TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Владата не попушта за бугарските таблички

Утрински - 11.09.2010

Владата нема да ја измени или да ја одложи законската обврска странските возила да се облечат со македонско руво преку нивна пререгистрација.

Мал протест, наместо за бугарските возила, за „репресираните бугари“

Телма - 11.09.2010

Едвај десетина сопственици на возила со бугарски таблички, кои поседуваат и бугарски државјанства дојдоа на протест со своите половни возила пред зградата на Владата, а потоа и пред зградата на ...

Бугарските возила ќе се паркираат пред Владата

Дневник - 11.09.2010

Сопствениците на автомобили со странски таблички се жалат на енормно високите цени за пререгистрација, па затоа за денеска закажаа протест пред Владата и Собранието Околу 30.000 сопственици на возила ...

Нема да се продолжи рокот за пререгистрација на возилата

Идивиди - 11.09.2010

Владата нема да го продолжи рокот за пререгистрација на возилата со странски таблички, што истекува на 30 септември. “Државата го направи максимумот, и дека редно граѓаните да го направат она која ...

Фијаско на протестот на сопствениците на автомобили со бугарски таблички

Форум - 11.09.2010

Десетина луѓе со државјанства на Македонија и Бугарија протестираа денеска пред Владата за да го искажат своето незадоволство поради истекот на рокот за пререгистрација на автомобилите со странски ...

Протест на сопствениците на возила со бугарски таблички

Алсат-М - 11.09.2010

Сопствениците на возилата со бугарски регистарски таблички денеска одржаа протест пред владата во Скопје. На протестот учествуваа само десет сопственици на возила со бугарски таблички кои го изразија ...

Протест на сопствениците на возила со бугарски таблички

Алфа - 11.09.2010

На двочасовниот протест пред владата и собранието на сопствениците на автомобили со бугарски регистарски таблички се појавија едвај десетина незадоволни граѓани со двојни државјанства.

Протест на сопственици на бугарски возила

Сител - 11.09.2010

Десетина возила се паркираа пред владата во знак на протест. Организаторите и денеска не се пријавија кои се, решија да останат анонимни.

Протести поради високите цени за пререгистрација на автомобилите

eReporter - 11.09.2010

Сопствениците на увезени автомобили најавуваат протест поради енормно високата цена што треба да ја платат за регистрирање на нивните возила.

Мал одзив на протестот против пререгистрација на возилата

eReporter - 11.09.2010

Десеттина соспственици на увезени автомобили денеска излегоа на протестот пред македонската Влада, поради енормно високата цена што треба да ја платат за пререгистрирање на нивните возила. На 30.

Фијаско на протестот на сопствениците на автомобили со бугарски таблички

Макфакс - 11.09.2010

Десетина луѓе со државјанства на Македонија и Бугарија протестираа денеска пред Владата за да го искажат своето незадоволство поради истекот на рокот за пререгистрација на автомобилите со странски ...

Македонското државјанство прескапо за бугарските автомобили

Утрински - 10.09.2010

Енормно високата цена што треба да ја платат македонските државјани за регистрирање на бугарските и на увезените автомобили од други земји, ги натера нивните сопственици да го кренат својот глас ...

Нема пролонгирање на рокот за пререгистрација на бугарските возила

Телма - 10.09.2010

Владата нема намера повторно да го пролонгира рокот за пререгистрација на возилата со странски регистерски таблички, кои во државата ги има околу 40 илјади, во најголем број со бугарски таблички.

Владата нема да го продолжи рокот за пререгистрација автомобилите

Форум - 10.09.2010

Владата нема да го продолжи рокот за пререгистрација на автомобилите со странски регистарски таблички, иако сопствениците на ваквите автомобили се незадоволни од дадениот рок и најавуваат протести ...

Останува обврската за пререгистрација на странските возила

Алфа - 10.09.2010

Ден пред најавениот протест пред Владата на сопствениците на возила со странски таблички, лично премиерот Груевски им порача дека нема да има ново одложување на пререгистрацијата и рокот останува 30 ...

Утре протести против пререгистрацијата на возилата со бугарски таблички

Канал5 - 10.09.2010

Поттикнати од успехот во Србија, Бугарската ВМРО на Каракачанов за утре најавува протести на бугарско - македонската граница како револт против македонските власти, за како што велат проблемите што ...

Нема да се продолжи рокот за пререгистрација на возилата

Нетпрес - 10.09.2010

Владата нема да го продолжи рокот за пререгистрација на возилата со странски таблички, што истекува на 30 септември. “Државата го направи максимумот, и дека редно граѓаните да го направат она која ...

Владата нема да го продолжи рокот за пререгистрација автомобилите

Макфакс - 10.09.2010

Владата нема да го продолжи рокот за пререгистрација на автомобилите со странски регистарски таблички, иако сопствениците на ваквите автомобили се незадоволни од дадениот рок и најавуваат протести.

Граѓаните со странски таблички најавуваат протест в сабота

Алфа - 09.09.2010

Незадоволни од владиното решение – до крајот на месецов да мораат да ги пререгистрираат своите возила, сопствениците на автомобили со странски таблички закажуваат протест пред владата и собранието, ...