TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Порто ќе го именува Виктор Фернандез за нов тренер

А1 - 09.08.2004

Европскиот првак Порто ќе го именува шпанецот Виктор Фернандез за нов тренер обајвува едне португалски весник. Според него управата на Порто и Фернандез кој е без ангажаман се договориле вчера. Од клубот не ја коментираат оваа информација.

Јапонија ја одбрани титулата азиски првак

Време - 09.08.2004

ФУДБАЛ - ВЕСТИ Јапонија го совлада домаќинот Кина со 3-1 во финалето на Азискиот куп што се одигра во Пекинг и ја одбрани титулата континентален првак. Јапонците ја надминаа пеколната атмосфера создадена од 66.000 бучни домашни фанови и со головите на Шунсуе Накамура, Коџи Наката и на Кеиџи Тамада ...

Нери доби отказ без да седне на клупата на Порто

Дневник - 09.08.2004

ВЕСТИ Актуелниот европски фудбалски шампион Порто, го ослободи од обврските тренерот Луиџи Дел Нери, по само два месеци работа, без ниту еден официјален натпревар. Португалскиот клуб соопшти дека го раскинал договорот со поранешниот стратег на Киево од приватни причини.