TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во ковид центрите во Скопје хоспитализирани 44 пациенти – вкупно се лекуваат 469 болни, сомнителни и потврдени за КОВИД ...

ТВ21 - 29.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 44 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 469 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Изминатите 24 часа хоспитализирани 44 нови пациенти во ковид центрите во Скопје

Фокус - 29.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 44 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 469 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Изминатите 24 часа хоспитализирани 44 нови пациенти во ковид центрите во Скопје

24 Вести - 29.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 44 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 469 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Ковид-19: Вкупно 1 282 пациенти во ковид-центрите, уште 190 слободни кревети

360 степени - 29.11.2020

Во последните 24 часа вкупно 44 нови пациенти биле хоспитализирани во ковид центрите во Скопје. Со тоа, бројката на пациенти кои се лекуваат во главниот град достигна 469 лица. Во болниците во внатрешноста пак, се лекуваат 813 пациенти позитивни и ...

Изминатите 24 часа хоспитализирани 44 нови пациенти во ковид центрите во Скопје

Слободен Печат - 29.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 44 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 469 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Изминатите 24 часа хоспитализирани 44 нови пациенти во ковид центрите во Скопје

А1 On - 29.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 44 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 469 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Изминатите 24 часа хоспитализирани 44 нови пациенти во ковид-центрите во Скопје

Кајгана - 29.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје хоспитализрани се 44 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 469 лица сомнителни и потврдени за COVID-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 44 пациенти, а вкупно се лекуваат 469 лица

Нетпрес - 29.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 44 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 469 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во болнички услови во Скопје се лекуваат 469 пациенти

МКД - 29.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 44 нови пациенти поради компликации од корона вирусот, а како оздравени отпуштени од болница се 23 пациенти. Вкупно 469 лица сомнителни и потврдени на вирусот ковид-19 се лекуваат ...

Изминатите 24 часа хоспитализирани 44 нови пациенти во ковид центрите во Скопје

Независен - 29.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 44 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 469 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Нови 44 пациенти во ковид центрите во Скопје во последните 24 часа

+инфо - 29.11.2020

Во изминатите 24 часа дома се пуштени 23 оздравени пациенти. Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 44 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 469 лица сомнителни и потврдени за ковид -19 се лекуваат ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 44 пациенти, а вкупно се лекуваат 469 болни

Press24 - 29.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 44 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 469 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 44 пациенти

Макфакс - 29.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализрани 44 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 441 лице сомнително и потврдено за Ковид-19 се лекува на инфективните оддели во главниот град.

Изминатите 24 часа хоспитализирани 44 нови пациенти во ковид центрите во Скопје

24Инфо - 29.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 44 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 469 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Хоспитализрани се 44 нови пациенти поради компликации од корона вирусот

Фактор - 29.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 44 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 469 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 44 пациенти

Опсервер - 29.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализрани 44 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 441 лице сомнително и потврдено за Ковид-19 се лекува на инфективните оддели во главниот град.

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 44 пациенти, а вкупно се лекуваат 469 лица

Курир - 29.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 44 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 469 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 44 пациенти, вкупно се лекуваат 469 лица

Република - 29.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 44 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 469 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Хоспитализирани 44 нови пациенти во ковид центрите во Скопје

Локално - 29.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 44 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 469 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Хоспитализирани 44 нови пациенти во ковид центрите во Скопје во последното деноноќие

CivilMedia - 29.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 44 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 469 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Во ковид центрите во земјава се лекуваат 1.282 пациенти, има слободни 190 болнички кревети

Мета - 29.11.2020

Министерството за здравство информира дека во ковид центрите во болниците во главниот град и низ земјава се лекуваат 1.282 лица позитивни и суспектни од ковид-19, додека во моментов има 190 празни болнички кревети за прием на нови пациенти.

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 44 пациенти, а вкупно се лекуваат 469 лица

еМагазин - 29.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 44 нови пациенти поради компликации од корона вирусот, информираат од Министерство за здравство. Вкупно 469 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 44 пациенти

Точка - 29.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 44 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 469 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во болниците од Ковид-19 се лекуваат вкупно 1282 пациенти, 190 слободни кревети

Денешен - 29.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 813 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот, соопшти Министерството за здравство.

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 44 пациенти

MTM - 29.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализрани 44 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 441 лице сомнително и потврдено за Ковид-19 се лекува на инфективните оддели во главниот град.

Изминатите 24 часа хоспитализирани 44 нови пациенти во ковид центрите во Скопје

Вечер Прес - 29.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 44 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 469 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 44 пациенти

Н.Македонија - 29.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализрани 44 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 441 лице сомнително и потврдено за ковид-19 се лекува на инфективните оддели во главниот град.

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 44 пациенти

Вечер - 29.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 44 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 469 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во скопските ковид центри хоспитализирани 44 пациенти во едно деноноќие, вкупно се лекуваат 469 болни

Frontline - 29.11.2020

Во последното деноноќие, на интерните клиники имало вкупно 21 прием и тоа еден пациент бил хоспитализиран на Институтот за белодробни заболувања и ТБЦ, тројца во ковид центарот на Клиниката за Неврологија, шестмина болни се хоспитализрани на ...

Изминатите 24 часа хоспитализирани 44 нови пациенти во ковид центрите во Скопје

MakPress - 29.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 44 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 469 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Во ковид центрите во Скопје хоспитализирани 52 пациенти – вкупно се лекуваат 437 болни, сомнителни и потврдени за ...

ТВ21 - 28.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 52 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 437 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 52 пациенти

Канал5 - 28.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 52 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 639 лица сомнителни и потврдени за Ковид 19 се лекуваат на инфективните одделенија во главниот град.

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 52 пациенти, а вкупно се лекуваат 437 болни

Сител - 28.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 52 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 437 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Над 50 ковид-пациенти хоспитализирани за едно деноноќие само во Скопје

360 степени - 28.11.2020

Вкупно 52 пациенти со ковид биле хоспитализирани во изминатото деноноќие само низ ковид-центрите во Скопјњ. Сега, вкупно 437 лица сомнителни и потврдени за ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството за ...

Нови 52 пациенти со ковид-19 хоспитализирани во скопските ковид центри

+инфо - 28.11.2020

Вкупно 437 пациенти потврдени и сомнителни за ковид- 19 се лекуваат на инфективните оддели во болниците во главниот град. Голем дел од нив се на кислородна поддршка. Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 52 нови ...

За еден ден во ковид центрите во Скопје хоспитализирани 52 пациенти, вкупно се лекуваат 437 лица со Ковид-19

А1 On - 28.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 52 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 437 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

Во скопските ковид-центри примени 52 пациенти, оздравени 68 лица

МКД - 28.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 52 нови пациенти поради компликации од корона вирусот, a како оздравени од болниците се отпуштени 68 лица. Вкупно 437 лица сомнителни и потврдени за ковид-19 се лекуваат на ...

За 24 часа во Скопје хоспитализирани 52 лица поради компликации од корона вирусот

Независен - 28.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализирани се 52 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 437 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Во Скопје поради Ковид-19 хоспитализирани 52 лица во еден ден

Макфакс - 28.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 52 нови пациенти поради компликации од коронавирусот, информираат од Министерството за здравство. Oд таму додаваат дека вкупно 437 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 52 пациенти, а вкупно се лекуваат 437 болни

Press24 - 28.11.2020

Министерството за здравство информира дека в о изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 52 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 437 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните ...

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 52 пациенти, вкупно се лекуваат 437 пациенти сомнителни и ...

Нетпрес - 28.11.2020

Во изминатите 24 часа во „ковид центрите“ во Скопје хоспитализрани се 52 нови пациенти поради компликации предизвикани од коронавирусот SARS-CoV-2, a вкупно 437 лица сомнителни и потврдени на заболувањето Covid-19 се лекуваат на инфективните оддели ...

Во Скопје поради Ковид-19 хоспитализирани 52 лица во еден ден

MTM - 28.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 52 нови пациенти поради компликации од коронавирусот, информираат од Министерството за здравство. Oд таму додаваат дека вкупно 437 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се ...

За еден ден во ковид центрите во Скопје хоспитализирани 52 пациенти, вкупно се лекуваат 437 лица со Ковид-19

Вечер Прес - 28.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 52 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 437 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

За еден ден во ковид центрите во Скопје хоспитализирани 52 пациенти, вкупно се лекуваат 437 лица со Ковид-19

Граѓански збор - 28.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 52 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 437 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

За еден ден во ковид центрите во Скопје хоспитализирани 52 пациенти, вкупно се лекуваат 437 лица со Ковид-19

24Инфо - 28.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 52 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 437 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

Нови 52 пациенти хоспитализирани на скопските клиники поради компликации од коронавирус

Курир - 28.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 52 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 437 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 52 пациенти, а вкупно се лекуваат 437 болни

еМагазин - 28.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 52 нови пациенти поради компликации од корона вирусот, информираат од Министерство за здравство. Вкупно 437 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните ...

За еден ден во ковид центрите во Скопје хоспитализирани 52 пациенти, вкупно се лекуваат 437 лица со Ковид-19

Опсервер - 28.11.2020

– Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 52 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 437 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Во Скопје поради Ковид-19 хоспитализирани 52 лица во еден ден

Опсервер - 28.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 52 нови пациенти поради компликации од коронавирусот, информираат од Министерството за здравство. Oд таму додаваат дека вкупно 437 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се ...

Во Скопје поради Ковид-19 хоспитализирани 52 лица во еден ден

Точка - 28.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 52 нови пациенти поради компликации од коронавирусот, информираат од Министерството за здравство. Oд таму додаваат дека вкупно 437 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се ...

За 24 часа хоспитализрани 52 нови пациенти во Ковид центрите во Скопје

Локално - 28.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 52 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 437 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

За еден ден во ковид центрите во Скопје хоспитализирани 52 пациенти, вкупно се лекуваат 437 лица со Ковид-19

Либертас - 28.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 52 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 437 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

За еден ден во ковид центрите во Скопје хоспитализирани 52 пациенти, вкупно се лекуваат 437 лица со Ковид-19

Кумановски м. - 28.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 52 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 437 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

Во Скопје поради Ковид-19 хоспитализирани 52 лица во еден ден

Н.Македонија - 28.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 52 нови пациенти поради компликации од ковид-19, информираат од Министерството за здравство. Oд таму додаваат дека вкупно 437 лица сомнителни и потврдени за ковид-19 се лекуваат на ...

Во Скопје поради Ковид-19 хоспитализирани 52 лица во еден ден

Вечер - 28.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 52 нови пациенти поради компликации од коронавирусот, информираат од Министерството за здравство. Oд таму додаваат дека вкупно 437 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 52 пациенти, а вкупно се лекуваат 437 лица

Скопје1 - 28.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 52 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 437 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

52 ПАЦИЕНТИ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ ВО СКОПЈЕ заради Ковид-19 само изминатиов ден

Вечер - 28.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 52 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 437 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопштија од ...

Во Скопје поради Ковид-19 хоспитализирани 52 лица во еден ден

Centar - 28.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 52 нови пациенти поради компликации од коронавирусот, информираат од Министерството за здравство. Oд таму додаваат дека вкупно 437 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се ...

За еден ден во ковид центрите во Скопје хоспитализирани 52 пациенти, вкупно се лекуваат 437 лица со Ковид-19

MakPress - 28.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 52 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 437 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

Прилеп бара дополнителни рестриктивни мерки, Гостивар во дилема

Канал5 - 27.11.2020

Она што е особено загрижувачки и алармантно е дека во последните дваесетина дена драстично и рапидно се зголемува бројот на новозаразени, хоспитализирани и, за жал, починати лица. Прилепскиот градоначалник Илија Јованоски и Општинскиот кризен штаб ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 42 пациенти, а вкупно се лекуваат 463 болни, сомнителни и ...

ТВ21 - 27.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 42 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 463 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 42 пациенти

Канал5 - 24.04.2021

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 42 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 596 лица сомнителни и потврдени за Ковид 19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Прилеп бара дополнителни рестриктивни мерки, Гостивар во дилема

24 Вести - 27.11.2020

Прилепскиот градоначалник Илија Јованоски и Општинскиот кризен штаб од Главниот кризен штаб бараат заострување на мерките и воведување дополнителни рестриктивни мерки за заштита од пандемијата со Ковид-19, кои ќе се однесуваат на целата територија ...

За еден ден во ковид центрите во Скопје хоспитализирани 52 пациенти, вкупно се лекуваат 437 лица со Ковид-19

Фокус - 27.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 52 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 437 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

Прилеп бара дополнителни рестриктивни мерки, Гостивар во дилема

Сител - 27.11.2020

Прилепскиот градоначалник Илија Јованоски и Општинскиот кризен штаб од Главниот кризен штаб бараат заострување на мерките и воведување дополнителни рестриктивни мерки за заштита од пандемијата со Ковид-19, кои ќе се однесуваат на целата територија ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 42 пациенти

Сител - 27.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 42 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 463 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 42 пациенти, вкупно се лекуваат 463

А1 On - 27.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 42 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 463 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Хоспитализирани 42 пациенти во скопските КОВИД болници во изминатите 24 часа

Кајгана - 27.11.2020

Скопје, 27 ноември 2020 (МИА) – Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализирани се 42 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 463 лица сомнителни и потврдени за COVID-19 се лекуваат на инфективните оддели во ...

Прилеп бара дополнителни рестриктивни мерки, Гостивар во дилема

Кајгана - 27.11.2020

– Она што е особено загрижувачки и алармантно е дека во последните дваесетина дена драстично и рапидно се зголемува бројот на новозаразени, хоспитализирани и, за жал, починати лица. Со цел да ја превенираме и запреме ваквата застрашувачка тенденција ...

Во Скопје за 24 часа хоспитализирани 42 нови пациенти поради компликации од коронавирусот

Слободен Печат - 27.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 42 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 463 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 42 пациенти - вкупно се лекуваат 463 болни

Press24 - 27.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 42 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 463 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, информира ...

Прилеп бара карантин, Гостивар во дилема

Слободен Печат - 27.11.2020

Прилепскиот градоначалник Илија Јованоски и Општинскиот кризен штаб од Главниот кризен штаб бараат заострување на мерките и воведување дополнителни рестриктивни мерки за заштита од пандемијата со Ковид-19, кои ќе се однесуваат на целата територија ...

Прилеп бара дополнителни рестриктивни мерки, Гостивар во дилема

А1 On - 27.11.2020

Прилепскиот градоначалник Илија Јованоски и Општинскиот кризен штаб од Главниот кризен штаб бараат заострување на мерките и воведување дополнителни рестриктивни мерки за заштита од пандемијата со Ковид-19, кои ќе се однесуваат на целата територија ...

Хоспитализирани 42, а отпуштени 30 пациенти

МКД - 27.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 42 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 463 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Прилеп бара дополнителни рестриктивни мерки, Гостивар во дилема

Независен - 27.11.2020

Прилепскиот градоначалник Илија Јованоски и Општинскиот кризен штаб од Главниот кризен штаб бараат заострување на мерките и воведување дополнителни рестриктивни мерки за заштита од пандемијата со Ковид-19, кои ќе се однесуваат на целата територија ...

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 42 пациенти со коронавирус

Макфакс - 27.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје хоспитализрани се 42 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 463 лица сомнителни и потврдени на Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 42 пациенти, вкупно се лекуваат 463

Опсервер - 27.11.2020

– Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 42 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 463 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

463 лица сомнителни и потврдени за ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во Скопје

Република - 27.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 42 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 463 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопштуваат од ...

Прилеп бара дополнителни рестриктивни мерки, Гостивар во дилема

Кумановски м. - 27.11.2020

Прилепскиот градоначалник Илија Јованоски и Општинскиот кризен штаб од Главниот кризен штаб бараат заострување на мерките и воведување дополнителни рестриктивни мерки за заштита од пандемијата со Ковид-19, кои ќе се однесуваат на целата територија ...

Прилеп бара дополнителни рестриктивни мерки, Гостивар во дилема

iPortal - 27.11.2020

Прилепскиот градоначалник Илија Јованоски и Општинскиот кризен штаб од Главниот кризен штаб бараат заострување на мерките и воведување дополнителни рестриктивни мерки за заштита од пандемијата со Ковид-19, кои ќе се однесуваат на целата територија ...

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 42 пациенти со коронавирус

MTM - 27.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје хоспитализрани се 42 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 463 лица сомнителни и потврдени на Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 42 пациенти, вкупно се лекуваат 463

Скопје инфо - 27.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 42 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 463 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 42 пациенти со коронавирус

Точка - 27.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје хоспитализрани се 42 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 463 лица сомнителни и потврдени на Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 42 пациенти, вкупно се лекуваат 463

Граѓански збор - 27.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 42 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 463 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Прилеп бара дополнителни рестриктивни мерки, Гостивар во дилема

Опсервер - 27.11.2020

– Прилепскиот градоначалник Илија Јованоски и Општинскиот кризен штаб од Главниот кризен штаб бараат заострување на мерките и воведување дополнителни рестриктивни мерки за заштита од пандемијата со Ковид-19, кои ќе се однесуваат на целата територија ...

ЧУДЕСНА МАКЕДОНИЈА: Ковид-19 не попушта, Прилеп бара карантин, а во Штип власта тера изборна кампања за „безбедни ...

Денешен - 27.11.2020

Прилепскиот градоначалник Илија Јованоски и Општинскиот кризен штаб од Главниот кризен штаб бараат заострување на мерките и воведување дополнителни рестриктивни мерки за заштита од пандемијата со Ковид-19, кои ќе се однесуваат на целата територија ...

Прилеп бара дополнителни рестриктивни мерки, Гостивар во дилема

24Инфо - 27.11.2020

Прилепскиот градоначалник Илија Јованоски и Општинскиот кризен штаб од Главниот кризен штаб бараат заострување на мерките и воведување дополнителни рестриктивни мерки за заштита од пандемијата со Ковид-19, кои ќе се однесуваат на целата територија ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 42 пациенти, а вкупно се лекуваат 463 болни, сомнителни и ...

еМагазин - 27.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 42 нови пациенти поради компликации од корона вирусот, информираат од Министерство за здравство. Вкупно 463 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните ...

Прилеп бара дополнителни рестриктивни мерки, Гостивар во дилема

Вечер Прес - 27.11.2020

Прилепскиот градоначалник Илија Јованоски и Општинскиот кризен штаб од Главниот кризен штаб бараат заострување на мерките и воведување дополнителни рестриктивни мерки за заштита од пандемијата со Ковид-19, кои ќе се однесуваат на целата територија ...

Прилеп бара дополнителни рестриктивни мерки, Гостивар во дилема

CivilMedia - 27.11.2020

Прилепскиот градоначалник Илија Јованоски и Општинскиот кризен штаб од Главниот кризен штаб бараат заострување на мерките и воведување дополнителни рестриктивни мерки за заштита од пандемијата со Ковид-19, кои ќе се однесуваат на целата територија ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 42 пациенти, вкупно се лекуваат 463

Кумановски м. - 27.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 42 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 463 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 42 пациенти, вкупно се лекуваат 463

Курир - 27.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 42 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 463 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 42 пациенти, вкупно се лекуваат 463

24Инфо - 27.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 42 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 463 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 42 пациенти со коронавирус

Опсервер - 27.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 42 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 463 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Во сите ковид центри во земјава се лекуваат 1.296 заболени од ковид-19, има слободни 160 болнички кревети

Мета - 27.11.2020

Во изминатите 24 часа вкупно 1.296 пациенти, позитивни и суспектни на корона вирусот се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава, а има околу 160 слободни болнички кревети, информира Министерството за здравство врз ...

Вирусот не запира, алармантно во Прилеп можно е воведување карантин

Локално - 27.11.2020

По Скопје, Прилеп е град со најголем број активни носители на вирусот.Вчера беа регистрирани 30 починати и 1160 нови случаи на ковид 19 во земјава. Клиниката за уво, нос и грло ќе прима пациенти со ковид Клиниката за уво, нос и грло може ...

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 42 пациенти со коронавирус

Вечер - 27.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје хоспитализрани се 42 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 463 лица сомнителни и потврдени на Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 42 пациенти со коронавирус

Centar - 27.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје хоспитализрани се 42 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 463 лица сомнителни и потврдени на Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 42 пациенти, а вкупно се лекуваат 463 лица

Скопје1 - 27.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 42 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 463 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Прилеп бара дополнителни рестриктивни мерки, Шекеринска најави, од понеделник 12 лекари и 20 медицински сестри ќе ги ...

Frontline - 27.11.2020

Прилепскиот градоначалник Илија Јованоски и Општинскиот кризен штаб од Главниот кризен штаб бараат заострување на мерките и воведување дополнителни рестриктивни мерки за заштита од пандемијата со Ковид-19, кои ќе се однесуваат на целата територија ...

ВО ПРИЛЕП Е АЛАРМАНТНО - Еве кои други општини се најзагрозени (ДЕТАЛИ)

Вечер - 27.11.2020

Прилепскиот градоначалник Илија Јованоски и Општинскиот кризен штаб од Главниот кризен штаб бараат заострување на мерките и воведување дополнителни рестриктивни мерки за заштита од пандемијата со Ковид-19, кои ќе се однесуваат на целата територија ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа ХОСПОТАЛИЗИРАНИ 42 ПАЦИЕНТИ

Вечер - 27.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 42 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 463 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Филипче: Слободни места има, медицинскиот кадар е мобилизиран, а позитивни се и вестите кои доаѓаат во однос на ...

Frontline - 27.11.2020

„Интензивно работевме изминатиот период на проширување на капацитетите на клиниките и се обезбедени близу 200 кревети за пациенти со ковид. Последна клиника е клиниката за ОРЛ која нема пациенти сеуште, но има слободни места каде што можат да се ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 42 пациенти, вкупно се лекуваат 463

MakPress - 27.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 42 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 463 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Алармантна ситуација во Прилеп и Гостивар, Јовановски бара карантин, Таравари во дилема

MakPress - 27.11.2020

Прилепскиот градоначалник Илија Јованоски и Општинскиот кризен штаб од Главниот кризен штаб бараат заострување на мерките и воведување дополнителни рестриктивни мерки за заштита од пандемијата со Ковид-19, кои ќе се однесуваат на целата територија ...

Се отвора ковид – центар на Клиниката за уво, нос и грло

Телма - 26.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имаше среба со директорите на ковид – центрите од комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, на која се разгледа состојбата со пополнетоста на капацитетите на клиниките и динаминиката на отворање на ...

Ковид пациенти од денес ќе прима и Клиниката за уво, нос и грло, во болниците низ земјава лежат 1.314 болни, има уште ...

Сакам да кажам - 26.11.2020

Од денес со ковид пациенти ќе почне да се полни и Клиниката за уво, нос и грло, каде во Ковид-центарот ќе може да се сместат 50 болни, вели Министерството за здравство и додава дека по потреба во наредните денови ќе се отворат и Ковид-центрите на ...

Расте бројот на хоспитализирани ,од денеска ковид пациенти и на клиниката за уво,нос и грло

Канал5 - 26.11.2020

43 пациенти се примени во болниците на ковид центрите. Расте бројот на хоспитализација на пациенти, бројот на хоспитализирани изминатите денови не беше повеќе од триестетина пациенти. Од денеска и клиниката за грло, нос и уво почнува да прима ковид ...

Филипче: Се отвора ковид центарот на Клиниката за уво, нос и грло

ТВ21 - 26.11.2020

Министерот за здравство д-р Венко Филипче утрово се сретна со директорите на ковид центрите од комплексот клиники Мајка Тереза во Скопје за да се разгледа состојбата со пополнетоста на капацитетите на клиниките и динаминиката на отворање на нови ...

1314 пациенти во инфективните оддели во Скопје, се отвора нов ковид центар

Алсат-М - 26.11.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска се сретна со директорите на ковид центрите од комплексот клиники Мајка Тереза во Скопје за да се разгледа состојбата со пополнетоста на капацитетите на клиниките и динаминиката на отворање на нови ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 43 пациенти, вкупно се лекуваат 478

Фокус - 26.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализрани 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Филипче: Се отвора ковид центарот на Клиниката за уво, нос и грло

Канал5 - 26.11.2020

Во текот на денешниот ден ќе се отвори и ковид центарот на Клиниката за уво, нос и грло каде ќе можат да се сместат дополнително 50 болни. Министерот за здравство Венко Филипче утрово се сретна со директорите на ковид центрите од комплексот клиники ...

Ковид центар се отвора и на Клиниката за уво, нос и грло, ќе се сместат 50 пациенти

Фокус - 26.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче утрово се сретна со директорите на ковид центрите од комплексот клиники Мајка Тереза во Скопје за да се разгледа состојбата со пополнетоста на капацитетите на клиниките и динаминиката на отворање на нови ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 43 пациенти, а вкупно се лекуваат 478 болни

Сител - 26.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

За 24 часа во болниците во Скопје примени се 43 нови пациенти со компликации од ковид

360 степени - 26.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 43 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Со ова, вкупниот број на сомнителни и потврдени за ковид -19 кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град е 478 ...

Од денеска, ковид-центар и на Клиниката за уво, нос и грло

360 степени - 26.11.2020

Остануваат на располагање и капацитетите во делот од хируршките клиники кои по потреба ќе бидат отворени во наредните неколку дена Во текот на денешниот ден ќе се отвори и ковид – центарот на Клиниката за уво, нос и грло каде ќе можат да се сместат ...

Филипче: Се отвора ковид центарот на Клиниката за уво, нос и грло

Press24 - 26.11.2020

Министерот за здравство д-р Венко Филипче утрово се сретна со директорите на ковид центрите од комплексот клиники Мајка Тереза во Скопје за да се разгледа состојбата со пополнетоста на капацитетите на клиниките и динаминиката на отворање на нови ...

Се отвора ковид центар на Клиниката за уво, нос и грло со капацитет за 50 болни

+инфо - 26.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче утрово се сретна со директорите на ковид центрите од комплексот клиники Мајка Тереза во Скопје за да се разгледа состојбата со пополнетоста на капацитетите на клиниките и динаминиката на отворање на нови ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 43 пациенти, а вкупно се лекуваат 478 болни, сомнителни и ...

Press24 - 26.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во ковид–центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 43 пациенти, вкупно се лекуваат 478

Кајгана - 26.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализрани 43 нови пациент поради компликации од коронавирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и потврдени за COVID-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

Во болниците се лекуваат вкупно 1.314 пациенти со ковид-19, има 130 празни кревети

+инфо - 26.11.2020

Во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и потврдени за ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Филипче: Се отвора ковид центарот на Клиниката за уво, нос и грло

А1 On - 26.11.2020

Министерот за здравство д-р Венко Филипче утрово се сретна со директорите на ковид центрите од комплексот клиники Мајка Тереза во Скопје за да се разгледа состојбата со пополнетоста на капацитетите на клиниките и динаминиката на отворање на нови ...

Се отвора ковид центар на Клиниката за уво, нос и грло со капацитет за 50 болни

Нетпрес - 26.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче утрово се сретна со директорите на ковид центрите од комплексот клиники Мајка Тереза во Скопје за да се разгледа состојбата со пополнетоста на капацитетите на клиниките и динаминиката на отворање на нови ...

На Клиниката за уво, нос и грло од денеска ќе се примаат пациенти заразени од коронавирус

Макфакс - 26.11.2020

Во текот на денешниот ден ќе се отвори и ковид-центарот на Клиниката за уво, нос и грло, каде што ќе може да се сместат дополнително 50 болни. Остануваат на располагање и капацитетите во делот од хируршките клиники, кои по потреба ќе бидат отворени ...

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 43 пациенти, а вкупно се лекуваат 478 болни

Нетпрес - 26.11.2020

Во изминатпото деноноќие во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 43 нови пациент поради компликации предизвикани од зараза со коронавирусот, а вкупно 478 лица сомнителни и потврдени за Covid-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 43 пациенти, вкупно се лекуваат 478

А1 On - 26.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализрани 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Се отвора ковид – центар на Клиниката за уво, нос и грло

Независен - 26.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имаше среба со директорите на ковид – центрите од комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, на која се разгледа состојбата со пополнетоста на капацитетите на клиниките и динаминиката на отворање на ...

Во ковид-центрите во Скопје вкупно се лекуваат 478 болни

Макфакс - 26.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Ковид-центар стана и Клиниката за уво, нос и грло

МКД - 26.11.2020

Во текот на денешниот ден ќе се отвори и ковид – центарот на Клиниката за уво, нос и грло, каде ќе можат да се сместат дополнително 50 болни. Остануваат на располагање и капацитетите во делот од Хируршките клиники кои по потреба ќе бидат отворени во ...

Клиниката за уво, нос и грло ќе прима позитивни пациенти

Скопје24 - 26.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имаше среба со директорите на центрите од комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, на која се разгледа состојбата со пополнетоста на капацитетите на клиниките и динаминиката на отворање на нови ...

Хоспитализирани 836 пациенти со Ковид-19, во моментот има 130 празни кревети во болниците

Факултети - 26.11.2020

Вкупно 836 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот се лекуваат во ковид-центрите во болниците низ земјава во изминатите 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Во Битола се хоспитализирани 65 пациенти, во болницата во Штип се лекуваат ...

За 24 часа 30 оздравени пациенти се испишани од ковид-центрите во Скопје

МКД - 26.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализрани 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и потврдени за ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

Филипче: Се отвора ковид центарот на Клиниката за уво, нос и грло

Слободен Печат - 26.11.2020

Министерот за здравство д-р Венко Филипче утрово се сретна со директорите на ковид центрите од комплексот клиники Мајка Тереза во Скопје за да се разгледа состојбата со пополнетоста на капацитетите на клиниките и динаминиката на отворање на нови ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 43 пациенти, вкупно се лекуваат 478

24Инфо - 26.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализрани 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Се отвора ковид – центар на Клиниката за уво, нос и грло

Опсервер - 26.11.2020

– Министерот за здравство Венко Филипче денеска имаше среба со директорите на ковид – центрите од комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, на која се разгледа состојбата со пополнетоста на капацитетите на клиниките и динаминиката на отворање на ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 43 пациенти, вкупно се лекуваат 478

Курир - 26.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализрани 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Се отвора ковид центарот на Клиниката за уво, нос и грло, ќе има 50 кревети

Република - 26.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче утрово се сретна со директорите на ковид центрите од комплексот клиники Мајка Тереза во Скопје за да се разгледа состојбата со пополнетоста на капацитетите на клиниките и динаминиката на отворање на нови ...

За 24 часа 30 оздравени пациенти се испишани од ковид-центрите во Скопје

Скопје инфо - 26.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализрани 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и потврдени за ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

Во ковид центрите во Скопје вкупно се лекуваат 478 болни

Опсервер - 26.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во скопските болници од Ковид-19 се лекуваат 478 лица, голем дел на кислородна поддршка

еМагазин - 26.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализрани 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Се отвора ковид – центар на Клиниката за уво, нос и грло

iPortal - 26.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имаше среба со директорите на ковид – центрите од комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, на која се разгледа состојбата со пополнетоста на капацитетите на клиниките и динаминиката на отворање на ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 43 пациенти, вкупно се лекуваат 478

Кумановски м. - 26.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализрани 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Филипче: Се отвора ковид центарот на Клиниката за уво, нос и грло

Скопје инфо - 26.11.2020

Министерот за здравство д-р Венко Филипче утрово се сретна со директорите на ковид центрите од комплексот клиники Мајка Тереза во Скопје за да се разгледа состојбата со пополнетоста на капацитетите на клиниките и динаминиката на отворање на нови ...

Се отвора ковид – центар на Клиниката за уво, нос и грло

Граѓански збор - 26.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имаше среба со директорите на ковид – центрите од комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, на која се разгледа состојбата со пополнетоста на капацитетите на клиниките и динаминиката на отворање на ...

Се отвора ковид – центар на Клиниката за уво, нос и грло

Кумановски м. - 26.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имаше среба со директорите на ковид – центрите од комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, на која се разгледа состојбата со пополнетоста на капацитетите на клиниките и динаминиката на отворање на ...

На Клиниката за уво, нос и грло од денеска ќе се примаат пациенти заразени од коронавирус

MTM - 26.11.2020

Во текот на денешниот ден ќе се отвори и ковид-центарот на Клиниката за уво, нос и грло, каде што ќе може да се сместат дополнително 50 болни. Остануваат на располагање и капацитетите во делот од хируршките клиники, кои по потреба ќе бидат отворени ...

Во ковид центрите во Скопје вкупно се лекуваат 478 болни

MTM - 26.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Се отвора ковид – центар на Клиниката за уво, нос и грло

CivilMedia - 26.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имаше среба со директорите на ковид – центрите од комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, на која се разгледа состојбата со пополнетоста на капацитетите на клиниките и динаминиката на отворање на ...

50 Болни од ковид од денеска ќе може да се сместуваат во ковид-центарот на Клиниката за уво,нос и грло

Фактор - 26.11.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче утринава се сретнал со директорите на ковид центрите од комплексот клиники Мајка Тереза во Скопје за да се разгледа состојбата со пополнетоста на капацитетите на клиниките и динаминиката на отворање на нови ...

Во ковид центрите во Скопје вкупно се лекуваат 478 болни

Точка - 26.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

На Клиниката за уво, нос и грло од денеска ќе се примаат пациенти заразени од коронавирус

Точка - 26.11.2020

Во текот на денешниот ден ќе се отвори и ковид-центарот на Клиниката за уво, нос и грло, каде што ќе може да се сместат дополнително 50 болни. Остануваат на располагање и капацитетите во делот од хируршките клиники, кои по потреба ќе бидат отворени ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 43 пациенти, вкупно се лекуваат 478

Бриф - 26.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализрани 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Се отвора ковид – центар на Клиниката за уво, нос и грло

24Инфо - 26.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имаше среба со директорите на ковид – центрите од комплексот клиники „Мајка Тереза” во Скопје, на која се разгледа состојбата со пополнетоста на капацитетите на клиниките и динаминиката на отворање на ...

Се отвора ковид – центар на Клиниката за уво, нос и грло

Локално - 26.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имаше среба со директорите на ковид – центрите од комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, на која се разгледа состојбата со пополнетоста на капацитетите на клиниките и динаминиката на отворање на ...

Љубомир Петровски, болничар од Клиниката за неврохирургија: Страв има, но желбата да се помогне е секогаш поголема

Скопје инфо - 26.11.2020

Здравствените работници се во првите редови во справување со коронавирусот. Тие секојдневно се во контакт со лицa кои се носители на вирусот и ја имаат најтешката и исклучително важната улога во борбата со пандемијата.

Се отвора ковид – центар на Клиниката за уво, нос и грло

Бриф - 26.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имаше среба со директорите на ковид – центрите од комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, на која се разгледа состојбата со пополнетоста на капацитетите на клиниките и динаминиката на отворање на ...

На Клиниката за уво, нос и грло од денеска ќе се примаат пациенти заразени со коронавирус

Н.Македонија - 26.11.2020

Во текот на денешниот ден ќе се отвори и ковид центарот на Клиниката за уво, нос и грло каде ќе можат да се сместат дополнително 50 болни. Остануваат на располагање и капацитетите во делот од хируршките клиники кои по потреба ќе бидат отворени во ...

На Клиниката за уво, нос и грло од денеска ќе се примаат пациенти заразени од коронавирус

Centar - 26.11.2020

Во текот на денешниот ден ќе се отвори и ковид-центарот на Клиниката за уво, нос и грло, каде што ќе може да се сместат дополнително 50 болни. Остануваат на располагање и капацитетите во делот од хируршките клиники, кои по потреба ќе бидат отворени ...

На Клиниката за уво, нос и грло од денеска ќе се примаат пациенти заразени со коронавирус

Вечер - 26.11.2020

Во текот на денешниот ден ќе се отвори и ковид центарот на Клиниката за уво, нос и грло каде ќе можат да се сместат дополнително 50 болни. Остануваат на располагање и капацитетите во делот од хируршките клиники кои по потреба ќе бидат отворени во ...

Филипче: Се отвора ковид центарот на Клиниката за уво, нос и грло

Frontline - 26.11.2020

Министерот за здравство д-р Венко Филипче утрово се сретна со директорите на ковид центрите од комплексот клиники Мајка Тереза во Скопје за да се разгледа состојбата со пополнетоста на капацитетите на клиниките и динаминиката на отворање на нови ...

Филипче: Се отвора ковид центарот на Клиниката за уво, нос и грло

Скопје1 - 26.11.2020

Министерот за здравство д-р Венко Филипче утрово се сретна со директорите на ковид центрите од комплексот клиники Мајка Тереза во Скопје за да се разгледа состојбата со пополнетоста на капацитетите на клиниките и динаминиката на отворање на нови ...

Во ковид центрите во Скопје вкупно се лекуваат 478 болни

Centar - 26.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Филипче: Се отвора ковид центарот на Клиниката за уво, нос и грло

Centar - 26.11.2020

Министерот за здравство д-р Венко Филипче утрово се сретна со директорите на ковид центрите од комплексот клиники Мајка Тереза во Скопје за да се разгледа состојбата со пополнетоста на капацитетите на клиниките и динаминиката на отворање на нови ...

Се отвора ковид – центар на Клиниката за уво, нос и грло

MakPress - 26.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имаше среба со директорите на ковид – центрите од комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, на која се разгледа состојбата со пополнетоста на капацитетите на клиниките и динаминиката на отворање на ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 43 пациенти, вкупно се лекуваат 478

MakPress - 26.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализрани 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

За 24 часа хоспитализирани 39 пациенти во ковид – центрите во Скопје

Фокус - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализирани се 39 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 43 пациенти, а вкупно се лекуваат 478 болни, сомнителни и ...

ТВ21 - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 39 пациенти

24 Вести - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализирани се 39 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Во 24 часа во ковид-центрите во Скопје примени се 39 нови пациенти со компликации

360 степени - 25.11.2020

Вкупно 486 пациенти потврдени и сомнителни на ковид- 19 се лекуваат на инфективните оддели во болниците во главниот град. Голем дел од нив се на кислородна поддршка Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје, примени се 39 нови пациенти ...

Во Ковид центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 39 пациенти, вкупно се лекуваат 486

Сител - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализирани се 39 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 39 пациенти, слободни уште 20-ина места

Макфакс - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје хоспитализрани се 39 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени на Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерство за ...

МЗ: Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 39 пациенти, а вкупно се лекуваат 486 лица

Press24 - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 39 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, инфомираат од ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 39 пациенти, вкупно се лекуваат 486

А1 On - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализирани се 39 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Во ковид–центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 39 пациенти, вкупно се лекуваат 486

Кајгана - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје хоспитализирани се 39 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за COVID-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

Во ковид центрите за 24 часа хоспитализрани 39 нови пациенти

Слободен Печат - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 39 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

486 пациенти се лекуваат во скопските инфективни оддели

МКД - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се уште 39 пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, информира ...

На инфективно во Скопје 486 пациенти, голем дел се на кислородна поддршка

Нетпрес - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 39 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, информира ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 39 пациенти, вкупно се лекуваат 486

Опсервер - 25.11.2020

– Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализирани се 39 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 39 пациенти, а вкупно се лекуваат 486 болни, сомнителни и ...

4NEWS - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 39 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 39 пациенти, вкупно се лекуваат 486

Кумановски м. - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализирани се 39 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Ковид центри во Скопје: За 24 часа примени 39 пациенти, се лекуваат вкупно 486

Денешен - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализирани се 39 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Скопје: Хоспитализирани 39 пациенти поради компликации од коронавирус за 24 часа

Курир - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализирани се 39 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 39 пациенти, слободни уште 20-на места

Точка - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 39 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерство ...

Детален преглед на состојбата со Ковид-19 по болниците во Скопје

еМагазин - 04.02.2021

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани нови 31 пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 303 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 39 пациенти, слободни уште 20-на места

MTM - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 39 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерство ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 39 пациенти, слободни уште 20 места

Скопје инфо - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 39 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерство ...

486 лица сомнителни и потврдени за ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели

Локално - 25.11.2020

Министерсвото за здравство информира дека вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 39 нови пациенти поради компликации ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 39 пациенти

Република - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 39 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Инфекцијата се шири, во моментов има над 20 000 активни случаи на ковид

Локално - 25.11.2020

Вчера во земјава повторно беше забележан висок број на позитивни случаи со ковид. Од денеска војниците ќе ги придружуваат полицајците. Ќе бидат распоредени во Клиничкиот центар односно таму каде што има голема раздвиженост на граѓани, но војска нема ...

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 836 пациенти, за 24 часа се хоспитализирани 43 нови

Република - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 43 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 836 пациенти, слободни кревети има, велат од Министерството за здравство.

Во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 39 нови пациенти, дома се пуштени 27 оздравени пациенти

Frontline - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 39 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, информираат од ...

Во ковид центрите во Скопје вкупно се лекуваат 478 болни

Вечер - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Филипче на работен состанок со колегите од хируршките клиники и ковид центрите на интерните клиники

Магазин - 25.11.2020

Министерот за здравство, д-р Венко Филипче се сретна со д-р Александар Трајановски, директор на Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација, интензивно лекување и ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) и со ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 43 пациенти, а вкупно се лекуваат 478 болни, сомнителни и ...

Скопје1 - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 39 пациенти, вкупно се лекуваат 486

MakPress - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализирани се 39 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 48 пациенти

Канал5 - 22.04.2021

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 48 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 515 лица сомнителни и потврдени за Ковид 19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 48 пациенти

Алсат-М - 24.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализрани 48 нови пациент поради компликации од коронавирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

За 24 часа хоспитализирани 48 пациетни во ковид-центрите во Скопје

Фокус - 24.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализрани 48 нови пациент поради компликации од коронавирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 48 пациенти, а вкупно се лекуваат 476 болни, сомнителни и ...

ТВ21 - 24.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 48 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Војници и полицајци пред Ковид центрите, се брза и со новото инфективно во „Мала Богородица“

Телма - 24.11.2020

Воспоставување ред и дисциплинирање на граѓаните. Ова се причините управувачкиот комитет да побара од владата 295 војници и 150 полицајци да се распоредат пред болниците и Ковид центрите. Без пушки, придружувани од полицајци, армијата ќе помага ,а ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 48 пациенти, а вкупно се лекуваат 476 болни

Сител - 24.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 48 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Од понеделник први пациенти во „Мала Богородица“

Сител - 24.11.2020

Тим на лекари од скопските клиники ќе одлучуваат кој ќе биде лекуван во новиот ковид центар во Мала Богородица а со болницата ќе управува Министерството за здравство. Аџибадем Систина во чија сопственост е објектот, заедно со Клиника Жан Митрев ...

Ковид-19: Во 24 часа на скопските болници имало 48 приеми и 19 исписи на пациенти

360 степени - 24.11.2020

Во изминатите 24 часа од болниците во Скопје каде се лекуваат ковид-пациенти имало 48 приеми на нови пациенти, а 19 испити на оздравени. Во моментов во скопските болници се сместени 476 лица кои се позитивни или сомнителни на ковид-19.

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 48 пациенти

Press24 - 24.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 48 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, информираат од ...

Во скопските ковид-центри хоспитализирани уште 48 лица, деновиве почнува прием и на Клиниката за уво, нос и грло

Макфакс - 24.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје хоспитализрани се 48 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Хоспитализирани 48 пациенти, а вкупно се лекуваат 476

+инфо - 24.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализрани 48 нови пациент поради компликации од коронавирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и потврдени за ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

Во ковид центрите во Скопје хоспитализирани се 48 нови пациенти

Слободен Печат - 24.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализирани се 48 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и потврдени за ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 48 пациенти

А1 On - 24.11.2020

Министерство за здравство информира дека во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 48 нови пациент поради компликации од коронавирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели ...

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 48 пациенти, вкупно во болниците се лекуваат 476

Нетпрес - 24.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализрани 48 нови пациент поради компликации од коронавирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и потврдени за Covid-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 48 пациенти

МКД - 24.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 48 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и потврдени за ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, информираат од ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 48 пациенти, вкупно се лекуваат 476

Независен - 24.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализрани 48 нови пациент поради компликации од коронавирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

Ковид центри во Скопје: За 24 часа примени 48 пациенти, вкупно се лекуваат 476

Денешен - 24.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализрани 48 нови пациент поради компликации од коронавирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 48 пациенти, вкупно се лекуваат 476

Опсервер - 24.11.2020

– Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализрани 48 нови пациент поради компликации од коронавирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 48 пациенти, а вкупно се лекуваат 476 болни, сомнителни и ...

еМагазин - 24.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 48 нови пациент поради компликации од корона вирусот, информираат од Министерство за здравство. Вкупно 476 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели ...

Во скопските ковид-центри хоспитализирани уште 48 лица, деновиве почнува прием и на Клиниката за уво, нос и грло

24Инфо - 24.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје хоспитализрани се 48 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во скопските ковид-центри хоспитализирани уште 48 лица, деновиве почнува прием и на Клиниката за уво, нос и грло

Точка - 24.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје хоспитализрани се 48 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 48 пациенти, вкупно се лекуваат 476

Либертас - 24.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализрани 48 нови пациент поради компликации од коронавирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

Во ковид – центрите во Скопје се лекуваат 476 пациенти, наскоро во земјава ќе пристигне лекот „Фавипиравир“

CivilMedia - 24.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализрани 48 нови пациент поради компликации од коронавирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

Во скопските ковид-центри хоспитализирани уште 48 лица, деновиве почнува прием и на Клиниката за уво, нос и грло

MTM - 24.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје хоспитализрани се 48 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 48 пациенти, вкупно се лекуваат 476

Вечер Прес - 24.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализрани 48 нови пациент поради компликации од коронавирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 48 пациенти, вкупно се лекуваат 476

Кумановски м. - 24.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализрани 48 нови пациент поради компликации од коронавирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

Вирусот притиска, властите тврдат дека секој пациент има право на болничко лекување

Локално - 24.11.2020

Вчерашниот биланс на 35 починати лица уште една ја потврда сериозноста на состојбата. На социјалните мрежи постојано се објавуваат сведоштва со кои се соочуваат луѓето кои имаат потреба да се лекуваат.

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 48 нови пациент

Frontline - 24.11.2020

И покрај големиот број на приеми во текот на вчерашниот ден, утрово до 8 часот имало дваесетина слободни места, а се очекува во тек на денот по направените исписи на оздравените пациенти да се ослободат и дополнителни места и на Клиниката за ...

Филипче: Во моментов има 500 ковид легла во Скопје

Акцент - 24.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче синоќа соопшти дека во моментов околу 500 легла има во ковид центрите во Скопје, со план за дополнителни 100 кревети на Клиниката за уво, нос и грло, и на хируршките клиники.

Во скопските ковид-центри хоспитализирани уште 48 лица, деновиве почнува прием и на Клиниката за уво, нос и грло

Вечер - 24.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје хоспитализрани се 48 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во скопските ковид-центри хоспитализирани уште 48 лица, деновиве почнува прием и на Клиниката за уво, нос и грло

Centar - 24.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје хоспитализрани се 48 нови пациент поради компликации од коронавирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и потврдени на Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 48 пациенти, а вкупно се лекуваат 476 лица

Скопје1 - 24.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 48 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 48 пациенти, вкупно се лекуваат 476

MakPress - 24.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализрани 48 нови пациент поради компликации од коронавирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

Министерството за здравство тврди дека има слободни кревети во болниците

24 Вести - 23.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 19 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 470 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Филипче на работен состанок со колегите од хируршките клиники и ковид центите на интерните клиники

ТВ21 - 23.11.2020

Министерот за здравство д-р Венко Филипче попладнево се сретна со д-р Александар Трајановски директор на Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација, интензивно лекување и ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) и со ...

Филипче на работен состанок со колегите од хируршките клиники и ковид центрите

Канал5 - 23.11.2020

Оваа средба беше редовна коориданција околу отворањето на новите болнички капацитети за ковид пациенти во склоп на хируршките клиники. Министерот за здравство д-р Венко Филипче попладнево се сретна со д-р Александар Трајановски директор на ...

Во Скопје има 500 кревети за Ковид пациенти, со план за 200 дополнителни

Фокус - 23.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче попладнево се сретна со Александар Трајановски, директор на Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација, интензивно лекување и ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) и со ...

МЗ. Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 19 пациенти

Канал5 - 23.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 19 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 284 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Министерството за здравство тврди дека има слободни кревети во болниците

Фокус - 23.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 19 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 470 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 19 пациенти, а вкупно се лекуваат 470 болни, сомнителни и ...

ТВ21 - 23.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 19 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 470 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Ковид-19 во 24 часа: Во болниците во Скопје се примени 19 пациенти со компликации – вкупно 470

360 степени - 23.11.2020

Изутрината до 8 часот имало 20-ина слободни места Се очекува во текот на наредните два дена да почне со работа и ковид-центарот на Клиниката за уво, нос и грло Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализирани 19 нови пациенти ...

Филипче на работен состанок со колегите од хируршките клиники и ковид центрите на интерните клиники

Сител - 23.11.2020

Министерот за здравство д-р Венко Филипче попладнево се сретна со д-р Александар Трајановски директор на Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација, интензивно лекување и ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) и со ...

Ако има потреба ковид-оддел ќе се отвори и на ТОАРИЛУЦ, најавува Филипче

360 степени - 23.11.2020

Доколку се јави потреба за допилнителни болнички кревети за пациенти со ковид-19, ќе се ослободи простор на Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација, интензивно лекување и ургентен центар (ТОАРИЛУЦ).

Филипче на работен состанок со колегите од хируршките клиники и ковид центите на интерните клиники

Независен - 23.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче попладнево се сретна со Александар Трајановски, директор на Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација, интензивно лекување и ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) и со ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 19 пациенти, вкупно се лекуваат 470

Press24 - 23.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 19 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 470 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Во моментов околу 500 легла има во ковид центрите во Скопје

МКД - 23.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче попладнево се сретна со Александар Трајановски, директор на Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација, интензивно лекување и ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) и со ...

Филипче: Има околу 500 легла во ковид центрите во Скопје, со план за дополнителни 200 кревети

Нетпрес - 23.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче имал средба со Александар Трајановски, директор на Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација, интензивно лекување и ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) и со директорите на ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 19 пациенти, вкупно се лекуваат 470

А1 On - 23.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 19 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 470 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

За 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализирани 19 лица

Слободен Печат - 23.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 19 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 470 лица сомнителни и потврдени за ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 19 пациенти, вкупно се лекуваат 470

Кајгана - 23.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 19 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 470 лица сомнителни и потврдени за COVID-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Во ковид-центрите во Скопје хоспитализирани 470 лица

Макфакс - 23.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје хоспитализрани се 19 нови пациенти поради компликации од коронавирусот, информираат од Министерството за здравство. Од таму посочуваат дека вупно 470 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се ...

За 24 часа хоспитализирани се нови 19 пациенти заразени со ковид-19 во Скопје

МКД - 23.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 19 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 470 лица сомнителни и потврдени за ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 19 пациенти, вкупно се лекуваат 470

Независен - 23.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 19 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 470 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Филипче: Ако треба ќе се активир и оддел на ТОАРИЛУЦ за ковид пациенти

+инфо - 23.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче попладнево се сретна со д-р Александар Трајановски директор на Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација, интензивно лекување и ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) и со ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа 19 нови пациенти, а вкупно се лекуваат 470 болни

+инфо - 23.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 19 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 470 лица сомнителни и потврдени на ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Болниците демантираат дека не примале пациенти повозрасни од 70 години со Ковид 19

Слободен Печат - 23.11.2020

Со разгорувањето на пандемијата со коронавирусот во земјава, здравствениот систем е на најтешкиот тест. Семејства се жалат дека е лотарија и потешкотија дали ќе се најде кревет во државното здравство, особено ако пациентот е повозрасен, односно ако ...

Филипче се сретна со директорите на ковид-центрите околу новите капацитети

А1 On - 23.11.2020

Министерот за здравство д-р Венко Филипче попладнево се сретна со д-р Александар Трајановски, директор на Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација, интензивно лекување и ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) и со ...

Филипче на работен состанок со колегите од хируршките клиники и ковид центите на интерните клиники

Макфакс - 23.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче попладнево се сретна со директорoт на Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација, интензивно лекување и ургентен центар (ТОАРИЛУЦ), Александар Трајановски и со ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 19 пациенти, вкупно се лекуваат 470

Либертас - 23.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 19 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 470 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Филипче на работен состанок со колегите од хируршките клиники и ковид центите на интерните клиники

Либертас - 23.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче попладнево се сретна со Александар Трајановски, директор на Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација, интензивно лекување и ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) и со ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 19 пациенти, вкупно се лекуваат 470

Курир - 23.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 19 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 470 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Филипче на работен состанок со колегите од хируршките клиники и ковид центите на интерните клиники

Вечер Прес - 23.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче попладнево се сретна со Александар Трајановски, директор на Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација, интензивно лекување и ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) и со ...

Во ковид-центрите во Скопје хоспитализирани се 470 лица

Опсервер - 23.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје хоспитализрани се 19 нови пациенти поради компликации од коронавирусот, информираат од Министерството за здравство. Од таму посочуваат дека вупно 470 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 19 пациенти, вкупно се лекуваат 470

iPortal - 23.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 19 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 470 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 19 пациенти, вкупно се лекуваат 470

Кумановски м. - 23.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 19 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 470 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 19 пациенти, вкупно се лекуваат 470

Граѓански збор - 23.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 19 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 470 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Во ковид-центрите во Скопје хоспитализирани се 470 лица

Точка - 23.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје хоспитализрани се 19 нови пациенти поради компликации од коронавирусот, информираат од Министерството за здравство. Од таму посочуваат дека вупно 470 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се ...

Во ковид-центрите во Скопје хоспитализирани се 470 лица

MTM - 23.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје хоспитализрани се 19 нови пациенти поради компликации од коронавирусот, информираат од Министерството за здравство. Од таму посочуваат дека вупно 470 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 19 пациенти, а вкупно се лекуваат 470 болни

Република - 23.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 19 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 470 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 19 пациенти, а вкупно се лекуваат 470 болни

Скопје инфо - 23.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 19 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 470 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

КОВИД ЦЕНТРИ ВО СКОПЈЕ: За 24 часа примени 19 пациенти, се лекуваат вкупно 470

Денешен - 23.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 19 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 470 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Во ковид- центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 19 пациенти, вкупно се лекуваат 470

24Инфо - 23.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 19 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 470 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 19 пациенти, вкупно се лекуваат 470

Опсервер - 23.11.2020

– Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 19 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 470 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Филипче на работен состанок со колегите од хируршките клиники и ковид центите на интерните клиники

Опсервер - 23.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче попладнево се сретна со директорoт на Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација, интензивно лекување и ургентен центар (ТОАРИЛУЦ), Александар Трајановски и со ...

Во моментов околу 500 легла има во ковид центрите во Скопје

Република - 23.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче попладнево се сретна со Александар Трајановски, директор на Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација, интензивно лекување и ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) и со ...

Филипче на работен состанок со колегите од хируршките клиники и ковид центите на интерните клиники

24Инфо - 23.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче попладнево се сретна со директорoт на Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација, интензивно лекување и ургентен центар (ТОАРИЛУЦ), Александар Трајановски и со ...

Филипче на работен состанок со колегите од хируршките клиники и ковид центите на интерните клиники

Точка - 23.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче попладнево се сретна со директорoт на Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација, интензивно лекување и ургентен центар (ТОАРИЛУЦ), Александар Трајановски и со ...

Филипче: Во моментов има околу 500 легла во ковид центрите во Скопје, со план за дополнителни 200 кревети

Локално - 23.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче имал средба со Александар Трајановски, директор на Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација, интензивно лекување и ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) и со директорите на ...

Во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 19 нови пациенти поради компликации од Ковид-19

еМагазин - 23.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 19 нови пациенти поради компликации од ковид-19, информираат од Министерство за здравство. Вкупно 470 лица сомнителни и потврдени Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во ...

Дневен информатор

Н.Македонија - 23.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализирани вкупно 474 лица сомнителни и потврдени со ковид-19. Во последното деноноќие, на интерните клиники имало вкупно 20 приеми, а дома биле пуштени девет оздравени пациенти.

Филипче на работен состанок со колегите од хируршките клиники

Н.Македонија - 23.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче попладнево се сретна со директорoт на Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација, интензивно лекување и ургентен центар (ТОАРИЛУЦ), Александар Трајановски и со ...

Филипче на работен состанок со колегите од хируршките клиники и ковид центите на интерните клиники

Centar - 23.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче попладнево се сретна со директорoт на Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација, интензивно лекување и ургентен центар (ТОАРИЛУЦ), Александар Трајановски и со ...

Филипче: Има околу 500 легла во ковид центрите во Скопје, планирани уште 200

Frontline - 23.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче се сретна со Александар Трајановски, директор на Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација, интензивно лекување и ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) и со директорите на ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 19 пациенти, а вкупно се лекуваат 470 лица

Скопје1 - 23.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 19 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 470 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Над 20.000 активни случаи на корона - ОВА СЕ ДЕТАЛИТЕ ЗА СИТЕ МЕСТА ВО МАКЕДОНИЈА

Вечер - 23.11.2020

Министерството за здравство синоќа соопшти дека во последните 24 часа бројката на КОВИД дијагностицирани е 54743, а направени се 2553 тестирања. Од новите 1112 случаи, најмногу се во Скопје, 321.

470 пациенти сомнителни и потврдени за КОВИД-19 во скопските болници - ГОЛЕМ ДЕЛ НА КИСЛОРОДНА ПОДДРШКА

Вечер - 23.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 19 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 470 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Во ковид-центрите во Скопје хоспитализирани се 470 лица

Вечер - 23.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје хоспитализрани се 19 нови пациенти поради компликации од коронавирусот, информираат од Министерството за здравство. Од таму посочуваат дека вупно 470 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се ...

Во ковид-центрите во Скопје хоспитализирани се 470 лица

Centar - 23.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје хоспитализрани се 19 нови пациенти поради компликации од коронавирусот, информираат од Министерството за здравство. Од таму посочуваат дека вупно 470 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се ...

Во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 19 пациенти, а вкупно се лекуваат 470 болни

Frontline - 23.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 19 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 470 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Филипче на работен состанок со колегите од хируршките клиники и ковид центите на интерните клиники

Вечер - 23.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче попладнево се сретна со директорoт на Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација, интензивно лекување и ургентен центар (ТОАРИЛУЦ), Александар Трајановски и со ...

Филипче најави уште двесте места за ковид пациенти

AKO - 23.11.2020

На состанокот со директорите на скопските клиники, министерот за здравство најави дека е во тек обезбедување уште на 200 кревети за ковид пациенти. 100 на државните клиники и 100 во приватните болници.

И Хирургија станува ковид-центар?!

Вечер - 23.11.2020

Министерот за здравство д-р Венко Филипче попладнево се сретна со д-р Александар Трајановски директор на Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација, интензивно лекување и ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) и со ...

Во моментов околу 500 легла има во ковид центрите во Скопје, извести Филипче!

Магазин - 23.11.2020

Во моментов околу 500 легла има во ковид центрите во Скопје, со план за дополнителни 100 кревети на Клиниката за уво, нос и грло, и на хируршките клиники, извести министерот Филипче! Дополнителни 100 кревети ќе се обезбедат и од страна на приватните ...

Филипче на работен состанок со колегите од хируршките клиники и ковид центите на интерните клиники

Скопје1 - 23.11.2020

Министерот за здравство д-р Венко Филипче попладнево се сретна со д-р Александар Трајановски директор на Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација, интензивно лекување и ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) и со ...

И ТОАРИЛУЦ се подготвува за ковид центар

MakPress - 23.11.2020

Министерот за здравство д-р Венко Филипче попладнево се сретна со д-р Александар Трајановски директор на Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација, интензивно лекување и ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) и со ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 19 пациенти, вкупно се лекуваат 470

MakPress - 23.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 19 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 470 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...