TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меланија Трамп и принцот Хари на средба – таа првпат срдечна, тој првпат студен (видео)

Press24 - 24.09.2017

Првата дама на САД Меланија Трамп и британскиот принц Хари се сретнаа вчера во Торонто, на отворањето на натпреварот Инвиктус гејмс. Поводот за средбата беше отворањето на „Инвиктус гејмс“, чиј основач е Хари, а Меланија пристигна со американскиот ...

Се сретнаа Меланија и Хари - таа првпат срдечна, тој првпат студен (ВИДЕО)

МКД - 24.09.2017

Првата дама на САД Меланија Трамп и британскиот принц Хари се сретнаа вчера во Торонто, на отворањето на натпреварот Инвиктус гејмс. Поводот за средбата беше отворањето на „Инвиктус гејмс“, чиј основач е Хари, а Меланија пристигна со американскиот ...

Прва средба на Меланија Трамп и принцот Хари

Кајгана - 24.09.2017

Првата дама на САД и британскиот принц Хари се запознаа во Торонто, на отворањето на натпреварувањето Invictus Games, кое се одржува во чест на ранетите и болните војници ширум светот. Сопругата на претседателот Доналд Трамп на принцот му открила ...

Сите зборуваат за средбата на МЕланија Трамп и принцот Хари – таа првпат срдечна, тој првпат студен (видео)

Република - 24.09.2017

Првата дама на САД Меланија Трамп и британскиот принц Хари се сретнаа вчера во Торонто, на отворањето на натпреварот Инвиктус гејмс. Поводот за средбата беше отворањето на „Инвиктус гејмс“, чиј основач е Хари, а Меланија пристигна со американскиот ...

Меланија Транмп ја предводи делегацијата на САД на игрите во Торонто

+инфо - 23.09.2017

Меланија Трамп во Торонто ќе се појави и на приемот за околу 100 американски атлетичари кои учествуваат на седумдневните натпревари во олимписки стил. Сопругата на американскиот претседател Меланија Трамп, денеска ќе ги претставува САД на првото ...

Меланија на удар поради говорот во ОН: „Почни од својот сопруг“

А1 On - 22.09.2017

Првата дама на САД, Меланија Трамп, во своето прво обраќање во Обединети нации во средата, упати апел до светските лидери да се здружат за благосостојба на децата. Но, нејзиниот говор наиде на многубројни критики на социјалните мрежи, не само поради ...

Мода и политика: Меланија Трамп пак мета на критики

Кајгана - 22.09.2017

Иако Меланија Трамп блескаше во нејзиниот розов фустан, сепак оваа нејзина облека предизвика голем револт и бес во очите на јавноста. Сопругата на американскиот претседател Меланија Трамп го одржа својот прв говор во Обединетите Нации, а за оваа ...

Меланија на удар поради говорот во ОН: „Почни од својот сопруг“

+инфо - 22.09.2017

Говор наиде на многубројни критики на социјалните мрежи, не само поради изборот на гардеробата, туку и поради однесувањето на нејзиниот сопруг. Првата дама на САД, Меланија Трамп, во своето прво обраќање во Обединети нации во средата, упати апел до ...

Си-ен-ен: Меланија е најпопуларна во семејството Трамп

Слободен Печат - 22.09.2017

Меланија Трамп не само што е попопуларна од нејзиниот сопруг, туку таа забележала и рапиден пораст на популарноста изминатите неколку месеци, покажало истражување на Си-ен-ен. Од испитаниците, 44 отсто изјавиле дека имаат позитивно мислење за ...

„Лицемерко, за сè е виновен Трамп!“ – Меланија нападната за време на говорот

Репортер - 22.09.2017

Во говорот што го одржа на Генералното собирание на ОН Меланија Трамп го осуди насилието на социјалните мрежи, но луѓето брзо ја забележаа иронијата и ѝ замерија за нејзиното обраќање.Првата дама на САД во текот на обраќањето ги повика светските ...

Меланија на удар поради говорот во ОН: „Почни од својот сопруг“

Алфа - 22.09.2017

Првата дама на САД, Меланија Трамп, во своето прво обраќање во Обединети нации во средата, упати апел до светските лидери да се здружат за благосостојба на децата. Првата дама на САД, Меланија Трамп, во своето прво обраќање во Обединети нации во ...

Со фризура, шминка и фустан од 3000 долари, Меланија Трамп зборува за гладни деца

ЗаЗабава - 22.09.2017

Kaква е оваа иронија на Меланија Трамп која често знае да направи некоја грешка поради која е мета на новинарите, а овој пат стварно претера. Таа беше во центарот на вниманието и ги засени сите настани и случувања на Конвенцијата на републиканците ...

Меланија на удар поради говорот во ОН: „Почни од својот сопруг“

Press24 - 22.09.2017

Меланија Трамп, во своето прво обраќање во ОН во средата, упати апел до светските лидери да се здружат за благосостојба на децата. Но, нејзиниот говор наиде на многубројни критики на социјалните мрежи, не само поради изборот на гардеробата, туку и ...

Розовиот фустан на Меланија предизвика бес во јавноста

Република - 22.09.2017

Меланија Трамп, сопругата на американскиот претседател Доналд Трамп го имаше првиот говор во Обединетите нации, а за овој важен настан одбра гламурозна комбинација. Таа носеше креација на шпанската марка „Делпозо“, однсоно фустан-палто во розова ...

Говорот на Меланија во ОН критикуван од јавноста: Почни од својот сопруг

Либертас - 22.09.2017

Првата дама на САД, Меланија Трамп, во своето прво обраќање во Обединети нации во средата, упати апел до светските лидери да се здружат за благосостојба на децата. Но, нејзиниот говор наиде на многубројни критики на социјалните мрежи, не само поради ...

Меланија зборува за гладни деца во фустан од 3000 долари

Идивиди - 22.09.2017

Меланија Трамп често знае да направи некоја грешка поради која е мета на новинарите. Таа беше во центарот на вниманието и ги засени сите настани и случувања на Конвенцијата на републиканците кога американските медиуми го прогласија за плагијат ...

И Меланија Трамп имаше свое обраќање во ОН

Макфакс - 21.09.2017

Првата дама на САД, Меланија Трамп ги повика светските лидери да се здружат за доброто на децата, упатувајќи апел за време на своето прво јавно обраќање во Обединетите нации. Предупредувајќи дека децата внимателно го следат примерот на возрасните, ...

Со пита и сладолед Меланија ја угости Заева

Репортер - 21.09.2017

Со пита полнета со сос од домати и пармезан, риба, црн ориз, салатата направена од млади листови од грашок и сортни вина, Меланија Трамп ја пречека Зорица Заева на приемот што го организираше за сопругите на претседателите.

Со што ги послужи Меланија првите дами? (ФОТО)

+инфо - 21.09.2017

Зорица го придружува премиерот Заев, кој е во неколкудневна работна посета на САД. Зорица Заева, сопругата на премиерот Зоран Заев, присуствуваше на прием кај првата дама на САД, Меланија Трамп.

Првата дама на САД ги повика светските лидери да се обединат - еве зошто...

Точка - 21.09.2017

Првата дама на САД, Меланија Трамп, ги повикала светските лидери да се здружат за доброто на децата, а апелот го пратила во текот на своето прво јавно обраќање во ОН, во моментот кога Белата куќа работи на зајакнување на односите со други земји.

Адвокатот на Трамп преку Инстаграм испрати поздрави до Македонија

iPortal - 21.09.2017

Адвокатот на Трамп, Michael Wildes, објави фотографија на Инстаграм со сопругата на премиерот Заев, Зорица Заева од приемот кај првата дама на Америка, Меланија Трамп. Сопругата Зорица го придружува премиерот Заев кој е во неколкудневна посета на ...

Меланија во нападно розово во Обединетите нации

Точка - 21.09.2017

Првата дама на САД, Меланија Трамп, стана жртва на сајбер малтретирање откако на говорницата во Обединетите нации излезе да држи говор за опасностите од малтретирањето облечена во розева, преголема облека.

Меланија Трамп во ОН: Лидери здружете се за благосостојба на децата

А1 On - 20.09.2017

Првата дама на САД, Меланија Трамп во денешното прво обраќање во Обединети нации, упати апел до светските лидери да се здружат за благосостојба на децата. Таа посочи дека децата го следат примерот на возрасните лица и им порача на сопругите на ...

Меланија Трамп во ОН: Лидери здружете се за благосостојба на децата

+инфо - 20.09.2017

Таа им порача на сопругите на светските лидери дека „мора да учат една од друга за вредностите на емпатија и комуникација. Првата дама на САД, Меланија Трамп во денешното прво обраќање во Обединети нации, упати апел до светските лидери да се здружат ...

Меланија Трамп се закани со тужба за контроверзните билборди среде Загреб

Црнобело - 20.09.2017

Пред неколку денови, во Загреб беа поставени билборди со контроверзен слоган и ликот на првата дама на САД, Меланија Трамп. Станува збор за маркетинг кампања на едно приватно училиште од Загреб кое промовира учење англиски јазик.

Меланија Трамп со силен говор за заштита на децата ширум светот (ВИДЕО)

Стандард - 20.09.2017

Во говор за време на ручек во Мисијата на САД при Обединетите нации, сопругата на Доналд Трамп, Меланија, ги повика светските лидери да се мобилизираат за подобар живот за децата низ целата планета.

Меланија во нападно розево во Обединетите нации

Макфакс - 20.09.2017

Првата дама на САД, Меланија Трамп, стана жртва на сајбер малтретирање откако на говорницата во Обединетите нации излезе да држи говор за опасностите од малтретирањето облечена во розева, преголема облека.

И на двете им е достапен огромен буџет: Што мислите, која трошела повеќе пари на облека?

Точка - 20.09.2017

Да се биде прва дама на САД не е ниту најмалку лесна задача, а се чини и дека ниту една од нив не била толку многу анализирана како што е Меланија Трамп. Уште од претседателската кампања на нејзиниот сопруг, прочешлан е буквално секој дел од ...

Откако им се закани со тужба тргнати билбордите со Меланија Трамп од Загреб

Локално - 20.09.2017

Билбордите на кои се наоѓаше Меланија Трамп со пропратен слоган „Замислете колку може да постигнете со само малку англиски“, отстранети се откако нејзината адвокатка се закани со тужба. Билбордите беа дел од кампањата на приватното училиште за ...

Отстранети билбордите во Загреб што ја изнервираа Меланија Трамп

Мета - 20.09.2017

Рекламните билборди на училиште за странски јазици во центарот на Загреб на кои беше првата дама на САД, Меланија Трамп, се отстранети, а училиштето се извини откако доби закана за тужба од словенечкиот адвокат на Меланија.

Меланија бесна поради билбордот во Загреб: Еве што ќе преземе за да исчезне

Press24 - 19.09.2017

Билбордот со ликот на првата на дама на Америка, Меланија Трамп, кој е поставен во Загреб, привлекува големо внимание и предизвика бурни реакции, не само во јавноста туку и кај самата Меланија.

Меланија Трамп ќе тужи за навредливиот билборд во Загреб

Кајгана - 19.09.2017

Билбордот со ликот на првата дама на САД Меланија Трамп што е поставен во Загреб привлече големо внимание и бурни реакции и секако, веста стигна и до неа. Според RTL, Меланија најавила тужба и побарала билбордот со рекламата да се тргне во рок од 24 ...

Меланија Трамп побарала итно да се тргне навредувачкиот плакат во Загреб (ФОТО)

+инфо - 19.09.2017

Меланија најавила тужба и побарала плакатот да се отстрани во рок од 24 часа. Првата дама на САД, Меланија Трамп, најавила тужба и побарала плакатот поставен во Загреб на билборд да се отстрани во рок од 24 часа.

Трамп и се обрати на Меланија мислејќи дека никој не го слушна, но народот збесна(видео)

Press24 - 19.09.2017

На снимка која ја објави Белата куќа, Меланија најпрвин држи краток говор а потоа го најавува својот сопруг на манифестација за воено воздухопловство. Досега во медиумите се пишуваше дека нивната љубов не цвета, но од ова видео, многумина се ...

Меланија Трамп лута поради плакатот во Загреб – Најавува тужба

Скопје24 - 19.09.2017

Првата дама на САД, Меланија Трамп, најавила тужба и побарала плакатот поставен во Загреб на билборд да се отстрани во рок од 24 часа. Според хрватските прописи, не смее да се употребува ликот од некој поединец во маркетиншки цели без негова ...

Маноло Бланик застана во одбрана на Меланија Трамп

Канал 77 - 19.09.2017

Првата дама на САД, Меланија Трамп неодамна предизвика лавина од негативни коментари поради за многумина несоодветниот избор на обувки за посетата на жртвите од ураганот Харви во Тексас. Во име на одбрана на честа на својата позната и долгогодишна ...

Меланија лута поради плакатите во Загреб (Фото)

Република - 19.09.2017

Правата дама на САД не се шегува кога вели дека никој повеќе нема да се исмејува со нејзиниот имиџ. Токму затоа Американскиот институт од Загреб може да се најде во сериозен проблем поради плакатите во кои ја искористи Меланија Трамп за своја ...

Меланија бесна поради плакатите во Загреб

Идивиди - 19.09.2017

Правата дама на САД не се шегува кога вели дека никој повеќе нема да се исмејува со нејзиниот имиџ. Токму затоа Американскиот институт од Загреб може да се најде во сериозен проблем поради плакатите во кои ја искористи Меланија Трамп за своја ...

Доналд Трамп „нежно“ ја избрка Меланија од бина (видео)

Црнобело - 18.09.2017

Претседателот на САД, Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија Трамп се секако мета на медиумите, а најмногу на твитерџиите. Што и да направат нема да остане недознаено и проширено низ социјалните мрежи.