TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новиот јапонски премиер предупредува од финансиски колапс на земјата

Алсат-М - 11.06.2010

Новиот премиер на Јапонија, Наото Кан, предупреди дека земјата е пред финансиски колапс сличен на оној во Грција. Според него, големите државни долгови најавуваат опасност од целосен крах на ...

Јапонија страхува од должничка криза како грчката

Р.С.Европа - 11.06.2010

Новиот јапонски прмиер Наото Кан предупреди денеска дека Јапонија би можело да се соочи со финансиски проблеми слични на оние што ја погодија Грција доколку не биде преземено нешто за намалување на ...

Јапонија со огромен јавен долг

Макфакс - 11.06.2010

Јапонија е пред колапс, а новиот премиер се плаши дека земјата наскоро може да ја зафати истата состојба како и во Грција, пишуваат британските медиуми. „Нашиот јавен долг е огромен..

Јапонскиот премиер стравува од должничка криза

eReporter - 11.06.2010

Новиот јапонски премиер Наото Кан предупреди денеска дека Јапонија би можела да се соочи со финансиски проблеми, како оние на Грција, доколку под итно не се преземат мерки за намалување на јавниот ...

Свет - Кан ја претстави новата влада

Време - 09.06.2010

Новиот јапонски премиер Наото Кан вчера официјално го претстави својот нов кабинет, кој се состои од 17 министри и државни секретари, од кои 11 се од претходниот владин состав на Јукио Хатојама, кој ...

Наото Кан ја претстави новата јапонска влада

А1 - 08.06.2010

Новиот јапонски премиер Наото Кан официјално го претстави својот нов кабинет составен од 17 министри и државни секретари.

Наото Кан ја состави новата јапонска Влада

Канал5 - 08.06.2010

Новиот јапонски премиер Наото Кан ја формира новата Влада од 17 министри и државни секретари од кои 11 се од кабинетот на поранешниот премиер Хатојама.

Претставена новата јапонска влада

Р.С.Европа - 08.06.2010

Новиот јапонски премиер Наото Кан формира влада од 17 министри и државни секретари, од кои повеќето, односно 11, се од претходниот владин состав.

Новата јапонска влада со 17 министри и секретари

Макфакс - 08.06.2010

Новиот јапонски премиер Наото Кан формираше влада од 17 министри и државни секретари, од кои 11 се од претходниот состав, соопшти денеска новиот владин портпарол Јошито Сенгкоку.

Наото Кан ја претстави новата Влада на Јапонија

Алфа - 08.06.2010

Новиот јапонски премиер Наото Кан го претстави денеска официјално својот нов кабинет, кој се состои од 17 министри и државни секретари, од кои 11 се од претходниот владин состав на Јукио Хатојама, ...

Новиот јапонски премиер најсиромашен во историјата на земјата

Кирилица - 08.06.2010

Наото Кан располага со околу 245 илјади долари имот Актуелниот премиер Наото Кан располага со околу 245 илјади долари имот, што го прави еден од најсиромашните премиери во историјата на Јапонија.

Наото Кан ја претстави новата Влада на Јапонија

МРТ - 08.06.2010

Новиот јапонски премиер Наото Кан го претстави денеска официјално својот нов кабинет, кој се состои од 17 министри и државни секретари, од кои 11 се од претходниот владин состав на Јукио Хатојама, ...

Новата јапонска влада со 17 министри и секретари

МРТ - 08.06.2010

Новиот јапонски премиер Наото Кан формираше влада од 17 министри и државни секретари, од кои 11 се од претходниот состав, соопшти денеска новиот владин портпарол Јошито Сенгкоку.

Наото Кан ја претстави новата Влада на Јапонија

Сител - 08.06.2010

Новиот јапонски премиер Наото Кан го претстави денеска официјално својот нов кабинет, кој се состои од 17 министри и државни секретари, од кои 11 се од претходниот владин состав на Јукио Хатојама, ...

Наото Кан ја претстави новата јапонска Влада

Кирилица - 08.06.2010

Новиот јапонски премиер Наото Кан го претстави денеска официјално својот нов кабинет, кој се состои од 17 министри и државни секретари, од кои 11 се од претходниот владин состав на Јукио Хатојама, ...

Наото Кан ја претстави новата Влада на Јапонија

Идивиди - 08.06.2010

Токио, 8 јуни 2010 (МИА) - Новиот јапонски премиер Наото Кан го претстави денеска официјално својот нов кабинет, кој се состои од 17 министри и државни секретари, од кои 11 се од претходниот владин ...

Новиот јапонски премиер е 65 пати посиромашен од неговиот претходник

Кирилица - 07.06.2010

Новиот премиер на Јапонија Наото Кан е речиси 65 пати посиромашен од неговиот претходник Јукио Хатојама, кој минатата недела поднесе оставка, преземајќи ја одговорноста за серија неисполнети ...