TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бериша го објави новиот кабинет

Време - 11.09.2009

Мандатарот Сали Бериша го објави составот на новата албанска влада, според кој неговиот кабинет ќе има 15 министри, од кои 11 се на Демократската партија, ...

Бериша го именува Илир Мета за шеф на дипломатијата

Утрински - 11.09.2009

Албанскиот премиер Сали Бериша синоќа го објави составот на новиот кабинет во кој поранешниот премиер, социјалистот Илир Мета, ќе биде министер за надворешни ...

Случајот „Грдец“ повторно одложен

Дневник - 11.09.2009

Во судот во Тирана повторно е одложен случајот „Грдец“ поради отсуство на двајца адвокати. Ова е третпат како се одложува еден од најтешките и најзначајните ...

Стари лица во владата на Бериша

Дневник - 11.09.2009

Коалициски партнер на чело на дипломатијата и неколкумина стари министри со нови ресори се во составот на новата влада на Албанија, предложена од мандатарот ...

Бериша го објави составот на новата Влада

А1 - 10.09.2009

Мандатарот Сали Бериша синоќа го објави составот на новата албанска влада. Неговиот кабинет ќе има 15 министри, од кои 11 се на Демократската партија, тројца ...

Бериша ја претстави новата влада

Р.С.Европа - 10.09.2009

Премиерот на Албанија Сали Бериша синоќа ја претстави новата Влада во која шеф на дипломатијата е поранешниот премиер Илир Мета кој ќе ја извршува и функцијата ...

Бериша го објави новиот кабинет

Телма - 10.09.2009

Албанскиот премиер Сали Бериша синоќа го објави составот на новиот кабинет во кој поранешниот премиер социјалистот Илир Мета ќе биде министер за надворешни ...

Бериша го објави составот на новата влада

Форум - 10.09.2009

Мандатарот Сали Бериша синоќа го објави составот на новата албанска влада, јави дописникот на Макфакс Неговиот кабинет ќе има 15 министри, од кои 11 се на ...

Бериша го претстави составот на новиот Кабинет

Алсат-М - 10.09.2009

Албанскиот премиер Сали Бериша синоќа го објави составот на новиот кабинет во кој поранешниот премиер социјалистот Илир Мета ќе биде министер за надворешни ...

Бериша го претстави составот на новиот Кабинет

Алфа - 10.09.2009

Албанскиот премиер Сали Бериша синоќа го објави составот на новиот кабинет во кој поранешниот премиер социјалистот Илир Мета ќе биде министер за надворешни ...

Бериша доби мандат за формирање нова влада

Н.Македонија - 10.09.2009

Албанскиот претседател Бамир Топи вчера потпиша указ со кој на лидерот на владејачката Демократска партија и актуелен премиер Сали Бериша му додели мандат за ...

Топи официјално го реименува Бериша

SETimes - 10.09.2009

10/09/2009 ТИРАНА, Албанија -- Претседателот Бамир Топи во средата (9-ти септември) потпиша декрет со кој му додели на актуелниот премиер Сали Бериша уште еден ...

Петиција против вклучувањето на Фатмир Медиу во новата влада од група новинари

Кирилица - 10.09.2009

Група албански новинари и аналитичари, со петиција бараат од премиерот Сали Бериша во новиот владин кабинет да не го вклучува лидерот на републиканците Фатмир ...

Бериша го претстави составот на новиот кабинет

Сител - 10.09.2009

Албанскиот премиер Сали Бериша синоќа го објави составот на новиот кабинет во кој поранешниот премиер социјалистот Илир Мета ќе биде министер за надворешни ...

Новинарите против Медиу да биде во Владата

МРТ - 10.09.2009

- Влијателните новинарски имиња во Албанија упатија повик до мандатарот на новата албанска влада, Сали Бериша, да го симне од списокот на имиња на новите ...

Илир Мета, шеф на дипломатијата

Вечер - 10.09.2009

Албанскиот премиер Сали Бериша го објави составот на новиот кабинет во кој поранешниот премиер, социјалистот Илир Мета, ќе биде министер за надворешни работи.

Бериша го објави составот на новата влада

Макфакс - 10.09.2009

Мандатарот Сали Бериша синоќа го објави составот на новата албанска влада, јави дописникот на Макфакс.

Новинарите против Медиу да биде во Владата

Макфакс - 10.09.2009

- Влијателните новинарски имиња во Албанија упатија повик до мандатарот на новата албанска влада, Сали Бериша, да го симне од списокот на имиња на новите ...

Се формира албанската влада

Inpress - 10.09.2009

Тирана, 10 септември (ИНПРЕС) Мандатарот Сали Бериша синоќа го објави составот на новата албанска влада.

Бериша доби мандат за составување влада

Р.С.Европа - 09.09.2009

Албанскиот претседател Бамир Топи попладнево го потпиша указот со кој на лидерот на владејачката Демократска партија и актуелен премиер Сали Бериша му додели ...

Сали Бериша доби мандат за формирање нова влада на Албанија

Форум - 09.09.2009

Албанскиот претседател Бамир Топи попладнево потпиша Указ со кој на лидерот на владејачката Демократска партија и актуелен премиер Сали Бериша му додели мандат ...

Сали Бериша доби мандат за формирање нова влада на Албанија

Алсат-М - 09.09.2009

Албанскиот претседател Бамир Топи попладнево потпиша Указ со кој на лидерот на владејачката Демократска партија и актуелен премиер Сали Бериша му додели мандат ...

Есен на протести во Албанија

Дневник - 09.09.2009

Лидерот на социјалистите, Еди Рама, вели дека новата политичка акција нема цел да ги измени изборните резултати, туку да ги востанови скратените демократски ...

Бериша ќе го добие мандатот за состав на нова влада

МРТ - 09.09.2009

Кабинетите на албанскиот претседател Бамир Топи најави предавање на мандатот на претседателот на Демократската партија Сали Бериша за состав на новата влада на ...

Сали Бериша е нов премиер на Албанија

МРТ - 09.09.2009

Албанскиот претседател Бамир Топи денеска го потпиша указот со кој за нов премиер на Албанија го назначува Сали Бериша, лидер на Демократската партија која ...

Сали Бериша е нов премиер на Албанија

Макфакс - 09.09.2009

Албанскиот претседател Бамир Топи денеска го потпиша указот со кој за нов премиер на Албанија го назначува Сали Бериша, лидер на Демократската партија која ...

Бериша ќе го добие мандатот за состав на нова влада

Алфа - 08.09.2009

Кабинетите на албанскиот претседател Бамир Топи најави предавање на мандатот на претседателот на Демократската партија Сали Бериша за состав на новата влада на ...

Бериша ќе го добие мандатот за состав на нова влада

Макфакс - 08.09.2009

Кабинетите на албанскиот претседател Бамир Топи најави предавање на мандатот на претседателот на Демократската партија Сали Бериша за состав на новата влада на ...