02.2022

Времето утре ќе биде умерено до значително облачно. Во раните утрински и претпладневни часови во североисточните и источните подрачја ќе провејува слаб снег. Попладне вдолж Повардарието ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец.

Временска прогноза - Сончево со мала до умерена облачност

Р.С.Европа - 09.10.2022

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност која ќе биде поголема во западните делови. Максималната температура ќе достигне од 21 до 26 степени. Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Сончево време со мала облачност

МКД - 13.11.2021

Времето во земјава денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од -4 до 2, а дневната од 13 до 17 степени.

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Сител - 26.03.2023

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност, информираат од УХМР. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен и западен правец, кој долж Повардарието на места ќе засилува.

Временска прогноза – сончево со мала до умерена облачност

Либертас - 13.11.2021

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и утринска магла по одделни котлини. Од југоисточен правец ќе дува слаб ветер. Максималната температура ќе биде во интервал 13 од 17 степени, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи ...

Сончево со мала до умерена облачност

OhridNews - 07.02.2022

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла. Во источните делови повремено ќе биде значително облачно, а кон крајот на денот во североисточните ќе има услови за слаб снег.

Сончево време со мала до умерена облачност и температури до -4 степени

Курир - 13.11.2021

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и утринска магла по одделни котлини. Од југоисточниот правец ќе дува слаб ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од -4 до 2, а максималната од 13 од 17 степени.

Уште еден убав викенд:Сончево со мала до умерена облачност

Вечер Прес - 13.11.2021

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и утринска магла по одделни котлини. Од југоисточниот правец ќе дува слаб ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од -4 до 2, а максималната од 13 од 17 степени.

СОНЧЕВ ДЕН ЌЕ ИМАМЕ И ДЕНЕСКА Ќе дува слаб ветер, температурата до 17 степени

+инфо - 13.11.2021

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со утринска слаба магла. Утринската температура ќе се спушти до 0, а дневната ќе достигне до 14 степени. Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со утринска магла по одделни ...

Студени утра и дождливо време, температурите паѓаат под нулата – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

Centar - 13.11.2021

Утре ќе има зголемена облачност во западните делови со појава на локален дожд. Во следните денови наутро ќе има услови за појава на магла, утринските температури ќе бидат околу нула или некој степен повеќе.

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Сончево со утринска температура до минус 4 и дневна до 17 степени

Денешен - 13.11.2021

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од -4 до 2, а дневната од 13 до 17 степени.

УХМР најавува промена на времето од утре- На места врнежи од дожд и магла

Скопје24 - 13.11.2021

Утре наутро по котлините ќе има услови за појава на магла. Преку денот ќе биде умерено до значително облачно со поголема облачност во западните делови каде што ќе има и појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

Пред нас е убав и сончев есенски викенд

Скопје инфо - 13.11.2021

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од -4 до 2, а дневната од 13 до 17 степени.

УХМР најавува промена на времето од утре

Lider - 13.11.2021

Утре наутро по котлините ќе има услови за појава на магла, а преку денот ќе биде умерено до значително облачно со поголема облачност во западните делови каде што ќе има и појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

Наутро магла, попладне облачно со локален дожд

MTM - 13.11.2021

Утрово по котлините ќе има услови за појава на магла. Преку денот ќе биде умерено до значително облачно со поголема облачност во западните делови каде што ќе има и услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

Сончево со мала облачност, попладне дожд, грмежи и ветер

Независен - 07.06.2022

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови ќе има развој на нестабилна облачност проследена со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, претежно во западните и јужните делови.

Сончево со мала до умерена облачност

Lider - 13.11.2021

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со утринска слаба магла. Утринската температура ќе се спушти до 0, а дневната ќе достигне до 14 степени. Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со утринска магла по одделни ...

Утре наутро магливо, а попладне облачно

Н.Македонија - 13.11.2021

Утре наутро по котлините ќе има услови за појава на магла. Преку денот ќе биде умерено до значително облачно со поголема облачност во западните делови каде што ќе има и услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Н.Македонија - 13.11.2021

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од -4 до 2, а дневната од 13 до 17 степени, информираат од УХМР.

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Centar - 13.11.2021

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од -4 до 2, а дневната од 13 до 17 степени, информираат од УХМР.

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност

MTM - 13.11.2021

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од -4 до 2, а дневната од 13 до 17 степени, информираат од УХМР.

Наутро магла, попладне облачно со локален дожд

Точка - 13.11.2021

Утрово по котлините ќе има услови за појава на магла. Преку денот ќе биде умерено до значително облачно со поголема облачност во западните делови каде што ќе има и услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

Сончево со темепратура до 17 степени

Скопје1 - 13.11.2021

Денес се очекува сончево време со мала до умерена облачност и со утринска магла по одделни котлини, најавија од УХМР. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -4 до 2, а максималната од 13 до 17 ...

Сончево со 17 степени, од понеделник доаѓа дожд

Скопско Ехо - 13.11.2021

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и утринска магла по одделни котлини. Од југоисточниот правец ќе дува слаб ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од -4 до 2, а максималната од 13 од 17 степени.

Еве какво време не очекува во наредните денови

4NEWS - 11.08.2022

До недела времето ќе биде променливо облачно, на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер, електрични празнења и појава на град.

И денеска и утре сончево време

Тера - 13.11.2021

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност, претпладне по одделни котлини со појава на магла. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Утринските се движеа од -4 до 4 степени, во Битола до 1, а дневните ќе се движат од 10 до 16 степени, ...

Утрото магливо или облачно, преку ден сончeва есен, температурите до 17 степени

МКД - 12.11.2021

Времето во земјава денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, претпладне по одделни котлини со појава на магла и значителна ниска облачност. Утринската температура ќе се движи од -3 до 2, а дневната од 12 до 17 степени Во Скопје, ...

За време на викендот стабилно – Временска прогноза за 13.11.2021

Телма - 12.11.2021

Сончево со мала до умерена локална облачност, претпладне поодделни котлини со појава на магла. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Деталите во Телма Метео со Елена Манојловски, во соработка со ...

Сончево со утринска магла по котлините

24 Вести - 12.11.2021

С ончево време со мала до умерена облачност ќе преовладува денеска во земјава. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и значителна ниска облачност. Утринската температура ќе се движи од -3 до 2, а дневната од 12 до 17 степени.

Сончево со утринска магла по котлините

ТВ21 - 12.11.2021

Сончево време со мала до умерена облачност ќе преовладува денеска во земјава. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и значителна ниска облачност. Утринската температура ќе се движи од -3 до 2, а дневната од 12 до 17 степени.

Сончево со утринска магла по котлините

Канал5 - 12.11.2021

Сончево време со мала до умерена облачност ќе преовладува денеска во земјава. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и значителна ниска облачност. Утринската температура ќе се движи од -3 до 2, а дневната од 12 до 17 степени.

МЕТЕО на УБ: Времето денес Облачно со сончеви периоди

Слободен Печат - 12.11.2021

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално ќе има и позначителна облачност, а ќе дува и слаб ветер претежно од југоисточен правец. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 11 до 15 степени, прогнозира ...

СОНЧЕВО СО УТРИНСКА МАГЛА ВО КОТЛИНИТЕ Температурата ќе достигне до 17 степени

+инфо - 12.11.2021

Во Скопје, претпладне со појава на магла и ниска облачност, преку денот со умерена облачност. Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност, претпладне по одделни котлини со појава на магла и значителна ниска облачност.

Сончево со мала до умерена облачност, температура до 15 степени

OhridNews - 12.11.2021

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност, претпладне по одделни котлини со појава на магла и значителна ниска облачност. Утринската температура ќе се движи од -3 до 2, а дневната од 12 до 17 степени.

Какво време нè очекува до вторник?

Курир - 12.11.2021

Во деновите од викендот ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со утринска магла по одделни котлини. Утринските температури на повеќе места ќе бидат околу нула, а во првите два дена од следната седмица поради зголемена облачност ...

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Сончево со утринска магла и температура од минус 3 до 17 степени

Денешен - 12.11.2021

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, претпладне по одделни котлини со појава на магла и значителна ниска облачност. Утринската температура ќе се движи од -3 до 2, а дневната од 12 до 17 степени.

Облачно и магливо, утрински температури околу нулата – Метеоцентар со детална прогноза

Centar - 12.11.2021

Во следните денови ќе преовладува стабилно време со променлива облачност преку денот, а претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Утринските температури до недела на повеќе места ќе бидат околу нула.

Утре сончево со мала до умерена облачност и температури до 17 степени

MTM - 12.11.2021

Утре се очекува сончево време со мала до умерена облачност и со утринска магла по одделни котлини, најавија од УХМР. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -4 до 2, а максималната од 13 до 17 степени.

Утре сончево со мала до умерена облачност и температури до 17 степени

Centar - 12.11.2021

Утре се очекува сончево време со мала до умерена облачност и со утринска магла по одделни котлини, најавија од УХМР. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -4 до 2, а максималната од 13 до 17 степени.

Утре сончево со мала до умерена облачност и температури до 17 степени

24Инфо - 12.11.2021

Утре се очекува сончево време со мала до умерена облачност и со утринска магла по одделни котлини, најавија од УХМР. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -4 до 2, а максималната од 13 до 17 степени.

Утре сончево време и високи температури

Press24 - 12.11.2021

Утре се очекува сончево време со мала до умерена облачност и со утринска магла по одделни котлини, најавија од УХМР. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -4 до 2, а максималната од 13 до 17 степени.

Облачно и магловито претпладне во Скопје, потоа следи разведрување

Скопје инфо - 12.11.2021

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност, претпладне по одделни котлини со појава на магла и значителна ниска облачност. Утринската температура ќе се движи од -3 до 2, а дневната од 12 до 17 степени.

Утре сончево со мала до умерена облачност

Н.Македонија - 12.11.2021

Утре се очекува сончево време со мала до умерена облачност и со утринска магла по одделни котлини, најавија од УХМР. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -4 до 2, а максималната од 13 до 17 степени.

Облачно и магловито утро, попладне разведрување

MTM - 12.11.2021

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност, претпладне по одделни котлини со појава на магла и значителна ниска облачност. Утринската температура ќе се движи од -3 до 2, а дневната од 12 до 17 степени.

Сончево со утринска магла по котлините

Press24 - 12.11.2021

С ончево време со мала до умерена облачност ќе преовладува денеска во земјава. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и значителна ниска облачност. Утринската температура ќе се движи од -3 до 2, а дневната од 12 до 17 степени.

Денеска сончево но постудено со максимални 17 степени

Скопје24 - 12.11.2021

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност, претпладне по одделни котлини со појава на магла и значителна ниска облачност. Утринската температура ќе се движи од -3 до 2, а дневната од 12 до 17 степени.

За време на викендот стабилно – Временска прогноза за 13.11.2021

Скопје24 - 12.11.2021

Сончево со мала до умерена локална облачност, претпладне поодделни котлини со појава на магла. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Деталите во Телма Метео со Елена Манојловски, во соработка со ...

Облачно и магловито утро, попладне разведрување

Точка - 12.11.2021

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност, претпладне по одделни котлини со појава на магла и значителна ниска облачност. Утринската температура ќе се движи од -3 до 2, а дневната од 12 до 17 степени.

Утре сончево со мала до умерена облачност и температури до 17 степени

Точка - 12.11.2021

Утре се очекува сончево време со мала до умерена облачност и со утринска магла по одделни котлини, најавија од УХМР. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -4 до 2, а максималната од 13 до 17 степени.

ВИКЕНД ПРОГНОЗА ЗА КУМАНОВО: Продолжува стабилното и сончево време

Кумановски м. - 12.11.2021

Во текот на ноќта и утрово преовладуваше малку до умерено облачно време. По одделни котлини има појава на слаба магла, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Сончево со мала до умерена облачност ќе биде времето во текот на денешниот ...

Преку ден сончево до 17 степени, а утрински и под нула

Скопско Ехо - 12.11.2021

Утро во во Македонија ќе биде магливо и умерено облачно, а преку ден сонч ево , со температури до 17 степени. Како што најавија од УХМР, претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и значителна ниска облачност.

И денеска и утре претежно сончево време

Тера - 12.11.2021

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност. Утринските температури се движеа од -4 до 2 степена, во Битола до -1, а дневните ќе бидат од 13 до 17 степени, во Битола до 14. И утре сончево со мала до умерена облачност, претпладне по одделни ...

Сончево до 14 степени, од понеделник дожд

Скопско Ехо - 12.11.2021

Утре се очекува сончево време со мала до умерена облачност и со утринска магла по одделни котлини, најавија од УХМР. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -4 до 2, а максималната од 13 до 17 степени.

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температурата до 14 степени

Битола Њуз - 18.03.2023

Денес, сабота, 18 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

МЕТЕО на УТРИНСКИ БРИФИНГ: Променливо облачно и ветровито време

Слободен Печат - 11.11.2021

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално ќе има и позначителна облачност, а ќе дува и слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 9 до 14 степени, прогнозира ...

Времето денеска: Умерено облачно

Алсат-М - 03.02.2023

Денеска изутрина се можни слаби локални врнежи од снег, претежно на североистокот, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец, кој долж Повардарието повремено ќе засилува.

Претежно сончево – Временска прогноза за 12.11.2021

Телма - 11.11.2021

Наутро и претпладне по одделни котлини со услови за појава на магла и температура околу 0 °C. Преку ден ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб ветер од југо-источен правец. Температурата преку ден од 12 до 17 °C.

Умерено облачно со температури до 15 степени

МКД - 11.11.2021

Времето во Maкедонија денеска ќе биде умерено облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Претпладне по одделни котлини со појава на магла и ниска облачност. Утринската температура ќе се движи од -3 до 6, а дневната од 12 до 15 степени.

Умерено облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец

ТВ21 - 11.11.2021

Претпладне по одделни котлини со појава на магла и ниска облачност. Преку денот умерено облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 6, а максималната ќе достигне од 10 до 15 степени.

Утринска магла, а потоа облачно и ветровито

24 Вести - 11.11.2021

Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Преку денот умерено облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 6, а максималната ќе достигне од 10 до 15 степени.

Утринска магла и минусни температури, во текот на денот времето ќе биде облачно и ветровито

Сител - 11.11.2021

Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Преку денот умерено облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 6, а максималната ќе достигне од 10 до 15 степени.

Метео: Утринска магла и минусни температури, преку ден облачно и ветровито

Нова ТВ - 11.11.2021

Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Преку денот ќе биде умерено облачно со слаб до умерен ветар од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 6 степени, а максималната ќе достигне од ...

УМЕРЕНО ОБЛАЧНО СО СЛАБ ВЕТЕР Температурата ќе достигне до 15 степени

+инфо - 11.11.2021

Во Скопје, претпладне со појава на магла и ниска облачност. Преку денот умерено облачно со слаб ветер од променлив правец. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност.

Денес претежно облачно, еве ги температурите

Фактор - 11.11.2021

Претпладне по одделни котлини не очекува појава на магла и ниска облачност, додека преку ден времето ќе биде умерено облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Ова е прогнозата на управата за хидрометеоролошки работи на Македонија.

Умерено облачно со сончеви периоди

OhridNews - 11.11.2021

Времето во земјава ќе биде умерено облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Претпладне по одделни котлини со појава на магла и ниска облачност. Утринската температура ќе се движи од -3 до 6, а дневната од 10 до 15 степени.

Од понеделник дожд, а еве какво ќе биде времето викендов

Курир - 11.11.2021

Во следните денови ќе преовладува стабилно време со променлива облачност преку денот, а претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Утринските температури до недела на повеќе места ќе бидат околу нула.

Утринска магла и минусни температури, а потоа облачно и ветровито

Бриф - 11.11.2021

Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Преку денот умерено облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 6, а максималната ќе достигне од 10 до 15 степени.

Облачно и стабилно – Температурата ќе достигне до 15 степени

Либертас - 11.11.2021

Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Преку денот умерено облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 6, а максималната ќе достигне од 10 до 15 степени.

Утринска магла и минусни температури, а потоа облачно и ветровито

Вечер Прес - 11.11.2021

Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Преку денот умерено облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 6, а максималната ќе достигне од 10 до 15 степени.

Минусни температури утрово, а еве какво ќе биде времето во текот на денот

Скопје инфо - 11.11.2021

Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Преку денот умерено облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 6, а максималната ќе достигне од 10 до 15 степени.

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Облачно со утринска температура од минус 3 и дневна до 15 степени

Денешен - 11.11.2021

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Претпладне по одделни котлини со појава на магла и ниска облачност. Утринската температура ќе се движи од -3 до 6, а дневната од 10 до 15 степени.

Умерено облачно со слаб до умерен ветер

24Инфо - 11.11.2021

Времето во земјава ќе биде умерено облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Претпладне по одделни котлини со појава на магла и ниска облачност. Утринската температура ќе се движи од -3 до 6, а дневната од 10 до 15 степени.

Утринска магла и минусни температури, а потоа облачно и ветровито

Независен - 11.11.2021

Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Преку денот умерено облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 6, а максималната ќе достигне од 10 до 15 степени.

Умерено облачно, температурите во пад

Нетпрес - 11.11.2021

Времето во Македонија во четвртокот ќе биде умерено облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Претпладне по одделни котлини со појава на магла и ниска облачност. Утринската температура ќе се движи од минус 3 до 6, а дневната од 10 до 15 ...

Претпладне магла по котлините, попладне сончево со мала облачност

Centar - 11.11.2021

Во текот на ноќта преовладуваше умерено облачно време. Утрово по одделни котлини има појава на магла и ниска облачност. Најниска температура е измерена во Берово од -2 степена, -1 Попова Шапка, 0 Маврови Анови, Крива Паланка, Битола, Крушево, 1 ...

Претпладне магла по котлините, попладне сончево со мала облачност

MTM - 11.11.2021

Во текот на ноќта преовладуваше умерено облачно време. Утрово по одделни котлини има појава на магла и ниска облачност. Најниска температура е измерена во Берово од -2 степена, -1 Попова Шапка, 0 Маврови Анови, Крива Паланка, Битола, Крушево, 1 ...

Претпладне магла по котлините, попладне сончево со мала облачност

Точка - 11.11.2021

Во текот на ноќта преовладуваше умерено облачно време. Утрово по одделни котлини има појава на магла и ниска облачност. Најниска температура е измерена во Берово од -2 степена, -1 Попова Шапка, 0 Маврови Анови, Крива Паланка, Битола, Крушево, 1 ...

Утринска магла и минусни температури, потоа облачно и ветровито

Кајгана - 11.11.2021

Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Преку денот умерено облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 6, а максималната ќе достигне од 10 до 15 степени.

До недела ќе се задржи стабилно време

Кумановски м. - 11.11.2021

Времето денеска претпладне по одделни котлини низ државата ќе биде со појава на магла и ниска облачност. Преку денот умерено облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Умерено облачно и постудено време

Тера - 11.11.2021

Денеска претпладне по одделни котлини со појава на магла и ниска облачност. Преку денот умерено облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринските се движеа од -2 до 3 степени, во Битола 2, а дневните ќе бидат помеѓу 12 и 15 степени, ...

Умерено облачно со слаб до умерен ветер

Frontline - 11.11.2021

Времето во земјава ќе биде умерено облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Претпладне по одделни котлини со појава на магла и ниска облачност. Утринската температура ќе се движи од -3 до 6, а дневната од 10 до 15 степени.

Во Битола умерено облачно со слаб до умерен ветер

Битола Њуз - 11.11.2021

Денес, четрток, 11 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде умерено облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

Утринска магла и минусни температури, а потоа облачно и ветровито

Опсервер - 11.11.2021

– Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Преку денот умерено облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 6, а максималната ќе достигне од 10 до 15 ...

Умерено облачно со слаб до умерен ветер

MakPress - 11.11.2021

Времето во земјава ќе биде умерено облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Претпладне по одделни котлини со појава на магла и ниска облачност. Утринската температура ќе се движи од -3 до 6, а дневната од 10 до 15 степени.

Утринска магла и минусни температури, а потоа облачно и ветровито

MakPress - 11.11.2021

Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Преку денот умерено облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 6, а максималната ќе достигне од 10 до 15 степени.

Умерено облачно до 15 степени

Скопско Ехо - 16.11.2021

Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде умерено до значително облачно, по одделни котлини со појава на магла. Попладне облачноста делумно ќе се намали и ќе преовладува умерено облачно време.

Умерено до значително облачно и посвежо со југоисточен ветер

Сител - 10.11.2021

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно и посвежо, со појава на магла по котлините во утринските часови. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец, поизразен долж Повардарието.

Утре умерено облачно со слаб до умерен ветер

Канал5 - 10.11.2021

Утре претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Преку денот времето ќе биде умерено облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 6, а максималната ќе ...

МЕТЕО на УБ: Денес облачно и студено време

Слободен Печат - 10.11.2021

Денес времето во Македонија ќе биде претежно облачно и посвежо со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Ветерот на некои места повремено ќе засилува на интензитет, додека во текот на претпладнево, и тоа особено на југоистокот ќе има услови за ...

Стабилно и студено наутро – Временска прогноза за 11.11.2021

Телма - 10.11.2021

Утре ќе биде променливо облачно со улови за појава на слаба магла по котлините. Ќе дува слаб до умерен ветер од југо-источен правец. Деталите во Телма МЕТЕО со Ирена Лазарова – Димитровска, во соработка со ...

Умерено до значително облачно и посвежо со југоисточен ветер

Канал5 - 10.11.2021

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно и посвежо, со појава на магла по котлините во утринските часови. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец, поизразен долж Повардарието.

Умерено до значително облачно и посвежо со југоисточен ветер

24 Вести - 10.11.2021

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно и посвежо, со појава на магла по котлините во утринските часови. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец, поизразен долж Повардарието.

Времето денеска: значително облачно и посвежо

Р.С.Европа - 10.11.2021

Ќе биде умерено до значително облачно и посвежо, по котлините со појава на магла. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец, поизразен вдолж Повардарието. Во југоисточните делови претпладне ќе има услови за појава на краткотраен дожд.

Облачно и постудено

МКД - 16.03.2023

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и постудено, во источните делови на места ќе провејува слаб снег, а на југоистокот ќе има слаб дожд. Ќе дува засилен до силен северен ветер, на повеќе места со брзина и над 70 км/час.

Облачно и посвежо, по котлините со појава на магла

ТВ21 - 10.11.2021

Умерено до значително облачно и посвежо, по котлините со појава на магла. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец, поизразен вдолж Повардарието. Во југоисточните делови претпладне ќе има услови за појава на краткотраен дожд.

Времето денеска: значително облачно и посвежо

Алсат-М - 10.11.2021

Ќе биде умерено до значително облачно и посвежо, по котлините со појава на магла. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец, поизразен вдолж Повардарието. Во југоисточните делови претпладне ќе има услови за појава на краткотраен дожд.

Облачно и посвежо време со југоисточен ветер

Курир - 10.11.2021

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно и посвежо, со појава на магла по котлините во утринските часови. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец, поизразен долж Повардарието.

Умерено облачно со слаб ветер, наутро минусни температури

Курир - 10.11.2021

Времето во земјава ќе биде умерено облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Претпладне по одделни котлини со појава на магла и ниска облачност. Утринската температура ќе се движи од -3 до 6, а дневната од 10 до 15 степени.

УМЕРЕНО ОБЛАЧНО И ПОСВЕЖО Температурата ќе достигне до 14 степени

+инфо - 10.11.2021

Во Скопје и околината променливо облачно со слаб до умерен југоисточен ветер. Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно и посвежо, со појава на магла по котлините во утринските часови.

Oблачно и посвежо со ветер

Либертас - 10.11.2021

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно и посвежо, со појава на магла по котлините во утринските часови. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец, поизразен долж Повардарието.

Умерено облачно време со сончеви периоди, температура до 12 степени

OhridNews - 10.11.2021

Времето во земјава ќе биде умерено до значително облачно и посвежо, по котлините со појава на магла. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец, поизразен вдолж Повардарието. Во југоисточните делови претпладне ќе има услови за појава на краткотраен ...

Умерено до значително облачно и посвежо со југоисточен ветер

Бриф - 10.11.2021

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно и посвежо, со појава на магла по котлините во утринските часови. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец, поизразен долж Повардарието.

Славчо Попоски: следните утра ќе бидат значително постудени – локално со појава на мраз! преку ден потопло

Скопје24 - 10.11.2021

И во текот на следните денови продолжува периодот на стабилно и суво време, односно времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално ќе има и позначителна облачност а ќе дува и слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Сончево со мала облачност и утринска магла

Centar - 10.11.2021

Утринава е сончево. На крајниот југоисток утринава има појава на дожд и тоа во Гевгелија и Дојран. Наутро понекаде по котлините со појава на магла. Преку денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

УХМР најавува заладување, утринските температури ќе се спуштат под нулата

iPortal - 10.11.2021

„Утре претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Преку денот умерено облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. До недела ќе се задржи стабилно време, претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ...

Облачно и посвежо време со југоисточен ветер

Нетпрес - 10.11.2021

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно и посвежо, со појава на магла по котлините во утринските часови. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец, поизразен долж Повардарието.

Времето денеска облачно и посвежо

iPortal - 10.11.2021

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно и посвежо, со појава на магла по котлините во утринските часови. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец, поизразен долж Повардарието.

Следува заладување: Метеоцентар со детална прогноза за следните неколку дена

Centar - 10.11.2021

Во следните денови времето ќе биде умерено до значително облачно, претпладне по котлините со појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец, најизразен во текот на денешниот ден.

Умерено до значително облачно и посвежо

Press24 - 10.11.2021

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно и посвежо, со појава на магла по котлините во утринските часови. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец, поизразен долж Повардарието.

Утре облачно со температури под нулата во утринските часови

MTM - 10.11.2021

Утре претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Преку денот ќе биде умерено облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 6, а максималната ќе достигне од 10 ...

Умерено облачно и посвежо време, југоисточен ветер ќе ја растерува маглата

Денешен - 10.11.2021

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно и посвежо, со појава на магла по котлините во утринските часови. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец, поизразен долж Повардарието.

Умерено до значително облачно и посвежо со југоисточен ветер

Скопје24 - 10.11.2021

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно и посвежо, со појава на магла по котлините во утринските часови. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец, поизразен долж Повардарието.

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Облачно, по котлините со магла и максимална температура до 14 степени

Денешен - 10.11.2021

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно и посвежо, по котлините со појава на магла. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец, поизразен вдолж Повардарието. Во југоисточните делови претпладне ќе има услови за појава на ...

Сончево со мала облачност и утринска магла

MTM - 10.11.2021

Утринава е сончево. На крајниот југоисток утринава има појава на дожд и тоа во Гевгелија и Дојран. Наутро понекаде по котлините со појава на магла. Преку денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Утре облачно со температури под нулата во утринските часови

Н.Македонија - 10.11.2021

Утре претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Преку денот ќе биде умерено облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 6, а максималната ќе достигне од 10 ...

Облачно и посвежо, по котлините со појава на магла

24Инфо - 10.11.2021

Времето во земјава ќе биде умерено до значително облачно и посвежо, по котлините со појава на магла. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец, поизразен вдолж Повардарието. Во југоисточните делови претпладне ќе има услови за појава на краткотраен ...

Посвежо и облачно, од утре ниски утрински температури

Скопје инфо - 10.11.2021

Времето во земјава ќе биде умерено до значително облачно и посвежо, по котлините со појава на магла. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец, поизразен вдолж Повардарието. Во југоисточните делови претпладне ќе има услови за појава на краткотраен ...

Oблачно и посвежо со ветер

Независен - 10.11.2021

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно и посвежо, со појава на магла по котлините во утринските часови. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец, поизразен долж Повардарието.

Облачно и посвежо, по котлините со појава на магла

Lider - 10.11.2021

Времето во земјава ќе биде умерено до значително облачно и посвежо, по котлините со појава на магла. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец, поизразен вдолж Повардарието Во југоисточните делови претпладне ќе има услови за појава на краткотраен ...

УХМР: Временска состојба за наредните четири дена

Скопје24 - 10.11.2021

Според најновите информации на УХМР времето утре претпладне по одделни котлини со појава на магла и ниска облачност. Преку денот умерено облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Облачно и посвежо со југоисточен ветер

Кајгана - 10.11.2021

Скопје, 10 ноември 2021 (МИА) – Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно и посвежо, со појава на магла по котлините во утринските часови. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец, поизразен долж Повардарието.

Сончево со мала облачност и утринска магла

Точка - 10.11.2021

Утринава е сончево. На крајниот југоисток утринава има појава на дожд и тоа во Гевгелија и Дојран. Наутро понекаде по котлините со појава на магла. Преку денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Утре облачно со температури под нулата во утринските часови

Точка - 10.11.2021

Утре претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Преку денот ќе биде умерено облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 6, а максималната ќе достигне од 10 ...

Сончево со мала облачност

Скопје1 - 09.02.2023

Времето денеска во земјава, по ниските утрински температури во текот на денот, ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од источен правец. Утринските температури се движат од минус 15 степени на повисоките места во источните ...

Метеоаларм: Поладно на утро, додека дневните температури ќе бидат нормални

Порта - 10.11.2021

И во текот на следните денови продолжува периодот на стабилно и суво време, односно времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално ќе има и позначителна облачност а ќе дува и слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Умерено до значително облачно и посвежо со југоисточен ветер

Опсервер - 10.11.2021

– Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно и посвежо, со појава на магла по котлините во утринските часови. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец, поизразен долж Повардарието.

Умерено до значително облачно и посвежо со југоисточен ветер

MakPress - 10.11.2021

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно и посвежо, со појава на магла по котлините во утринските часови. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец, поизразен долж Повардарието.

Во Битола умерено до значително облачно и посвежо, температура до 12 степени

Битола Њуз - 10.11.2021

Денес, среда, 10 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде умерено до значително облачно и посвежо. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец.

Во следните денови со магла низ котлините и постудено

Кумановски м. - 10.11.2021

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено до значително облачно и посвежо, по котлините со појава на магла, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец, поизразен вдолж Повардарието.

Облачно и посвежо, по котлините со појава на магла

MakPress - 10.11.2021

Времето во земјава ќе биде умерено до значително облачно и посвежо, по котлините со појава на магла. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец, поизразен вдолж Повардарието. Во југоисточните делови претпладне ќе има услови за појава на краткотраен ...

Сончево со мала облачност и утринска магла

Скопско Ехо - 10.11.2021

Утринава е сончево. На крајниот југоисток утринава има појава на дожд и тоа во Гевгелија и Дојран. Наутро понекаде по котлините со појава на магла. Преку денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Умерено до значително облачно и посвежо време

Тера - 10.11.2021

Времето денеска умерено до значително облачно и посвежо, по котлините со појава на магла. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец, поизразен вдолж Повардарието. Во југоисточните делови претпладне ќе има услови за појава на краткотраен дожд.

Какво ќе биде времето во следните денови?

4NEWS - 10.11.2021

Во следните денови времето ќе биде умерено до значително облачно, претпладне по котлините со појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, поизразен во текот на утрешниот ден.

Претежно облачно и свежо

4NEWS - 10.11.2021

Претежно облачно и свежо со умерен ветер од југоисточен правец, поизразен вдолж Повардарието. Во југоисточните делови претпладне ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Минимална температура: 3°C до 10°C Максимална температура: 10°C до 16°C ...

Облачно со умерен ветер

МКД - 09.11.2021

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер. Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопје 15 Целзиусови степени, Маврово 12, Охрид, Битола и Берово 18, Крива Паланка 17, ...

Славчо прогнозира: Променливо облачно време со сончеви периоди

Слободен Печат - 09.11.2021

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе започне да дува умерен, а долж повардарието засилен ветер од северен и од северозападен правец, со што од север ќе започне да се спушта постуден воздух.

Променливо облачно – температура до 22 степени

ТВ21 - 26.09.2022

Променливо облачно со слаб до умерен, наместа повремено засилен ветер од јужен правец. Попладне најпрвин во западните делови ќе започнат врнежи од дожд, кои во вечерните часови и во текот на ноќта ќе се прошират насекаде и локално ќе бидат пообилни ...

Претежно облачно со умерен до засилен северен ветер

24 Вести - 09.11.2021

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 5 до 10, а максималната ќе достигне од 14 до 22 степени.

Променливо облачно и ветровито

Сител - 01.11.2023

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Кон крајот на денот и во текот на ноќта во западните делови ќе има локален дожд. Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 13, а максималната ќе ...

Променливо облачно и ветровито

Бриф - 01.11.2023

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Кон крајот на денот и во текот на ноќта во западните делови ќе има локален дожд. Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 13, а максималната ќе ...

Претежно облачно со умерен до засилен северен ветер

Курир - 09.11.2021

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 5 до 10, а максималната ќе достигне од 14 до 22 степени.

Какво ќе биде времето во следните денови?

Курир - 22.06.2022

Утре во западните делови ќе дува засилен северозападен ветер и од пладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално процесите ќе бидат во форма на невреме со засилен до силен ветер и појава на ...

СОНЧЕВО СО УМЕРЕН ВЕТЕР Температурата ќе достигне до 22 степена

+инфо - 09.11.2021

Во Скопје, претежно облачно со умерен до засилен северен ветер. Времето денеска ќе биде променливо облачно со умерен, а долж Повардарието со засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 10, а максималната од 14 до 22 ...

Метео: Променливо облачно време со температури до 22 степена

Нова ТВ - 09.11.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со умерен, а долж Повардарието со засилен северен ветар. Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 10 степени, а максималната од 14 до 22 степени.

Променливо облачно време

OhridNews - 04.12.2021

Претпладне променливо облачно со повеќе облачност во западните делови и слаб до умерен ветер од северен правец поизразен од изутрина и претпладне. Попладне облачноста ќе се намали. Во Охрид времето денес променливо облачно со температура во интервал ...

Променливо облачно и ветровито

Вечер Прес - 09.11.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со умерен, а долж Повардарието со засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 10, а максималната од 14 до 22 степени.

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Претежно облачно со северен ветер и температура до 22 степени

Денешен - 09.11.2021

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 5 до 10, а максималната ќе достигне од 14 до 22 степени.

Денеска ветровито и со пад на температурите

Скопје инфо - 09.11.2021

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 5 до 10, а максималната ќе достигне од 14 до 22 степени.

Времето денеска облачно и ветровито

iPortal - 09.11.2021

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 5 до 10, а максималната ќе достигне од 14 до 22 степени.

Променливо облачно и ветровито

Независен - 01.11.2023

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Кон крајот на денот и во текот на ноќта во западните делови ќе има локален дожд. Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 13, а максималната ќе ...

Претежно облачно со умерен до засилен северен ветер

24Инфо - 09.11.2021

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 5 до 10, а максималната ќе достигне од 14 до 22 степени.

Претежно облачно со умерен до засилен северен ветер

Lider - 09.11.2021

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 5 до 10, а максималната ќе достигне од 14 до 22 степени.

Какво ќе биде времето во следните денови?

Press24 - 09.11.2021

Во следните денови времето ќе биде умерено до значително облачно, претпладне по котлините со појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, поизразен во текот на утрешниот ден.

Променливо облачно со температури до 22 степени

MTM - 09.11.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со умерен, а по должина на Повардарието засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 10, а максималната од 14 до 22 степени.

Денеска имаме облачно време, со ветер

Press24 - 09.11.2021

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 5 до 10, а максималната ќе достигне од 14 до 22 степени.

Времето денеска: Претежно облачно со умерен до засилен северен ветер, еве какво веме не чека во следните денови

Скопје24 - 09.11.2021

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 5 до 10, а максималната ќе достигне од 14 до 22 степени.

Претежно облачно со сѐ уште невообичаено високи температури

Нетпрес - 09.11.2021

Времето во вторникот во Македонија ќе биде променливо облачно со умерен, вдолж Повардарието засилен северен ветер, а температурите сѐ уште се невобиачено високи за овој дел од годината Утринската температура се движи од 5 до 10, а максималната ќе ...

Променливо облачно со температури до 22 степени

Centar - 09.11.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со умерен, а по должина на Повардарието засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 10, а максималната од 14 до 22 степени.

Променливо облачно со температури до 22 степени

Точка - 09.11.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со умерен, а по должина на Повардарието засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 10, а максималната од 14 до 22 степени.

Променливо облачно со температури до 22 степени

Денар - 09.11.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со умерен, а по должина на Повардарието засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 10, а максималната од 14 до 22 степени.

Претежно облачно со умерен до засилен северен ветер

Кајгана - 09.11.2021

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 5 до 10, а максималната ќе достигне од 14 до 22 степени.

Претежно облачно со умерен до засилен северен ветер

MakPress - 09.11.2021

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 5 до 10, а максималната ќе достигне од 14 до 22 степени.

Променливо облачно – температура до 22 степени

4NEWS - 26.09.2022

Променливо облачно со слаб до умерен, наместа повремено засилен ветер од јужен правец. Попладне најпрвин во западните делови ќе започнат врнежи од дожд, кои во вечерните часови и во текот на ноќта ќе се прошират насекаде и локално ќе бидат пообилни ...

Стабилно време, но со температури во опаѓање

Кумановски м. - 09.11.2021

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 10, а максималната од 14 до 22 степени.

Претежно облачно со умерен до засилен северен ветер

Опсервер - 09.11.2021

– Времето во земјава ќе биде променливо облачно со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 5 до 10, а максималната ќе достигне од 14 до 22 степени.

Во Битола променливо облачно, температура до 18 степени, од утре заладување

Битола Њуз - 09.11.2021

Денес, вторник, 9 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со умерен северен ветер. Температурата во Битола до 18 степени.

Променливо облачно и ветровито

Опсервер - 09.12.2022

Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со услови за појава на магла по одделни котлини. Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 9, а максималната ќе достигне од 10 до ...

Променливо облачно и ветровито

MakPress - 01.11.2023

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Кон крајот на денот и во текот на ноќта во западните делови ќе има локален дожд. Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 13, а максималната ќе ...

Од утре извесно заладување

Тера - 09.11.2021

Времето денеска променливо облачно со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер. Дневните температури од 12 до 22 степена, во Битола до 18. Утре претежно облачно и свежо со умерен ветер од југоисточен правец, поизразен вдолж Повардарието.

Времето денеска: умерено до значително облачно

Р.С.Европа - 28.12.2021

Умерено до значително облачно, наутро и претпладне со услови за појава на магла и ниска облачност по котлините и речните делини и со слаб ветер од северен правец. Дневната температура ќе биде од 7 до 13 степени. Во Скопје и околината слично време.

Умерено облачно и топло до 24 степени

ТВ21 - 08.11.2021

Умерено до значително облачно и релативно топло, претпладне по одделни котлини со појава на магла. Ќе дува слаб ветер претежно од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 9, а максималната ќе достигне од 18 до 24 степени.

Облачно и топло, од утре локален дожд

МКД - 08.11.2021

Денеска времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно и релативно топло, претпладне по одделни котлини со појава на магла. Ќе дува слаб ветер претежно од јужен правец. Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне до 19 ...

МЕТЕО на УБ: Променливо облачно и натпросечно топло време

Слободен Печат - 08.11.2021

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно и натпросечно топло со сончеви периоди. Ќе дува слаб ветер од променлив правец, додека температурите ќе се искачуваат во интервалот од 17 до 24 степени, прогнозира Славчо Попоски.

Облачно и топло, од утре дожд

Фокус - 08.11.2021

Денеска времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно и релативно топло, претпладне по одделни котлини со појава на магла. Ќе дува слаб ветер претежно од јужен правец. Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне до 19 ...

Умерено облачно и релативно топло време

24 Вести - 08.11.2021

Во земјава времето ќе биде умерено до значително облачно и релативно топло, претпладне по одделни котлини со појава на магла. Ќе дува слаб ветер претежно од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 9, а максималната ќе ...

Од утре не излегувајте без чадор – пад на температурите и дожд…

ТВ21 - 08.11.2021

Во следните денови ќе преовладува умерено до значително облачно време. Во вторник ќе има појава на слаб локален дожд и ќе дува засилен северен ветер, што ќе услови намалување на дневната температура, особено од среда.

Облачно и релативно топло време, максимални 24 степени

Курир - 08.11.2021

Претпладне по оделни котлини, особено вдолж Повардарието, со појава на магла, во останатите делови сончево со мала до умерена облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголеми, па ќе преовладува умерено до значително облачно и релативно топло ...

ОБЛАЧНО И РЕЛАТИВНО ТОПЛО Температурата ќе се движи од 18 до 24 степени

+инфо - 08.11.2021

Во Скопје претежно облачно. Минималната температура ќе се спушти до 8, а максималната ќе достигне 19 степени. Умерено до значително облачно и релативно топло, претпладне по одделни котлини со појава на магла.

Облачно и топло, од утре дожд

Либертас - 08.11.2021

Денеска времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно и релативно топло, претпладне по одделни котлини со појава на магла. Ќе дува слаб ветер претежно од јужен правец. Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне до 19 ...

Сончево со мала до умерена облачност, температура до 20 степени

OhridNews - 08.11.2021

Претпладне по ооделни котлини, особено вдолж Повардарието, со појава на магла, во останатите делови сончево со мала до умерена облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголеми, па ќе преовладува умерено до значително облачно и релативно топло ...

Умерено облачно и релативно топло време

Press24 - 08.11.2021

Во земјава времето ќе биде умерено до значително облачно и релативно топло, претпладне по одделни котлини со појава на магла. Ќе дува слаб ветер претежно од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 9, а максималната ќе ...

Сончево со мала до умерена облачност и температури до 24 степени

Centar - 08.11.2021

Времето денеска, претпладне по одделни котлини ќе биде со појава на магла, во останатите делови сончево со мала до умерена облачност. Преку денот облачноста ќе се зголеми и ќе преовладува умерено до значително облачно и релативно топло време.

Денеска облачно, од утре драстична промена на времето

Скопје инфо - 08.11.2021

Претпладне по оделни котлини, особено вдолж Повардарието, со појава на магла, во останатите делови сончево со мала до умерена облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголеми, па ќе преовладува умерено до значително облачно и релативно топло ...

Од утре не излегувајте без чадор – пад на температурите и дожд

Скопје24 - 08.11.2021

Во следните денови ќе преовладува умерено до значително облачно време. Во вторник ќе има појава на слаб локален дожд и ќе дува засилен северен ветер, што ќе услови намалување на дневната температура, особено од среда.

УХМР најавува дожд и намалување на температурите

iPortal - 08.11.2021

„Времето утре променливо облачно со умерен, вдолж Повардарието засилен северен ветер. Можна е и појава на слаб локален дожд што ќе услови намалување на дневната температура, особено од среда.

Облачно и топло, од утре локален дожд

Независен - 08.11.2021

Денеска времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно и релативно топло, претпладне по одделни котлини со појава на магла. Ќе дува слаб ветер претежно од јужен правец. Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне до 19 ...

Умерено облачно и релативно топло време денеска

Lider - 08.11.2021

Во земјава времето ќе биде умерено до значително облачно и релативно топло, претпладне по одделни котлини со појава на магла. Ќе дува слаб ветер претежно од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 9, а максималната ќе ...

Облачно и релативно топло време, температурата до 24 степени

Нетпрес - 08.11.2021

Претпладне во понеделникот во Македонија по оделни котлини, особено долж Повардарието, има појава на магла, во останатите делови е сончево со мала до умерена облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголеми, па ќе преовладува умерено до ...

Денес облачно и магливо, од утре дождови и пад на температурите – Метеоцентар со детална прогноза за времето

Centar - 08.11.2021

Времето денес претпладне по ооделни котлини, особено вдолж Повардарието, со појава на магла, во останатите делови сончево со мала до умерена облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголеми, па ќе преовладува умерено до значително облачно и ...

Сончево со мала до умерена облачност и температури до 24 степени

24Инфо - 08.11.2021

Времето денеска, претпладне по одделни котлини ќе биде со појава на магла, во останатите делови сончево со мала до умерена облачност. Преку денот облачноста ќе се зголеми и ќе преовладува умерено до значително облачно и релативно топло време.

Сончево со мала до умерена облачност и температури до 24 степени

MTM - 08.11.2021

Времето денеска, претпладне по одделни котлини ќе биде со појава на магла, во останатите делови сончево со мала до умерена облачност. Преку денот облачноста ќе се зголеми и ќе преовладува умерено до значително облачно и релативно топло време.

Сончево со мала до умерена облачност и температури до 24 степени

Точка - 08.11.2021

Времето денеска, претпладне по одделни котлини ќе биде со појава на магла, во останатите делови сончево со мала до умерена облачност. Преку денот облачноста ќе се зголеми и ќе преовладува умерено до значително облачно и релативно топло време.

Во Скопје денеска 19 степени и умерено облачно

Скопско Ехо - 08.11.2021

Во земјава времето денеска ќе биде умерено до значително облачно и релативно топло, претпладне по одделни котлини со појава на магла, информираат од УХМР. Ќе дува слаб ветер претежно од јужен правец.

Какво време носи новата работна недела?

Gostivarpress.mk - 04.12.2023

Времето денеска (понеделник) ќе биде претежно облачно со можни кратки сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец кој наместа во западните и североисточните делови повремено ќе засилува.

Неделна временска прогноза за Куманово: Ќе имаме ли топло време и оваа седмица?

Кумановски м. - 08.11.2021

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено до значително облачно и релативно топло, претпладне по одделни котлини со појава на магла, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Ќе дува слаб ветер претежно од јужен правец.

Сончево со умерена облачност

4NEWS - 08.11.2021

Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и значителна ниска облачност. Преку денот сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минимална температура ќе се движи од 3°C до 10°C, а максимална ...

Умерено облачно и топло, од утре промена на времето

Скопје1 - 08.11.2021

Денеска времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно и релативно топло, претпладне по одделни котлини со појава на магла. Ќе дува слаб ветер претежно од јужен правец. Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне до 19 ...

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температурата до 21 степен

Битола Њуз - 08.11.2021

Денес, понеделник, 8 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголеми, па ќе преовладува умерено до ...

Од утре постудено со појава на магла

ММС - 08.11.2021

Утре не очекува променливо облачно со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 10, а максималната од 14 до 22 степени. Во Скопје, претежно облачно со умерен до засилен северен ветер.