TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трансатлантски врски: ќе има ли Обама внатрешни сопки?

Deutsche Welle - 10.11.2012

Експертите имаат измешани мислења за вториот мандат на американскиот претседател Барак Обама. Едните со надеж дека САД и ЕУ ќе постигнат договор за слободна трговија, додека другите ги гледаат како ...

Обама бара поголеми даноци за најбогатите Американци

24 Вести - 10.11.2012

Американскиот претседател Барак Обама ги повика конгресните челници во Белата куќа на преговори за договорот со кој би се спречило наглото зголемување на растот на даноците и кратење на ...

Обама: Најбогатите Американци треба да плаќаат повеќе данок

МКД - 10.11.2012

Американскиот претседател Барак Обама вчера изјави дека е неопходно „најбогатите Американци да плаќаат повеќе данок“ за да дојде до намалување на суфицитот.

Белата куќа во демографска шема

Дневник - 10.11.2012

На овие избори се покажаа клучни гласовите на Хиспанците, а демографијата кажува дека малцинските групи стануваат сè побројни, на пример Латиноамериканците на еден умрен имаат седум новородени, а тоа ...

Македонско-американски етнички синдром

Дневник - 10.11.2012

Темите што се поставуваат во Македонија, етничката поделеност, наталитетот и демографијата, силно испливаа и на овие претседателски избори во САД.

Чавез: Обама да се грижи за својот народ

А1 On - 10.11.2012

Претседателот на Венецуела, Хуго Чавез, му порача денеска на повторно избраниот претседател Барак Обама да се воздржи од мешање во меѓународните конфликти и да се фокусира на решавањето на домашните ...

Обама најавува поголеми даноци за најбогатите

+инфо - 10.11.2012

Реизбраниот американски претседател Барак Обама ги повика конгресните челници во Белата куќа на преговори за постигнување договор со кој би се спречило наглото зголемување на растот на даноците и ...

Обама за еконимијата

МРТ - 10.11.2012

Три дена по победата на претседателските избори Обама ја објави својата економска ...

Обама најавува поголеми даноци за најбогатите

Либертас - 10.11.2012

Реизбраниот американски претседател Барак Обама ги повика конгресните челници во Белата куќа на преговори за постигнување договор со кој би се спречило наглото зголемување на растот на даноците и ...

Обама: Да се намалат даноците за средната класа

Сител - 10.11.2012

Американскиот претседател Барак Обама побараа од Конгресот веднаш да го прошири Законот за намалување на даноците за средната класа.

Обама: Најбогатите Американци да плаќаат повеќе данок

БезПардон - 10.11.2012

Американскиот претседател Барак Обама изјави дека е неопходно „Најбогатите Американци да плаќаат повеќе данок“ за да дојде до намалување на суфицитот.

Видео:Барак Обама стана пејач !

БезПардон - 10.11.2012

Верните обожаватели на Американскиот претседател Барак Обама смислиле доста интересен начин – маркетинг , на кои тој ги „препејува“ најпопуларните светски хитови.

ВИДЕО: Обама заплака пред волонтери во Чикаго

24 Вести - 09.11.2012

Американскиот претседател Барак Обама за време на посетата на својот изборен штаб во Чикаго заплака додека држеше говор пред волонтерите.

Обама се расплака на средбата со неговиот изборен штаб

Р.С.Европа - 09.11.2012

Изборниот штаб на Барак Обама објави видео на кое американскиот претседател плаче во моментот кога им се заблагодарува на членовите на штабот веднаш откако во вторникот повторно беше избран за таа ...

Претседателот Обама ќе ја посети Бурма

Глас на Америка - 09.11.2012

И покрај загриженоста дека земјата нема високи стандарди за почитување на човековите права. Белата куќа соопшти дека Барак Обама ќе биде првиот претседател кој ќе ја посети Бурма, во рамки на ...

Стратезите на успехот на Обама – најмоќните луѓе за кои никогаш не сте чуле

МКД - 09.11.2012

Барак Обама, претседателот на САД, со многу мака успеа да остане уште четири години во Белата куќа, а меѓу најзаслужните за тоа се двајцата негови стратези: 57-годишниот Дејвид Акселрод, кој ја ...

Солзи протекоа од очите на обама

Телма - 09.11.2012

По солзите во обраѓањето пред избирачите ноќта непосредно пред изборите, тимот на американскиот претседател објави ново видео со емотивно обраќање на Барак Обама пред неговиот персонал и волонтерите ...

Грците лути што Обама не бил потврд за името

Дневник - 09.11.2012

Тоа што администрацијата на старо-новиот претседател продолжува да ја нарекува нашата држава под уставното име, најмногу ја иритира грчката заедница Ивана Kостовска Најголема иритација за Грците во ...

ВИДЕО: Обама заплака во Чикаго

А1 On - 09.11.2012

За време на посетата на својот изборен штаб во Чикаго, реизбраниот американски претседател Барак Обама заплака додека држеше говор пред ...

Обама заплака пред волонтерите во Чикаго

Алфа - 09.11.2012

Претседател на САД Барак Обама, со солзи во очите им се заблагодари на младите волонтери кој работеа на неговата предизборна кампања.

Обама за четири години ќе биде сед старец

А1 On - 09.11.2012

Американскиот неделник „ Bloomberg Businessweek “ ја објави на интернет насловната страница од својот нов број, на која е фотографијата на видно остарениот и потполно сед Барак Обама.

ВИДЕО: Обама заплака пред своите волонтери

А1 On - 09.11.2012

Сакајќи да им се заблагодари на сите што ја водеа неговата кампања, при крајот на петминутното обраќање во еден момент почнаа да му течат солзи, а гласот му затрепери.

ВИДЕО: Обама заплака пред волонтери во Чикаго

+инфо - 09.11.2012

Американскиот претседател Барак Обама за време на посетата на својот изборен штаб во Чикаго заплака додека држеше говор пред волонтерите.

Eве како ќе изгледа Обама по вториот мандат

+инфо - 09.11.2012

Обама за време на изборната кампања се шегуваше на своја сметка, тврдејќи дека многу остарел откако бил избран за претседател.

ВИДЕО: Обама се расплака на средбата со неговиот изборен штаб

Либертас - 09.11.2012

Изборниот штаб на Барак Обама објави видео на кое американскиот претседател плаче во моментот кога им се заблагодарува на членовите на штабот веднаш откако во вторникот повторно беше избран за таа ...

Го совладаа емоциите пред камери: Обама заплака додека им се заблагодаруваше на волонтерите

Канал5 - 09.11.2012

Реизбраниот претседател на САД Барак Обама заплака за време на посетата на својот изборен штаб во Чикаго додека им се обраќаше на волонтерите кои работеа на неговата кампања.

Обама заплака пред своите волонтери

Кирилица - 09.11.2012

Обама заплака пред своите волонтери Американскиот претседател Барак Обама за време на посетата на својот изборен штаб во Чикаго заплака додека држеше говор пред волонтерите.

Кои се најмоќните луѓе во Вашингтон за кои не сте слушнале?

Вечер Прес - 09.11.2012

Американскиот претседател Барак Обама, успеа по тешка и неизвесна кампања да освои уште еден мандат во Белата куќа, а меѓу најзаслужните за тоа се двајцата негови стратези: Дејвид Акселрод (57) кој ...

Грците не очекуваат дека Обама ќе им ги оствари желбите

Вечер Прес - 09.11.2012

Администрацијата на Барак Обама ја признава Поранешната југословенска Република Македонија - ПЈРМ како Република Македонија, што е голема иритација за Грците, пишува гласилото на грчката дијаспора ...

Обама се расплака за време на говор во Чикаго

Точка - 09.11.2012

Американскиот претседател, Барак Обама, се расплака додека држеше говор во изборниот штаб во Чикаго. Обама по изборите го посети штабот во Чикаго сакајќи да им се заблагодари на сите волонтери кои ја ...

ВИДЕО: Обама се расплака за време на говор во Чикаго

Нетпрес - 09.11.2012

Американскиот претседател, Барак Обама, се расплака додека држеше говор во изборниот штаб во Чикаго. Обама по изборите го посети штабот во Чикаго сакајќи да им се заблагодари на сите волонтери кои ја ...

ФОТО: Како ќе изгледа Обама по вториот мандат

Курир - 09.11.2012

Американскиот неделник „Bloomberg business week“ ја објавил на Интернет насловната страница на својот нов број на која стои сликата од видно остарениот Барак Обама, со целосно седа коса.

ФОТО: Каков бил Обама во младоста, а каков ќе стане по новиот мандат?

БезПардон - 09.11.2012

Реизбраниот американски претседател, Барак Обама додека траеше изборната кампања се шегуваше на своја сметка, тврдејќи дека многу остарел откако бил избран за претседател.

Барак Обама заплака во Чикаго

Фама - 09.11.2012

Претседателот на САД, Барак Обама, заплака во текот на посетата на својот изборен штаб во Чикаго, каде разговараше со волонтери, пренесуваат американските медиуми.

Видео: Обама се расплака за време на говор во Чикаго

Таратур - 09.11.2012

Американскиот претседател, Барак Обама, се расплака додека држеше говор во изборниот штаб во Чикаго. Обама по изборите го посети штабот во Чикаго сакајќи да им се заблагодари на сите волонтери кои ја ...

ВИДЕО: Солзите на Обама

Курир - 09.11.2012

Новоизбраниот претседател на САД, Барак Обама, ќе одржи говор во врска со економијата и ќе го посети Мијанмар при крајот на месецов.

ВИДЕО: Обама се расплака пред камери

БезПардон - 09.11.2012

Реизбраниот американски претседател Барак Обама се расплака пред камери, за време на посетата на својот изборен штаб во Чикаго, додека им се обраќаше на волонтерите кои работеа на неговата кампања.

ВИДЕО: Кога Барак Обама плаче

Press24 - 09.11.2012

Реизбраниот американски претседател Барак Обама се расплака пред камери, за време на посетата на својот изборен штаб во Чикаго, додека им се обраќаше на волонтерите кои работеа на неговата ...

Обама со солзи при обраќање на волонтерите

Пулс24 - 09.11.2012

Претседателот на Соединетите американски држави, Барак Обама се расплака за време на посетата на својот изборен штаб во Чикаго, каде разговарал со волонтерите, јавуваат американските телевизии.

Обама се расплака при обраќањето пред волонтерите во кампњата

Макфакс - 09.11.2012

Претседателот на Соединетите американски држави, Барак Обама се расплака за време на посетата на својот изборен штаб во Чикаго, каде разговарал со волонтерите, јавуваат американските телевизии.

Видео: Обама заплака во Чикаго

Денешен - 09.11.2012

Претседателот на САД, Барак Обама заплака за време на посетата на својот изборен штаб во Чикаго, каде разговараше со волонтерите, пренесува американската телевизија.

ВИДЕО: Обама се расплака пред камерите

Maxim - 09.11.2012

Реизбраниот американски претседател Барак Обама се расплака пред камери, за време на посетата на својот изборен штаб во Чикаго, додека им се обраќаше на волонтерите кои работеа на неговата ...

Републиканците му подаваат рака на Обама

Deutsche Welle - 08.11.2012

По реизборот на Барак Обама за американски претседател, Републиканците во Претставничкиот дом, каде повторно имаат мнозинство, понудија преговори за да се постигне компромис за буџетот.

Обама се врати во Белата куќа

24 Вести - 08.11.2012

Претседателот на САД Барак Обама се врати во Белата куќа во Вашингтон, откако вчера беше реизбран на функцијата за уште еден мандат. Тој синоќа си замина од својот бастион Чикаго за престолнината.

Обама и Конгресот започнуваат пост-изборни преговори за буџетот

Глас на Америка - 08.11.2012

Претседателот бара зголемување на даноците за богатите Американци, на што републиканците се противат. Со претседателската кампања 2012 сега историја, ново-реизбраниот претседател Барак Обама го ...

Какви пораки ја чекаат Македонија од Белата куќа

Утрински - 08.11.2012

За нашата земја е од суштинска важност која личност ќе го заземе местото на досегашната државна секретарка Хилари Клинтон Македонија не треба да очекува ништо спектакуларно од вториот мандат на ...

Демографските промени во САД носат уште потешки денови за републиканците

Телма - 08.11.2012

Демографските промени во САД помогнаа во реизборот на претседателот Барак Обама и не им предвудуваат подобри денови на републиканците, посочуваат британските медиуми.

Обама се врати во Белата куќа

Телма - 08.11.2012

Претседателот на САД Барак Обама се врати во Белата куќа, во Вашингтон, откако во вторникот беше реизбран на функцијата за уште еден мандат, пренесоа француските медиуми.

Ќе не' земе или ќе нe` остави на ЕУ

Дневник - 08.11.2012

Анализите за американската политика на Балканот по изборите се движат од тоа дека изјавата од победничкиот говор на Обама оти „најдоброто допрва доаѓа“ се однесува и на нас, па до оцената дека сме на ...

Демографските промени во САД го реизбраа Обама

Дневник - 08.11.2012

Демографските промени во САД помогнаа во реизборот на претседателот Барак Обама и не им предвудуваат подобри денови на републиканците, посочуваат британските медиуми.

Инспиративни мисли од Барак Обама

Факултети - 08.11.2012

Најозборуваните претседателски избори во светот дојдоа до својот крај, исходот го знаеме старо-новиот претседател Барак Обама си осигура уште еден мандат на претседател на најмоќната земја во светот ...

Демографските промени во САД помогнаа во реизборот на Обама

Капитал - 08.11.2012

Демографските промени во САД помогнаа во реизборот на претседателот Барак Обама и не им предвудуваат подобри денови на републиканците, посочуваат британските медиуми.

Латиноамериканците и црните гласачи му ја донесоа победата на Обама

Алфа - 08.11.2012

Рекордниот број на гласачи со латиноамериканско потекло т.н. хиспаноси, му помогнаа на Барак Обама да добие уште еден мандат во Белата куќа.

Демографските промени во САД помогнаа во реизборот на Обама

МРТ - 08.11.2012

Демографските промени во САД помогнаа во реизборот на претседателот Барак Обама и не им предвудуваат подобри денови на републиканците, посочуваат британските медиуми.

Демографските промени во САД помогнаа во реизборот на Обама и не предвидуваат подобри денови за републиканците

Сител - 08.11.2012

Демографските промени во САД помогнаа во реизборот на претседателот Барак Обама и не им предвудуваат подобри денови на републиканците, посочуваат британските медиуми.

Обама се врати во Белата куќа по реизборот за претседател на САД

МРТ - 08.11.2012

Претседателот на САД Барак Обама се врати во Белата куќа, во Вашингтон, откако во вторникот беше реизбран на функцијата за уште еден мандат, пренесоа француските медиуми.

Обама се врати во Белата куќа по реизборот за претседател на САД

Сител - 08.11.2012

Претседателот на САД Барак Обама се врати во Белата куќа, во Вашингтон, откако во вторникот беше реизбран на функцијата за уште еден мандат, пренесоа француските медиуми.

Демографските промени и изборите во САД

Канал5 - 08.11.2012

Британските медиуми посочуваат дека демографските промени во САД помогнаа во реизборот на претседателот Барак Обама и не им предвидуваат подобри денови на републиканците.

Обама се врати во Белата куќа благодарение на демографијата

Вечер Прес - 08.11.2012

Реизборот на Обама се должи на демографските промени во САД и дека овој тренд не најавува подобри денови за републиканците, сметаат аналитичарите Претседателот на САД Барак Обама од Чикаго се врати ...

Демографските промени во САД помогнаа во реизборот на Обама

Курир - 08.11.2012

Британските медиуми посочуваат дека демографските промени во САД помогнаа во реизборот на претседателот Барак Обама и не им предвидуваат подобри денови на републиканците.

Обама се врати во Белата куќа

Курир - 08.11.2012

Откако во вторникот беше реизбран на функцијата за уште еден мандат, претседателот на САД Барак Обама се врати во Белата куќа во Вашингтон, пренесоа француските медиуми.

Обама се врати во Белата куќа

Press24 - 08.11.2012

Претседателот на САД Барак Обама се врати во Белата куќа, во Вашингтон, откако во вторникот беше реизбран за претседател. Тој синоќа си замина од својот бастион Чикаго за престолнината.

ВИДЕО: Жената која го засени говорот на Обама

БезПардон - 08.11.2012

Додека Барак Обама го држеше победничкиот говор на публиката која го гледала на телевизија, вниманието им го отргнала една жена која стоела веднаш зад него. Имено, зад Обама стоела, се претпоставува.

ВИДЕО: Погледнете како оваа жена го засени говорот на Барак Обама

Press24 - 08.11.2012

Ова е жената која го засени победничкиот говор на претседателот на САД, Барак Обама. Оваа жена, најверојатно волонтерка од Демократската партија, не приметила дека на главата има знаме кое се веело ...

Реизборот на Обама нема да донесе подобри денови за републиканците

Денешен - 08.11.2012

Демографските промени во САД помогнаа во реизборот на претседателот Барак Обама и не им предвудуваат подобри денови на републиканците, посочуваат британските медиуми.

Обама пречекан со торта во Белата Куќа

Денешен - 08.11.2012

Претседателот на САД Барак Обама се врати во Белата куќа, во Вашингтон, откако во вторникот беше реизбран на функцијата за уште еден мандат, пренесоа француските медиуми.

Барак Обама се врати во Белата куќа

Maxim - 08.11.2012

Претседателот на САД Барак Обама се врати во Белата куќа, во Вашингтон, откако во вторникот беше реизбран за претседател. Тој синоќа си замина од својот бастион Чикаго за престолнината.

Барак Обама победи, а Twitter полуде

IT.mk - 07.11.2012

Победничката порака на американскиот претседател Барак Обама, кој го доби својот втор мандат, ги сруши рекордите на најсподелуван твит на друштвената мрежа.

Победничкиот твит на Обама ги руши рекордите

Ентер - 07.11.2012

Цел свет веќе знае дека Барак Обама повторно е избран за претседател на САД, а тоа јавно го објави и на својот Twitter профил.

Арапската лига очекува од Обама мир на Блискиот Исток

Р.С.Европа - 07.11.2012

Арапската Лига денеска го повика барак Обама да го искористи вториот мандат за постигнување мир на Блискиот Исток. Тоа ќе биде од голема корист и за американците, а историјата покажува дека ...

САД: Обама уште четири години во белата куђ

Телма - 07.11.2012

Барак Обама е реизбран за претседател на САД, објавија медиумите, откако тој победи во Вирзинија, една од клучната држави во овие избори.

Обама - За САД најдоброто допрва доаѓа

Утрински - 07.11.2012

За САД најдоброто допрва доаѓа, изјави претседателот Барак Обама во својот победнички говор пред своите приврзaници во Чикаго.

Губитникот Трамп повика на револуција против Обама

МКД - 07.11.2012

Веројатно имате забележано дека Доналд Трамп не е обожавател на претседателот Обама . Но ставот на Трамп од комично кловновски се претвори во загрижувачки откако медиумите почнаа да јавуваат за ...

Обама: Покажавме кои сме!

А1 On - 07.11.2012

Претседателот на САД, Барак Обама по новата победа на изборите го означи и почетокот на славењето во Чикаго и ширум земјата со зборовите „уште четири години“, испратени преку Твитер.

Уште четири години за Барак Обама

Алфа - 07.11.2012

Во долгата изборна ноќ, Американците решија: Барак Обама ќе остане во Белата куќа. Веста врз основа на првичните проценки на изборните резултати донесе ерупција на воодушевување пред изборниот штаб ...

Трамп повикува на револуција против Обама

Алфа - 07.11.2012

Испровоциран од победата на старо – новиот претседател Барак, Обама, магнатот Доналд Трамп преку социјалната мрежа Твитер, повика на револуција. „Овие избори се тотална измама и травестија.

Што објави Обама на Twitter за победата

БркајРабота - 07.11.2012

Обама ја продолжи својата традиција за блиска комуникација со своите гласачи, посебно преку интернет, каде што може да биде поблиску со помладите генерации.

Доналд Трамп: Изборите се срамота!

А1 On - 07.11.2012

Американскиот милијардер Доналд Трамп оцени дека претседателските извори во САД се „срамни и измамнички“, изразувајќи го своето незадоволство на Твитер.

Обама автор на најпопуларната порака на „Твитер“

Н.Македонија - 07.11.2012

Пораката „Уште четири години“ испратена од профилот на Барак Обама на „Твитер“ по неговата победа на претседателските избори во САД стана рекордер по бројот на споделувања За само неколку часа по ...

Обама автор на најпопуларната порака на „Твитер“

Алфа - 07.11.2012

Пораката „Уште четири години“ испратена од профилот на Барак Обама на „Твитер“ по неговата победа на претседателските избори во САД стана рекордер по бројот на споделувања.

Барак Обама победи на изборите за претседател на САД

Фактор - 07.11.2012

Најновите резултати од изборите во САД покажаа дека нов стар претседател, сепак, ќе биде Демократот Барак Обама. Актуелниот претседател беше во блага предност на сите анкети, но неизвесноста беше ...

Зошто победи Обама?

+инфо - 07.11.2012

Во анализа објавена на Форбс се наведува дека за победата на Барак Обама клучни биле два момента - гласовите на Хиспанците и на Генерацијата Y.

Трамп збесна по победата на Обама

+инфо - 07.11.2012

Кога стана јасно дека Обама победува, Доналд Трамп преку Твитер повика на револуција и додаде дека реизборот на Обама е одвратна неправда.

„Уште четири години“ е најсподелуван твит

+инфо - 07.11.2012

Победничката порака на американскиот претседател Барак Обама, кој доби нов четиригодишен мандат, ги сруши рекордите на најсподелуван твит на друштвената мрежа.

Јапонското пристаниште Обама го очекува американскиот претседател на гости

+инфо - 07.11.2012

Коџи Мацузаки, градоначалник на местото Обама во префектурата Фукуи во западниот дел од Јапонија, изјави дела наскоро ќе упати и официјална покана за американскиот претседател Барак Обама, изјави зе ...

Доналд Трамп бесен по реизборот на Обама

Канал5 - 07.11.2012

Кога стана јасно дека Обама победува, Доналд Трамп преку Твитер повика на револуција и додаде дека реизборот на Обама е „ одвратна неправда“.

Обама издаде налог за апсење на Доналд Трамп

Кирилица - 07.11.2012

Обама издаде налог за апсење на Доналд Трамп Првиот работен документ кој го потпиша американскиот претседател Барак Обама по извојуваната победа на изборите и продолжувањето на мандатот, е налог за ...

Доналд Трамп збесна по победата на Обама

Либертас - 07.11.2012

Кога стана јасно дека Обама победува, Доналд Трамп преку Твитер повика на револуција и додаде дека реизборот на Обама е одвратна неправда.

„Уште четири години“ е најсподелуван твит

Либертас - 07.11.2012

Победничката порака на американскиот претседател Барак Обама, кој доби нов четиригодишен мандат, ги сруши рекордите на најсподелуван твит на друштвената мрежа.

За САД најдоброто допрва доаѓа, изјави Обама во својот победнички говор

МРТ - 07.11.2012

За САД најдоброто допрва доаѓа, изјави претседателот Барак Обама во својот победнички говор пред своите приврзеници во Чикаго, пренесе БТА.

Зошто никој не го слушаше победничкиот говор на Обама?

Вечер Прес - 07.11.2012

По тесната победа на Барак Обама на американските претседателски избори, веројатно е дека милиони граѓани со посебно внимание ќе го следат победничкиот говор на Обама.

Што сработи Обама во првиот мандат?

Канал5 - 07.11.2012

Со изборот на Обама пред четири години, Америка ја урна расната бариера, промовирајќи го следбеникот на Мартин Лутер Кинг.

Обама: Најдоброто допрва доаѓа!

Канал5 - 07.11.2012

- Не е важно дали сте црни или бели, латино или Азијци, млади или стари, хетеро или геј, инвалиди или не. Кој и да сте во Америка можете да успеете! – изјави Обама во обраќањето пред американскиот ...

Обама автор на најпопуларната порака на „Твитер“

Сител - 07.11.2012

Пораката „Уште четири години“ испратена од профилот на Барак Обама на „Твитер“ по неговата победа на претседателските избори во САД стана рекордер по бројот на споделувања.

Како помина изборната ноќ во медиумите на САД

Сител - 07.11.2012

Откако беше јасно дека Барак Обама ќе добие нови четири години во Белата куќа , Донал ТРамп својот бес и незадоволство го изрази на социјалната мрежа Твитер.

Уште четири години за Барак Обама

Точка - 07.11.2012

Во долгата изборна ноќ, Американците решија: Барак Обама ќе остане во Белата куќа. Веста врз основа на првичните проценки на изборните резултати донесе ерупција на воодушевување пред изборниот штаб ...

Обама стана и автор на најпопуларниот "твит" на сите времиња

Точка - 07.11.2012

Соопштувајќи ја и прославувајќи ја неговата победа на претседателските избори во САД, Барак Обама на својот Твитер профил ја објавил пораката "Four more years!" или "Уште четири години", а истата ја ...

Уште четири години за Барак Обама

Нетпрес - 07.11.2012

Во долгата изборна ноќ, Американците решија: Барак Обама ќе остане во Белата куќа. Веста врз основа на првичните проценки на изборните резултати донесе ерупција на воодушевување пред изборниот штаб ...

Обама уште четири години на чело на САД

Sky - 07.11.2012

Американците донесоа одлука: Барак Обама останува во Белата куќа. Врз основа на првичните проценки на изборните резултати изборниот штаб на претседателот во Чикаго на Твитер напиша: `Уште четири ...

ВИДЕО: Еве како Обама ја прослави победата!

Курир - 07.11.2012

Конечно заврши целата еуфорија околу претседателските избори во САД. Барак Обама е избран за втор претседателски мандат. Во приложеното видео можете да видите како Обама ја прослави победата.

Обама: Најдоброто за САД допрва доаѓа

Курир - 07.11.2012

За САД најдоброто допрва доаѓа, изјави претседателот Барак Обама во својот победнички говор пред своите приврзеници во Чикаго, пренесе БТА.

ФОТО: Американските ѕвезди, изборите и Твитер

Нетпрес - 07.11.2012

Американските ѕвезди, пејачи и актери, старлети и јавни личности, во текот на вчерашните избори, ги преплавија социјалните мрежи со статуси во кои ја повикуваа нацијата да гласа, а многумина не го ...

Доналд Трамп: Изборите се целосна измама и лакрдија!

БезПардон - 07.11.2012

„Изборите се целосна измама и лакрдија“, рекол Доналд Трамп , американскиот тајкун, по соопштението дека Барак Обама ги добил поголемиот дел од електронските гласови.

Арапска лига: Обама да се заложи за мир на Блискиот исток

БезПардон - 07.11.2012

Арапската Лига денеска го повика барак Обама да го искористи вториот мандат за постигнување мир на Блискиот Исток. Тоа ќе биде од голема корист и за американците, а историјата покажува дека ...

Доналд Трамп бесен поради победата на Обама, повикува на револуција

eReporter - 07.11.2012

И додека Обама е затрупан со честитки по повод освоениот втор мандат во Белата куќа, еден од најбогатите луѓе на светот, Доналд Трамп, не крие дека е бесен поради неговата победа.

Обама го доби и најсподелуваниот твит

БезПардон - 07.11.2012

Победничката порака на американскиот претседател Барак Обама, кој доби нов четиригодишен мандат, ги сруши рекордите на најсподелуван твит на друштвената мрежа.

Твитот на Обама – најпопуларен твит на сите времиња!

Таратур - 07.11.2012

Кога беше прогласен за победник на претседателските избори во САД, Барак Обама на својот Твитер профил ја сподели пораката Four more years (Уште четири години), објавувајќи и фотографија на која ја ...

Трамп повторно повикува на револуција и марш на Вашингтон

Таратур - 07.11.2012

Доналд Трамп и пред прогласувањето на победата од Барак Обама на одржаните избори, преку Твитер повикуваше на револуција во САД. „Овие избори се целосна измама и травестија.

Пораката на Обама - најпопуларната порака на „Твитер“

Курир - 07.11.2012

„Уште четири години“ – беше пораката што беше објавена на профилот на претседателот на САД, Барак Обама на „Твитер“ по неговата победа на претседателските избори.

ФОТО: Ова е најпопуларниот „твит“ во историјата

Primetime - 07.11.2012

„Уште четири години“, гласи твитот на Барак Обама на неговиот профил на Твитер, проследен со фотографија на која тој е прегрнат со сопругата Мишел Обама, кој е воедно и најпопуларниот во историјата ...

Обама поканет во Обама

Хајд Парк - 07.11.2012

Покрај честитките од светските лидери за повторниот избор за американски претседател, Барак Обама прими и покана да ја посети Обама, мало рибарско пристаниште во Јапонија.

Обама поканет во Обама

Макфакс - 07.11.2012

Покрај честитките од светските лидери за повторниот избор за американски претседател, Барак Обама прими и покана да ја посети Обама, мало рибарско пристаниште во Јапонија.

Обама: Најдоброто за САД допрва доаѓа

Денешен - 07.11.2012

За САД најдоброто допрва доаѓа, изјави претседателот Барак Обама во својот победнички говор пред своите приврзеници во Чикаго, пренесе БТА.

Бугарското село Бараково навива за Барак Обама

Maxim - 07.11.2012

Жителите на бугарското село Бараково сонавиваат за Барак Обама. Тие се надеваат дека американскиот претседател ќе добие уште еден мандат за да може да дојде и да го посети нивното село, со кое имаат ...

181 јавна личност во кампањата за Обама

Пулс24 - 06.11.2012

Барак Обама очигледно е цврсто решен да го продолжи својот престој во Белата куќа, па воопшто не штеди пари и енергија на својата кампања.

Бугарска работа: Бугарското село Бараково навива за Барак Обама

Press24 - 06.11.2012

Жителите на Бараково се надеваат дека Обама доколку биде избран ќе го посети селото со кое има исто име. Жителите на бугарското село Бараково сонавиваат за Барак Обама.

Кои јавни личности го поддржуваат Обама?

Кајгана - 05.11.2012

Американскиот претседател Барак Обама зад себе има цела армија на познати личности кои му помагаат да ја пренесе својата порака до гласачите - од поранешниот претседател Бил Клинтон до Брус ...

Обама во Вириџинија на последниот митинг пред претседателските избори во САД

МРТ - 05.11.2012

Околу 15.000 американци присуствуваа на последниот најголем митинг на Претседателот Барак Обама во Вирџинија. Имаме уште многу работа во наредните 4 години, им порача актуелниот Претседател на ...

Белата куќа: Економијата на САД заздравува

Press24 - 05.11.2012

Белата куќа соопшти дека денеска објавените податоци од извештајот за вработеноста во текот на октомври во САД покажуваат дека економијата на земјата се обновува и истакна дека Американците треба да ...

Обама – муслиман од Марс!

Денешен - 05.11.2012

Лажни изводи од матичната книга на родените, тинејџерското патување на Марс и бројни други крајни бизарни теории на заговор ги одбележаа последните 4 години од мандатот на американскиот претседател ...

Белата куќа: Економијата на САД заздравува

Maxim - 05.11.2012

Белата куќа соопшти дека денеска објавените податоци од извештајот за вработеноста во текот на октомври во САД покажуваат дека економијата на земјата се обновува и истакна дека Американците треба да ...