TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

24-часовен штрајк во Грција заради затвoрањето на државниот медиум

24 Вести - 13.06.2013

Грција денеска е парализирана од 24-часовен штрајк по повик од синдикатите во приватниот и државниот сектор против затворањето на државни медиуми.

Грција - 24-часовен штрајк заради затвoрањето на државни медиуми

Алсат-М - 13.06.2013

Грција денеска е парализирана од 24-часовен штрајк по повик од синдикатите во приватниот и државниот сектор против затворањето на државни медиуми.

Грција: 24-часовен штрајк заради затворањето на државни медиуми

Телма - 13.06.2013

Грција денеска е парализирана од 24-часовен штрајк по повик од синдикатите во приватниот и државниот сектор против затворањето на државни медиуми.

Во Грција 24-часовен штрајк заради затвoрањето на државни медиуми

Дневник - 13.06.2013

Грција денеска е парализирана од 24-часовен штрајк по повик од синдикатите во приватниот и државниот сектор против затворањето на државни медиуми.

Во Грција 24-часовен штрајк заради затвoрањето на државните медиуми

Канал5 - 13.06.2013

Грција денеска е парализирана од 24-часовен штрајк по повик од синдикатите во приватниот и државниот сектор против затворањето на државни медиуми.

По аеродромите, штрајк и во француската железница

24 Вести - 13.06.2013

По контролорите на летови, кои не работеа два дена, од утрово во штрајк стапија и вработените во француската железница. Се очекува дека во текот на денот ќе бидат откажани до 70 отсто од планираните ...

Штрајк на вработените во француската железница

Канал5 - 13.06.2013

Франција под закана од сообраќаен колапс. По контролата на летање , од денеска штрајкуваат и железничарите. Од утрово се откажани 70 проценти од редовните возни линии .

Во Грција 24-часовен штрајк заради затвoрањето на државни медиуми

Сител - 13.06.2013

Грција денеска е парализирана од 24-часовен штрајк по повик од синдикатите во приватниот и државниот сектор против затворањето на државни медиуми.

Во Грција 24-часовен штрајк заради затвoрањето на државни медиуми

МРТ - 13.06.2013

Грција денеска е парализирана од 24-часовен штрајк по повик од синдикатите во приватниот и државниот сектор против затворањето на државни медиуми.

Генерален штрајк во Грција поради затвoрањето на ЕРТ

+инфо - 13.06.2013

Грција денеска е парализирана од 24-часовен штрајк по повик од синдикатите во приватниот и државниот сектор против затворањето на државни медиуми.

Генерален штрајк во Грција заради затворањето на ЕРТ

Кирилица - 13.06.2013

Грција денеска е парализирана од 24-часовен штрајк по повик од синдикатите во приватниот и државниот сектор против затворањето државни медиуми.

Штрајк на вработените во француската железница

Економски - 13.06.2013

Работниците во француската железница денеска стапија во штрајк, откако претходните два дена протестираа контролорите на летање, незадоволни од либерализација на воздушната контрола во Европа.

Штрајк на вработените во француската железница

А1 On - 13.06.2013

Работниците во француската железница денеска стапија во штрајк, откако претходните два дена протестираа контролорите на летање, незадоволни од либерализација на воздушната контрола во Европа.

Штрајк на вработените во француската железница

Сител - 13.06.2013

Работниците во француската железница денеска стапија во штрајк, откако претходните два дена протестираа контролорите на летање, незадоволни од либерализација на воздушната контрола во Европа.

Штрајк на вработените во француската железница

МРТ - 13.06.2013

Работниците во француската железница денеска стапија во штрајк, откако претходните два дена протестираа контролорите на летање, незадоволни од либерализација на воздушната контрола во Европа.

Во Грција 24-часовен штрајк заради затвoрањето државни медиуми

А1 On - 13.06.2013

Грција денеска е парализирана од 24-часовен штрајк по повик од синдикатите во приватниот и државниот сектор против затворањето државни медиуми.

Грција на нозе: Масовен штрајк за затварањето на државните медиуми

Press24 - 13.06.2013

Грција денеска е парализирана од 24-часовен штрајк кој го организираат двата најголеми грчки синдикати поради затворањето на Грчката државна радио телевизија.

Грција парализирана од 24 часовен штрајк

Курир - 13.06.2013

Грција денеска е парализирана од 24-часовен штрајк по повик од синдикатите во приватниот и државниот сектор против затворањето на државни медиуми.

Штрајк на египетските пилоти, откажани летовите од Каиро

Нетпрес - 13.06.2013

Пилотите на египетскиот национален авио превозник Иџипт ер стапиле во штрајк со барање за подобри плати и услови за работа.

Во Грција 24-часовен штрајк

Алфа - 13.06.2013

Грција денеска е парализирана од 24-часовен штрајк по повик од синдикатите во приватниот и државниот сектор против затворањето на државни медиуми.

Штрајк на египетските пилоти, откажани летовите од Каиро

Точка - 13.06.2013

Пилотите на египетскиот национален авио превозник Иџипт ер стапиле во штрајк со барање за подобри плати и услови за работа.

Штрајк на вработените во француската железница

Бриф - 13.06.2013

Работниците во француската железница денеска стапија во штрајк, откако претходните два дена протестираа контролорите на летање, незадоволни од либерализација на воздушната контрола во Европа.

Штрајк во француската железница

Либертас - 13.06.2013

Работниците во француската железница денеска стапија во штрајк, откако претходните два дена протестираа контролорите на летање, незадоволни од либерализација на воздушната контрола во Европа.

Во Грција денеска 24-часовен штрајк поради затворање на државните медиуми

Република - 13.06.2013

Грција денеска е парализирана од 24-часовен штрајк по повик од синдикатите во приватниот и државниот сектор против затворањето на државни медиуми.

Во Грција 24-часовен штрајк заради затвoрањето на државни медиуми

Денешен - 13.06.2013

Грција денеска е парализирана од 24-часовен штрајк по повик од синдикатите во приватниот и државниот сектор против затворањето на државни медиуми.

Во Грција 24-часовен штрајк заради затвoрањето на државни медиуми

Бриф - 13.06.2013

Грција денеска е парализирана од 24-часовен штрајк по повик од синдикатите во приватниот и државниот сектор против затворањето на државни медиуми.

Штрајк на вработените во француската железница

Фактор - 13.06.2013

Работниците во француската железница денеска стапија во штрајк, откако претходните два дена протестираа контролорите на летање, незадоволни од либерализација на воздушната контрола во Европа.

Штрајкуваат вработените во францсуката железница

Денешен - 13.06.2013

Работниците во француската железница денеска стапија во штрајк, откако претходните два дена протестираа контролорите на летање, незадоволни од либерализација на воздушната контрола во Европа.

Штрајк на вработените во француската железница

Локално - 13.06.2013

Работниците во француската железница денеска стапија во штрајк, откако претходните два дена протестираа контролорите на летање, незадоволни од либерализација на воздушната контрола во Европа.

Штрајкуваат вработените во железница во Франција

Sky - 13.06.2013

Штрајкуваат вработените во француската железница. Вработените стапија во штрајк од денеска а претходно два дена протестираа контролорите на летање, незадоволни од либерализација на воздушната ...

Во Грција 24-часовен штрајк заради затвoрањето на државни медиуми

Локално - 13.06.2013

Грција денеска е парализирана од 24-часовен штрајк по повик од синдикатите во приватниот и државниот сектор против затворањето на државни медиуми.

Во Грција 24-часовен штрајк

Идивиди - 13.06.2013

Атина, 13 јуни 2013 (МИА) – Грција денеска е парализирана од 24-часовен штрајк по повик од синдикатите во приватниот и државниот сектор против затворањето на државни медиуми.

Штрајк на вработените во француската железница

Lider - 13.06.2013

Работниците во француската железница денеска стапија во штрајк, откако претходните два дена протестираа контролорите на летање, незадоволни од либерализација на воздушната контрола во Европа.

Штрајк на контролорите на летање во Франција

Канал5 - 12.06.2013

Десетици летови се откажани, а ќе има и бројни задоцнувања, најавува портпаролот на париските аеродроми Шарл де Гол и Орли.

Штрајк на француските контролори на воздушниот сообраќај

Дневник - 12.06.2013

Речиси 1.800 лета во Франција се откажани поради штрајк на контролорите на воздушниот сообраќај, кои се противат на плановите на Европската комисија за либерализација на секторот, објавија ...

За утре најавен генерален штрајк во Грција

Р.С.Европа - 12.06.2013

Двата најголеми грчки синдикати повикаа на генерален штрајк, кој треба да се одржи утре, во знак на протест на одлуката на владата за затворање на државната радио-телевизија и отпуштање на сите 2.500 ...

Меѓу наградените за месец мај има и лекари штрајкувачи

Република - 12.06.2013

Министерството за здравство ги објави имињата на 100те успешни доктори кои се наградено со новиот метод исплата по успешност, пренесува Канал 5.

Во Франција откажани над 1.800 лета

Н.Македонија - 12.06.2013

Контролорите на летање во Франција вчера почнаа со тридневен штрајк, поради што во земјата беа откажани над 1.800 лета Штрајкот е организиран во знак на протест поради плановите на Европската Унија ...

Франција: Поради штрајк откажани 1.800 летови

Алсат-М - 11.06.2013

Француските контролори на летање денеска започнаа тридневен штрајк, против планот на Европската Унија за либерализација на цивилниот воздушен сообраќај, во рамки на иницијативата „Единствено европско ...

Тридневен штрајк на француските контролори на летање

Утрински - 11.06.2013

Контролорите на летање во Франција започнаа денеска тридневен штрајк, поради што се откажани 1.800 летови. Штрајкот е организиран во знак на протест поради плановите на ЕУ да го либерализира ...

Штрајк на француските контролори на летање - откажани 1.800 летови

24 Вести - 11.06.2013

Контролорите на летање во Франција започнаа денеска тридневен штрајк, поради што се откажани 1.800 летови. Штрајкот е организиран во знак на протест поради плановите на ЕУ да го либерализира ...

Штрајкуваат француските контролори на летање

Р.С.Европа - 11.06.2013

Француските контролори на летање денеска започнаа тридневен штрајк, против планот на Европската Унија за либерализација на цивилниот воздушен сообраќај, односно планот за креирање единствено европско ...

Француските контролори на летање започнаа тридневен штрајк

А1 On - 11.06.2013

Контролорите на летање во Франција започнаа денеска тридневен штрајк, поради што се откажани 1.800 летови. Штрајкот е организиран во знак на протест поради плановите на ЕУ да го либерализира ...

Поради штрајк на контролорите откажани 1.800 лета во Франција

Макфакс - 11.06.2013

Француската Управа за цивилно воздухопловство во вторникот соопшти дека низ целата земја денеска се откажани повеќе од 1.800 летови поради штрајкот на контролорите на летањето кои се спротиставуваат ...

Француските контролори на летање започнаа тридневен штрајк

Економски - 11.06.2013

Контролорите на летање во Франција започнаа денеска тридневен штрајк, поради што се откажани 1.800 летови. Штрајкот е организиран во знак на протест поради плановите на ЕУ да го либерализира ...

Тридневен штрајк на француските контролори на летање

Курир - 11.06.2013

Илјада и осумстонини летови се откажани во Франција поради тридневниот штрајк на контролорите на летање кој започна денес.

Француските контролори на летање започнаа тридневен штрајк

Фактор - 11.06.2013

Контролорите на летање во Франција започнаа денеска тридневен штрајк, поради што се откажани 1.800 летови. Штрајкот е организиран во знак на протест поради плановите на ЕУ да го либерализира ...

Тридневен штрајк на француските контролори на летање, откажани над 1800 летови

Либертас - 11.06.2013

Контролорите на летање во Франција денеска започнаа тридневен штрајк, поради што се откажани 1.800 летови. Штрајкот е организиран во знак на протест поради плановите на ЕУ да го либерализира ...

Франција: Откажани 1.800 летови поради штрајк

Lider - 11.06.2013

Во Франција контролорите на воздушниот сообраќај започнаа тридневен штрајк во знак на протест против плановите на ЕУ за либерализација на секторот и создавање на единствен воздушен простор.

Француските аеродроми на штрајк

+инфо - 10.06.2013

Синдикатите на француските работници во воздухопловството најавија штрајк од вторник до четврток, а авиокомпаниите во тој период би требало да го намалат бројот на летови на поголемите аеродроми, ...

Француските аеродроми ќе штрајкуваат од утре до четврток

Курир - 10.06.2013

Синдикатите на француските работници во воздухопловството најавија штрајк од вторник до четврток, а авиокомпаниите во тој период би требало да го намалат бројот на летови на поголемите аеродроми, ...

Нема летање преку Француските аеродроми – во штрајк ќе се од вторник до четврток

МК News - 10.06.2013

Синдикатите на француските работници во воздухопловството најавија штрајк од вторник до четврток, а авиокомпаниите во тој период би требало да го намалат бројот на летови на поголемите аеродроми, ...

Француските аеродроми во штрајк

Вечер Прес - 10.06.2013

Синдикатите на француските работници во воздухопловството најавија штрајк од денеска па до четврток, а авиокомпаниите во тој период би требало да го намалат бројот на летови на поголемите аеродроми, ...

Францускиот авиопревоз во колапс од 11 јуни

Lider - 10.06.2013

Неколку француски синдикати, кои ги штитат интересите на вработените во цивилната авијација, најавија штрајк што треба да почне од утре -11 јуни и да трае до 13 овој месец.