TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Руни го сака Снајдер во Јунајтед

Курир - 24.10.2010

Откако ги изненади сите со своето ненадејно менување на ставот за заминување од Манчестер, Вејн Руни сега има и желба кого да му донесат за соиграч.

Руни останува лидер на идните "црвени ѓаволи"

Вечер Прес - 24.10.2010

Својата верност кон клубот од Олд Трафорд" ја продолжи до 2015 година Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни, кој најави заминување, се премисли и се согласи да го продолжи договорот.

Руни повреден, ќе паузира три недели

А1 - 23.10.2010

Вејн Руни вечера го парафираше новиот петгодишен договор со Манчестер Јунајтед, но поради повреда надвор од фудбалските терени ќе биде во следните три седмици.

Бекам е задоволен што Руни остана во Јунајтед

24Фудбал - 23.10.2010

Дејвид Бекам вели дека одлуката Руни да потпише нов договор со Манчестер Јунајтед била лесна поради големината на клубот.

Руни повреден, ќе паузира три недели

Макфакс - 23.10.2010

Веј Руни вечера го парафираше новиот петгодишен договор со Манчестер Јунајтед, но поради повреда надвор од фудбалските терени ќе биде во следните три седмици.

Колку пари ќе заработи Руни од новиот договор со Јунајтед?

24Фудбал - 23.10.2010

Според пишувањата на медиумите од Англија, Вејн Руни ќе заработува околу 150 000 фунти неделно но има и шпекулаци кои велат дека неделната плата на напаѓачот ќе биде фантастични 250 000 фунти Главна ...

Вејн Руни останува во Манчестер Јунајтед до 2015. година

Inpress - 23.10.2010

Манчестер, 23. октомври 2010 (ИНПРЕС) Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Вејн Руни дефинитивно ги отстрани сите сомнежи за неговата иднина, со потпишувањето на нов петгодишен договор кој го врзува за ...

Руни побара фановите да бидат трпеливи

24Фудбал - 23.10.2010

Вејн Руни не се сомнева дека наскоро ќе се врати во топ форма и одлучно посакува повторно да се докаже пред фановите на Манчестер Јунајтед Напаѓачот вчера стави крај на интензивните шпекулации за ...

Руни најплатен фудбалер со 250.000 фунти неделно

eReporter - 23.10.2010

Англискиот репрезентативец Вејн Руни ќе заработува 250.000 фунти неделно според новиот договор што го потпиша со Манчестер Јунајтед, објавија денеска англиските медиуми.

Руни останува во Манчестер Јунајтед до 2015

А1 - 22.10.2010

Неочекуван пресврт на случувањата врзани со Вејн Руни денеска одекна од „Олд Трафорд“ на задоволство на навивачите на Манчестер Јунајтед.

Руни бара еден милион повеќе од Роналдо

Утрински - 22.10.2010

Опсесија на Вејн Руни, пишува шпанска „Марка“ е да биде најплатен професионалец во светот. Информацијата очигледно доаѓа од Реал кој долго време го има на својот радар репрезентативецот на Англија.

Руни останува во Манчестер

Канал5 - 22.10.2010

Се предомисли и потпиша нов договор со Манчестер Јунајтед. Англискиот напаѓач Вејн Руни потпиша нов петгодишен договор со англискиот премиер лигаш Манчестер, соопшти денеска неговиот клуб, пренесува ...

Руни останува во Манчестер Јунајтед?

Алсат-М - 22.10.2010

Вејн Руни се предомисли. 24 годишниот англиски фудбалски напаѓач според Би-Би-Си, прифатил да потпише нов петгодишен договор со Манчестер Јунајтед со што на Олд Трафорд ќе игра до 2015 година.

Сагата заврши: Руни се договори за нов 5 годишен договор

Спортски - 22.10.2010

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Веин Руни се слогласи да потпише нов 5 годишен договот со колубот, соопшти официјалниот веб сајт на Манлестер Јунајтед.

Руни потпиша нов договор со Јунајтед!

Курир - 22.10.2010

Како гром од ведро небо доаѓа веста од Манчестер според која денеска на пладне Вејн Руни одлучил да остане во Јунајтед до 2016 година! Сензационалта вест ја пренесоа сите англиски медиуми, не знаејќи ...

Сагата заврши: Руни се договори за нов 5-годишен договор

Таратур - 22.10.2010

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни се согласи да потпише нов 5 годишен договот со клубот, соопшти официјалниот веб сајт на Манчестер Јунајтед.

Крај на сагата, Руни останува во Манчестер јунајтед

Форум - 22.10.2010

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Вејн Руни, кој пред неколку дена изјави дека сака да го напушти тимот, на општо изненадување потпиша нов договор со „црвените ѓаволи“.

Руни се извинил за трансфер сагата што ја креираше

24Фудбал - 22.10.2010

Сер Алекс Фергусон открива дека Вејн Руни се извинил за трансфер сагата што ја креирал околу новиот договор Изминативе неколку дена беа прилично турбулентни за тимот од Олд Трафорд откако во ...

Премини во Сити и ќе умреш!

Таратур - 22.10.2010

Приказнатата околу заминувањето на Вејн Руни од Манчестер Јунајтед доби нов епилог, откако во четвртокот навечер пред неговиот дом реагирала полиција поради навивачите кои се собраа и скандираа ...

Руни ќе паузира три недели поради повреда

24Фудбал - 22.10.2010

Поради повреда на зглобот, англискиот интернационалец Вејн Руни ќе мора да паузира три недели Манчестер Јунајтед денеска соопшти добри вести за иднината на Вејн Руни откако напаѓачот се согласи на ...

Бесните навивачи ја опседнаа куќата на Вејн Руни (Фото)

Inpress - 22.10.2010

Манчестер, 22. октомври 2010 (ИНПРЕС) Приказната околу заминувањето на Вејн Руни од Манчестер Јунајтед доби сосема нов епилог откако синоќа пред неговиот дом се собраа навивачите на клубот и му ...

Руни им се извини на Алекс и соиграчите, ќе паузира три недели

Спортски - 22.10.2010

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни ќе биде надвор од терените во следните три седмици поради повреда на глуждот, потврди менаџерот на црвените ѓаволи, Алекс Фергусон.

Премини во Сити и ќе умреш!

Спортски - 22.10.2010

Приказнатата околу заминувањето на Вејн Руни од Манчестер Јунајтед доби нов епилог, откако во четвртокот навечер пред неговиот дом реагирала полиција поради навивачите кои се собраа и скандираа ...

Смртни закани за Руни

Курир - 22.10.2010

Група навивачи на Манчестер Јунајтед синоќа се собрала пред домот на Вејн Руни на кого му упатила страшна порака: Заиграј за Сити и ќе умреш! Очигледно на навивачите на Манчестер Јунајтед најтешко би ...

Тевез: Со Руни ќе освоиме се

Спортски - 22.10.2010

Карлос Тевез изјавил пред сопственикот на Манчестер Сити, Шеикот Мансур, дека со Руни тимот ќе освои се. Шеикот побарал средба со Тевез да го слушне за мислење околу привлекувањето на Руни.

Тевез: Со Руни ќе освоиме се

Таратур - 22.10.2010

Карлос Тевез изјавил пред сопственикот на Манчестер Сити, Шеикот Мансур, дека со Руни тимот ќе освои се. Шеикот побарал средба со Тевез да го слушне за мислење околу привлекувањето на Руни.

Фановите со порака до Руни: ’Ќе бидеш мртов ако потпишеш за Сити’

24Фудбал - 22.10.2010

Фановите на Јунајтед му порачаа на Вејн Руни да не се сели во градскиот ривал Сити а во меѓувреме Црвените Ѓаволи велат дека сеуште нема новости за иднината на напаѓачот Како што пренесува The Sun ...

"Ако заминеш во Сити, мртов си..."

Сител - 22.10.2010

Тоа беше пораката која маскирани демонстранти му ја порачаа на Вејн Руни во текот на вчерашниот ден, пред неговата куќа. Околу 30 навивачи, го повикуваа Руни да излезе за да "поразговараат".

Руни се предомисли, стави потпис на нов петгодишен договор со Јунајтед

24Фудбал - 22.10.2010

Вејн Руни стави крај на шпекулациите за неговата иднина откако стави потпис на нов петгодишен договор со Манчестер Јунајтед според кој ќе остане на Олд Трафорд до јуни 2015 “Вејн Руни се согласи на ...

Крај на сагата, Руни останува во Манчестер Јунајтед

Макфакс - 22.10.2010

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни, кој пред неколку дена изјави дека сака да го напушти тимот, на општо изненадување потпиша нов договор со „црвените ѓаволи“.

Руни, сепак, во Манчестер Јунајтед до 2015.

eReporter - 22.10.2010

Англискиот напаѓач Вејн Руни потпиша денеска нов договор со Мнчестер Јунајтед обврзувајќи се на верност на “Олд Трафорд“ до 2015 година, објавено е на веб сајтот на Ман Јун.

Бесни навивачи ја опседнаа куќата на Вејн Руни

eReporter - 22.10.2010

Шпекулациите за заминување на напаѓачот на Манчестер Јунајтед Вејн Руни добија синоќа нов епилог откако пред неговиот дом реагираше полицијата поради навивачите кои се собраа и скандираа „Прејди во ...

Играчите на Јунајтед му свртеа грб на Руни

Идивиди - 22.10.2010

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се уште се во шок од најавите на Вејн Руни дека ќе си замине, меѓутоа инсистираат дека се подготвени да ја пребродат кризата и да продолжат без него.

Вејн Руни останува во „Ман-Ју“

BBC - 21.10.2010

Вејн Руни, напаѓачот на фудбалскиот клуб „Манчестер јунајтед", се согласил на нов петгодишен договор. Пред некој ден 24-годишниот напаѓач велеше дека нема намера да го продолжи договорот со ...

Судбината на Руни ќе се одлучи денес

А1 - 21.10.2010

Менаџерот на Манчестер Јунајтед Сер Алекс Фергусон очекува целата работа околу останувањето или заминувањето на Вејн Руни од неговата екипа да биде решено во наредните 24 часа.

Руни зборува измислици, тврди Фергусон

Канал5 - 21.10.2010

Легендарниот Сер Алекс се огласи за обвинувањата на неговиот фудбалер дека Манчестер е недоволно амбициозен. Фергусон му врати на Руни за критиките дека не инвестира доволно во тимот и дека поради ...

Фергусон потврди - Руни сака да си замине

Утрински - 21.10.2010

Менаџерот на Манчестер Ј., Алекс Фергусон, призна дека Вејн Руни му кажал дека сака да си оди и оти нема намера да потпише нов договор.

Спорт - И Челси го сака Руни

Време - 21.10.2010

Трката по услугите на Вејн Руни стана уште поинтересна откако во неа се вклучи и актуелниот англиски првак Челси. Сопственикот на лондонските „сини“, Роман Абрамович, важи за голем обожавател на ...

Марка: Руни сака повеќе пари од Роналдо

Спортски - 21.10.2010

Откако стана јасно дека Вејн Руни ќе го напушти Манчестер Јунајтед, скоро сите медиуми во Европа информираат за неговата иднина и можните дестинации.

Marca: Руни бара поголема плата од Роналдо за да се пресели во Реал

24Фудбал - 21.10.2010

Според пишувањата на шпанска Marca агентите на Вејн Руни побарале плата од 14 милиони евра по сезона со цел да се пресели на Сантијаго Бернабеу Весникот кој е близок до Реал вели дека управата на ...

Руни и Манчестер пред развод

Макфакс - 21.10.2010

Вејн Руни не само што е сè подалеку од првата екипа на Манчестер Јунајтед, туку како што стојат работите се очекува предвремена разделба со Црвените ѓаволи.

Фергусон сака да стави крај на трансфер сагата на Руни

24Фудбал - 21.10.2010

Сер Алекс Фергусон се надева дека многу наскоро ќе стави крај на трансфер сагата на Вејн Руни Менаџерот на ’Црвените Ѓаволи’ во вторникот откри дека Вејн Руни одбил да го обнови договорот и побарал ...

Евра: Руни не треба да игра ако не му верува на тимот

24Фудбал - 21.10.2010

Патрис Евра верува дека Вејн Руни не треба да игра за Манчестер Јунајтед околку напаѓачот не верува во способностите на неговите соиграчи Англискиот интернационалец вчера призна дека сака да замине ...

Манчини: Сутацијата на Тевез беше поинаква од оваа на Руни

24Фудбал - 21.10.2010

Роберто Манчини ја остава вратата отворена за трансфер активности во јануари, но не верува дека Вејн Руни може да дојде во Сити.

Марка: Руни сака повеќе пари од Роналдо

Таратур - 21.10.2010

Откако стана јасно дека Вејн Руни ќе го напушти Манчестер Јунајтед, скоро сите медиуми во Европа информираат за неговата иднина и можните дестинации.

Фергусон: Руни заминува

Шпиц - 21.10.2010

Менаџерот на Манчестер јунајтед призна дека напаѓачот нема да остане во клубот. Следната станица на голгетерот ќе биде или Манчестер сити или Реал.

Денес се решава иднината на Руни

Спортски - 21.10.2010

Менацерот на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон и извршниот директор Дејвид Гил, денес ќе имаат специјална средба, на која ќе дискутираат за иднината на Вејн Руни, соопштуваат медиумите на Островот.

Руни побарал плата од 14 милиони евра

Сител - 21.10.2010

Шпанска "Марка" тврди дека разделата помеѓу Вејн Руни и Манчетсер Јунајтед е неизбежна, бидејќи ангискиот репрезентативец побарал да биде најплатениот играч на светот.

Денес се решава иднината на Руни

Таратур - 21.10.2010

Менацерот на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон и извршниот директор Дејвид Гил, денес ќе имаат специјална средба, на која ќе дискутираат за иднината на Вејн Руни, соопштуваат медиумите на Островот.

Руни дефинитивно си оди, Челзи го чека

Курир - 21.10.2010

Напаѓачот синоќа јавно го најави своето заминување од Олд Трафорд и ја отвори вратата за премин во Челзи. Секоја надеж која фановите на Манчестер Јунајтед ја имаа за евентуално останување на Руни, ...

Руни: Заминува зашто клубот не купува ѕвезди

Вечер Прес - 21.10.2010

Тој призна дека е разочаран што не му е даден конкретен доказ за долгорочните планови, што би вклучувале големи финансиски вложувања во тимот Откако менаџерот на Манчестер Јунајтед, сер Алекс ...

Јунајтед тргнува по Суарез

Идивиди - 21.10.2010

Нарушените односни на релација Вејн Руни - Алекс Фергусон секојдневно земаат се поголем интензитет. Последниве денови медиумите на Островот се преокупирани со случувањата во клупските простории на ...

Жена ти ти прости, ние нема...

Идивиди - 21.10.2010

Навивачите со порака до Руни: Соопштението на Вејн Руни наиде на презир кај навивачите на клубот. "Јунајтед го направи великан, би требало да се срами.

Манчестер Сити негира контакти со Руни

А1 - 20.10.2010

Менаџерот на Манчестер Сити, Роберто Манчини, денес ги демантираше тврдењата дека неговиот тим стапил во контакт со Вејн Руни.

Руни со „Вебстеровото правило“ во Манчестер Сити!

Утрински - 20.10.2010

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Вејн Руни, би можел да го напушти „Олд Трафорд“ на крајот од сезоната за околу пет милиони фунти со помош на „Вебстеровото правило“.

И Руни ја осети „железната рака“ на сер Алекс

Дневник - 20.10.2010

МЕНАЏЕРОТ ПОКАЖУВА КОЈ Е ЗАКОН ВО МАНЧЕСТЕР Ј. Трофејниот стратег изминативе години од „Олд Трафорд“ ги избрка ѕвездите Дејвид Бекам, Руд ван Нистелрој, Диего Форлан, Пол Инс, Јап Стам...

Мурињо: Ако Руни заминува, спремен сум да го пречекам

Канал5 - 20.10.2010

На повидок обединување на тандемот Руни-Роналдо. Откако се потврдија шпекулациите дека англискиот фудбалер најверојатно ќе си замине од Манчестер Јунајтед, бројот на потенцијални купувачи секојдневно ...

Спорт - Руни би заминал во Манчестер сити

Време - 20.10.2010

Вејн Руни ги шокираше навивачите на Манчестер јунајтед откако на своите најблиски пријатели им соопштил дека без размислување би се преселил во редовите на лутиот градски ривал Манчестер сити.

Спорт - Сити подготвува 100 милиони фунти за Руни

Вест - 20.10.2010

Манчестер сити подготвува мегапакет за ангажирање на напаѓачот на градскиот ривал Јунајтед во висина од 100 милиони фунти.

Руни заминува заради немање перспектива

Форум - 20.10.2010

Си заминувам од Манчестер јунајтед бидејќи Манчестер јунајтед годинава не купи засилувања, а тоа неа намера да го стори ниту следните години, ја образложи Вејн Руни неговата причина за аминувањето од ...

Мурињо: Најдобро за Руни е да остане во Јунајтед, но ако го пуштат нека ми се јават

Таратур - 20.10.2010

Жозе Мурињо изјави дека радо би го печекал Руни во Мадрид, но го советува тој да остане во Манчестер Јунајтед. Португалецот изјави дека најдобро за Руни е да остане на Олд Трафорд, но ако решил да ...

Челзи подготвува 20£ милиони за Руни; Анчелоти одбива да говори за напаѓачот

24Фудбал - 20.10.2010

Според Daily Telegraph Челзи подготвува понуда вредна 20 милиони фунти за услугите на Вејн Руни но Карло Анчелоти одбива да говори на оваа тема Весникот вели дека ’Сините’ ќе се обидат да стигнат до ...

Сколс го повреди Руни

Сител - 20.10.2010

Последната повреда на Вејн Руни е дело на Пол Сколс, информираат медиумите во Англија. Напаѓачот на Манчестер Јунајтед не се најде во групата фудбалери за натпреварот со Бурсаспор, а како причината е ...

Манчини негира контакти со Руни

Форум - 20.10.2010

Менаџерот на Манчестер Сити, Роберто Манчини, денес ги демантираше тврдењата дека неговиот тим стапил во контакт со Вејн Руни Шпекулациите дека „граѓаните“ подготвиле понуда од сто милиони фунти за ...

Мурињо: Руни му припаѓа на Манчестер Јунајтед, тој треба да остане таму

24Фудбал - 20.10.2010

Жозе Мурињо верува дека Вејн Руни ќе остане во Манчестер Јуанјтед и покрај сите недоразбирања со Сер Алекс Фергусон кои излегоа на виделина во изминатиов период.

Абрамович ќе го „одврзе ќесето“ за Руни

Курир - 20.10.2010

Русинот на чело на Челзи спремен е да ја изедначи понудата на Сити за Вејн Руни. Сопственикот на Челзи Роман Абрамович спремен е на Руни да му понуди голема сума на пари, со што би го направил ...

Манчини: Сити не е во контакт со Руни

24Фудбал - 20.10.2010

Роберто Манчини вели дека Манчестер Сити не е во контакт со Вејн Руни и додава дека напаѓачот најверојатно ќе остана на Олд Трафорд Сер Алекс Фергусон вчера откри дека уште во август Вејн Руни им ...

Манчестер Сити негира контакти со Руни

Макфакс - 20.10.2010

Менаџерот на Манчестер Сити, Роберто Манчини, денес ги демантираше тврдењата дека неговиот тим стапил во контакт со Вејн Руни.

Гвардиола: Го цена многу Вејн Руни

24Фудбал - 20.10.2010

Тренерот на Барселона, Пеп Гвардиола индицираше дека Каталонците би можеле да се обидат да го ангажираат Вејн Руни од Манчестер Јунајтед Англискиот интернационалец е во центарот на сензационална ...

Мурињо: Најдобро за Руни е да остане во Јунајтед, но ако го пуштат нека ми се јават

Спортски - 20.10.2010

Жозе Мурињо изјави дека радо би го печекал Руни во Мадрид, но го советува тој да остане во Манчестер Јунајтед. Португалецот изјави дека најдобро за Руни е да остане на Олд Трафорд, но ако решил да ...

Абрамович спремен да ја израмни понудата од Сити за Руни

Спортски - 20.10.2010

Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович, е спремен да го одврзе кесето и да го направи Вејн Руни најплатен фудбалер на светот, пренсува Дејли Мејл.

Абрамович не жали пари за Руни

Курир - 20.10.2010

Газдата на Челзи му дал “зелено светло“ на својот тренер Карло Анчелоти да се обиде да го донесе Вејн Руни во тимот и да го направи најплатен играч на светот.

Мурињо ја отвора вратата на Реал за Руни

Курир - 20.10.2010

Португалскиот стратег е заинтересиран за Вејн Руни, посебно доколку во Манчестер Јунајтед одлучат дека не сакаат да го продадат на конкурент во Премиер лигата.

Видео: Вејн Руни и соиграчите во реклама за Turkish Airlines

24Фудбал - 20.10.2010

Вејн Руни заедно со своите соиграчи од Манчестер Јунајтед е во реклама за Turkish Airlines која денеска е промовирана. Рекламата со ѕвездите на Јунајтед е снимена пред неколку месеци, но денеска во ...

Руни: Сакам да заминам од Јунајтед поради амбиција не поради пари

24Фудбал - 20.10.2010

Вејн Руни испарти соопштение потврди дека сака да замине од Манчестер Јунајтед и објаснува дека ваквата одлука е донесена поради амбиции а не пари Сер Алекс Фергусон вчера потврди дека уште во август ...

Ферги: Руни сака да си оди!

Вечер Прес - 20.10.2010

Не можеме да разбереме зошто сака да го напушти овој успешен клуб, за кој пред некој месец на цел глас зборуваше дека е најголем на светот, истакна сер Алекс Тренерот на Манчестер Јунајтед, Алекс ...

Руни може да си оди од Манчестер за само пет милиони фунти

Н.Македонија - 20.10.2010

Иако вредноста на најдобриот англиски фудбалер во последните две години Вејн Руни, е над 50 милиони фунти, Манчестер јунајтед може да остане покус за таа сума поради „Вебстеровото правило“ и можноста ...

Разочаран сум од Руни

Идивиди - 20.10.2010

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон, потврди дека клубот наскоро ќе остане без својот најдобар играч Вејн Руни.

Сколс го повреди Руни

Идивиди - 20.10.2010

Последната повреда на Вејн Руни е дело на Пол Сколс, информираат медиумите во Англија. Напаѓачот на Манчестер Јунајтед не се најде во групата фудбалери за натпреварот со Бурсаспор, а како причината е ...

Руни сака да си оди од Манчестер Јунајтед

BBC - 19.10.2010

Менаџерот на фудбалскиот клуб Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон, потврди дека неговиот главен играч од нападот, Вејн Руни - сака да си замине.

Спорт - Руни бара трансфер во Реал

Време - 19.10.2010

Вејн Руни е се поблиску до излезната врата од Манчестер јунајтед откако неговата војна со менаџерот Алекс Фергусон продолжи и на пресметката со Вест Бромвич Албион, која се одигра викендот.

Реал го дава Бензема и плус милиони за Руни

Утрински - 19.10.2010

Покрај торбата со милиони Реал (се споменува бројката од 25) ќе му го понуди на Манчестер Ј и Бензема за услугите на Вејн Руни, кој е во лоши односи со Алекс Фергусон.

Официјално: Руни сака да си оди од Јунајтед

Курир - 19.10.2010

Тренерот на Манчестер Јунајтед Алекс Фергусон на денешната прес конференција потврди дека напаѓачот Вејн Руни сака да си оди од „Олд Трафорд“, потенцирајќи дека не му е јасна ваквата одлука на Руни.

Сензационално: Фергусон призна, Руни сака да си оди

Спортски - 19.10.2010

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон призна дека ѕвездата на тимот, Вејн Руни му кажал дека сака да си замине од клубот.

Мурињо и Венгер очекуваат Руни да остане во Јунајтед; Анчелоти го сака во Челзи

24Фудбал - 19.10.2010

Жозе Мурињо и Арсен Венгер веруваат дека Вејн Руни ќе остане во Манчестер Јунајтед додека пак Карло Анчелоти вели дека Челзи ќе биде заинтересиран за напаѓачот доколку Руни е на пазарот Во последните ...

Манчестер ј. и Руни пред разделба

Шпиц - 19.10.2010

„Црвените ѓаволи“ демантираат продажба во јануарскиот преоден рок, но нетрпеливоста меѓу англиската ѕвезда и менаџерот сер Алекс Фергусон од ден на ден е се поголема.

Сензационално: Фергусон призна, Руни сака да си оди

Таратур - 19.10.2010

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон призна дека ѕвездата на тимот, Вејн Руни му кажал дека сака да си замине од клубот.

Руни може да го напушти Манчестер Јунајтед само за 5£ милиони?

24Фудбал - 19.10.2010

Според пишувањата на медиумите од Англија, Вејн Руни би можел да замине од Манчестер Јунајтед само за 5 милиони фунти доколку го искорисит Членот 17 на ФИФА Според Членот 17 од правилникот за ...

Анчелоти: Вратата на Челзи е отворена за Руни

Таратур - 19.10.2010

Менаџерот на Челзи, Карло Анчелоти широко ја отвори вратата за напаѓачот на Манчестер Јунајтед и англеската репрезентација, Вејн Руни(24).

Анчелоти: Вратата на Челзи е отворена за Руни

Спортски - 19.10.2010

Менаџерот на Челзи, Карло Анчелоти широко ја отвори вратата за напаѓачот на Манчестер Јунајтед и англеската репрезентација, Вејн Руни(24).

Реал, Челзи, Сити или Барса за Руни?

Курир - 19.10.2010

Според нив, речиси сигурен е трансферот на Руни во друг клуб веќе во јануарскиот преоден рок, а за потписот на напаѓачот се очекува да се борат Реал Мадрид, Барселона, Челзи и градскиот ривал на ...

Руни го одработи последниот тренинг на „црвените ѓаволи“

Макфакс - 19.10.2010

Вејн Руни беше меѓу 24-ца фудбалери на Манчестер Јунајтед кои го одработија последниот тренинг, пред заминувањето на екипата за Бурса.

Фергусон: Руни сака да замине

24Фудбал - 19.10.2010

Сер Алекс Фергусон откри дека Вејн Руни побарал да замине од Манчестер Јунајтед Менаџерот на Мначестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон во разговор со MUTV откри дека Вејн Руни уште во август им соопштил ...

Знаете ли кого се избрка Фергусон од Јунајтед досега?

Сител - 19.10.2010

По несогласувањата со Алекс Фергусон многу 'незаминливи' ѕвезди на Манчестер Јунајтед си заминаа од клубот. Последен во низата примери би можел да биде напаѓачот Вејн Руни, чие гледање на работите се ...

Сити фаворит за Руни со 13 мил. фунти по сезона

Вечер Прес - 19.10.2010

"Граѓаните" наводно се подготвени да му понудат 4-годишен договор и неделна плата од 300.000 фунти Вистинска сензација е на пат да се случи во фудбалскиот свет.

Руни побарал да си оди од Манчестер јунајтед

Н.Македонија - 19.10.2010

Иако англискиот премиерлигаш Манчестер јунајтед пред 48 часа ги демантираше медиумите на Островот дека планира да ја продаде својата најголема ѕвезда Вејн Руни, репрезентативецот сепак побарал да си ...

Руни официјално побара трансфер

Идивиди - 19.10.2010

Вејн Руни официјално побарал од раководството на Манчестер Јунајтед да го напушти Олд Трафорд, објавија вчера речиси сите релевантни англиски медиуми.

Вратите на Челзи се отворени за Руни

Идивиди - 19.10.2010

Менаџерот на Челзи, Карло Анчелоти широко ги отвори вратите за напаѓачот на Манчестер Јунајтед и на англиската фудбалска репрезентација Вејн Руни.

Руни најави заминување од „Олд Трафорд“

А1 - 18.10.2010

Вејн Руни од раководството на Манчестер Јунајтед побарал да го напушти клубот. Британскиот печат пишува дека напаѓачот го загубил местото во тимот откако на виделина излегоа неговите проблеми во ...

Вејн Руни си оди од Манчестер?

Канал5 - 18.10.2010

Вејн Руни им соопштил на челниците во матичниот клуб Манчестер Јунајтед дека сака да си оди, по кавгата со тренерот сер Алекс Фергусон.

Руни во јануари заминува од Манчестер?!

Утрински - 18.10.2010

Англискиот таблоид „Мирор“ во своето неделно издание тврди дека односите меѓу Вејн Руни и Алекс Фергусон се толку нарушени што англиската ѕвезда во јануари ќе мора да го напушти клубот.

Руни сака да си оди

Оn.net - 18.10.2010

Уште не почната, Вејн Руни внесе сериозен немир во актуелната сезона на Манчестер Јунајтед, најавувајќи дека има намера да си замине од клубот.

Руни побарал да замине од Јунајтед; Сити се приклучува во трката; Реал го потврди интересот

24Фудбал - 18.10.2010

Сите весници од Англија утрово излегоа со стории дека Вејн Руни сака да го напушти Манчестер Јунајтед а во меѓувреме Реал Мадрид го потврди интересот за напаѓачот И вчера медиумите од Островото беа ...

Руни и Фергусон не комуницираат, трансферот се поизвесен

Таратур - 18.10.2010

Вејн Руни и Алекс Фергусон се во отворен конфликт, а серијата судири кулминираше во последната недела, па комуникацијата на овие двајца е сведена на минимум.

Бензема плус 50 милиони евра за Руни

Сител - 18.10.2010

Реал Мадрид ќе го искористи Карим Бензема за во своите редови да го доведе голгетерот на Манчестер Јунајтед и на Англија, Вејн Руни.

Руни сака да замине од Олд Трафорд

Макфакс - 18.10.2010

Вејн Руни од раководството на Манчестер Јунајтед побарал да го напушти клубот. Веста е ...

Вејн Руни се поблиску до Бернабе

Алфа - 18.10.2010

Спортскиот директор Хорхе Валдано потврди дека Реал Мадрид во јануарскиот преоден рок ќе проба да го купи напаѓачот на Манчестер Јунајтед Вејн Руни.

Руни си оди од „Олд Трафорд“?

Inpress - 18.10.2010

Манчестер, 18. октомври 2010 (ИНПРЕС) Манчестер Јунајтед веднаш реагира на пишувањето на некои англиски медиуми дека Вејн Руни во Јануари ќе биде продаден.

Кладете се за иднината на Вејн Руни

Таратур - 18.10.2010

Обложувалниците спремно реагираа на написите за заминување на Вејн Руни од Јунајтед, и веднаш извадија коефициенти за неговите потенцијални дестинации.

Руни се поблиску до заминување

Курир - 18.10.2010

Според Daily Mail , Вејн Руни и кажал на управата на Манчестер Јунајтед дека сака да си замине од Олд Трафорд по големото влошување на односите со сер Алекс Фергусон.

Руни и Фергусон не комуницираат, трансферот се поизвесен

Спортски - 18.10.2010

Вејн Руни и Алекс Фергусон се во отворен конфликт, а серијата судири кулминираше во последната недела, па комуникацијата на овие двајца е сведена на минимум.

Обложување за иднината на Вејн Руни

Спортски - 18.10.2010

Обложувалниците спремно реагираа на написите за заминување на Вејн Руни од Јунајтед, и веднаш извадија коефициенти за неговите потенцијални дестинации.

Руни сака да замине од „Олд Трафорд“

Форум - 18.10.2010

Вејн Руни од раководството на Манчестер Јунајтед побарал да го напушти клубот Британскиот печат пишува дека напаѓачот го загубил местото во тимот откако на виделина излегоа неговите проблеми во ...

Руни сака да го напушти Манчестер Јунајтед

Кајгана - 18.10.2010

Вејн Руни од раководството на Манчестер Јунајтед побарал да го напушти клубот. Британскиот печат пишува дека напаѓачот го загубил местото во тимот откако на виделина излегоа неговите проблеми во ...

Манчестер Јунајтед само нерешено по водство од 2:0

Макфакс - 18.10.2010

Со головите на Хавиер Хернандез кој што играше на местото на Руни и на Нани Манчестер Јунајтед уште во првото полувреме поведе со 2:0 против Вест Бромвич Албион.

Граѓаните со 90 мил. фунти за Руни

Вечер Прес - 18.10.2010

Иако од Манчестер Јунајтед демантираат дека на зима ќе го продадат Вејн Руни, при крај е кариерата на напаѓачот на "Олд Трафорд".

Руни си оди од Јунајтед во јануари

Идивиди - 18.10.2010

Првата ѕвезда на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни со сигурност си заминува од Олд Трафорд во јануарскиот преоден рок како резултат на скандалите во приватниот живот и конфликтот со Алекс Фергусон, ...

Бензема плус 50 милиони евра за Руни

Идивиди - 18.10.2010

Реал Мадрид ќе го искористи Карим Бензема за во своите редови да го доведе голгетерот на Манчестер Јунајтед и на Англија, Вејн Руни.