TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

И следните денови сончево со студени утра

Канал5 - 25.09.2016

Утре ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Максимална дневна температура до 26 степени. МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ 25 Д. Капија, Гевгелија, 24 Струмица, 23 Скопје, Штип, 22 Виница, 21 Тетово, Прилеп, 20 Кр.

Сончево со умрена облачност

Репортер - 25.09.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од 15 до 26 степени. Во Скопје слично време, сончево со умерена облачност и со слаб ...

Денеска 26 степени

А1 On - 25.09.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од 15 до 26 степени. Во Скопје слично време, сончево со умерена облачност и со слаб ...

Денеска 26 степени

+инфо - 25.09.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Сончево со умерена облачност и северен ветар

Кајгана - 25.09.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен северен ветер, соопштија од УХМР. Минималната температура ќе се движи од 0 до 8 степени Целзиусови, а максималната од 19 до 26 степени.

ТЕМПЕРАТУРИ ДО 26 СТЕПЕНИ: Времето се разубавува

Телеграф - 25.09.2016

Во Скопје слично време, сончево со умерена облачност и со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до шест, а дневната ќе се искачи до 24 степени Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност.

Вадете ги јакните - временска за цела недела

Press24 - 25.09.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од 15 до 26 степени. Во Скопје слично време, сончево со умерена облачност и со слаб ...

Сончево со умерена облачност и северен ветар

МКД - 25.09.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се движи од 0 до 8 степени Целзиусови, а максималната од 19 до 26 Целзиусови степени.

Временска прогноза - Сончево време со умерена облачност

Р.С.Европа - 25.09.2016

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, а температурата ќе се движи од 15 до 26 степени. Во Скопје слично време со температура до 24 степени.

Времето денес сончево со умерена облачност

Сител - 25.09.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од 15 до 26 степени. Во Скопје слично време, сончево со умерена облачност и со слаб ...

Какво време нѐ очекува од понеделник?

Курир - 25.09.2016

Променливо облачно време претпладне со повеќе сончеви периоди ќе имаме утре. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Од пладневните часови ќе има зголемена облачност од која понекаде во планините е можна и појава на слаб краткотраен дожд.

Денеска лето – испланирајте недела во природа

Република - 25.09.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од 15 до 26 степени. Во Скопје слично време, сончево со умерена облачност и со слаб ...

Сончево со умерена облачност и со температура до 26 степени

Мета - 25.09.2016

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, а во текот на денот ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се движи од нула до 8 Целзиусови степени, а дневната од 15 до 26 степени.

Денес сончево време со северен ветер

Пулс24 - 25.09.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од 15 до 26 степени. Во Скопје слично време, сончево со умерена облачност и со слаб ...

Денеска сончево со умерена облачност и температура до 26 степени

Либертас - 25.09.2016

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, а во текот на денот ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од 15 до 26 Целзиусови степени.

Какво време не очекува денес во текот на наредната недела?

Скопје инфо - 25.09.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од 15 до 26 степени. Во Скопје слично време, сончево со умерена облачност и со слаб ...

Од среда потопло време

Тера - 25.09.2016

Продолжува периодот на сончево време со мала до умерена облачност и со свежи, на места и студени утра. Дневната температура ќе биде без значителни промени. Од вторник облачноста сосема ќе се намали и од среда до крајот на работната недела ќе биде ...

Сончево со умерена облачност и северен ветар

Тера - 25.09.2016

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен северен ветер, соопштија од УХМР. Минималната температура ќе се движи од 0 до 8 степени Целзиусови, а максималната од 19 до 26 степени.

Сончево време и свежи утра

Република - 25.09.2016

Времето денеска ќе биде променливо облачно претпладне со повеќе сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Од пладневните часови ќе има зголемена облачност од која понекаде во планините е можна и појава на слаб краткотраен дожд.

Денес сончево со умерена облачност...

Н.Македонија - 25.09.2016

Денес сончево со умерена облачност Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Според информациите ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Сончев есенски ден

Lider - 25.09.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од 15 до 26 степени. Во Скопје слично време, сончево со умерена облачност и со слаб ...

Сончево време со северен ветер

Вистина.мк - 25.09.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од 15 до 26 степени. Во Скопје слично време, сончево со умерена облачност и со слаб ...

Денеска сончево со слаб ветер, дневна температура до 26 степени

Канал5 - 24.09.2016

Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до 23 степени. Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена ...

Температурен шок: Што не чека наредната недела?

Репортер - 24.09.2016

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Еве што ќе се случува со времето наредната недела: ...

Утринските температури блиску до нулата

OhridNews - 24.09.2016

Викендов ќе имаме сончево време со умерена облачност. Максималната температура во Охрид ќе достигне до 21 степен Целзиусов. Утрата ќе бидат свежи со температури од 0-9 степени, информираат од УХМР.

Сончево време со слаб ветер

Р.С.Европа - 24.09.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе достигне до 26 степени. Во Скопје слично време со слаб ветер од северозападен правец и температура до 23 степени.

Температурен шок: Што не чека наредната недела?

Press24 - 24.09.2016

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Еве што ќе се случува со времето наредната ...

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Сител - 24.07.2021

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од 10 до 20, а максималната ќе ...

Денеска времето сончево со мала до умерена облачност

МКД - 24.09.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура беше од минус еден до девет, а дневната ќе се движи од 19 до 26 степени.

Температурите наутро под нулата: Викенд временска прогноза

Press24 - 24.09.2016

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до девет, а дневната од 19 до 26 степени.

Сонцето мами, а температурите и до нула

Република - 24.09.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до девет, а дневната од 19 до 26 степени.

Времето денес: Сончево со мала до умерена облачност

Кумановски м. - 24.09.2016

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималните температури ќе се движат од -1 до 9 а дневната највисока температура на воздухот ...

Какво време не очекува денес и во периодот што следи?

Скопје инфо - 24.09.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до девет, а дневната од 19 до 26 степени.

Сончево време со температура до 23 степени

Тера - 24.09.2016

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во текот на денот ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе се движи од минус еден до девет, а дневната од 19 до 26 Целзиусови степени.

Времето денес сончево, но студено

Пулс24 - 24.09.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до девет, а дневната од 19 до 26 степени.

Сончево време со температура до 23 степени

Lider - 24.09.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец.Утринската температура ќе се движи од минус еден до девет, а дневната од 19 до 26 степени.

Времето денеска сончево со максимална температура до 25 степени

Канал5 - 23.09.2016

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде претежно сончево, а во попладневните часови со мала до умерена облачност. Ќе дува ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до девет, а дневната од 18 до 25 степени.

Утре наутро студено, дневна температура од 20 до 26 степени

Канал5 - 23.09.2016

Следува период на сончево време со мала до умерена облачност и со студени утра. Максималната температура ќе биде без значителни промени. МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ 25 Гевгелија, 24 Струмица, Д. Капија, 23 Скопје, 22 Штип, Виница, 21 Тетово, 20 Кр.

Од денеска сонце со слаб северен ветер

МКД - 23.09.2016

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб северен ветер. Утринските температури ќе се движат од 1 до 9 Целзиусови степени, а дневните температури ќе бидат во интервал од 16 до 25 степени.

Утрата ќе бидат кочан: Извадете ги јакните - временска за наредна недела

Press24 - 23.09.2016

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде претежно сончево, а во попладневните часови со мала до умерена облачност. Ќе дува ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до девет, а дневната од 18 до 25 степени.

Какви вести носат метеоролозите за викендот?

Press24 - 23.09.2016

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен северозападен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 18 до 25 степени. Следува период на сончево време со мала до умерена облачност и со студени утра.

Метео: Сончево и стабилно за викендот

МРТ - 23.09.2016

Во текот на утрешниот ден максималната температура во земјава ќе достигне до 26 степени. Викендот ќе ни донесе сончево и стабилно време со мала до умерена облачност. Утрата ќе бидат студени, а дневните температури со тенденција за благо покачување.

Сончево, но постудено време

Курир - 23.09.2016

Времето во Македонија претежно сончево со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се движи од 1 до 9, а максималната од 18 до 25 степени. Во Скопје сончево со слаб до умерен северен ветер.

Времето денес сончево со мала до умерена облачност

Сител - 10.05.2021

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 10, а максималната ќе достигне од 21 до 27 степени.

Свежо време со температура до 25 степени

Нетпрес - 23.09.2016

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде претежно сончево, а во попладневните часови со мала до умерена облачност. Ќе дува ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до девет, а дневната од 18 до 25 степени.

Од денес благо покачување на дневните, а намалување на утринските температури

Кумановски м. - 23.09.2016

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен северен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Минималните температури ќе бидат многу ниски и ќе се движат од 1 до 9 степени, додека максималните дневни ќе бидат во ...

Сонце со заби: Температурата ќе се спушти до нула

Република - 23.09.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде претежно сончево, а во попладневните часови со мала до умерена облачност. Ќе дува ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до девет, а дневната од 18 до 25 степени.

Какво време не очекува викендот?

МК News - 23.09.2016

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен северозападен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 18 до 25 степени. Следува период на сончево време со мала до умерена облачност и со студени утра.

Сончев викенд со ладни утра

Скопје инфо - 23.09.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде претежно сончево, а во попладневните часови со мала до умерена облачност. Ќе дува ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до девет, а дневната од 18 до 25 степени.

Времето денес: Сончево, но постудено - Еве ги температурите!

Пулс24 - 23.09.2016

Времето во Македонија претежно сончево со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се движи од 1 до 9, а максималната од 18 до 25 степени. Во Скопје сончево со слаб до умерен северен ветер.

Сончево, но постудено време

Вистина.мк - 23.09.2016

Времето во Македонија претежно сончево со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се движи од 1 до 9, а максималната од 18 до 25 степени. Во Скопје сончево со слаб до умерен северен ветер.

Сончево, но постудено време

Lider - 23.09.2016

Времето во Македонија претежно сончево со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се движи од 1 до 9, а максималната од 18 до 25 степени. Во Скопје сончево со слаб до умерен северен ветер.

Утре сончево со слабо до умерен северен ветер

Канал5 - 22.09.2016

Претежно сончево со слаб до умерен северен ветер. Т-мин. од 1 до 9 а т-мин. 18 до 25 степени. Во Скопје сончево со слаб до умерен северен ветер. Т-мин. до 5 ,а Т-макс. 22 степени. Од утре ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и ...

Времето денеска ќе биде променливо облачно

Канал5 - 22.09.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно, особено во западните делови од земјата, а од пладне ќе дува повремено засилен северозападен ветер и облачноста ќе се намали. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 16 до 23 ...

Временска прогноза 22.09.2016: Претежно облачно со сончеви периоди

Хитпортал - 22.09.2016

Денес на 22.09.2016 година четврток во 10 часот и 21 мин на северната хемисфера и календарски започнува есента, која ќе трае се до 21 декември до 5 часот и 44 минути кога и календарски ќе започне зимата.

Облачно и постудено време

Курир - 22.09.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно, особено во западните делови од земјата, а од пладне ќе дува повремено засилен северозападен ветер и облачноста ќе се намали. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 16 до 23 ...

Извадете јакни: Температурите ќе паѓаат

Press24 - 22.09.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно, особено во западните делови од земјата, а од пладне ќе дува повремено засилен северозападен ветер и облачноста ќе се намали. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 16 до 23 ...

Претпладне облачно, попладне ветровито и со намалена облачност

Кајгана - 22.09.2016

Времето во Македонија денеска претпладне на места ќе биде со значителна облачност, додека од пладне ќе дува умерен, повремено засилен северозападен ветер, а облачноста ќе се намали. Утринските температури ќе се движат од 6 до 13 степени, а дневните ...

Променливо облачно со умрен ветер

Репортер - 22.09.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно, особено во западните делови од земјата, а од пладне ќе дува повремено засилен северозападен ветер и облачноста ќе се намали. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 16 до 23 ...

Облачно со температура до 23 степени

Нетпрес - 22.09.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно, особено во западните делови од земјата, а од пладне ќе дува повремено засилен северозападен ветер и облачноста ќе се намали. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 16 до 23 ...

Претпладне облачно, попладне ветровито и со намалена облачност

Макфакс - 22.09.2016

Претпладне на места со значителна облачност, од пладне ќе дува умерен, повремено засилен северозападен ветер, а облачноста ќе се намали. Утринските температури ќе се движат од 6 до 13 степени, а дневните температури ќе бидат во интервал од 15 до ...

Денеска облачно, од утре сончево

МКД - 22.09.2016

Времето денеска претпладне ќе биде облачно, а попладне ќе дува умерен, повремено засилен северозападен ветер, а облачноста ќе се намали. Утринските температури ќе се движат од 6 до 13 Целзиусови степени, а дневните температури ќе бидат во интервал ...

Времето до крајот на неделата

Факултети - 22.09.2016

Денес на 22.09.2016 година четврток во 10 часот и 21 мин на северната хемисфера и календарски започнува есента, која ќе трае се до 21 декември до 5 часот и 44 минути кога и календарски ќе започне зимата.

Станува студено: Првите температури во минус доаѓаат викендов

Press24 - 22.09.2016

Сончево со мала до умерена облачност. Во јужните делови променливо облачно со сончеви периоди и со услови за краткотраен локален дожд. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

Температурен шок: Временска за наредните денови

Press24 - 22.09.2016

Времето денеска ќе биде с ончево со мала до умерена облачност. Во јужните делови променливо облачно со сончеви периоди и со услови за краткотраен локален дожд. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

Метео: Сончево и ведро, температура до 25 степени

МРТ - 22.09.2016

Во текот на викендот ќе биде сончево и стабилно со умерена облачност. На планините и на повисоките места утрата ќе бидат студени. Утре во Македонија ќе преовладува сончево и претежно ведро време со слаб ветер од северен правец.

Облачно и постудено време

Либертас - 22.09.2016

Времето претпладне ќе биде облачно, особено во западните делови од земјата, а од пладне ќе дува повремено засилен северозападен ветер и облачноста ќе се намали. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 16 до 23 Целзиусови ...

Времето денес облачно со пониски температури

Пулс24 - 22.09.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно, особено во западните делови од земјата, а од пладне ќе дува повремено засилен северозападен ветер и облачноста ќе се намали. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 16 до 23 ...

Денеска сончево, од утре посвежи утра

Фактор - 22.09.2016

Времето денеска ќе во Македонија биде сончево со мала до умерена облачност. Во јужните делови променливо облачно со сончеви периоди и со услови за краткотраен локален дожд. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од ...

Претпладне облачно, попладне ветровито и со намалена облачност

Тера - 22.09.2016

Претпладне на места со значителна облачност, од пладне ќе дува умерен, повремено засилен северозападен ветер, а облачноста ќе се намали. Утринските температури ќе се движат од 6 до 13 степени, а дневните температури ќе бидат во интервал од 15 до ...

За денес синоптичарите предвидуваат облачно и постудено време

Канал 77 - 22.09.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно, особено во западните делови од земјата, а од пладне ќе дува повремено засилен северозападен ветер и облачноста ќе се намали. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 16 до 23 ...

Претпладне облачно, попладне ветровито и со намалена облачност

Точка - 22.09.2016

Претпладне на места со значителна облачност, од пладне ќе дува умерен, повремено засилен северозападен ветер, а облачноста ќе се намали. Утринските температури ќе се движат од 6 до 13 степени, а дневните температури ќе бидат во интервал од 15 до ...

Претпладне облачно, попладне ветровито и со намалена облачност

Вечер Прес - 22.09.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно, особено во западните делови од земјата, а од пладне ќе дува повремено засилен северозападен ветер и облачноста ќе се намали Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 16 до 23 ...

По свежите утра, денес повеќе сонце

Кумановски м. - 22.09.2016

Времето денеска во претпладневните часови на места ќе со значителна облачност, ана југозападот ќе има услови за појава на краткотраен дожд, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Облачно и постудено време

Мета - 22.09.2016

Времето претпладне ќе биде облачно, особено во западните делови од земјата, а од пладне ќе дува повремено засилен северозападен ветер и облачноста ќе се намали. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 16 до 23 Целзиусови ...

Денес облачно со можен краткотраен дожд...

Н.Македонија - 22.09.2016

Денес облачно со можен краткотраен дожд Времето денеска претпладне на места ќе биде со значителна облачност на југозападот и ќе има услови за појава на краткотраен дожд, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Облачно и постудено време

Вистина.мк - 22.09.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно, особено во западните делови од земјата, а од пладне ќе дува повремено засилен северозападен ветер и облачноста ќе се намали. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 16 до 23 ...

Облачно и постудено време

Lider - 22.09.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно, особено во западните делови од земјата, а од пладне ќе дува повремено засилен северозападен ветер и облачноста ќе се намали. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 16 до 23 ...

Утре облачно со температура до 23 степени

Канал5 - 21.09.2016

Претпладне на места со значителна облачност на југозападот ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Од пладне ќе дува умерен до повремено засилен северозападен ветер поизразен долж Повардарието, а облачноста ќе се намали и тоа најпрвин од исток.

Денеска не очекува променливо облачно време

Канал5 - 21.09.2016

Времето денес во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните делови со слаб локален дожд, а во останатите делови сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Променливо облачно со умерен северозападен ветер

А1 On - 13.01.2021

Времето ќе биде променливо облачно, од пладневните часови од запад ќе се прошират врнежи кои на пониските места ќе бидат од дожд и ќе преминуваат во снег. На планините и на повисоките места врнежите ќе бидат од снег.

ПОЧНА ДА ПАЃА ТЕМЕПЕРАТУРАТА: Утре од 16 до 23 степени

Телеграф - 21.09.2016

Во Скопје претпладне променливо облачно, а во текот на денот облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер Времето утре претпладне во Македонија ќе биде облачно, особено во западните делови од земјата, а од пладне ќе дува ...

Облачен и ветровит ден

+инфо - 21.09.2016

Од утре ќе преовладува сончево време со умерена облачност и со свежи, во повисоките места студени утра. Времето претпладне воќе биде облачно, особено во западните делови од земјата, а од пладне ќе дува повремено засилен северозападен ветер и ...

Нов температурен шок: Следува вистинска есен во Македонија

Press24 - 21.09.2016

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните делови со слаб локален дожд, а во останатите делови сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 14, а дневната ...

Не одете без чадор, ќе врне цел ден

Сител - 21.09.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните делови со слаб локален дожд, а во останатите делови сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 14, а дневната од ...

Променливо облачно со слаб локален дожд

Репортер - 21.09.2016

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните делови со слаб локален дожд, а во останатите делови сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 14, а дневната ...

Денеска променливо облачно со слаб локален дожд

+инфо - 21.09.2016

Од четврток ќе преовладува сончево време со умерена облачност и со свежо, а во повисоките места и студени утра. Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните делови со слаб локален дожд, а во останатите делови сончево со ...

Облачно со локален краткотраен дожд

Кајгана - 21.09.2016

Времето денеска ќе биде променливо облачно со локален краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринските температури ќе се движат од 6 до 14 степени, а дневните температури ќе бидат во интервал од 14 до 24 степени.

Облачно со локален краткотраен дожд

Макфакс - 21.09.2016

Променливо облачно со локален краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринските температури ќе се движат од 6 до 14 степени, а дневните температури ќе бидат во интервал од 14 до 24 степени.

Временска прогноза: Променливо со температурни осцилации

Факултети - 21.09.2016

Денес е среда, 21 септември 2016 година, 265-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:15, а ќе зајде во 18:35 часот. Денот ќе трае 12 часа и 20 минути. Ова утро имаме претежно облачно и свежо време.

Променливо облачно и врнежливо време

Курир - 21.09.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните делови со слаб локален дожд, а во останатите делови сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 14, а дневната од ...

Метео: Облачно време, температурата до 23 степени

МРТ - 21.09.2016

Во наредните денови се очекува сончево време, утрата ќе бидат постудени, а дневните температури ќе бележат благ пораст. Првиот есенски ден ќе ни донесе зголемена облачност во претпладневните часови.

Претпладне облачно, попладне ветровито и со намалена облачност

Сител - 21.09.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно, особено во западните делови од земјата, а од пладне ќе дува повремено засилен северозападен ветер и облачноста ќе се намали. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 16 до 23 ...

Какво време не очекува до крајот на денот?

Press24 - 21.09.2016

Претпладне се задржа променливо облачно, а од поплдневните часови повремени врнежи од дожд имаше во западните делови од земјата. Попладне на југозапад имаше и појава на ретки грмежи и повремен дожд и во Скопската котлина.

Променливо облачно време со слаб дожд

Нетпрес - 21.09.2016

Утринската температура ќе се движи од седум до 14, а дневната од 18 до 24 степени. Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 11, а дневната ќе се искачи до 22 ...

Временска прогноза 21.09.2016: Наредните денови големи температурни осцилации

Хитпортал - 21.09.2016

Денес е среда, 21 септември 2016 година, 265-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:15, а ќе зајде во 18:35 часот. Денот ќе трае 12 часа и 20 минути. Ова утро имаме претежно облачно и свежо време.

Од четврток постудени утра

МК News - 21.09.2016

Метеоролозите најавуваат променливо облачно време со локален краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималните температури ќе се движат од 7 до 14 степени, а максималните од 18 до 24 степени.

Следуваат сончеви денови и студени утра

Република - 21.09.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните делови со слаб локален дожд, а во останатите делови сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Следуваат студени мугри: Утринските температури со едноцифрени вреднсоти

Кумановски м. - 21.09.2016

Времето денес ќе биде променливо облачно со локален краткотраен дожд, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималните температури ќе бидат во интервал од 7 до 14 степени, додека максималните ...

Денес променливо облачно со слаб дожд

Канал 77 - 21.09.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните делови со слаб локален дожд, а во останатите делови сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Утре облачно и свежо време

Локално - 21.09.2016

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде облачно, особено во западните делови од земјата, а од пладне ќе дува повремено засилен северозападен ветер и облачноста ќе се намали. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 16 до ...

Облачно со локален краткотраен дожд

Точка - 21.09.2016

Променливо облачно со локален краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринските температури ќе се движат од 6 до 14 степени, а дневните температури ќе бидат во интервал од 14 до 24 степени.

Ќе врне ли денес?

Фактор - 21.09.2016

Последните денови од септември се навистна есенски. Облачно време, на места и врнежи. Какво ќе биде денеска? Релативно слаб дожд е можен во западните и северните делови но во приквечерието, каде е можно и дување на северен слаб ветер.

Времето денеска променливо облачно

Либертас - 21.09.2016

Времето денеска ќе биде променливо облачно, во западните делови со слаб локален дожд, а во другите делови од земјава – сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 7 до 14 Целзиусови ...

Не одете без чадор, ќе врне цел ден

Вечер Прес - 21.09.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните делови со слаб локален дожд, а во останатите делови сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните ...

Променливо облачно и врнежливо време

Вистина.мк - 21.09.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните делови со слаб локален дожд, а во останатите делови сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 14, а дневната од ...

Утре променливо облачно со температура до 24 степени

Канал5 - 20.09.2016

Времето утре ќе биде променливо облачно со локален краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. утринската температура ќе се движи од 7 до 14 а дневната ќе биде од 18 до 24 степени.

Денес не очекува променливо време

Канал5 - 20.09.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со локален слаб дожд кој особено ќе биде застапен во западните делови на земјава. Преку денот ќе дува умерен, долж Повардарието засилен ветер од северозападен правец кој наместа ќе надминува ...

Метео: Променливо облачно, температура до 24 степени

МРТ - 20.09.2016

На места ќе има услови за краткотраен локален дожд, а ќе дува и умерен ветер од северен правец. Утре во Македонија повторно ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. На места ќе има услови за краткотраен локален дожд, а ќе дува и ...

Значителна промена на времето - Еве што не очекува наредниве денови

Сител - 20.09.2016

Од утре под влијание на посвежа воздушна маса од север времето ќе биде променливо облачно и свежо. Утре ќе биде променливо облачно и свежо со слаб локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието, каде ќе достигнува ...

Утре дожд, од четврток постудени утра

Курир - 20.09.2016

Метеоролозите за утре најавуваат променливо облачно време со локален краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималните температури ќе се движат од 7 до 14 степени, а максималните од 18 до 24 степени.

Голем пад на температурите: Постудени утра од четврток

Press24 - 20.09.2016

Метеоролозите за утре најавуваат променливо облачно време со локален краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималните температури ќе се движат од 7 до 14 степени, а максималните од 18 до 24 степени.

Утре облачно со локален слаб дожд

+инфо - 20.09.2016

Во Скопје времето ќе биде релативно свежо со мала до умерена облачност, како и со слаб до умерен ветер од северозападен правец Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со локален слаб дожд кој особено ќе биде застапен во западните ...

Какви вести носат метеролозите за денеска?

Gotvi.mk - 20.09.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со локален слаб дожд кој особено ќе биде застапен во западните делови на земјава. Преку денот ќе дува умерен, долж Повардарието засилен ветер од северозападен правец кој наместа ќе надминува ...

Ни доаѓа вистинска есен: Лоши вести за времето

Press24 - 20.09.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со локален слаб дожд кој особено ќе биде застапен во западните делови на земјава. Преку денот ќе дува умерен, долж Повардарието засилен ветер од северозападен правец кој наместа ќе надминува ...

Од денеска облачно и посвежо време

Сител - 20.09.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со локален слаб дожд кој особено ќе биде застапен во западните делови на земјава. Преку денот ќе дува умерен, долж Повардарието засилен ветер од северозападен правец кој наместа ќе надминува ...

Облачно и посвежо со локален слаб дожд

А1 On - 20.09.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со локален слаб дожд кој особено ќе биде застапен во западните делови на земјава. Преку денот ќе дува умерен, долж Повардарието засилен ветер од северозападен правец кој наместа ќе надминува ...

Облачно и свежо со слаб локален дожд

Кајгана - 20.09.2016

Времето денеска ќе биде променливо облачно и свежо со слаб локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието, каде ќе достигнува брзина и над 50 км/час. Највисоката температура на воздухот ќе се движи во интервалот од ...

Денеска посвежо време со температура до 25 степени

Нетпрес - 20.09.2016

Времето денеска ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и свежо време. Ќе дува доумерен северен и северозападен ветер. Утринските температури се движат од 7 до 16 степени, додека пак максималните дневни до 14, односно до 25 степени.

Вистински температурен шок – Подгответе се за температури од само 2 степени

Репортер - 20.09.2016

Во западните и северните делови променливо облачно,со слаб локален дожд, а во јужните сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен северозападен ветер.

Облачно и свежо со слаб локален дожд

Макфакс - 20.09.2016

Променливо облачно и свежо со слаб локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието, каде ќе достигнува брзина и над 50 км/час. Највисоката температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 15 до 26 степени.

Денеска облачно и посвежо време

МКД - 20.09.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со локален слаб дожд кој особено ќе биде застапен во западните делови на земјава. Преку денот ќе дува умерен, долж Повардарието засилен ветер од северозападен правец кој наместа ќе ...

Временска прогноза 20.09.2016: Умерено облачно со сончеви периоди

Хитпортал - 20.09.2016

Денес е вторник, 20 септември 2016 година, 264-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:14, а ќе зајде во 18:37 часот. Денот ќе трае 12 часа и 23 минути. Умерено облачно и посвежо утро имаме денеска во нашата држава.

Вистински температурен шок - подгответе се за температури од само 2 степени

Press24 - 20.09.2016

Во западните и северните делови променливо облачно,со слаб локален дожд, а во јужните сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен северозападен ветер.

Облачно и свежо со слаб локален дожд

Точка - 20.09.2016

Променливо облачно и свежо со слаб локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието, каде ќе достигнува брзина и над 50 км/час. Највисоката температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 15 до 26 степени.

Облачно и свежо време со слаб локален дожд

Канал 77 - 20.09.2016

Денеска во Македонија не’ очекува променливо облачно и свежо време со слаб локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието, каде ќе достигнува брзина и над 50 км/час.

Вистински температурен шок - подгответе се за температури блиску до нулата!

Скопје инфо - 20.09.2016

Во западните и северните делови променливо облачно,со слаб локален дожд, а во јужните сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен северозападен ветер.

Променливо облачно со повремен дожд

Скопје инфо - 20.09.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со локален слаб дожд кој особено ќе биде застапен во западните делови на земјава. Преку денот ќе дува умерен, долж Повардарието засилен ветер од северозападен правец кој наместа ќе надминува ...

Облачно и свежо со слаб локален дожд

Бриф - 20.09.2016

Времето денеска ќе биде променливо облачно и свежо со слаб локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, особено долж Повардарието, каде ќе достигнува брзина и над 50 км/час. Највисоката температура на воздухот ќе се движи во интервалот од ...

Дождливо време и пониски температури

Пулс24 - 20.09.2016

Метеоролозите за денеска најавуваат променливо облачно време со локален краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималните температури ќе се движат од 7 до 14 степени, а максималните од 18 до 24 степени.

Утре дожд, од четврток пониски утрински температури

Република - 20.09.2016

Метеоролозите за утре најавуваат променливо облачно време со локален краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималните температури ќе се движат од 7 до 14 степени, а максималните од 18 до 24 степени.

Времето денеска облачно без дожд

Либертас - 20.09.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди. Ќе дува доумерен северен и северозападен ветер. Утринските температури се движат од 7 до 16 Целзиусови степени, додека, пак, максималните дневни ќе достигнат до 25 ...

Денес ветровито, врнежливо и драстично постудено време

Кумановски м. - 20.09.2016

Времето денеска ќе биде променливо облачно и свежо со слаб локален дожд, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието, каде ќе достигнува брзина и над 50 км/час.Минималните ...

Времето денеска облачно без дожд

Мета - 20.09.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди. Ќе дува доумерен северен и северозападен ветер. Утринските температури се движат од 7 до 16 Целзиусови степени, додека, пак, максималните дневни ќе достигнат до 25 ...

Времето денес умерено облачно со сончеви периоди...

Н.Македонија - 20.09.2016

Времето денес умерено облачно со сончеви периоди Времето денес во Македонија ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и свежо време. Ќе дува доумерен северен и северозападен ветер.

Среда – дожд, од четврток постудени утра

Вистина.мк - 20.09.2016

Метеоролозите за утре најавуваат променливо облачно време со локален краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималните температури ќе се движат од 7 до 14 степени, а максималните од 18 до 24 степени.

Променливо облачно и посвежо време

Lider - 14.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со сончеви периоди и со слаб локален дожд. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 15, а ...

Температурите во опаѓање - од среда дневна температура од 16 до 22 степени

Канал5 - 19.09.2016

УХМР за утре најавува променливо облачно време со дожд. МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ 32 Гевгелија, Д. Капија, Струмица, Штип, 31 Скопје Петровец, 30 Скопје, Виница, 29 Битола, Кр. Паланка, 28 Тетово, Тополчани, Берово, Прилеп, 27 Ѓуриште, Пожар, 26 Охрид, ...

Променливо облачно и посвежо со повремен дожд

Канал5 - 19.09.2016

Во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен претежно југозападен ветер. УВ индексот ќе биде 5.

Променливо облачно и посвежо со повремен дожд

ТВ21 - 19.09.2016

Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен претежно југозападен ветер. УВ индексот ќе биде 5.

УХМР со предупредување за можно невреме

Фокус - 19.09.2016

Управата за хидрометеоролошки работи денеска упати предупредување за можно невреме во јужните и источните делови на Македонија во попладневните часови. Од УХМР велат дека прогнозата за денеска за овие региони е пороен дожд, силни електични празнења, ...

Времето денеска: променливо облачно и врнежливо

Алсат-М - 19.09.2016

Во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен претежно југозападен ветер.

Попладне заладување на времето

Канал5 - 19.09.2016

Нашето подрачје денеска постепено потпаѓа под влијание на циклонска активност и влажна и нестабилна воздушна маса од Медитеранот, која попладне ќе предизвика на повеќе места нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, соопшти Управата за ...

Се готви вистинско невреме – Подгответе се

Репортер - 19.09.2016

Управата за хидрометеоролошки работи денеска упати предупредување за можно невреме во јужните и источните делови на Македонија во попладневните часови. Од УХМР велат дека прогнозата за денеска за овие региони е пороен дожд, силни електични празнења, ...

Доаѓа пороен дожд, температурата есенска

+инфо - 19.09.2016

Од утре под влијание на посвежа воздушна маса од север времето ќе биде променливо облачно и свежо со повремени врнежи од дожд. Во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни и ...

Променливо облачно и посвежо со повремен дожд

Алфа - 19.09.2016

Во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен претежно југозападен ветер Во Македонија денеска ќе биде променливо ...

Неделата ќе ни започне со невреме

Press24 - 19.09.2016

Во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен претежно југозападен ветер. УВ индексот ќе биде 5.

Временска прогноза 19.09.2016: Умерено облачно со врнежи од дожд

Хитпортал - 19.09.2016

Денес е понеделник, 19 септември 2016 година, 263-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:13, а ќе зајде во 18:39 часот. Денот ќе трае 12 часа и 25 минути. Во Македонија во утринските часови имаме претежно облачно време а во југозападните предели ...

УХМР предупредува: Попладнево силно невреме во Македонија

Сител - 19.09.2016

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од југозапад денес времето ќе биде променливо облачно и посвежо, попладне со повремени врнежи од дожд. На места процесите ќе бидат изразени во форма на невреме, особено во јужните и источните делови ...

Од денеска облачно и посвежо време

МКД - 19.09.2016

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни проследени со грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен претежно југозападен ветер.

Какво време да очекуваме на почетокот на оваа недела?

Факултети - 19.09.2016

Денес е понеделник, 19 септември 2016 година, 263-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:13, а ќе зајде во 18:39 часот. Денот ќе трае 12 часа и 25 минути. Во Македонија во утринските часови имаме претежно облачно време а во југозападните предели ...

Променливо облачно и посвежо со повремен дожд

А1 On - 19.09.2016

Во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен претежно југозападен ветер. УВ индексот ќе биде 5.

Пакувајте ја летната облека: Следат многу изненадувања со времето

Press24 - 19.09.2016

Во текот на ноќта настапи зголемување на облачноста, а во западните делови со врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет. Локално вопланинските предели врнежите беа обилни. Утринава преовладува претежно облачно време , а во западните и јужните ...

Толку од сонцето - Еве какво време не очекува

Сител - 19.09.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен претежно југозападен ветер. УВ=5 Т-мин.

МЕТЕОАЛАРМ: Македонија во жолта фаза - да се преземат мерки за заштита од поплави

Press24 - 19.09.2016

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од југозапад денес времето ќе биде променливо облачно и посвежо, попладне со повремени врнежи од дожд. На места процесите ќе бидат изразени во форма на невреме, особено во јужните и источните делови ...

УХМР: Попладнево невреме во југоисточните делови на земјата

Нова ТВ - 19.09.2016

Управата за хидрометеоролошки работи упати предупредување за можно невреме во јужните и источните делови на Македонија. Во соопштението се наведува дека прогнозата за денеска за овие региони е пороен дожд, силни електични празнења, силен ветер и ...

Метео: Облачно и посвежо време

МРТ - 19.09.2016

Ќе преовладува променливо облачно и посвежо време од денешното со слаби локални врнежи од дожд и умерен повремено засилен северен ветер... Утре во Македонија ќе преовладува променливо облачно и посвежо време од денешното со слаби локални врнежи од ...

Ветар, дожд и грмежи - утре невреме во Скопје

Press24 - 19.09.2016

Времето утре ќе биде променливо облачно и свежо со слаб локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието, каде ќе достигнува брзина и над 50 км/час. УВ зраците ќе бидат до 5 минималната од 8 до 15 а максималната 17 ...

Утре свежно и облачно, а од среда времето носи нови изненадувања

Press24 - 19.09.2016

Времето утре во Македонија под влијание на посвежа воздушна маса од север времето ќе биде променливо облачно и свежо. Од среда и четврток ќе има услови за краткотраен локален дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, особено ...

Од утре невреме во Македонија

Сител - 19.09.2016

Времето до крајот на денот променливо облачно и посвежо, со повремени локални врнежи од дожд со грмежи и со засилен ветер. Кон крајот на денов ќе настапи стабилизирање на времето. Утре не очекува променливо облачно и свежо со слаб локален дожд.

УХМР: Попладнево можно невреме на југоистокот на земјава

МКД - 19.09.2016

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) упати предупредување за можно невреме во јужните и источните делови на Македонија. „Под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од југозапад денес времето ќе биде променливо облачно и посвежо, а ...

УХМР со најава за невреме со дожд и грмежи

Кумановски м. - 19.09.2016

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од југозапад денес времето ќе биде променливо облачно и посвежо, попладне со повремени врнежи од дожд, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Од утре невреме во Македонија

МК News - 19.09.2016

Времето до крајот на денот променливо облачно и посвежо, со повремени локални врнежи од дожд со грмежи и со засилен ветер. Кон крајот на денов ќе настапи стабилизирање на времето. Утре не очекува променливо облачно и свежо со слаб локален дожд.

УХМР со предупредување за можно невреме

Либертас - 19.09.2016

Управата за хидрометеоролошки работи денеска упати предупредување за можно невреме во јужните и источните делови на Македонија во попладневните часови. Од УХМР велат дека прогнозата за денеска за овие региони е пороен дожд, силни електични празнења, ...

Времето денеска облачно и свежо

Пулс24 - 19.09.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен претежно југозападен ветер. УВ=5 Т-мин.

Утре дождливо, ветровито и свежо

Република - 19.09.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со локален слаб дожд кој особено ќе биде застапен во западните делови на земјава. Преку денот ќе дува умерен, долж Повардарието засилен ветер од северозападен правец кој наместа ќе надминува ...

Есенски температури, дожд и грмотевици

Кумановски м. - 19.09.2016

Времето денес ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни проследени со грмежи, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Ќе дува умерен, повремено засилен претежно југозападен ветер.

Неделна временска анализа: Неделата ќе ни започне со невреме и со големо опаѓање на температурите

Скопје инфо - 19.09.2016

ВРЕМЕТО ДЕНЕС Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладнево во поголемиот дел од земјава преовладуваше сончево време со умерена облачност, а во источните и југоисточните делови сончево со мала облачност.

Од денеска облачно и посвежо време

Тера - 19.09.2016

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни проследени со грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен претежно југозападен ...

Попладне невреме на југоистокот на Македонија

Тера - 19.09.2016

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од југозапад денес времето ќе биде променливо облачно и посвежо, попладне со повремени врнежи од дожд. На места процесите ќе бидат изразени во форма на невреме, особено во јужните и источните делови ...

Следува пад на температурата, облачно време и повремен дожд

Република - 19.09.2016

Во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен претежно југозападен ветер. УВ индексот ќе биде 5.

Времето денеска: Променливо облачно и посвежо

Канал 77 - 19.09.2016

Времето во понеделни ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни проследени со грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен претежно југозападен ветер.

Македонија во жолта фаза, подгответе се за силни дождови

Пулс24 - 19.09.2016

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од југозапад денес времето ќе биде променливо облачно и посвежо, попладне со повремени врнежи од дожд. На места процесите ќе бидат изразени во форма на невреме, особено во јужните и источните делови ...

Какво време не очекува?...

Н.Македонија - 19.09.2016

Какво време не очекува? Денес ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бида поројни и проследени со грмежи. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од југозападен правец.

Променливо облачно и посвежо со повремен дожд...

Н.Македонија - 19.09.2016

Променливо облачно и посвежо со повремен дожд Во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен претежно југозападен ветер.