TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонците славеа во Купот УЛЕБ

Дневник - 10.11.2005

КОШАРКА Значајни победи на гостински терен во мечеви од Купот УЛЕБ извојуваа трите екипи за кои завчера настапија македонски кошаркари. Во првото коло од групата А, Адеко Естудијантес во Мадрид е совладан од бугарскиот првак Лукоил Академик со 85-87.

Лукоил и Виртус Рома стартуваа со победи

Вест - 10.11.2005

УЛЕБ КУП Тимот на нашите кошаркарски репрезентативци Ѓорѓи Чековски и Ристе Стефанов, Лукоил Академик, стартуваше со победа во УЛЕБ купот. Во премиерното коло од групата А, бугарскиот првак го совлада Естудијантес на гости со 87:85 со кош во последната секунда од мечот.

Боцевски со пораз го прослави роденденот

Време - 07.11.2005

ИНТЕРНАЦИОНАЛЦИ РУСИЈА: Душан Боцевски го прослави својот 32. роденден со одлична партија за тимот на Динамо московска област, кој претрпе пораз со 74-91 дома од ЦСКА во дуелот од 7. коло на руското кошаркарско првенство. Боцевски одигра 14 минути како резерва во кои забележа 12 поени (3/4 за два, ...

Продолжува кризата на Задар

Вест - 07.11.2005

Кошарка - Наши интернационалци Во седмото коло на италијанската лига, Виртус Рома забележа победа од 86:73 на гостински терен против Виола Реџо Калабрија. Нашот интернационалец Владо Илиевски одигра 37 минути за Виртус и оствари учинок од 11 поени (3/5 за два, 1/4 за три, 2/4 за еден) и по три ...

Боцевски со пораз го прослави роденденот

Дневник - 07.11.2005

НАШИ ИНТЕРНАЦИОНАЛЦИ Динамо Московски регион чиј член е македонскиот крилен центар Душан Боцевски, загуби дома од првакот ЦСКА Москва со 74-91 во дербито на руското кошаркарско првенство. Завчера Боцевски го прослави својот 32.