TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Макај со хет-трик го шокираше Баерн, "фармацевтите" торпедирани во Атина

Вест - 20.09.2002

ФУДБАЛ - ЛИГА НА ШАМПИОНИ Шпанскиот вицешампион Депортиво Ла Коруња се погрижи за најголемото изненадување во првото коло од Лигата на шампионите. Тимот од Галиција во меч од "Г" групата на Олимпискиот стадион во Минхен го совлада Баерн со 3:2, а најзаслужен за победата на Де Шпанскиот вицешампион ...

Рој Макај го "урна" Баерн

Утрински - 20.09.2002

По 32 натпревари Ла Коруња им го нанесе првиот пораз на Баварците на нивни терен Шпанскиот претставник Депортиво ла Коруња, уште една покажа дека и тоа како може да биде кобен за екипите кои важат за главни претенденти за освојување на титулата во Лигата на шампионите.

Дебакл на германските клубови во Лигата на шампионите

А1 - 19.09.2002

Европската фудбалска ноќ на голгетерите, кошмарна за германските клубови кои доживеаја дебакл на стартот во Лигата на шампионите. Баерн доби тројка од Депортиво во Минхен, апотекарите од Леверкузен двојно поголема доза од Олимпијакос.

Ирурета: Вечерва сме аутсајдери

Утрински - 18.09.2002

Ла Коруња, во стартот од мечевите во Г-групата од ЛШ, му гостува на Баерн Тренерот на Депортиво ла Коруња, Хавиер Ирурета, ја опиша својата екипа како аутсајдер во вечерашниот дуел од групата Г од Лигата на шампионите против Баерн во Минхен. "Баварците се фантастичен тим од друга димензија.