TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ТРОГАТЕЛНА ИСПОВЕД: Сопругот раскажува скршен, ќеркичката пати по мајка

Курир - 10.04.2016

Помина една недела од бруталното убиство на пејачката Јелена Марјановиќ која во четвртокот беше погребана на гробиштата во Борча. Таа зад себе ја остави петгодишната ќерка Јана, која откако дознала за овој монструозен чин, повеќе не е во куќата во ...

НАЈНОВО: Пронајден убиецот на Јелена Марјановиќ

Сител - 10.04.2016

Истрагата околу бруталното убиство на ѕвездата на Гранд, Јелена Крсмановиќ Марјановиќ се ближи кон крајот, бројни докази кои чекаат потврда од вештачењето ќе бидат готови следната недела. Полицијата го откри убиецот на пејачката и прашање на ден ...

Нови детали за бруталното убиство: Дали човекот со стап е пронајден?

Press24 - 10.04.2016

Мештаните од Црвенка на чија насип трчаше Јелена Марјановиќ која е убиена минатата сабота, велат дека секојдневно по неколку инспектори го обиколуваат насипот и прашуваат дали некој може на нешто да се сети за да дознаат нови детали за ова ...

На српската полиција ѝ е познат идентитетот на убиецот на Јелена Маријановиќ

Убавина и Здравје - 10.04.2016

Нерасчистеното убиство на пејачката на „Гранд“ Јелена Маријановиќ (33) во близина на Белград, наскоро ќе биде расветлено. Српските медиуми пишуваат дека на истрагата ѝ се ближи крајот и дека полицијата знае кој е сторителот на свирепото дело.

Познат идентитетот на убиецот на српската пејачка Јелена

Курир - 10.04.2016

Извор близок на истрагата тврди дека полицијата го открила убиецот на српската пејачка Јелена. Свирепото убиство на пејачката на „Гранд“ Јелена Маријановиќ (33) во близина на Белград, наскоро ќе биде расветлено.

СЕ ОЧЕКУВА АПСЕЊЕ: Познат идентитетот на убиецот на српската пејачка

Телеграф - 10.04.2016

Извор близок на истрагата тврди дека полицијата го открила убиецот на српската пејачка Јелена Свирепото убиство на пејачката на „Гранд“ Јелена Маријановиќ (33) во близина на Белград, наскоро ќе биде расветлено.

НАЈНОВО: Пронајден убиецот на Јелена Марјановиќ

Press24 - 10.04.2016

Истрагата околу бруталното убиство на ѕвездата на Гранд, Јелена Крсмановиќ Марјановиќ се ближи кон крајот, бројни докази кои чекаат потврда од вештачењето ќе бидат готови следната недела. Полицијата го откри убиецот на пејачката и прашање на ден ...

Се стега обрачот: Откриен убиецот на Јелена

Нетпрес - 10.04.2016

Полицијата открила кој е убиецот на српската пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ од Црвенка и само прашање на ден е кога тој ќе биде уапсен, дознава српски „ Курир “. Извори блиски на истрагата за весникот велат дека злосторникот е „притиснат до ...

Цеца тогаш за неа рече: Иста како мене - Еве го првиот настап на Јелена

Сител - 10.04.2016

Во знак на сеќавање на Јелена Марјановиќ која беше брутално убиена додека трчала во населбата Црвенка во Борча, снимена е посебна емисија каде нејзините колеги и блиски соработници говорат за неа. 2002.

Се најавува апсење, познат идентитетот на убиецот на српската пејачка!

Република - 10.04.2016

Извор близок на истрагата тврди дека полицијата го открила убиецот на српската пејачка Јелена. Свирепото убиство на пејачката на „Гранд“ Јелена Маријановиќ (33) во близина на Белград, наскоро ќе биде расветлено.

Познат идентитетот на убиецот на српската пејачка!

Денешен - 10.04.2016

Извор близок на истрагата тврди дека полицијата го открила убиецот на српската пејачка Јелена. Свирепото убиство на пејачката на „Гранд“ Јелена Маријановиќ (33) во близина на Белград, наскоро ќе биде расветлено.

„Чував кози на насипот кога беше убиена Јелена: Исповед на жената која била на патеката на смртта во Борча!

Пулс24 - 10.04.2016

Една од жените која чува кози на насипот, каде што било пронајено телото на ѕверски убиената пејачка Јелена Марјановиќ, вели дека тој ден кога се случил овој монструозен чин, не забележала ништо вообичаено.

Видео: Трогателна исповед на Зоран, сопругот на убиената Јелена

Денешен - 10.04.2016

Помина една недела од бруталното убиство на пејачката Јелена Марјановиќ која во четвртокот беше погребана на гробиштата во Борча. Таа зад себе ја остави петгодишната ќерка Јана, која откако дознала за овој монструозен чин, повеќе не е во куќата во ...

Полицијата го уапси убиецот на српската пејачка Јелена?!

Вистина.мк - 10.04.2016

Свирепото убиство на пејачката на „Гранд“ Јелена Маријановиќ (33) во близина на Белград, наскоро ќе биде расветлено. Српските медиуми пишуваат дека на истрагата ѝ се ближи крајот и дека полицијата знае кој е сторителот.

Колешките открија детали од брачниот живот на Јелена и Зоран

Press24 - 09.04.2016

Јелена е погребена во четвртокот, а нејзините блиски колешки, пејачките Индира Арадиновиќ Инди и Ванеса Шокиќ и понатаму не можат да поверуваат што се случило. Тие гостувале во утринската програма на ТВ Пинк и во таа прилика зборувале за Јелена, ...

Нови детали за убиството на Јелена: Во понеделник ќе се апси убиецот

Press24 - 09.04.2016

Како што дознава порталот Пинк. рс , случајот за бруталното убиство на пејачката Јелена Марјановиќ многу е комплициран и замрсен. Меѓутоа, врз основа на собраните докази во понеделник на 11.

Уапсен осомничениот за убиството на Јелена Марјановиќ

Press24 - 09.04.2016

Небојша Ројко Вихор од Борча, кого полицијата го бараше заради распит во врска со случувањата на денот на убиството на пејачката Јелена Марјановиќ, уапсен вчера вечер во БиХ, дознава српски Блиц.

БиХ: Уапсен осомничен за убиството на српската пејачка Јелена Марјановиќ

Макфакс - 09.04.2016

Припадниците на полицијата во босанскиот град Брчко го уапсиле во саботата утрото српскиот државјанин Небојша Ројко наречен Вихор, кого српската полиција го бара поради сомневање дека во Белград ја убил тамошната позната пејачка Јелена Марјановиќ, ...

Потресно: Еве зошто ќерката на Јелена повеќе не сака дома да спие

Press24 - 09.04.2016

Пред точно недела дена од бруталното убиство на пејачката Јелена Марјановиќ која во четвртокот беше погребана на гробиштата во Борчи. Таа зад себе ја остави петгодишната ќерка Јана која откако дознала за овој монструозен чин повеќе не е во куќата во ...

ВИДЕО: Еве што кажа татко на осомничениот за убиството на Јелена за својот син

Press24 - 09.04.2016

Небојша Вихор Ројко од населбата Црвенка кај Борча, кого белградската полиција го бара во врска со убиството на пејачката Јелена Марјановиќ, е уапсен вчера во БиХ, а на почетокот на следната недела би требало да биде предаден на Српските власти.

Шок во Ѕвездите на Гранд: Кандидат ја плукна Карлеуша во лице

Press24 - 09.04.2016

Откако Марија признала дека еден од кандидатите и испратил порака на Фесјбук за да биде на негова страна кога ќе настапува, на жирито тоа воошто не им било драго, а најмногу на Јелена. Почнала да зборува за момчето со секакви погрдни зборови, но ни ...

Населбата каде живееше Јелена под полициска опсада: Мештаните уплашени за својот живот

Press24 - 09.04.2016

Местото каде е убиена пејачката Јелена Марјановиќ е под полициска опсада. Цела недела полициските инспектори не престануваат да испитуваат и тоа многу ги трауматизира мештаните кои стравуваат и за своите животи.

Осомничениот за убиството на Јелена уапсен во БиХ

Нетпрес - 09.04.2016

Полицијата во областа Брчко во БиХ го уапсила Небојша Ројко од Борча, кој е осомничен за убиството на српската пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, пишува српски „Курир“. Мајката на Небојша, Нена утрово за „Курир“ потврдила дека нејзиниот син ...

Во Брчко во Босна уапсен убиецот на српската пејачка Јелена Марјановиќ

Сител - 09.04.2016

БиХ: Уапсен осомничен за убиството на српската пејачка Јелена Марјановиќ Припадниците на полицијата во босанскиот град Брчко го уапсиле изутринава српскиот државјанин Небојша Ројко наречен Вихор, кого српската полиција го бара поради сомневање дека ...

Би го заклал синот ако знаев дека тој ја уби Јелена, тврди таткото на осомничениот Вихор

Сител - 09.04.2016

Франц Ројко, татко на Небојша Ројко викан Вихор кој е уапсен во Босна под сомнение дека е поврзан со убиството на пејачката Јелена Марјановиќ, вели за Телеграф.рс дека неговиот син не е убиец и дека најверојатно е уапсен зошто не одлежал претходно ...

Чував кози покрај насипот Јелена кога беше убиена, исповед на една селанка

Сител - 09.04.2016

Една жена која чувала кози на насипот каде е пронајдено телото на ѕверски убиената пејачка Јелена Марјановиќ, вели дека тој ден, кога се случи монструозното злосторство, ништо невообичаено не забележала.

Полицијата бара човек со стап - нови детали за истрагата за смртта на Јелена

Сител - 09.04.2016

Мештаните од Црвенка на чија насип трчаше Јелена Марјановиќ која е убиена минатата сабота, велат дека секојдневно по неколку инспектори го обиколуваат насипот и прашуваат дали некој може на нешто да се сети за да дознаат нови детали за ова ...

Цеца по повод убиството на својата колешка: „Жал ми е што замина и ја остави ќерка си без мајка“

Убавина и Здравје - 09.04.2016

„Не можам да верувам дека некој се осмели да и го одземе животот“ , изјавува популарна Цеца Ражнатовиќ за свирепото убиство на младата пејачка Јелена Маријановиќ. Таа вели дека е многу потресена од трагичната судбина на нејзината колешка, која пред ...

Потресно: Еве зошто ќерката на Јелена повеќе не сака дома да спие

Сител - 09.04.2016

Пред точно недела дена од бруталното убиство на пејачката Јелена Марјановиќ која во четвртокот беше погребана на гробиштата во Борчи. Таа зад себе ја остави петгодишната ќерка Јана која откако дознала за овој монструозен чин повеќе не е во куќата во ...

Нови детали за убиството на Јелена: Во понеделник ќе се апси убиецот

Сител - 09.04.2016

Како што дознава порталот Пинк. рс , случајот за бруталното убиство на пејачката Јелена Марјановиќ многу е комплициран и замрсен. Меѓутоа, врз основа на собраните докази во понеделник на 11.

Таткото на Небојша Ројко: Мојот син е ситен крадец, но ако ја убил јелена, лично ќе му пресудам

Сител - 09.04.2016

Додека вчера од Јелена Крсмановиќ на гробиштата Збег во Борча се простуваа пријателите и роднините, полицијата во населбата Црвенка претресувала повеќе куќи и го привела Игор Ројко (33), кој живее недалеку од местото каде Јелена исчезнала.

Нада Топчагиќ откри во полицијата – Ќе се шокирате од убиецот на Јелена

Репортер - 09.04.2016

Блиската пријателка Јелена Крмановиќ Марјановиќ вели дека полициските инспектори најмногу ги интересирало какви биле односите во семејството на убиената пејачка, како и тоа дали некој некогаш и се заканувал.

(ВИДЕО) Ако го видите овој човек веднаш повикајте полиција – МУП интезивно трага по Небојша од Борч

Репортер - 09.04.2016

Полицијата го одведе Игор Ројко на испитување, а тогаш неговиот помлад брат Небојша побегна. Полицијата интезивно трага по Ројко, за да го испита, и да собере дополнителни информации за убиството на Јелена Крсмановиќ.

Зоран зборува за најтешкиот момент во животот: Можеби сум го видел убиецот на погребот

Press24 - 09.04.2016

Зоран Марјановиќ пред точно седум дена остана без сопругата. Неговата Јелена брутално е убиена во населбата Црвенка. Цел Балкан се прашува кој е убиецот. Има многу теории, но полицијата и понатаму молчи. Нема официјални резултати од истрагата.

Ја запознав уште како дете: Цеца низ солзи раскажува за убиената пејачка!

Денешен - 09.04.2016

„Не можам да верувам дека некој се осмели да и го одземе животот“, изјавува популарна Цеца за свирепото убиство на младата пејачка Јелена Маријановиќ. Таа вели дека е многу потресена од трагичната судбина на нејзината колешка, која е пред неколку ...

Зоран, сопругот на Јелена: Можеби сум го видел убиецот на погребот!

Република - 09.04.2016

Зоран Марјановиќ пред точно седум дена остана без сопругата. Неговата Јелена брутално е убиена во населбата Црвенка. Цел Балкан се прашува кој е убиецот. Има многу теории, но полицијата и понатаму молчи. Нема официјални резултати од истрагата.

Зоран се присеќава: Убиецот е човек со стап

Република - 09.04.2016

Мештаните од Црвенка велат дека секојдневно по неколку инспектори го обиколуваат насипот и прашуваат дали некој може на нешто да се сети за да дознаат нови детали за ова злосторство. Тие велат дека врз основа на изјавата на сопругот Зоран Марјановиќ ...

Уапсен е Небојша Ројко - главниот осомничен за убиството на Јелена Крсмановиќ!

Пулс24 - 09.04.2016

Полицијата од областа Брчко го приведе Небојша Ројко, со прекар Виор од Борча, поради сомневање дека ја убил пејачката Јелена Марјановиќ минатата недела. Да потсетиме, Јелена Марјановиќ исчезна пред седум дена, а нејзиното безживотно тело беше ...

Зоран скршен од болка: Јеца беше најсреќна кога…

Република - 09.04.2016

Пред точно недела дена од бруталното убиство на пејачката Јелена Марјановиќ која во четвртокот беше погребана на гробиштата во Борча. Таа зад себе ја остави петгодишната ќерка Јана, која откако дознала за овој монструозен чин, повеќе не е во куќата ...

Го имаме убиецот, го бараме чеканот: Цела населба под полициска опсада

Република - 09.04.2016

Местото каде е убиена пејачката Јелена Марјановиќ е под полициска опсада. Цела недела полициските инспектори не престануваат да испитуваат и тоа многу ги трауматизира мештаните кои стравуваат и за своите животи.

НЕВЕРУВАЊЕ ВО СТУДИОТО: Кандидат ЈА ПЛУКНА Карлеуша во лице!

Пулс24 - 09.04.2016

Откако Марија Шерифовиќ признала дека еден од кандидатите ѝ испратил порака на Фејсбук за да биде на негова страна кога ќе настапува, на членовите од жирито тоа воошто не им било драго, а најмногу на Јелена Карлеуша.

Виор е уапсен во БиХ поради смртта на Јелена: Тој ќе ѝ биде испорачан на српската полиција следната недела. Но се ...

Точка - 09.04.2016

Небојша Ројко "Виор" бил уапсен вчеравечер во Брчко поради сомнение дека токму тој е поврзан со убиството на пејачката Јелена Марјановиќ. Од официјалните служби велат дека Виор ќе биде испорачан во Србија кон почетокот на следната недела.

Нови детали за убиството на Јелена: Во понеделник ќе се апси убиецот

Република - 09.04.2016

Како што дознава порталот Пинк. рс , случајот за бруталното убиство на пејачката Јелена Марјановиќ многу е комплициран и замрсен. Меѓутоа, врз основа на собраните докази во понеделник на 11.

Колешките на починатата Јелена ОТКРИЈА ДЕТАЛИ од нејзиниот живот!

Пулс24 - 09.04.2016

Јелена Крсмановиќ е погребана во четвртокот, а нејзините блиски колешки, пејачките Индира Арадиновиќ Инди и Ванеса Шокиќ и понатаму не можат да поверуваат што ѝ се случило. Тие гостувале во утринската програма на „ТВ Пинк“ и во таа прилика зборувале ...

НОВИ ДЕТАЛИ ОД ИСТРАГАТА ЗА УБИСТВОТО НА ЈЕЛЕНА: Полицијата бара човек со стап?

Пулс24 - 09.04.2016

Локалните жители на Црвенка, на чиј насип трчаше Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, велат дека секојдневно по неколку инспектори вршат обиколка во овој предел и ги испрашуваат луѓето дали се присетиле или дознале некои нови детали во врска со бруталното ...

(ВИДЕО) Сопругот на убиената пејачка Јелена најпосле и се обрати на јавноста!

Вистина.мк - 09.04.2016

После монструозното убиство на пејачката Јелена Марјановиќ, во медиумите доста се шпекулираше за тоа дали нејзиниот сопруг Зоран, кој полицијата го задржа на распит цели 48 часа, е замешан во злочинот што го потресе регионот.

Ја запознав уште како дете: Цеца низ солзи раскажува за убиената пејачка!

Вистина.мк - 09.04.2016

„Не можам да верувам дека некој се осмели да и го одземе животот“, изјавува популарна Цеца за свирепото убиство на младата пејачка Јелена Маријановиќ. Таа вели дека е многу потресена од трагичната судбина на нејзината колешка, која е пред неколку ...

Исповед на сопругот на убиената српска пејачка: Ѕверот што ја уби да биде фатен!

Канал5 - 08.04.2016

Во исповед за Блиц, Зоран Марјановиќ, сопругот на убиената српска пејачка Јелена Крсмановиќ, вели дека се надева дека ѕверот што ја убил ќе биде фатен што побргу! Интервјуто за Блиц, Марјановиќ го дал на денот на погребот на неговата сопруга.

ИСПОВЕД на сопругот на убиената Јелена (ВИДЕО)

Курир - 08.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопруг на свирепо убиената пејачка Јелена, во исповед за Курир.рс вели дека многумина мислат оти тој е убиецот и дека му е тешко да ги чита таквите написи. Додава дека тие двајца имале неверојатна љубов и сега спие со нејзината ...

Исповед на сопругот на Јелена: Таа беше скромна ангелска душа - мајка, жена и голем пријател!

Сител - 08.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопруг на убиената Јелена Крсмановиќ ексклузивно за Телеграф.рс дал изјава ден по нејзиниот погреб. Марјановиќ, кој и понатаму е во шок и неверување, раскажува за својата сопруга, за нејзината необјавена песна посветена на ...

Интервју со сопругот на пејачката Јелена: Едвај чекам убиецот да го погледнам во очи (ВИДЕО)

Press24 - 08.04.2016

Сопругот на Јелена Крсмановиќ, пејачката на Гранд која брутално беше убиена, си ја отвори душата и по погребот кој се одржа вчера, со голема болка раскажа за трагедијата. Тој за српскиот Курир вели дека спие со фотографијата на својата сакана, ...

Дали е ова убиецот на Јелена Крсмановиќ?

Нетпрес - 08.04.2016

-Околу пладне во дворот упаднаа многу полицајци. Веднаш прашаа за Игор и рекоа дека мора да појде со нив. На никој ништо не му објаснуваа. Превртеа се што можеа, куќата, таванот, шупата. Бараа, ни сам не знам што, а потоа заедно со сонливиот Игор, ...

Се огласи осмоничениот за убиството на Јелена - што изјави тој?

Press24 - 08.04.2016

Мајката на бегалецот Небојша Ројко изјавила дека нејзиниот син се јавил дома и рекол дека тој не ја убил пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ. - Ми се јави синот, ми рече дека нема врска со убиството на Јелена.

Осомничениот за убиството на Јелена порача: Утре ќе се јавам во полиција

Нетпрес - 08.04.2016

Мајката на побегнатиот Небојша, Нена Ројко потврдила за српски Курир дека нејзиниот син кој што е во бегство се јавил дома и рекол дека не ја убил пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ. Ме повика синот.

Сопругот на Јелена повторно во полиција

Press24 - 08.04.2016

Зоран марјановиќ, сопругот на брутално убиената пејачка Јелена (33) повторно ја посети полициската станица. Откако помина во притвор 48 часа каде бил сослушан и два пати поминал на полиграфот - кој успешно го поминал, овој пат во полицијата бил за ...

Се огласи бегалецот Небојша- осомничениот за убиството на Јелена: Утре сам ќе се пријавам во полиција

Курир - 08.04.2016

Мајката на бегалецот Небојша Ројко потврдила дека нејзиниот син кој се наоѓа во бегство се јавил дома и кажал дека тој не ја убил пејачката Јелена Марјановиќ ...

Јелена и испратила порака на својата колешка: Мртва сум!

Press24 - 08.04.2016

Пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ (33) брутално е убиена, а нејзиното тело е пронајено во недела околу два часот попладне во каналот на местото Црвенка. Имено, Јелена неколку дена пред трагедијата и испратила шокантна порака на Нада Топчагиќ ...

Цеца ја познавала жртвата - што изјави балканската ѕвезда за убиената колешка

Press24 - 08.04.2016

Цеца Ражњатовиќ открила дека ја познавала убиената колешка Јелена Марјановиќ. Таа ја познавала уште кога била девојче. - Ја сетнав Јеца пред многу години. Јас имав 22 години, а таа 13 години. Уште од тогаш преубаво пееше, иако се уште беше дете.

Најбараниот човек во Србија: Ова е монструмот кој ја уби пејачката? (ФОТО)

Press24 - 08.04.2016

Полицијата вчера влезе во куќата на семејството Ројко во населбата Црвенка, која се наоѓа на неколку стотина метри од местото на убиството на Јелена Крсмановиќ. Тие на испитување го одвеле Игор, а трагаат по помладиот брат Небојша Ројко, викан Виор, ...

Најбарниот човек во Србија – Дали е ова убиецот на Јелена Крсмановиќ?

Сител - 08.04.2016

Полицијата вчера влезе во куќата на семејството Ројко во населбата Црвенка, која се наоѓа на неколку стотина метри од местото на убиството на Јелена Крсмановиќ. Тие на испитување го одвеле Игор, а трагаат по помладиот брат Небојша Ројко, викан Виор, ...

Блиска пријателка на убиената пејачката - Секта ја убила Јелена Марјановиќ

Сител - 08.04.2016

Блиската пријателка на убиената Јелена Марјановиќ, пејачката Нада Топчагиќ, во склоп на истрагата за свирепото убиството беше во полиција на распит, таа вели дека во полицијата ги интересирало какви биле семејните односи во куќата на Марјановиќ.

Колешката на убиената Јелена со бизарен коментар - Поубаво ќе беше да ја...

Сител - 08.04.2016

Свирепото убиство на пејачката на Гранд, Јелена Крсмановиќ, ги потресе нејзините колеги, но нејзината колешка и блиска пријателка, Маја Маријана даде бизарна изјава. Пејачката очигледно не може да ја прифати суровата вистина.

Последната порака на пејачката на Фејсбук

Сител - 08.04.2016

Последната порака која убиената ѕвезда на Гранд, Јелена Крсмановиќ ја оставила на социјалната мрежа фејсбук, е најавата за нова песна. Брутално убиената Јелена на социјалната мрежа напишала дека наскоро фановивте треба да очекуваат нова ...

Таткото на Небојша Ројко: Мојот син е ситен крадец, но ако ја убил Јелена, лично ќе му пресудам

Курир - 08.04.2016

Додека вчера од Јелена Крсмановиќ на гробиштата Збег во Борча се простуваа пријателите и роднините, полицијата во населбата Црвенка претресувала повеќе куќи и го привела Игор Ројко (33), кој живее недалеку од местото каде Јелена исчезнала.

Соседите на пејачката живееат во страв: Јелена не е убиена овде, туку...

Press24 - 08.04.2016

Мештаните на Борча живеат во страв проади убиството на пејачката Јелена Марјановиќ. Според тоа дека истрагата сеуште нема трага на убиецот, сите се грижат за своите домови, се додека убиецот е на слобода.

Се огласи осмоничениот за убиството на Јелена - што изјави тој?

Сител - 08.04.2016

Мајката на бегалецот Небојша Ројко изјавила дека нејзиниот син се јавил дома и рекол дека тој не ја убил пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ. - Ми се јави синот, ми рече дека нема врска со убиството на Јелена.

Сопругот на Јелена си ја отвори душата - еве што кажа

Сител - 08.04.2016

Сопругот на Јелена Крсмановиќ, пејачката на Гранд која брутално беше убиена, си ја отвори душата и по погребот кој се одржа вчера, со голема болка раскажа за трагедијата. Тој за српскиот Курир вели дека спие со фотографијата на својата сакана, ...

Шести ден по убиството на Јелена: Полицијата го бараше убиецот и на погребот

Сител - 08.04.2016

Сеуште се трага по убиецот на Јелена Крсмановиќ кој ја усмрти со 30 удари од дрвена палка по главата. Полицајците како цивили стоеја на погребот на Јелена и го бараа убиецот, бидејќи постоела можност личноста која ја убила, а за која се ...

Најбарниот човек во Србија – дали е ова убиецот на Јелена Крсмановиќ? (ФОТО)

Курир - 08.04.2016

Полицијата вчера влезе во куќата на семејството Ројко во населбата Црвенка, која се наоѓа на неколку стотина метри од местото на убиството на Јелена Крсмановиќ. Тие на испитување го одвеле Игор, а трагаат по помладиот брат Небојша Ројко, викан Виор, ...

Шокантна изјава на Нада Топчагиќ: Јелена била убиена од секта?

Курир - 08.04.2016

Блиската пријателка на убиената Јелена Марјановиќ, пејачката Нада Топчагиќ вели дека во полицијата ги интересирало какви биле семејните односи во куќата на Марјановиќ. -Ме прашаа дали се сомневам во некого, а јас им реков што последно ми кажа Јелена ...

Сопругот на Јелена си ја отвори душата - еве што кажа

Press24 - 08.04.2016

Сопругот на Јелена Крсмановиќ, пејачката на Гранд која брутално беше убиена, си ја отвори душата и по погребот кој се одржа вчера, со голема болка раскажа за трагедијата. Тој за српскиот Курир вели дека спие со фотографијата на својата сакана, ...

Шести ден од грозоморниот чин: Полицијата го бараше убиецот на Јелена на погребот

Press24 - 08.04.2016

Сеуште се трага по убиецот на Јелена Крсмановиќ кој ја усмрти со 30 удари од дрвена палка по главата. Полицајците како цивили стоеја на погребот на Јелена и го бараа убиецот, бидејќи постоела можност личноста која ја убила, а за која се ...

Потресна исповед на сопругот по погребот на Јелена

Хитпортал - 08.04.2016

Јелена Крсмановиќ вчера беше испратена во своето вечно почивалиште, а по погребот сопругот Зоран Марјановиќ си ја отвори душата. „Јас сум полумртов човек без неа“, низ солзи вели Зоран. По убиството кое го потресе Балканот, сите се прашуваат зошто ...

Секта ја убила Јелена Марјановиќ

Press24 - 08.04.2016

Блиската пријателка на убиената Јелена Марјановиќ, пејачката Нада Топчагиќ, во склоп на истрагата за свирепото убиството беше во полиција на распит, таа вели дека во полицијата ги интересирало какви биле семејните односи во куќата на Марјановиќ.

Колегите се простија од Јелена: Српската естрада дојде на погребот

Хитпортал - 08.04.2016

Брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ вчера беше погребана на горбиштата Збег. На последното простување од колешката дојдоа и Нада Топчагиќ, Инди, Марина Туцаковиќ, Саша Поповиќ со сопругата Сузана Јовановиќ, Ванеса и многу други.

Колешката на убиената Јелена даде бизарен коментар за неа

Press24 - 08.04.2016

Свирепото убиство на пејачката на Гранд, Јелена Крсмановиќ, ги потресе нејзините колеги, но нејзината колешка и блиска пријателка, Маја Маријана даде бизарна изјава. Пејачката очигледно не може да ја прифати суровата вистина.

ФОТО: Ова е последната порака на убиената пејачка на Фејсбук

Press24 - 08.04.2016

Последната порака која убиената ѕвезда на Гранд, Јелена Крсмановиќ ја оставила на социјалната мрежа фејсбук, е најавата за нова песна. Брутално убиената Јелена на социјалната мрежа напишала дека наскоро фановивте треба да очекуваат нова песна.

Таткото на Небојша Ројко: Мојот син е ситен крадец, но ако ја убил Јелена лично ќе му пресудам

Press24 - 08.04.2016

Полицијата го приведе Игор Ројко (33) . Сепак тој беше пуштен неколку часа покасно, но сеуште се трага по неговиот брат Небојша. Таткото на Игор и Небојша, Франц Ројко изјавил за српски курир дека доколку неговиот син ја убил Јелена, тој лично ќе му ...

Саша Поповиќ се опрости од Јелена Марјановиќ, еве што пишувало на погребниот венец

Сител - 08.04.2016

Директорот на Гранд продукција на вчерашниот погреб на убиената пејачка присуствувал со неговата сопруга и Горан Ратковиќ Рале. На гробиштата во Борча, вчера беше погребана Јелена Марјанович, а во погребната поворка беше и директорот на Гранд ...

НЕМА ПОГОЛЕМО ДНО: На „Фарма“ се степаа жени (ВИДЕО)

Телеграф - 08.04.2016

Што да се каже после ова... На „ Фарма “ никогаш не е досадно. Синоќа изби тепачка помеѓу натпреварувачките Јелена Голубовиќ и Зорица Марковиќ. Додека ги завршувале фармерските обврски, режисерката Јелена ја фатила Зорица за коса и почнала да вика ...

Таткото на Небојша Ројко: Ако мојот син ја убил Јелена, лично ќе му пресудам

Нетпрес - 08.04.2016

Полицијата во населбата Црвенка вчера го приведе Игор Ројко (33) додека роднините и пријателите на гробиштата Збег во Борча се простуваа од брутално убиената Јелена Крсмановиќ. Приведениот, кој живее недалеку од местото каде Јелена исчезнала е ...

Полиција на погребот на Јелена: Убиецот бил во масата која пејачката ја испрати во вечното живеалиште

Сител - 08.04.2016

Неколку десетина полицајци во цивилна облека вчера на погребот на Јелена Марјанович трагале по можниот убиец, бидејќи постои голема претпоставка дека тој би можел да се појави. Истовремено, полициски и специјални сили интензивно трагаат по ...

Јелена ден пред да исчезне направила нешто необично

Press24 - 08.04.2016

Ако одела на тренинг или на трчање, секогаш би ја оставила Јана кај нејзината мајка. Ако оди на гостување, исто... Се ова ни е многу чудно... Чекаме да заврши истрагата и само на полицијата ќе и веруваме.

Колешката на Јелена прозборела во полиција: Ќе се шокираше кога ќе дознаете кој е убиецот

Press24 - 08.04.2016

Пејачката Нада Топчагиќ, блиска пријателка на убиената Јелена Крсмановиќ Марјановиќ исто така е сослушена во полициската станица и вели дека инспекторите се интересирале какви биле односите во семејството на покојната пејачка.

"Јелена не е убиена овде, тука е само фрлено нејзиното тело": Мештаните на Борча во страв поради убиецот на слобода!

Сител - 08.04.2016

Мештаните на Борча живеат во страв проади убиството на пејачката Јелена Марјановиќ. Според тоа дека истрагата сеуште нема трага на убиецот, сите се грижат за своите домови, се додека убиецот е на слобода.

Таткото на осмоничениот за убиството на Јелена прозборе - еве што кажа тој за неговиот син

Press24 - 08.04.2016

Убиството на пејчаката Јелена Марјановиќ кое го потресе целиот Балкан, се уште не доби епилог. Полицијата интензивно трага по убиецот, а во истрагата се вклучени сите кои живееат на територија на Борча и Црвенка.

НИ ТРАГА НИ ГЛАС ОД НЕГО: Полицијата го бара осомничениот за убиството на српската пејачка

Телеграф - 08.04.2016

Куќата во која живее осомничениот е на само 200 метри од насипот каде што беше пронајдено телото на Јелена Полициските сили синоќа цела вечер биле во потрага по Небојша Ројко, кој по неговото исчезнување е еден од главните осомничени за убиството на ...

Истрагата покажа: Момчето кое е во бегство ја знае причината за убиството на ѕвездата на Гранд

Press24 - 08.04.2016

Игор Ројко од Борча е приведен вчера на сослушување поради убиството на пејачката Јелена Марјановиќ, додека полицијата се уште трага по неговиот помлад брат Небојша, познат како Вихор. Вихор, имено побегнал во моментот кога полицијата влетала во ...

Исповед на сопругот на убиената Јелена (видео)

Република - 08.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопруг на свирепо убиената пејачка Јелена, во исповед за Курир.рс вели дека многумина мислат оти тој е убиецот и дека му е тешко да ги чита таквите написи. Додава дека тие двајца имале неверојатна љубов и сега спие со нејзината ...

ИСПОВЕД на сопругот на убиената Јелена (ВИДЕО)

МК News - 08.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопруг на свирепо убиената пејачка Јелена, во исповед за Курир.рс вели дека многумина мислат оти тој е убиецот и дека му е тешко да ги чита таквите написи. Додава дека тие двајца имале неверојатна љубов и сега спие со нејзината ...

Дали е ова убиецот на пејачката Јелена? Српската полиција интензивно трага по Небојша Ројко од Борча!

Точка - 08.04.2016

Полициските сили денес влегоа во дворот на семејството Ројко во населбата Црвенка којашто се наоѓа на неколку стотина метри од местото на убиството на пејачката Јелена Марјановиќ. Тие на сослушување го одведоа Игор, додека по неговиот помлад брат ...

Таткото на Небојша Ројко: Мојот син е ситен крадец, но ако ја убил Јелена, лично ќе му пресудам

МК News - 08.04.2016

Додека вчера од Јелена Крсмановиќ на гробиштата Збег во Борча се простуваа пријателите и роднините, полицијата во населбата Црвенка претресувала повеќе куќи и го привела Игор Ројко (33), кој живее недалеку од местото каде Јелена исчезнала.

Таткото на Небојша Ројко: Мојот син е ситен крадец, но ако ја убил Јелена, лично ќе му пресудам

Република - 08.04.2016

Додека вчера од Јелена Крсмановиќ на гробиштата Збег во Борча се простуваа пријателите и роднините, полицијата во населбата Црвенка претресувала повеќе куќи и го привела Игор Ројко (33), кој живее недалеку од местото каде Јелена исчезнала.

Убиството на Јелена Крсмановиќ: Се огласи и бегалецот Небојша Ројко

Република - 08.04.2016

Мајката на бегалецот Небојша Ројко потврдила дека нејзиниот син кој се наоѓа во бегство се јавил дома и кал дека тој не ја убил пејачката Јелена Марјановиќ Крсмановиќ. -Ми се јави синот Небојша. Ми кажа дека тој нема врска со убиството.

Фото: Најбарниот човек во Србија – дали е ова убиецот на Јелена Крсмановиќ?

Денешен - 08.04.2016

Полицијата вчера влезе во куќата на семејството Ројко во населбата Црвенка, која се наоѓа на неколку стотина метри од местото на убиството на Јелена Крсмановиќ. Тие на испитување го одвеле Игор, а трагаат по помладиот брат Небојша Ројко, викан Виор, ...

Нада Топчагиќ открила во полиција: Ќе се изненадите кој е убиецот на Јелена!

Пулс24 - 08.04.2016

Блиска пријателка на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ вели дека полициските инспектори најмногу ги интересирало какво биле односите во семејството на убиената пејачка, како и дали некој некогаш и се заканувал.

Јелена и испратила порака на својата колешка: Мртва сум!

Република - 08.04.2016

Пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ (33) брутално е убиена, а нејзиното тело е пронајено во недела околу два часот попладне во каналот на местото Црвенка. Имено, Јелена неколку дена пред трагедијата и испратила шокантна порака на Нада Топчагиќ ...

Најбараниот човек во Србија – дали е ова убиецот на Јелена Крсмановиќ?

Република - 08.04.2016

Полицијата вчера влезе во куќата на семејството Ројко во населбата Црвенка, која се наоѓа на неколку стотина метри од местото на убиството на Јелена Крсмановиќ. Тие на испитување го одвеле Игор, а трагаат по помладиот брат Небојша Ројко, викан Виор, ...

ПОЛИЦИЈАТА ИНТЕНЗИВНО ТРАГА ПО НЕГО: Дали се расветлува убиството на Јелена Крсмановиќ?

Пулс24 - 08.04.2016

Полицијата го однесе Игор Ројко на испитување, а подоцна неговиот помлад брат Небојша избегал. Полицијата интензивно трага по него за да го испита и да дознае повеќе информации за убиството на пејачката Јелена Крсмановиќ.

СЕ ОГЛАСИ ТАТКОТО НА НЕБОЈША: „Лично ќе му пресудам ако тој е убиецот на Јелена“

Пулс24 - 08.04.2016

Додека вчера од Јелена Крсмановиќ на гробиштата Збег во Борча се простуваа пријателите и роднините, полицијата во населбата Црвенка претресувала повеќе куќи и го привела Игор Ројко (33), кој живее недалеку од местото каде Јелена исчезнала.

Сопругот на Јелена за прв пат во јавноста: Нашата љубов беше пресилна за овој свет!

Пулс24 - 08.04.2016

Зоран Михајловиќ, сопругот на ѕверски убиената пејачка Јелена Крсмановиќ, проговорил во јавноста на денот на погребот на неговата сопруга и со треперлив глас раскажал... „Кога ќе го вратам времето и кога ќе се потсетам на се, само гледам колку ...

Најбарниот човек во Србија – дали е ова убиецот на Јелена Крсмановиќ? (ФОТО)

МК News - 08.04.2016

Полицијата вчера влезе во куќата на семејството Ројко во населбата Црвенка, која се наоѓа на неколку стотина метри од местото на убиството на Јелена Крсмановиќ. Тие на испитување го одвеле Игор, а трагаат по помладиот брат Небојша Ројко, викан Виор, ...

Обезбедувањето реагираше: Јелена Голубовиќ и Кева се кубеа за коса во 3 часот наутро! (ВИДЕО)

Вистина.мк - 08.04.2016

Режисерката почна да ја кубе за коса пејачката која викаше по обезбедувањето. Јелена Голубовиќ и Зорица Марковиќ Кева, по сочната караница вчера вечерта и меѓусебното плукање и поливање со вода, преминаа на физичка пресметка.

ЖЕШКО НА ФАРМА: Јелена Голубовиќ покажа се со Мики во кревет! (видео)

Вистина.мк - 08.04.2016

Негативната атмосфера на Фарма малку се смири, а газдарицата Јелена Голубовиќ и Мики Меќава одлучија да одморат. Тие покрај коментирањето на актуелната ситуација, одлучија да се релаксираат во креветот во разголено издание.

Тага, лелеци и солзи: Јелена Марјановиќ погребана во бел ковчег! (ФОТО + ВИДЕО)

Вистина.мк - 08.04.2016

Јавноста е згрозена од грозоморното убиство на српската пејачка. Брутално убиената Јелена Марјановиќ е погребана на гробиштата Збег, а од неа се простија семејството, пријателите и голем број пејачи од српската естрада, меѓу кои беа Нада Точагиќ, ...

Се надевам дека ќе го фатат ѕверот што ја уби мојата Јелена

Идивиди - 08.04.2016

Сопругот на убиената Јелена Марјановиќ Крсмановиќ, Зоран, во интервју за српски Блиц изјави дека до последен момент се надевал дека некој ќе се јави да бара откуп за пејачката. Сега кога знае дека Јелена е мртва, единствено што сака е ѕверот кој ја ...

И мртва ја удирал со палка: Јелена ја убил манијак од Фејсбук (Профил на убиецот)

Курир - 07.04.2016

Социјалните мрежи што ги користела сурово убиената пејачка на Гранд, Јелена Марјановиќ (33) во Борча, од вчера се под будното око на инспекторите за високотехнолошки криминал. Постојат сомнежи дека на несреќната жена ѝ пресудил манијак од Фејсбук, ...

Јелена ја убил манијак од Фејсбук?!

Нетпрес - 07.04.2016

Социјалните мрежи што ги користела сурово убиената пејачка на Гранд, Јелена Марјановиќ (33) во Борча, од вчера се под будното око на инспекторите за високотехнолошки криминал. Постојат сомнежи дека на несреќната жена ѝ прсудил манијак од Фејсбук, ...

Ја тепал и мртва: Јелена ја убил манијак од Фејсбук - ова е неговиот профил

Press24 - 07.04.2016

Социјалните мрежи што ги користела сурово убиената пејачка на Гранд, Јелена Марјановиќ (33) во Борча, од вчера се под будното око на инспекторите за високотехнолошки криминал. Постојат сомнежи дека на несреќната жена ѝ пресудил манијак од Фејсбук, ...

Семејството на Јелена во црно: Пејачката ќе биде погребана денеска

Сител - 07.04.2016

Петти ден по ред пред куќата на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ, дежура полицијата. Пет дена по големата трагедија, полицајците облечени како цивили, ја чуваат куќата во која владее тага и молк. Никој не излегува и не влегува.

Јелена ја убил манијак од Фејсбук?

ЗаЗабава - 07.04.2016

Социјалните мрежи што ги користела сурово убиената пејачка на Гранд, Јелена Марјановиќ (33) во Борча, од вчера се под будното око на инспекторите за високотехнолошки криминал. Постојат сомнежи дека на несреќната жена ѝ прeсудил манијак од Фејсбук, ...

И мртва ја удирал со палка: Јелена ја убил манијак од Фејсбук

Сител - 07.04.2016

Социјалните мрежи што ги користела сурово убиената пејачка на Гранд, Јелена Марјановиќ (33) во Борча, од вчера се под будното око на инспекторите за високотехнолошки криминал. Постојат сомнежи дека на несреќната жена ѝ пресудил манијак од Фејсбук, ...

Истрага за убиството на Јелена- Едно момче од Црвенка одведено на испрашување

Курир - 07.04.2016

Полициските инспектори кои се занимаваат со истражување на случајот на убиената пејачка Јелена Марјановиќ Крсмановиќ денеска по претресот на една куќа во Црвенка од неа извеле момче кое е однесeно на испитување.

Едно момче одведено во полиција - дали тоа е убиецот на Јелена?

Press24 - 07.04.2016

Полициските инспектори кои се занимаваат со истражување на случајот на убиената пејачка Јелена Марјановиќ Крсмановиќ денеска по претресот на една куќа во Црвенка од неа извеле момче кое е однесeно на испитување.

Зоран падна пред капелата - со солзи и лелци ја испратија Јелена во вечниот дом

Press24 - 07.04.2016

Убиената пејачка Јелена Марјановиќ денеска ќе биде погребана на гробиштата Збег. Опелото е закажано за 13.30 часот, а погребот за 14 часот во Борча. Пред семејната куќа се собраа пријателите, роднините и семејството.

Нада Топчагиќ во полиција, сослушана за убиството на Јелена

Press24 - 07.04.2016

Во рамките на истрагата за брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ во полиција е сослушана нејзината колешка Нада Топчагиќ. -Велат дека на толку брутален начин е убиена што е многу страшно.

Убиецот буквално и ја смачкал главата на пејачката: Истрагата се врти околу еден детаљ

Press24 - 07.04.2016

Следните 24 часа се клучни во истрагата за смртта на младата пејачка на Гранд, Јелена Крсмановиќ. Главните докази на кои полицијата се осврна се ДНК анализата на крвта најдена на телото на пејачката, која може да покаже кој е монструмот кој брутално ...

Сопругот на Јелена конечно се огласи по бруталното убиство

Press24 - 07.04.2016

Многу ми е тешко. Што да ви кажам. Во еден ден изгубив се што ми е највредно на светот. Ова е изјавата на сопругот на убиената Јелена Крсмановиќ, кој е скршен од болка. Зоран за српскиот Курир изјави дека во овој момент му е многу тешко зошто ...

Првата изјава на Зоран, сопругот на убиената Јелена по пуштањето од полиција

Курир - 07.04.2016

Многу ми е тешко и во овој момент многу би ми значело да се слушне вистината, вели за српски Курир Зоран Марјановиќ, сопруг на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ (32). -Што да ви кажав во овој момент. Многу ми е тешко.

Обдукцијата покажа: Јелена многу се мачела, а била убиена со…

Хитпортал - 07.04.2016

Телото на пејачката Јелена Крсмановиќ по убиството беше предадено на обдукција која точно покажа како настапила смртта. Во јавноста се појавија информации дека таа била усмртена со чекан, но вистината е многу посурова.

Нови детали: На кого Јелена испратила порака со содржина – „Мртва сум“?

Хитпортал - 07.04.2016

Јавноста сеуште е потресена од убиството на пејачката Јелена Крсмановиќ, која зад себе остави 5-годишна ќерка и сопруг. Полицијата и понатаму интензивно работи на решавање на случајот, а сега се појавија и нови детали.

ПРОГОВОРИ МАЖОТ НА УБИЕНАТА ПЕЈАЧКА – Во овој момент многу ми значи да се слушне вистината

Репортер - 07.04.2016

Мажот на убиената пејачка Јелена Марјановиќ, Зоран Марјановиќ (37) проговори за прв пат во медиумите за притворот кој го мина 48 часа. „Што да ви кажам во овој момент. Многу ми е тешко. Изгубив се на овој свет“, изјави Марјановиќ.

Детална исповед на сопругот на Јелена: Излеговме на насип, Јелена трчаше и наеднаш…

Курир - 07.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопругот на убиената пејачка, вчера во семејната куќа го раскажал секој детаљ од исчезнувањето на сопругата објаснувајќи што навистина се случувало во саботата на насипот каде пејачката ...

Момче одведено на испрашување за убиството на Јелена

Нетпрес - 07.04.2016

Момче од Црвенка денеска е однесено на испитување во полиција во врска со убиството на пејачката Јелена Крсмановиќ. Како што јавува Блиц, момчето со иницијали И.Р. е одведено во станица да би било сослушано во врска со убиството на пејачката.

Плач и лелеци: Телото на убиената Јелена го оплакуваа во капела

Сител - 07.04.2016

Брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ денеска ќе биде погребана на гробиштата Збег. Опелото е закажано за 13.30 часот, а погребот за 14 часот во Борча. Пред семејната куќа се собраа пријателите, роднините и семејството.

ДНК материјалот под ноктите на Јелена не е употреблив

Нетпрес - 07.04.2016

Во анализата на ДНК материјалот под ноктите на убиената српска пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ не биле најдени материјали од друга личност, пишува српски „Курир“. Како што дознава порталот во тек се дополнителни анализи за што е можно побрзо да ...

Полицијата повторно се сомнева во сопругот на Јелена - еве зошто

Press24 - 07.04.2016

Откако полицијата го приведе сопругот на Јелена Крсмановиќ, тој два пати помина на полиграф, а потоа се покажа и со ДНК анализата направена врз основа на трагите крв најдени под ноктите на Јелена, дека тој не е убиецот.

Нада Топчагиќ во полиција, сослушана за убиството на Јелена

Сител - 07.04.2016

Во рамките на истрагата за брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ во полиција е сослушана нејзината колешка Нада Топчагиќ. -Велат дека на толку брутален начин е убиена што е многу страшно.

Колешката на Јелена прозборе за шпекулациите дека сопругот е вмешан во убиството - еве што кажа таа

Press24 - 07.04.2016

Пејачката Индира Инди Арадиновиќ била блиска пријателка на убиената Јелена Марјановиќ и нејзиниот сопруг Зоран. Таа денеска дошла да ја испрати трагично настраданата пејачка. Инди на гробиштата дошла сама, освен неа, од познатите личности на ...

ПОСЛЕДЕН ПОЗДРАВ ЗА СРПСКАТА ПЕЈАЧКА: Ангелу мој, кој смееше да крене рака на тебе? (ФОТО)

Телеграф - 07.04.2016

На погребот се појавиле и неколку од колегите на пејачката. Присуствувале пејачката Инди, Нада Топчагиќ, текстописецот Марина Туцаковиќ и многу други Јелена Маријановиќ , српската пејачка што свирепо беше убиена на 2 април, е погребана денеска на ...

Расплаканиот маж на Јелена Марјановиќ пристигна на погребот на неговата сопруга

Сител - 07.04.2016

Расплаканиот Зоран на погребот пристигнал со неговиот татко Зоран, и покрај гласините дека тој нема да присуствува на погребот на неговата сопруга на гробиштата во Збег, ...

Пресврт во истрагата за убиената пејачка: ДНК анализите покажаа дека...

Press24 - 07.04.2016

ДНК анализите на крвта од пејачката Јелена покажаа нешто што ја уназадува истрагата која требаше да открие кој е монструмот кој 30 пати со дрвена палка ја уби пејачката на Гранд. Днк анализите покажуваат дека крвта е на самата пејачка и не се ...

Мајката на Јелена скршена од болка, и пријде зетот Зоран и ја внесе во капела

Сител - 07.04.2016

Во момент кога Зорица, мајката на Јелена Марјановиќ скршена од болка лелекала и плачела пред капелата неможејќи да оди, и помогнале сопругот на пејачката и неговиот татко Владимир. Тие придржувајќи ја, ја внеле во капелата.

Естрадата се простува од Јелена, тага, болка и солзи на лицата на колегите

Сител - 07.04.2016

Брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ ќе биде погребана денекса на горбиштата Збег. На последното простување од колешката дојдоа и Нада Топчагиќ, Инди, Марина Туцаковиќ, Саша Поповиќ со сопругата Сузана Јовановиќ, Ванеса...

Првите фотографии од погребот на Јелена Крсмановиќ

Хитпортал - 07.04.2016

Балканот е згрозен од убиството на пејачката Јелена Крсмановиќ, кое се случи изминатиот викенд. Денес се одржа погребот на Јелена, а толпа на луѓе се упати кон гробното место на пејачката.

Не е тоа веќе истата куќа - ќерката на Јелена: "Дали овие луѓе се тука поради мама"

Сител - 07.04.2016

Пејачката Нада Топчагиќ која вчера со сопругот Златко била во куќата на Јелена, вели дека не може да ја опише тагата и трагедијата која се случила на семејството на убиената пејачка. - Не е тоа веќе истата куќа.

Мајката и сопругот Зоран држејќи се под раце заедно ја испраќаат својата Јелена

Сител - 07.04.2016

Држејќи се под рака Зорица Крсмановиќ мајката на Јелана, Зоран Марјановиќ и неговиот татко Владимир тргнаа да ја испратат убиената пејачка на гробиштата во Збег, Борча. Телото на Јелена е положено во бел ковчег, а мајката Зорица ја придржуваат за да ...

Јелена е испратена во вечниот дом во бел ковчег - цела естрада на погреб

Сител - 07.04.2016

Јелена Крсмановиќ која беше брутално убиена во саботата денеска е испратена во вечниот дом. Сеуште не се знае кој е убиецот на ...

ФОТО: Сопругот на Јелена молчеше до ковчегот - не издржа па потоа...

Press24 - 07.04.2016

Сопругот на Јелена Крсмановиќ се прости од својата сопруга. Денеска таа беше испратена во вечниот дом, а за целото време сопругот молчеше до белиот ковчег се до моментот кога го спуштија истиот.

Братучетката на Јелена прозборе за убиството

Press24 - 07.04.2016

Братучетката на убиената Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, дизајнерката Маја Крсмановиќ изјавила пред новинарите дека и е многу тешко и дека пие по три лека за смирувања. - Полицијата му влезе во траг на убиецот само тоа можам да ви кажам, изјавила Маја ...

Полицијата повторно во акција за убиството на Јелена - Едно лице на разговор, се трага по неговиот брат

Press24 - 07.04.2016

Полициските инспектори кои се занимаваат со случајот за убиството на пејачката Јелена Марјановиќ Крсмановиќ денеска по претрес на една куќа во Црнек, младо момче е однесено на испрашување. Младото момче со иницијали И.Р.

Естрадата се простува од Јелена, тага, болка и солзи на лицата на колегите

Курир - 07.04.2016

Брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ денеска е погребана на горбиштата Збег. На последното простување од колешката дојдоа и Нада Топчагиќ, Инди, Марина Туцаковиќ, Саша Поповиќ со сопругата Сузана Јовановиќ, Ванеса… И натаму не се знае кој ја ...

Индира: Зоран нема поврзаност со убиството на Јелена, зар некој својата ќерка би ја оставил сирак

Сител - 07.04.2016

- Зоран и неговата фамилија се големи верници, рекла Индира Арадиновиќ на гробот во Борча. Пејачката Инди која меѓу првите стигнала на гробиштата во Борча, вели дека не верува во шпекуалциите и гласините за наводна вмешаност на мажот на Јелена во ...

Маја Маријана: Подобро Јелена да ја силувале, но да ја оставеле жива!

Сител - 07.04.2016

Пејачката Маја Маријана не може да се помири со трагичната судбина на Јелена Марјановиќ, но ја шокираше јавноста со нејзината изјава за убиената Јелена. - Подобро да ја силувале, но да ја оставеле жива - рекла Маја ...

НОВ ПРЕСВРТ ВО ИСТРАГАТА: Двајца браќа се на распит за убиството на српската пејачка

Телеграф - 07.04.2016

Двајцата браќа од претходно имаат криминални досиеја Полициските инспектори кои работат на случајот за убиството на пејачката Јелена Марјановиќ Крсмановиќ, денес, по претресот направен во куќа во населбата Црвенка, го привеле младиот И.Р.

Фатен убиецот: Ова лице е притворено за убиството на Јелена бидејќи таа ноќ...

Press24 - 07.04.2016

Постои сомнеж дека убиецот би можел да биде манијак од Фејсбук. Но за време на истрагата за бруталното убиство на пејачката Јелена Марјановиќ во полиција се сослушувана и нејзината колешка Нада Топчагиќ.

ЈАС СУМ ПОЛУМРТОВ ЧОВЕК БЕЗ НЕА: Потресна изјава на сопругот на убиената српска пејачка

Телеграф - 07.04.2016

Сопругот на Јелена Марјановиќ конечно обелодени зошто веднаш не повикал полиција Јас сум полумртов човек без неа, изјави за српските медиуми Зоран Марјановиќ, сопругот на убиената српска пејачка, Јелена.

Полицијата го бараше убиецот на Јелена на погребот- Игор пуштен од полиција, се трага по брат му

Курир - 07.04.2016

Полицајци во цивилна облека денес на погребот на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ трагаа по убиецот, бидејќи постоела претпоставка дека таа особа може да се појави таму. Истовремено, полицијата и специјалци интензивно трагаат низ повеќе ...

Небојша во бегство - полицијата интензивно го бара за убиството на Јелена

Press24 - 07.04.2016

Полицијата го одвела Игор Ројк на испрашување, а тогаш неговиот помал брат избегал. Полицијата интензивно трага по Небојша за да му направи детално испрашување за додатни информации за убиството на Јелна Крсмановиќ.

Мајката и сопругот Зоран држејќи се под раце заедно ја испраќаат својата Јелена

Press24 - 07.04.2016

Држејќи се под рака Зорица Крсмановиќ мајката на Јелана, Зоран Марјановиќ и неговиот татко Владимир тргнаа да ја испратат убиената пејачка на гробиштата во Збег, Борча. Телото на Јелена е положено во бел ковчег, а мајката Зорица ја придржуваат за да ...

ГАЛЕРИЈА: Јелена закопана во бел ковчег - цела естрада на погреб

Press24 - 07.04.2016

Јелена Крсмановиќ која беше брутално убиена во саботата денеска е испратена во вечниот дом. Сеуште не се знае кој е убиецот на ...

Ќерката на Јелена се прости од својата мајка: Дали овие луѓе се тука поради мама?

Press24 - 07.04.2016

Пејачката Нада Топчагиќ која вчера со сопругот Златко била во куќата на Јелена, вели дека не може да ја опише тагата и трагедијата која се случила на семејството на убиената пејачка. - Не е тоа веќе истата куќа.

ФОТО+ВИДЕО: Мајката и сопругот Зоран држејќи се под рака заедно ја испратија својата Јелена

Курир - 07.04.2016

Држејќи се под рака Зорица Крсмановиќ мајката на Јелена, Зоран Марјановиќ и неговиот татко Владимир тргнаа да ја испратат убиената пејачка на гробиштата во Збег, Борча. На погребот, покрај семејството и пријателите, присутни се голем број на луѓе од ...

Естрадата се простува од Јелена, тага, болка и солзи на лицата на колегите

Press24 - 07.04.2016

Брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ денеска е погребана на горбиштата Збег. На последното простување од колешката дојдоа и Нада Топчагиќ, Инди, Марина Туцаковиќ, Саша Поповиќ со сопругата Сузана Јовановиќ, Ванеса… И натаму не се знае кој ја ...

Браќа осомничени за убиство на Јелена- еден приведен, по другиот се трага

Курир - 07.04.2016

Полицијата во Србија привела еден од браќата кои живееле само на 200 метри од местото каде е најдено телото на убиената Јелена Марјановиќ Крсмановиќ. Денеска по претрес на една куќа во Црвенка, на испитување е однесен млад човек со иницијали Игор Р.

Браќа осомничени за убиство на Јелена

Нетпрес - 07.04.2016

Полицијата во Србија привела еден од браќата кои живееле само на 200 метри од местото каде е најдено телото на убиената Јелена Марјановиќ Крсмановиќ. Денеска по претрес на една куќа во Црвенка, на испитување е однесен млад човек со иницијали Игор Р.

Двајца браќа осомничени за убиството извршено врз пејачката Јелена

Сител - 07.04.2016

Полицијата во Србија привела еден од браќата кои живееле само на 200 метри од местото каде е најдено телото на убиената Јелена Марјановиќ Крсмановиќ. Денеска по претрес на една куќа во Црвенка, на испитување е однесен млад човек со иницијали Игор Р.

Полицијата го бараше убиецот на Јелена на погребот- Игор пуштен од полиција, се трага по брат му

Press24 - 07.04.2016

Полицајци во цивилна облека денес на погребот на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ трагаа по убиецот, бидејќи постоела претпоставка дека таа особа може да се појави таму. Истовремено, полицијата и специјалци интензивно трагаат низ повеќе ...

Првата изјава на Зоран, сопругот на убиената Јелена по пуштањето од полиција

Нетпрес - 07.04.2016

-Што да ви кажав во овој момент. Многу ми е тешко. Изгубив се на овој свет, вели Зоран во првата изјава по пуштањето од полиција. Тој за прв пат ја отвора душата. -Во овој момент многу би ми значело да се слушне вистината.

Во солзи мајката на Јелена: Кога го здогледа зетот Зоран му падна на гради, а тој...

Press24 - 07.04.2016

Целото утро било мирно пред куќата на Марјановиќ, но во еден момен излезе Зоран. Тој заминал да ја види својата ќерка Јана (5) која инаку е сместена кај нејзината баба, мајката на Јелена. Тоа беше првата средба после трагедијата бидејќи Зоран мина ...

Убиецот буквално и ја смачкал главата на пејачката: Истрагата се врти околу еден детаљ

Сител - 07.04.2016

Следните 24 часа се клучни во истрагата за смртта на младата пејачка на Гранд, Јелена Крсмановиќ. Главните докази на кои полицијата се осврна се ДНК анализата на крвта најдена на телото на пејачката, која може да покаже кој е монструмот кој брутално ...

Првата изјава на Зоран, сопругот на убиената Јелена по пуштањето од полиција

Сител - 07.04.2016

Многу ми е тешко и во овој момент многу би ми значело да се слушне вистината, вели за српски Курир Зоран Марјановиќ, сопруг на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ (32). -Што да ви кажав во овој момент. Многу ми е тешко.

Естрадата се простува од Јелена, тага, болка и солзи на лицата на колегите

МК News - 07.04.2016

Брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ денеска е погребана на горбиштата Збег. На последното простување од колешката дојдоа и Нада Топчагиќ, Инди, Марина Туцаковиќ, Саша Поповиќ со сопругата Сузана Јовановиќ, Ванеса…Држејќи се под рака Зорица ...

Убиецот буквално и ја смачкал главата на пејачката: Истрагата се врти околу еден детаљ

МК News - 07.04.2016

Следните 24 часа се клучни во истрагата за смртта на младата пејачка на Гранд, Јелена Крсмановиќ. Главните докази на кои полицијата се осврна се ДНК анализата на крвта најдена на телото на пејачката, која може да покаже кој е монструмот кој брутално ...

Нада Топчагиќ во полиција, сослушана за убиството на Јелена (Видео)

МК News - 07.04.2016

Во рамките на истрагата за брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ во полиција е сослушана нејзината колешка Нада Топчагиќ. -Велат дека на толку брутален начин е убиена што е многу страшно.

Браќа осомничени за убиство на Јелена?

Република - 07.04.2016

Полицијата во Србија привела еден од браќата кои живееле само на 200 метри од местото каде е најдено телото на убиената Јелена Марјановиќ Крсмановиќ. Денеска по претрес на една куќа во Црвенка, на испитување е однесен млад човек со иницијали И.Р.

Браќа осомничени за убиство на пејачката Јелена- еден приведен, по другиот се трага

Денешен - 07.04.2016

Полицијата во Србија привела еден од браќата кои живееле само на 200 метри од местото каде е најдено телото на убиената Јелена Марјановиќ Крсмановиќ. Денеска по претрес на една куќа во Црвенка, на испитување е однесен млад човек со иницијали Игор Р.

Илјадници се простија со Јелена Крсмановиќ (фото)

Република - 07.04.2016

Балканот е згрозен од убиството на пејачката Јелена Крсмановиќ, кое се случи изминатиот викенд. Додека полицијата со сите сили под притисок на јавноста се обидува да го расчисти случајот а виновникот да биде изведен пред лицето на правдата, денеска ...

И мртва ја удирал со палка: Јелена ја убил манијак од Фејсбук (Профил на убиецот)

Денешен - 07.04.2016

Социјалните мрежи што ги користела сурово убиената пејачка на Гранд, Јелена Марјановиќ (33) во Борча, од вчера се под будното око на инспекторите за високотехнолошки криминал. Постојат сомнежи дека на несреќната жена ѝ пресудил манијак од Фејсбук, ...

И мртва ја удирал со палка: Јелена ја убил манијак од Фејсбук (Профил на убиецот)

Република - 07.04.2016

Социјалните мрежи што ги користела сурово убиената пејачка на Гранд, Јелена Марјановиќ (33) во Борча, од вчера се под будното око на инспекторите за високотехнолошки криминал. Постојат сомнежи дека на несреќната жена ѝ прсудил манијак од Фејсбук, ...

И МРТВА ЈА УДИРАЛ СО ПАЛКА: Јелена ја убил манијак од Фејсбук

Пулс24 - 07.04.2016

Социјалните мрежи што ги користела сурово убиената пејачка на Гранд, Јелена Марјановиќ (33) во Борча, од вчера се под будното око на инспекторите за високотехнолошки криминал. Постојат сомнежи дека на несреќната жена ѝ пресудил манијак од Фејсбук, ...

Нада Топчагиќ: Јелена ми подари нејзини црни блузи и ми рече „Јас овие нема да ги носам, ти ќе ги носиш“

Република - 07.04.2016

Фолк пејачката од Србија и долгогодишна пријателка на убиената Јелена, денеска низ солзи се потсетила на поселдните средби со својата колешка. -таа беше ангел, фина, културна, пожртвувана.

И мртва ја удирал со палка: Јелена ја убил манијак од Фејсбук (Профил на убиецот)

МК News - 07.04.2016

Социјалните мрежи што ги користела сурово убиената пејачка на Гранд, Јелена Марјановиќ (33) во Борча, од вчера се под будното око на инспекторите за високотехнолошки криминал. Постојат сомнежи дека на несреќната жена ѝ пресудил манијак од Фејсбук, ...

Детална исповед на сопругот на Јелена: излеговме на насипот, Јелена трчаше…

Република - 07.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопругот на убиената пејчка, вчера во семејната куќа го раскажал секој детаљ од исчезнувањето на сопругата објаснувајќио што навистина се случувало во саботата на насипот каде пејачката трчала. -Луѓе таа мене ми беше се на светот.

Истрага за убиството на Јелена – едно момче од Црвенка одведено на испрашување

Република - 07.04.2016

Полициските инспектори кои се занимаваат со истражување на случајот на убиената пејачка Јелена Марјановиќ Крманович денеска по претресот на една куќа во Црвенка од неа извеле момче кое е однеснео на испитување.

РЕЗУЛТАТИ ОД ДНК АНАЛИЗАТА НА УБИЕНАТА ПЕЈАЧКА: Полицијата однесе момче на испрашување во станица!

Пулс24 - 07.04.2016

Полициските инспектори што се занимаваат со истражување на случајот на убиената пејачка Јелена Марјановиќ – Крмановиќ денеска по претресот на една куќа во Црвенка однеле едно момче на испитување. Како што јавува „Блиц.рс“, момчето со иницијали И.Р.

И Нада Топчагиќ во полиција на сослушување за убиството на Јелена (видео)

Република - 07.04.2016

Во рамките на истрагата за брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ во полиција е сослушана нејзината колешка Нада Топчагиќ. -Велат дека на толку брутален начин е убиена што е многу страшно.

Монструозни детали: Убиецот ја удрил Јелена најмалку 30 пати во главата, иако веќе после петтиот била мртва

Точка - 07.04.2016

Додека обрачот помеѓу морничавиот убиец којшто ѕверски ја уби оваа жена, полека се затега, полицијата го истражува психолошкиот профил на убиецот којшто ја убил, така што со тап предмет ја удрил најмалку 30 пати во главата.

ИСПОВЕД НА СОПРУГОТ НА ЈЕЛЕНА: Излеговме на насип, Јелена трчаше и наеднаш…

Пулс24 - 07.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопругот на убиената пејачка, вчера во семејната куќа го раскажал секој детаљ од исчезнувањето на сопругата објаснувајќи што навистина се случувало во саботата на насипот каде пејачката трчала -Луѓе таа мене ми беше се на светот.

ПОСЛЕДЕН ПОЗДРАВ СО СОПРУГАТА: Зоран пријде до гробот на Јелена и молчеше, а потоа...

Пулс24 - 07.04.2016

Држејќи се под рака, Зорица Крсмановиќ мајката на Јелена, Зоран Марјановиќ и неговиот татко Владимир тргнаа да ја испратат убиената пејачка на гробиштата во Збег, Борча. На погребот, покрај семејството и пријателите, беа присутни голем број на луѓе ...

Првата изјава на Зоран, сопругот на убиената Јелена по пуштањето од полиција

МК News - 07.04.2016

Многу ми е тешко и во овој момент многу би ми значело да се слушне вистината, вели за српски Курир Зоран Марјановиќ, сопруг на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ (32). -Што да ви кажав во овој момент. Многу ми е тешко.

Детална исповед на сопругот на Јелена: Излеговме на насип, Јелена трчаше и наеднаш…

МК News - 07.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопругот на убиената пејачка, вчера во семејната куќа го раскажал секој детаљ од исчезнувањето на сопругата објаснувајќи што навистина се случувало во саботата на насипот каде пејачката трчала. -Луѓе таа мене ми беше се на светот.

Јелена го познавала убиецот – не се исклучува можноста и дека се работи за жена

Попара - 07.04.2016

Според последните објавени информации брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ добила помеѓу 20 и 25 удари во главата, иако по 5тиот удар веќе била мртва, така што черепот целосно и бил смачкан.

Карлеуша за жирито на „Ѕвездите на Гранд“: Ние сме како училишно одделение и тоа специјално!

Вистина.мк - 07.04.2016

Српската ѕвезда и член на жирито во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, Јелена Карлеуша, неуморно работи на новите песни кои ќе бидат промовирани ова лето. Според нејзините изјави, новиот материјал ќе биде изненадување за публиката иако ќе биде во ...

Сопругот на српската пејачка пуштен од полиција, неговата ДНК не е најдена на местото на убиството

Канал5 - 06.04.2016

По 48 часа поминати во полиција Зоран марјановиќ е пуштен дома. По анализите, неговата ДНК не е пронајдена на местото на злосторот. Повикувајќи се на полициски извори, српските медиуми јавуваат дека Зоран во полиција потврдил дека неговата сопруга ...

ФОТО+ВИДЕО: Прва средба по убиството на Јелена-сопругот Зоран отиде да ја види ќерката

Курир - 06.04.2016

Цело утро, како што јавуваат српските медиуми, пред домот на Марјановиќ било мирно, се до моментот кога сопругот на убиената пејачка Јелена, Зоран излегол од дома. Според пишувањата на локалните медиуми, Зоран заминал да се сретне со ќерката, прв ...

Што има во полициското досие на сопругот на убиената пејачка?

Press24 - 06.04.2016

Сопругот на покојната пејачка Јелена Крсмановиќ и нејзиниот девер немаат досие во полиција. Зоран беше задржан цели 48 часа и покрај тоа што ги помина двете полиграфски тестирања, а сега се докажа и дека крвта пронајдена кај Јелена не е негова.

Прва средба по трагедијата: Зоран конечно отиде да ја види ќерката

Сител - 06.04.2016

Цело утро беше мирно пред куќата на Марјановиќ во Борча, но во еден момент излезе Зоран Марјановиќ/ Тој седна во автомобилот и отиде да го види своето дете. Петгодишната Јана е сместена кај бабата, мајката на Јелена, на другиот крај од Борча.

Разбеснетата Зорица ја нападна Јелена Голубовиќ: "Пу*и ку**ц магарицо, је*ачу те у уста"

Сител - 06.04.2016

Зорица Мар ковиќ поранешната станарка на Големиот Брат е дел од реалното шоу Фарма каде сите ја викаат "мајка", но денес таа го изгубила сето трпение затоа што Јелена Голубовиќ ја избра за слуга, и физички ја нападна режисерката.

Во солзи мајката на Јелена кога го здогледа зетот Зоран му падна на гради

Сител - 06.04.2016

Целото утро било мирно пред куќата на Марјановиќ, но во еден момен излезе Зоран. Тој заминал да ја види својата ќерка Јана (5) која инаку е сместена кај нејзината баба, мајката на Јелена. Тоа беше првата средба после трагедијата бидејќи Зоран мина ...

Полицијата го бара чеканот со кој е убиена Јелена: Затворено местото каде што страдала пејачката

Сител - 06.04.2016

Иако поминаа пет дена од убиството на пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, инспектори и понатаму го чуваат местото на кое што пејачката е нападната и брутално убиена. Потсетуваме, пејачката исчезна во саботата попладнето, а нејзиното безживотно ...

МИСТЕРИОЗЕН ПОВИК: Убиецот и се јавил на мајката на српската пејачка

Телеграф - 06.04.2016

Кумата на Јелена обелоденила ужасни детали непосредно по убиството Според зборовите на кумата на Јелена, пејачката на „Гранд“ непосредно пред убиството, во саботата во 15 часот и 30 минути се слушнала со својата мајка.

(ФОТО) Јелена Карлеуша блеска без шминка!

Репортер - 06.04.2016

Популарната пејачка ги воодушеви фановите со својте утрински фотографии од козметички салон, но без грам шминка на лицето. Јелена Карлеуша иако реши да објави фотографии на кои нема шминка таа секако испровоцира со својот заводлив изглед.

Резултати од ДНК анализите од ноктите на Јелена

Сител - 06.04.2016

Сопругот на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, вчера вечер е пуштен од полиција по задржувањето од 48 часа. Сите сомнежи во врска со убиството се симнати од него, бидејќи ДНК анализата од ноктите на Јелена покажала дека трагите на кожата ...

Свекорот на убиената пејачка: Се сомневам во една личност од Фејсбук!

Сител - 06.04.2016

Истрагата за убиената Јелена продолжува, а нејзиниот свекор Владимир Марјановиќ открил дека се сомнева во некого дека и наштетил на неговта снаа. -Се сомневам во некого од Фејсбук. Постојано и пишуваа, имаше додворувачи-рекол тој.

Обдукцијата покажа како била убиена српската пејачка Јелена

Нетпрес - 06.04.2016

Резултатите од обдукцијата на телото на српската пејачка Јелена Марјановиќ покажале дека таа била претепана до смрт со дрвен предмет, најверојатно палка. Обдукцијата покажала дека Јелена очајно се борела за својот живот во саботата навечер и му ...

Нови детали: Брутално убиената пејачка го познавала убиецот, не се исклучува можноста и дека се работи за женска ...

Курир - 06.04.2016

Според последните објавени информации брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ добила помеѓу 20 и 25 удари во главата така што черепот целосно и бил смачкан. Полицијата во моментот го утврдувамотивот за убиствотот и го бара тапиот предемт со кој ...

Свекорот на убиената Јелена се сомнева во една личност од Фејсбук

Хитпортал - 06.04.2016

Истрагата за убиената Јелена Крсмановиќ продолжува, а нејзиниот свекор Владимир Марјановиќ открил дека се сомнева во некого дека и наштетил на неговта снаа. „Се сомневам во некого од Фејсбук. Постојано и пишуваа, имаше додворувачи“, вели тој.

ДЕТАЛИ: На Јелена и бил смачкан черепот - убиецот е жена?

Press24 - 06.04.2016

Според последните објавени информации брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ добила помеѓу 20 и 25 удари во главата така што черепот целосно и бил смачкан. Полицијата во моментот го утврдувамотивот за убиствотот и го бара тапиот предемт со кој ...

ДЕТАЛИ: На Јелена и бил смачкан черепот - убиецот е жена?

Сител - 06.04.2016

Според последните објавени информации брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ добила помеѓу 20 и 25 удари во главата така што черепот целосно и бил смачкан. Полицијата во моментот го утврдувамотивот за убиствотот и го бара тапиот предемт со кој ...

Сопругот на убиената пејачка имал досие - Еве што се крие во него

Сител - 06.04.2016

Сопругот на покојната пејачка Јелена Крсмановиќ и нејзиниот девер немаат досие во полиција. Зоран беше задржан цели 48 часа и покрај тоа што ги помина двете полиграфски тестирања, а сега се докажа и дека крвта пронајдена кај Јелена не е негова.

Карлеуша потресена: Еве што кажа за убиството на нејзината колешка

Press24 - 06.04.2016

Веста дека пејачката Јелена Марјановиќ е убиена ја шокираше и Јелена Карлеуша. Таа изјавила дека е потресена и дека е во прашање голема трагедија. Карлеуша верува во полицијата и уверенеа е дека убиецот брзо ќе биде ...

Пејачката на Гранд ја убил некој од нејзините пријатели на Фејсбук

Press24 - 06.04.2016

Сопругот на убиената пејачка на Гранд е конечно пуштен од притвор откако таму го задржаа 48 часа и покрај тоа што го помина полиграфот. ДНК анализите покажаа дека не е неговата крв онаа најдена на рацете на убиената пејачка.

Сопругот на убиената пејачка со солзи влегол дома: Ја земал ќерката и заминал

Press24 - 06.04.2016

Зоран Марјановиќ мажот на убиената Јелена Крсмановиќ вчера по доаѓањето дома ја земал ќерката и си заминал од дома. Тој дошол дома и рекол Сандра ајде, по што ја земал ќерката иси заминал.

ОБДУКЦИЈАТА ПОКАЖА: Јелена умирала во големи маки - вистината пострашна од што се очекуваше

Press24 - 06.04.2016

Пејачката Јелена Марјановиќ која беше брутално убиена, беше предадена на обдукција, а таа покажа како настапила смртта. Имено, 33-годишната пејачка на Гранд била претепана до смрт со дрвен предмет, најверојатно палка.

Саша Поповиќ се огласи по убиството на пејачката Јелена

Хитпортал - 06.04.2016

Починатата Јелена Крсмановиќ беше дел од Гранд продукција, а по нејзиното убиство во јавноста проговори и директорот Саша Поповиќ. И останатите колеги на Јелена, или Јеца како што тие ја нарекуваат се во шок поради ...

Нови детали за свирепото убиство: Јелена го познавала убиецот кој можеби не е маж

Сител - 06.04.2016

Свирепо убиената пејачка Јелена Марјановиќ го познавала убиецот, смета криминологот Божидар Спасиќ и истакнува дека убиецот морал да има помошник. На овој простор тешко е да се случи убиство освен ако не е нарачано или однапред припремено, наведе ...

За неколку часа ќе се знае кој е убиецот на пејачката на Гранд

Press24 - 06.04.2016

Резултатите од ДНК анализата направена на телото на убиената пејачка Јелена, покажаа дека трагите од крв на нејзиното тело не се од нејзиниот сопруг. таа била усмртена со палка, така што монструмот ја удирал повеќе пати по главата и и го скршил ...

До крајот на денот нова трага за убиството на пејачката Јелена

Нетпрес - 06.04.2016

До крајот на денот се очекува нова трага за убиството на пејачката Јелена Марјановиќ. Резултатите од ДНК анализата на биолошките траги најдени под ноктите на Јелена Крсмановиќ Марјанович ќе бидат готови до крајот на денот, дознава српски „ Курир “.

Карлеуша во шок: Еве што изјави за убиството на Јелена Крсмановиќ

Хитпортал - 06.04.2016

Јелена Карлеуша е последната ѕвезда во низа која реши да се огласи по убиството на нејзината колешка Јелена Крсмановиќ. ЈК и убиената пејачка биле во пријателски односи бидејќи Крсмановиќ била пријателка Дивна, мајката на ...

Свекорот на убиената пејачка: Се сомневам во една личност од Фејсбук!

Курир - 06.04.2016

Истрагата за убиената Јелена продолжува, а нејзиниот свекор Владимир Марјановиќ открил дека се сомнева во некого дека и наштетил на неговта снаа. -Се сомневам во некого од Фејсбук. Постојано и пишуваа, имаше додворувачи-рекол тој.

Семејството на Јелена во црно: Пејачката ќе биде погребана денеска

Press24 - 06.04.2016

Петти ден по ред пред куќата на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ, дежура полицијата. Пет дена по големата трагедија, полицајците облечени како цивили, ја чуваат куќата во која владее тага и молк. Никој не излегува и не влегува.

УБИЕЦОТ МОНСТРУМ: Српската пејачка била безмилосно удирана по главата, черепот и распукал

Телеграф - 06.04.2016

Во истрагата се вклучени и инспектори од високотехнолошкиот криминал кои го проверуваат профилот на Јелена бидејќи нејзините познајници велат дека таа добила заканувачки пораки Српската пејачка Јелена Маријановиќ (33) била претепана до смрт со дрвен ...

Јелена усмртена со 30 удари по главата - бизарни детали за пејачката

Press24 - 06.04.2016

Полицијата и понатаму го проучува и најмалиот детаљ за свирепото убиство на пејачката на Гранд. Јелена Крсмановиќ излегна на прошетка со своето семејство, а не ни претпоставувала дека најсреќниот миг ќе се претвори во огромна трагедија која ќе го ...

ФОТО. Сопругот на Јелена дојде во куќата на нејзината мајка - врие полиција

Press24 - 06.04.2016

По 48-те часа кои ги помина во полиција и покрај тоа што помина на двата полиграфа, сопругот на убиената пејачка на Гранд, Зоран, отиде во куќата на мајката на Јелена за да си го земе детето.

Јелена го познавала убиецот, а не се исклучува можноста и дека се работи за жена?

Пулс24 - 06.04.2016

Според последните објавени информации брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ добила помеѓу 20 и 25 удари во главата така што черепот целосно и бил смачкан. Полицијата во моментот го утврдува мотивот за убиствотот и го бара тапиот предемт со кој ...

Јелена Карлеуша потресена поради убиството на пејачката: Еве што изјави!

Пулс24 - 06.04.2016

Јелена Карлеуша потресена поради убиството на пејачката Јелена Карлеуша е потресена поради тешкото убиство на колешката кое го потресе цел регион. Покојната пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ била во пријателски односи со момчето на Дивна Карлеуша.

Нови детали: Брутално убиената пејачка го познавала убиецот, не се исклучува можноста и дека се работи за женска ...

Република - 06.04.2016

Според последните објавени информации брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ добила помеѓу 20 и 25 удари во главата така што черепот целосно и бил смачка. Полицијата во моментот го утврдувамотивот за убиствотот и го бара тапиот предемт со кој ...

Истрагата продолжува: ДНК-та на убиецот не е на сопругот на Јелена. Убиената пејачка го познавала убиецот, постои ...

Точка - 06.04.2016

Последните информации во врска со брутално убиената пејачка од Србија, Јелена, укажуваат на тоа дека таа добила повеќе од 20 удари во главата, при што нејзиниот череп бил буквално смачкан.

До крајот на денот нова трага: за неколку часа ќе бидат готови резултатите од ДНК најдена под ноктите на Јелена

Република - 06.04.2016

Како што пренесоа медиумите резултатите од ДНК анализата на биолошките траги најдени под ноктите на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ ќе бидат готови до крајот на денот. Во следните неколку часа ќе биде завршена анализата, а се очекува резултатите да ја ...

Колешката во солзи: Нада Топчагиќ го посети сопругот на убиената пејачка (видео)

Република - 06.04.2016

Колешката на Јелена Марјановиќ, Нада Топчагиќ го посети семејството на убиената пејачка. -Многу сум потресена, ова е страшно, бевме многу блиски, јас изгубив ќерка – изјавила Нада која дошла со сопругот кај сопругот на починатата пејачка Јелена, ...

СОЛЗИ И ТАГА: Мајката на убиената пејачка падна врз градите на неутешниот зет!

Пулс24 - 06.04.2016

Утринава беше мирно пред куќата на семејството Марјановиќ во Борча, но во еден момент од неа излезе Зоран Марјановиќ. Тој влегол во автомобилот и заминал да си ја види ќерката. Неговата ќерка Јана (5), сместена е кај нејзината баба, мајката на ...

ДЕТАЛИ ОД ОБДУКЦИЈАТА: Еве што ѝ правел убиецот на пејачката на Гранд!

Пулс24 - 06.04.2016

Пејачката Јелена Крсмановиќ (33), до смрт е претепана со дрвен предмет, најверојатно со палка, покажа обдукцијата. Од јачината на ударот на пејачката ѝ беше напукнат черепот и дојде до внатрешно крварење.

Нови детали: Брутално убиената пејачка го познавала убиецот, не се исклучува можноста и дека се работи за женска ...

Денешен - 06.04.2016

Според последните објавени информации брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ добила помеѓу 20 и 25 удари во главата така што черепот целосно и бил смачкан. Полицијата во моментот го утврдувамотивот за убиствотот и го бара тапиот предемт со кој ...

ВИСТИНАТА ПОСТРАШНА од што се очекуваше: Обдукцијата покажа дека Јелена умирала во големи маки

Пулс24 - 06.04.2016

Пејачката Јелена Марјановиќ која беше брутално убиена, беше предадена на обдукција, а таа покажа како настапила смртта. Имено, 33-годишната пејачка на Гранд била претепана до смрт со дрвен предмет, најверојатно палка.

Последното интервју на Јелена: Животот е за борци, или си лав, или те нема (видео)

Република - 06.04.2016

Јелена на музичката сцена се појави со само 13 години а по долго време, на убедување на сопругот, се врати на сцената. Како што таа кажа, сите очекувале да се појави мало девојче, но се појавила зрела жена.

Солзите на мајката на убиената пејачка: Кога го видела зетот му паднала на градите (видео)

Република - 06.04.2016

Цел ден беше мирно пред куќата на Марјановиќи во Бора, но во еден момент излегол Зоран Марјановиќ. Тој влегол во автомобил и заминал да го види своето дете. Девојчето Јана (5) кое е сместено кај баба и, мајката на Јелена, на другиот крај на истата ...

ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО ОТКРИЈА: Еве зошто сопругот на Јелена е пуштен на слобода!

Пулс24 - 06.04.2016

Од Вишото обвинителство во Србија, изјавија за српските медиуми дека немало законски основи за приведување на Зоран Марјановиќ. „Полициското задржување во рок од 48 часа истече по силата на законот, па Марјановиќ беше пуштен на слобода“ – стоеше во ...

Нови детали: убиената пејачка го познавала убиецот – можно и да се работи за жена

МК News - 06.04.2016

Според последните објавени информации брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ добила помеѓу 20 и 25 удари во главата така што черепот целосно и бил смачкан. Полицијата во моментот го утврдувамотивот за убиствотот и го бара тапиот предемт со кој ...

Јелена Карлеуша блеска без ниту грам шминка! (ФОТО)

Вистина.мк - 06.04.2016

Совршено рамна коса, едноставна топ маичка и тренди очила со мачкаст облик, на Јелена Карлеуша можат да и позавидат многумина, бидејќи покрај фантастичниот изглед, нејзиниот тен е беспрекорен, а воопшто нема шминка.

Брутално убиство: Јелена Крсмановиќ добила над 20 удари по главата!

Вистина.мк - 06.04.2016

Иако се уште не е познат убиецот на српската пејачка, новите докази покажуваат дека можеби таа го познавала монструмот кој ја уби. Јелена Крсмановиќ добила од 20 до 25 удари во главата и черепот и бил целосно разбиен.

Полицијата ја претресе куќата на убиената српска пејачка - сопругот во 48 часовен притвор (обновено)

Канал5 - 05.04.2016

Полицијата ја претресе куќата на Зоран Марјановиќ и одзедоа предмет спакуван во кутија. Инспекторите изнеле пакет во кој се претпоставува дека имало стрели - јавува Блиц. Сопругот на Јелена Крсмановиќ, Зоран Марјановиќ, два пати помина полиграф во ...

ТРАГАТА ЗА УБИЕЦОТ СЕ КРИЕ НА ФЕЈСБУК: Полицијата го пребарува профилот на српската пејачка

Телеграф - 05.04.2016

Јелена Марјановиќ претходно добивала пораки со заканувачка содржина Српските медиуми информираат дека полицијата решила темелно да го провери Фејсбук профилот на убиена пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ (33), за да дојде до дополнителни ...

Јелена се скарала со сопругот пред смртта- имало љубомора

Курир - 05.04.2016

Прегледите на мобилните телефони утврдуваат дека Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, пред да биде убиена, разменувала пораки со сопругот Зоран, кои укажуваат на љубомора. Пејачката пред убиството се скарала со сопругот.

Зоран пуштен од полиција, ДНК од ноктите на Јелена не е негова

Курир - 05.04.2016

Сопругот на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, вечерва е пуштен од полиција по задржувањето од 48 часа. Сите сомнежи во врска со убиството се симнати од него, бидејќи ДНК анализата од ноктите на Јелена покажала дека трагите на кожата не ...

Саша Поповиќ се огласи по убиството на пејачката Јелена

Курир - 05.04.2016

Шокиран сум од веста дека Јелена не е веќе со нас. Длабоко сум потресен. Се` до моментот до кога ја дознав застрашувачката вистина се надевав на најдобро. Но, за жал не дочекав добри вести.

ВИДЕО: Изјава на таткото на Зоран пред полициската станица - „зад вратата се слушаше силен плач“

Press24 - 05.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопругот на убиената Јелена Крсмановиќ Марјановиќ по доаѓањето во својот дом најпрвин ја гушнал својата роднинаи низ солзи рекол: Сандра, ајде! Не беше расположен за никаков разговор со новинарите и само додаде „Бегајте таму“.

Сопругот ангажирал адвокат: Полицијата од куќата на Марјановиќ изнела кутија во која држеле оружје

Сител - 05.04.2016

Три инспектори влегле во семејната куќа на Марјановиќи. Полицајците ги придружувал свекорот на брутално убиената пејачка Јелена, Владимир Марјановиќ. Инспектори пред еден час повторно дошле во куќата на семејството Марјановиќ, во кој со сопругот и ...

Откриено зошто сопругот на Јелена имал рани на рацете

Сител - 05.04.2016

Обдукцијата на Јелена Крсмановиќ ќе покаже чии траги од крв имала под ноктите и со кого се борела до последен здив да не и го одземе животот. Биолошкиот факултет ќе ги предаде на полицијата резултатите од ДНК анализата направена на пејачката на ...

Колешката на убиената пејачка знаела за заканите - зошто не пријавила во полиција?

Сител - 05.04.2016

Фолк пејачката Нада Топчагиќ тврди дека нејзината колешка Јелена, за која вели дека била како нејзина ќерка, добивала заканувачки пораки пред кобниот ден во кој беше брутално убиена. Како што пренесува Информер, пејачката тврди дека двете биле многу ...

Најнови вести: Јелена пред да биде убиена разменувала пораки со сопругот

Press24 - 05.04.2016

Прегледите на мобилните телефони утврдуваат дека Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, пред да биде убиена, разменувала пораки со сопругот Зоран, кои укажуваат на љубомора. Пејачката пред убиството се скарала со сопругот.

Откриено зошто сопругот на убиената Јелена имал рани на рацете

Курир - 05.04.2016

Една од главните причини зошто сопругот на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ и понатаму е во притвор иако два пати помина на полиграфските тестирања, се раните на неговите раце.

Резултати од ДНК анализите од ноктите на Јелена

Press24 - 05.04.2016

Сопругот на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, вечерва е пуштен од полиција по задржувањето од 48 часа. Сите сомнежи во врска со убиството се симнати од него, бидејќи ДНК анализата од ноктите на Јелена покажала дека трагите на кожата не ...

Зоран пуштен од полиција, ДНК од ноктите на Јелена не е негова

Нетпрес - 05.04.2016

Сите сомнежи во врска со убиството се симнати од него, бидејќи ДНК анализата од ноктите на Јелена покажала дека трагите на кожата не припаѓаат на нејзиниот маж, Зоран. Тој во полиција помина и две полиграфски ...

Саша Поповиќ за убиството на Јелена: Шокиран сум од веста дека...

Press24 - 05.04.2016

Шокиран сум од веста дека Јелена не е веќе со нас. Длабоко сум потресен. Се` до моментот до кога ја дознав застрашувачката вистина се надевав на најдобро. Но, за жал не дочекав добри вести.

Семејството за убиената пејачка: Имаше лошо претчувство дека таа ќе умре следна

Курир - 05.04.2016

Гордана Крсмановиќ, стрина на пејачката на „Гранд“ Јелена Марјановиќ Крсмановиќ, чие тело е пронајдено во неделата во каналот кај насипот во населбата Црвенка во Борча, вели дека нејзината ќеркичка Јана постојано плаче и повторува: „Сите имаат ...

Убиената пејачка претчувствувала дека таа ќе умре следна

Нетпрес - 05.04.2016

Гордана Крсмановиќ, стрина на пејачката на „Гранд“ Јелена Марјановиќ Крсмановиќ, чие тело е пронајдено во неделата во каналот кај насипот во населбата Црвенка во Борча, вели дека нејзината ќеркичка Јана постојано плаче и повторува: „Сите имаат ...

Јелена знаела дека ќе умре: Нејзината изјава пред смртта ќе ве шокира

Хитпортал - 05.04.2016

Гордана Крсмановиќ, стрина на пејачката Јелена Марјановиќ-Крсмановиќ, чие тело беше пронајдено во неделата во каналот кај насипот во населбата Црвенка во Борча, вели дека пејачката ја предвидела својата смрт.

Нови сознанија за мистериозното убиство: Јелена пред смртта ги вратила долговите

Курир - 05.04.2016

Пред да биде убиена, пејачката Јелена Крсмановиќ ги вратила своите долгови. Јелена отишла во аптеката во близина на куќата во која живеела во Борча и го платила долгот од 1.200 динари. Дали тоа на некој начин е поврзано со настаните што следеле ...

Сопругот на Јелена останува во притвор

Нетпрес - 05.04.2016

Сопругот на Јелена останува во притвор. Зоран Марјановиќ, сопругот на српската пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ (33) која е пронајдена мртва во неделата во каналот кај насипот во Борча и натаму е во полиција.

ВИДЕО: Убиената Јелена од Гранд има напишано многу хитови за колегите, сигурно ги знаете!

Курир - 05.04.2016

Трагично починатата пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ која викендов беше ѕверски убиена , освен со пеење се занимаваше и со компонирање. Тоа го правеше со својот сопруг Зоран Марјановиќ и заедно потпишаа многу хитови, за што Јелена зборуваше во ...

Закажан погребот на пејачката која беше брутално убиена

Press24 - 05.04.2016

Погребот на пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ која викендов беше брутално убиена е закажан за во четврток, а сопругот Зоран Марјановиќ и понатаму се наоѓа во притвор, бидејќи се чекаат резултатите од ДНК анализата.

Убиена со чекан: Сопругот на Јелена останува во притвор

Хитпортал - 05.04.2016

Сопругот на Јелена Марјановиќ Крсмановиќ најверојатно ќе добие 30 дневен притвор поради тоа што давал контрадикторни изјави поврзани со убиството на пејачката. Зоран Марјановиќ не знаел да објасни зошто нејзиното исчезнување го пријавил после 4 часа ...

Свекорот на убиената пејачка пред полиција: "Син ми е верник, верниците не убиваат"

Сител - 05.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопругот на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ која беше ѕверски мачена и убиена, и понатаму се наоѓа во полиција. Мажот на пејачката на Гранд и покрај тоа што ги помина полиграфските тестирања, е задржанво полицијата, а неговиот татко ...

Сопругот ангажирал адвокат: Полицијата од куќата на Марјановиќ изнела кутија во која држеле оружје (ФОТО)

Курир - 05.04.2016

Три инспектори влегле во семејната куќа на Марјановиќи. Полицајците ги придружувал свекорот на брутално убиената пејачка Јелена, Владимир Марјановиќ. Инспектори пред еден час повторно дошле во куќата на семејството Марјановиќ, во кој со сопругот и ...

Еден детаљ ќе ја открие вистината - кој е убиецот на пејачката на Гранд?

Press24 - 05.04.2016

Убиената пејачка на Гранд, Јелена Крсмановиќ, како што е веќе објавено до последен здив се борела со напаѓачот кој со тап предмет ја удирал по главата и на бизарен начин и го одзел животот.

Проклетството на српската естрада: Убиства, самоубиства - трагедиите се нижат

Press24 - 05.04.2016

Овој викенд регионот го потресе веста за смртта на српската пејачка на Гранд, Јелена Крсмановиќ. 33-годишната мајка на петгодишно детенце беше брутално убиена, а засега не се знае ниту напаѓачот, ниту пак мотивот за грозоморното убиство.

Страотна исповест на стрината на Јелена: Имаше лошо претчуство дека таа ќе умре следна

Сител - 05.04.2016

Гордана Крсмановиќ, стрина на пејачката на „Гранд“ Јелена Марјановиќ Крсмановиќ, чие тело е пронајдено во неделата во каналот кај насипот во населбата Црвенка во Борча, вели дека нејзината ќеркичка Јана постојано плаче и повторува: „Сите имаат ...

Нови детали: Кожата на убиецот под ноктите на Јелена

Сител - 05.04.2016

Полицијата пронајде траги од убиецот на пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ (32) од Борча и очекува дека монстумот наскоро ќе биде уапсен, дознава српски „Курир“. Како што тврди нивниот извор, Јелена се борела до последен здив, а под нејзините ...

Ми рече дека таа сигурно ќе умре следна - стрината на Јелена со ужасна исповед

Press24 - 05.04.2016

Гордана Крсмановиќ Марјановиќ, стрина на пејачката од Гранд, Јелена чије тело беше пронајдено во неделата во каналот кај насипот Црвенка, вели дека нејзината ќерка Јана не престанува да плаче и постојано повторувала: „Сите имаат мајка само јас ја ...

Хуманоста на убиената пејачка на Гранд

Press24 - 05.04.2016

Смртта на пејачката Јелена Крсмановиќ потресе многумина, а меѓу нив се најде и Снежана Поповиќ која е овластено лице за хуманитарна работа. Во нејзините акции учествуваше и пејачката која беше брутално убиена. - Најискрено сочуство до семејството.

Сопругот на убиената пејачка сеуште во полиција - каква тајна крие?

Press24 - 05.04.2016

Сопругот на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ и понатаму е во полиција. Иако Марјановиќ во понеделникот помина на полиграф, а вчера повторно беше испрашувам и го помина и вториот полиграф, сепак беше задржан уште 48 часа во полиција, кои ќе истечат ...

Зоран се уште е во притвор, семејството на Јелена не сака ништо да чуе за него додека не се утврди дали тој ја убил

Press24 - 05.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопруг на убиената пејачка Јелена се уште се наоѓа во притвор, дознава пинк.рс. Тој таму ќе остане додека не добијат ДНК анализи од крвта која вчера беше пронајдена на местото каде е убиена Јелена, а која не и припраѓа на неа.

Ги подмирила сите долгови пред смртта - еве што и рекла Јелена на аптекарката

Press24 - 05.04.2016

Ден пред што исчезна, пејачката Јелена Крсмановиќ ги подмирила сите долгови. Јелена отишла во аптека во близина на нејзината куќа во која живеела во Борчи и го платила долгот од 1.200 динари.

"Убава си, ќе те киднапирам и убијам" - колешката на Јелена знаела за заканувачките пораки

Press24 - 05.04.2016

Фолк пејачката Нада Топчагиќ тврди дека нејзината колешка Јелена, за која вели дека била како нејзина ќерка, добивала заканувачки пораки пред кобниот ден во кој беше брутално убиена. Како што пренесува Информер, пејачката тврди дека двете биле многу ...

ПОТРЕСНА ИСПОВЕД НА СТРИНАТА НА ЈЕЛЕНА: Ќерка и постојано плаче и ја бара мајка си

Телеграф - 05.04.2016

Семејството на Јелена цел живот го следи несреќа. Пред осум години починал татко ѝ, но на несреќата ѝ немало крај Гордана Крсмановиќ-Марјановиќ, стрина на пејачката на „Гранд“, Јелена Марјановиќ, чие тело беше пронајдено во неделата во канал во ...

Нови сознанија за мистериозното убиство: Јелена пред смртта ги вратила долговите

Сител - 05.04.2016

Пред да исчезне и биде убиена, пејачката Јелена Крсмановиќ ги вратила своите долгови. Јелена отишла во аптеката во близина на куќата во која живеела во Борча и го платила долгот од 1.200 динари.

НОВИ ДЕТАЛИ: Пронајдени траги од убиецот под ноктите на српската пејачка (ФОТО)

Телеграф - 05.04.2016

Да потсетиме, сопругот на убиената пејачка Зоран Маријановиќ и понатаму е во притвор Под ноктите на убиената српска пејачка Јелена Крсмановиќ-Маријановиќ е пронајден биолошки материјал кој би можел да помогне во истрагата.

Кумата Вера тврди: Не грешете душа, Зоран не е виновен за убиството на Јелена

Сител - 05.04.2016

Вера, кума на семејството Марјановиќ за српски Курир тврди дека сопругот на Јелена, Зоран не е виновен за убиството на пејачката. -Не можеме да веруваме дека некој вели дека не сме повикале веднаш полиција, јас лично се јавив, а Зоран веднаш со ...

Поранешната сопруга доаѓа пред полиција: „Сопругот на убиената пејачка не е виновен"

Press24 - 05.04.2016

По грозоморното убиство во Србија на пејачката Јелена Крсмановиќ, се огласи и кумата на семејството која тврди дека сопругот не е виновен за ништо. Вера вели дека семејството го снашла голема трагедија, а Зоран не може да се помири со загубата.

Сопругот на Јелена останува 30 дена во притвор

Сител - 05.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопругот на Јелена Крсмановиќ Марјанович (33) која е пронајдена мртва во неделата во каналот кај насипот во Борча и натаму е во полиција. Иако Марјановиќ во понеделникот втор пат дојде на полиграф, задржан е можно е и денеска да не ...

Смртта на пејачката мистерија, животот постојано и задавал удари: "Јас ќе умрам следна"

Press24 - 05.04.2016

Смртта на пејачката Јелена сеуште е мистерија. Под велот на тајната се крие информацијата кој ја убил и зошто посегнал по нејзиниот живот. Монструмот најверојатно со чекан и задал удари во главата на 33-годишната пејачка на Гранд, а потоа цела ...

Талент: Хитовите кои се години ги слушаме ги напиша Јелена, послушајте

Сител - 05.04.2016

Трагично починатата пејачка Јелена Јеца Марјановиќ Крсмановиќ покрај пеење се занимаваше и со компонирање песни заедно со сопругот Зоран Марјановиќ. Брачната двојка Марјановиќ потпиша многу големи хитови, за кои Јелена говореше во своето поселдно ...

Сопругот ангажирал адвокат: Полицијата од куќата на Марјановиќ изнела кутија во која држеле оружје

Press24 - 05.04.2016

Три инспектори влегле во семејната куќа на Марјановиќи. Полицајците ги придружувал свекорот на брутално убиената пејачка Јелена, Владимир Марјановиќ. Инспектори пред еден час повторно дошле во куќата на семејството Марјановиќ, во кој со сопругот и ...

Јелена се скарала со сопругоТ пред да биде убиена: Љубоморните СМС пораки нов доказ во истрагата!

Сител - 05.04.2016

Најновите информации околу истрагата за убиството Јелена Марјановиќ откриваат дека се скарала со сопругот Зоран непосредно пред злочинот, пренесува пинк.рс. Тие двајца во саботата си размениле неколку СМС пораки, од кои јасно се гледа изливот на ...

Свекорот на убиената пејачка пред полиција: "Син ми е верник, верниците не убиваат"

Press24 - 05.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопругот на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ која беше ѕверски мачена и убиена, и понатаму се наоѓа во полиција. Мажот на пејачката на Гранд и покрај тоа што ги помина полиграфските тестирања, е задржанво полицијата, а неговиот татко ...

Погребот на Јелена во четврток, Зоран се уште во полиција

Сител - 05.04.2016

Погребот на пејачката Јелена Крсмановиќ која е брутално убиена е закажан за во четврток, а сопругот Зоран Марјановиќ и натаму се наоѓа во притвор, зошто се чекаат резултатите од ДНК анализата.

Закажан погребот на Јелена Марјановиќ: Потрагата по убиецот се уште трае

Курир - 05.04.2016

Погребот на пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ која викендов беше брутално убиена е закажан за во четврток, а сопругот Зоран Марјановиќ и понатаму се наоѓа во притвор, бидејќи се чекаат резултатите од ДНК анализата.

Откриена причината за крвавите раце на сопругот - неговата снаа открива...

Press24 - 05.04.2016

Една од главните причини зошто сопругот на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ и понатаму е во притвор иако два пати помина на полиграфските тестирања, се раните на неговите раце.

Инспектори во куќата на Јелена - еве што земала полицијата од нивниот дом

Press24 - 05.04.2016

Свекорот на убиената пејачака на Гранд со полициска придружба е доведен во неговиот дом. Инспекторите од куќата на Зоран ги земале лакот и стрелата и синтисајзерот. Сопругот на Јелена Марјановиќ останува во притвор до 20 часот.

Траги на убиецот се кријат на Фејбук профилот на Јелена, полицијата во истрага

Сител - 05.04.2016

Полицијата се одлучила да провери и на социјалните мрежи, со цел да дојде до некоја трага која ќе открие дополнителни детали. Таа моментално го проверува Фејсбук профилот на убиената Јелена Крсмановиќ Марјановиќ.

Мажот на убиената Јелена во притвор ги чека - резултатите од ДНК анализата

Сител - 05.04.2016

Судбината на Зоран Марјановиќ, сопруг на убиената Јелeна, зависи од резултатите на ДНК анализата на генетски материјал најден под нејзините нокти. Доколку ДНК анализата утврди дека трагите под ноктите припаѓаат на Зоран, против него ќе биде ...

Се очекува одлука за притворот на мажот на убиената Јелена

Република - 05.04.2016

Сопругот на убиената пејачка Јелена, Зоран Марјановиќ се уште се наоѓа во полиција, но 48 часа истекуваат вечерва во 20 часот, па се очекува одлука дали притворот ќе биде продолжен или мажот на Јелена ќе биде пуштен на слобода.

Пролетта дојде, а Карлеуша место весели бои носи црнина (фото)

Република - 05.04.2016

Пејачката Јелена Карлеуша споделила на социјалните мрежи како изгледа нејзин избор за следното снимање на шоуто на новата епизода „Ѕвездите на Гранд“. Црна блуза, црна јакна, црни очила за сонце, се во црно е модниот избор на Јелена кој ...

Мажот на Јелена пуштен од затвор- не е осомничен за убиството

Република - 05.04.2016

Зоран Марјановиќ, мажот на убиената Јелена Крсмановиќ Марјановиќ е пуштен од притвор и против него нема да биде поднесена кривична пријава за убиство на ...

СЕ ОГЛАСИ СЕМЕЈСТВОТО НА УБИЕНАТА ПЕЈАЧКА: Не сакаат да слушнат за нејзиниот сопруг!

Пулс24 - 05.04.2016

Сопругот на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ-Марјановиќ и синоќа остана во притвор. Инаку, на Зоран денес му истекува задржувањето од 48 часа во притвор. Покрај тоа, денеска се очекуваат и резултатите на ДНК анализата од трагите земени под ноктите ...

Истрагата продолжува, ДНК на убиецот не е на мажот на Јелена

Република - 05.04.2016

Мажот на убиената Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, ќе биде пуштен на слобода по завршување на сите формалности за негово ослободување. Сите сомнежи во врска со убиството се симнати од него, бидејќи ДНК анализата од нокитте на Јелена покажала дека ...

Мажот на убиената српска пејачка е ослободен – експресно пристигна дома

Локално - 05.04.2016

Зоран Марјановиќ, мажот на брутално убиена пејачката Јелена Марјановиќ Крсмановиќ, вечерва е ослободен од страна на полицијата. Тој цели 48 часа беше во притвор. Како што дознава српски “Блиц” досегашната анализа на ДНК трагите од местото на ...

Погребот на Јелена во четврток, Зоран се уште во полиција

Денешен - 05.04.2016

Погребот на пејачката Јелена Крсмановиќ која е брутално убиена е закажан за во четврток, а сопругот Зоран Марјановиќ и натаму се наоѓа во притвор, зошто се чекаат резултатите од ДНК анализата.

Јелена се скарала со сопругот неколку часа пред смртта?!

Пулс24 - 05.04.2016

Прегледите на мобилните телефони утврдуваат дека Јелена Крсмановиќ, пред да биде убиена, разменувала пораки со сопругот Зоран кои укажуваат на љубомора. Пејачката пред убиството се скарала со сопругот.

На Јелена и се заканувале со убиство и силување?

МК News - 05.04.2016

Нада Топчагиќ изјави дека Јелена добила порака со вознемирувачка содржина, но тоа не го сфатиле сериозно. Познатата пејачка за Информер открива дека на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, ѕвездата на Гранд која во саботата беше убиена, некој и се ...

Свекорот на убиената пејачка:Се сомневам во една личност од Фејсбук!

Република - 05.04.2016

Истрагата за убиената Јелена продолжува, а нејзиниот свекор открил дека се сомнева во некого дека и наштетил на неговта снаа. -Се сомневам во некого од Фејсбук. Постојано и пишуваа, имаше додворувачи-рекол тој.

Исповед на таткото на Зоран:Тој и Јелена беа како нокт и прст

Република - 05.04.2016

Зоран, мажот на убиената Јелена денеска не беше расположен за разговор со новинарите, но затоа неговиот татко се обрати на присутните изјавајќи дека нема шанси неговиот син да е убиецот. -Зоран и Јелена беа како нокт и прст, толку се сакаа.

НОВИ ДЕТАЛИ: Јелена исплатила долг непосредно пред смртта!

Пулс24 - 05.04.2016

Пред да исчезне и да биде убиена, пејачката Јелена Крсмановиќ ги исплатила своите долгови, пренесе „Курир.рс“. Јелена отишла во аптеката во близина на нејзиниот дом во Борча и платила долг од 1200 динари.

Последните зборови што Јелена му ги кажа на аптекарот предизвикаа дополнителни сомнежи околу убиствотот на пејачката

Република - 05.04.2016

Како што пренесуваат медиумите Јелена Крсмановиќ пред да исчезне и биде убиена ги вратила своите долгови. Јелена дошла во аптека во близина на куќата во која живеела во Борча и го платила долгот од 1200 динари.

Семејството за убиената пејачка: Имаше лошо претчувство дека таа ќе умре следна

МК News - 05.04.2016

Гордана Крсмановиќ, стрина на пејачката на „Гранд“ Јелена Марјановиќ Крсмановиќ, чие тело е пронајдено во неделата во каналот кај насипот во населбата Црвенка во Борча, вели дека нејзината ќеркичка Јана постојано плаче и повторува: „Сите имаат ...

СОПРУГОТ НА ЈЕЛЕНА УШТЕ Е ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА: „Мојот син е верник. Верниците не убиваат“

Пулс24 - 05.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопругот на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ (33), која е пронајдена во неделата околу пладне во канал кај насипот во Борча и понатаму се наоѓа во полиција. Пред полициската станица се наоѓа и неговиот татко Владимир.

Севекорот на убиената Јелена: ако мојот син е убиец ќе се откажам од него

Република - 05.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопругот на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ (33) која епронајдена мртва во неделата во канал на насипот во Борча, се уште е во полиција. Иако Зоран во понеделник по втор пат го помина полиграфот, задржан е во полиција.

КРИМИНОЛОГ: Јелена е убиена од страст

МК News - 05.04.2016

Убиството на младата пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ го потресе регионот. Таа беше брутално убиена додека трчала во населбата Црвенка во Борча. Извесно време ја следеле сопругот и ќерката, но потоа ја изгубиле од вид.

Семејството за убиената пејачка: Имаше лошо претчувство дека таа ќе умре следна

Денешен - 05.04.2016

Гордана Крсмановиќ, стрина на пејачката на „Гранд“ Јелена Марјановиќ Крсмановиќ, чие тело е пронајдено во неделата во каналот кај насипот во населбата Црвенка во Борча, вели дека нејзината ќеркичка Јана постојано плаче и повторува: „Сите имаат ...