TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Завршни натпревари во Купот на конфедерации

24 Вести - 30.06.2013

На фудбалското натпреварување на кое учествуваат најдобрите континентални фудбалски репрезентации вечерва на програмата се натпреварите за прво и за трето место.

Италија без пола тим против Уругвај

Екипа - 30.06.2013

Репрезентацијата на Италија ќе биде сериозно ослабена на денешниот меч за третото место од Купот на Конфедерациите против Уругвај, откако уште неколку фудбалери отпаднаа од комбинација за настап по ...

Барса со цела единаесеторка во финалето на Купот на конфедерации (ФОТО)

МКД - 30.06.2013

Најтрофејната светска селекција Бразил и актуелната најдобра селекција Шпанија, вечерва ќе се сретнат во спектакуларното финале на Купот на конфедерациите на „Маракана“ во Рио Де Жанеиро.

Куп на конфедерации: Бразил и Шпанија во битка за титула

Телма - 30.06.2013

Вечерва на полноќ по средноевропско време ќе се игра финалето на Купот на конфедерации помеѓу Бразил и Шпанија. На легендарната ''Маракана'', Бразил кој е домаќин на турнирот најавува победа и крај ...

Фабрегас: Остана уште да го победиме Бразил!

СуперСпорт - 30.06.2013

Репрезентативецот на Шпанија, Цеск Фабрегас изјави дека на сегашната генерација на „црвената фуруија“ и останало уште да ја победи селекцијата на Бразил во финалето во Купот на конфедерациите, а ...

Завршни натпревари во Купот на конфедерации

Алсат-М - 30.06.2013

На фудбалското натпреварување на кое учествуваат најдобрите континентални фудбалски репрезентации вечерва на програмата се натпреварите за прво и за трето место.

Светскиот шампион во финалето против Бразил

Алфа - 30.06.2013

Актуелниот светски шампион, Шпанија во битката за првиот трофеј во ова натпреварување се среќава со домаќинот Бразил. Тоа е соочувањето кое сите љубители на фудбалот го очекуваа на ова натпреварување ...

Завршни натпревари во Купот на конфедерации

А1 On - 30.06.2013

На фудбалското натпреварување на кое учествуваат најдобрите континентални фудбалски репрезентации вечерва на програмата се натпреварите за прво и за трето место.

Официјални состави: Бразил – Шпанија

СуперСпорт - 30.06.2013

За финалето на Купот на Конфедерациите селекторките Сколари и Дел Боске се одлучија за следниве состави: Бразил: Цезар, Алвеш, Силва, Луиз, Марсело, Хернанес, Паулињо, Хулк, Оскар, Нејмар, Фред ...

Бразил против Шпанија во финалето на Купот на конфедерации

+инфо - 30.06.2013

На фудбалското натпреварување на кое учествуваат најдобрите континентални фудбалски репрезентации вечерва на програмата се натпреварите за прво и за трето место.

ФОТО18+: Оваа навивачка е најголемиот адут на Бразил во вечерашното финале

Сител - 30.06.2013

Бразилската старлета Алин Бернандез е избрана за муза на Купот на конфедерации кои завршува вечерва со финалето помеѓу Бразил и Шпанија.

ФИНАЛЕ: Бразил и Шпанија во битка за трофејот во Купот на конфедерации

Телеграф - 30.06.2013

Целиот свет посака дуел меѓу Бразил и Шпанија во финалето на Купот на конфедерациите и тоа се оствари. Во финалето на Маракана домаќинот и петкратен светски првак ќе игра против актуелниот светски и ...

Шпанија – Бразил (23,55 часот МТВ)

Lider - 30.06.2013

Вечерва се завршните натпревари од Купот на Конфедерации кој се одржува во Бразил.Во дуелот за третото место ќе се сретнат поразените репрезентации од полуфиналните дуели,Уругвај и Италија натпревар ...

Переира: Време е да заврши шпанската ера

24 Вести - 29.06.2013

Бразилскиот фудбалски стручњак Карлос Алберто Переира смета дека е дојдено времето да се стави крај на шпанската доминација во светскиот фудбал, а на своите сонародници пред утрешното финале во Купот ...

Переира: Време е за крајот на Шпанската доминација

СуперСпорт - 29.06.2013

Бразилецот Алберто Переира мисли дека време е да се заврши ерата на Шпанската репрезентација, а на своите сонародници им препорачува да не ја менуваат тактиката за утрешниот натпревар .

Паулињо откри каде ќе игра наредната сезона

СуперСпорт - 29.06.2013

Јунакот на Бразил кој што го постигна решавачкиот гол за пласман во финалето на Купот на Конфедерации, откри дека наредната сезона ќе игра во Тотенхем со Герет Бејл.

"Аѕурите" осакатени од повреди пред мечот против Уругвај

Спортклуб - 29.06.2013

Најмалку двајца, а можеби и петмина фудбалери од италијанската репрезентација поради повреди ќе го пропуштат вечерашниот натпревар против Уругвај за третото место на Купот на конфедерации.

Переира: Време е да заврши шпанската ера

А1 On - 29.06.2013

Бразилскиот фудбалски стручњак Карлос Алберто Переира смета дека е дојдено времето да се стави крај на шпанската доминација во светскиот фудбал, а на своите сонародници пред утрешното финале во Купот ...

Холанѓанец ќе го води финалето на Купот на конфедерациите

Спортклуб - 29.06.2013

Судиската комисија на ФИФА ги одреди арбитрите кои ќе ги водат последните два меча на овогодишното издание на Купот на конфедерациите.

Переира: Време е да заврши шпанската ера

Н.Македонија - 29.06.2013

Бразилскиот фудбалски стручњак Карлос Алберто Переира смета дека е дојдено времето да се стави крај на шпанската доминација во светскиот фудбал, а на своите сонародници пред утрешното финале во Купот ...

Кујперс ќе го суди финалето на „Маракана“

Дерби - 29.06.2013

Холандскиот судија, Бјорн Кујперс, ќе ја дели правдата на утрешното големо финале на фудбалскиот Куп на конфедерации. На „Маракана“ се среќаваат домаќинот Бразил и актуелниот светски и европски ...

Италија без половина тим против Уругвај

Кајгана - 29.06.2013

Селекторот на фудбалската репрезентација на Италија, Чезаре Прандели, има сериозни проблеми околу составувањето на тимот за натпреварот со Уругвај.

Единаесетте на Барселона во финалето на Купот на Конфедерациите

СуперСпорт - 29.06.2013

Во финалето на Купот на Конфедерациите ќе ги одмерат силите репрезентацијата на Бразил и Шпанија, а дури 11 играчи на Барселона теоретски може да се најдат на теренот во овој дуел.

Интересно: Целиот прв тим на Барселона ќе игра во финалето на Купот на конфедерациите!

Спортклуб - 29.06.2013

Во финалето на Купот на конфедерациите, силите ќе ги одмерат репрезентациите на домаќинот Бразил и Шпанија а она што е интересно е, дека целиот прв тим на Барселона ќе биде дел од финалниот натпревар ...

Италија без половина тим против Уругвај

СуперСпорт - 29.06.2013

Селекторот на фудбалската репрезентација на Италија, Чезаре Прандели, има сериозни проблеми околу составувањето на тимот за натпреварот со Уругвај.

Билетите за „Маракана“ на црно по 2.000 долари

Дерби - 29.06.2013

Финалето на Купот на конфедерациите во кое утре домаќинот Бразил ќе се сретне со Шпанија беше најпосакувана комбинација за нешто повеќе од 79.000 гледачи кои можат да се пофалат дека однапред ...

Переира: Време е да заврши шпанската ера

Либертас - 29.06.2013

Бразилскиот фудбалски стручњак Карлос Алберто Переира смета дека е дојдено времето да се стави крај на шпанската доминација во светскиот фудбал, а на своите сонародници пред утрешното финале во Купот ...

Переира: Време е да заврши шпанската ера

Бриф - 29.06.2013

Бразилскиот фудбалски стручњак Карлос Алберто Переира смета дека е дојдено времето да се стави крај на шпанската доминација во светскиот фудбал, а на своите сонародници пред утрешното финале во Купот ...

КУП НА КОНФЕДЕРАЦИИ: Бразилските „магионичари“ ѝ покажаа на Италија

Телеграф - 29.06.2013

Бразил победи со 4:2 против Италија, во мечот што пресуди за првото место од групата А Фудбалерите на Бразил го добија дербито во групата А, од Купот на конфедерациите, против Италија, со 4:2 и со ...

Паулињо пред трансфер во Тотенхем

Телеграф - 29.06.2013

Тотенхем е решителен да го купи 24-годишниот играч за врска на Коринтијанс Бразилскиот репрезентативец Паулињо (24 години) следната сезона треба да го облече дресот на Тотенхем.

КУП НА КОНФЕДЕРАЦИИ: Бразил е првиот финалист (ВИДЕО)

Телеграф - 29.06.2013

Домаќинот на предмундијалскиот турнир го совлада Уругвај со 2:1 и се пласира во мечот за пехарот Бразилската фудбалска репрезентација ги оправда очекувањата и се пласира во финалето на Купот на ...

Италија без половина тим против Уругвај

Хајд Парк - 29.06.2013

Прочитано: 46 пати Селекторот на фудбалската репрезентација на Италија, Чезаре Прандели, има сериозни проблеми околу составувањето на тимот за натпреварот со Уругвај.

Италија без половина тим против Уругвај

Макфакс - 29.06.2013

Селекторот на фудбалската репрезентација на Италија, Чезаре Прандели, има сериозни проблеми околу составувањето на тимот за натпреварот со Уругвај.

Шпанија во финале од соништата

Deutsche Welle - 28.06.2013

Фаворитот успеа - светскиот и европски првак Шпанија ја победи Италија во полуфиналето на Купот на конфедерации. Натпреварот беше решен по изведувањето пенали.

Бразил-Шпанија во финалето на Купот на Конфедерации

Нова ТВ - 28.06.2013

Во она што се чинеше како предвидливо, фудбалската репрезентација на Шпанија му се приклучи на Бразил во финалето што ќе се одигра на стадионот Маракана во Рио де Жанеиро.

Прва жртва на протестите во Бразил

Оn.net - 28.06.2013

Полицијата во Бразил потврди дека едно лице го изгубило животот при протестите во таа земја за време на Купот на конфедерации.

Анчелоти го сака Паулињо во Реал М.

Екипа - 28.06.2013

Репрезентативецот на Бразил, Паулињо, игра одлично во националниот тим на „кариоките“ на Купот на конфедерациите, а се чини дека го привлече вниманието и на новиот тренер на Реал Мадрид, Карло ...

Бразил по хет-трик на Купот на конфедерации

Утрински - 28.06.2013

Петкратниот светски првак Бразил ќе игра во финалето на Купот на конфедерациите, откако во полуфиналето со 2:1 го победија Уругвај.

Паулињо: Немавме контакт со Реал, имам понуда само од Тотенхем

СуперСпорт - 28.06.2013

Играчот за врска на Коринтијанс и репрезентацијата на Бразил Паулињо ги демантираше гласините дека добил понуда од Реал Мадрид. Тој нагласи дека понуда стигнало единствено од Тотенхем.

Паулињо е одличен, но недоволно добар за Бразилците

Н.Македонија - 28.06.2013

Паулињо го одведе Бразил во финалето на Купот на конфедерациите со решавачкиот гол за победа над Уругвај со 2-1, но одличниот фудбалер за врска и понатаму не е по вкусот на домашната публика Паулињо ...

Навас им се закани на Бразилците

СуперСпорт - 28.06.2013

Стрелецот на победничк иот пенал за Шпанија против Италија во полуфиналето на Купот на Конфедерации , Хесус Навас демонстрира самодоверба пред финалето против Бразил кое ќе се игра во недела.

Хернанес: Повеќе ја сакам Шпанија од Италија

СуперСпорт - 28.06.2013

Репрезентацијата на Бразил ја победи репрезентацијата на Уругвај со 2:1 и со оваа победа влезе во финалето на Купот на Конфедерации.

Реал (M) без понуда за Паулињо

Дерби - 28.06.2013

Играчот од средниот ред на Коринтијанс и член на бразилската фудбалска репрезентација, Паулињо, изјави дека досега единствената понуда која пристигнала на негова адреса е онаа од лондонскиот клуб, ...

Поубавата страна на Купот на конфедерации

Идивиди - 28.06.2013

Купот на конфедерации во Бразил оваа недела ги доби финалистите. Домаќинот Бразил и светскиот и европски првак, репрезентацијата на Шпанија.

Тотенхем ја купува ѕвездата на Галатасарај!

Спортклуб - 28.06.2013

Екипата на Тотенхем до крајот на наредната седмица би можела во своите редови да го донесе првиот напаѓач на Галатасарај, Бурак Јилмаз, најавуваат англиските медиуми.

Дел Боске: Бразил е фаворит во финалето

СуперСпорт - 28.06.2013

Селекторот на фудбалската репрезентација на Шпанија, Винсенте Дел Боске, изјавил дека Бразил ќе биде фаворит против неговите избраници во неделното финале на Купот на Конфедерации.

Италијанците со преполовен состав против Уругвај

Дерби - 28.06.2013

Италијанската фудбалска репрезентација ќе игра во малото финале или борбата за третото место на Купот на конфедерациите, а очигледно селекторот Чезаре Прандели ќе има многу проблеми со својот состав ...

Дел Боске: Бразил е фаворит во финалето

Хајд Парк - 28.06.2013

Прочитано: 100 пати Селекторот на фудбалската репрезентација на Шпанија, Винсенте Дел Боске, изјавил дека Бразил ќе биде фаворит против неговите избраници во неделното финале на Купот на Конфедерации.

Дел Боске: Бразил е фаворит во финалето

Макфакс - 28.06.2013

Селекторот на фудбалската репрезентација на Шпанија, Винсенте Дел Боске, изјавил дека Бразил ќе биде фаворит против неговите избраници во неделното финале на Купот на Конфедерации.

Шпанија – Бразил финале на Куп на Конфедерации(видео)

Lider - 28.06.2013

Во финалето на Купот на Конфедерации кој се одржува во Бразил, ќе се сретнат домаќинот и актуелниот европски и светски шампион репрезентацијата на Шпанија.

Бразил е првиот финалист

Deutsche Welle - 27.06.2013

Репрезентацијата на Бразил е првиот финалист во Купот на конфедерации, откако синоќа (26.07) во Бело Хоризонте во првото полуфинале го совлада континенталниот ривал Уругвај со 2:1.

Бразил прв финалист на Купот на конфедерации

24 Вести - 27.06.2013

Репрезентацијата на Бразил е првиот финалист во Купот на конфедерации, откако синоќа во Бело Хоризонте во првото полуфинале го совлада континенталниот ривал Уругвај со 2:1.

Хернанес ја посакува Шпанија во финалето

24 Вести - 27.06.2013

Бразилскиот фудбалски репрезентативец Андерсон Хернанес денеска изјави дека би сакал во финалето на Купот на конфедерации да ја избегне Италија и да се сретне со Шпанија.

Куп на конфедерации: паулињо му обезбеди финале на Бразил, за титулата ќе се бори со подобриот од европската пресметка ...

Телма - 27.06.2013

Фудбалерите на Бразил први обезбедија финале на Купот на Конфедерациите што го играат на домашен терен. „Кариоките“ во првото полуфинале што се одигра во Бело Хоризонте на стадинот „Минеирао“, го ...

(ВИДЕО) Бразил прв финалист на Купот на конфедерации

Утрински - 27.06.2013

Репрезентацијата на Бразил во првиот полуфинален меч го совлада континенталниот ривал Уругвај со 2:1 Репрезентацијата на Бразил е првиот финалист во Купот на конфедерации, откако синоќа во Бело ...

Кулминација на хаосот: Незадоволните Бразилци сакале да го прекинат полуфиналето (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 27.06.2013

Бразил обезбеди петто финале на Купот на конфедерациите и в недела ќе се бори за хет-трик на трофеи во низа од ова натпреварување, но насилните демонстрации и понатаму се во преден план во однос на ...

Паулињо го одведе Бразил во финалето

Дерби - 27.06.2013

Со голот четири минути пред крајот, Паулињо му донесе победа на домаќинот Бразил од 2:1 над Уругвај во Бело Хоризонте и пласман во финалето на Купот на конфедерации.

Бразил е првиот финалист на Купот на конфедерациите

Хитпортал - 27.06.2013

Б ранителот на титулата во Купот на конфедерациите, Бразил е првиот финалист на годинешното издание од ова натпреварување.

Бразил прв финалист на Купот на Конфедерации (видео)

Кајгана - 27.06.2013

Фудбалската репрезентација на Бразил избори пласман во финалето на Купот на Конфедерации, откако во полуфиналето забележа победа над Уругвај со 2-1 (1-0).

Бразил прв финалист на Купот на конфедерации

Идивиди - 27.06.2013

Репрезентацијата на Бразил е првиот финалист во Купот на конфедерации, откако синоќа во Бело Хоризонте во првото полуфинале го совлада континенталниот ривал Уругвај со 2:1.

Видео: Бразил прв финалист

Спортски - 27.06.2013

Фудбалската репрезентација на Бразил избори пласман во финалето на Купот на Конфедерации, откако во полуфиналето забележа победа над Уругвај со 2-1 (1-0).

Холивудската глума на Нејмар

Кајгана - 27.06.2013

Бразилската фудбалска репрезентација се пласираше во финалето на Купот на конфедерациите, откако кариоките со 2-1 го совладаа Уругвај.

Хернанес ја посакува Шпанија во финалето

А1 On - 27.06.2013

Бразилскиот фудбалски репрезентативец Андерсон Хернанес денеска изјави дека би сакал во финалето на Купот на конфедерации да ја избегне Италија и да се сретне со Шпанија.

Повеќе од 100 милиони долари заработка за Бразил

Дерби - 27.06.2013

Точната бројка до денешниот ден е 109 милиони долари заработка за бразилските градови домаќини на Купот на Конфедерации.

Вирџинија Каприс типува висока победа на Шпанија

Хитпортал - 27.06.2013

П о одлично погодените резултати на Купот на конфедерациите (Бразил-Мексико 2:0 и Мексико-Италија 1:2), сексипилната Вирџинија Каприс продолжува во свој стил.

ВИДЕО Бразил е првиот финалист на Купот на конфедерации

+инфо - 27.06.2013

Репрезентацијата на Бразил е првиот финалист во Купот на конфедерации, откако синоќа во Бело Хоризонте во првото полуфинале го совлада континенталниот ривал Уругвај со 2:1.

КК: Форлан промаши пенал, Бразил финалист

Сител - 27.06.2013

Домаќинот на купот на конфедерациите, Бразил е првиот финалист на турнирот на континенталните шампиони откако во полуфиналето го совлада Уругвај со 2-1.

Бразил прв финалист на Купот на конфедерации

Локално - 27.06.2013

Репрезентацијата на Бразил е првиот финалист во Купот на конфедерации, откако синоќа во Бело Хоризонте во првото полуфинале го совлада континенталниот ривал Уругвај со 2:1.

7-мина ранети пред мечот Бразил - Уругвај?!

Сител - 27.06.2013

Најмалку седум лица се повредени при инциденти пред натпреварот помеѓу Бразил и Уругвај (2:1) синоќа во Бело Оризонте, пренесува ЕФЕ. Освен тоа 24 лица се приведени поради немирите.

Бразил прв финалист на Купот на конфедерации

МРТ - 27.06.2013

Репрезентацијата на Бразил е првиот финалист во Купот на конфедерации, откако синоќа во Бело Хоризонте во првото полуфинале го совлада континенталниот ривал Уругвај со 2:1.

ВИДЕО: Бразил прв финалист, вечерва го дознава противникот за битката за конфедерацискиот трон

Либертас - 27.06.2013

Репрезентацијата на Бразил е првиот финалист во Купот на конфедерациите, откако синоќа во Бело Хоризонте во првото полуфинале го совлада континенталниот ривал Уругвај со 2-1.

Андерсон Хернанес ја посакува Шпанија во финалето

Сител - 27.06.2013

Бразилскиот фудбалски репрезентативец Андерсон Хернанес денеска изјави дека би сакал во финалето на Купот на конфедерации да ја избегне Италија и да се сретне со Шпанија.

Паулињо спасител на Бразил, Форлан трагичар на Уругвај

Вечер Прес - 27.06.2013

Победоносниот гол за пласман на "кариоките" во финалето беше постигнат во 86. минута, но најголем виновник за поразот на Уругвајците е искусниот напаѓач кој во 10.

Бразил: Неимар не е симулатор

Вечер Прес - 27.06.2013

Трите извонредни гола во групната фаза и двете асистенции во полуфиналето, наместо да го стават Неимар во центарот на вниманието на Купот на конфедерации, тој се соочи со обвинувања дека е симулант.

Бразил во финале: Паулињо ги реши Уругвајците

Точка - 27.06.2013

Прв финалист на Купот на конфедерациите е домаќинот Бразил, откако синоќа Кариоките славеа со 2-1 против репрезентацијата на Уругвај.

ВИДЕО: Бразил преку Уругвај до финале

Курир - 27.06.2013

Репрезентацијата на Бразил е првиот финалист во Купот на конфедерации, откако синоќа во Бело Хоризонте во првото полуфинале го совлада континенталниот ривал Уругвај со 2:1.

Видео: Бразил прв финалист

Таратур - 27.06.2013

Фудбалската репрезентација на Бразил избори пласман во финалето на Купот на Конфедерации, откако во полуфиналето забележа победа над Уругвај со 2-1 (1-0).

Бразил прв финалист на Купот на конфедерации

Денешен - 27.06.2013

Репрезентацијата на Бразил е првиот финалист во Купот на конфедерации, откако синоќа во Бело Хоризонте во првото полуфинале го совлада континенталниот ривал Уругвај со 2:1.

Бразил прв финалист на купот на конфедерации

Inpress - 27.06.2013

Бело Хоризонте, 27. јуни 2013 (ИНПРЕС) Селекцијата на Бразил е првиот финалист на Купот на конфедерациите откако синоќа забележаа победа од 2-1 на мечот против Уругвај.

Полуфинале гарнирано со протести

Deutsche Welle - 26.06.2013

Полуфинале на фудбалскиот Куп на конфедерации - на стадионот „Минеирао’’ во Бело Хоризонте, ќе играат домаќинот Бразил и селекцијата на Уругвај.

Бразил преку Уругвај во финалето

Оff.net - 26.06.2013

Бразилците се први финалисти на Купот на конфедерациите откако неубедливите домаќини со големи маки го совладаа Уругвај со 2:1 во јужноамериканското дерби.

Паулињо го сруши Уругвај

Оn.net - 26.06.2013

Репрезентацијата на Бразил славеше со 2:1 над Уругвај во полуфиналето на Купот на конфедерации и се пласираа во големото финале По почетното испитување на силите меѓу големите јужноамерикански ривали ...

Бразил е првиот финалист на Купот на Конфедерациите

24Фудбал - 26.06.2013

Бразил и Уругвај одиграа борбен и тензичен натпревар на кој славеше домаќинот и се пласираше во финалето. Диего Форлан може да се смета за трагичар на натпреварот, напаѓачот на Уругвај не реализираше ...

Видео: Бразил прв финалист во Купот на конфедерациите, победен е Уругвај со 2-1

Екипа - 26.06.2013

Домаќинот Бразил е првиот финалист на Купот на конфедерациите, по победата над Уругвај од 2-1, вечерва во Бело Хоризонте. Паулињо на асистенција на Нејмар, во 86.

Бразил преку Уругвај до финалето

Утрински - 26.06.2013

Најтрофејната светска репрезентацијаќе ја има фаворитската улога вечерва во Бело Хоризонте (21 ч.) во полуфиналниот дуел во Купот на конфедерациите Најтрофејната светска репрезентација Бразил ќе ја ...

Хаос во Бразил: поради протестите, бразилската полиција сака одложување на полуфиналињата

МКД - 26.06.2013

Купот на конфедерации во Бразил, земјата домаќин на Мундијалот идното лето дојде до својата завршница. Денеска на програмата е првото полуфинале, а утре и второто, но тоа што го одбележа турнирот, ...

Куп на конфедерации: почнува борбата за финале - јужноамериканското дерби прво на програмата

Телма - 26.06.2013

Фудбалскиот Куп на конфедерации се ближи кон крајот, а вечерва (среда) на програмата е првиот од двата полуфинални натпревара.

Бразил е првиот финалист, Уругвај утна пенал за водство (ВИДЕО)

МКД - 26.06.2013

Репрезентацијата на Бразил е првиот финалист на Купот на конфедерациите, откако вечерва го совлада уругвај со 2-1 и тоа со погодок во 86. минута од мечот.

Лугано: Судиите му помагаат на Неимар

Идивиди - 26.06.2013

Денеска е на програма првиот полуфинален натпревар на Куп на конфедерациим во кој ќе играат големите ривали од Јужна Америка, репрезентациите на Бразил и на Уругвај.

Демонстрациите во Бразил може да го одложат Купот на конфедерации

Кајгана - 26.06.2013

Првиот полуфинален натпревар на Купот на Конфедерации, денеска во Бело Хоризонте, треба да го одиграат репрезентациите на Бразил и Уругвај.

Се одложува Купот на Конфедерациите?

Хитпортал - 26.06.2013

П рвиот полуфинален натпревар на Купот на Конфедерациите помеѓу Бразил и Уругвај, кој треба да се одигра во Бело Хоризонте, би можел да биде одложен поради најавените демонстрациите на улиците во ...

Бразил – Уругвај, во првото полуфинале на Купот на конфедерации

А1 On - 26.06.2013

Фудбалскиот Куп на конфедерации се ближи кон крајот, а вечерва на програмата е првиот од двата полуфинални натпревари. На стадионот „Минеирао’’ во Бело Хоризонте, ќе играат домаќинот Бразил и ...

Секстет одлични напаѓачи, но ќе се радува само едно трио

Н.Македонија - 26.06.2013

Бразил ги има Нејмар, Хулк и Фред, а кај Уругвај се Суарез, Кавани и Форлан, па очигледно е дека нападот ќе го реши денешното полуфинале ФУДБАЛ - КУП НА КОНФЕДЕРАЦИИ, ПОЛУФИНАЛЕ Пресметката помеѓу ...

Бразил - Уругвај во прво полуфинале на Купот на конфедерации

Идивиди - 26.06.2013

Фудбалскиот Куп на конфедерации се ближи кон крајот, а вечерва на програмата е првиот од двата полуфинални натпревари. На стадионот „Минеирао’’ во Бело Хоризонте, ќе играат домаќинот Бразил и ...

Демонстрациите во Бразил може да го одложат Купот на конфедерации

Спортманија - 26.06.2013

Првиот полуфинален натпревар на Купот на Конфедерации, денеска во Бело Хоризонте, треба да го одиграат репрезентациите на Бразил и Уругвај.

Лугано најави војна: Бразилците немаат врска со фудбалот, Нејмар е лажго!

Спортклуб - 26.06.2013

По Аргентина, Уругвај е најголемиот ривал на Бразил. Поради тоа воопшто не треба да чуди што пред вечерашниот дуел во полуфиналето на Купот на Конфедерациите тензијата е толку голема.

Започнува битката за финале во Купот на конфедерации

Алфа - 26.06.2013

Во Бело Хоризонте од 21ч играат домаќинот Бразил и селекцијата на Уругвај. Одржувањето на звршницата од ова натпреварување е во сенка на големите протести и немири во Бразил поради што тамошната ...

Реал го „краде“ Паулињо на Тотенхем?

СуперСпорт - 26.06.2013

Од Сантијаго Бернабеу е испратена понуда за Паулињо, кој долго се поврзува во врска со премин во Тотенхем. Кралскиот клуб е спремен да издвои 20 милиони фунти за играчот за врска на Коринтијанс и ...

Врие во Бразил: Можно е одложување на полуфиналето!

Спортски - 26.06.2013

Вечерва на распоред е првото полуфинале од фудбалскиот Куп на конфедерации, а силите ќе ги одмерат домаќинот Бразил и актуелниот шампион на Јужна Америка, репрезентацијата на Уругвај.

Лугано: Нејмар е прав глумец

СуперСпорт - 26.06.2013

Синоќа е одржана прес конференцијата на Уругвајската репрезентација пред денешниот меч од полуфиналето на Купот на конфедерациите, меѓу Бразил и Уругвај.

Бразил е првиот финалист на Купот на конфедерациите

Спортклуб - 26.06.2013

Бранителот на титулата во Купот на конфедерациите, Бразил е првиот финалист на годинешното издание од ова натпреварување.

Со головите на Фред и Паулињо Бразил се пласира во финалето

СуперСпорт - 26.06.2013

Фудбалската репрезентација на Бразил е прв финалист на Купот на конфедерациите. Имено, во првиот полуфинален дуел Бразил со резултат 2:1 го совлада Уругвај.

Бразил славеше над Уругвај

Алфа - 26.06.2013

Уругвајците први имаа шанса да стигнат до предност, но ударот на Диего Форлан од белата точка, голманот на Бразил, Жулио Цезар успеа да го одбрани.

ВИДЕО: Бразил во финишот го урна Уругвај

А1 On - 26.06.2013

Првиот полуфинален натпревар на Купот на конфедерации, помеѓу ривалите од Јужна Америка, Бразил и Уругвај, заврши со минимален триумф на “кариоките” од 2:1.

Бразил е првиот финалист

ЗаЗабава - 26.06.2013

Репрезентацијата на Бразил е првиот финалист на Купот на конфедерации, откако во полуфиналето славеа против Уругвај со 2-1.

Шпански фудбалери: Немавме секс со проститутки

+инфо - 26.06.2013

Шпанската фудбалска федерација преку соопштение ги демантира пишувањата во бразилските медиуми дека репрезентативците по натпреварот со Уругвај во првото коло од Купот на конфедерациите, наводно ...

Бразил преку Уругвај до финале во Купот на конфедерации

+инфо - 26.06.2013

Фудбалскиот Куп на конфедерации се ближи кон крајот, а вечерва на програмата е првиот од двата полуфинални натпревари. На стадионот „Минеирао’’ во Бело Хоризонте, ќе играат домаќинот Бразил и ...

Шпанците демантираа наводно скандалозно однесување на нивните фудбалери

Сител - 26.06.2013

Шпанската фудбалска федерација преку соопштение ги демантира пишувањата во бразилските медиуми дека репрезентативците по натпреварот со Уругвај во првото коло од Купот на конфедерациите, наводно ...

Бразил - Уругвај, за место во финалето на Купот на конфедерации

Сител - 26.06.2013

Фудбалскиот Куп на конфедерации се ближи кон крајот, а вечерва на програмата е првиот од двата полуфинални натпревари. На стадионот „Минеирао’’ во Бело Хоризонте, ќе играат домаќинот Бразил и ...

Вечерва Бразил контра Уругвај во првото полуфинале на Купот на конфедерации

Либертас - 26.06.2013

Вечерва од 21 часот по македонско време на стадионот „Минеирао’’ во Бело Хоризонте силите ќе ги одмерат домаќинот Бразил и селекцијата на Уругвај во првата полуфинална средба од Купот на ...

ФОТО: Ќе типувате на натпреварот Бразил-Уругвај? -Еве помош од порно дивата Виви

Сител - 26.06.2013

За француската порно глумица Вирџинија Каприс знаат сите што сакаат да типуваат и на кои омилени работи им се жените и фудбалот.

Жешката Адана навива за Уругвај!!

Канал5 - 26.06.2013

Уругвај вечерва на полуфиналето против Бразил во Купот на Конфедерациите ќе има дополнителна поддршка и од атрактивната манекенка од Пери Адана Хирано.

Драма во Бразил: Поради демонстрациите можно е одложување на дуелот Бразил - Уругвај?

Точка - 26.06.2013

Вечерва на распоред е првото полуфинале од фудбалскиот Куп на конфедерации, а силите ќе ги одмерат домаќинот Бразил и актуелниот шампион на Јужна Америка, репрезентацијата на Уругвај.

Бразил против Уругвај во првото полуфинале на Купот на конфедерации

Бриф - 26.06.2013

Фудбалскиот Куп на конфедерации се ближи кон крајот, а вечерва на програмата е првиот од двата полуфинални натпревари. На стадионот „Минеирао’’ во Бело Хоризонте, ќе играат домаќинот Бразил и ...

Лугано: Судиите му помагаат на Неимар

Нетпрес - 26.06.2013

Денеска е на програма првиот полуфинален натпревар на Куп на конфедерациим во кој ќе играат големите ривали од Јужна Америка, репрезентациите на Бразил и на Уругвај.

Демонстрациите можат да го прекинат Купот на Конфедерации

Хајд Парк - 26.06.2013

Прочитано: 26 пати Првиот полуфинален натпревар на Купот на Конфедерации, во среда во Бело Хоризонте, треба да го одиграат репрезентациите на Бразил и Уругвај.

Бразил против Уругвај во битка за финале

Курир - 26.06.2013

Фудбалскиот Куп на конфедерации се ближи кон крајот, а вечерва на програмата е првиот од двата полуфинални натпревари. На стадионот „Минеирао’’ во Бело Хоризонте, ќе играат домаќинот Бразил и ...

Бразил и Уругвај денеска ќе се борат за влез во финале на Куп на конфедерации!

БезПардон - 26.06.2013

На стадионот „Минеирао“ во Бело Хоризонте во полуфиналето на Купот на конфедерации ќе играат домаќинот Бразил и селекцијата на Уругвај.

Врие во Бразил: Можно е одложување на полуфиналето!

Таратур - 26.06.2013

Вечерва на распоред е првото полуфинале од фудбалскиот Куп на конфедерации, а силите ќе ги одмерат домаќинот Бразил и актуелниот шампион на Јужна Америка, репрезентацијата на Уругвај.

Бразил прв финалист на Купот на конфедерации

Нетпрес - 26.06.2013

Првиот полуфинален натпревар на Купот на конфедерации, помеѓу ривалите од Јужна Америка, Бразил и Уругвај, заврши со минимален триумф на "кариоките" од 2:1 (Фред 41', Паулинњо 86' - Кавани 48').

Бразил е во финалето на Купот на Конфедерациите!

БезПардон - 26.06.2013

Бразилците се први финалисти на Купот на конфедерациите откако предмалку го совладаа Уругвај со 2:1. Први до шанса за гол дојдоа Уругвајците кога Давид Луиз им подари пенал влечејќи го Лугано во ...

Видео: Бразил прв финалист на Купот на Конфедерации

Хајд Парк - 26.06.2013

Прочитано: 125 пати Фудбалската репрезентација на Бразил избори пласман во финалето на Купт на Конфедерации, откако во полуфиналето забележа победа над Уругвај со 2-1 (1-0).

Демонстрациите можат да го прекинат Купот на Конфедерации

Макфакс - 26.06.2013

Првиот полуфинален натпревар на Купот на Конфедерации, во среда во Бело Хоризонте, треба да го одиграат репрезентациите на Бразил и Уругвај.

Бразил прв финалист на Купот на Конфедерации

Макфакс - 26.06.2013

Фудбалската репрезентација на Бразил избори пласман во финалето на Купт на Конфедерации, откако во полуфиналето забележа победа над Уругвај со 2-1 (1-0).

Бразил – Уругвај (МТВ 21 часот)

Lider - 26.06.2013

Во првиот полуфинален натпревар во Купот на Конфедерации денес ќе се сретнат домаќинот Бразил и Уругвај.Натпреварот треба да се одигра во градот Бело Хоризонте.

Шпанците демантираа наводно скандалозно однесување на нивните фудбалери

А1 On - 25.06.2013

Шпанската фудбалска федерација преку соопштение ги демантира пишувањата во бразилските медиуми дека репрезентативците по натпреварот со Уругвај во првото коло од Купот на конфедерациите, наводно ...

Се одложува Купот на Конфедерациите?

Спортклуб - 25.06.2013

Првиот полуфинален натпревар на Купот на Конфедерациите помеѓу Бразил и Уругвај, кој треба да се одигра во Бело Хоризонте, би можел да биде одложен поради најавените демонстрациите на улиците во ...

Фаворитите си го оправдаа статусот

Deutsche Welle - 24.06.2013

Фаворитите на фудбалскиот Куп на конфедерации се пласираа во полуфиналето. Светскиот и европски првак Шпанија и првакот на Јужна Америка - Уругвај во полуфиналето ќе играат против Бразил и Италија.

Шпанија сигурна против Нигерија, Уругвај ревијално против Тахити

24Фудбал - 24.06.2013

Селекцијата на Шпанија рутинирано без никакви проблеми ја помина групната фаза и многу убедливо се пласираше во полуфиналето. Синоќа Црвената Фурија со 3-0 славеше над Нигерија.

Паулињо доаѓа во Тотенхем: Едвај чекам да заиграм во Премиер-лигата

Екипа - 24.06.2013

Бразилскиот репрезентативец Паулињо очигледно донесе одлука својата кариера да ја продолжи во дресот на Тотенхем. Лондонскиот клуб се согласи да ја плати сумата од 20 милиони евра и да ја активира ...

Шпанија и Уругвај го потврдија полуфиналето на Купот на конфедерации

Утрински - 24.06.2013

Шпанците во 3. коло од групата Б ја совладаа Нигерија со 3:0, додека Уругвајците го декласираа аутсајдерот Тахити со 8:0 Репрезентациите на Шпанија и Уругвај со убедливи победи го заверија пласманот ...

Шпанија и Уругвај во полуфиналето на Купот на конфедерациите

Кајгана - 24.06.2013

Во последното трето коло од Групата Б од Купот на конфедерациите што се игра во Бразил, селекциите на европскиот и латиноамериканскиот шампион, Шпанија односно Уругвај без проблеми се плaсираа за ...

Европско и јужноамериканско полуфинале на Купот на конфедерации

Идивиди - 24.06.2013

Актуелниот сетски и европски шампион, репрезентацијата на Шпанија не дозволи никакво изненадување ниту во последниот натпревар од групната фаза и сосема заслужено со убедливи 3:0 го победи и ...

Благодариме Бразил!

Идивиди - 24.06.2013

Фудбалерите на Тахити со голем транспарент на кој пишуваше „Благодариме Бразил“ и со развиорени бразилски знамиња се заблагодарија за прекрасното време поминато во оваа држава.

Шпанија и Уругвај го потврдија полуфиналето на Купот на конфедерации

А1 On - 24.06.2013

Репрезентациите на Шпанија и Уругвај со убедливи победи го заверија пласманот во полуфиналето на фудбалскиот Куп на конфедерации кој се одржува во Бразил.

Шпанија и Уругвај го потврдија полуфиналето на Купот на конфедерации

Алсат-М - 24.06.2013

Репрезентациите на Шпанија и Уругвај со убедливи победи го заверија пласманот во полуфиналето на фудбалскиот Куп на конфедерации кој се одржува во Бразил.

Видео: Шпанија и Уругвај го чекираа билетот за полуфинале

Спортски - 24.06.2013

Репрезентациите на Шпанија и Уругвај со убедливи победи го заверија пласманот во полуфиналето на фудбалскиот Куп на конфедерации кој се одржува во Бразил.

Паулињо: Тотенхем испрати понуда

СуперСпорт - 24.06.2013

Бразилскиот фудбалер Паулињо денеска откри дека Тотенхем има испратено официјална понуда на неговиот клуб. Последните неколку дена се пишуваше дека Тотенхем е на прагот да го доведе бразилскиот ...

ВИДЕА Шпанија и Уругвај убедливи на Купот на конфедерации

+инфо - 24.06.2013

Репрезентациите на Шпанија и на Уругвај со убедливи победи го заверија пласманот во полуфиналето на фудбалскиот Куп на конфедерации кој се одржува во Бразил.

Комплеторани полуфиналните двојки во Купот на конфедерации

Сител - 24.06.2013

Селекциите на Шпанија и Ургугвај очекувано обезбедија пласман меѓу четирите најдобри во фудбалскиот Куп на конфедерации кој се одржува во Бразил.

Шпанија и Уругвај го потврдија полуфиналето на Купот на конфедерации

Локално - 24.06.2013

Репрезентациите на Шпанија и Уругвај со убедливи победи го заверија пласманот во полуфиналето на фудбалскиот Куп на конфедерации кој се одржува во Бразил.

ВИДЕО: Европско и јужноамериканско полуфинале на Купот на конфедерациите

Либертас - 24.06.2013

Фудбалерите на светскиот и европски првак Шпанија, како и на јужноамериканскиот шампион Уругвај го потврдија пласманот во полуфиналето на Купот на конфедерациите, по синоќешните убедиви победи над ...

Шпанија и Уругвај го потврдија полуфиналето на Купот на конфедерации

Бриф - 24.06.2013

Репрезентациите на Шпанија и Уругвај со убедливи победи го заверија пласманот во полуфиналето на фудбалскиот Куп на конфедерации кој се одржува во Бразил.

Европско и јужноамериканско полуфинале на Купот на конфедерации

Нетпрес - 24.06.2013

Актуелниот сетски и европски шампион, репрезентацијата на Шпанија не дозволи никакво изненадување ниту во последниот натпревар од групната фаза и сосема заслужено со убедливи 3:0 го победи и ...

Шпанија и Уругвај во полуфиналето на Купот на конфедерациите

Хајд Парк - 24.06.2013

Прочитано: 1326 пати Во последното трето коло од Групата Б од Купот на конфедерациите што се игра во Бразил, селекциите на европскиот и латиноамериканскиот шампион, Шпанија односно Уругвај без ...

Видео: Шпанија и Уругвај го чекираа билетот за полуфинале

Таратур - 24.06.2013

Репрезентациите на Шпанија и Уругвај со убедливи победи го заверија пласманот во полуфиналето на фудбалскиот Куп на конфедерации кој се одржува во Бразил.

Шпанија и Уругвај во полуфинале на Купот на конфедерациите

Канал 77 - 24.06.2013

Во последното трето коло од Групата Б од Купот на конфедерациите што се игра во Бразил, селекциите на европскиот и латиноамериканскиот шампион, Шпанија односно Уругвај без проблеми се палсираат за ...

Комплеторани полуфиналните двојки во Купот на конфедерации

Орбис - 24.06.2013

Селекциите на Шпанија и Ургугвај очекувано обезбедија пласман меѓу четирите најдобри во фудбалскиот Куп на конфедерации кој се одржува во Бразил.

Шпанија и Уругвај го потврдија полуфиналето на Купот на конфедерации

Денешен - 24.06.2013

Репрезентациите на Шпанија и Уругвај со убедливи победи го заверија пласманот во полуфиналето на фудбалскиот Куп на конфедерации кој се одржува во Бразил.