TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трансферот на Беќири во

Дневник - 11.01.2001

Слога Југомагнат Голема е веројатноста дека напаѓачот на Слога Југомагнат и на македонската репрезентација Арџенд Беќири нема да ја продолжи својата кариера во Јужна Кореја, во клубот Сувон Блу Вингс. Тој прексиноќа се врати од Далечниот Исток, каде што беше на проба дваесетина дена.

Младинци на Галатасарај на калење, Беќири се враќа од Кореја

Дневник - 09.01.2001

ФУДБАЛ - вести * Двајца младински фудбалери на Галатасарај се на калење во македонскиот фудбалски шампион Слога Југомагнат, не информираше Рамадан Топојани, генералниот секретар на чаирскиот прволигаш. Сали Ѓувен (18) игра на позицијата лево крило. Слога Ј.