TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Одбојка: Работнички Фершпед ја одбрани титулата во Купот на Македонија

А1 - 13.04.2003

Одбојкарите на Работнички Фершпед ја одбранија титулата во Купот на Македонија. За шестата последовна Куп круна Работнички во финалната пресметка со максимални 3:0 славеше против тетовска Шкендија. 25:18, 25:17 и 25:19 по сетови за неприкосновениот во македонската одбојка, Работнички против ...

Работнички Фершпед во својата сала до титула

Вест - 12.04.2003

ОДБОЈКА, ФИНАЛЕ НА КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА Утре во 17 часот, во салата Градски Парк, ќе се одигра 12 финале на одбојкарскиот куп на Македонија, меѓу минатогодишниот победник Работнички Фершпед и победникот од дуелот помеѓу Шкендија и Маслодајна Кристал (кој се играше доцна синоќа).

Работнички Фершпед фаворит и кога е некомплетен

Дневник - 12.04.2003

ОДБОЈКА - 13. ФИНАЛЕ НА КУП НА МАКЕДОНИЈА, МАЖИ Без либерото Горан Јаневиќ и универзалецот Александар Милков, македонскиот одбојкарски шампион Работнички Фершпед во утрешното финале на Купот на Македонија (сала "Градски парк", 17 часот, МТВ-пренос), најверојатно со Шкендија ќе се обиде да стигне до ...

Пауновски: Остануваме на курсот кон двојната круна

Утрински - 12.04.2003

Работнички Ф. во пресрет на утрешното финале на Купот САШКО Ѓ. ДИМОВСКИ Утре Македонија (17 ч. сала "Градски парк" во Скопје, влез слободен, ТВ пренос) ќе го добие новиот освојувач на победничкиот пехар во 12 издание на одбојкарскиот куп во машка конкуренција.

Одбојкарите на Шкендија ќе му се спротивстават на првакот Работнички Фершпед

А1 - 11.04.2003

Одбојкарите на Шкендија ќе му се спротивстават на неприкосновениот првак Работнички Фершпед во финалето на Купот на Македонија што е на програмата в Недела во Скопје. И во второто полуфинале немаше проблеми за фаворитот кој со максимални 3:0 славеше над тимот на Маслодајна.

Одбојка: Работнички Ф. се пласира во финалето на Купот на Македонија

А1 - 11.04.2003

Одбојкарите на Работнички Фершпед се пласираа во финалето на Купот на Македонија, откато вечерва во полуфиналниот меч славеа со 3:0 во сетови над Струмица. Бранителот на титулата во завршниот меч в недела ќе игра со победникот од втората полуфинална пресметка меѓу Шкендија и Маслодајна закажана за ...

Работнички Ф. и Кометал С. во големото финале

Утрински - 11.04.2003

По убедливите 3:0 над Студент Ј. во полуфиналето на купот Одбојкарките на Работнички Фершпед се пласираа во финалето на националниот куп каде за противник ќе го имаат двократниот македонски првак Кометал Студент. Во единственото полуфинале (поради малиот број пријавени екипи) "железничарките" немаа ...

Повторно одложување на плеј - офот

Вест - 10.04.2003

ОДБОЈКА По инцидентот кој се случи за време на полуфиналниот дуел од плеј офот помеѓу Струмица и Шкендија, во неделата плејоф натпреварите се одложуваат се до донесувуњето на дополнителна одлука од страна на Извршниот одбор (ИО).

Одложена одлуката за мечот Струмица - Шкендија

Дневник - 10.04.2003

ОДБОЈКА - ИЗВРШЕН ОДБОР НА ОСМ Конечната одлука за продолжување на натпреварите од плејофот во одбојка во машка конкуренција ќе биде позната најверојатно в петок, за кога е закажана нова седница на Извршниот одбор (ИО) на Одбојкарскиот сојуз на Македонија (ОСМ).

Денеска единственото полуфинале

Дневник - 09.04.2003

ОДБОЈКА - КУП НА МАКЕДОНИЈА, ЖЕНИ Во скопската сала "Градски парк" денеска (14 ч.) е закажан првиот и единствен полуфинален меч од Купот на Македонија во одбојка во женска конкуренција, Работнички Фершпед - Студент Јуниор. Кометал Студент претходно, со победата над Бами Кор од 3-0, го обезбеди ...

Одбојка: Одложена мајсторката помеѓу Шкендија и Струмица

А1 - 08.04.2003

Мајсторката за вториот финалист во одбојкарскиот плеј оф меѓу Шкендија и Струмица е одложена на неопределен рок поради жалбата на струмичани кои тврдат дека имало матерјална повреда на правилата на реваншот во кој победија тетовчани.

Мајсторка во Тетово, Работнички финалист

Вест - 08.04.2003

ОДБОЈКА - ПОЛУФИНАЛЕ НА ПЛЕЈ-ОФОТ Екипата на Шкендија успеа да и врати на Струмица со иста мерка и на гостински терен со победата од 3:2 (22:25, 22:25, 25:22, 25:22, 10:15) се избори за мајсторка во Тетово, која ќе реши кој ќе игра во финалето на плеј-офот.

Струмица нема да патува на "мајсторката" во Тетово!

Дневник - 08.04.2003

ОДБОЈКА - ПО КОНТРОВЕРЗНИОТ РЕВАНШ-МЕЧ СО ШКЕНДИЈА Одбојкарите на Струмица денеска нема да патуваат за Тетово, каде што во 17 часот, во салата на основното училиште "Гоце Делчев", треба да го одиграат третиот натпревар од плејофот во машка конкуренција за пласман во финалето.

Струмица направи брејк во Тетово

Вест - 07.04.2003

ОДБОЈКА, МАЖИ, ПЛЕЈ ОФ, ПОЛУФИНАЛЕ Екипата на Струмица успеа со 3:2 (25:27, 25:21, 25:27, 25:15, 22:24) да ја порази Шкендија во Тетово и да дојде до посакуваната предност која со евентуална победа на домашен терен ќе ја однесе во финалето на плејофот (возвратниот меч се играше вчера).