TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денес сончево и топло со мала до умерена облачност

Канал5 - 26.07.2015

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, особено во западните и јужните делови, а не е исклучена и изолирана појава на краткотрајно невреме ...

Попладнево можност за нестабилна облачност и пороен дожд

Канал5 - 26.07.2015

Нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи најавуваат за попладнево од УХМР особено во запдните и јужните делови на земјава. Не е исклучени и изолирана појава на краткотрајно невреме со засилен ветер и ретка појава на град.

Денеска многу топло, од утре пеколно

+инфо - 26.07.2015

Денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, додека попладнето можна е локална појава на пороен дожд и грмежи. УВ индексот има вредност 8. Повремено ќе дува умерен ветер од северен правец, особено долж Повардарието, кој ќе придонесе ...

Претпладне сончево, пороен дожд и грмежи попладне

Кирилица - 26.07.2015

Сончево и топло со мала до умерена облачност не очекува денеска, попладне можна е локална појава на пороен дожд и грмежи. УВ индексот има вредност 8. Повремено ќе дува умерен ветер од северен правец, особено долж Повардарието, кој ќе придонесе ...

Сончево, попладнево можна појава на пороен дожд и грмежи

Алфа - 26.07.2015

Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, особено во западните и јужните делови, а не е исклучена и изолирана појава на краткотрајно невреме со засилен ветер и ретка појава на град, соопшти УХМР.

Ќе има ли разладување попладне со дожд?

Сител - 26.07.2015

Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, особено во западните и јужните делови, а не е исклучена и изолирана појава на краткотрајно невреме со засилен ветер и ретка појава на град,соопшти УХМР.

Попладне пороен дожд и грмежи

Press24 - 26.07.2015

Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, особено во западните и јужните делови, а не е исклучена и изолирана појава на краткотрајно невреме со засилен ветер и ретка појава на град, соопшти УХМР.

Сончево, попладнево можна појава на пороен дожд и грмежи

А1 On - 26.07.2015

Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, особено во западните и јужните делови, а не е исклучена и изолирана појава на краткотрајно невреме со засилен ветер и ретка појава на град, соопшти УХМР.

Вечерва невреме – во четврток +42 степени

Курир - 26.07.2015

Нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи најавуваат за попладнево од УХМР особено во западните и јужните делови на земјава. Не е исклучени и изолирана појава на краткотрајно невреме со засилен ветер и ретка појава на град.

Сончево и топло со мала облачност, од понеделник над 40-ката

Макфакс - 26.07.2015

Во недела времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, додека попладнето можна е локална појава на пороен дожд и грмежи. УВ индексот има вредност 8. Повремено ќе дува умерен ветер од северен правец, особено долж Повардарието, кој ќе ...

Времето денеска ќе биде сончево - попладне дел од државата ќе се разладува

Press24 - 26.07.2015

Времето денес ќе биде претежно сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Повремено ќе дува умерен ветер од северен превец, особено долж Повардарието.

МАЛО РАЗЛАДУВАЊЕ: Попладне пороен дожд и грмежи

Телеграф - 26.07.2015

Температурата ќе се движи од 24 до 37 Целзиусови степени Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

Можни се врнежи од дожд

Телеграф - 26.07.2015

Ќе дува слаб ветер од променлив правец Времето утре во земјава ќе биде претежно сончево и потопло со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. Во источните делови можен е краткотраен дожд со ретки грмежи.

Сончево и топло со мала облачност, од понеделник над 40-ката

Кајгана - 26.07.2015

Во недела времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, додека попладнето можна е локална појава на пороен дожд и грмежи. УВ индексот има вредност 8. Повремено ќе дува умерен ветер од северен правец, особено долж Повардарието, кој ќе ...

Сончево, попладнево можна појава на пороен дожд и грмежи

МК News - 26.07.2015

Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, особено во западните и јужните делови, а не е исклучена и изолирана појава на краткотрајно невреме со засилен ветер и ретка појава на град,соопшти УХМР.

И утре на некои места ќе врне

Локално - 26.07.2015

Времето утре во земјава ќе биде претежно сончево и потопло со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. Во источните делови можен е краткотраен дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе изнесува 9.

Вечерва невреме – во четврток +42 степени

Вечер Прес - 26.07.2015

Нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи најавуваат за попладнево од УХМР особено во западните и јужните делови на земјава. Не е исклучени и изолирана појава на краткотрајно невреме со засилен ветер и ретка појава на град.

Времето денеска ќе биде сончево – попладне дел од државата ќе се разладува

Република - 26.07.2015

Времето денес ќе биде претежно сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Повремено ќе дува умерен ветер од северен превец, особено долж Повардарието.

Попладне ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО: Пороен дожд и грмежи

Пулс24 - 26.07.2015

Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, особено во западните и јужните делови, а не е исклучена и изолирана појава на краткотрајно невреме со засилен ветер и ретка појава на град, соопшти УХМР.

Сончево, попладнево можна појава на пороен дожд и грмежи

Локално - 26.07.2015

Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, особено во западните и јужните делови, а не е исклучена и изолирана појава на краткотрајно невреме со засилен ветер и ретка појава на град,соопшти УХМР.

Сончево, попладнево можна појава на пороен дожд и грмежи

Денешен - 26.07.2015

Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, особено во западните и јужните делови, а не е исклучена и изолирана појава на краткотрајно невреме со засилен ветер и ретка појава на град, соопшти УХМР.

КАКВО ЌЕ БИДЕ ВРЕМЕТО? ЕВЕ што велат синоптичарите!

Sky - 26.07.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Повремено ќе дува умерен ветер од северен правец, особено долж Повардарието.

Денес претежно сончево, попладнево можна појава на пороен дожд и грмежи

Скопје инфо - 26.07.2015

Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, особено во западните и јужните делови, а не е исклучена и изолирана појава на краткотрајно невреме со засилен ветер и ретка појава на град, соопшти УХМР.

Сончево, попладнево можна појава на пороен дожд и грмежи

Тера - 26.07.2015

Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, особено во западните и јужните делови, а не е исклучена и изолирана појава на краткотрајно невреме со засилен ветер и ретка појава на град,соопшти УХМР.

МАКЕДОНИЈА ЌЕ „ГОРИ“: Вистинскиот пекол допрва доаѓа!

Sky - 26.07.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и потопло со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. Во источните делови можен е краткотраен дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Сончево, попладнево можна појава на пороен дожд и грмежи

Н.Македонија - 26.07.2015

Попладнево ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, особено во западните и јужните делови, а не е исклучена и изолирана појава на краткотрајно невреме со засилен ветер и ретка појава на град, соопшти УХМР Времето ...

Сончево, попладнево можна појава на пороен дожд и грмежи

Идивиди - 26.07.2015

Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, особено во западните и јужните делови, а не е исклучена и изолирана појава на краткотрајно невреме со засилен ветер и ретка појава на град, соопшти УХМР.

Сончево претпладне, попладне некаде пороен дожд и грмежи

Lider - 26.07.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб, а долж Повардарието умерен северен ветер, кој ќе придонесе температурите во северните делови да ...

Попладнево можност за нестабилна облачност и пороен дожд

Lider - 26.07.2015

Нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи најавуваат за попладнево од УХМР особено во запдните и јужните делови на земјава. Не е исклучени и изолирана појава на краткотрајно невреме со засилен ветер и ретка појава на град.

Сончево, попладнево можна појава на пороен дожд и грмежи

Lider - 26.07.2015

Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, особено во западните и јужните делови, а не е исклучена и изолирана појава на краткотрајно невреме со засилен ветер и ретка појава на град,соопшти УХМР.

Временска прогноза - Горештините продолжуваат

Алсат-М - 25.07.2015

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата ќе се движи од 31 до 38 степени.

Пекол, па разладување - проверете каде ќе врне

Press24 - 25.07.2015

Според УХМР денеска времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне во западните делови ќе врне локален пороен дожд, проследен со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец, а УВ индексот ќе ...

Продолжува топлото време, од следната недела пекол со над 40 степени целзиусови

Кирилица - 25.07.2015

Сончево и многу топло ќе биде и денеска, а можна е и мала доумерена облачност, јавуваат метеролозите. Денеска максималната дневна температураа во Скопје ќе достигне до 37 степени целзиусови.

Утре врнежи и грмежи

А1 On - 25.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Повремено ќе дува умерен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. УВ индексот ќе изнесува 8.

Очекувајте пороен дожд, еве какво време ќе имаме утре

Курир - 25.07.2015

Претпладне преовладуваше сончево, а во западните делови имаше мала до умерена облачност. Во раните попладневни часови најпрво во планинските подрачја, а потоа и на повеќе места во западна Македонија (Охрид, Струга, Пелагонија, Крушево, Кичево, ...

После пеколот подгответе се за дожд

Press24 - 25.07.2015

Претпладне преовладуваше сончево, а во западните делови имаше мала до умерена облачност. Во раните попладневни часови најпрво во планинските подрачја, а потоа и на повеќе места во западна Македонија (Охрид, Струга, Пелагонија, Крушево, Кичево, ...

Времето денеска ќе биде сончево и топло

Сител - 26.07.2015

Сончево и топло со мала до умерена облачностне очекува денеска. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб, а долж Повардарието умерен северен ветер, кој ќе придонесе температурите во северните делови да бидат малку пониски.

Пеколна сабота

Репортер - 25.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб доумерен ветер од југозападен правец.

Oчекувајте дожд и грмотевици попладне

Сител - 25.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб доумерен ветер од југозападен правец.

Денес сончево и топло со темпераутра до 38 степени

Нетпрес - 25.07.2015

И денес повторно не очекува сончево и топло време со температури до 38 степени. Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи.

Горешините продолжуваат, денеска до 37, а во вторник до 41 степен

МКД - 25.07.2015

Сончево и топло со мала доумерена облачност е временската прогноза за денеска и за наредните три дена. Денеска максималната дневна температураа во Скопје ќе биде 36 Целзиусови степени, во Тетово 35, Гостивар 34, Маврово 29, Дебар 31, Куманово 36, ...

Временска прогноза - Горештините продолжуваат

Р.С.Европа - 25.07.2015

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата ќе се движи од 31 до 38 степени.

Сонце до 40 и дожд во најава и имагинација

Локално - 25.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб доумерен ветер од југозападен правец.

Горешините продолжуваат до вторник

Kumanovo News - 25.07.2015

Сончево и многу топло со мала доумерена облачност ќе биде времето до вторник. Денеска максималната дневна температураа во Куманово 36 ќе биде 36 Целзиусови степени истоа како и во Скопје, Маврово 29, Крива Паланка 32, Дојран 35, Берово 31, Гевгелија ...

И денеска пекол, попладне се можни летни дождови

Република - 25.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб доумерен ветер од југозападен правец.

Денес сончево и топло, а од понеделник...

Пулс24 - 25.07.2015

Денеска не очекува сончево и топло време со мала до умерена облачност. Денеска максималната дневна температура во Скопје ќе биде 36 Целзиусови степени, во Тетово 35, Гостивар 34, Маврово 29, Дебар 31, Куманово 36, Крива Паланка 32, Кочани 37, Виница ...

Oчекувајте дожд и грмотевици попладне

МК News - 25.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб доумерен ветер од југозападен правец.

Денеска до 37, а во вторник до 41 степен

Тера - 25.07.2015

Сончево и топло со мала доумерена облачност е временската прогноза за денеска и за наредните три дена. Во Битола денеска температурата до 31 степен. Утре максималните дневни температури ќе достигнат до 39 степени, во понеделник до 40, а во вторник ...

И денеска сончево со температури до 38 степени

Sky - 25.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност. Во западните делови се очекува краткотраен пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе биде од 13 до 21 степен, а дневната од 31 до 38 ...

Можна појава на дожд во вечерните часови!

Пулс24 - 25.07.2015

Денес претпладне преовладуваше сончево, а во западните делови имаше мала до умерена облачност. Во раните попладневни часови, претежно во планинските подрачја, а потоа и на повеќе места во западна Македонија (Охрид, Струга, Пелагонија, Крушево, ...

Сончево со надеж за дожд

Lider - 25.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб доумерен ветер од југозападен правец.

Утре сончево со дневна температура од 31 до 38 степени

Канал5 - 24.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб доумерен ветер од југозападен правец.

Топло со мала до умерена облачност и температури до 38 степени

Канал5 - 24.07.2015

Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

И денес високи температури, почитувајте ги препораките

Нетпрес - 24.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена локална облачност, а повторно не очекуваат високи температури , затоа неопходно е граѓаните да се придржуваат до препораките издадени од пред неколку дена.

За денеска високи температури и можност за дожд

Репортер - 24.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена локална облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб доумерен ветер од променлив правец.

Максималните температури денеска до 38 степени, на некои места дожд

Курир - 24.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена локална облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб доумерен ветер од променлив правец.

ВРЕМЕ: Пеколни температури, во западните делови можно е разладување

Телеграф - 24.07.2015

Утринската температура ќе се движи од 13 до 20 степени, а дневната од 31 до 38 Целзиусови степени Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност . Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи.

Временска прогноза: Претпладне сонце, попладне услови за врнежи од дожд

Факултети - 25.07.2015

Во Македонија во деновите од викендот во претпладневните часови ќе биде претежно сончево и топло. Попладне наоблачување со услови за врнежи од дожд.. Врнежите од дожд ќе изостанат во југоисточните и источните предели.

Времето денес: високи температури, а попладне со пороен дожд и грмежи

Lady - 24.07.2015

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и грмежи и ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Временска прогноза за 24 јули: Сончево и многу топло

Хитпортал - 24.07.2015

Во Македонија во петок претпладне ќе биде претежно сончево и многу топло. Во попладневните часови во северозападните и западните предели наоблачување и услови за развој на нестабилна облачност која што ќе овозможни врнежи од дожд и грмотевици.

Метео: За викендот сончево и топло, од понеделник над 40 степени

МРТ - 24.07.2015

Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и ретки грмежи... Во текот на викендот ќе преовладува сончево и топло време, попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и ретки ...

Денеска сончево со температура до 38 степени, УВ индекс 9

Либертас - 24.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала доумерена локална облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб доумерен ветер од променлив правец.

Горештините продолжуваат, од следната недела уште потопло

Скопје инфо - 24.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена локална облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб доумерен ветер од променлив правец.

Сончево време со температура до 38 степени

Денешен - 24.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена локална облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб доумерен ветер од променлив правец.

НЕма пад на тепмературите жежок викенд а од понеделник и преку 41

Локално - 24.07.2015

Во Македонија денеска претпладне ќе биде претежно сончево и многу топло. Во попладневните часови во северозападните и западните предели наоблачување и услови за развој на нестабилна облачност која што ќе овозможни врнежи од дожд и грмотевици.

И денеска жешко, но под 40 степени

Република - 24.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена локална облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб доумерен ветер од променлив правец.

Времето денес со температура до 38 степени, некаде и дожд

Пулс24 - 24.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена локална облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб доумерен ветер од променлив правец.

Времето денеска сончево со умерена облачност

Sky - 24.07.2015

Во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

И денес високи температури, почитувајте ги препораките

Точка - 24.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а повторно нè очекуваат високи температури, затоа неопходно е граѓаните да се придржуваат до препораките издадени од пред неколку дена.

Краткотраен дожд и грмежи утре во западна Македонија

Н.Македонија - 24.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб доумерен ветер од југозападен правец Утринската температура ќе се движи од 13 до 20 ...

Максималните температури денеска до 38 степени, на некои места дожд

Вистина.мк - 24.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена локална облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб доумерен ветер од променлив правец.

Краткотраен дожд и грмежи

Lider - 24.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена локална облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб доумерен ветер од променлив правец.

Сончево со мала доумерена локална облачност

Идивиди - 24.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена локална облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб доумерен ветер од променлив правец.

Сончево со мала локална облачност и температура до 38 степени

Канал5 - 23.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена локална облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб доумерен ветер од променлив правец.

Температурите и денеска пеколни, попладне се можни врнежи од дожд

Репортер - 23.07.2015

Времето во земјава и денеска ќе биде многу топло со температури кои ќе достигнат до 38 степени целзиусови. Според метеролозите, освен топлото сонце ќе дува и слаб ветер од југоисточен правец.

Вистински пекол од рано наутро - викендов разладување

Press24 - 23.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена локална облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб доумерен ветер од променлив правец.

Горештините продолжуваат, од следната недела уште потопло

Макфакс - 23.07.2015

Сончево и топло со умерена облачност. Попладне во северозападните делови е можен краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец. Утринските температури ќе се движат од 13 до 21 степен, додека дневните ќе бидат во интервал од 26 ...

Временска прогноза за денес и какво време не` очекува викендот што следува?

Факултети - 23.07.2015

Во Македонија во четврток ќе биде претежно сончево и топло. Попладне во западните и северозападните предели зголемување на облачноста, а локално ќе има услови за развој на нестабилна облачност и можност за врнежи од дожд и грмотевици.

Продолжуваат тропските температури

+инфо - 23.07.2015

Времето ќе биде претежно сончево и доста топло со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Во попладневните часови ќе има локално зголемување на облачноста и услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд со грмежи, кои повеќе ќе бидат ...

Температурите и денеска пеколни, попладне се можни врнежи од дожд

Кирилица - 23.07.2015

Времето во земјава и денеска ќе биде многу топло со температури кои ќе достигнат до 38 степени целзиусови. Според метеролозите, освен топлото сонце ќе дува и слаб ветер од југоисточен правец.

Подгответе се за дожд - пеколот не попушта

Press24 - 23.07.2015

Продолжува периодот на сончево и многу топло време. Во поладневните часови ќе има извесно зголемување на облачноста која наместа ќе биде проследена со краткотраен локален пороен дожд и ретки грмежи, особено повеќе услови ќе има во западните ...

Денеска високи температури и можност за дожд

А1 On - 23.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена локална облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб доумерен ветер од променлив правец.

Сончево и топло, попладне ќе не разлади дожд - Oва се моменталните температури

Сител - 23.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена локална облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб доумерен ветер од променлив правец.

Утре сончево со умерена облачност и температура до 38 степени

+инфо - 23.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена локална облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб доумерен ветер од променлив правец.

Времето денеска: топло со умерена облачност

Р.С.Европа - 23.07.2015

Во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Попладне во северозападните делови е можен краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од 28 до 39 степени.

Продолжуваат летните горештини

МКД - 23.07.2015

Прогнозата и за денеска е иста - повторно не очекува сончево и топло време, со умерена облачност. Попладне во северозападните делови е можен краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец.

Горештините продолжуваат, од следната недела уште потопло

Кајгана - 23.07.2015

Времето денеска ќе биде сончево и топло, со умерена облачност. Попладне во северозападните делови е можен краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец. Утринските температури ќе се движат од 13 до 21 степен, додека дневните ќе ...

Денеска повторно пекол

Нетпрес - 23.07.2015

Денеска повторно пекол. Според најавите на метеорлозите во текот на денешниот ден температурите ќе се искачат до 39 степени. Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност.

Временска прогноза за 23 јули: Топло, попладне со услови за дожд

Хитпортал - 23.07.2015

Во Македонија во четврток ќе биде претежно сончево и топло. Попладне во западните и северозападните предели зголемување на облачноста, а локално ќе има услови за развој на нестабилна облачност и можност за врнежи од дожд и грмотевици.

И денеска пекол, услови за локален дожд

Вечер Прес - 23.07.2015

Попладне во северозападните делови е можен краткотраен дожд Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Попладне во северозападните делови е можен краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец.

Претпладне сонце, попладне дожд и грмежи - Еве што ќе се случува со времето

Sky - 23.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне во западните делови со локален пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 8.

Денеска повторно пекол

Точка - 23.07.2015

Денеска повторно пекол. Според најавите на метеорлозите во текот на денешниот ден температурите ќе се искачат до 39 степени. Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност.

И денес не очекува сончево и топло време!

Пулс24 - 23.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Попладне во северозападните делови е можен краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од 28 до 39 степени.

Подгответе се за дожд

Скопје инфо - 23.07.2015

Продолжува периодот на сончево и многу топло време. Во поладневните часови ќе има извесно зголемување на облачноста која наместа ќе биде проследена со краткотраен локален пороен дожд и ретки грмежи, особено повеќе услови ќе има во западните ...

ПЕКОЛОТ ПРОДОЛЖУВА: Температури до 39 степени, на некои места и дожд

Sky - 23.07.2015

Сончево и топло време, со умерена облачност. Попладне во северозападните делови е можен краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од 28 до 39 степени.

Сончево и топло време со температура до 38 степени

Sky - 23.07.2015

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, а во попладневните часови се очекува зголемување на облачноста со услови за краткотраен пороен дожд со грмежи, кои ќе бидат поизразени во западните делови од земјата.

Сончево и топло со слаб ветер

Тера - 23.07.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и доста топло со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Во попладневните часови ќе има локално зголемување на облачноста и услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд со грмежи, кои ...

Жешко време со температура до 39 степени

Канал5 - 22.07.2015

Денеска синоптичарите најавуваат жешко време и со температура околу 40 – тиот степен. Времето ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Попладне во северозападните делови е можен краткотраен дожд.

Временска за цела недела: Следува разладување

Press24 - 22.07.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има услови за изолирана појва на краткотраен дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен и југоисточен правец.

Ќе не разлади ли конечно дожд?

Press24 - 22.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Попладне во северозападните делови е можен краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од 28 до 39 степени.

Сончево време со мал пад на температурата

Курир - 22.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Утре повторно пекол, температурата ќе се искачи до 39 степени

Нетпрес - 22.07.2015

Утре повторно не очекува сончево и топло време, со умерена облачност. Попладне во северозападните делови е можен краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од 28 до 39 степени.

Времето денес сончево и топло со температури до 39 степен

Сител - 22.07.2015

Времето денес во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Попладне во северозападните делови е можен краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од 28 до 39 степени.

Времето сончево, благ пад на температурите

Нетпрес - 22.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Сончево и жешко, попладне можен локален дожд

Репортер - 22.07.2015

Времето во Македонија денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне со локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Утринските температури ќе се движат од 14 до 21 степен, додека дневните ќе бидат во интервал од 29 до 40 степени ...

Сончево и жешко, попладне можен локален дожд и ретки грмежи

Кајгана - 22.07.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне со локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Утринските температури ќе се движат од 14 до 21 степен, додека дневните ќе бидат во интервал од 29 до 40 степени.

Еве какво ќе биде времето денес

Сител - 22.07.2015

Времето денес во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Временска за цела недела - Ќе имаме ли посвежо време?

Сител - 22.07.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има услови за изолирана појва на краткотраен дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен и југоисточен правец.

ВРЕМЕТО УТРЕ: Сончево со услови за дожд во западните делови

Телеграф - 22.07.2015

Температурата ќе се движи од 28 до 39 степени Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Попладне во северозападните делови е можен краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец.

Сончево и жешко, попладне можен локален дожд и ретки грмежи

Макфакс - 22.07.2015

Сончево со мала до умерена облачност, попладне со локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Утринските температури ќе се движат од 14 до 21 степен, додека дневните ќе бидат во интервал од 29 до 40 степени.

Време: Сончево и топло, со температура до 38 степени

А1 On - 22.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив ...

Денеска до 38, бремените и болните не одат на работа

+инфо - 22.07.2015

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи, а ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 14 до 22, а дневната до 32 ...

Временска прогноза за 22 јули: Многу топло, вечер со услови за дожд

Хитпортал - 22.07.2015

Во Македонија во среда ќе биде претежно сончево со локална облачност и многу топло. Во доцните попладневни и во вечерните часови во крајните западни и југозападни предели постојат услови за развој на нестабилност која може да услови слаби локални ...

Пеколните температури нема да стивнат ниту во наредните денови

Кирилица - 22.07.2015

Сончево и многу топло време ќе биде денеска низ цела Македонија, а во одредени делови ќе има услови и за локална облачност. Според метеролозите, утринските температури ќе се движат од 14 до 24 степени целзиусови, а дневните температури ќе достигнат ...

Денес топло и ветровито со дожд во западните делови

Кумановски м. - 22.07.2015

Сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец се очекува во текот на денешниот ден. Попладне во западните делови ќе има краткотраен локален дожд со ретки грмежи.

Пеколни температури и утре

Република - 22.07.2015

Утре повторно не очекува сончево и топло време, со умерена облачност. Попладне во северозападните делови е можен краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од 28 до 39 степени.

Дожд ќе не освежи попладне

Sky - 22.07.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен локален дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9.

Еве какво време не` очекува во август според Accuweather

Кумановски м. - 22.07.2015

Продолжува периодот на сончево и многу топло време, јавува УХМР во неделниот метеролошки извештај објавен денес. Во попладневните часови ќе има извесно зголемување на облачноста која наместа ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и ретки ...

И натаму околу 40 степени

Локално - 22.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Попладне во северозападните делови е можен краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од 28 до 39 степени.

Дожд ќе не освежи попладне

МК News - 22.07.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен локален дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Времето сончево, благ пад на температурите

Точка - 22.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

И натаму топло со локален краткотраен дожд и ретки грмежи попладне

Локално - 22.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.Утринската температура ќе се движи од 14 до 22, а ...

Сончево време со мал пад на температурите

Пулс24 - 22.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Сончево време со мал пад на температурата

Вистина.мк - 22.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Сончево со мал пад на температурата

Lider - 22.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Утре сончево со умерена облачност и температура до 38 степени

Канал5 - 21.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Времето денеска: Многу топло со мала облачност

Алсат-М - 21.07.2015

Во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 14 до 21 степени, а дневната од 34 до 40 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност.

Заладување од утре, денес сончево со температури до 40 степени

Нетпрес - 21.07.2015

Денес повторно не очекува сончево време со температури до 40 степени, метеоролозите најавуваат заладување од утре и благ пад на температурите. Според УХМР, времето во Македонија денес ќе биде сончево и многу топло со мала облачност.

Сончево и многу топло денес - Ако немате потреба не искачајте од дома

Сител - 21.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 14 до 21 степени, а дневната од 34 до 40 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност.

Температури до 39 степени, УВ индекс 9

Курир - 21.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, со максимална температура до 39 степени. Максималната температура ќе има вредности околу 37°С. Остануваат максималните вредности на температурата околу 39°С во југоисточниот крај.

Сончево и многу топло

Репортер - 21.07.2015

Времето во Македонија денес ќе биде сончево и многу топло, со мала облачност и со умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 28 до 40 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 37 степени.

Од утре услови за краткотраен дожд и ретки грмежи

Нетпрес - 21.07.2015

Продолжува периодот на претежно стабилно и многу топло време. Метеоролозите најавуваат дека од утре до сабота во западните делови од земјава ќе има услови за краткотраен дожд со ретки грмежи. Инаку денес времето ќе биде сончево и многу топло.

Утре до 38 степени

А1 On - 21.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Надвор како во печка: Ќе се спасиме ли од пеколот?

Press24 - 21.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, со максимална температура до 39 степени. Максималната температура ќе има вредности околу 37°С. Остануваат максималните вредности на температурата околу 39°С во југоисточниот крај.

Тропските горештини не попуштаат, и денеска пеколно

+инфо - 21.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 14 до 21 степени, а дневната од 34 до 40 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност.

Времето денеска: многу топло со мала облачност

Р.С.Европа - 21.07.2015

Во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 14 до 21 степени, а дневната од 34 до 40 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност.

Внимавајте! Топлотниот бран продолжува... УВ индекс 10

Факултети - 21.07.2015

Во вторник Македонија ја очекува уште еден тропски ден, ќе биде сончево и многу топло. Утринските температури ќе се движат од 15 до 26 степени, а дневните ќе достигнат до 31 односно до 41 степен. УВ индекс 10.

Ќе пука сонце па ќе не разлади дожд

Press24 - 21.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Време: Сончево и многу топло

А1 On - 21.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 14 до 21 степени, а дневната од 34 до 40 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност.

Топлотниот бран продолжува... УВ индекс 10

Скопје инфо - 21.07.2015

Во вторник Македонија ја очекува уште еден тропски ден, ќе биде сончево и многу топло. Утринските температури ќе се движат од 15 до 26 степени, а дневните ќе достигнат до 31 односно до 41 степен. УВ индекс 10.

Високите температури продолжуваат, за разладување одете во Охрид и Преспа

Вечер Прес - 21.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Пеколни температури, УВ индексот ќе биде висок!

Пулс24 - 21.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, со максимална температура до 39 степени. Максималната температура ќе има вредности околу 37°С. Остануваат максималните вредности на температурата околу 39°С во југоисточниот крај.

Не излегувајте без потреба надвор: Денеска најтоплиот ден во годината

Денешен - 21.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, со максимална температура до 39 степени. Максималната температура ќе има вредности околу 37°С. Остануваат максималните вредности на температурата околу 39°С во југоисточниот крај.

Заладување од утре, денес сончево со температури до 40 степени

Точка - 21.07.2015

Денес повторно не очекува сончево време со температури до 40 степени, метеоролозите најавуваат заладување од утре и благ пад на температурите. Според УХМР, времето во Македонија денес ќе биде сончево и многу топло со мала облачност.

Денеска температура до 40 степени!

Либертас - 21.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 14 до 21 степени, а дневната од 34 до 40 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност.

Од утре услови за краткотраен дожд

Денешен - 21.07.2015

Продолжува периодот на претежно стабилно и многу топло време. Метеоролозите најавуваат дека од утре до сабота во западните делови од земјава ќе има услови за краткотраен дожд со ретки грмежи. Инаку денес времето ќе биде сончево и многу топло.

Од утре услови за краткотраен дожд и ретки грмежи

Точка - 21.07.2015

Продолжува периодот на претежно стабилно и многу топло време. Метеоролозите најавуваат дека од утре до сабота во западните делови од земјава ќе има услови за краткотраен дожд со ретки грмежи. Инаку денес времето ќе биде сончево и многу топло.

Горештини низ цела Македонија

Тера - 21.07.2015

Како што започна денот, така ќе се одвива и во текот на целата седмица. Дневните температури ќе се движат во интервал од 31 до 42 степени. Максималната дневна температура ќе достигне 39 степени, додека УВ индексот ќе има вредност 10.

Многу топло со мала облачност

Тера - 21.07.2015

Во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 14 до 21 степени, а дневната од 34 до 40 ...

Временска прогноза за утре- можеби дожд

Локално - 21.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

И денеска сончево со температура до 40 степени

Sky - 21.07.2015

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, а ќе дува умерен ветер од северен правец. Утринската температура се движи од 14 до 21 Целзиусов степен, а дневната ќе се искачи од 34 до 40 степени.

Пеколните температури ќе траат цела недела, можни се и летни бури

Република - 21.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Дожд ќе не освежи УТРЕ!

Sky - 21.07.2015

Времето во Македонија утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне не очекува локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 8. Дневната температруа ќе се движи од 27 до 38 степени Целзиусови.

Температури до 39 степени, УВ индекс 9

Вистина.мк - 21.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, со максимална температура до 39 степени. Максималната температура ќе има вредности околу 37°С. Остануваат максималните вредности на температурата околу 39°С во југоисточниот крај.

Сончево и многу топло

Идивиди - 21.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 14 до 21 степени, а дневната од 34 до 40 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност.

И денеска 40 степени на Сонце, останете под сенка

Lider - 21.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 14 до 21 степени, а дневната од 34 до 40 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност.

Демир Капија со највисоки 40, Скопје втор со 39 степени

Утрински - 20.07.2015

Највисока температура на воздухот до 40 степени денеска е измерена во Демир Капија. Според мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи во Скопје се измерени 39 степени, во Штип и Струмица 38, Битола, Тетово, Виница и Гевгелија 37, во Крива ...

Уште утре пекол - во среда намалување на температурата

Press24 - 20.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 14 до 21 степени, а дневната од 34 до 40 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност.

ВРЕМЕТО УТРЕ: Сончево со температура до 40 степени

Телеграф - 20.07.2015

Продолжува периодот на претежно стабилно и многу топло време. Од среда до петок во западните делови од земјава ќе се зголемуваат условите за краткотраен дожд со грмежи. Температурите ќе бидат за два до три степени пониски од денешните Времето утре ...

ВНИМАВАЈТЕ: Температури до 41 степен и УВ-индекс 9

Курир - 20.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и насекаде многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура во земјава ќе биде во интервалот од 14 ...

Кој не мора да излезе нека седи дома, температура до 41 степен

Сител - 20.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и насекаде многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура во земјава ќе биде во интервалот од 14 ...

Продолжува периодот на високи температури

Кајгана - 20.07.2015

Во понеделник продолжува периодот на претежно стабилно и многу топло време, со температури кои во некои региони ќе достигнат на 40 Целзиусови степени. Времето ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност, особено во ...

Од денеска до четврток ќе се пржиме на 40 степени

+инфо - 20.07.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9.

НАЈТОПЛО Е ВО ДЕМИР КАПИЈА: Измерени 40 степени, а во Скопје 39

Телеграф - 20.07.2015

Според мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи во Скопје се измерени 39 степени, во Штип и Струмица 38, Битола, Тетово, Виница и Гевгелија 37, во Крива Паланка и Прилеп 35, во Претор 34, во Охрид и Берово 33, во Лазарополе 31 и Маврово 29 ...

Ова се денешните температури во Македонија

Курир - 20.07.2015

Највисока температура на воздухот до 40 степени денеска е измерена во Демир Капија. Според мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи во Скопје се измерени 39 степени, во Штип и Струмица 38, Битола, Тетово, Виница и Гевгелија 37, во Крива ...

Во Демир Капија измерени највисоки 40 степени

Press24 - 20.07.2015

Највисока температура на воздухот до 40 степени денеска е измерена во Демир Капија. Според мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи во Скопје се измерени 39 степени, во Штип и Струмица 38, Битола, Тетово, Виница и Гевгелија 37, во Крива ...

Неделава ќе се печеме на + 40!

OhridNews - 20.07.2015

Во Охрид денеска ќе преовладува сончево и многу топло време, попладне со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Максималната дневна темпаратура во Охридскиот регион ќе достигне до 34 степени Целзиусови, а индексот ...

Од денеска тропски горештини

МКД - 20.07.2015

Денеска ќе биде најтоплиот ден досега годинава. Времето денеска ќе биде ведро, сончево и многу топло со УВ индекс 9. Ќе дува повремен слаб до умерен ветер.. Максималната дневна температура долж Повардарието ќе биде околу 39 Целзиусови степени и ...

Продолжува периодот на високи температури

Макфакс - 20.07.2015

Во понеделник продолжува периодот на претежно стабилно и многу топло време, со температури кои во некои региони ќе достигнат на 40 Целзиусови степени . Времето ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност, особено во ...

Живата на термометарот над 40 степени: Надвор како во фурна

Press24 - 20.07.2015

Времетo во Македонија ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, УВ индексот ќе изнесува 9. Темпeратурата ќе се движи од 30 до 40 степени.

Денеска тропски температури

А1 On - 20.07.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9.

Временска прогноза за 20 јули: Тропски ден во Македонија

Хитпортал - 20.07.2015

Понеделник во Македонија повторнио не очекува тропски ден, ќе биде сончево и многу топло со максимални дневни температури кои ќе се движат во интервал од 31 до 42 степени. Ќе дува доумерен слаб северен и северозападен ветер, а во западните и ...

Денес се очекуваат тропски температури

Репортер - 20.07.2015

Времето во Македонија денес ќе биде сончево и жешко, попладне сеочекува мала до умерена локална облачност, особено во западните делови на земјата. Ќе дува слаб до умерен ветар. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9.

Најтопло во Демир Капија, најладно во Маврово

Нетпрес - 20.07.2015

Највисока температура на воздухот до 40 степени денеска е измерена во Демир Капија. Според мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи во Скопје се измерени 39 степени, во Штип и Струмица 38, Битола, Тетово, Виница и Гевгелија 37, во Крива ...

Внимание: Температури до 41 степен и УВ-индекс 9

Вечер Прес - 20.07.2015

Во наредните денови ќе продолжи многу топлото време, но ќе има локално зголемување на облачноста и температурите ќе се за два до три степени пониски Времето во Македонија ќе биде сончево и насекаде многу топло, попладне со мала до умерена локална ...

Ќе биде потопло: Пеколот допрва доаѓа!

Sky - 20.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала облачност и со умерен северен ветер. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9. Дневната температура ќе се движи од 28 до 40 степени Целзиусови.

Утре пекол, во среда намалување на температурата за три степени

Република - 20.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 14 до 21 степени, а дневната од 34 до 40 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност.

Денес НЕ излегувајте на сонце: Температури до 41 степен, УВ индекс 9

Пулс24 - 20.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и насекаде многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура во земјава ќе биде во интервалот од 14 ...

Во Демир Капија измерени 40 степени, Скопје до 39-от степен – ова се денешните температури

Денешен - 20.07.2015

Највисока температура на воздухот до 40 степени денеска е измерена во Демир Капија. Според мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи во Скопје се измерени 39 степени, во Штип и Струмица 38, Битола, Тетово, Виница и Гевгелија 37, во Крива ...

Во Демир Капија измерени 40 степени, Скопје 39 – денешните температури во Македонија

Република - 20.07.2015

Највисока температура на воздухот до 40 степени денеска е измерена во Демир Капија. Според мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи во Скопје се измерени 39 степени, во Штип и Струмица 38, Битола, Тетово, Виница и Гевгелија 37, во Крива ...

Ова се денешните температури низ Македонија

Пулс24 - 20.07.2015

Највисока температура на воздухот до 40 степени денеска е измерена во Демир Капија. Според мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи во Скопје се измерени 39 степени, во Штип и Струмица 38, Битола, Тетово, Виница и Гевгелија 37, во Крива ...

Денеска температурата над 41-от степен

Денешен - 20.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и насекаде многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура во земјава ќе биде во интервалот од 14 ...

Сончево време со температура до 40 степени

Точка - 20.07.2015

Времетo во Македонија ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, УВ индексот ќе изнесува 9. Темпeратурата ќе се движи од 30 до 40 степени.

Внимание: Температури до 41 степен и УВ-индекс 9

МК News - 20.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и насекаде многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура во земјава ќе биде во интервалот од 14 ...

Денеска не излегувајте на сонце, температура до 41 степен, УВ индекс 9

Бриф - 20.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и насекаде многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура во земјава ќе биде во интервалот од 14 ...

ВРЕМЕ: Денеска температура од 39 степени

Sky - 20.07.2015

Времето денеска ќе биде ведро, сончево и многу топло со УВ-индекс 9. Ќе дува повремен слаб до умерен ветер. Максималната дневна температура долж Повардарието ќе биде околу 39 Целзиусови степени и околу 41 степен по јужниот тек.

Внимание: Температури до 41 степен и УВ-индекс 9

Скопје инфо - 20.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и насекаде многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура во земјава ќе биде во интервалот од 14 ...

Внимание: Температури до 41 степен и УВ-индекс 9

Вистина.мк - 20.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и насекаде многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура во земјава ќе биде во интервалот од 14 ...

Во Демир Капија измерени 40 степени, Скопје до 39-от степен

Lider - 20.07.2015

Највисока температура на воздухот до 40 степени денеска е измерена во Демир Капија. Според мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи во Скопје се измерени 39 степени, во Штип и Струмица 38, Битола, Тетово, Виница и Гевгелија 37, во Крива ...

Ова се денешните температури во Македонија

Вистина.мк - 20.07.2015

Највисока температура на воздухот до 40 степени денеска е измерена во Демир Капија. Според мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи во Скопје се измерени 39 степени, во Штип и Струмица 38, Битола, Тетово, Виница и Гевгелија 37, во Крива ...

Внимавајте: Температурите над 40 степени

Lider - 20.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и насекаде многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура во земјава ќе биде во интервалот од 14 ...